» »

Košaki-gate

Košaki-gate

1
2
3 4 5

KakoLepo ::

Jamske slike? Sej poznamo bitja kot so neandertalec in druge vrste. Ampak, kje je manjkajoci clen med modernim clovekom in recimo neandertalcem? Je samo teoreticno, v praksi pa manjka. Tko, da verjetno clovek ni bil neandertalec. Tako, da je lahko teoreticno en izmed odgovorov, da je prisel z drugega planeta ali pa je bil genski inzeniring v obliki upgrejda neandertalca.
Sem gledal tudi en ruski dokumentarec, ki kaze malo drugacno zgodovino, da naj bi bel clovek prisel na planet Zemlja od drugod. Tudi pri srbih se je ohranil zanimiv rek, da so nebeski narod.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

KakoLepo je izjavil:

Jamske slike? Sej poznamo bitja kot so neandertalec in druge vrste. Ampak, kje je manjkajoci clen med modernim clovekom in recimo neandertalcem? Je samo teoreticno, v praksi pa manjka. Tko, da verjetno clovek ni bil neandertalec. Tako, da je lahko teoreticno en izmed odgovorov, da je prisel z drugega planeta ali pa je bil genski inzeniring v obliki upgrejda neandertalca.
Sem gledal tudi en ruski dokumentarec, ki kaze malo drugacno zgodovino, da naj bi bel clovek prisel na planet Zemlja od drugod. Tudi pri srbih se je ohranil zanimiv rek, da so nebeski narod.


Jaz bi tudi probal malo tega, kar ti jemlješ.

KakoLepo ::

Piramide so postavljene po celem svetu, kdo jih je postavil, za kaj so bile namenjene. kaksno tehnologijo so imeli, da so lahko gradili kaj takega? Te zgodbice kako so fizicno vlekli kamne, a vi to verjamete? Ocitno je bila nekoc civilizacija na dost bolj razvitem nivoju, potem pa naravna kataklimza, vecina clovestva padla na primitivno raven. Potem je na sreco prisel Tesla, kateremu se je nekega dne odprlo nebo na Velebitu, verjetno je jedel kaksne take zanimive trave in rastlince in to je morda tisto, po cem ti sprasujes, da bi tudi ti probal malo tega, kar ti jemljes. Jaz ne jemljem, ampak Tesla je mogu jest le tisto kar raste ne Velebitu, tko da morda tam kej najdes.

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

Zakaj se ukvarjate s tem trollom? Težko bi očitneje trollal, pa še ga kar hranite.

KakoLepo ::

njyngs je izjavil:

Zakaj se ukvarjate s tem trollom? Težko bi očitneje trollal, pa še ga kar hranite.

Ce ne verjames, ti lahko dam za pogledat ruski dokumentarec tukaj, na zalost nima slovenskega prevoda, le srbski prevod. Nikola Tesla Gospodar Sveta. Drugace pa celo na wikipediji pise marsikaj takega nenavadnega, povezanega z duhovnostjo in Nikolo Teslo. Seveda, povprecen clovek je tako indoktriniran, da se mu to zdi "trolanje".

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Mato989 je izjavil:

Spet tema za dušebrižnike... če bi bilo ljudi manj teh težav ne bi bilo...

1 milijarda prebivalcev bi moral biti cilj in tam držat...

Ne mi bomo raje vse drugo zjebali kot pa populacijo kontrolirali, tako nenapredni smo... pa se imamo za tak vrhunec civilizacije, ne znamo pa omejit rasti populacije, še več imamo zakone, in delovanje države ki točno cilja na višanje populacije (ZPIZ)


Odlično, kdaj boš naredil samomor, da nas bo manj na zemlji?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

KakoLepo ::

Da vam ne bo potrebno gledat cel dokumentarec, tisto zanimivo je na 29 min in 14 sekund, kako je resil zivljenje svojim prijateljem, je znal napovedovat dogodke, ki so se potem uresnicili.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Spet tema za dušebrižnike... če bi bilo ljudi manj teh težav ne bi bilo...

1 milijarda prebivalcev bi moral biti cilj in tam držat...

Ne mi bomo raje vse drugo zjebali kot pa populacijo kontrolirali, tako nenapredni smo... pa se imamo za tak vrhunec civilizacije, ne znamo pa omejit rasti populacije, še več imamo zakone, in delovanje države ki točno cilja na višanje populacije (ZPIZ)


Odlično, kdaj boš naredil samomor, da nas bo manj na zemlji?


ne rabiš samomorov delat, samo kontrola novorojenih, pa bo upadlo za 30% hitro...

Pogoj da lahko nardiš otroka samo če si kreditno sposoben za 30 let 150k kredita če nisi prepoved.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

APPluk ::

V takem primeru se vedno sprašujem zakaj klanje goveda ni dovoljeno doma. Klavnice za storitev klanja računajo okoli 150€ (pred mesecem ja bila cena za kravo 160€) + ostane jim koža, ki jo prodajo za usnje in ostali deli (glava, noge,...), ki jih prav tako prodajo za izdelavo pasjih briket... . Za ceno samega klanja bi npr. lahko kmet dal 50€ mesearju ki bi strokovno opravil klanje na lokaciji (10 min dela), 50€ veterinarju, ki bi preverjal ustrznost klanja in mesa (prav tako 10 min dela) ter 50€ komunali za sprejetje bioloških odpadkov (da bi bilo vse po regelcih). Govedo bi pri tem trpelo dosti dosti manj kot pa zdaj, ko ji prvo čaka stresno nakladanje na prikolico (majhen zaprt prostor), nato čakanje na zakol v tujih razmerah (tudi več ur, ker klavnice sprejemajo govedo zjutraj, klanje pa se opravlja celi dan) ter nato sam prihod do mesta zakola in sam zakol (na posnetku se vidi neuspešen strel v glavo goveda in nato vlačenje klina iz lobanje, torej govedo je imelo luknjo v glavo in je bilo še pri zavesti). Doma pa bi to potekalo tako, da domač človek vodi žival do mesarja, ta v domačem okolju, neslutečo žival ustreli in tukaj je konec muk.
Ampak to ni po regelcih države, ker ni ustreznih razmer doma, pa ni hladilnice pa ni..., ampak vsako leto pridejo ven posnetki iz mesno predelovalne industrije o nehigijenskih razmerah, mučenju živali,...
Toliko o zaščiti živali.

