» »

Košaki-gate

Košaki-gate

1 2 3
4
5

KakoLepo ::

Sej ti pravim, ni dokazov, ki bi dokazale, da se je moderen clovek razvil iz pracloveka. Ravno to je teorija. O potopu pa so pisale mnoge civilizacije, celo v bibliji pise o tem.

gruntfürmich ::

aqua, vzami tableto in prenehaj halucinirat!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

KakoLepo je izjavil:

Sej ti pravim, ni dokazov, ki bi dokazale, da se je moderen clovek razvil iz pracloveka. Ravno to je teorija. O potopu pa so pisale mnoge civilizacije, celo v bibliji pise o tem.


Ja ampak ker prav tako ni nobenega dokaza da je modern človek prišel z vesolja bomo morali bolj zaupat darwinu in evoluciji in sklepat da se je človek razvil na zemlji iz prednikov kakorkoli pač...

Če bo pa prišel z vesolja človek in nam povedal da so sem poslali odpravo 100 ljudi da nas populirajo tisteta in tistega leta oz. pred toliko leti bom pa se strinjal s tabo, do tačas pa je meso pognalo razvoj možganov.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KakoLepo ::

Ne vem ce, zato, ker se najstarejsi spisi na svetu ne strinjajo s to teorijo. Drgac pa bi bilo potrebno vprasat Dva najvecja genija, kaj si mislita o tem. Da Vincija pa Nikolo Teslo. kaj sta imela za povedat na to temo. Nikola Tesla je tudi bil mnenja, da je mozno ustvarit casovni stroj, ka pa to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

D3m ::

En peder drugi pa imel goloba za punco.

:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

KakoLepo ::

Ne, kar oba sta bila precejsnja obcudovalca ptic. Tko, kot zanimivost. Drgac pa ce je Tesla bil mnenja, da je mozno ustvarit casovni stroj, potem je cisto mozno, da ga je nekdo v prihodnosti ze naredil in potoval nazaj v cas. Ka pa to? Nekateri so celo mnenja, da je Nikola Tesla izumil casovni stroj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

D3m ::

Ok. Gremo nazaj na temo.

Drugače jo moramo spremeniti v Košaki - Tesla - Da Vinci
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

Ok, dokelr ne vidim delujočega časovnega stroja trdim da ga ni mogoče ustvarit... prove me otherwise.

Kakorkoli offtopic.

Meso je zakon
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KakoLepo ::

Pri obeh, Da Vinciju in Nikoli Tesli, pa tudi Isaac Newton je zanimivo, da so vsi precejsen del zivljenja preziveli v celibatu. Kaj to pomeni? Da so imeli dost vec energije za druge stvari, za ustvarjalnost, kreiranje. To je morda tudi povezano s kundalinijem. V duhovnih knjigah omenjajo, da lahko doloceni ljudje, ce ne jedo mesa, ce dolgo zivijo v celibatu (razen ob spocetju otrok) in drugih pogojih dozivijo visja stanja zavesti. Tko, da je mozno, da so omenjeni geniji doziveli next level dojemanja sveta, zato, ker so slucajno izpolnjevali dolocene pogoje, hrana brez mesa, celibat sta le dva dejavnika, verjetno je zraven se kaj drugega, recimo morda kaksna posebna hrana iz divjine, ki je morda "halucinogene " narave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

c3p0 ::

Karkoli si mislim o globalistih... Da bo meso vedno dražje in manj subvencionirano, je pa le ena dobra poteza. Masovna vzreja mora oditi v zgodovino.

Boste pa jedli črvjo moko iz vertikalnih farm, vi morda še z zadržki, vaši otroci pa brez problema. Pa bon appetit.

