» »

Parkiranje v Ljubljani

Parkiranje v Ljubljani

«
1
2

dronyx ::

Prosil bi za par informacij, če se kdo spozna kako delujejo parkirne cone v Ljubljani.

S 1.2.2014 je bial uvedena nova parkirna cona C v Šiški. Razen postavljenih parkomatov jaz ne vidim nobene oznake, ki bi govorila o tem, da je parkiranje plačljivo.

Zanima me, na kakšen način naj bi bile te cone označene? Ali naj bi bile postavljene kakšne table z opisom režima parkiranja, ali je za to dovolj kar mestni odlog?

Ali morajo biti parkirna mesta na kakršenkoli način označena?

Kaj je v primerih, ko ima nek stanovanjski blok svoja parkirna mesta, torej površino, ki ni javna? Ali tudi to sodi v cono plačljivega parkiranja in morajo imeti stanovalci dovolilnice? Tu nekako pričakujem da mestno redarstvo naj ne bi imelo pristojnosti.

Ali lahko policija izdaja plačilne naloge tistim voznikom, ki niso plačali parkirnine, sicer pa avto ni napačno parkiran?

eric_cartman ::

Še najbolj točno boš izvedel, če boš ta vprašanja naslovil kar na MOL (piši jim na mail). Tukaj te bodo zasuli s stotimi različnimi odgovori, potem pa ne boš več vedel kaj je res in kaj ne. :)

dronyx ::

eric_cartman je izjavil:

Še najbolj točno boš izvedel, če boš ta vprašanja naslovil kar na MOL (piši jim na mail). Tukaj te bodo zasuli s stotimi različnimi odgovori, potem pa ne boš več vedel kaj je res in kaj ne. :)

Saj s tem imam ravno problem. Slišal sem že toliko različnih inforamcij, da sploh ne vem kaj je res.

Mr.B ::

Da como imaš, v demokraciji je tvoja odgovornost informiranja..
Rabiš prebivališče na naslovu ali veljavno najemno pogodbo za eno leto...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vorantz ::

Mr.B je izjavil:

Da como imaš, v demokraciji je tvoja odgovornost informiranja..
Rabiš prebivališče na naslovu ali veljavno najemno pogodbo za eno leto...


what 8-O

Mr.B ::

JA ko boš plačal cca 110€, zato da lahko vstopiš v ulico z Avtom, boš moral dokazati da dejansko tam živiš :-)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

fosil ::

Zadeva gotovo mora biti nekako označena.
Običajno to ni posebna tabla z razlago, ampak kar prometni znak z napisanimi urami, ko je treba plačat parkiranje.
Tako je!

dronyx ::

fosil je izjavil:

Zadeva gotovo mora biti nekako označena.
Običajno to ni posebna tabla z razlago, ampak kar prometni znak z napisanimi urami, ko je treba plačat parkiranje.

Take prometne znake poznam iz centra Ljubljane. Nisem bil sicer nikdar na to pozoren, ampak običajno ti prometni znaki veljajo samo za posamezno ulico in ne tako kot pri "conah omejene hitrosti", kjer imaš znak samo ko vstopiš v tako cono in znak za konec cone ko se zapelješ ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fosil ::

Kakorkoli obračaš, gledat moraš prometne znake. Če bo znak za cono, bo pa tam pisalo kako je s parkiranjem.
Na cesti veljajo prometni znaki, ne občinski odloki.
Tako je!

BlaY0 ::

Občinski odlok je lahko podlaga za postavitev prometnega znaka. Če znaka ni pomeni, da se odlok še ne izvaja, čeprav je že stopil v veljavo.

Heba je če zjutraj ko parkiraš še ni znaka, popoldne ko pa prideš po avto, je pa tam znak in za brisalcem imaš zeleno ovojnico ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

dronyx ::

BlaY0 je izjavil:

Občinski odlok je lahko podlaga za postavitev prometnega znaka. Če znaka ni pomeni, da se odlok še ne izvaja, čeprav je že stopil v veljavo.

