» »

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne

««
8 / 11
»»

D3m ::

PrimoZ_ je izjavil:

Pa nisem vegan.
Samo ne delam se glupega, da zaradi veganov požigajo pragozd, da gojijo sojo in da vsak obrok zahteva meso.


Pozabil si še na palmino olje. :)

Prekleti vegani.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

https://slo-tech.com/forum/t775249/299
O tem ni dvoma, kaj hoces zdaj stem povedati da netopirji dobro slisijo? Mozart je tudi dobro slisal. Darwin.

Nekje globoko v sebi vemo, da ni prav da se živim bitjem odvzema svoboda, zapira v kletke, priveže na verige ...
Ja ce si emocionalna picka iz mesta ali imel neke probleme v otrostvu in komplekse. Drugace ne.
Globoko v sebi vem, da mi je narava dala znanje in orodje za lov, rejo in ubijanje, da prezivim v vseh moznih vremenskih razmerah in na vseh kontinentih.


V sodobnem času poznamo, imamo toliko tehnologije, da nam res ni več potrebno vsega klanja.
Se enkrat, globoko v sebi vemo, da je klanje nekaj kaj nam je narava dala z dobrim namenom.

Zdej mi pa povej zakaj se mora še vedno klati, zasužnjevati, izkoriščati živali.
Ker zivali so nasa hrana, simple. Ni tu nekega globokeka bluzenja okoli tega.
Pa ne zdej o tem zakaj ne jemo zajcev, pesov itn. eni jih, niso pa price/performance od mesnih izdelkov zato. Pa to bi lahko vedel.

Ti si ze kdaj svoj nor porinil za dlje kot eno uro v naravo? Pa to ne mislim v mestni park, ampak pravo naravo. Saj kajkoli napises je emocionalno nabijanje in socutje to tvojega hisnega zajcka. Moj se pa v pecici lepo pece, njamnjam, sploh neves kak je dober.

Sem havaležen, da lahko živim v 'izoliranem svetu' na toplem, suhem in s polnim hladilnikom.
Po tem pa ostani pri tej hvaleznosti, da ti je to omogocila na prvem mestu narava, ker so tvoji predniki lahko klali, drugace bi pocrkali pozimi in te sploh nebi blo.
Zdaj bi se pa rad preseraval, ker ti to vec ni "vsec" - si sploh polnoleten?

PrimoZ_ je izjavil:

Pa nisem vegan.
Samo ne delam se glupega, da zaradi veganov požigajo pragozd, da gojijo sojo in da vsak obrok zahteva meso.
Tjah se dobro, da tega eksplicitno tu nihce ni izjavil, ker to vemo.

V glavi imam, da smo slovenci presegli 90kg mesa/leto/osebo.
In kaj naj zdaj zaradi tega, ker se enim ovcke pa zajcki smilijo odpovem grillpartijem z socnimi cevapi in cuftom in drugim 1001 razlicnim jedem v katerih je en sestavni del meso?

Realne potrebe, realnih potreb niti po cukru ni, niti po ogljikovih hidratih, se nobenga ni pobralo, ce ne je vitamin d tablet, realno bi lahko tudi jedel manj v plastiko zavite zelenjave iz drugega konca kontinenta, ker od nje itak ni nic.
Svinjam pa se zaenkrat ne poznam kmeta, kateremu bi vozili iz spanije koruzo in banane iz afrike.

90kg mesa lahko pomeni, da en poje 200kg letno, drugi 150, ostali stirje pa manj kot 50, ampak ja v povprecju 90kg.

In zdaj dajmo zaradi tega povprecja kr vse po vrsti v isti kos metat, ker se jih ene par prenazira. Lepo selektivno posplosevanje.

Pa da ne bos rekel, da ni res. Sem bil na ogromno porokah in so se vedno nasli 3-4je jedci, ki so pojedli za 12 oseb porcij. Pa kaj?
Zdaj posljemo vse domov, ker so povprecno prevec jedli.

In od teh 90 kil si se pozabil odsteti, koliko hrane se dejansko zavrze, ker se ne poje, porabi, ali pa ni vec za v prodajo. Tle lahko kr en velik faktor upostevas.

In seveda ti bi organiziral prireditev ala poroko tako, da bi vsakemu zracunal porcijo ane xy gramov mesa, xy gramov priloge, xy gramov solate. Boknedaj, da bi blo prevec na mizi ali kdo dodatno prisel, ker si se stevilo porcij na 1 osebo natancno zracunal.

Debata ni o pro/kontra, ampak o tem, da vegiji pretiravajo v smislu, da avtomatsko kr vsak mesojedec poje 90kil in ne je nicesar drugega. 90 kil niti ni tako velika stevilka za odraslega fizicnega radnika, ce ima po 3 obroke na dan in na vsake tolko si ob kaksni priloznosti privosci malo vec, je to za en povprecen elovnik manj kot 100 gramov na obrok. En dan pojes vec drug dan manj, za vikend pojes vec, kot med tednom. Vuala.

Ne, mi bomo kr rekl da ima vsak, vsak dan 250 gramski zrezek za kosilo in ga vedno celga poje in nic ne vrze v smeti.
Takega luksusa se jaz ne furam, pa imam rad meso.
Pr vas je na rostiljadi verjetno tako, dobis 250g, vec si pa nesmes vzet.