c3p0 ::

KakoLepo je izjavil:

Ocitno ga vse zivali, ki zivijo v naravi, dobijo dovolj. Tam nimajo stik z ljudmi in jih noben ne krmi. Tko da ne vem, ce naj bi verjel tem razlagam. Pac, industrija ima svoj interes.
Jaz sem mnenja, da je clovestvo nekoc bilo popolnoma vegetarijansko. Kot vem, so ljudje prej bili staroverci, ki pa so bili proti ubijanju in so bili vegetarijanci. kar se tice zgodovine, nekateri alternativni viri kazejo, da je nekoc clovestvo pred potopom bilo na dost visji ravni, da so bili bolj razviti, a naj bi zaradi kataklizme clovestvo prislo na bolj primitivno raven.


Ja, krmljene pa ga ne in jim ga dodajajo, da ga potem v župci pojedo. Kaj ni jasno?

gruntfürmich ::

aqua (kakolepo) je znova pozabil vzet tablete. in se mu znova blede s staroverci, teslo in podobnim...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MadMicka ::

KakoLepo, ni manjkajočega člena med človekom in neandertalecom, ker ni nikoli obstajal. Šlo je za dve sorodni vrsti, ki sta se med seboj (v majhni meri) tudi razmnoževali. Tako znanost :)

KakoLepo ::

Zanimiva je povezava med delezem vegaterijancev in delezem milijonarjev. Recimo svica, priblizno 14 procentov vegetarijancev. Toliko je tudi procent milijonarjev v drzavi, 14,9 procentov. Pa potem svedska, priblizno 10 procentov vegetarijancev, pa priblizno 8 procentov milijonarjev. Slovenija, delez vegetarijancev priblizno 1 procent. Morda nekaj takega tudi delez milijonarjev. Pa ne v smislu, da so vsi vegetarijanci milijonarji, mesojedi pa ne, ne, ampak bolj v smislu ozracje drzave, ki nudi potencial. vse je energija in vse dejavnosti gredo v ozracje. zato imajo nekatere drzave tako pozitivno ozracje. Recimo Svica je ena najbolj varnih drzav, poglejte kako je bilo v 2. svetovni vojni v Svici, skandinaviji, kjer je tradicionalno vec vegetarijanstva, pa poglejte eno slovenijo kaj se je dogajal, ali pa balkan. Pa da ne bo kdo omenil kaj pa Indija, zakaj tam ni toliko milijonarjev, ko imajo toliko vegetarijancev, ja to ze, ampak tam niso osredotoceni na kapitalizem, na tak nacin razmisljanja. Druga zanimivost, recimo najbogatejsi slovenski par sta vegana, verjetno samo slucajno. V skandinaviji je poleg uradnih vegetarijancev zraven tudi dolocen odstotek ljudi, ki sicer uradno niso vegetarijanci zato ker se obcasno, recimo enkrat na teden prehranjujjejo z ribami. Ampak to je dost boljse, kot ce bi vsak drug dan jedli meso. Vse steje, tudi je velika razlika ce je rdece meso ali pa belo meso ali pa ce so morski sadezi.

Zgodovina sprememb…

KakoLepo ::

Groot je izjavil:

KakoLepo je izjavil:

eJ, kaj je ze tist en vitamin B nekaj, kar naj bi bilo najt samo v mesu, pa kao vegetarijanci ne morejo brez tega, kao? A veste v cem je trik? Ta vitamin se najde v zemlji (prst) in vsaka domaca solata ali korenje ima rahlo prsti gor, tudi ce umijes, ostanejo rahle sledi, ki so dovolj, da telo dobije ta vitamin. Ampak ce je vse prevec industrijalizirano in solata skoraj sterilna, ves da potem tega vitamincka rabis iz dodatkov.


Hahaha najbolj me pa vedno nasmejijo zelenkoti, ki izkoristijo vsako priložnost za prodajanje svoje megle.

Glej model se strinjam da je ekstenzivna živinoreja škodljiva na več kot en način. Ampak res ne razumem zakaj imate vegeterijanci in vegani tak fetiš s posiljevanjem vseh drugih okrog sebe o tem kaj naj bi bilo po vašem mnenju sveto pravilno. Potem se pa še čudite da so ljudje nestrpni do vas. Ne glede na vse bučke (pun intended), ki jih prodajate naokrog, zgolj vegeterijanska prehrana pač ni najboljša, enako kot ni zgolj nažiranje z mesom.

Noben ti ne prepoveduje jest to kar zelis. Kar se tice raznovrstnosti prehrane. Vsak ima lahko razlicne poglede kaj raznovrstnost pomeni. V raznovrstnost bi nekateri lahko steli tudi skodljive snovi in se zgovarjali, da je pa brez tega prehrana neuravnotezena. Lahko se morda strinjam, da za agresijo, tudi telesno agresijo najbolj pripomore meso, tko da nekateri so morda mnenja, da z rastlinsko prehrano niso dovolj telesno agresivni in to je za njih dokaz, da samo rastlinska hrana ni dovolj. Cakaj, kdo pa je rekel, da moras bit agresiven? Trener na fitnesu morda? Ja, ta pa je ziher bolj moder in pameten kot tisocletne vede iz vzhoda. Zakaj pa na fitnesu rabijo misice, vecinoma je to samo za lepsi izgled ne za funkcijo, da bodo delal nekaj koristnega, tko da to je sebicnost in potrata casa in energije.