Po moji logiki bi moralo biti tako. V Šiški jaz znakov še nisem zasledil, tako da verjetno čakajo pomlad.

Je pa po svoje zanimivo, da baje v Ljubljani več kasirajo od kazni za tiste, ki niso plačali parkirnine (torej tu ne gre za vse kazni za napačno parkiranje), kot od parkirnin samih.

fujtajksel ::

Kolikor vidim je ponekod v "novih območjih" cel kaos. Konkretno nekje sem videl da so zakurblali parkomate in namestili nekaj tabel (ampak nepopolno), talnih oznak ni pa nič oz so stare (mogoče stvar vremena). Kolikor sem enkrat bežno gledal zakon, bi morala bit parkirna mesta označena. Na dotični ulici sicer po zanji spremembi zakona niso lisičili in odvažali, čeprav mesta niso bila označena in je ob parkiranem avtu do sredinske črte ostalo pol metra (pred spremembo pa so, zdaj odvažajo iz enih prečnih ulic brez sredinske črte kjer prej niso...).
Pa tudi v "starejših conah" stvari še niso povsod jasne. Pri naši soseski so v prejšnjem osvajanju javnih prometnih površin namestili nekaj parkomatov in tabel + talnih oznak. Vendar naj bi bilo nekaj prostora od stanovalcev, predvidoma za rampami, ampak ureditev se na izredno nizkih obratih vleče že več kot leto, pa ne vem če je sploh že določeno kaj je "naše" in kaj "Zokijevo". Btw tudi vprašanje funkcionalnih zemljišč ni rešeno; par let nazaj je prišel ven načrt "parcelacije", s katerim je Zoki hotel pograbit čisto vso zemljo okrog blokov. Mi je pa čudno ker se zdi kot da zadevi z "našim" parkiriščem in funkcionalnim zemljiščem nekako nista toliko povezani kot bi pričakoval. Ali pa prva čaka na drugo in druga na prvo...
Na MOL mi takrat zaradi teh nejasnosti tudi niso hoteli prodat karte, kasneje pa nisem več spraševal. Prostor je sicer dobit zelo težko, še posebej izven že označenih "con". Ampak preden je Zoki začel s svojimi parkirnimi vajami razen dopoldne ni bilo nobenih težav.

dronyx ::

@fujtajksel: To mi tudi ni jasno, kako je s parkiranjem na cesti (če je sredinska črta in pločnik ob strani). V takem primeru jasno "parkirišče" ni označeno, ker si avto pustil na cesti, močno pa dvomim, da bi tudi za tak način parkiranja veljali listki in parkomati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mehmed ::

fujtajksel je izjavil:

Kolikor sem enkrat bežno gledal zakon, bi morala bit parkirna mesta označena.

Kok si kej preprican glede tega?
http://goo.gl/maps/CdtTG
Ker tuki imas tablo pa parkomat, ostalo je pa peskovnik.

fujtajksel ::

dronyx je izjavil:

@fujtajksel: To mi tudi ni jasno, kako je s parkiranjem na cesti (če je sredinska črta in pločnik ob strani). V takem primeru jasno "parkirišče" ni označeno, ker si avto pustil na cesti, močno pa dvomim, da bi tudi za tak način parkiranja veljali listki in parkomati.


Iz ene strani je tabla za parkirno cono. Od ene vmesne ulice naprej ni ponovljena. Iz druge strani je nov znak za enosmerno. Meni se ne zdi da bi bilo že vredno plačevat, vprašanje pa kaj misli redar. Ampak je tu verjetno problem vremena za ureditev talnih oznak.

Mehmed je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

Kolikor sem enkrat bežno gledal zakon, bi morala bit parkirna mesta označena.

Kok si kej preprican glede tega?
http://goo.gl/maps/CdtTG
Ker tuki imas tablo pa parkomat, ostalo je pa peskovnik.


Kvapajstvem. Je pa tabla.
Sem videl da so zelo podobne površine brez table včasih uporabljali kot parkirne pasti, tj vsaka dva tedna naredili turški vpad in olisičili z utemeljitvijo "parkiranja na površini ki ni predvidena za parkiranje".

