» »

Opel Vectra B - nenja, izkušnje, opozorila, stroški vzdrževanja itd.

Opel Vectra B - nenja, izkušnje, opozorila, stroški vzdrževanja itd.

--MiRaLdInJo ::

Zdravo.

Torej. Razmišljam o nakupu Opel Vectre B (1995-2002).

Gledam jih nekje za ceno med 500-1000Eur. To so večino letniki med 1996 in 1998, 1.6(100km) in 1.8(118km)

Sedaj me zanima, če si kdo od vas lasti Opel Vectro in če se ga prosim, da se razpiše malo kateri letnik je, kateri motor ima, prevoženi kilometri, stroški vzdrževanja itd.


Zanima me tudi nasplošno kaj si mislite o tem avtomobilu. Kolikšno porabo lahko pričakujem z normalno vožnjo, 8,9l in koliko so te avtomobili zanesljivi(da nebo potrebno menjati pol stvari).

Je velika razlika v porabi in vzdrževanju med 1.6 16v in 1.8 16v motorjem?


Seceda se zavedam, da je to odvisno od avta do avta vendar neki skupni faktor pa imajo vse Vectre.
  • premaknil iz Loža: ahac ()

Buggy ::

Imel sem Vectro B 1.6 16v letnik 1999 (100 edition). Uvozena pri 80Kkm (magicna stevilka :)) iz Italije...torej pricakovano prevrteni kilometri. Sem jo vozil 8 let in prodal s cca 270Kkm na stevcu.
Problemov vecjih nobenih, se je pa redno vzdrzevala (na 60Kkm jermen in pumpa, redni servis olje /filtri/svece, zavore). 100KM je sicer malo svoh za karavana, kar je posledicno pomenilo, da se je avto vozil vecinoma nad 3K obrati, ker drugace ni bilo nic od njega. Prehitevanja (jaz imam vecinoma hribovito cesto) si se mora lotiti stratesko in ze pred ovinkom kateremu je sledila ravnina si moral nabirati hitrost ;)

Kar se napak tice je bilo pri meni obnovljeno podvozje (gumipuse), ker je na luknjah ropotalo. Ni nek strosek. Pocila mi je tudi cev od klime pa tesnilo od glave je slo (pregrevanje) za kar pa krivim izpuh, ki sem ga menjal in je imel tovarniski feler, saj zadnji lonec ni imel pravilno izpeljanih prekatov in je bil takorekoc samo delno prepusten. Sem naredil cca 500km preden sem pogruntal, da je za izgubo moci mozen krivec ravno popolnoma nov deformiran izpuh ;((

Proti koncu je zacela piti tudi olje, tako da ga vec nisem menjal ampak samo dolival. Poraba bencina je bila od 7 pa do 9l na 100km. Elektronika ni nic hecala, se je pa obcasno prizigala lucka za airbag na vozniskem sedezu (stik konektorja). Enkrat me je sicer pustila na cesti, ko je crknil senzor odmicne gredi in enkrat je pokasljevala, ko je sel eden od konektorjev vzigalne tuljave. Avto se je lepo vozil, oprema je bila tudi OK (jubilejna serija 100 let Opla), crckov v avtomobilu ni bilo vecjih, ce sploh, pa sem pedanten. Avto je bil hvalezne srebrne barve in prva od serij Vectre (facelift), ki je imela pocinkan pleh, zato tudi rje presenetljivo ni bilo videti razen majhen del na zadnjem blatniku, pa se vozim po izdatno soljenih in posipanih s kamenjem cestah. Ker sem avto ze prodajal tega nisem vec saniral....drugace sem bil z avtom zelo zadovoljen, kar se tice voznje, zanesljivosti in vzdrzevalnih stroskov. Bi pa rekel, da bos dokaj tezko nasel sedaj lepo ohranjeno. Srecno!

--MiRaLdInJo ::

Šele sedaj videl odgovor.

Praviš, da je Vectra še vedno dober nakup ali ne?

Sicer sam gledam bolj za 1.8 16v motorjem kateri naj nebio pil toliko olja.

Je pa res teh Vectert na avto.net kar nekaj in je težko izbrati neko pametno za 1000Eur.

Katerega leta si kupil Vectro in do kdaj si jo imel?

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

20 let stari avti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7511898 (9033) shadeX
»

Nakup avtomobila - Renault Laguna

Oddelek: Na cesti
112267 (1909) hojnikb
»

Avti, ki nimajo potovalnega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5613858 (11492) Spajky
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828068 (17361) MrBrdo
»

Kak avto imate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17884131 (78958) |KoRn|

Več podobnih tem