Zgodovina sprememb…

KakoLepo ::

Zakaj se morda nekaterim zdi samo rastlinska hrana neuravnotezena. Pojdite v trgovino in kupite zelenjavo, napol umetno, osiromaseno hranil, brez okusa. Ni cudn. vcasih je bila hrana polnega okusa, saj intenzivnega poljedelstva ni bilo,oziroma ne toliko kot zdaj. V zemlji je bilo vec hranil, posledicno je bila hrana z vec hranili , bolj zdrava in z vec okusa. danes je priblizek temu recimo bio hrana ceprav niti to ne vem ce je primerljivo s hrano nekoc. Zakaj se je to zgodilo? Zaradi profita, clovek gleda prevec samo na profit, ko se bo to spremenilo, se bo tudi hrana. Ampak glejte, se vedno imate gozdne sadeze in plodove.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

KakoLepo ::

En banalen dokaz, kako je clovestvo zaslo s poti. Ali kdo pozna rek Zdrav ko dren. verjetno poznate prav vsi tukaj. Zdaj pa vprasanje, koliko odstotkov vas je to leto ali pa zadnjih pet let vsaj enkrat uzivalo plodove drena? pomoje manj kot 1 procent, mah kaj 1 procent, verjetno niti 0.01 procent. A| se vam to zdi normalno? vazn, da je meso? Vcasih so meso uzival mogoce 2x na leto, za praznike, potem enkrat na mesec, potem enkrat na teden, zdaj ze kar vsak dan. A je to normalno?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

c3p0 ::

Staroverci so to vse vedeli in se je znanje izgubilo, bili so tudi vegani.

maticb492 ::

Saj ni treba it vedno v ekstreme - ni treba da smo vsi vegani - enako pa ni treba jesti meso za vsak obrok.

Samo če je že debata je definitivno res da še 1-2 generaciji nazaj so jedli verjetno 80% manj mesa kot danes, če so bili povprečno premožni ali bolj revni - lahko vprašate starše/stare starše. Prašiča so zaklali 1x na leto in to je bilo to do naslednjega leta, ker so bile živali bolj pomembne za mleko,jajca, gnoj itd. in so si le najbolj premožni privoščili meso.

Samo to danes pozabljamo in kar naenkrat vsi jejo meso 3x na dan in je konec sveta če za en obrok ni mesa.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

starfotr ::

KakoLepo je izjavil:

En banalen dokaz, kako je clovestvo zaslo s poti. Ali kdo pozna rek Zdrav ko dren. verjetno poznate prav vsi tukaj. Zdaj pa vprasanje, koliko odstotkov vas je to leto ali pa zadnjih pet let vsaj enkrat uzivalo plodove drena? pomoje manj kot 1 procent, mah kaj 1 procent, verjetno niti 0.01 procent. A| se vam to zdi normalno? vazn, da je meso? Vcasih so meso uzival mogoce 2x na leto, za praznike, potem enkrat na mesec, potem enkrat na teden, zdaj ze kar vsak dan. A je to normalno?


Dario Cortese je napisal več knjig o hrani iz divjine.

Kaj si preberi.

Dejstvo je, da mesta ne bi smela obstajat. Ker to ni dolgoročno vzdržno.

bambam20 ::

temprar je izjavil:


Kljub temu, da sem reden mesojedec, se mi to zdi nedopustno, če že ne nagravžno.
?


Si dvoličnež. Zakaj si sam ne zakolješ živali in pripraviš mesa.

Saj bo kmalu dan, ko bodo še meso prepovedali, krave bodo pa po cesti hodile in po pločniku srale.

KakoLepo je izjavil:

Piramide so postavljene po celem svetu, kdo jih je postavil, za kaj so bile namenjene. kaksno tehnologijo so imeli, da so lahko gradili kaj takega? Te zgodbice kako so fizicno vlekli kamne, a vi to verjamete? Ocitno je bila nekoc civilizacija na dost bolj razvitem nivoju, potem pa naravna kataklimza, vecina clovestva padla na primitivno raven.



Res je. Kurili so feministke. Bili so razviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

Miroljubni in prijazno muslimansko klanje živali. Jo nežno poujčka in pove, da jo Alah čaka.

Glugy ::

forplan je izjavil:


A do sedaj ste mislili da kako drugače delajo z živalmi? Da imajo delavci skozi živce in božajo živali? In kaj če kdaj zakleje na svinjo oziroma bolj nad svojim delom. S tem ravno ne "uničijo" žival


Ma ja pa kaj še. Sprejemat psihopatstvo je neumnost. Ja bogi reveži. Pa sej nimamo sužnje lastništva sej mu ni treba delat tega če nima živce za to. Bo pa kdo drug. Za pošteno plačilo se vedno najde primerno delovno silo. Lovci ki se preživljajo s hrano ki jo ulovijo imajo po navad vsaj neko dostojanstvo do živali. Tud mesarji bi jo mogl met.

Tle ne gre za veganstvo niti ne za živali. Gre za to da mentalno bolni ljudje rabijo strokovno pomoč.
Če imajo tak pristop pri živalih ni dvakrat za rečt da ko jim živci popustijo da se težko ustavijo tudi ko izgubijoi živce za ljudi.

bambam20 ::

Glugy je izjavil:

Pa sej nimamo sužnje lastništva sej mu ni treba delat tega če nima živce za to. Bo pa kdo drug. >



Mesarji niso slabo plačani.

temprar ::

Valvoline je izjavil:

Jaz bi prepovedal prodajo mesa, vsak dusebriznik k bi rad meseka si bo kupu zival, sam humano zaklal, ocistil ter si pripravil meso, poskrbel za ostanke. Pa dober tek. Sem mesojedec, za razliko od ostalih raje razmisljam kako je temu k mora vsak dan tega pocet, da bi mi imel zrezka na mizi.


Originalna a neizvedljiva ideja.
Se vsaj ideološko strinjam.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Imam rad samo najboljše kose, ne drobovine in organov.

"Mi" želimo zgolj najboljše kose živali vse ostalo se skorajda zavrže. No, konča v pasji hrani.

Glede ščurkov pa tako. Jih ne želim, vseeno to ne pomeni, da ni mogoče malo zmanjšati vnos mesa.
Ni popolnoma nobene fiziološke potrebe po zauživanju toliko mesa na dnevni ravni, kot ga sedaj.