Na prireditvah in priloznosti, ki ga ne organizirajo glih gorenjci, se racuna na osebo mal vec, da nebo slucajno kdo ostal lacen, ce drug vec poje. Npr. ce imas bife.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrimoZ_ ::

m0LN4r je izjavil:


PrimoZ_ je izjavil:

Pa nisem vegan.
Samo ne delam se glupega, da zaradi veganov požigajo pragozd, da gojijo sojo in da vsak obrok zahteva meso.

Tjah se dobro, da tega eksplicitno tu nihce ni izjavil, ker to vemo.

Kar je seveda laž. Že v tej temi je bilo nekaj komentarjev v stilu zaradi veganov in njihove soje požigajo pragozd, čeprav gre v resnici ta soja za krmljenje živali, da je potem na voljo poceni govedina za McD burgerje.

m0LN4r je izjavil:


V glavi imam, da smo slovenci presegli 90kg mesa/leto/osebo.
In kaj naj zdaj zaradi tega, ker se enim ovcke pa zajcki smilijo odpovem grillpartijem z socnimi cevapi in cuftom in drugim 1001 razlicnim jedem v katerih je en sestavni del meso?

Nikjer nisem rekel, da se moraš odpovedati, tudi sam nisem vegan. Pravim samo, da mogoče namesto kilskega steaka, poješ 300g. Ali pa da ješ mesto 3x na teden namesto 7x na teden za kosilo. Prevelika žrtev ?

m0LN4r je izjavil:


Realne potrebe, realnih potreb niti po cukru ni, niti po ogljikovih hidratih, se nobenga ni pobralo, ce ne je vitamin d tablet, realno bi lahko tudi jedel manj v plastiko zavite zelenjave iz drugega konca kontinenta, ker od nje itak ni nic.
Svinjam pa se zaenkrat ne poznam kmeta, kateremu bi vozili iz spanije koruzo in banane iz afrike.

In kako vezo ima to z veganstvom ? Lep poskus whataboutism-a.

m0LN4r je izjavil:


90kg mesa lahko pomeni, da en poje 200kg letno, drugi 150, ostali stirje pa manj kot 50, ampak ja v povprecju 90kg.
In zdaj dajmo zaradi tega povprecja kr vse po vrsti v isti kos metat, ker se jih ene par prenazira. Lepo selektivno posplosevanje.

Pa da ne bos rekel, da ni res. Sem bil na ogromno porokah in so se vedno nasli 3-4je jedci, ki so pojedli za 12 oseb porcij. Pa kaj?
Zdaj posljemo vse domov, ker so povprecno prevec jedli.

In od teh 90 kil si se pozabil odsteti, koliko hrane se dejansko zavrze, ker se ne poje, porabi, ali pa ni vec za v prodajo. Tle lahko kr en velik faktor upostevas.

In seveda ti bi organiziral prireditev ala poroko tako, da bi vsakemu zracunal porcijo ane xy gramov mesa, xy gramov priloge, xy gramov solate. Boknedaj, da bi blo prevec na mizi ali kdo dodatno prisel, ker si se stevilo porcij na 1 osebo natancno zracunal.

90kil je povprečje, ki vklučuje otroke, ki pojedo manj in vegeterjance/vegane ki ne pojedo nič. Torej povprečen odrasel človek poje krepkih 100+ kilogramov.
In tega povprečja se ne doseže ker se nekaj ljudi na poroki prenažira al pa ker jaz na pikniku spečem kilo mesa/osebo. To se dosega, ker ljudje ne znajo jesti obroka brez mesa. Vsak dan dan za dnem.
Sicer pa spet lep poskusk iskanja izmišljenih vzrokov. Haha ....:D

m0LN4r je izjavil:


Debata ni o pro/kontra, ampak o tem, da vegiji pretiravajo v smislu, da avtomatsko kr vsak mesojedec poje 90kil in ne je nicesar drugega. 90 kil niti ni tako velika stevilka za odraslega fizicnega radnika, ce ima po 3 obroke na dan in na vsake tolko si ob kaksni priloznosti privosci malo vec, je to za en povprecen elovnik manj kot 100 gramov na obrok. En dan pojes vec drug dan manj, za vikend pojes vec, kot med tednom. Vuala.

Ne, mi bomo kr rekl da ima vsak, vsak dan 250 gramski zrezek za kosilo in ga vedno celga poje in nic ne vrze v smeti.
Takega luksusa se jaz ne furam, pa imam rad meso.
Pr vas je na rostiljadi verjetno tako, dobis 250g, vec si pa nesmes vzet.

Na prireditvah in priloznosti, ki ga ne organizirajo glih gorenjci, se racuna na osebo mal vec, da nebo slucajno kdo ostal lacen, ce drug vec poje. Npr. ce imas bife.


Glede na obstoj veganov in vegeterjancev in da je v statistiki vsa populacija tudi otroci pa zelo stari, ki ponavadi pojedo manj mesa, smo lahko gotovi, da povprečen vsejed v srenjih letih poje krepko čez 100kg/leto da pridemo na tole povprečje.
Kakorkoli obračaš se z količino mesa v povprečju pretirava vsaj za 2x.

m0LN4r ::

Nikjer nisem rekel, da se moraš odpovedati, tudi sam nisem vegan. Pravim samo, da mogoče namesto kilskega steaka, poješ 300g. Ali pa da ješ mesto 3x na teden namesto 7x na teden za kosilo. Prevelika žrtev ?
Kaj pa je narobe z kilskim stejkom v nedeljo, ce med tednom jem samo solate?