KakoLepo ::

Jaz priznam, da nisem vegetarijanec niti vegan. Sem pa vsaj zmanjsal konzumiranje dolocenih izdelkov. Drgac pa primitivna raven miselnosti je nekaj v stilu...jest, pit, fukat. To je to. Ce pa zelis nivo Da Vincija In Nikole Tesle, pa je glih kontra, pitje alkohola odpade, fukat tudi ne, oziroma samo ob spocetju otrok, jest pa samo izbrano hrano, ki ni meso. Ampak ker taki pogoji niso lahko za dosezt povprecnem cloveku, je zato tudi genijev toliko kot jih je. Kje je zdaj kak Da Vinci Ali pa Nov Nikola Tesla? Kje so? V restavraciji za hitro prehrano mende? Jedo burger?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

kuall ::

KakoLepo je izjavil:

Sej ti pravim, ni dokazov, ki bi dokazale, da se je moderen clovek razvil iz pracloveka. Ravno to je teorija. O potopu pa so pisale mnoge civilizacije, celo v bibliji pise o tem.

Dokazov je polno.
ni pa 100%, tam 99.9%. še vedno obstaja vrjetnost, da nas je ustvaril bog v 1 dnevu, opice pa so samo njegov failed attempt, ostale dokaze pa je podatknil, da nas zmede, da ne bomo vedeli, kako je nesposoben.

WizzardOfOZ ::

KakoLepo je izjavil:

V duhovnih knjigah omenjajo, da lahko doloceni ljudje, ce ne jedo mesa, ce dolgo zivijo v celibatu (razen ob spocetju otrok) in drugih pogojih dozivijo visja stanja zavesti.


Če je višji nivo zavesti pri celibatnikih norost, potem se strinjam, drugače pa ne.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

KakoLepo ::

Ko ze omenjas visji nivo, prva asociacija na visi nivo se spomnem na znanega youtuberja, Kale, gospodar vremena. :)
Pa zdej mal razmisljam, ce tudi on zivi v celibatu, ker ima ene take, kako bi rekel, razmisljanje na visjem nivoju, le da povprecen clovek ga ne razume. Kale je clovek, ki je obrnil igrico matrixa, je prisel na visji nivo, siri pozitivno vibracijo, materialnost mu ne pomeni veliko, prisel je do dolocenega spoznanja o tem matrixu, ampak kot sem povedal, povprecen clovek nima pojma o cem kale sploh govori, mislijo, da se mu je zmesalo. Pac genij, po mojem mnenju. Tako kot doloceni umetniki, ki niso razumljeni s strani navadnega folka. VISI NIVO! jej buranijo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

forplan ::

Tole s Košaki je očiten napad (mogoče političen) na firmo Košaki. Po moje je tole ravnanje s živalmi samo orodje in tisti ki stoji za tem se požvižga na to. Namen je verjetno uničit firmo in konkurenco.

Glede samih posnetkov. Normalnemu človeku to ni presenečenje niti ne nekaj čudnega. Verjetno so vsi ti posnetki vzeti iz konteksta. Če se ti vsak dan 8 ur ukvarjaš s tem vsakemu dopizdi. Tukaj so pač živali v igri. Vsi nekaj pametujejo kako naj bi lepše ravnali oziroma bi oni lepše ravnali.
Recimo tisto na posnetku s klanjem krave. Kaj pa če je mesar zaklal xx krav v xx dnevih in nato mašina ali mesar zajebe pri eni kravi in direkt to na posnetek.
Pravtako koliko svinj so spravili črez brez elektro palic potem pa ko uporabi pa izrežejo to?

Glede trgovcev je pa še največja svinjarija. Komaj čakajo da bodo lahko cenejšo robo iz tujine uvažali, medtem ko se FB "strokovnjaki" zgražajo nad posnetki iz košakov in si mislijo da v tujini božajo živali do smrti...
Glede tega so si trgovci zaslužili črno piko pri meni, ampak kaj pomaga ker je "FB strokonvnjakov" vedno več.

