» »

Košaki-gate

Košaki-gate

1 2
3
4 5

A. Smith ::

kuall je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Si ti kdaj bil v štali? Zelo verjetno ne, ker drugače nebi izjavljal takih bedarij o kidanju. Če imaš doma živali se je treba vsak dan s tem ukvarjat, ne pa da boš enkrat al pa še to ne na mesec kidal.

Še en pametnjakovič. Globoki nastilj, poguglaj in se čudi. Čudovito se obnese. Pri nas imamo toliko mrve, da tisto razmečejo in si s tistim nastiljajo na veliko. Pač smo na komot oziroma naše živali so na komot, ne šparamo pri njih. Lahko bi to mrvo prodajali ampak jo bomo imeli za nastiljati. Al pa slamo, če imaš veliko žita, al pa koruznico ponucaš. Sem se mau pomatral spomladi, da sem en cel dan z BCSko pokosil 3ha pa je zdej mrva. saj ni tako težko, če nisi lenuh. :D

Imate bike? V boksu odvezane? Kako jim preprečite, da se sami ne pobijejo med sabo?

Sosed jih je imel odvezane nekaj let. Zlomljene noge, odtrgani rogovi, razlite oči. Na koncu jih je nazaj privezal.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kuall ::

15 minut mi vzame to na dan. res da še brat hodi zjutraj, mu pa ne bi bilo nujno. lahko bi enostavno nekje malo zagradil, tja notri natlačil mrve za cel dal in bi samo 1x na dan jih šel pogledat za 15 minut, da tisto mrvo namečem pa mau briketov+koruznega šrota za pockrljat jim tudi zmeljem in kupim. zdej če imam čas se ustavim in jih malo masiram in čoham.

ja bike. ko ratajo stari in nasilni jih malo prej damo v klavnico, pač tam okoli 2 leti. mogoče jih bom pa privezal takrat, če bi jih hotel pustiti živeti š+e dlje. mau nevarno bo hodit med njimi takrat ja. zdaj pa ni problema.

A. Smith ::

kuall je izjavil:

ja bike. ko ratajo stari in nasilni jih malo prej damo v klavnico, pač tam okoli 2 leti. mogoče jih bom pa privezal takrat, če bi jih hotel pustiti živeti š+e dlje. mau nevarno bo hodit med njimi takrat ja. zdaj pa ni problema.

Vsi jih dajejo pred dopolnjenim drugim letom v klavnico, jasno. Ampak po dopolnjenem dobrem letu je upal v boks samo gospodar in nihče drug. Ko je prišel za cepljenje veterinar (vajen živali, res navajen), ni upal not. Je počakal, da je možakar prišel s službe in privezal enega po enega.
Tako da če imate teleta, ti verjamem. Če pa trdiš, da imate 20 mesecev stare bike odvezane, ti pa kratko malo ne verjamem.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

WizzardOfOZ ::

Pa da jim enkrat na mesec skidate ti tudi jaz ne verjamem. Enkrat na teden bi še razumel, da pa cel mesec ne, je pa malo huda.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

111111111111 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Pa da jim enkrat na mesec skidate ti tudi jaz ne verjamem. Enkrat na teden bi še razumel, da pa cel mesec ne, je pa malo huda.

To je visoki nastilj.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kuall ::

A. Smith je izjavil:

Če pa trdiš, da imate 20 mesecev stare bike odvezane, ti pa kratko malo ne verjamem.

Do zdaj smo imeli enega odvezanega med kravami, ki jih je 3 oplodil. pač je fant užival. so se razumeli. jaz se tudi nisem bal hodit med njimi. pol proti koncu je bil par mesecev cel cajt privezan, ker je bil bolj tečen in sem se ga malo bal.
zdaj imamo 2 bika, bomo pa videli. sta pa napol črno bele pasme, ti niso tako divji kot kaki drugi. tamali bikec špila šefa, enkrat bo taveliki znal znort. :D mau me že ruka s tistimi rogovi ampak ni panike. pač kolikor dolgo bosta pridna bosta frej, ko bo enkrat le prehudo pa ali jima bom mrvo metal čez okno ali pa bosta šla na ketna. bomo videli. :) po moje se ju bo dalo dobro podkupiti z briketi in šrotom in bom vmes ko bosta tisto žrla hitro nametal mrvo in bežal ven pol. podobno podkupijo molznice, da jih lahko molzejo, če jih imajo frej.

p74110 19 naj bi izjavil:

Pa da jim enkrat na mesec skidate ti tudi jaz ne verjamem.