Kakorkoli obračaš se z količino mesa v povprečju pretirava vsaj za 2x.
Zakaj, ker je nekdo pac takega mnenja in to izjavil? Tisti, ki je to izjavil sigurno si ne maze roke z mesom.

PS: Ne se ne strinjam z mesom se pretirava vsaj za 4x.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrimoZ_ ::

m0LN4r je izjavil:

Nikjer nisem rekel, da se moraš odpovedati, tudi sam nisem vegan. Pravim samo, da mogoče namesto kilskega steaka, poješ 300g. Ali pa da ješ mesto 3x na teden namesto 7x na teden za kosilo. Prevelika žrtev ?
Kaj pa je narobe z kilskim stejkom v nedeljo, ce med tednom jem samo solate?

Kakorkoli obračaš se z količino mesa v povprečju pretirava vsaj za 2x.
Zakaj, ker je nekdo pac takega mnenja in to izjavil? Tisti, ki je to izjavil sigurno si ne maze roke z mesom.

PS: Ne se ne strinjam z mesom se pretirava vsaj za 4x.


Narobe je samo to, da se tega ne držiš. Ker če bi se potem bi bilo povprečje precej niže.

sreda ::

m0LN4r je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/t775249/299
O tem ni dvoma, kaj hoces zdaj stem povedati da netopirji dobro slisijo? Mozart je tudi dobro slisal. Darwin.

Nekje globoko v sebi vemo, da ni prav da se živim bitjem odvzema svoboda, zapira v kletke, priveže na verige ...
Ja ce si emocionalna picka iz mesta ali imel neke probleme v otrostvu in komplekse. Drugace ne.
Globoko v sebi vem, da mi je narava dala znanje in orodje za lov, rejo in ubijanje, da prezivim v vseh moznih vremenskih razmerah in na vseh kontinentih.


to ti je pa povprečni kupec 'mesojedec'

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sreda ()

m0LN4r ::

To je enaka pravljica kot tole:



No meni se pa 90kg ne zdi veliko, ampak glih tok da en dan mal vec drug dan mal manj.
Se pa ziher najde nekdo, ki bo rekel, da je se tvojih 45kg 2x prevec.

sreda je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/t775249/299
O tem ni dvoma, kaj hoces zdaj stem povedati da netopirji dobro slisijo? Mozart je tudi dobro slisal. Darwin.

Nekje globoko v sebi vemo, da ni prav da se živim bitjem odvzema svoboda, zapira v kletke, priveže na verige ...
Ja ce si emocionalna picka iz mesta ali imel neke probleme v otrostvu in komplekse. Drugace ne.
Globoko v sebi vem, da mi je narava dala znanje in orodje za lov, rejo in ubijanje, da prezivim v vseh moznih vremenskih razmerah in na vseh kontinentih.

Kaj bi mi tu moralo biti smesno? Beden prank al kaj? Al neves kak se klobase delajo? Rabis recept?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrimoZ_ ::

m0LN4r je izjavil:

To je enaka pravljica kot tole:



No meni se pa 90kg ne zdi veliko, ampak glih tok da en dan mal vec drug dan mal manj.
Se pa ziher najde nekdo, ki bo rekel, da je se tvojih 45kg 2x prevec.


Vegani in vegeterjanci zagotovo mislijo da je tudi 45kg preveč, je pa vseeno precej bolje kot povprečje. Ubstvu moraš ti pojesti 100+ kg, da zaradi veganov, vegeterjancov in takih kot sem jaz dvigneš povprečje na 92,6 kg. http://kazalci.arso.gov.si/sl/content/p...

sreda ::

m0LN4r je izjavil:

To je enaka pravljica kot tole:



No meni se pa 90kg ne zdi veliko, ampak glih tok da en dan mal vec drug dan mal manj.
Se pa ziher najde nekdo, ki bo rekel, da je se tvojih 45kg 2x prevec.

sreda je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/t775249/299
O tem ni dvoma, kaj hoces zdaj stem povedati da netopirji dobro slisijo? Mozart je tudi dobro slisal. Darwin.

Nekje globoko v sebi vemo, da ni prav da se živim bitjem odvzema svoboda, zapira v kletke, priveže na verige ...
Ja ce si emocionalna picka iz mesta ali imel neke probleme v otrostvu in komplekse. Drugace ne.
Globoko v sebi vem, da mi je narava dala znanje in orodje za lov, rejo in ubijanje, da prezivim v vseh moznih vremenskih razmerah in na vseh kontinentih.

Kaj bi mi tu moralo biti smesno? Beden prank al kaj? Al neves kak se klobase delajo? Rabis recept?


Vem kako se delajo. Zato jih ne kupujem - jem.
Prank pa točno pokaže, da se povprečen kupec ne zaveda kaj vse je v ozadju ene klobase.

m0LN4r ::

PrimoZ_ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

To je enaka pravljica kot tole:



No meni se pa 90kg ne zdi veliko, ampak glih tok da en dan mal vec drug dan mal manj.
Se pa ziher najde nekdo, ki bo rekel, da je se tvojih 45kg 2x prevec.


