» »

200 € za napačno parkiranje

200 € za napačno parkiranje

««
9 / 11
»»

temameseca ::

Ja sam glej onyx zdaj si (mogoče nezavedno) dosegel (oz se bo verjetno posredno preko medijev doseglo), da bodo odlok popravili in bodo v prihodnje tudi drugje bolj pazlivi. Seveda pa bo treba najprej dokazat te trditve o nasprotujočih si pravnih aktih! I think you spoiled all the fun :))

dronyx ::

Let's burn dr. Onyx? MOL pa lahko dobi brezplačno en moj avtoportret, da bodo vanj lahko metali pikado.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mehmed ::

Ce popravjo zadevo ne bo nic od obtozb o kraji, ker se ne bo zgodila, niti nic od odskodnin.

dronyx ::

Kraja (domnevna!) se že dogaja, saj odlok velja že več kot mesec dni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Seti5000 ::

Imam zanimivo vprašanje za kvarca ali Ziga, rahlo offtopic, ampak vseeno v duhu te teme in sicer: ali je lublansko redarstvo pravno gledano upravičeno kaznovati parkirana vozila, ki so parkirana povsem na nabrežju železniških tirov ob Grablovičevi cesti v LJ (ne na cesti, niti ne na bankini). Nekaj mi govori, da je možno, da je zemljišče last Slovenskih Železnic in da MOL tam nezakonito zaračunava (ne samo meni, ampak tudi desetinam drugih "uporabnikov"). Kje lahko preverim, kdo je dejanski lastnik zemljišča? Ker če mi je MOL zaračunal (+lisičil = neupravičen začasen odvzem lastninske pravice na vozilu) na zemljišču, ki ni javno zemljišče in ni v njihovi lasti, bom tožil do konca.

dronyx ::

@Seti5000: Imaš kak papir, kjer ti piše, na podlagi česa (zakona, odloka, člena...) so te kaznovali? Jaz sem se parkrat peljal tam mimo in dejansko so vsi ob železnici imeli lisice, brez izjeme. Če so bili avtomobili parkirani na površini, ki ni javna (je last SŽ), potem so te tam oglobili nezakonito, ker sicer lahko potem pišejo listke tudi na dvorišču moje vile v Murglah.

Lastništvo pa se da enostavno pogledati v zemljiški knjigi, mislim da gre to danes že celo prek spleta, še bolje pa če koga najdeš, ki ima že dostop do tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kmetek ::

Veste, kaj je rešitev vsega tega? Vsak avto, parkiran na pločniku itd, ki ovira pešče, kolesarje, ali bog ne daj rešilce lepo odpeljati na uničenje v istem trenutku. Bo rešilo takoj problem 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

nejcek74 ::

Drugič parkirajte kar na tračnicah.

p.s. moji sosedi v službi kličejo lisičarje za tiste, ki jim parkirajo na dovozu. Meni se sicer zdi malo pretirano, njim pa ne. V glavnem, lisičarji pridejo in oklenejo, čeprav je na zasebnem zemljišču. Sosedje so zadovoljni, Jankovič pa očitno tudi, saj se denar od lisičenja steka direktno v njegov žep, z njim pa plačuje horde nesposobnih pravnikov s pomočjo katerih bo prevzel Slovenijo.

solatko ::

12m ob železniški progi ne sme biti parkiranih vozil, zato lisičijo - baje je to povezano z požarno varnostjo. Če se kakšnemu pravniku da iskati, naj poda link. Kolikor sem slišal, se železnica trudi dobiti te kazni, pobrane na Grablovičevi, na svoj račun.
Lisičijo pa ob tej progi vse do Orto bara, tudi tiste, ki sploh ne ovirajo prometa, torej bo verjetno držalo to, o določenm praznem prostoru ob železniški progi.

kmetek ::

http://www.finance.si/268179/Mar-Jankov...

ni mi jasno kako samo 400 glob dnevno, ko pa na tisoče ali še več narobe parkira? Naj povečajo število redarjev ali naj bodo bolj aktivni hudiča!

400 glob bi morali v Kranju dnevno napisati, ne pa v LJ.

joze67 ::

Lisičiti smejo samo tiste, ki ne ovirajo prometa.