Zdaj že 3 mesece nisem skidal. Pozimi bom samo enkrat, bom pač kidal cel dan, to kidam na roke, ponavadi se to kida s stroji, ker je zelo zbito. jaz vzamem kramp in s krampom razrahljam. vadba za mišice. pol pa na trosilc, direkt na njivo in zaorat. en dan ko bo suho in ko ne bo snega se bom lotil med zimo tega. tak da celo zimo bom samo 1x kidal. poleti pa 1x na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

WizzardOfOZ ::

111111111111 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Pa da jim enkrat na mesec skidate ti tudi jaz ne verjamem. Enkrat na teden bi še razumel, da pa cel mesec ne, je pa malo huda.

To je visoki nastilj.


Globoki nastilj misliš?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

111111111111 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

111111111111 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Pa da jim enkrat na mesec skidate ti tudi jaz ne verjamem. Enkrat na teden bi še razumel, da pa cel mesec ne, je pa malo huda.

To je visoki nastilj.


Globoki nastilj misliš?

Heh, lapsus. :D Živina je precej visoko, če štala ni prava.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

WizzardOfOZ ::

No ja, če ima to, potem je normalno čiščenje enkrat na 2 meseca (6x letno). Ampak kot sem ga jaz razumel nimajo take štale.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kuall ::

saj ne rabiš nič posebnega. vsaka stara štala je primerna. le da nima stropa prav nizko. pa da ne nagužvaš živali prav na gosto, ker potem rabiš globlja tla, ker bolj serjejo. drgač pa se to zelo zbije in ne raste tako hitro v višino.

poweroff ::

Poglejte si tole:
https://aeon.co/videos/an-unflinching-l...

Par zanimivih prizorov... ljudje se vmes nažirajo s hoddogi, pa v zaključni špici pove, da so te živali vse zdrave, ko jih ubijejo.
sudo poweroff

c3p0 ::

A. Smith je izjavil:


Pri transportu in podobnih dogodkih se žival včasih upre. Kaj točno naj mesar naredi? Na kolenih moleduje, da se krava premakne naprej? Ne. Dregne jo, zavpije, itd. Kaj pa bo? Čakal tri ure? Vegetarijanci in DPMŽ so takoj tam, ko je treba koga linčati. Ko je pa treba predlagati uporabne rešitve, pa nikogar nikjer.


Vegi ti bo dajal uporabne rešitve, kako žival mirno peljati v zakol?

A. Smith ::

poweroff je izjavil:

Poglejte si tole:
https://aeon.co/videos/an-unflinching-l...

Par zanimivih prizorov... ljudje se vmes nažirajo s hoddogi, pa v zaključni špici pove, da so te živali vse zdrave, ko jih ubijejo.


Za moje pojme bi bili lahko otroci nekoliko starejši, ko si to ogledajo. Kakih 13-14 let bi bilo popolnoma ustrezno. Bolj bi jih zanimalo in več bi odnesli. Sicer so pa kar pametni teli skandinavci. Me veseli, da to počnejo, ker se mi zdi, da mestni hipiji in podobni pospešeno izgubljajo stik z realnostjo. Takoj, ko stopiš iz hiše, namreč narava postane kruta. Volk srno najprej lovi in jo uspe nekajkrat zagrizti, da se ta upočasni. Ko jo dohiti, jo prime za vrat ali tilnik in zaduši. Potem ji na trebuhu razpara kožo in začne žreti drobovino, ki je mehka. Kri šprica v vse smeri. Ko volk in preostali trop pajdašev opravi svoje, pridejo na vrsto posamezne lisice, medvedi, šakali, nato kakšne ujede, itd. Živali se muči in pobija, ne glede na to, kaj bi ti rad, ja?

