» »

Primankljaj IT delavcev

Primankljaj IT delavcev

««
«
1 / 9
»»

mike1 ::

A še kdo opaža te zablojene članke na temo rekordno majhne brezposelnosti in pomanjkanja delovne sile:

https://n1info.si/gospodarstvo/na-leto-...
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/reko...

Realno stanje je pa sicer popolnoma obratno, še pol leta nazaj npr. na portalih bettercareer.si, mojedelo, linkedin, fb skupine sem opažal veliko več ponudb za delo, sedaj je razpisov za polovico manj. Polovica od teh itak fiktivnih ker se vrtijo že mesece, posebaj na linkedinu. Glede na razpise si upam trditi, da je recimo po celotni sloveniji potrebnih maksimalno 100 novih programerjev in ta cifra vse bolj upada.
Zanima me predvsem mnenje novih iskalcev zaposlitve, ker tudi sam razmišljam o menjavi. Je to posledica krize, umetne inteligence, povečanega deleža novih diplomantov v zadnjih letih?

strawman ::

IT še zdaleč ni samo programiranje. Programiranja je glede na statistiko le 20-25%.

In tudi potrebe po programerjih niso le tiste, ki jih najdeš na portalih za delo.
Zavedati se moraš da veliko IT podjetij stalno "ribari" - v smislu če najdemo koga zelo ustreznega super, ga vzamemo in imamo toliko večje kapacitete. Če pa ne pa pač ribarimo naprej.
V Sloveniji imamo tudi dovolj nizke postavke da se za odprtje hčerinskih IT podjetij tukaj zanimajo tudi tuja podjetja. Ta najprej preverijo, ali dobijo v 3 mesecih npr. 15 inženirjev skupaj, in potem odprejo podjetje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

crniangeo ::

Določenega kadra je premalo. Pri nas se išče na polno, plače so za slo trg zlo dobre, ampak na te razpise se prijavlja zgolj kader ki nima nobenih izkušenj in bi že v štartu nadpovprečno plačilo. Izkušeni pa se prijavljajo na te razpise samo zato, da si z našo ponudbo pri svojem delodajalcu izpogaja boljšo plačo. Seveda jim gre njihov delodajalec na roko in jim da plačo kot si jo želijo, le s to razliko, da je manjša od naše (300-500eur) .
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

jonystar ::

@crningeo, kakšen kader iščete? programerje, sistemce, network admin,...?

crniangeo ::

večinoma sistemce.. tudi networkaši ..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

RedDrake ::

Kakšno pa je plačilo za novopečene kadre (oziroma iz drugih "branž")?
Če je vsaj 2,5k bruto imho ne bi smel biti problem dobiti folka.

crniangeo ::

tam nekje se tudi začnejo :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

RedDrake ::

In kljub temu ni takerjev? Yikes.
Saj bo crash v kratkem, zna biti polno folka, ki bo z veseljem vzelo tak denar (če bo še v igri seveda).

crniangeo ::

denar bo vedno v igri. računaj na to, da so naše stranke večinoma iz tujine, tako da denar (še) ni problem. Verjetno je višina plače malce problematična, ker ko prebiješ nek plafon, je davek na plačo tako velik, da skoraj ni razlike med tistimi 300-500eur bruto ..

Tako, da tista novica ki jo je op dal ni iz trte izvita. Problem je država, ki je tako požrešna, da nikakor ne moreš izplačati delavcev tako kot bi želel.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

RedDrake ::

Dobro, samo treba je gledat realno, če si danes iskalec zaposlitve.
Če imaš izkušnje, ok, potem ti postavljaš pogoje.
Če izkušnje z nekega področja nimaš, je pa vse kar je nad povprečno plačo super. Jasno se pričakuje, da če se tekom dela potem izkušnje pridobijo in delo ustreza pričakovanjem, plača dvigne še za kakih 500-1000.
Mogoče so generacije danes razvajene v tri pisane marjetice.
Moja dela v izobraževalnih vodah in ima veliko opraviti s študenti.
Za 8 eur / h za "đabe" delo se jim ne da delati. Ko potem pomislim, da sem jaz na faksu po 1000 SIT / h programiral fakin pospeševalnike delcev ...

Invictus ::

RedDrake je izjavil:

Kakšno pa je plačilo za novopečene kadre (oziroma iz drugih "branž")?
Če je vsaj 2,5k bruto imho ne bi smel biti problem dobiti folka.