Matako ::

12m ob železniški progi ne sme biti parkiranih vozil, zato lisičijo - baje je to povezano z požarno varnostjo. Če se kakšnemu pravniku da iskati, naj poda link. Kolikor sem slišal, se železnica trudi dobiti te kazni, pobrane na Grablovičevi, na svoj račun.
Lisičijo pa ob tej progi vse do Orto bara, tudi tiste, ki sploh ne ovirajo prometa, torej bo verjetno držalo to, o določenm praznem prostoru ob železniški progi.


Pas ob železnici naj bi bil po zakonu popolnoma nezaseden (ne samo vozila) ob vsakem času - ampak to je bolj teorija.

Drugič parkirajte kar na tračnicah.

p.s. moji sosedi v službi kličejo lisičarje za tiste, ki jim parkirajo na dovozu.


Bolje lisičarje, kot Avtokleparstvo Bejzbolka ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Seti5000 ::

http://www.finance.si/268179/Mar-Jankov...
Jankovićeve globe v Ljubljani ne bi zdržale pravne presoje, so prepričani v vladi
Ali lahko občina določi višje globe za nepravilno parkiranje kot zakon o varnosti v cestnem prometu, ki ga je sprejel parlament? Prometno ministrstvo se s tem še ni ukvarjalo, direktor vladnega urada Roman Lavtar pa trdi, da ne.
Ljubljanski mestni svet je konec lanskega leta sprejel popravek odloka o cestnoprometni ureditvi, ki predvideva višje kazni za nekatere vrste nepravilnega parkiranja kot zakon o varnosti cestnega prometa (ZVCP): 200 namesto 40 oziroma 80 evrov. Ker pa mestni odlok posega na področje, ki ga ureja že zakon, je odlok najbrž nezakonit.
Prepoved parkiranja v parku, na drugi javni zeleni površini in na drugi javni površini ter na bankini (obcestnem robu) iz mestnega odloka je namreč le malce drugačna formulacija prepovedi parkiranja iz ZVCP, ki se glasi, da je prepovedano parkiranje na vseh prometnih in javnih površinah, ki niso namenjene prometu.
Vlačičevi se z Jankovićevo namero še niso ukvarjali
O skladnosti občinskega akta z zakonom in ustavo sicer presoja resorno ministrstvo, v tem primeru prometno. "Odloka o cestnoprometni ureditvi v Ljubljani z vidika načela zakonitosti do zdaj nismo presojali," so nam pojasnili na ministrstvu za promet, ki ga vodi Patrick Vlačič.
Občina lahko določi le nove prekrške
"Kazni za istovrstne prekrške, ki jih določa že zakon, občina ne more dvigovati," ne pušča dvoma Roman Lavtar, direktor vladnega urada za lokalno samoupravo in regionalni razvoj. Kvečjemu bi lahko občina določila kazni za prekrške, ki jih zakon ne predpisuje. Glob za takšne prekrške tudi ne izrekajo policisti, ampak le občinski oziroma mestni redarji. Posebne občinske kazni sicer niso nič nenavadnega.
S kabineta župana Zorana Jankovića so nam sporočili le, da je mesto sprejelo odlok in določilo višje kazni, ker meni, da gre za specifične prekrške, ki jih ne opredeljuje ZVCP.

Matako ::


S kabineta župana Zorana Jankovića so nam sporočili le, da je mesto sprejelo odlok in določilo višje kazni, ker meni, da gre za specifične prekrške, ki jih ne opredeljuje ZVCP.


Stara fora. "Hoja po zelenici prepovedana" tip kazni ;) V bistvu lahko mesto pobira DODATNE kazni za skoraj vse. Tak trik imajo recimo v Singapuru, kjer dobesedno ne smeš prdniti na javnih površinah.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Seti5000 ::

12m ob železniški progi ne sme biti parkiranih vozil, zato lisičijo - baje je to povezano z požarno varnostjo. Če se kakšnemu pravniku da iskati, naj poda link. Kolikor sem slišal, se železnica trudi dobiti te kazni, pobrane na Grablovičevi, na svoj račun.
Lisičijo pa ob tej progi vse do Orto bara, tudi tiste, ki sploh ne ovirajo prometa, torej bo verjetno držalo to, o določenm praznem prostoru ob železniški progi.