Sploh pa ni važno, da že južno od Turčije režejo glave, da o kakšni Mehiki ne govorim. In da nihče izmed nas ne bi videl kapljice krvi *ever*, zato da lahko mirno živimo naprej v svojem mehurčku.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

gruntfürmich ::

meni se bolj zdi da videi iz košakov niso ravno primer mučenja živali, bolj primeri grdega ravnjanja.
to vsekakor ni enako, vseeno pa je obsojanja vredno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kuall ::

A. Smith je izjavil:

Pri transportu in podobnih dogodkih se žival včasih upre. Kaj točno naj mesar naredi? Na kolenih moleduje, da se krava premakne naprej? Ne. Dregne jo, zavpije, itd. Kaj pa bo? Čakal tri ure? Vegetarijanci in DPMŽ so takoj tam, ko je treba koga linčati. Ko je pa treba predlagati uporabne rešitve, pa nikogar nikjer.


Debili hitijo in takoj potegnejo ven un električni priganjalec. Da se kravo naložiti brez mučenja, res pa da traja 10x dlje. Pa naj! Jaz sen jo enkrat peljal sam v klavnico s traktorjem, samo da sem se izognil mučenju pri nakladanju, ker je bila krava že precej stara. Tiste debilne tovornjake imajo s tistimi strmimi stopnicami. Dalo bi se drugače to zrihtat, če bi bila volja.
Včasih se žival od tistega električnega priganjalca tako ustraši, da se kar uleže, mesar pa jo špika, dokler ne vstane. Posebej kakšna plašna to naredi. Tako je naredila ena telica pri nas. Še zdaj mi je hudo, ko pomislim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

111111111111 ::

kuall je izjavil:

Debili hitijo in takoj potegnejo ven un električni priganjalec. Da se kravo naložiti brez mučenja, res pa da traja 10x dlje. Pa naj! Jaz sen jo enkrat peljal sam v klavnico s traktorjem, samo da sem se izognil mučenju pri nakladanju, ker je bila krava že precej stara. Tiste debilne tovornjake imajo s tistimi strmimi stopnicami. Dalo bi se drugače to zrihtat, če bi bila volja.
Včasih se žival od tistega električnega priganjalca tako ustraši, da se kar uleže, mesar pa jo špika, dokler ne vstane. Posebej kakšna plašna to naredi. Tako je naredila ena telica pri nas. Še zdaj mi je hudo, ko pomislim.

Ne vem če so ravno debili. Tudi mesna industrija je industrija in verjetno tisti dan ne pobirajo samo pri tebi živine. Če se ti krava, ki jo pelješ v zakol tako smili, jo pač naložiš sam v 2 urah kot da jo mesar v 5 minutah. On bo tisti dan nalagal še 20 glav, pa res ne more vsake posebej prosit, če bi šla na kamion.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kuall ::

Se tudi mesarji razlikujejo med seboj. Odvisno od značaja. Ni nujno, da vzame 10x dlje. Večinoma lepo začenjo nakladati, ker vedo, da če jih bodo enkrat razburili bo šlo samo še počasneje. Človek večinoma na stvari gleda skozi čas in denar, najebajo pa živali velikokrat. Ne pa vedno. pri molznicah so pogruntali, da se jim splača čimlepše ravnati z njimi, ker bodo manj bolne in bo več mleka. Tako na megafarmah molznice še bolj uživajo kot v starih štalah, ker na megafarmah bolj gledajo na profit. Profit ne pomeni vedno manj udobja za živali, večinoma ja ne pa vedno.

sreda ::

Ni lepšega občutka, ko se zaveš, da za obrok ki ga ješ ni bila zaklana-izkoriščena nobena žival. Da živiš in deluješ v skladu s svojimi pogledi, da ni potrebno 1000 in en izgovor. Danes imamo znanje in sredstva da lahko živimo-delujemo drugače kot naši predniki.

nejcek74 ::

sreda je izjavil:

Danes imamo znanje in sredstva da lahko živimo-delujemo drugače kot naši predniki.

Res je, zato vsake toliko, ko mi zapaše, jem meso. Moji predniki so si ga le s težavo privoščili.

temprar ::

Jaz se resno sprašujem ali res potrebujemo toliko mesa velike živine?
Kot ste tu opisali je z veliko živino kar nekaj težav. Nadležen je pretovor, zahteven zakol, in dolgotrajen razrez. Manjše živali je lažje obvladat in je posledično manj trpijo. Pa tudi globalwarmerji so bolj veseli.

Mato989 ::

temprar je izjavil:

Jaz se resno sprašujem ali res potrebujemo toliko mesa velike živine?
Kot ste tu opisali je z veliko živino kar nekaj težav. Nadležen je pretovor, zahteven zakol, in dolgotrajen razrez. Manjše živali je lažje obvladat in je posledično manj trpijo. Pa tudi globalwarmerji so bolj veseli.