O klavnici pa...ni mi jasno, kako si lahko to direktor privošči, saj ve, da so taka podjetja dandanes na tapeti.
Naj zrihta tistemu delavcu boks vrečo in mu jo ukaže uporabljati vsake 3 ure prekleto.

Zanima pa me...ali je res, da kao strah pred smrtjo izboljša okus mesa? Urbani mit?

TESKAn ::

Zanima pa me...ali je res, da kao strah pred smrtjo izboljša okus mesa? Urbani mit?

Ni lih kontra?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

A. Smith ::

Načeloma velja kontra, da je stres živali za meso slab. Za neke otipljive raziskave sicer še nisem slišal. Imajo pa Japonci za high-end goveje meso masažne salone, itd.

Zdaj, v klavnicah v ZDA so šli uvajat električno usmrtitev goveda - krajša, manj stresna smrt. In so bili seveda takoj iz lokalnega DPMŽ s transparenti tam. To se sicer zelo počasi uvaja, ampak lokalna društva vsakemu takemu napredku nasprotujejo.

Pri transportu in podobnih dogodkih se žival včasih upre. Kaj točno naj mesar naredi? Na kolenih moleduje, da se krava premakne naprej? Ne. Dregne jo, zavpije, itd. Kaj pa bo? Čakal tri ure? Vegetarijanci in DPMŽ so takoj tam, ko je treba koga linčati. Ko je pa treba predlagati uporabne rešitve, pa nikogar nikjer.

Zdaj je po medijih cel kup debate o živalih, ki naj ne bi smele več biti v hlevu, temveč v prosti reji. V prosti reji je živina izpostavljena plenilcem, vremenu in, na koncu še sama sebi. V medijih ne pišejo, da včasih ena krava drugi ubije teleta. Ne piše, da včasih krava ubije svojega teleta. Ne piše o potepuških psih, volkovih in medvedih, ki koljejo živino in drobnico. Ne piše o živalih, ki odraščajo brez ušes, ker so jih nekaj dni starim pogrizli lisice in šakali. Ja, tega je cel kup! In kdor vse to pozna, tudi razume, da biti privezana v hlevu še zdaleč ni naslabša stvar, ki se lahko zgodi živini. Ampak kaj boste mestne srajce to razumele?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Mato989 ::

temprar je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Jaz bi prepovedal prodajo mesa, vsak dusebriznik k bi rad meseka si bo kupu zival, sam humano zaklal, ocistil ter si pripravil meso, poskrbel za ostanke. Pa dober tek. Sem mesojedec, za razliko od ostalih raje razmisljam kako je temu k mora vsak dan tega pocet, da bi mi imel zrezka na mizi.


Originalna a neizvedljiva ideja.
Se vsaj ideološko strinjam.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Imam rad samo najboljše kose, ne drobovine in organov.

"Mi" želimo zgolj najboljše kose živali vse ostalo se skorajda zavrže. No, konča v pasji hrani.

Glede ščurkov pa tako. Jih ne želim, vseeno to ne pomeni, da ni mogoče malo zmanjšati vnos mesa.
Ni popolnoma nobene fiziološke potrebe po zauživanju toliko mesa na dnevni ravni, kot ga sedaj.


O klavnici pa...ni mi jasno, kako si lahko to direktor privošči, saj ve, da so taka podjetja dandanes na tapeti.
Naj zrihta tistemu delavcu boks vrečo in mu jo ukaže uporabljati vsake 3 ure prekleto.

Zanima pa me...ali je res, da kao strah pred smrtjo izboljša okus mesa? Urbani mit?


Ni nobene fiziološke potrebe po tolko drkanja na PCju po spletu pa ti to počneš in tako lahko greva v nedogled.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

temprar ::

Počasi počasi. Kje sem te užalil?
Pišem nekje 1-3 sporočila dnevno, težko temu rečem visenje.

Kot drugo, ti ne prepovedujem uživanja takih količin mesa. Te pa vljudno prosim, da imej malo več empatije do živali.

In preden me obtožite arbitrarnosti. Določanje optimalne konzumpcije mesa je dokaj trivialna reč, v primerjavi s stvarjo, s katero se ukvarjam v eni drugi temi (wink wink).
Rekreativci lahko komot prek tedenskih rezultatov določijo do katere vrednosti vnosa še ni opaznih padcev performansa.

mr_chai ::

Mato989 je izjavil:

Spet tema za dušebrižnike... če bi bilo ljudi manj teh težav ne bi bilo...

1 milijarda prebivalcev bi moral biti cilj in tam držat...

Ne mi bomo raje vse drugo zjebali kot pa populacijo kontrolirali, tako nenapredni smo... pa se imamo za tak vrhunec civilizacije, ne znamo pa omejit rasti populacije, še več imamo zakone, in delovanje države ki točno cilja na višanje populacije (ZPIZ)


Kje pa ti živiš. Stopnja rasti globalne populacije pada, zaenkrat še rastemo, ampak prognoze pravijo, da se nam še pred koncem 21. stoletja obeta plato, potem pa bo samo padec. Razlog je vse slabša plodnost. Ha, ne skrbi dečko, delamo vse kar je v naših močeh, da znižujemo plodnost.

111111111111 ::

APPluk je izjavil:

V takem primeru se vedno sprašujem zakaj klanje goveda ni dovoljeno doma. Klavnice za storitev klanja računajo okoli 150€ (pred mesecem ja bila cena za kravo 160€) + ostane jim koža, ki jo prodajo za usnje in ostali deli (glava, noge,...), ki jih prav tako prodajo za izdelavo pasjih briket... . Za ceno samega klanja bi npr. lahko kmet dal 50€ mesearju ki bi strokovno opravil klanje na lokaciji (10 min dela), 50€ veterinarju, ki bi preverjal ustrznost klanja in mesa (prav tako 10 min dela) ter 50€ komunali za sprejetje bioloških odpadkov (da bi bilo vse po regelcih). Govedo bi pri tem trpelo dosti dosti manj kot pa zdaj, ko ji prvo čaka stresno nakladanje na prikolico (majhen zaprt prostor), nato čakanje na zakol v tujih razmerah (tudi več ur, ker klavnice sprejemajo govedo zjutraj, klanje pa se opravlja celi dan) ter nato sam prihod do mesta zakola in sam zakol (na posnetku se vidi neuspešen strel v glavo goveda in nato vlačenje klina iz lobanje, torej govedo je imelo luknjo v glavo in je bilo še pri zavesti). Doma pa bi to potekalo tako, da domač človek vodi žival do mesarja, ta v domačem okolju, neslutečo žival ustreli in tukaj je konec muk.
Ampak to ni po regelcih države, ker ni ustreznih razmer doma, pa ni hladilnice pa ni..., ampak vsako leto pridejo ven posnetki iz mesno predelovalne industrije o nehigijenskih razmerah, mučenju živali,...
Toliko o zaščiti živali.