Lisice sem dobil ravno na parkirišču (beton in črte narisane)pod Orto barom oz. Escapom, kjer ne oviraš nikogar (ni pločnika, ni kolesarske, ni peščev) Oddaljenost od tirov je več kot 12m (ocena na oko), poleg tega pa je parkirišče vsaj ene 5 m nižje od nivoja tirov.
Še link do lokacije: http://geopedia.si/#T105_x463422.6875_y...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seti5000 ()

Matako ::

poleg tega pa je parkirišče vsaj ene 5 m nižje od nivoja tirov.


To nima veze - tiri so vedno dvignjeni. Koliko, ni važno. Glej za eno izmed tistih paranoičnih določil. Kao varnost. Menda tudi v primeru (dostop) nesreče itd.

Ni 2x za reči, da ne obstaja kako določilo tudi za pas zemljišča pod daljnovodi ipd.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Seti5000 ::

Po geopediinem ortofotu je začetek parkirišča od začetka prvega tira oddaljen 14m.

Matako ::

Ja potem so te nategnili. Toži jih!
/\/\.K.

Mehmed ::

Malo naprej po cesti so garaze, ki so gotovo blizje tirom od tvojega avta. Cudno dolocilo, ce je to krivo.
A ti pise kej v kazni bolj natancno glede prekrska?

Keyser Soze ::

S kabineta župana Zorana Jankovića so nam sporočili le, da je mesto sprejelo odlok in določilo višje kazni, ker meni, da gre za specifične prekrške, ki jih ne opredeljuje ZVCP.

Lepo, da se zadeve premikajo. Mal treba prepiha nardit na internetu, pa doseže "smrad" taprav folk.

Me zanima, kakšen bo outcome te zgodbe.

P.S.: Najhujše se mi zdi pa to, da se je tole zdelo narobe samo par ljudem. Ostali so zadevo sprejeli kot "sveto resnico". Če obstaja, že mora biti tako. Ni treba nič preverit.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Matako ::


P.S.: Najhujše se mi zdi pa to, da se je tole zdelo narobe samo par ljudem. Ostali so zadevo sprejeli kot "sveto resnico". Če obstaja, že mora biti tako. Ni treba nič preverit.


Pazi, ni nujno, da je pravno RES kaj narobe - obstaja sum, ampak to je treba verjetno spodbijati na sodišču... in smo tam. Poleg tega sumim, da ima Zoki kup kolegov pravnikov in je malo verjetno že prej preveril. Bomo videli kaj bo!

Je pa moralno narobe - kazen je previsoka.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jureus ::

Se bom še jaz malo vrnil v to temo! Ker je zlo aktualna. (slovnične napake pač bodo, kaj češ)

Bom malo potegnil z Onyx-jem, kljub temu da je bil nesramen, ampak razumem kaj hoče povedat! V tej prekrasni sloveniji si lahko vsak neumni politik nekaj izmisli in že kasirajo na veliko, da bi pa kdo splužil ceste, pa lahko samo upaš. Sem danes mimo svoje vasi peljal, ker je bla skrita pod snegom :) .

Imam takšen občutek, da bom naslednji teden prišel v ljubljano in sploh ne bo parkirnih mest ampak bo povsod pločnik. ( ampak to je zgleda edini način, da boste ljubljančani dobili stadion )

Gandalfar ::

kaj pa ce imamo ljubljanci pocasi ze dosti tega, da se ne mores normalno sprehajati po ulici ne da bi stalno moral iskati pot skozi zaparkirane avtomobile?

imagodei ::

@Gandalfar,

dajte Jankoviću še kakšno peticijo v podpis, da uredi javni prevoz (ne pa, da celo Ljubljančani sami pravite, da imate z avtom 5 min od doma do šihta, z LPP pa 20min in je treba 2x presesti), da zrihta dodatna parkirišča, da zgradi še kakšno poceni parkirno hišo izven centra LJ z možnostjo nabave poceni dnevne/mesečne karte za LPP.

Dodaten bombonček bi bila zastonj/poceni parkirišča za študente v bližini fakultet, športnih dvoran... Jaz sem 1x na teden na treningu na Kodeljevem, pa običajno dlje časa iščem parkirplac, kot mi vzame časa, da pridem z avtom čez LJ. Magari če bi imel eno kartico, s katero bi dokazoval upravičenost do parkplaca.