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Dovolilnica te pride kok? 10eur na mesec?
Sej je neprijetno samo med vsemi motecimi stvarmi pa stroski z avti je vseen dost mala stvar to.

dronyx ::

Mehmed je izjavil:

Dovolilnica te pride kok? 10eur na mesec?
Sej je neprijetno samo med vsemi motecimi stvarmi pa stroski z avti je vseen dost mala stvar to.

Takim kot si ti bi jaz kot župan z veseljem zaračunal še takso za urejanje parkov v višini 20 €, takso za izgradnjo mostov čez Ljubljanico v višini 35 evrov, takso za odpravo arhitektonskih ovir v ožjem mestnem središču v višini 5,78 evra (to tarifo bi dal zanalašč nekoliko nižjo, da glupi Ljubljančani ne bi pomislili, da jih stiržem kot ovce!)...Drobiž, ki ne znese niti vsega skupaj 100 evrov na mesec!

Kot rečeno, ovce se postriže do golega!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mehmed ::

Ah ti to jemljes kot da mi je vseeno kaj zaracunavajo. Ni mi. Samo to konkretno stvar ne jemljem kot kako mene odirajo ampak kot koncno so zaceli vozacem zaracunavati. Zato me ne prizadane toliko. Pa zato, ker ni obvezna pa me v enem letu se niso dobili brez nje.

Mehmed ::

Ok, sam poglej tko. Ko povisajo cene parkiranja al pa zaokrozijo iz pol ure na minimalno uro, ti dam prav. Odirajo in je ogabno.
Tuki so pa spremenili rezim in vsaj malo posegli v ta kaos. Za kar je bil skrajni cas. In to pride s tem.
Zato mi to ne pade pod tisto tipicno odiranje out of fucking nowhere.

Tipicno odiranje je recimo mobitel, ko bo uvedel narocnine za monete, ker ve, da se folku ne bo dalo na salterje odjavljat zadeve. Tm bom protestiral s tabo, nic se bat.

dronyx ::

Meni je zanimivo, kako nekateri kar plačujejo parkirnino v Šiški, pa čeprav ni nikjer postavljene nobene table, samo parkomati, ki pa z veseljem pobirajo denar!

Morda priložnost še za kakšno romunsko natego, podobno fake bankomatom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mr.B ::

Ne vem če se ti splača postavititi fake avtomat. Smo v sloveniji. No obstajala pa je neka zgodba z javnim free parkiriščem, kjer nek ata do upokojitve kasiral...

dronyx,
Tu o ovi nemačkoj tudi ne..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

jurre ::

hm, tole tudi meni ni cist jasno..

En konkreten primer - tukaj

V mesecu decembru/januarju je folk parkiral takole ob ograji, kot sta golf in twingo in so dobili obcasno listke obvestilo redarstva! Parkomat, ki zdaj deluje od 1.2. pa stoji 3m za golfom (pri sivi omarici). Se pravi, prej ni bilo dovoljeno parkirati, zdaj pa ga lahko pustis na sredi ceste, das listek iz parkomata in je vse OK? Crt ni nikjer nobenih, samo tablo so dali, da je placljiva parkirnina.

Enako par 100m naprej - tukaj. Ce se obrnes desno, je pri jasku zdaj parkomat. In kam parkiras tukaj, na levi/desni plocnik ali na sredino ceste? Pol cez plocnik, pol cez cesto?!

dronyx ::

Tale drugi primer je moram reči zelo nenavaden, saj dvomim, da ti lahko parkiraš na pločniku, pa čeprav imaš listek iz parkomata. Možno sicer, da te redarji ne bodo oglobili, ampak gre pa kljub temu za napačno parkiranje po ZVCP.