Danes grem v Merkator (teh še nisem zasledil) po košaki meso in pa 30dg košaki pariške, ker vedno vzamem to!
da se strinjam

fikus_ ::

Marsikaj se dogaja po klavnicah.

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/na-po...

SLO veliko govedine izvozi, še več je pa uvozi. Zakaj?! Ker s tem zaslužijo. Kvalitetne dražje meso gre ven, poceni in manj kvalitetno se uvozi.
Svinjine se v SLO pridela malo, tako da tudi izvoza praktično ni.
Posebna zgodba je pa perutnina, kjer pridelamo več piščančjega mesa, kot ga porabimo, ampak se kljub temu veliko tega mesa izvozi, toliko, da se za SLO potrebe piščančje meso uvaža. Zakaj?! Spet zaredi razlike cen in kvalitete.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

111111111111 ::

Iz vsega zgoraj napisanega lahko potegnemo zaključke, da je veliko vegetariajncev zafrustriranih in naslinih zaradi slabe hrane in težijo vse naokrog.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

c3p0 ::

forplan je izjavil:


Glede samih posnetkov. Normalnemu človeku to ni presenečenje niti ne nekaj čudnega. Verjetno so vsi ti posnetki vzeti iz konteksta. Če se ti vsak dan 8 ur ukvarjaš s tem vsakemu dopizdi. Tukaj so pač živali v igri. Vsi nekaj pametujejo kako naj bi lepše ravnali oziroma bi oni lepše ravnali.


Če že ne jedo mesa, bi verjetno lepše ravnali, oz. sploh ne bi ravnali, saj klavnice v tem primeru ne bi bile potrebne.

Če se 8h na dan ukvarjaš s tečnim folkom na reklamacijah, lahko tu in tam koga okoli kepe? Ker pač po 8 urah ti dopizdi. Nice logic there.

forplan ::

c3p0 je izjavil:

forplan je izjavil:


Glede samih posnetkov. Normalnemu človeku to ni presenečenje niti ne nekaj čudnega. Verjetno so vsi ti posnetki vzeti iz konteksta. Če se ti vsak dan 8 ur ukvarjaš s tem vsakemu dopizdi. Tukaj so pač živali v igri. Vsi nekaj pametujejo kako naj bi lepše ravnali oziroma bi oni lepše ravnali.


Če že ne jedo mesa, bi verjetno lepše ravnali, oz. sploh ne bi ravnali, saj klavnice v tem primeru ne bi bile potrebne.

Če se 8h na dan ukvarjaš s tečnim folkom na reklamacijah, lahko tu in tam koga okoli kepe? Ker pač po 8 urah ti dopizdi. Nice logic there.


lahko tu in tam koga okoli kepe?
Daš kar en primer...
Definitivno pa lahko recimo ne narediš reklamacijo dovolj dobro kot bi jo v drugem primeru. Nevem jo mogoče ne obravnavaš toliko hitro, se ne potrudiš in raziščeš dovolj reklamacije itd...
To se dogaja v vsakem primeru in tukaj so pač živali vmes! Tu bi bil problem če bi s vsako živaljo ves čas ravnali neustrezno!
da se strinjam

s1m0n ::

To je bolj cherry picking primer... A ni več posnetkov? Samo to jim je uspelo pobrati? Hmm... Če bi takšni primeri takšnega ravnanja v klavnica bili tako pogosti bi ja lahko nam pokazali več materiala.

c3p0 ::

forplan je izjavil:


Definitivno pa lahko recimo ne narediš reklamacijo dovolj dobro kot bi jo v drugem primeru. Nevem jo mogoče ne obravnavaš toliko hitro, se ne potrudiš in raziščeš dovolj reklamacije itd...
To se dogaja v vsakem primeru in tukaj so pač živali vmes! Tu bi bil problem če bi s vsako živaljo ves čas ravnali neustrezno!


Vseeno sem dal klofuta (ki ne ubije nikogar) vs. nož.