Marsikaj kar si zgoraj zapisal je netočno.

- Storitev klanja ni fiksna ampak se zaračuna na kilo.
- Glava in noge gredo v odpad, nič ne ostane za pasje brikete. Proizvajalci pasjih briketov zahtevajo neoporečno meso
- Klanje na lokaciji ti mesar ne more računati samo 50€. Odirati mora kravo na roke, brez mašine, zaklati, očistiti razkosati. Veterinar pobere vzorce od vsakega goveda v klavnici in jih pošlje v analizo. 48 ur pa mora biti meso v klavnici, do takrat so pa tudi rezultati.
- na komunali ne morejo sprejeti takšnih odpadkov, ker so smatrani kot nevarni odpadki in ne kot bio odpadki
- ko koljejo prašiča, doma ni nikoli mirno in tisti s slabimi živci se poskrijejo. Tudi krave niso vajene, da se jih izvleče iz hleva.
- krave so v koloni približno 2-3 ure, če se kakšno pripelje prezgodaj jo pospravijo v hlev
- higijenske razmere so pri klanju govedi (druge industrije žal ne poznam tako natačno) izredno visoke. Veterinar pregleda pred vsakim klanjem prostore in po potrebi odredi čiščenje, drugače ne pusti klati.
- mučenje živali- da in ne. Nekaj je gotovo takih, ki z užitkom preganjajo živali naprej po liniji, večini pa je to služba, krave je treba spraviti iz točke A do točke B.
- Kar se tiče igle, se pa zgodi. SAm sicer nikoli nisem v živo videl pnevmatskega sistema kot je prikazan, ampak si upam domnevati, da ima kdaj mašina tudi težave in se zgodijo stvari kot so prikazane v videu. Kolje in ubije se 50+ krav na dan in če mašina ni redno vzdrževana, verjetno kje zašteka.

KakoLepo je izjavil:

En banalen dokaz, kako je clovestvo zaslo s poti. Ali kdo pozna rek Zdrav ko dren. verjetno poznate prav vsi tukaj. Zdaj pa vprasanje, koliko odstotkov vas je to leto ali pa zadnjih pet let vsaj enkrat uzivalo plodove drena? pomoje manj kot 1 procent, mah kaj 1 procent, verjetno niti 0.01 procent. A| se vam to zdi normalno? vazn, da je meso? Vcasih so meso uzival mogoce 2x na leto, za praznike, potem enkrat na mesec, potem enkrat na teden, zdaj ze kar vsak dan. A je to normalno?

Ni. Zato pa ne jemo mesa vsak dan, iz jedilnika ga pa tudi ne mislimo črtati.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

veliko ljudi ima doma prazne štale. ko pa se da zlahka vzgojit par živali zelo humano v teh štalah: globoki nastilj, kidaš 1x na mesec ali še to ne, frej so, ne gužvajo se kot v kakšnih nagužvanih štalah.

kar se zakola in prevoza v klavnico tiče (prevoz je še hujše mučenje kot sam zakol po moje) pa bi jaz raje videl, da mesar pride domov kot včasih in jo ustreli s pištolo pa je. še sam bi se prisilil v to, če bi moral ustreliti žival, bi pač jo. pa čeprav jih imam rad skoraj tako kot imate vi radi svoje pse in mačke.

teh postnetkov mučenja živali ne morem gledat, če ljudi lahko. boste rekli si čuden. no z žvalmi je tako, da nimajo nobenega zaščitnika in se kr jaz mau čutim odgovorne za njih, pol me pa daje občutek krivde, ko gledam take posnetke. pri ljudeh se že najdejo zaščitniki bolj zlahka.

ni nobene potrebe jesti manj mesa, ker če bomo jedli manj mesa se bo enostavno rodilo manj živli, to pa tudi ni ok. saj ko živijo kar uživajo, vsaj moje.

manj ljudi tudi ni dobro da je, ker več ljudi pomeni večji hitrejši napredek, ker se rodi več genijev.
rešitev je populacija drugih planetov, tega pa pustimo živalim. ali pa če mars poselimo z medvedi bi bilo tudi zanimivo.

111111111111 ::

temprar je izjavil:


Zanima pa me...ali je res, da kao strah pred smrtjo izboljša okus mesa? Urbani mit?

Obratno. Vsaj pri prašičih.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

mr_chai ::

ko koljejo prašiča, doma ni nikoli mirno in tisti s slabimi živci se poskrijejo. Tudi krave niso vajene, da se jih izvleče iz hleva.


Ja, če delaš po svoje in ti ni mar za žival. Strel v glavo in je. Ampak ja, vem, pri nas rabiš dovoljenja, da sploh lahko obuješ levi škorenj...

111111111111 ::

kuall je izjavil:

veliko ljudi ima doma prazne štale. ko pa se da zlahka vzgojit par živali zelo humano v teh štalah: globoki nastilj, kidaš 1x na mesec ali še to ne, frej so, ne gužvajo se kot v kakšnih nagužvanih štalah.

Mislim, da jih ni tako veliko. Tudi če imaš globoki nastilj, je treba za kravi vsak dan zagotoviti vodo in hrano, veterinarja itd... Za hrano govedi rabiš stroje in travnike. Če kupuješ bale, se ti že ne splača.

mr_chai je izjavil:


Ja, če delaš po svoje in ti ni mar za žival. Strel v glavo in je. Ampak ja, vem, pri nas rabiš dovoljenja, da sploh lahko obuješ levi škorenj...