Se pa moramo sprijaznit, da tale naša provinca je pač premajhna, da bi lahko ves promet pregnal iz (centra) LJ. Folk v Franciji, ki hodi študirat v Pariz in je doma iz 500km oddaljenih mest, ne razmišlja o vsakodnevni migraciji tja in nazaj. Pri nas je pa pač iz Jesenic do LJ 30 minut vožnje z avtom. Prometna infrastruktura v LJ je četrt stoletja zaspala, z izjemo obvoznice. Železniška infrastruktura je bila tudi narejena za časa Franca Jožefa in vožnja z Jesenic do LJ z vlakom vzame dobro uro.

Pa seveda božjastno podražiti parkiranje v centru LJ in dosledno kaznovat prekrškarje. Za to ne rabiš drakonskih kazni, ampak doslednost.
- Hoc est qui sumus -

Tear_DR0P ::

Lisice sem dobil ravno na parkirišču (beton in črte narisane)pod Orto barom oz. Escapom

zdej če te ni sram priznat da si bil stranka escapea, potem se zglasi v escapeu in z njihovo pomočjo odpravi ta problem, drugače pa si fasal lisice, ker si jim zaparkiral njihov parking :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Keyser Soze ::

kaj pa ce imamo ljubljanci pocasi ze dosti tega, da se ne mores normalno sprehajati po ulici ne da bi stalno moral iskati pot skozi zaparkirane avtomobile?

? Dej ne me farbat. Najprej se morajo nehat smilit samim sebi, pol bo pa morda kaj boljše.

Eni sami Erjavci tile Ljubljančani. Sam stok pa jok za vsako malo sranje. Ne moreš verjet. Razumem, da tisti upokojenci, ki cele dneve ždijo na oknu in vršijo "vaške straže", zaradi čistega dolgčasa stokajo naokoli in prijavljajo posameznike, ki napačno parkirajo, ampak da tako veselo to navado povzamejo še mlajši in KAO še nesenilni ljudje... Jeah right. Najhujše je Ljubljančanom. Postavite se v vrsto, pa da damo vsakemu revežu kakšen euro, da bo imel za suho žemljo.;((

@Matako
Tudi sam trdim, da je fishy (ne bom pa nikogar še obsodil), in da je treba zadevo preverit malo bolj podrobno, ne pa kar smatrat, da je prav napisano. Ampak vseeno sem kar skoraj 100% prepričan, vsaj glede na meni poznana dejstva, da je tle nekaj narobe. Samo še "sodbo" je treba dobit v roko, pol bom pa lahko s prstom pokazal in rekel: "Prav sem imel!". :D
OM, F, G!

tiga325 ::

bom pa še jaz pripisal besedo ali dve na to temo...

tisti, ki živi v ljubljani dlje časa in se bo nedemagoško opredelil na parkiranje in
dostopnost parkirnih mest v ljubljani, se bo zagotovo strinjal z mano.

dejstvo je, da so garažne hiše le na pol polne skoraj v kateremkoli času dneva in tudi
če se slučajno zgodi, da je kakšna slučajno res polna, je 500m ali pa km stran že druga,
tako da pravilno parkirati se da, tisti ki pravi, da se ne da, laže sam sebi. Vendar to
pa stane...pol dneva 10 ali 15 eur...in enostavna kalkulacija pove, da se v enem tednu
bolj splača 5x napačno parkirat in 1x dobit kazen (po starem še 40 eur )...kot 5x pravilno
parkirat in plačat parkirnino...

Pa briga me pravzaprav za take oportuniste...bolj so me vedno motili brezobrazniki, ki pustijo
avto praktično tam, kjer vidijo 2 metra prostora fraj, pa ne glede ali bodo s tem zaparkirali
urgentno pot, drugega ali pa pločnik, kolesarsko stezo...samo da bodo čimbližje tistim vratom,
kjer imajo opravke. Da jim ne bo treba narest 5 korakov peš. Takim je tudi 200 eur premajhna kazen
in točno taki se tudi najbolj bunijo...meni pa, ki v dvignjenih globah vidim možnost, da se
bodo v bližnji prihodnosti ljubljanske ceste le morda uredile kar se prometa tiče, pa jih z veseljem
pozdravljam.