Težava tega vprašanja je, kje se bomo ustavili, ker skoraj pri vsaki dobrini, zadevi, proizvodnji, storitvi je lahko dobro vprašanje

Ali res potrebujemo toliko tega in tega?

In na koncu pridemo do najboljšega vprašanja, ali res potrebujemo toliko ljudi? Zakaj ne sterilizirat in bo vse lepše... ali pa kar končna rešitev po arijsko... skratka, vsa ta vprašanja vedno pripeljejo do tega da drugim govorimo koliko česa lahko.

Nenazadnje kako bi bilo če bi naredili redukcije interneta 2 uri na dan je dovolj, ali ga res potrebuješ na voljo 24/7?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

temprar ::

Imam odlično rešitev za tvojo dilemo.
Vsak pri sebi naj se odloči ali res ne more živeti brez tega? In če lahko, naj zreducira.

Vem kaj ti misliš. Ti misliš, da želim od državnih birokratov predpis koliko kg mesa na teden.
Najbrž lahko sklepaš, koliko države želim v svojem osebnem življenju po tem korona scamu.

Vetrpiha ::

Kaj je bistvo te teme?

temprar ::

Stanje klavništva, tudi na slovenskem, iz vidika malo manj ekstremističnih globalwarmerskih pozicij.
Košaki je pokazal, da se to tudi pri nas dogaja.

Vetrpiha ::

Kaj dogaja? Da živali za prehrano niso hißni ljubljenčki?

111111111111 ::

kuall je izjavil:

Se tudi mesarji razlikujejo med seboj. Odvisno od značaja. Ni nujno, da vzame 10x dlje. Večinoma lepo začenjo nakladati, ker vedo, da če jih bodo enkrat razburili bo šlo samo še počasneje. Človek večinoma na stvari gleda skozi čas in denar, najebajo pa živali velikokrat. Ne pa vedno. pri molznicah so pogruntali, da se jim splača čimlepše ravnati z njimi, ker bodo manj bolne in bo več mleka. Tako na megafarmah molznice še bolj uživajo kot v starih štalah, ker na megafarmah bolj gledajo na profit. Profit ne pomeni vedno manj udobja za živali, večinoma ja ne pa vedno.

O mesarjih se lahko strinjam, eni znajo naložit, je pa praviloma najbolje, če nalaga zraven gospodar, da se živali manj upirajo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

temprar ::

Vetrpiha je izjavil:

Kaj dogaja? Da živali za prehrano niso hißni ljubljenčki?


Po isti logiki lahko torej rečemo, da hišne ljubljenčke mučite s tem, ko jim ne omogočate življenja po istem standardu človeka.
Tančica med živaljo in človekom je zelo, zelo tanka.

Večina od nas lahko stopi korak nazaj in pri tem ne izgubi popolnoma nobenega standarda življenja. Koliko nazaj? Poskusi. Daj si izziv.

111111111111 ::

sreda je izjavil:

Ni lepšega občutka, ko se zaveš, da za obrok ki ga ješ ni bila zaklana-izkoriščena nobena žival. Da živiš in deluješ v skladu s svojimi pogledi, da ni potrebno 1000 in en izgovor. Danes imamo znanje in sredstva da lahko živimo-delujemo drugače kot naši predniki.

Mislim, da nas je preveč, da bi lahko tako živeli. Se mi zdi da so naši predniki bolj živeli v sožitju z naravo. Pri nas smo dosti časa klali po starem, ko je bila še stara mama še živa, se je prašičja čreva pralo in porabilo za klobase. Od prašiča se je stran vrglo res malo oz. nič. Danes čreva kupiš in čreva odvržeš. Naši predniki so živeli bolj naravno, manj uvožene zelenjave in sadja, kar so sami pridelali. Današji vegani in vegetarijanci vprašanje če bi preživeli v divjini. Predvsem zima je problem, ker meso se posuši, sadje in zelenjava brez hladilnika ni ravno energetsko polna za preživetje zime.