Nekateri redijo prašiče v hlevih in če ga hočeš ubiti, ga moraš najprej zvleči ven. Pri nas pa uboj z lovsko puško ni več dovoljen.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

KakoLepo ::

manj ljudi tudi ni dobro da je, ker več ljudi pomeni večji hitrejši napredek, ker se rodi več genijev.

A ni ravno obratno. Cim vecja je selekcija, manj je ljudi ampak so bolj kvalitetni. Recimo primer sparte oziroma spartancev, ki so bili manj stevilcni ampak so bili za nekaj razredov bolj sposobni od drugih.

kar se tice mesa in ubijanja. Nekdo je napisal, da je ubijanje normalno. Pa dobr, kdo ste vi? Za koga se imate? Ali se imate za nekaj vec od ostalih, da boste vi odlocal? Kaj pa ce bi zdaj prisel en spartanec in bi se odlocil, da si vi ne zasluzite prosto sprehajat? Zanimivo kako je bilo vcasih nomalno, da so bili vsi vegetarijanci, pa kako postopoma naenkrat so ratal vecina mesojedcev. Indoktrinacija? Drgac pa je relativno velik procent ljudi, ki ima doloceno krvno slkupino, katerim uzivanje mesa se posebi skoduje. To se opazi ze v vrtcu, ko doloceni otroci mecejo meso pod mizo, da lahko za nagrado, ker so pojedli meso, dobijo sladico. Ja, ze v vrtcu se to zacne. Ali pa kak stars, ki nekje prebere, da je meso zdravo in more bit del uravnotezene prehrane. Potem se tako zacne, pa se kaka reklama za hitro hrano, ojacevalci okusa, mal dodane kemije, da preslepi burboncice, in rezultat je tukaj. 99 procentov mesojedcev. Vcasih pa 100 procentov vegetarijeancev, Potem se pa sprasujejo, zakaj gre zahodni svet tam kjer gre.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: 6151 ()

KakoLepo ::

manj ljudi tudi ni dobro da je, ker več ljudi pomeni večji hitrejši napredek, ker se rodi več genij
ev.
A nisi opazil, odkar je vec mesojedcev, vec hitre hrane in vec kemije, da se rojeva manj genijev? Seveda se rodi kak, ampak manj kot bi se lahko. En zadnjih vecji genijev je bil Nikola Tesla, (govorim za praktike, ne teoretike) ki pa je sel cez specificno obdobje, ne samo da ni jedel mesa, zivel je izoliran od sveta v naravi, jedel je divje rastline in plodove, verjetno je bil delezn naravne meditacije, saj je bil sam cele dneve in noci, vec mesecev. Skratka, imel je idealne pogoje, ki so opisani v kaksnih vedskih knjigah, pogoje, ki lahko hitreje prinesejo razsvetljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

KakoLepo ::

V ruskem dokumentarcu, ki sem ga prej dal, so omenili, da sta dva najvecja genija vseh casov Leonardo Da Vinci in Nikola Tesla. Oba sta bila vegetarijanca in pacifista. Da Vinci se je zavzemal za pravice zivali. Njegova ljubezen do narave in drugih bitij ga je vodila do stroge vegetarijanske prehrane. Podobno je s Teslo. Drgac pa tudi Einstein, ceprav nekateri trdijo, da mu je v znanosti pomagala zena, pa je bil tudi Einstein vegetarijanec, ceprav pise, da ne po svoji volji ampak zarad zdravja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

poweroff ::

Težek pacifist, ki je izumil tank.
sudo poweroff

WizzardOfOZ ::

kuall je izjavil:

veliko ljudi ima doma prazne štale. ko pa se da zlahka vzgojit par živali zelo humano v teh štalah: globoki nastilj, kidaš 1x na mesec ali še to ne, frej so, ne gužvajo se kot v kakšnih nagužvanih štalah.


Si ti kdaj bil v štali? Zelo verjetno ne, ker drugače nebi izjavljal takih bedarij o kidanju. Če imaš doma živali se je treba vsak dan s tem ukvarjat, ne pa da boš enkrat al pa še to ne na mesec kidal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

donvito ::

mr_chai je izjavil:

ko koljejo prašiča, doma ni nikoli mirno in tisti s slabimi živci se poskrijejo. Tudi krave niso vajene, da se jih izvleče iz hleva.


Ja, če delaš po svoje in ti ni mar za žival. Strel v glavo in je. Ampak ja, vem, pri nas rabiš dovoljenja, da sploh lahko obuješ levi škorenj...

Pri nas doma smo klali s pištolo samo bika, prašiče nikoli. Nisem pa še videl klanje bika na ta način:

dexterboy ::

Valvoline je izjavil:

Jaz bi prepovedal prodajo mesa, vsak dusebriznik k bi rad meseka si bo kupu zival, sam humano zaklal, ocistil ter si pripravil meso, poskrbel za ostanke. Pa dober tek. Sem mesojedec, za razliko od ostalih raje razmisljam kako je temu k mora vsak dan tega pocet, da bi mi imel zrezka na mizi.
Nisi še nikoli kokoški s sekirco odsekal glave? Pa ti si mi neki mesojedec? Dvojni vohun, bi raje temu rekel ;)
hint; ne vem katera serija je bila, ampak sir David Attenborough je opisoval neko afriško pleme, ko je lovec lovil gazelo... zelo poučen posnetek....
Za vse, ki so tako hudo proti pobijanju živali in se imajo za vegane in podobno "go...en"; kaj, ko bi se preselili na tuj planet? Na vsakem vogalu se vas nemali broj dere, kako je pobijanje živali nehumano, istočasno ste pa za pridelavo vaše prehrane največji onesnaževalci. Ampak to je že tema da drugo debato....

kuall je izjavil:

veliko ljudi ima doma prazne štale. ko pa se da zlahka vzgojit par živali zelo humano v teh štalah: globoki nastilj, kidaš 1x na mesec ali še to ne, frej so, ne gužvajo se kot v kakšnih nagužvanih štalah.