Dejstvo je, da kot so napisali že nekateri pred mano...avtomobili postajajo vse bolj luksuz in po
drugi strani, če živiš v večjem mestu, ki ti nudi vse sorte dobrih lastnosti, se je treba sprijazniti
tudi z slabimi in jih vzeti v zakup... Sem sodi tudi parkiranje in javni prevoz. 5 let sem se vozil
čez celo ljubljano z avtobusom v gimnazijo in nato še 4 leta v fakulteto in sem preživel. Nič mi ni
manjkalo že takrat in verjamem, da je danes javni prevoz ravno tako dober, če ne celo boljši, kot
je bil takrat...zato se mi zgolj nasmehne ob pripombi "brezplačna parkirišča za študente". (o: Zakaj
že? Ker nimajo denarja za parking, za avte ga pa imajo?

in tisti, ki skačete u luft nad globami in se pripeljete iz predmestja ali pa izven ljubljane, in
ste navajeni puščati avto, kjer vam paše...me zanima kaj bi nad tem rekla mlada mamica, ki gre z vozičkom
na sprehod in se mora po cesti izogibati vašim avtomobilom na pločniku...pa kakega kolesarja, ki gre
v službo z biciklom....

In še eno vprašanje... A v Trstu, Minhnu...Frankfurtu...tudi puščate avtomobile vsepovsod in vsepovprek?
Mislim da ne, ampak ga peljete na urejeno parkirišče in plačate parkirnino. Le zakaj...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiga325 ()

Keyser Soze ::

In še eno vprašanje... A v Trstu, Minhnu...Frankfurtu...tudi puščate avtomobile vsepovsod in vsepovprek?
Mislim da ne, ampak ga peljete na urejeno parkirišče in plačate parkirnino. Le zakaj...?

Zato, ker vedno tako parkiramo? Pa zakaj se ne bi kar skupaj smejali, glede na to, da je velika večina parkiranih avtomobilov po Ljubljani imela in ima tako lepo reg. tablico, na kateri se "blešči" "LJ" in poleg njega še tisti rdeče-zeleni grb.

Mal jih slikajte pa limajte tule gor. Bomo šteli koliko je kakšnih. Pa probajte ne bit preveč pristranski.

Ta teden sem se moral ognit enemu(!) vozniku, ki je počez zapeljal na pločnik. Audi Q7, s precej nedotaknjeno snežno odejo na strehi in havbi, polno ledu na straneh, pod katerim se je zelo lepo pretakala voda po pločevini (zato je tudi pritegnil mojo pozornost), in tipično, z MOLovsko reg. tablico in dovoljenjem za parkiranje. Od oka 70% avtomobilov, parkiranih pred poslovno stavbo kjer delam, in kjer niti ni tako veliko stanovanj (če sploh kaj), je lepo zasneženih od kar ta teden pada sneg, z nedotaknjeno odejo okoli njih in večinoma z MOL tablicami.

Zdej, al ste Ljubljančani grupno prodali svoje avtomobile izven LJubljanske regije, in vam sedaj "tujci" hodijo v zelje, al pa mogoče sami sebe lovite za rep? Je to mogoče?
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

tiga325 ::

Keyser...sej tole je letelo na vse...predvsem pa na tiste ljubljančane in periferce, ki to počnejo.

Ponavadi koprčan, goričan, celjan in ostali, ko pridejo v ljubljano ravno tako lepo in pravilno
parkirajo, kot ljubljančan v trstu... Zato sem to omenil.

Keyser Soze ::

@tiga325
Tudi moje leti na vse (Ljubljančane>:D). Samo tisti del tvojega prispevka me je spomnil na to. Zato je citiran tam poleg.
OM, F, G!

tiga325 ::

Moram pa rečt, da odkar živim v Gorici, je to pravi balzam za dušo kar se tiče parkiranja in prometa
ob konicah. Ko se 1x odseliš iz ljubljane, človek kar lažje zadiha... (o:

dronyx ::

12m ob železniški progi ne sme biti parkiranih vozil, zato lisičijo - baje je to povezano z požarno varnostjo...