Neustrezna je celotna masovna "vzreja" živali, torej ja, z živaljo ravnajo neprimerno od skotitve do usmrtitve.

KakoLepo ::

111111111111 je izjavil:

Iz vsega zgoraj napisanega lahko potegnemo zaključke, da je veliko vegetariajncev zafrustriranih in naslinih zaradi slabe hrane in težijo vse naokrog.

kje ti vidis kakega vegetarijanca tukaj? Drgac pa ko ste omenili, da je genij Leonardo Da vinci bil homoseksualec, jaz pravim, moje mnenje, da ga je to morda tudi naredilo posredno vecjega genija. Kako? Vcasih je bila homoseksualnost druzbeno nesprejemljiva in vcasih je veljalo, da se homoseksualnost lahko zdravi s celibatom. V tistih casih so bili takega mnenja. Zato je dost homoseksualcev se zatekalo k celibatu ali pa vsaj obcasnemu celibatu, ne samo Da Vinci ampak tudi Michelangelo, ki je bil tudi genij. Za Nikolo Teslo pa vemo, da se je sam odlocil, da bo prostovoljno v celibatu, zarad tega, ker je bil mnenja, da lahko tako vec energije, casa in truda vlozi v delo za clovestvo. Nikola Tesla je gledal, kako vsako uro izkoristit, da bo imelo clovestvo kaj od tega. Pac bil je na bistveno visjem nivoju zavedanja. In spet pridemo do ugotovitve, da lahko celibat dostkrat pripomore k dolocenim spremenjenim visjim stanjem zavesti, s kombinacijo prehranjevanja brez mesa, ker meso ima nizjo frekvenco, znizuje zavest, prav tako tudi alkohol ze sami veste, ce popijete kozarcek vec, da vam zniza zavedanje. Saj vidite pri najvecjih genijih, da so imeli zanimivo kombinacijo, recimo obcasni celibat, prehrana brez mesa, brez alkohola, naravna meditacija, pa morda kaksne divje rastline iz narave in pride kar naenkrat lahko spremenjeno stanje zavesti, ki pripelje do genialnosti in boljse percepcije sveta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

Daniel ::

Vsekakor se strinjam, da gre pri veganih, ki se spravijo protestirat v hlev naključnega kmeta v Ljubljani za "spremenjeno stanje zavesti".

KakoLepo ::

Ne vem no, jaz mislim da Nikola Tesla nobenmu ni vsiljeval, naj postane vegetarijanec ali pa hodil po kmetijah pametovat kmetom. To pomoje ni znak visjega stanja zavesti. Ljudje, ki imajo visjo stanje zavesti pomoje gledajo malo drugace, v smislu, da pustijo drugim svobodno voljo. Sej jim lahko povejo svoje mnenje o tem, ampak ne pa da bi sel nekaj vsiljevat drugim, to ni resitev.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Telbanc ::

Tole v Košakih no, tole je za bruhat. Bi mogli to drgač uredit. Ni to fer do pujsov, ki grejo pol na talar. Ne vem zakaj bi jih še dodatno maltretirali.

Kamere menda majo, mi ni jasno, zakaj se tako ravnanje tolerira.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

eventyrer ::

Kamere imajo, vodstvo je vedelo za dogajanje, ukrepanja očitno ni bilo... dokler ta reč ni prišla v javnost in se je začel izvajati javni linč te klavnice.

Pomojem se nekaj časa živ bog ne bo več dotaknil mesa od Košakov (dokler se ne pozabi na tale škandal), naj bo to šola za ostale klavnice. Razen če uspejo dokazati da so odpustili tele mesarje in zagotovili primerno ravnanje.

fur80 je izjavil:

Prispevek je politično motiviran


Saj so vsi prispevki politično motivirani.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

jaz kupujem od košakov mesnine in jih bom tudi v bodoče.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dexterboy ::

Matr je tale tema zašla v hudo debato :))
Ima kdo mogoče kakšne informacije, kako so vesoljci, ker so naprednejši od nas, poskrbeli za nadomestke mesa? Ali pa imajo planete, kjer ni drugega kot vzreja mesnih izdelkov? Sem iskal po Wikipediji, pa nič našel... Pa njihov poboj živine z tistimi "alfa" žarki mi je pa totalno đazn!