Me pa absolutno ne bo čisto nič začudilo, če se bo dalo v tej državi na avtomatih kupiti listke za odpustke v primeru prometnih prekrškov. Recimo plačaš 50 evrov in se lahko en dan voziš s 30 km/h višjo brzino, kot znaša uradna omejitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jurre ::

edina logicna razlaga bi bila, da je ta parkomat za to ulico nazaj do golfa, ki sem ga na zacetku omenil. Samo kaj ko ni nikjer nobenih crt in tabel od kam do kam...

fosil ::

Parkomat je samo blagajna, torej to ne pomeni da lahko parkiraš zraven njega. Tudi v garažni hiši ne parkiraš zraven blagajne, ampak tam kjer je označeno.
Tako je!

dronyx ::

jurre je izjavil:

edina logicna razlaga bi bila, da je ta parkomat za to ulico nazaj do golfa, ki sem ga na zacetku omenil. Samo kaj ko ni nikjer nobenih crt in tabel od kam do kam...

Šele sedaj sem postal pozoren na tele cone, kjer je plačljivo parkiranje in moram reči da na nekaterih mestih ne razumem, kako je kaj takega nekdo lahko sploh odobril. Ne moreš ti nekega makedama ob cesti, ki je namenjen pločniku za pešce kar s tablo spremeniti v parkirišče, ker to prinese več denarja!? Kaj pa varnost pešcev? Prej, ko to ni bilo parkiršče je bila "varnost na prvem mestu" in si dobil kazen za napačno parkiranje, a sedaj je to pa v redu? Sramota!

jurre ::

@fosil
problem je v tem, da ni NIKJER nic oznaceno.

ni oznacb na zgornjih 2 linkih, ne na TEJ ulici, kje se vidi da so ze prej parkirali - tretji parkomat je na koncu te ulice (pri tem jasku)


Tabla pa je samo, da je cona 2 za placilo, od x do x ure, razen za stanovalce z dovolilnicami od 8 do 11h, nekaj v tem stilu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

dronyx ::

>Tabla pa je samo, da je cona 2 za placilo, od x do x ure, razen za stanovalce z dovolilnicami od 8 do 11h, nekaj v tem stilu...

Ali morda veš do kje takšna tabla velja? Za posamezno ulico, parkirišče, kar celo cono?

jurre ::

ne, saj to me zanima

dronyx ::

Kar se tiče parkomatov...ti po moje ne sodijo pod prometno signalizacijo in moje mnenje je, da mora biti tudi mirujoč promet urejen z ustreznimi prometnimi znaki, ne pa kar nekaj po domače, ali celo samo z nekim občinskim odlokom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

AndrejO ::

dronyx je izjavil:

>Tabla pa je samo, da je cona 2 za placilo, od x do x ure, razen za stanovalce z dovolilnicami od 8 do 11h, nekaj v tem stilu...

Ali morda veš do kje takšna tabla velja? Za posamezno ulico, parkirišče, kar celo cono?

Če ne pokažeš table, je težko na pamet ugibati.

 Cona kratkotrajnega parkiranja

Cona kratkotrajnega parkiranja





Prva je cona in velja do preklica. Tako kot cona omejitve hitrosti.

Druga je "običajen" znak za obvestilo in po pomenu velja do prvega križišča.

dronyx ::

In če parkirna mesta niso z ničemer označena kako veš, kaj naj bi bilo "parkirišče" in ne neka zasebna parcela? Zgoraj je dal nekdo povezavo na streetview, kjer je videti nek makedam ob cesti in to bi bilo čisto lahko privatno zemlišče in ne javna površina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

spajdrmen ::

fantje, pri vas mate toplo vodo? Ne vem če to obstaja, ampak probite jo izumit

dronyx ::

Gledam eno odredbo o določitvi con kratkotrajnega parkiranja v naši občini in piše med drugim...

Parkiranje je dovoljeno le znotraj označenih parkirnih površin in znotraj talnih označb.