Moje mnenje je da bi situacijo brez elektrike bolje preživeli mesojedci in marsikateri vegetarijanec bi spremenil svoja načela.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

temprar je izjavil:

Jaz se resno sprašujem ali res potrebujemo toliko mesa velike živine?
Kot ste tu opisali je z veliko živino kar nekaj težav. Nadležen je pretovor, zahteven zakol, in dolgotrajen razrez. Manjše živali je lažje obvladat in je posledično manj trpijo. Pa tudi globalwarmerji so bolj veseli.

saj gremo v smer žuželk, ki pridelajo več beljakovin in hranilnih snovi na kg pšenice, kot katerakoli živinoreja.

PRi mesu gre za neko ustaljenost in navado. Še moja mama se spomni, da je bilo meso na mizi morda samo za praznike in čez leto samo kaka suha salama. To da ješ veliko mesa v starejši generaciji in seveda tudi mlajši še vedno pomeni izobilje in bogastvo, vsaj podzavestno.

Pri velikih živalih je prirast mesa večji. Recimo primer sicer malo izven konteksta, ampak meni zanimiv. Za eno kurje jajce rabiš 5 prepeličjih. za 10 kurjih jajc rabiš 50 prepelic. Pomisli koliko časa porabiš s hranjenjem, pobiranjem in skladiščenjem teh malih jajčk. Tudi ko pečeš jajca je razlika ali ubiješ 3 velika ali 15 malih. Gledano časovno.

Tako nekako pri velikih živalih dobiš ven 400-600 kg mesa pri govedu (meso s kostmi). Z enim volom na ražnju nahraniš 200 ljudi. :D

Vetrpiha je izjavil:

Kaj je bistvo te teme?

Splošna debata o ubijanju živali za hrano in morali?

temprar je izjavil:

Večina od nas lahko stopi korak nazaj in pri tem ne izgubi popolnoma nobenega standarda življenja. Koliko nazaj? Poskusi. Daj si izziv.

Prav. Glede na tvojo trenutno pozicijo, kaj bi bil tvoj korak nazaj? Moj bi recimo lahko bil da namesto 3x na teden meso jem samo 2x.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Predlagam, da začnite malo brati Junga in koncept lastne sence in civilizacijske(družbene) sence.

Zakaj mislite, da je ali bila velika večina inteligentnih ljudi ali filozofov vegetarijancev?

Čuječnost, ne pa brezbrižnost vodita svet na boljšo in svetlejšo pot.

Zgodovina sprememb…

APPluk ::

111111111111 je izjavil:

APPluk je izjavil:

V takem primeru se vedno sprašujem zakaj klanje goveda ni dovoljeno doma. Klavnice za storitev klanja računajo okoli 150€ (pred mesecem ja bila cena za kravo 160€) + ostane jim koža, ki jo prodajo za usnje in ostali deli (glava, noge,...), ki jih prav tako prodajo za izdelavo pasjih briket... . Za ceno samega klanja bi npr. lahko kmet dal 50€ mesearju ki bi strokovno opravil klanje na lokaciji (10 min dela), 50€ veterinarju, ki bi preverjal ustrznost klanja in mesa (prav tako 10 min dela) ter 50€ komunali za sprejetje bioloških odpadkov (da bi bilo vse po regelcih). Govedo bi pri tem trpelo dosti dosti manj kot pa zdaj, ko ji prvo čaka stresno nakladanje na prikolico (majhen zaprt prostor), nato čakanje na zakol v tujih razmerah (tudi več ur, ker klavnice sprejemajo govedo zjutraj, klanje pa se opravlja celi dan) ter nato sam prihod do mesta zakola in sam zakol (na posnetku se vidi neuspešen strel v glavo goveda in nato vlačenje klina iz lobanje, torej govedo je imelo luknjo v glavo in je bilo še pri zavesti). Doma pa bi to potekalo tako, da domač človek vodi žival do mesarja, ta v domačem okolju, neslutečo žival ustreli in tukaj je konec muk.
Ampak to ni po regelcih države, ker ni ustreznih razmer doma, pa ni hladilnice pa ni..., ampak vsako leto pridejo ven posnetki iz mesno predelovalne industrije o nehigijenskih razmerah, mučenju živali,...
Toliko o zaščiti živali.

Marsikaj kar si zgoraj zapisal je netočno.