Vegani in vegeterjanci zagotovo mislijo da je tudi 45kg preveč, je pa vseeno precej bolje kot povprečje. Ubstvu moraš ti pojesti 100+ kg, da zaradi veganov, vegeterjancov in takih kot sem jaz dvigneš povprečje na 92,6 kg. http://kazalci.arso.gov.si/sl/content/p...
Se bom potrudil, da dvignem povprecje na 93.

Prank pa točno pokaže, da se povprečen kupec ne zaveda kaj vse je v ozadju ene klobase.
Povprecen kupec se niti ne zaveda kaj se skriva v ozadju "svezega" sadja in zelenjave pozimi, kaj sele o kaksnih posebnih vegi produktih, ki so tako zelo priljubljeni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::


Vem kako se delajo. Zato jih ne kupujem - jem.
Jaz nevem kako jih ti delas, ampak z mojimi ni nobenega problema oz. vzroka, da jih normalen clovek ne bi jedel.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrimoZ_ ::

m0LN4r je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

To je enaka pravljica kot tole:



No meni se pa 90kg ne zdi veliko, ampak glih tok da en dan mal vec drug dan mal manj.
Se pa ziher najde nekdo, ki bo rekel, da je se tvojih 45kg 2x prevec.


Vegani in vegeterjanci zagotovo mislijo da je tudi 45kg preveč, je pa vseeno precej bolje kot povprečje. Ubstvu moraš ti pojesti 100+ kg, da zaradi veganov, vegeterjancov in takih kot sem jaz dvigneš povprečje na 92,6 kg. http://kazalci.arso.gov.si/sl/content/p...
Se bom potrudil, da dvignem povprecje na 93.

Prank pa točno pokaže, da se povprečen kupec ne zaveda kaj vse je v ozadju ene klobase.
Povprecen kupec se niti ne zaveda kaj se skriva v ozadju "svezega" sadja in zelenjave pozimi, kaj sele o kaksnih posebnih vegi produktih, ki so tako zelo priljubljeni.


Spet ti whatabout-ismi ....
Kot da vsejedi ne jemo sadja in zelenjave pozimi ?

In kaj so ti "posebni" vegi produkti ? Karkoli že so, so zagotovo manjša svinjarija in manj obremenjujoče za okolje kot razne poli salame.

sreda ::

m0LN4r je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

To je enaka pravljica kot tole:



No meni se pa 90kg ne zdi veliko, ampak glih tok da en dan mal vec drug dan mal manj.
Se pa ziher najde nekdo, ki bo rekel, da je se tvojih 45kg 2x prevec.


Vegani in vegeterjanci zagotovo mislijo da je tudi 45kg preveč, je pa vseeno precej bolje kot povprečje. Ubstvu moraš ti pojesti 100+ kg, da zaradi veganov, vegeterjancov in takih kot sem jaz dvigneš povprečje na 92,6 kg. http://kazalci.arso.gov.si/sl/content/p...
Se bom potrudil, da dvignem povprecje na 93.

Prank pa točno pokaže, da se povprečen kupec ne zaveda kaj vse je v ozadju ene klobase.
Povprecen kupec se niti ne zaveda kaj se skriva v ozadju "svezega" sadja in zelenjave pozimi, kaj sele o kaksnih posebnih vegi produktih, ki so tako zelo priljubljeni.

A sedaj razumem, zakaj se je meso. Sploh tisto uvoženo s Poljske.

Snegec ::

sreda je izjavil:

lisaac je izjavil:

Veganstvo je posledica tega da ima človek dandanes (vsaj večina) polno p*zdo vsega.


Vemo da živali čutijo podobno kot mi. Dotik, toplota, mraz, okus, bolečina, strah, veselje .... So vesele ko so spuščene na svobodo. Nekatere čute imajo razvite mnogo bolje od nas.

Nekje globoko v sebi vemo, da ni prav da se živim bitjem odvzema svoboda, zapira v kletke, priveže na verige ...

V sodobnem času poznamo, imamo toliko tehnologije, da nam res ni več potrebno vsega klanja.

Zdej mi pa povej zakaj se mora še vedno klati, zasužnjevati, izkoriščati živali.


Na žalost to ni Miki Musterjev strip o Zvitorepcu, Trdonji in Lakotniku kjer bi na Luni kranjske klobase rasle kot zelje na polju.

Da, se popolnoma stinjam. Zakol je precej nasilno dejanje. Ampak..

A se ti kdaj vprašaš čez kakšen stres in travme gresta ena povprečna gazela ali emu v Afriški preriji? Vsak dan je loterija, kjer je ugibanje ali bodo ravno njo/njega plenici izbrali za svoj plen. In če/ko se to zgodi, naprezanje svojih mišic na polno med bežanjem, zato da ne pade v kremplje (dobesedno) plenilcev. Tudi vsak dan ni ravno sprehod po parku. Stalno je treba biti na preži, da ni kakšne grožnje. Tudi vreme ne prizanaša na prostem.

Mi krvoločni nesramneži pa udomačenim živalim nudimo streho nad glavo, jedi na pretek in zaščito pred ostalimi plenilci ob minimalnem naprezanju.