WizzardOfOZ je izjavil:

jaz kupujem od košakov mesnine in jih bom tudi v bodoče.

Nemoj brate više da kupuješ od njih, ko boga te molim! Vidi, šta su uradili od tebe, postao si čak PNG, šta još ima tek da bude...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

Mato989 je izjavil:

KakoLepo je izjavil:

In potem najdeš deset drugih genijev, ki so imeli najraje meso...


Jaz govorim o dveh, ki sta bila najvecja genija vseh casov. Ne govorim o "povprecnih" genijih. Drgac pa tvoja izjava me nekak spominja na nekatere izjave o kadilcih, ki so doziveli 90 let. Hja, cist mozno, ampak ce ne bi kadil bi verjetno doziveli kaksno leto, morda tudi desetletje vec. Isto pri genijih, ce bi se prehranjevali optimalno, bi morda bili se vecji geniji. Znanstveno dokazano je, da dolocena rastlinska prehrana najbolj stimulira razmisljanje.


Tako je, zato pa je človek začel napredovat ko je začel jest meso... so se mu možgani začeli razvijat

Ti pa v kontra smer tolčeš.


po tej logiki, bi morale biti naši karnivori že kvantni fiziki, pa se še kr podijo po stepah in prerijah...

tilen03 ::

fur80 je izjavil:

Prispevek je politično motiviran, od zadaj je veganska mafija.

In kje je ta "veganska mafija" v politiki? Je ni. Katera politična stranka se bori za vegane? Je ni. Torej, prispevek ni politično motiviran. Prej obratno: živinoreja ima svoje lobije v politiki. Lahko vidimo jedilnike v vrtecu, osnovni šoli, srednji šoli, koliko mesa je priporočenega s strani javnih inštitutov. In koliko mesa se naročuje. Ko so bile v lockdownu šole zaprte, so živinorejci doživljali eksistencialno krizo.

In preden začnete, da so vegani levičarji, da je to levičarska ideologija in podobne zablode: ne, ni. Isto kot ni transseksualstvo levičarska ideologija. Levičarska ideologija skuša odpraviti močne, velike razlike v družbenih razredih oz. odpraviti hierarhijo družbenih razredov. Levičarska ideologija je v prvi vrsti ekonomska ideologija. Transseksualci in vegani niso družbeni razred. V dobi neoliberalizma bi mislili, da lahko ljudje seštejejo 1+1 in vidijo, da je porast LGBTQ+ ipd., tudi v korporativnem svetu, produkt neoliberalizma(ta ni levi, ampak sredinsko-desni). Smisel te porasti je seveda v glavnem zakritje razlik v družbenih razredih, da ljudje pozabijo, da so glavni problem še vedno prevelike razlike v družbenih razredih in ne ne-odobravanje LGBTQ+, veganov in ostalih skupnosti.

Verjetno bi levičarji zmanjšali izdelavo mesa, ampak ne zaradi veganske ideologije, marveč zaradi drugih problematik, začenši z okoljsko problematiko, ki je znanstveno merljivo dejstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

Mato989 ::

mr_chai je izjavil:

Mato989 je izjavil:

KakoLepo je izjavil:

In potem najdeš deset drugih genijev, ki so imeli najraje meso...


Jaz govorim o dveh, ki sta bila najvecja genija vseh casov. Ne govorim o "povprecnih" genijih. Drgac pa tvoja izjava me nekak spominja na nekatere izjave o kadilcih, ki so doziveli 90 let. Hja, cist mozno, ampak ce ne bi kadil bi verjetno doziveli kaksno leto, morda tudi desetletje vec. Isto pri genijih, ce bi se prehranjevali optimalno, bi morda bili se vecji geniji. Znanstveno dokazano je, da dolocena rastlinska prehrana najbolj stimulira razmisljanje.