Na moji železniški postaji šef postaje parkira svoj avto samo dva metra stran od najbližjega tira, pa ni teorije, da mu kdorkoli natakne za to lisice. Res pa po tistem tiru vlaki ne vozijo pogosto, samo je pa tir kot vsi drugi.

Tudi če to res drži, bi moral nekdo mestnemu redarstvu dati pooblastila, da lahko lisiči tudi na ozemlju, ki ni javna površina in ni v lasti MOLa (kdo si lasti tire in v kakšno širino pa ne vem in me ne zanima trenutno, dvomim pa, da je železniški tir javna površina!).

Če povem drugače. V primeru, da nek zakon ali pravilnik nekaj prepoveduje, si ti ne moreš kar sam od sebe vzeti pravico, da kaznuješ tiste, ki ne počnejo nečesa v skladu s predpisi. To pravico ti mora nekdo dati in domnevam, da je za železniško progo zadolžena železnica in ne MOL.

Treba je preveriti, kako je s to zadevo dejansko in potem, če spet (domnevno) kršijo zakone, se jih strese iz hlač še enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

imagodei ::

@tiga,

Saj se deloma strinjam s tabo... Vseeno par komentarjev:

jaz bi parkirne hiše v centru še podražil. Če ne rabiš parkirat v centru, parkiraj zunaj njega. Seveda je potem treba imeti dosledno kaznovanje in tudi po žepu te mora udarit, tako da ne preračuna morebitni kršitelj, da ga dobijo kvečjemu 1x mesečno in je ceneje narobe parkirat. Lisičenje oz. odstranjevanje lisic je lahko precej drago, še dražje pa plačevanje odvoza s pajkom - IOW, ni treba imet 200 EUR za napačno parkiranje, če lahko zaračunaš tovrstne "usluge".

Ajde, brezplačna parkirišča za študente... To je bilo bolj tako... Ampak, kot rečeno, se folk vozi v LJ iz 30 minut oddaljenih mest (Jesenice, Postojna) in zaenkrat ne čuti potrebe, da bi parkiral na robu mesta in se odpeljal z LPP-jem na svoj cilj. Zakaj že? V pol ure prideš iz Jesenic do LJ, z avtomobilom potem potrebuješ 15 minut do cilja; če pa bi parkiral, presedel na bus in do svoje končne lokacije moral še 2x presesti... Vse to po možnosti v dežju, snegu, mrazu...? Jasno, da če se 4 ure vozim do Münchena, da bom parkiral v garažni hiši in uporabljal lokalni transport. Kadar grem(o) na pot v LJ pa takšno razmišljanje ni prav blizu.

Zato pravim (malo v šali), da zastonj parkirišča za študente... Ker se bodo študenti še kar vozili iz periferije z avtomobili na fakutete, le-te pa stojijo večinoma na takšnih placih, kjer daleč naokoli ni nekega človeškega parkirnega mesta.

Kot rečeno, prometna infrastruktura v Slo je vsaj četrt stoletja zastarela. Določeni odseki avtoceste bi že kamot bili 3-pasovni, pa se še vedno delajo 2-pasovni. Železniška povezava LJ-Jesenice je katastrofa: pot, ki jo z avtom opraviš v 45 minutah (ŽP Jesenice - ŽP Ljubljana) vlak opravi v dobri uri! Skratka, vse skup zgleda - od parkirišč zraven fakultet in poslovnih stavb, do cest in do povezav javnega prometa - kot da bi reč snovali in gradili bedački, ki si niso znali predstavljati povečevanja prometa. Večino glavnih cest, ki so bile v uporabi še pred nekaj leti, pred izgradnjo AC, so naredili še začasa Nemške okupacije.


Jasno, prometna kultura je na prvem mestu. Jaz parkiram na plačljivih parkirplacih, pa se ne sekiram za ostalo. Samo povem, da se je raji treba približat pet korakov, preden raja naredi en korak.
- Hoc est qui sumus -

Matako ::


Dodaten bombonček bi bila zastonj/poceni parkirišča za študente v bližini fakultet, športnih dvoran...


Razen redkih izjem, ki so že izkoriščena, bi to zahtevalo selitev (nekaterih) fakultet.

Kot Ljubljančanu se mi to sploh ne zdi slaba ideja - v mislih imam kraje tipa Domžale. Po običajnih svetovnih kriterijih je to de facto še vedno širše območje mesta, vendar ni več potrebno riniti čez center poleg tega se daje ljudem možnost kakega kafiča, oddajanja sob itd tudi malo ven iz mesta.