Količinsko gledano, je povprečna krava veliko manj pod stresom kot pa ena povprečna gazela ali emu.

Sam nisem pristaš baterijske reje. Sem za rejo živali na prostem, tako kot se jih je redilo pred tehnološko revolucijo. Še vedno pa bo za žival šok ob zakolu, brez tega ne gre.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

m0LN4r ::

Kot da vsejedi ne jemo sadja in zelenjave pozimi ?
Ni ga nujno jest. Komot se prezimi od Januarja do zgodnje spomladi samo z mesnimi izdelki in vlozenim, kar je zraslo na domacih tleh.

In kaj so ti "posebni" vegi produkti ? Karkoli že so, so zagotovo manjša svinjarija in manj obremenjujoče za okolje kot razne poli salame.
Pariska ali poli? Ali je to za tebe isto?
Posebni vegi produkti? Pa malo poglej po regalu, ki je namenjen temu in obrni izdelek in poglej sestavine, bo res zelo podobno pariski, mogoce z kanckom vec umetnih barvil, ojacevalcev in ostale kemije.
V poli se vsaj da to, kaj bi prevec fini ljudje zmetali vstran.

Še vedno pa bo za žival šok ob zakolu, brez tega ne gre.
No ja, po mojem umre mal hitrej, kot ko jo levi grizejo se par minut pr zavesti.

Sicer pa komu se smilijo zivali, ki na tak nacin umirajo, naj zacne nosit mesojedim zivalim konzerve macje hrane, saj je tehnolosko mozno al kak so zgoraj rekli. Pa naj jim strehe postavljajo. Pa za pozimi v gozdu stalico, da ne rabijo zebst.
Nasi pujsi proti temu furajo luksus, do usodnega dne. Vsak dan lepo sveze postlano s svezo slamo, pozimi na toplem, poleti na hladnem v senci, hrana zjutraj in zvecer, pa to kakovostna in raznolika, ki je v naravi nebi nasel.
Tudi baterijske reje so ogromno napredovale v razvitem svetu. Sem obiskal eno "moderno" kmetijo pa sem samo gledal kaki luksus furajo zivali in kak jih avtomatika pedena. Se mene prosim.
S casom se te skrbi emopick tudi urejajo, ampak oni mislijo, da ce so vegi, da bo vse takoj superfajn.

Nekoc se je pojedlo celo svinjo in se prakticno ni vrglo vstran nic. To se ne pomeni, da moramo danes tudi tako delat.

Še vedno pa bo za žival šok ob zakolu, brez tega ne gre.
Pa si ti ze bil sploh na Poljskem, da taksne govoris? Ali si to videl na internetu na bodisokiran.com?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrimoZ_ ::

m0LN4r je izjavil:

Kot da vsejedi ne jemo sadja in zelenjave pozimi ?
Ni ga nujno jest. Komot se prezimi od Januarja do zgodnje spomladi samo z mesnimi izdelki in vlozenim, kar je zraslo na domacih tleh.

In kaj so ti "posebni" vegi produkti ? Karkoli že so, so zagotovo manjša svinjarija in manj obremenjujoče za okolje kot razne poli salame.
Pariska ali poli? Ali je to za tebe isto?
Posebni vegi produkti? Pa malo poglej po regalu, ki je namenjen temu in obrni izdelek in poglej sestavine, bo res zelo podobno pariski, mogoce z kanckom vec umetnih barvil, ojacevalcev in ostale kemije.
V poli se vsaj da to, kaj bi prevec fini ljudje zmetali vstran.


In koliko ljudi, ki so mesojedi poznaš da jedo samo lokalno pridelano sadje ? In čez zimo samo tisto kar je lokalno pridelono in vloženo ?
To ni noben argument...

Glede raznih poceni salam in tvojih veganskih izdelkov pa izhajam iz tega, da je stvr lahko poceni samo če se meso prideluje masovno industrisjko, kar pomeni veliko svinjarije že v mesu.
Slaba krma, antibiotiki, ...
Pa potem še ojačevalci okusov, konzervansi, dodatki, barvila v končnem izdelku.
Kakorkoli obračaš bo v veganskem izdelku tega manj, ker ni vmesnega člena živali. Tudi če so vhodne surovine za en drek.

Sploh pa si lahko vegan brez teh predelanih živil.

Snegec ::

m0LN4r je izjavil:

Še vedno pa bo za žival šok ob zakolu, brez tega ne gre.
Pa si ti ze bil sploh na Poljskem, da taksne govoris? Ali si to videl na internetu na bodisokiran.com?


Ja Molnar, bil sem zraven v klavnici, ko se je klalo goveda. In ne, ni bilo na Poljskem, so tudi v Sloveniji klavnice, vsaj včasih so bile. Ne bit tolk sovražno nastrojen.

PrimoZ_ je izjavil:

Sploh pa si lahko vegan brez teh predelanih živil.


In kolk takih veganov poznaš od vseh veganov, ki jih poznaš?
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

D3m ::

Ja jaz sem bil pa pri domačih klavnicah.....so what.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimoZ_ ::

Snegec je izjavil:


PrimoZ_ je izjavil:

Sploh pa si lahko vegan brez teh predelanih živil.


In kolk takih veganov poznaš od vseh veganov, ki jih poznaš?