:) :D :))
EPOHALNA IZJAVA!
Make My Day!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

KakoLepo je izjavil:

V ruskem dokumentarcu, ki sem ga prej dal, so omenili, da sta dva najvecja genija vseh casov Leonardo Da Vinci in Nikola Tesla. Oba sta bila vegetarijanca in pacifista. Da Vinci se je zavzemal za pravice zivali. Njegova ljubezen do narave in drugih bitij ga je vodila do stroge vegetarijanske prehrane. Podobno je s Teslo. Drgac pa tudi Einstein, ceprav nekateri trdijo, da mu je v znanosti pomagala zena, pa je bil tudi Einstein vegetarijanec, ceprav pise, da ne po svoji volji ampak zarad zdravja.
In potem najdeš deset drugih genijev, ki so imeli najraje meso... Jemati takšne primere kot znak ne-mesnega prehranjevanja je na ravni familije Kardashian, pa brez zamere... a to, da je Leonardo imel za pomočnike same "mlade fantke", pa ne šteje, ali kako? Sprašujem za prijatelja...

WizzardOfOZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Spet tema za dušebrižnike... če bi bilo ljudi manj teh težav ne bi bilo... 1 milijarda prebivalcev bi moral biti cilj in tam držat... Ne mi bomo raje vse drugo zjebali kot pa populacijo kontrolirali, tako nenapredni smo... pa se imamo za tak vrhunec civilizacije, ne znamo pa omejit rasti populacije, še več imamo zakone, in delovanje države ki točno cilja na višanje populacije (ZPIZ)
Odlično, kdaj boš naredil samomor, da nas bo manj na zemlji?
Ko sem jaz privekal na svet, nas ej bilo 4 milijarde. Vrha kape, če mene vprašaš...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

tilen03 ::

starfotr je izjavil:

S klanjem ni nič narobe. Narobe je to, da se živali v celotni živ. dobi ne privošči nekega normalnega življenja.

To pomeni, da bi npr. bile na paši, brez stresa, brez prevoza po cesti, brez obiska klavnic ...

Saj bi jih lahko postrelili tako, da sploh ne bi vedele, kdaj jih doleti smrt. Žal pa tak human način ni dovoljen pri nas. Kot tudi ni navade, da bi živali bile 24/7 zunaj na prostem ampak jih imamo v štalah. Pa še to so privezane. Kar je neumnost.

Če bi želeli imeti vse živali na prosti reji, bi morali _občutno_ zmanjšati proizvodnjo. Tam recimo 70%, če ne več. Potem bi meso postalo luksuz, ki bi si ga privoščili tam 5-10x na leto. Namreč, ne samo, da je totalno neekonomično "zapraviti" toliko zemlje za namen proste reje, še okoljsko je zelo škodljivo.

Ta strategija bi torej lahko uspela le, če bi se sprijaznili, da bo meso po novem dragi luksuz. Fine by me.

dexterboy je izjavil:

Za vse, ki so tako hudo proti pobijanju živali in se imajo za vegane in podobno "go...en"; kaj, ko bi se preselili na tuj planet? Na vsakem vogalu se vas nemali broj dere, kako je pobijanje živali nehumano, istočasno ste pa za pridelavo vaše prehrane največji onesnaževalci. Ampak to je že tema da drugo debato....

To pa je totalno nesmiselna izjava.

Potrebno se bo sprijazniti, da smo zašli s poti z živinorejo. 99% ljudi v tej temi in na splošno v Sloveniji NE kupuje redno mesa od milostnega, živaloljubega kmeta. Enako velja za živalske izdelke, za katere ni potreben uboj: jajca, mlečni izdelki, ... Saj ni problem v ljudeh: enostavno ni mogoče masovno proizvajati takšnih izdelkov.

temprar ::

donvito je izjavil:


Pri nas doma smo klali s pištolo samo bika, prašiče nikoli. Nisem pa še videl klanje bika na ta način:



Uf ne. To pa se mi ne zdi kul metoda. Prerezat tilnik.
Tista od avstralca s puško se mi zdi še daleč najboljša. Hitra, tiha, ni umazana, ne zahteva l33t skila pri klanju.

111111111111 ::

KakoLepo je izjavil:

kar se tice mesa in ubijanja. Nekdo je napisal, da je ubijanje normalno. Pa dobr, kdo ste vi? Za koga se imate? Ali se imate za nekaj vec od ostalih, da boste vi odlocal? Kaj pa ce bi zdaj prisel en spartanec in bi se odlocil, da si vi ne zasluzite prosto sprehajat? Zanimivo kako je bilo vcasih nomalno, da so bili vsi vegetarijanci, pa kako postopoma naenkrat so ratal vecina mesojedcev. Indoktrinacija? Drgac pa je relativno velik procent ljudi, ki ima doloceno krvno slkupino, katerim uzivanje mesa se posebi skoduje. To se opazi ze v vrtcu, ko doloceni otroci mecejo meso pod mizo, da lahko za nagrado, ker so pojedli meso, dobijo sladico. Ja, ze v vrtcu se to zacne. Ali pa kak stars, ki nekje prebere, da je meso zdravo in more bit del uravnotezene prehrane. Potem se tako zacne, pa se kaka reklama za hitro hrano, ojacevalci okusa, mal dodane kemije, da preslepi burboncice, in rezultat je tukaj. 99 procentov mesojedcev. Vcasih pa 100 procentov vegetarijeancev, Potem se pa sprasujejo, zakaj gre zahodni svet tam kjer gre.

Izhajamo iz živali. Živali ubijajo za preživetje in obrambo. Ubijanje je normalno. Od kje ideja o 100% vegetarijancih?

Glede krvne skupine se boš moral malo izjasnit s kakšnim znanstvenim prispevkom, ne pa z: "Ona mama mi je rekla, da mečejo meso pod mizo."