Tako je, zato pa je človek začel napredovat ko je začel jest meso... so se mu možgani začeli razvijat

Ti pa v kontra smer tolčeš.


po tej logiki, bi morale biti naši karnivori že kvantni fiziki, pa se še kr podijo po stepah in prerijah...


po kontral ogiki bi vse veganske živeli morale biti tudi =) Pa niso torej kaj pa zdaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

dexterboy je izjavil:

Matr je tale tema zašla v hudo debato :))
Ima kdo mogoče kakšne informacije, kako so vesoljci, ker so naprednejši od nas, poskrbeli za nadomestke mesa? Ali pa imajo planete, kjer ni drugega kot vzreja mesnih izdelkov? Sem iskal po


Enostavno, ali ga replicirajo, umetno vzgojijo, ali pa ga sploh ne jedo. Ker jesti meso ni nobena kritična zahteva telesa. Lahko npr. vprašaš 250 milijonov Indijcev.

Avenger ::

Dejstvo je, da mesa človeški organizem ne potrebuje za preživetje. Dejstvo tudi, da je meso bližnjica do hranil. Povedano drugače, da bi nadomestil to, kar sicer telo pridobi z mesom, potrebuješ kar nekaj znanja in dokaj uravnoteženo prehrano. Če boš šopal samo riž ali krompir, ne boš ravno pokal od zdravja. Na drugi strani pa od vamo mesa lahko preživiš, ne vem pa kako to izgleda dolgoročno.

Kar se pa tiče moralnosti, vse te živali, ki jih tako veselo jemo, imajo neko inteligenco, zavest, kar vidiš, če se dovolj poglobiš... Krave, prašiči, konji, kokoši, so vsi sposobni neke stopnje, ne samo inteligentnosti, ampak tudi čutenja, tudi krava ima rada božanje, rada se stisne k nekomu, ki jo ima rad, enako prašič, enako kokoš, enako konj, pa tudi živali, ki jih ne jemo, npr. psi in mačke, le da vsaka od teh živali govori "drug jezik". Res me zanima, kako bi lahko neka uravnovešena, čuteča oseba od malega vzredila telička, skrbela zanj, ga objemala in mu na koncu mirno poslala sekiro v glavo, razparala trup, potegnila ven čreva, ga razkosala, skuhala in z užitkom pojedla in nekaj koščkov pustila, ker je bilo preveč za tisti obrok in se pač lahko vrže stran, saj je še dosti na zalogi... Od vzreje živali in od klanja živali smo popolnoma distancirani in meso uživamo lahkomiselno, kot da ni nič umazanega zadaj. Lahko se gremo mesojedce, ampak moramo it potem skozi cel proces, vzreja, zakol. Garantiram, da bi bilo pod takimi pogoji bistveno več vegetarijancev.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

kuall ::

tilen03 je izjavil:

Katera politična stranka se bori za vegane? Je ni.

Itak, da je ni. Če bi se levaki vsaj borili za pravice živali bi še bili za kaj koristni, pa še tega ni od njih. useless

dexterboy ::

Avenger je izjavil:

Dejstvo je, da mesa človeški organizem ne potrebuje za preživetje. Dejstvo tudi, da je meso bližnjica do hranil. Povedano drugače, da bi nadomestil to, kar sicer telo pridobi z mesom, potrebuješ kar nekaj znanja in dokaj uravnoteženo prehrano. Če boš šopal samo riž ali krompir, ne boš ravno pokal od zdravja. Na drugi strani pa od vamo mesa lahko preživiš, ne vem pa kako to izgleda dolgoročno. Kar se pa tiče moralnosti, vse te živali, ki jih tako veselo jemo, imajo neko inteligenco, zavest, kar vidiš, če se dovolj poglobiš... Krave, prašiči, konji, kokoši, so vsi sposobni neke stopnje, ne samo inteligentnosti, ampak tudi čutenja, tudi krava ima rada božanje, rada se stisne k nekomu, ki jo ima rad, enako prašič, enako kokoš, enako konj, pa tudi živali, ki jih ne jemo, npr. psi in mačke, le da vsaka od teh živali govori "drug jezik". Res me zanima, kako bi lahko neka uravnovešena, čuteča oseba od malega vzredila telička, skrbela zanj, ga objemala in mu na koncu mirno poslala sekiro v glavo, razparala trup, potegnila ven čreva, ga razkosala, skuhala in z užitkom pojedla in nekaj koščkov pustila, ker je bilo preveč za tisti obrok in se pač lahko vrže stran, saj je še dosti na zalogi... Od vzreje živali in od klanja živali smo popolnoma distancirani in meso uživamo lahkomiselno, kot da ni nič umazanega zadaj. Lahko se gremo mesojedce, ampak moramo it potem skozi cel proces, vzreja, zakol. Garantiram, da bi bilo pod takimi pogoji bistveno več vegetarijancev.
To si cool napisal, ampak pozabljaš, da smo kot "živalska" vrsta lahko preživeli vsa tisočletja ravno zaradi tega, ker smo jedli meso, ker je hektarski donos več ton na 1 ha dosežek zadnjih 60 let, prej nisi imel na vsakem steblu koruze dvoj storž, danes sta celo po dva... In da smo dobili kalorije za preživetje, smo lovili štirinožne prebivalce tega planeta. Da ne omenjam še kože živali, ki so nas obuvale in grele skozi dolge zime... preprosto smo morali biti lovci, če smo hoteli dati kaj v usta in na sebe. Pa tudi okus, recimo, polnjenih paprik je z mesom čisto drugačen kot pa samo z rižem. Pač, da bi se odrekli mesa, oz. konzumirali hrano, ki nadomešča meso, bi pa moralo preteči veliko desetletji... Osebno se mesu nisem odpovedal, ker je carska hrana. Kdor ne je mesa, naj mi ne utruja, ker jaz vegijem in vegancem tudi ne utrujam...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

WizzardOfOZ ::

dexterboy je izjavil:

Matr je tale tema zašla v hudo debato :))
Ima kdo mogoče kakšne informacije, kako so vesoljci, ker so naprednejši od nas, poskrbeli za nadomestke mesa? Ali pa imajo planete, kjer ni drugega kot vzreja mesnih izdelkov? Sem iskal po Wikipediji, pa nič našel... Pa njihov poboj živine z tistimi "alfa" žarki mi je pa totalno đazn!

WizzardOfOZ je izjavil:

jaz kupujem od košakov mesnine in jih bom tudi v bodoče.

Nemoj brate više da kupuješ od njih, ko boga te molim! Vidi, šta su uradili od tebe, postao si čak PNG, šta još ima tek da bude...

PNG sem z veseljem, ker jem svinjino in ne maram muslimanov.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

WizzardOfOZ ::

Avenger je izjavil:

Dejstvo je, da mesa človeški organizem ne potrebuje za preživetje. Dejstvo tudi, da je meso bližnjica do hranil. Povedano drugače, da bi nadomestil to, kar sicer telo pridobi z mesom, potrebuješ kar nekaj znanja in dokaj uravnoteženo prehrano. Če boš šopal samo riž ali krompir, ne boš ravno pokal od zdravja. Na drugi strani pa od vamo mesa lahko preživiš, ne vem pa kako to izgleda dolgoročno.


Kakšen BS je tole. V vsakem primeru rabiš uravnoteženo prehrano. Vsakega malo, drugače boš bolan.

Avenger je izjavil:


Kar se pa tiče moralnosti, ...