- Storitev klanja ni fiksna ampak se zaračuna na kilo.
- Glava in noge gredo v odpad, nič ne ostane za pasje brikete. Proizvajalci pasjih briketov zahtevajo neoporečno meso
- Klanje na lokaciji ti mesar ne more računati samo 50€. Odirati mora kravo na roke, brez mašine, zaklati, očistiti razkosati. Veterinar pobere vzorce od vsakega goveda v klavnici in jih pošlje v analizo. 48 ur pa mora biti meso v klavnici, do takrat so pa tudi rezultati.
- na komunali ne morejo sprejeti takšnih odpadkov, ker so smatrani kot nevarni odpadki in ne kot bio odpadki
- ko koljejo prašiča, doma ni nikoli mirno in tisti s slabimi živci se poskrijejo. Tudi krave niso vajene, da se jih izvleče iz hleva.
- krave so v koloni približno 2-3 ure, če se kakšno pripelje prezgodaj jo pospravijo v hlev
- higijenske razmere so pri klanju govedi (druge industrije žal ne poznam tako natačno) izredno visoke. Veterinar pregleda pred vsakim klanjem prostore in po potrebi odredi čiščenje, drugače ne pusti klati.
- mučenje živali- da in ne. Nekaj je gotovo takih, ki z užitkom preganjajo živali naprej po liniji, večini pa je to služba, krave je treba spraviti iz točke A do točke B.
- Kar se tiče igle, se pa zgodi. SAm sicer nikoli nisem v živo videl pnevmatskega sistema kot je prikazan, ampak si upam domnevati, da ima kdaj mašina tudi težave in se zgodijo stvari kot so prikazane v videu. Kolje in ubije se 50+ krav na dan in če mašina ni redno vzdrževana, verjetno kje zašteka.


Vem, da je na kilo, hotel sem samo povedat, da storitev ni poceni, (trenutno) 160€ krava torej je bik še več. Dobro, če praviš, da gredo glave in noge na odpad, ti verjemem, lahko poveš kam klavnice to vozijo, pa ostalo drobovino…, ko si napisal, da gre za nevarni odpadek, da komunale tega ne sprejmajo (sem mislil, da je to nekako urejeno, ker če doma kolješ svinjo, bi moral ostanke tudi uradno nekam spravit, pač zdaj se doma zakoplje, ni pa to čisto legalno), bi pa se to pomoje dalo urediti, predvsem ker bi šlo za storitev proti plačilo, glede na to, da drugače komnalni centri sprejmajo vsega hudiča od salonitk naprej.
Za mesarja pa sem mislil 50€ samo za zakol, pa dobro recimo 100€ bi bilo realno za zakol in odiranje, pa razrez na polovico, za ostalo pa imaš potem svojega mesarja ali pa naredis sam. Bi pa se lahko ob legaliziranju zakola doma organizirale zadruge in uredile potujoče klavnice, ostane pa problem z “urejenimi” hladilnicami.

Odziv trgovcev: https://www.24ur.com/novice/slovenija/t...
Mi je pa ta odziv všeč, da se ne delajo kot, da nič ni bilo. Bo vsaj šola za vse ostale klavnice, ki bodo zdaj vedno v strahu, da ne pride kaj ven, predvsem, če bo to pustilo večjo škodo na klavnici Košaki.

Glede primerjave klavne živine z hišnimi ljubljenčki: našim kravam gre definitivno bolje kot sosedovemu psu, ki je cele dneve sam v boksu, pa vendar pač pride čas, ko gredo v klavnico in si ne zaslužijo, da zadnjih nekaj ur trpijo več kot prej v celem življenju.
Lažje bi jo sam ubil, kot pa, da nevem kaj se z njo dogaja.

kuall ::

temprar je izjavil:

Jaz se resno sprašujem ali res potrebujemo toliko mesa velike živine?
Kot ste tu opisali je z veliko živino kar nekaj težav. Nadležen je pretovor, zahteven zakol, in dolgotrajen razrez. Manjše živali je lažje obvladat in je posledično manj trpijo. Pa tudi globalwarmerji so bolj veseli.