Kar se pa tiče parkirišč zraven obstoječih fakultet. Pozabi.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matev ::

Parkirnih mest ni, zato moraš parkirati tam kjer je pač frej pa čeprav je prepovedano


bedarije trosiš

ljudem se enostavno ne da part korakov peš narediti

zakaj pa jaz lahko vedno najdem parkplac - pač grem kak km peš in je
10-15 minut sprehoda tudi ni nikogar ubilo

Seti5000 ::

@onyx - na obvestilu o prekršku piše, da sem storil prekršek po 13 točki, 4 odstavek, 52. členu ZVCP-1 - Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
na vseh prometnih (to ni prometna površina) in drugih javnih površinah (to bomo pa še ugotovili, če je javna ali ne), ki niso namenjene prometu tovrstnih vozil
na odredbi o priklenitvi lisic pa piše, da je izdan na podlagi 2. odst. 15. člena ZVCP-1 in 53.členom Odloka o cestnoprometni ureditvi (UL 122/2007), tako da je bilo še po starem - dan pred božičem

@Tear_DR0P: Haha, sem vedel, da se bo zihr našel kak, ki bo to povezal z obiskom Escapa. Naj te potolažim, prekršek je bil ugotovljen ob 16:12, kdaj dela Escape pa lahko preveriš na spletu ;). Lahko bi se vozil z LPP do službe, a mi to vzame skupaj s prestopanjem 1 uro (z avtom 15minut - 25 če je peak hour), kar se mi zdi nesprejemljivo, glede na to da se tam vozim na delo dnevno.

Malce špekuliram, samo če je to res zemljišče SŽ, in tam MOL neupravičeno kasira... je oškodovancev dobesedno več desetin. Ko enkrat "obdelajo" Grablovičevo je lisic tam od 20 in naprej na desni bankini proti železnici, saj ste že videli kako to zgleda. Dvomim, da bi Janković tvegal skupinsko tožbo za par tisoč EUR pobranih glob. Ali pač? Ali pa mu je vseeno, saj bodo sodni postopki (če bodo potrebni) verjetno trajali dlje kot njegovo županovanje (to + prihodnje). Enako, kot je naredil z Lekarno Bitenc - po načelu "Pa me toži", morebitne odškodnine pa bodo plačevali Ljubljančani in ne on.

Skratka: imam težavo, kako ugotoviti "številko zemljiškoknjižnega vložka ali identifikacijsko številko nepremičnine (parcelna številka)" na katerem se je zgodil "prekršek". Brez tega ne morem pridobiti podatka, kdo je lastnik omenjenega zemljišča na http://portal.sodisce.si/vpogledi/zk.po... .

Mehmed ::


P.S.: Najhujše se mi zdi pa to, da se je tole zdelo narobe samo par ljudem. Ostali so zadevo sprejeli kot "sveto resnico". Če obstaja, že mora biti tako. Ni treba nič preverit.


Vecina ljudi ne parkira narobe in jih ne ganejo te kazni. Ce bi se borili za kake clovekove pravice, bi bilo drugace. Cim cenejse nepravilno parkiranje pa ne pritegne tok simpatij.

dronyx ::

Ce bi se borili za kake clovekove pravice, bi bilo drugace.


Jaz z mojo omejeno pametjo razumem, da je boj za zakonitost in ustavnost hkrati tudi boj za človekove pravice! V sodobnih demokracijah, kamor mi po moje trenutno še sodimo, ne glede na jankovićeve odloke, so pač človekove pravice ponavadi USTAVNA KATEGORIJA in ne nekaj, kar je prepuščeno človeški domišljiji.

Se opravičujem, če sem spet izpadel pameten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mehmed ::


Jaz z mojo omejeno pametjo razumem, da je boj za zakonitost in ustavnost hkrati tudi boj za človekove pravice!