Ubistvu vsi vegani k jih poznam so taki.
Te veganske klobase, hrenovke, ... ponavadi kupujejo bolj taki wannabe vegani.

Pojedo veliko leče, čičerike, fižola, bob-a,... in še kup nikoli slišanih stročnic/žit.
Pa seveda seitan, tofu in tempeh. Zdej bo seveda nekdo priletel mimo, kako je to umetno/procesirano.

ubistvu vse to troje obstaja že kakih več stoletij ali celo več 1000 let, samo ni bilo poznano v tem delu sveta.

Snegec ::

Kul potemtakem.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

m0LN4r ::

Jaz poznam samo take, ki ne znajo kuhat nic. Samo odpres vrecko z VEGAN logotipom in vrze v ponev al lonec.
Damn poznam samo wannabeje, ogromno jih je. Zadnjic sem celo srecal punco, ki je rekla da je delno vegan, karkoli naj bi to blo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrimoZ_ ::

Očitno moraš malo zamenjat krog poznanstev.

Jaz pravzaprav poznam samo 2 dolgoletna vegana in dolgo sploh nisem vedel da sta, ker tega nista nikoli obešala na velik zvon in lahko gremo skupaj na kosilo kjer drugi jemo zrezke onedva pa svoje.
Poznam pa precej mladih, ki se še malo iščejo in so vegani, ker je moderno in naokoli pridigajo meet is murder in podobno... No mnogo teh tudi niso več vegani ali pa so X-tem poskusu, ali kaka podobna neumnost.

Pa seveda nas je precej takih, ki se zavedamo, da pridelava mesa na veliko je svinjarija in zato le tega pojemo precej manj in posledično skuhamo dostikrat tudi veganske/vegeterjanske zadeve.

IL_DIAVOLO ::

Vegan postaneš, ko želiš odgnati vse ki so nekoc pri tebi dobro jedli.

Tega so vesci Gorenjci. Zadnjic so mi ponujali caj pri cin cinu. Saj nisem prehlajen.

m0LN4r ::

Ali pa si navabis meso na kmetih, ce ti je tak problem meso iz trgovine.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrimoZ_ ::

Če bi bilo na voljo samo meso od krav, ki živijo idelano življenje na malih kmetijah, kjer so skoraj hišni ljubljenčki, bi bilo tako drago, da bi ga jedli mogoče 1x na teden.
Ves problem intenzivne pridelave mesa in s tem povezane obremenitve okolja bi bil rešen.

m0LN4r ::

Pri kmetu lahk kupis vse zivo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrimoZ_ ::

Nehaj mlatit prazne slame, sedajle je govora o mesu.
Dejstvo ostaja, če bise vse meso prirejalo na malih kmetijah v nekih idealnih razmerah za živali, potem bi bilo kot sem napisal zgoraj.

m0LN4r ::

Razumem te.
Ne razumem edino, ce koga moti industrijska reja, zakaj potem ne premakne riti iz trgovine, do najblizjega kmeta in nakupi pri njemu domace meso, saj jih je povsod v Sloveniji celo prevec.

Ni meso pri kmetih nic drago. Bi pa bilo, ce bi blo en kup posrednikov vmes, za tiste, ki bi se radi sprehodli samo dol po stopnicah iz bloka, do merkatorja za vogalom.

Svinja od kmeta je cenejsa, kot enaka kolicina zrezkov v trgovini, ampak folk bi seveda samo opticno lepe zrezke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Kakšna krava? Zakolje se mlado govedo, tele ali telica.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Aston_11 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Pravim samo, da mogoče namesto kilskega steaka, poješ 300g.

Kam se sedaj vtikaš? Kilski steak je tako redko na krožniku pri povprečnem človeku, kot kvalitetna zelenjava na krožniku vegana. Ki mora cel gozd požreti, da je sit in za kaj uporaben.

PrimoZ_ je izjavil:

Nehaj mlatit prazne slame, sedajle je govora o mesu.
Dejstvo ostaja, če bise vse meso prirejalo na malih kmetijah v nekih idealnih razmerah za živali, potem bi bilo kot sem napisal zgoraj.

Kavč teoretik, zeh. Pragozd požigate zaradi soje, da bi jo namesto živali pojedeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

D3m ::

Mmmmmm "tomahawk" steak. ;)

Slastno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mato989 ::

Kaj je sploh fora te teme... Valda, vsak je LAHKO vegan, če ga bi narava prisilila v to... tako kot smo postali vsejedci ker nas je narava v to prisilila...

Vsaka skrajnost je nezdrava, tako veganstvo, presnojedstvo, kot to da za 100% obrokov (ali 99,99%) konzumiraš večinsko meso v vseh oblikah.

Res pa je da so vegani, in vegetarijanci najbolj glasni o nekih nebulozah, nevedoč da se lahko zahvalijo samo klavcem, da so sploh živi in pripeljali civilizacijo tako daleč...

Večina problemov katere izpostavljajopodporniki manjšega konzumiranja mesa pa izhaja iz števila prebivalcev... če zmanjšamo prebivalstvo za 50%, lahko jemo enako količino mesa in masovna reja postane bistveno bolj prijazna, samo če kdo pove tako je fašist, čeprav ima prav... kaj bi torej veganiin ostali radi? Da bomo vsi žrli gnilo sojo in tabletke da nas bo lahko 20 milijard?