2500 EUR je bila solidna plača leta 2006...

Danes je to skoraj začetniška plača...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RedDrake ::

No, saj, to je bil point. Če si brez izkušenj, si začetnik. Ker crniangeo je napisal, da se jim prijavljajo brez izkušenj in pričakujejo višje plače. Ne gre to tako ...

crniangeo ::

Invictus je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Kakšno pa je plačilo za novopečene kadre (oziroma iz drugih "branž")?
Če je vsaj 2,5k bruto imho ne bi smel biti problem dobiti folka.

2500 EUR je bila solidna plača leta 2006...

Danes je to skoraj začetniška plača...

To je preveč za začetnike. Glede na to s kakšnim kadrom sem dosedaj delal, so bili povečinoma ljudje brez želje po nadgradnji znanja.
So pa tudi svetle izjeme! Opažam, da mladina vse dela z levo roko in jim dol visi. Pošteno povedano jim zavidam to brezbrižnost. Do mojega trenutnega znanja sem prišel z veliko samoučenja, discipliniranja in na tisoče neprespanih noči. Pa sem za slo razmere kar solidno plačan, višje pa mi ni znal nihče ponudit razen NIL-a, ki pa so me videli zgolj Savdski Arabiji.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Invictus ::

crniangeo je izjavil:


So pa tudi svetle izjeme! Opažam, da mladina vse dela z levo roko in jim dol visi. Pošteno povedano jim zavidam to brezbrižnost.

To sem tudi jaz opazil... Mladina zalaufa neko skriptico in NIKOLI ne preveri rezultatov. Delo dostikrat narejeno na pol... In seveda so najboljši, ker slučajno zalaufajo eno hacking skriptico, ki so jo našli na googlu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kixs ::

Enako tudi sam opazam. Nic testiranja in direktno na produkciji... Potem pa sreca, ce je vse OK...

crniangeo ::

Invictus je izjavil:


To sem tudi jaz opazil... Mladina zalaufa neko skriptico in NIKOLI ne preveri rezultatov. Delo dostikrat narejeno na pol... In seveda so najboljši, ker slučajno zalaufajo eno hacking skriptico, ki so jo našli na googlu...


Po novem chatgptjajo. Če gre gre, če ne gre ne gre. Najboljše je, ko je treba RFC spisat, napišejo marsikaj, za mene bolj bla bla, na koncu pa ne dela tisto kar so napisali. Na koncu pa se nek mini popravek vleče celo leto.

Če že testirajo, pa testirajo na distroju, ki sploh nima nobene veze s tem kar je na produkciji

npr: produkcija: rhel
test: ubuntu :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

SambaShare ::

Iz katere riti so potegnili številko 3000 letno? Kam točno bi jih dali?

Gre se samo in edino za razvrednotenje poklica, kakšno pomankjanje. Pa kot da šalabajzarjev v poklicu že ni dovolj. Saj dandanes katerikoli andorid app poženeš, je tak šit, da izgubljaš živce.

crniangeo je izjavil:

Če že testirajo, pa testirajo na distroju, ki sploh nima nobene veze s tem kar je na produkciji


Kaj testira, že razvija se na target platformi 8-). Zlato pravilo.

Zgodovina sprememb…

crniangeo ::

SambaShare je izjavil:

Iz katere riti so potegnili številko 3000 letno? Kam točno bi jih dali?

Gre se samo in edino za razvrednotenje poklica, kakšno pomankjanje. Pa kot da šalabajzarjev v poklicu že ni dovolj. Saj dandanes katerikoli andorid app poženeš, je tak šit, da izgubljaš živce.


To, da je šalabajzerjev veliko bo držalo. Jeba je le, da ti šalabajzerji znajo zelo dobro gobec vrtet in se znajo tudi dobro prodati.
Sem v zadnjih letih bil šokiran nad sledečemi programi:
- Birokrat (Andersen), kdor je delal s tem programom, ve o čem govorim, da o tem, kako je to neuporabno za corporate okolja - sem moral spisat takšne workarounde, da je bila stranka zadovoljna.
- EBA
- ostala navlaka, ki prodajajo svoje izdelke kot suho zlato, dejansko pa so cel bullshit, da o varnosti ne govorimo.
- je še par programov, ki potrebujejo zblj modulov, ker programer ni znal pisati v enem jeziku in je uporabil vsaj 4 dodatne, da je dosegel upešno delovanje svojega skropucala
.. je še ogromno drugih podjetih, se pa nočem vsem zamerit :)
- SAP Hana je tudi vredna svojega denarja..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Blinder ::

strawman je izjavil:

IT še zdaleč ni samo programiranje. Programiranja je glede na statistiko le 20-25%.