Jaz gledam ravno obratno na stvar: veliko živino (bike) zakolješ enkrat na 2 leti, malo (zajce, perutnino) moraš vsak mesec klati. Jaz sem vsekakor za manj klanja, zato se usmerjam v veliko živino in malih sploh nočem rediti, ker nočem klati vsak mesec, ker bi se mi zmešalo.

mr_chai ::

Imam idejo kako bi se dalo na čim bolj "humani" način rešit klanje. Slovenska vojska ima ogromno zelenih površin. Vse krave za dnevni zakol se strpa tja. Potem pa pustiš, da imajo ostrostrelci vaje. Pa lepo v glavo dobi tist metek in je to to. Pol maš pa še ljudi, ki z bagri vozijo mrtve krave v hladilnico, ki bi lahko bila na isti lokaciji. Tam pa jih lepo razkosajo.

111111111111 ::

APPluk je izjavil:

Dobro, če praviš, da gredo glave in noge na odpad, ti verjemem, lahko poveš kam klavnice to vozijo, pa ostalo drobovino…, ko si napisal, da gre za nevarni odpadek, da komunale tega ne sprejmajo (sem mislil, da je to nekako urejeno, ker če doma kolješ svinjo, bi moral ostanke tudi uradno nekam spravit, pač zdaj se doma zakoplje, ni pa to čisto legalno), bi pa se to pomoje dalo urediti, predvsem ker bi šlo za storitev proti plačilo, glede na to, da drugače komnalni centri sprejmajo vsega hudiča od salonitk naprej.

JAz v Sloveniji poznam prevoznika Koto: http://www.koto.si/Izvajanje-storitev-j...

Ne vem pa točno če ima več podjetij koncesijo za odvoz teh odpadkov.

mr_chai je izjavil:

Imam idejo kako bi se dalo na čim bolj "humani" način rešit klanje. Slovenska vojska ima ogromno zelenih površin. Vse krave za dnevni zakol se strpa tja. Potem pa pustiš, da imajo ostrostrelci vaje. Pa lepo v glavo dobi tist metek in je to to. Pol maš pa še ljudi, ki z bagri vozijo mrtve krave v hladilnico, ki bi lahko bila na isti lokaciji. Tam pa jih lepo razkosajo.

Hmmm... Živina pobezlja in ti mrtve pohodi. Že pri trenutnem sistemu se marsikatera znajde na tleh in jo druge pohodijo. Je podpluto meso neuporabno.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

mr_chai je izjavil:

Potem pa pustiš, da imajo ostrostrelci vaje. Pa lepo v glavo dobi tist metek in je to to.

Kri mora odtečt. ne sme zastajat v telesu.

WizzardOfOZ ::

temprar je izjavil:

Tančica med živaljo in človekom je zelo, zelo tanka.


Ja, in razlika med opico in človekom je v tem, da človek banane kupuje. (pa nekje vmes v razvoju so ga depiliral, da ne zgleda kot opica) :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Master_Yoda ::

Odziv trgovcev:
Mi je pa ta odziv všeč, da se ne delajo kot, da nič ni bilo. Bo vsaj šola za vse ostale klavnice, ki bodo zdaj vedno v strahu, da ne pride kaj ven, predvsem, če bo to pustilo večjo škodo na klavnici Košaki.


Meh ta odziv trgovcev je smesen, kot da se ne dogaja isto v 99% ostalih klavnic.
Sola za ostale klavnice pa bo verjetno v stilu da bodo zaostrili preglede folka ki noter hodi, kaksna prepoved kakrsnihkoli naprav za snemanje/telefonov, da kdo slucajno ne bi cesa posnel.
Dovie'andi se tovya sagain.

111111111111 ::

Master_Yoda je izjavil:

Meh ta odziv trgovcev je smesen, kot da se ne dogaja isto v 99% ostalih klavnic.
Sola za ostale klavnice pa bo verjetno v stilu da bodo zaostrili preglede folka ki noter hodi, kaksna prepoved kakrsnihkoli naprav za snemanje/telefonov, da kdo slucajno ne bi cesa posnel.

To je čista trgovska hinavščina. Danes ne smeš več reči bobu bob. Pač mesna industrija ni za rožice sadit. Mučenje živali je treba sankcionirat in gremo dalje. Če ti ne paše od kje meso pride, si pač vegetarijanec. Za mučenje in izživljanje nad živalmi pa ni opravičila.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

D3m ::

Glede na odziv trgovin.