Tu je torej definirano, kaj naj bi bila "topla voda". :D

fosil ::

Saj to je logično, če hočeš bit ziher, potem parkiraš tam kjer je označeno.
Drugače pa gre bolj za dobro voljo redarja.
Tudi pri parkiranju na makadamu ob cesti je treba pazit, če tvoj avto štrli na asfalt je to lahko že prekršek.
Teli http://goo.gl/maps/CdtTG so že v prekršku.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

dronyx ::

@fosil: Pri vsej tej birokracijah in direktivah EU bi se verjetno lahko tudi našel kak papir ki predpisuje, kako naj bi izgledalo pravilno označeno parkirišče in kakšne so minimalne mere. Tole zgoraj zame ne zadosti niti osnovnim pogojem, da ga lahko označiš kot parkirišče za avtomobile. Ogroža pa promet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mehmed ::

Sej na drugi strani tistga parka imas podobno situacijo; na asfaltu so zarisali, na makadamu pac ne. Da bi asfaltirali parkplace se pa verjetno ne splaca.

dronyx ::

Berem 56. člen ZVCP kjer piše med drugim:

Območja kratkotrajnega parkiranja morajo biti označena s predpisano prometno signalizacijo. Označbe na vozišču ali drugi prometni površini, s katerimi so označena posamezna mesta ali pas za parkiranje, na katerih je parkiranje časovno omejeno, morajo biti modre barve.

Če si jaz to prav razlagam torej ne drži to, kar trdijo nekateri, da lahko MOL kar z nekim odlokom, objavljenim v uradnem listu določi, kje so cone kratkotrajnega parkiranja in da ni potrebno potem postavljati nobene prometne signalizacije ali z modro označenih parkirnih mest.

St235 ::

ZVCP že par let ne velja več.

Zakon o pravilih cestnega prometa določa sledeče:

68. člen

(območja kratkotrajnega parkiranja)

(1) Na določenih cestah ali delih ceste se lahko parkiranje časovno omeji (območja kratkotrajnega parkiranja) tako, da sme trajati največ dve uri.

(2) Na območju kratkotrajnega parkiranja mora voznik označiti čas prihoda na vidnem mestu v vozilu. Po izteku dovoljenega časa mora voznik vozilo odpeljati.

(3) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo drugega odstavka tega člena.

fujtajksel ::

Mislim da "modre" cone niso ista stvar. Vseeno ne vem če je ureditev na šrotu brez talnih oznak legalna. Ampak ne vem če zakon predpisuje kakšno kazensko sankcijo za občino ki ne uredi talnih oznak za parkiranje...
Kar se ostalih trenutno pomanjkljivih talnih oznak tiče, je škoda izgubljat bajte, dokler ne bo vremena za to.

St235 ::

Dovolj je, da se območje označi z tablami (brez cestnih oznak). Če pa le te so pa morajo bit modre. (Pravilnik o prometni signalizaciji)

Samo določanje con je prepuščeno posameznim občinam, seveda pa odlokov ni mogoče izvajat, če cone niso označene s prometnim znakom.

In ja modro označena parkirna mesta so parkirna mesta znotraj območja kratkotrajnega parkiranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dronyx ::

@Lakotnik29: Torej drži, da je dovolj odlok v UL in ni potrebna nobena dodatna prometna signalizacija, kar se tiče kratkotrajnega parkiranja? Tujci morajo torej spremljati uradni list, če hočejo vedeti, da se nahajajo znotraj cone kratkotrajnega parkiranja? Možno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

St235 ::

ne ni dovolj odlok. Cone morajo bit opremljene s prometnimi znaki, ki nakazujejo kje se cona začne in konča. Si pa potrebno, da so vsi boksi kot takšni pobarvani. Če pa so, pa morajo bit z modro.

dronyx ::

St235 je izjavil:

ne ni dovolj odlok. Cone morajo bit opremljene s prometnimi znaki, ki nakazujejo kje se cona začne in konča. Si pa potrebno, da so vsi boksi kot takšni pobarvani. Če pa so, pa morajo bit z modro.