če pogledaš zaposlitvene oglase, je programiranja 99%
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

RedDrake ::

Ni res.
Na hitro sem na začetku vrgel pogled na bestcareer (al neki, v OP je "link").
Kobajagi 200 oglasov. Našel vsaj 10 ki nimajo V od veze s programiranjem (sistemc, IKT, networking, GUI design, ipd).
Jih je pa več kot pol za programiranje, ja to pa res.

crniangeo ::

Roko na srce, 80% jih je zanič programerjev, 19% je sposobnih oslov ki vleče ta vlak nesposobnežev, ostalih 1% pa se zaveda svoje vrednosti in ne jebe 5% .
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

RedDrake ::

Ja pa saj to je povsod isto.
S tem da večina v "programerski" branži je še vedno iz zgornje tretjine splošne populacije.
Kakšna zabava je šele ko greš v kakšne bolj "normalne" kroge. Je kmalu jasno, zakaj marsikak direktor noče dat več kot minimalca ...

Moe_Lester ::

A še kdo opaža te zablojene članke na temo rekordno majhne brezposelnosti in pomanjkanja delovne sile:


Po mojih izkušnjah je naval na IT kader spet ogromen. Vmes je bilo par mesecev malo zatišja, pozno spomladi in poleti. S septembrom pa spet letijo ponudbe z leve in desne.

amacar ::

Pri meni se opazno pozna upad na LinkedInu, samo še cca 2 ponudbi na mesec, včasih jih je bilo 30+ (v nobenem primeru nimam značke odprt za ponudbe).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Sakin ::

Zanimivo. Pri nas bi potrebovali najmanj 3 programerje in vsaj še enega IT-jevca. Plača ni slaba za državo glede na razmere. Mislim da je po statistiki primankljaja v high tech-u tu vsaj 30k. Noro.
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

IgorCardanof ::

Dobrega kadra bi rekel, da marsikje primanjkuje. Ampak tak kader tudi ne gleda za 3000 bruto, kar vi ocenujete kot dobra plača. Za tak denar boste pač dobili malo boljšega juniorja.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

LeQuack ::

RedDrake je izjavil:

Kakšno pa je plačilo za novopečene kadre (oziroma iz drugih "branž")?
Če je vsaj 2,5k bruto imho ne bi smel biti problem dobiti folka.


Wait 2,5k bruto je dobra plača? Tolk je povprečna plača, tako da to ne more bit dobra plača.
Quack !

RedDrake ::

Pismenost pomaga. Pisalo se je o začetnikih / ljudeh brez izkušenj.
In 2,5k bruto za začetnika je sprejemljiva plača. Tudi v IT branži.
Povprečna v realnem sektorju je 2k bruto, drugače.
V javnem sektorju je pa res skoraj 2,5k bruto ja.

LeQuack ::

Če so take slabe plače, od kje potem inflacija in draga stanovanja?
Quack !

IgorCardanof ::

RedDrake je izjavil:

Pismenost pomaga. Pisalo se je o začetnikih / ljudeh brez izkušenj.
In 2,5k bruto za začetnika je sprejemljiva plača. Tudi v IT branži.
Povprečna v realnem sektorju je 2k bruto, drugače.
V javnem sektorju je pa res skoraj 2,5k bruto ja.


Pa noben ne išče začetnikov. Misliš, da se kak sposoben sploh obrne za 2.5k bruto? Če bi IT firme dale dejansko konkurenčne ponudbe na mizo, bi tudi kader prišel. Ampak za 2-3-4k bruto ne bo šlo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

pegasus ::

Mi smo za 6k neto iskali networkerja več kot eno leto ...

PrihajaNodi ::

Kolega je tukej začel, nobenga pojma v IT ju, plača 3000 eur neto, zdj ga "usposabljajo":


https://careers.veeam.com/vacancies/sup...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

pegasus je izjavil:

Mi smo za 6k neto iskali networkerja več kot eno leto ...


V Sloveniji?
Quack !

Ales ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kolega je tukej začel, nobenga pojma v IT ju, plača 3000 eur neto, zdj ga "usposabljajo":


https://careers.veeam.com/vacancies/sup...

Pozabil si omenit, da je pogoj znanje japonščine.

Domo arigato gozaimasu, Nodi. Še ena tema, v kateri boš sral na polno.

PrihajaNodi ::

A bi ti v Sloveniji placal kdo tolk tud ce bi znal tuj jezik pa te izobrazili on the spot? Za FR so mel tud razpis nekaj casa nazaj.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Tuj jezik ali pa konkretno japonščina, je pa malo razlike v Evropi, ne boš verjel. A znalec francoščine je bil tudi popoln IT analfabet?