Prosim da ta dan nikdar ne pride in bo prejnuklearna zima da bo konec take muke.


Ps: Sam sem srednje močan konzumer mesnih izdelkov, lahko rečem da jih jem vsak dan, ampak v povprečju je to bolj par kosov salame na kruh,ali pa zrezek dunajski ipd... dvomim da letno konzumiram 90kg... konzumiranje 90k letno pomeni cca 250g/dan... nič posebnega sicer, bi zmogel, verjetno kakšno leto sem.

Najbolj mi gredo na jetra ljudje ki se vtikujejo kaj druga populacija konzumira, in običajno so taki VEČINOMA vegiji in vegani...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

D3m ::

Mato989.........

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

Ja lahko si vegan za en dan, za en teden, en mesec, ko je post so vsi vegani, eni zdrzijo kako leto dve, drugi se mucijo 5+ let, pac kak se komu sprdne tudi prehrana je boljkone taka, kot se komu sprdne, pa vegani ful prdijo, to ko obisk odide mors okna odpirat. Ko da bi pojedel konzervo fizola pol pa gasa v crevih ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrimoZ_ ::

Aston_11 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Pravim samo, da mogoče namesto kilskega steaka, poješ 300g.

Kam se sedaj vtikaš? Kilski steak je tako redko na krožniku pri povprečnem človeku, kot kvalitetna zelenjava na krožniku vegana. Ki mora cel gozd požreti, da je sit in za kaj uporaben.

PrimoZ_ je izjavil:

Nehaj mlatit prazne slame, sedajle je govora o mesu.
Dejstvo ostaja, če bise vse meso prirejalo na malih kmetijah v nekih idealnih razmerah za živali, potem bi bilo kot sem napisal zgoraj.

Kavč teoretik, zeh. Pragozd požigate zaradi soje, da bi jo namesto živali pojedeli.


Pejt kam drugam debilit.

Snegec ::

Kaj je poanta te teme?

Noben ne ve, najbrž še sam originalni poster ne.

Evolucijsko gledano oz. zgodovisnko, je kot sem napisal. Veganizem je prehranjevalni samomor. Lahko ga furaš kratkoročno iz osebnih razlogov, ni pa to prehranjevanje k bi ga lahko gojilo več generacij.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Shegevara ::

Snegec je izjavil:

Kaj je poanta te teme?

Noben ne ve, najbrž še sam originalni poster ne.

Evolucijsko gledano oz. zgodovisnko, je kot sem napisal. Veganizem je prehranjevalni samomor. Lahko ga furaš kratkoročno iz osebnih razlogov, ni pa to prehranjevanje k bi ga lahko gojilo več generacij.


Ja v zgodovini nikoli nismo preživeli brez pobijanja, posiljevanja in ustrahovanja. Vse izključno na račun tega, da so predniki nekako uspeli preživeti. To, da živimo v miroljubni civilizaciji je res nekaj konkretno novega. Kaj je torej point tega komentarja?

Danes pa meso ni niti približno stvar preživetja. Torej je važen samo etični vidik. Ali je ubijanje živali moralno početje za to, da boš ti užival v širšem naboru okusov hrane.

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Snegec je izjavil:

Kaj je poanta te teme?

Noben ne ve, najbrž še sam originalni poster ne.

Evolucijsko gledano oz. zgodovisnko, je kot sem napisal. Veganizem je prehranjevalni samomor. Lahko ga furaš kratkoročno iz osebnih razlogov, ni pa to prehranjevanje k bi ga lahko gojilo več generacij.


Ja v zgodovini nikoli nismo preživeli brez pobijanja, posiljevanja in ustrahovanja. Vse izključno na račun tega, da so predniki nekako uspeli preživeti. To, da živimo v miroljubni civilizaciji je res nekaj konkretno novega. Kaj je torej point tega komentarja?

Danes pa meso ni niti približno stvar preživetja. Torej je važen samo etični vidik. Ali je ubijanje živali moralno početje za to, da boš ti užival v širšem naboru okusov hrane.


Je moralno za "zakol" gojit rastline ki so tudi ŽIVE??? To da nekaj nima živčevja je samo poor excuse za umor rastline po moje... Torej če sprogramiramo gojenje svinje ki ne čuti bo pa ok?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Shegevara ::

Rastilna nima čuta za trpljenje. Tako, da ja maš prav. Je moralno gledano poor excuse. Poor excuse za ne-veganstvo.

Če sprogramiramo človeka, ki ne čuti, ga lahko ubijemo?

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Rastilna nima čuta za trpljenje. Tako, da ja maš prav. Je moralno gledano poor excuse. Poor excuse za ne-veganstvo.

Če sprogramiramo človeka, ki ne čuti, ga lahko ubijemo?


Hja, po logiki veganstva in moraliziranja bi trdili da je bistvo čutilo za trpljenje ipd... torej po tem lahko sklepava da je UBIJANJE vsega kar tega čutila nima (ali je odstranjeno ali ne ni bistveno) kot OK!

Rastlina ŽIVI
Svinja živi
Človek živi

Rastlino lahko ubijemo za prehrano
Svinjo naj ne bi ubili za prehrano
človeka naj ne bi ubili za prehrano

Kaj je razlika med svinjo, človekom in rastlino? Čut za trpljenje...