V Spodnji Šiški sem šel preveriti in ni nikjer nikakršnih prometnih oznak ali tabel, da gre za cono Š-1, kjer velja kratkotrajno parkiranje, parkomati pa delujejo in ljudje plačujejo parkirnino. Z modro pa ni označeno nobeno parkirno mesto. Torej je to nezakonito?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fujtajksel ::

Ma brez veze da hodiš zdaj nevemkolk preverjat. Ravno sem videl da je na začetku ene take ulice nov rdeči okrogli znak za enosmerno, deset metrov naprej pa star znak v napačno smer vozečim vozilom omejuje hitrost na 30 km/h 8-)

St235 ::

dronyx je izjavil:

St235 je izjavil:

ne ni dovolj odlok. Cone morajo bit opremljene s prometnimi znaki, ki nakazujejo kje se cona začne in konča. Si pa potrebno, da so vsi boksi kot takšni pobarvani. Če pa so, pa morajo bit z modro.

V Spodnji Šiški sem šel preveriti in ni nikjer nikakršnih prometnih oznak ali tabel, da gre za cono Š-1, kjer velja kratkotrajno parkiranje, parkomati pa delujejo in ljudje plačujejo parkirnino. Z modro pa ni označeno nobeno parkirno mesto. Torej je to nezakonito?


nezakonito je, če pišejo kazni za napačno parkiranje kljub temu, da ni ustrezne prometne signalizacije na podlagi katere bi vedel, da tam velja posebni režim parkiranja.

Predvsem pa to NI območje kratkotrajnega parkiranja, kot ga pozna zakon. Gre zgolj za parkirni režim MOL, kar pomeni, da mora biti z ustrezno prometno signalizacijo označena vsaka ulica. ČE te zone označujeo z tablami Območje kratkotrajnega parkiranja delajo podobno napako kot z tablami Cona 40.

dronyx ::

Ne štekam več nič. V bistvu sem presenečen že nad tem, kako se pri nas praktično vsako leto spremenijo ne samo zakoni, ampak celo imena zakonov! Jaz sem bil prepričan, da to področje še vedno ureja ZVCP, ampak res, ta zakon so ne samo spremenili, ampak tudi preimenovali. Ja, problem številčne birokracije ni samo potrebna masa za plače, ampak to, da bi vsi ti ljudje radi nekaj počeli in potem vsak, ki si vzame nekaj malega časa pripravi nov zakon, pravilnik...Neverjetno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

St235 ::

ne pretiravaj, ime zakona se je spremenilo enkrat v zadnjih 15 letih.

fujtajksel ::

St235 je izjavil:


Predvsem pa to NI območje kratkotrajnega parkiranja, kot ga pozna zakon. Gre zgolj za parkirni režim MOL, kar pomeni, da mora biti z ustrezno prometno signalizacijo označena vsaka ulica. ČE te zone označujeo z tablami Območje kratkotrajnega parkiranja delajo podobno napako kot z tablami Cona 40.


Načeloma je videt da označujejo s tablo vsako ulico posebej. Če je mesto zarisano in table ni, mislim da nimaš kej plačevat, tudi če parkomat piše da je lačen. Bolj je hecno kaj tam kjer tabla je, pa vsaj zaenkrat ne izgleda da bi bilo kje legalno parkirat. Na eni dotični ulici namreč v prejšnji fazi načeloma niso več listkali in je bilo zastonj, je pa pajek odvažal tiste ki so si drznili parkirat vzdolž ravne ceste v T križišču, kjer načeloma niso motili nikogar. Izgovor za odvoz v zakonu nedvomno je, ampak zdaj bodo tam najbrž zarisali parkirna mesta.

jurre ::

evo sem poslikal,

za tem golfom

je tole:
 tabla

tabla





na koncu te iste ulice
je enaka tabla za nazaj po ulici, desno od pogleda na linku pa:
 tabla 2

tabla 2





na tem ovinku
pa je samo parkomat:

 parkomat

parkomat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59396687 (14553) UganiKdo
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14422435 (18356) Saul Goodman
»

Listki za parkiranje (LJ) in prenosljivost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716087 (13183) Mehmed
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726278 (22108) solatko
»

Napačna registracija na plačilnem nalogu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10412431 (9961) enadvatri

Več podobnih tem