Fak, opravičujem se folku da se grem trolat s tem tipom. "Prihaja Nodi" je potrebno jemati kot opozorilo pred prihajajočo kataklizmo. Tam, kamor Nodi pride, trava več ne raste, samo še debilizmi.

PrihajaNodi ::

A znalec francoščine je bil tudi popoln IT analfabet?


Da. Samo treninge - 3 mesecno osnovno usposabljanje so mel 2 x tedensko on the spot vse ostalo home offis. Pa po 1 mesecu so mel "izpit" pol pa naprej praksa. A zdj bos zalil ker povem kako je v tujini? Valda da janez novak nima dnarja za kej tadzga, ponuja pa konkurencno placilo 1200 eur, piskotke in kavo v pisarni, pa mogoce se psa. Ne smem pozabit da janez novak hoce se 100% on site delo pa firma dela za tujega narocnika.

Ne se pizdit da ni kadra vas je konkurenca povozila al pa zacnite indijce iskt.

https://careers.veeam.com/vacancies/sup...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Ales nima pojma, kot ponavadi. povrhu je še nesramen debil, ki se prilizuje krdelu.
Japonščina tu nima veze ampak enostavno dejstvo, da so na Japonskem 2x višje plače kot v Slovenistanu.
A bi japončka zaposlil v sloveniji za tako plačo? nebi ne.

nasploh je v tej temi toliko stvari pomešanih, kot je za ta forum normalno, da te začne kar glava bolet. ne veš ali si ti zmešan ali so vsi drugi.

programerskega kadra primanjkuje na polno, videt je lokalno (pogledaš svojo firmo, ostali kader se hitro zapolni, programerjev pa kar ne morejo najti, tudi programerske plače govorijo o pomanjkanju, ko bodo začele padat takrat ne bo pomanjkanja)

programerskega kadra bo primanjkovalo še vsaj desetletje. poglejte grafe rasti programerskih služb zadnjih 5 let in razne uradne napovedi za naslednjih 10 let.

1% je genijev, 19% je sposobnih, ostali so zgube? ok, ampak tako je povsod, kjer je treba pokazati sposobnost, npr podjetništvo, zakaj pa mislite, da ima 1% ljudi 90% kapitala al kako je že? ne zato, ker so goljufivi kapitalisti kot radi trdijo levaki ampak ker se sposobnost med ljudmi tako zelo razlikuje. ta izjava je sicer politično nekorektna baje, je pa kruta resnica. ni pa te razlike v sposobnosti tako opaziti kje, kjer se meša zrak ali na kakem tekočem traku.

PrihajaNodi ::

A bi japončka zaposlil v sloveniji za tako plačo? nebi ne.


Ne bi. Slovenija je premajhen trg da sploh zacnemo.

Kolega je pac znal japonsko v Romuniji. Z IT jem ni mel absolutno nobene veze. Zdj jih iscejo, zaposlijo vsadzga ki zna jezik, pa ga izsolajo, pa tud ce je smeti premetaval.
Na japonskem imajo nekje 18 zaposlenih (med njimi tudi taki ki z itjem nimajo veze - kar pomeni da jih intenzivno ucijo) pol ko je na japoskem noc se pa casi prenesejo v evropo in jih obdela ekipa v evropi. Placa na japonskem je med 6-10 k eur neto. Je to veliko, nevem. Gre pa za level 2 support.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Ma kvaliteta kadra je grozna, no saj najbrž ni v drugih branžah kaj dosti bolje. Ampak zarad pomanjkanje je gotovo še huje. Res vidim velikokrat da delajo v IT ljudje, ki po načino razmišljanja niti slučajno niso za to.

Pa flika se potem na veliko s pomožnim kadrom brez tehničnega znanja in je res joj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dexterboy ::

crniangeo je izjavil:

tam nekje se tudi začnejo :)

kje se prijavim? brez heca. lahka tudi na PM.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

uvodV?? ::

Fantje, pod 15k na mesec se ne pogovarjamo. Usklajeno z inflacijo seveda.

Rok Woot ::

strawman je izjavil:

IT še zdaleč ni samo programiranje. Programiranja je glede na statistiko le 20-25%.


Programiranje je sicer povezano z IT, ampak ne spada pod to. Torej programiranje ni IT.

WizzardOfOZ ::

RedDrake je izjavil:

Kakšno pa je plačilo za novopečene kadre (oziroma iz drugih "branž")?
Če je vsaj 2,5k bruto imho ne bi smel biti problem dobiti folka.


Mi plačamo juniorju 2500 bruto, pa noben noče prit delat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Rok Woot ::

IgorCardanof je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Pismenost pomaga. Pisalo se je o začetnikih / ljudeh brez izkušenj.
In 2,5k bruto za začetnika je sprejemljiva plača. Tudi v IT branži.
Povprečna v realnem sektorju je 2k bruto, drugače.
V javnem sektorju je pa res skoraj 2,5k bruto ja.


