» »

Upravnik bloka in stroski

Upravnik bloka in stroski

kixs ::

Glede stroskov ogrevanja gledam letno porocilo upravnika skupaj z izracuni. Rad bi primerjal se s kaksnim, ki ima podobne podatke - postavke, ne cifre.

Ogrevamo se na kurilno olje.

Postavke so razdeljene na A, B in C bloke.

A... cisti strosek energenta (v nasem primeru kurilnega olja) = 11999€
B... stroski (delitev po st.zakonu)
 - el. energija = 570€
 - obratovalni stroski = 440€
C... storitev izvajalca
 - nadzor nad delovanjem sistema = 1466€
 - knjigovodske in financne storitve = 732€


To je na grobo. Ugotoviti sem uspel, da je el. energija povezana z delovanjem kurilne peci (se mi zdi kar precej - ampak odcitki iz stevca so). Obratovalni stroski so vecinoma stroski dimnikarja (pregledov, meritev in ciscenja dimnika). Torej pri A in B tocki nimas kaj veliko za naredit.

Pod C tocko mi je zelo cudna postavka "nadzor nad delovanjem sistema"... pri peci na olje tezko kaj veliko nadzorujes. Knjigovodske in fin.storitve mi je pa cista "spanska vas". Po svoje si predstavljam, da gre za neke vrste posojilo, ko oni za nas nabavijo olje v naprej. Mi pa placujemo mesecno neki delez.

Za pojasnila se bom obrnil na nasega upravitelja, vendar bi rad dobil kaksen podatek kako je to drugje.

Predvsem me zanima tocka C. Imate tudi drugje taksne postavke?

lp

mat xxl ::

Ja pa kaj misliš, da naliješ nafto in vse kar samo deluje brez suporta in nadzora ??? Normalne so vse postavke .

kixs ::

Hmmm... si preprican, da pec na olje ne deluje brez supporta in nadzora? Vse peci na olje, vsaj zadnjih 20 let, so avtomatizirane. Ce gre kaj narobe, se sistem itak sam zaustavi. Nekaj podobnega kot pri avtu.

Sicer mi je jasno, da je potrebno kaj pogledat. Morda tedensko ali se manj. Bom preveril kolikokrat so nadzirali delovanje. Da nekdo samo gleda, se mi zdi znesek previsok.

Ce gledam kako imamo doma postimano, tudi s pecjo na olje. Ne vem, ce gre kdo vec kot 1x mesecno pogledat. Se najveckrat samo nivo olja v cisterni, pa morda pritisk vode.

lp

fosil ::

Upravnik ti mora dat račune in boš točno videl za kaj gre.
Možno da pod C spada tudi odčitavanje delilnikov in obračun.
Tako je!

Brane22 ::

Odčitavanje delilnikov je reda €1. Obračun ravno tako ne more biti kaj dosti.

Zahtevaj pač točno specifikacijo.

fosil ::

Jah, 1€ na delilnik na odčitek.
Potem pa to zmnoži s številom delilnikov v bloku in številom odčitavanj na leto, pa pride ven že kar lepa cifra.
Tako je!

kixs ::

Sem malo preletel racune. Odcitek delilnikov se placa posebej in kakor je meni znano se odcita le 1x letno - po koncu kurilne sezone, nato se naredi poracun glede na pavsalni znesek, ki ga placujemo cez leto. Odcitek delilnikov za nase stanovanje znasa cca 9€.

lp

Alamar ::

To so skupni stroški. Ti moraš pogledat, koliko si za vsako postavko plačeval mesečno in množit krat 12. Če gre za velik blok z veliko stanovanji, je lahko strošek na stanovanje nizek.

kixs ::

Vem, da so skupni stroski. Placevali smo kot je zgornji sestevek (A+B+C)/8 mesecev + dodatno se poracun. Vendar nikjer ni navedeno kaj to sploh pomeni oz. kaj delajo za ta denar. Znese pa cca 1/6 stroska olja, kar je kar znaten delez. Blok je manjsi - okoli 10 stanovanj.

lp

floyd1 ::

Stroški kurjača so bili pri nas kar precejšnji - okrog 800 eur na mesec, če se prav spomnim. Pa čeprav je dela zelo malo (buderus - weisshaupt novi kotli, gorilniki, vrhunska regulacija).

Spajky ::

Normalni fixni stroški z DDV so nekje okoli 1/3 € na m2 za blok na mesec. Kar je manj je poceni, kar je več je drago (lupljenje!) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kixs ::

Govor je samo o fiksnih stroskih pri upravljanu ogrevanja - zgoraj pod tocko C. Zakaj bi to bilo kakorkoli vezano na m2?

lp

buttcrack ::

Bom tole iz arhiva potegnu, da ne odpiram nove teme...

Uglavnm, v rezervni sklad se že vrsto lrt vplačuje določen znesek glede na kvadraturo stanovanj, ena stran bloka ima enake flate in druga stran enake.
Najprej se je zbiralo za fasado, zato je bil tudi tak razdelilnik, logično. Po fasadi smo pustili enako, ker je bil plan potem še zrihtat streho. Do tukaj vse OK, potem so se (žal odsoten na sestanku) zmenili, da se bo rihtala ograja, ki se je seveda plačala iz rez. sklada. Zadnjič je nekomu crknil domofon, isto strošek na rezervni sklad... Tukaj me ne moti, da smo sosedu skupaj kupili nov domofon, gnil je princip, da se pri taki zadevi plačuje po kvadraturi, ne po stanovanju.
Gre pa za švoh 2k€ vse skupaj...
A se samo meni zdi, da tukaj neki ni OK?

Šimpanz ::

Kakor ste se zmenili solastniki tako mate.

buttcrack ::

A to si iz gostilne privlekel?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delilnikih toplote in stroški odčitavanja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17338102 (21088) Uporabnix
»

Nov zakon za ogrevanje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24641028 (35192) jernejl
»

Obracun stroskov ogrevanja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15824334 (20194) kixs
»

Delilniki odvzema toplote (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
28354826 (43785) Spajky
»

Stroški centralnega ogrevanja

Oddelek: Loža
4110791 (9239) Pyr0Beast

Več podobnih tem