Sumim, da se nekaj drugega dogaja v ozadju.
|HP EliteBook|R5 6650U|

WizzardOfOZ ::

Konkurenca je plačala, da se košake malo ustavi, da bodo še oni svoje poceni poljske mesnine lahko prodali, ker bo pomanjkanje. Slovenec pa itak požre vse, samo da je poceni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

D3m ::

Katere trgovine so to naredile?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

dans grem po 10kg mesa od košakov

iz principa ker so trgovci hinavci!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

D3m ::

Pa vprašaj za popust.
|HP EliteBook|R5 6650U|

c3p0 ::

PacificBlue je izjavil:

Predlagam, da začnite malo brati Junga in koncept lastne sence in civilizacijske(družbene) sence.

Zakaj mislite, da je ali bila velika večina inteligentnih ljudi ali filozofov vegetarijancev?

Čuječnost, ne pa brezbrižnost vodita svet na boljšo in svetlejšo pot.


Ko enkrat prideš tako daleč. Brezbrižnež bo ta tekst pač brezbrižno prebral in ovrgel kot neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

KakoLepo ::

In potem najdeš deset drugih genijev, ki so imeli najraje meso...


Jaz govorim o dveh, ki sta bila najvecja genija vseh casov. Ne govorim o "povprecnih" genijih. Drgac pa tvoja izjava me nekak spominja na nekatere izjave o kadilcih, ki so doziveli 90 let. Hja, cist mozno, ampak ce ne bi kadili bi verjetno doziveli kaksno leto, morda tudi desetletje vec. Isto pri genijih, ce bi se prehranjevali optimalno, bi morda bili se vecji geniji. Znanstveno dokazano je, da dolocena rastlinska prehrana najbolj stimulira razmisljanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

Mato989 ::

KakoLepo je izjavil:

In potem najdeš deset drugih genijev, ki so imeli najraje meso...


Jaz govorim o dveh, ki sta bila najvecja genija vseh casov. Ne govorim o "povprecnih" genijih. Drgac pa tvoja izjava me nekak spominja na nekatere izjave o kadilcih, ki so doziveli 90 let. Hja, cist mozno, ampak ce ne bi kadil bi verjetno doziveli kaksno leto, morda tudi desetletje vec. Isto pri genijih, ce bi se prehranjevali optimalno, bi morda bili se vecji geniji. Znanstveno dokazano je, da dolocena rastlinska prehrana najbolj stimulira razmisljanje.


Tako je, zato pa je človek začel napredovat ko je začel jest meso... so se mu možgani začeli razvijat

Ti pa v kontra smer tolčeš.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KakoLepo ::

Jaz osebno ne vem, ce bi verjel tem darvin teorijam. Ni najdb, oziroma manjkajocih clenov, ki bi povezovale praljudi in modernega cloveka. Vemo pa, da je bilo dost lazi v zgodovini, saj zmagovalci pisejo zgodovino in to pomeni, da ni nujno, da je resncina, vsaj ne v celoti, saj so zmagovalci lahko pristranski in pisejo tako kot jim pase. Jaz sem mnenja, da so nekoc ljudje, pred naravno kataklizmo, v povprecju bili na dost visji ravni razvoja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Mato989 ::

torej hočeš rečt da je oni mesojedec prvi pobil vse vegane nabiralce in napisal zgodovino kot mu paše da je pametnejši od njih? No saj če jih je premagal je moral bit =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KakoLepo ::

Neandertalec je bil vsejed, torej jedel je tudi meso. Moderen clovek je bil verjetno vegetarijancec. Gledal sem en ruski dokumentarec, kjer pravijo da je moderen clovek prisel na planet Zemlja. Ceprav je bil neandertalec mocnejsi in vecji in bolj prilagojen planetu zemlja in bolj odporen na Zemeljske bolezni, ga je moderen clovek z lahkoto izpodrinil, saj je bil bistveno bolj pameten in iznajdljiv.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

Mato989 ::

KakoLepo je izjavil:

Neandertalec je bil vsejed, torej jedel je tudi meso. Moderen clovek je bil verjetno vegetarijancec. Gledal sem en ruski dokumentarec, kjer pravijo da je moderen clovek prisel na planet Zemlja. Ceprav je bil neandertalec mocnejsi in vecji, ga je moderen clovek z lahkoto izpodrinil, saj je bil bistveno bolj pameten in iznajdljiv.


Če nimaš dokazov za to je potem to samo neka teorija...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44458179 (3018) m0LN4r
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969133938 (100891) razerznak

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645109919 (101602) noraguta

Več podobnih tem