Sej zato ker si omejen ne razumes.
Ce bi se normalen clovek zavzel za odpravo nekih nepravic, bi gotovo uzival vec podpore. V tem primeru gre pa za omejenca, ki ne zna pravilno parkirati in bi si rad znizal stroske. Ker je omejen tudi ne zna drugace prikazat svoj prav, kot da skusa diskreditirat podpisnika odloka. Ceprav kao nima tezav z njim ampak z vsebino odloka.
Priznava da nima pravnega znanja ampak vseeno veselo trosi okoli laicne interpetacije, sanja tozbe in odskodnine in se obnasa, kot da je vse ze dokazano in lahko obklada ljudi z lopovi. Nezakonito okraden brez da bi mu vzeli en sam evro in podobno.

Precej ljudi ima odpor do tega kvazipravicniskega attention whoranja, prav tako do prekrskarjev, same kazni jih pa ne ganejo, ker ne parkirajo kjer se jim zljubi. To je razlog, da jih tole pusti hladne, ne neka ravnodusnost do krsenja zakonov.

dronyx ::

@Mehmed: Ko moč argumenta premaga argument moči, jaz raje utihnem. Pri tvojem izvajanju sem spet ostal brez besed. Oštel si me kot malega pobalina, ki z zračno puško strelja nedolžne vrabčke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Isotropic ::

je 200e kazni za napacno parkiranje povsod ali samo na kolesarskih, plocnikih....?

Domina ::

Parkirnih mest ni, zato moraš parkirati tam kjer je pač frej pa čeprav je prepovedano


bedarije trosiš

ljudem se enostavno ne da part korakov peš narediti

zakaj pa jaz lahko vedno najdem parkplac - pač grem kak km peš in je
10-15 minut sprehoda tudi ni nikogar ubilo


Ni res...v lj je grozna situacija, posebi zjutraj, ni šans da dobiš za parkirat. Ko smo mi še na faks hodil, smo odmikal kanto za smeti, da smo tm parkiral...se je treba znajt. Ravno zadnjič sm bla spet u lj, in sem se vozila okrog kot zmešana, no na koncu sploh nisem šla tja kamor sem nameravala, ker preprosto ni blo nikjer avta za pustit.

Se pa strinjam stabo va tem delu, da nekateri kljub temu da je ponekod dost placa parkirajo recimo zraven vhoda v trgovine, kjer sploh ni parkirnega mesta, ker so preprosto preleni, da bi se malo sprehodili.

Mehmed ::

Heh, jst pa gledam vsak dan ulico poleg dveh placljivih parkirisc pa par avtomatov. Sele ko zapolnijo plocnik in en pas, da postane enosmerna, zacnejo zavijat ljudje tja. Po koncu sihtov se pa lepo sprazni spet.

Kako recimo take prevzgojit brez kazni?

temameseca ::

Zakaj pa bi jih sploh prevzgaju - keš je treba nekje nabrat?

Domina ::

Heh, jst pa gledam vsak dan ulico poleg dveh placljivih parkirisc pa par avtomatov. Sele ko zapolnijo plocnik in en pas, da postane enosmerna, zacnejo zavijat ljudje tja. Po koncu sihtov se pa lepo sprazni spet.

Kako recimo take prevzgojit brez kazni?


Za take naj pa kar bo kazen.

Matev ::

Ko smo mi še na faks hodil, smo odmikal kanto za smeti, da smo tm parkiral...


ko sem jaz hodil na faks je imel avto vsak dvajseti študent

danes ima avto praktično že vsak

Matako ::


Ni res...v lj je grozna situacija, posebi zjutraj, ni šans da dobiš za parkirat.


v Ljubljani je sanjska situacija v primerjavi z nekaterimi (vele)mesti.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Double_J ::

http://www.delo.si/clanek/96509

Pač ne bomo plačevali kazni, dokler se ne razčisti.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

dronyx ::

Kot vse kaže, so fanatični jankvićevi zagovorniki tule padli v neko melanholijo, saj so očitno prišli do spoznanja, da bo nezakonite mestne odloke zelo težko zagovarjati, brez da tvegaš, da se s tem osmešiš.

Matako ::

Onyx, mi smo s tabo. Samo pazi, da ne boš napačno parkiral v naši ulici XD
/\/\.K.
««
9 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718229 (4461) acookook
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59397532 (15398) UganiKdo
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14422948 (18869) Saul Goodman
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726541 (22371) solatko
»

Bodo redarji tudi policisti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
767489 (6149) Ziga Dolhar

Več podobnih tem