Meso MORA biti del uravnotežene prehrane in VEČINA vegetarijancev se prehranjuje nepravilno. Seveda pa se lahko meso nadomesti z vitamini, ravno tako pa moji vegi frendi, jemljejo dodatke, da imajo uravnoteženo prehrano, ker je izredno težko v trenutnem tempu življenja ohranjat neko zdravo vegatirajansko ali vegansko prehrano, če pa vse kupuješ pa je izredno drago.

Sam sem zagovornik, da se meso je 2-3 tedensko ostalo pa vegetarijansko.

donvito je izjavil:

Pri nas doma smo klali s pištolo samo bika, prašiče nikoli. Nisem pa še videl klanje bika na ta način:


Tole je pri nas prepovedano. Tip v posnetku je profi. :) Prepovedano pa je ker živali kri zalije pljuča in se ne dobi pravih meritev pri laboratoriju. Postopek je strel v glavo, omamljanje in potem izpust krvi ko žival visi, da čimmanj krvi ostane v mesu.

Če za 1-2 cm zgrešiš točko, bik podivja, sicer ne kaže na posnetku, ampak možno da imajo kje kakšno puško pripravljeno.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

tilen03 je izjavil:

starfotr je izjavil:

S klanjem ni nič narobe. Narobe je to, da se živali v celotni živ. dobi ne privošči nekega normalnega življenja.

To pomeni, da bi npr. bile na paši, brez stresa, brez prevoza po cesti, brez obiska klavnic ...

Saj bi jih lahko postrelili tako, da sploh ne bi vedele, kdaj jih doleti smrt. Žal pa tak human način ni dovoljen pri nas. Kot tudi ni navade, da bi živali bile 24/7 zunaj na prostem ampak jih imamo v štalah. Pa še to so privezane. Kar je neumnost.

Če bi želeli imeti vse živali na prosti reji, bi morali _občutno_ zmanjšati proizvodnjo. Tam recimo 70%, če ne več. Potem bi meso postalo luksuz, ki bi si ga privoščili tam 5-10x na leto. Namreč, ne samo, da je totalno neekonomično "zapraviti" toliko zemlje za namen proste reje, še okoljsko je zelo škodljivo.

Ta strategija bi torej lahko uspela le, če bi se sprijaznili, da bo meso po novem dragi luksuz. Fine by me.

Ali ga konkretno obdavčimo kot Švicarji. Tam so kmetje gospodje in meso ima konkretno ceno.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Gagatronix ::

> a to, da je Leonardo imel za pomočnike same "mlade fantke", pa ne šteje, ali kako? Sprašujem za prijatelja...

Nikola Tesla je bil pa dusevno moten, zaljubljen v goloba, in umrl od vseh pozabljen v hotelski sobi.

kuall ::

KakoLepo je izjavil:

A ni ravno obratno. Cim vecja je selekcija, manj je ljudi ampak so bolj kvalitetni. Recimo primer sparte oziroma spartancev, ki so bili manj stevilcni ampak so bili za nekaj razredov bolj sposobni od drugih.

Ni. To je osnova evolucija. Več poskusov narediš večja je verjetnost, da bo en od teh poskusov genialen. Če bom jaz imel samo 1ga otroka je verjetnost, da bo genij majhna, če pa jih naredim 10 je verjetnost 10x večja, da bo en izmed njih imel IQ 140. Čist enostavno. In zato se splača imeti 10 otrok. Pa pol unemu, ki ima visok IQ posvetiš največjo pozornost. Tak bi jaz delal, za vas pa ne vem. :D

KakoLepo je izjavil:

kar se tice mesa in ubijanja. Nekdo je napisal, da je ubijanje normalno. Pa dobr, kdo ste vi? Za koga se imate? Ali se imate za nekaj vec od ostalih, da boste vi odlocal?


Kruto dejstvo je, da se ravno ta trenutek dogaja največji genocid nad živalmi in izumrtje živalskih vrst v zgodovini Zemlje, kriv pa je človek. Taki smo, zajebantje na kvadrat do živali. Večina ljudi se tega ne zaveda sploh.

dexterboy je izjavil:


EPOHALNA IZJAVA!
Make My Day!


Malo se izobrazi. Globoki nastilj se kida ponekod tudi samo 1x na 2 leti in nič ne smrdi. Probaj stopit v mojo štalo, boš videl. Zrak je boljši kot takrat, ko sem vsak dan kidal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

kuall ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Si ti kdaj bil v štali? Zelo verjetno ne, ker drugače nebi izjavljal takih bedarij o kidanju. Če imaš doma živali se je treba vsak dan s tem ukvarjat, ne pa da boš enkrat al pa še to ne na mesec kidal.

Še en pametnjakovič. Globoki nastilj, poguglaj in se čudi. Čudovito se obnese. Pri nas imamo toliko mrve, da tisto razmečejo in si s tistim nastiljajo na veliko. Pač smo na komot oziroma naše živali so na komot, ne šparamo pri njih. Lahko bi to mrvo prodajali ampak jo bomo imeli za nastiljati. Al pa slamo, če imaš veliko žita, al pa koruznico ponucaš. Sem se mau pomatral spomladi, da sem en cel dan z BCSko pokosil 3ha pa je zdej mrva. saj ni tako težko, če nisi lenuh. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

111111111111 ::

kuall je izjavil:

Še en pametnjakovič. Globoki nastilj, poguglaj in se čudi. Čudovito se obnese. Pri nas imamo toliko mrve, da tisto razmečejo in si s tistim nastiljajo na veliko. Pač smo na komot oziroma naše živali so na komot, ne šparamo pri njih. Lahko bi to mrvo prodajali ampak jo bomo imeli za nastiljati. Al pa slamo, če imaš veliko žita, al pa koruznico ponucaš. Sem se mau pomatral spomladi, da sem en cel dan z BCSko pokosil 3ha pa je zdej mrva. saj ni tako težko, če nisi lenuh. :D

Moraš pa še vedno vsak dan nastiljat in hranit. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44458187 (3026) m0LN4r
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969133942 (100895) razerznak

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645109928 (101611) noraguta

Več podobnih tem