Sklep, uničenje čuta za trpljenje nam dovoli ubijanje ŽIVIH "bitij" oz. uničevanje življenja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Shegevara ::

Hja, po logiki veganstva in moraliziranja


Moraliziranje je v odklonu nepotrebnega trpljenja živali za tvoje prehranske užitke, ki niso ključni za to, da se zdravo prehranjuješ.

To ali pa lahko nečutečo žival ali nečutečega človeka ubiješ pa ni stvar veganstva ampak družbenega dogovora. Moje mnenje je, naj se nečuteče živo bitje samo odloči ali lahko umre ali ne. Do takrat se je pa najprej treba zjasnit kaj narediti z živimi bitji ki ne samo čutijo ampak trpijo.

Najprej je treba priznati, da je prisila v trpljenje živali moralni stečaj tistega človeka, za katerega to ni vprašanje preživetja in temeljni pogoj njegovega zdravega načina življenja. Šele potem se lahko gremo pogovarjat o tem, kaj pa če lahko ubijamo karkoli drugega.

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Hja, po logiki veganstva in moraliziranja


Moraliziranje je v odklonu nepotrebnega trpljenja živali za tvoje prehranske užitke, ki niso ključni za to, da se zdravo prehranjuješ.

To ali pa lahko nečutečo žival ali nečutečega človeka ubiješ pa ni stvar veganstva ampak družbenega dogovora. Moje mnenje je, naj se nečuteče živo bitje samo odloči ali lahko umre ali ne. Do takrat se je pa najprej treba zjasnit kaj narediti z živimi bitji ki ne samo čutijo ampak trpijo.

Najprej je treba priznati, da je prisila v trpljenje živali moralni stečaj tistega človeka, za katerega to ni vprašanje preživetja in temeljni pogoj njegovega zdravega načina življenja. Šele potem se lahko gremo pogovarjat o tem, kaj pa če lahko ubijamo karkoli drugega.


No torej, smo se že družbeno zmenli kot za ZPIZ (brez da bi kdo mene vprašal seveda) da je to ok, torej lahko zaključimo temo kot mene naganjajo če ti prisilno plačevanje penzij ni ok pojdi v drugo državo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

judoka ::

Shegevara je izjavil:

Rastilna nima čuta za trpljenje. Tako, da ja maš prav. Je moralno gledano poor excuse. Poor excuse za ne-veganstvo.

Če sprogramiramo človeka, ki ne čuti, ga lahko ubijemo?



Zakaj potem razlicno reagira na zunanje vplive, npr. metal glasba vs. klasika? Jasno da gre za razlicen nivo, ampak izkljucit rastline iz bazena "etike" zato ker
nam pac niso zadosti podobne je moderna bedarija.

Shegevara ::

Rastilna seveda lahko reagira na določene dražljaje, nima pa razvitih čutov za bolečino in nima možganov za prepoznavanje bolečine.

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Rastilna seveda lahko reagira na določene dražljaje, nima pa razvitih čutov za bolečino in nima možganov za prepoznavanje bolečine.


No pa saj o tem govorim jaz, če uničimo čute v svinji za občutke bolečine in trpljenja ali potem postane svinja = rastlina?

Če ne, potem so vegani dvoličneži ki ubijajo rastline enako kot drugi svinje... oboje so živi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

KAVINSKY ::

Zdaj se je prišlo že celi cikel, sporno je zgolj idustrijsko gojenje živali.

V kakor posameznik ali družina goji in lepo skrbi za svoje živali ne prihaja do trpljenja. Zakola se žival niti ne zaveda. Če ni te možnosti se lahko posameznik ukvarja z lovom ali ribolovom. Žival živi svobodna do svojega nezavednega konca.

Mato989 ::

KAVINSKY je izjavil:

Zdaj se je prišlo že celi cikel, sporno je zgolj idustrijsko gojenje živali.

V kakor posameznik ali družina goji in lepo skrbi za svoje živali ne prihaja do trpljenja. Zakola se žival niti ne zaveda. Če ni te možnosti se lahko posameznik ukvarja z lovom ali ribolovom. Žival živi svobodna do svojega nezavednega konca.


In zakaj je to sporno? Zato ker živali trpijo (po veganovo)

Torej, rešitev je v bioengineeringu da živali več ne bodo ničesar čutile, potem odpade zmrdovanje, kako čutijo glede na pogoje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

D3m ::

Še zmeraj bodo nergali.

Ni važno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

judoka ::

Shegevara je izjavil:

Rastilna seveda lahko reagira na določene dražljaje, nima pa razvitih čutov za bolečino in nima možganov za prepoznavanje bolečine.


Itak da nima mozganov, ampak ocitno imajo nek drug sistem preko katerega filtrirajo kaj jim pase in kaj ne. Kako ves da ta filter ni podoben tistemu kar nam sporoca bolecina?

KAVINSKY ::

Mato989 je izjavil:

In zakaj je to sporno? Zato ker živali trpijo (po veganovo)


Tako ja, skušamo dobiti kompromis brez zatekanja v neke ekstreme.
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posedi in varna hrana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10413047 (10569) jype

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144231844 (211374) BigWhale

Več podobnih tem