Pa noben ne išče začetnikov. Misliš, da se kak sposoben sploh obrne za 2.5k bruto? Če bi IT firme dale dejansko konkurenčne ponudbe na mizo, bi tudi kader prišel. Ampak za 2-3-4k bruto ne bo šlo.


Seveda dobre firme iščejo tudi začetnike.
V bistvu je lažje, če si začetnik, ker drugače lahko dobiš oglas Npr. Iščemo senior programerja z izkušnjami o vodenju skupine 20+ ljudi vsaj 5 let itd.
Če si pa direkt iz faksa, začneš pa kot junior, sam so tudi odgovornosti in plača močno manjši. Če gledaš plača/sivi lasje, je mogoče celo bolje.

WizzardOfOZ je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Kakšno pa je plačilo za novopečene kadre (oziroma iz drugih "branž")?
Če je vsaj 2,5k bruto imho ne bi smel biti problem dobiti folka.


Mi plačamo juniorju 2500 bruto, pa noben noče prit delat.

Ma ja, v Sloveniji? Na faks greste ko končajo, pa noče noben za 2.5k bruto delat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Utk ::

Ne vem kaj je narobe s tem. Če ne pridejo za 2500, očitno dobijo drugje 2800. Za 2500 bruto niti jaz kot začetnik v Lj ne bi delal. Kaj si boš s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Rok Woot je izjavil:

Ma ja, v Sloveniji? Na faks greste ko končajo, pa noče noben za 2.5k bruto delat?


Ja v Sloveniji. 14 ljudi direkt iz faksa sem mel na razgovorih, 13 se jih je odločilo, da je 2500€ bruto premalo, eden je ostal. Priden je, delaven je in zna se obrnit.

Utk je izjavil:

Ne vem kaj je narobe s tem. Če ne pridejo za 2500, očitno dobijo drugje 2800. Za 2500 bruto niti jaz kot začetnik v Lj ne bi delal. Kaj si boš s tem.


Sej lahko delaš od doma. par dni na mesec si lahko v službenih prostorih, ni pa nujno, lahko si stalno od doma.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Cobol ?
2020 is new 1984
Corona World order

Likalnik ::

ok, sem prebral tole temo...tudi jaz bi bil IT "delavec" ali je to IT programer, sistemc, network admin...vseeno mi je, kar se bom pač lažje naučil.
sedaj pa moj plan: imam 39 let, cca 13 let delovnih izkušenj v svoji branži (to pač ni IT), kar se tiče IT in tehnologije imam svoje veselje in sem se pripravljen učiti...nimam pa izkušenj z raznimi programi SQL in podobne zadeve....znam recimo si sam sestaviti računalnik, namestiti vse programe, priklopiti vse aparate, naj se gre za mobitel računalnik, tablico to ni težav....

glede na to, da ste pisali, da bi začetnik (se pravi jaz) lahko dobil cca 2500EUR bruto plače (to je recimo dobrih 300EUR manj kot imam jaz sedaj)....jaz bi bil pripravljen določeni manjko EUREUREUR tudi "požreti" s tem, da bi se v podjetju naučil karkoli pač že v zvezi z IT in bi potem kasneje z izkušnjami in novim pridobljenim znanjem lahko prišel na višjo raven plače....ker trenutno kar delam v svoji branži je to kar vrh kar se tiče plače...mogoče bi se kaj lahko še spogajal ampak daleč od tega da bi prišel na 4k bruto recimo.

pripravljen sem stopiti kakšno stopničko nazaj in se določene stvari naučiti zato, da lahko kasneje stopim par stopničk višje.

sedaj pa ali je pri 39 letih in 13 letih delovnih izkušenj prepozno zamenjati smer oziroma je to nesmiselno narediti? Ker v moji branži lahko dobim hitro novo službo ampak kot rečeno....smo omejeni s plačo.

Vprašanje: OP ali vzamete 39 let starega začetnika, kateri se je pripravljen učiti in sprejeti plačo 2500EUR bruto....ampak ga boste učili od začetka.

hvala

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

kriptobog ::

V svoji branži ne moreš napredovati? KEr s tem znanjem računalništva, ki ga imaš greš lahko samo za kak 1st level support, kjer ti pa ne bodo dali 2500 bruto.
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
413129551 (13319) Old Spice
»

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28057813 (27410) LeQuack
»

Kvalitetna podjetja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7813926 (9891) Mavrik

Več podobnih tem