Morala je že nekaj desetletij samo še beseda. Nič moralnega ni v tem kar počnemo celotni zemlji, ne samo živalim in rastlinam.



Sicer pa, če se neka žival bolj razvije do nas (se recimo morski pes razvije do te mere, da bo bolj inteligenten od nas), bomo mi hrana in bomo kot indijanci, ki so pred kolumbom ali kortezom bežali.
Pač naravno je da boljši poje slabšega. S tem tudi najboljši ostanejo in se množijo naprej. (samo da nam ne dovolijo več slabih primerkov ljudi pojest, zato smo se pa tudi preko vsake mere razmnožili, ker se trudimo rešiti vsakega, četudi bi bilo bolje, da bi bil pojeden)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Avenger je izjavil:

Dejstvo je, da mesa človeški organizem ne potrebuje za preživetje. Dejstvo tudi, da je meso bližnjica do hranil. Povedano drugače, da bi nadomestil to, kar sicer telo pridobi z mesom, potrebuješ kar nekaj znanja in dokaj uravnoteženo prehrano. Če boš šopal samo riž ali krompir, ne boš ravno pokal od zdravja. Na drugi strani pa od vamo mesa lahko preživiš, ne vem pa kako to izgleda dolgoročno.

Kar se pa tiče moralnosti, vse te živali, ki jih tako veselo jemo, imajo neko inteligenco, zavest, kar vidiš, če se dovolj poglobiš... Krave, prašiči, konji, kokoši, so vsi sposobni neke stopnje, ne samo inteligentnosti, ampak tudi čutenja, tudi krava ima rada božanje, rada se stisne k nekomu, ki jo ima rad, enako prašič, enako kokoš, enako konj, pa tudi živali, ki jih ne jemo, npr. psi in mačke, le da vsaka od teh živali govori "drug jezik". Res me zanima, kako bi lahko neka uravnovešena, čuteča oseba od malega vzredila telička, skrbela zanj, ga objemala in mu na koncu mirno poslala sekiro v glavo, razparala trup, potegnila ven čreva, ga razkosala, skuhala in z užitkom pojedla in nekaj koščkov pustila, ker je bilo preveč za tisti obrok in se pač lahko vrže stran, saj je še dosti na zalogi... Od vzreje živali in od klanja živali smo popolnoma distancirani in meso uživamo lahkomiselno, kot da ni nič umazanega zadaj. Lahko se gremo mesojedce, ampak moramo it potem skozi cel proces, vzreja, zakol. Garantiram, da bi bilo pod takimi pogoji bistveno več vegetarijancev.


A res? Katera dejstva pa kažejo na to da ne rabimo mesa za preživetje? Ker po tej gostilniški logiki lahko tudi jat trdim da zelenjave za preživetje ne potrebujemo in to je po sem res. Ali je to zdravo/priporočljivo? Seveda ne. Res ne razumem zakaj ste vegeterjanci kot noji z glavo v pesku in viditr zgolj svoj prav.

Pa ne mi sedaj pričeti s kakšnimi zgodovinskimi nadublozami da so bili ljudje v zgodovini nabiralci. Ja so bili, ampak začuda se je oravi razvoj človeštva pričel ko je človek postal lovec.

111111111111 ::

Avenger je izjavil:

Dejstvo je, da mesa človeški organizem ne potrebuje za preživetje. Dejstvo tudi, da je meso bližnjica do hranil. Povedano drugače, da bi nadomestil to, kar sicer telo pridobi z mesom, potrebuješ kar nekaj znanja in dokaj uravnoteženo prehrano. Če boš šopal samo riž ali krompir, ne boš ravno pokal od zdravja. Na drugi strani pa od vamo mesa lahko preživiš, ne vem pa kako to izgleda dolgoročno.

Kar se pa tiče moralnosti, vse te živali, ki jih tako veselo jemo, imajo neko inteligenco, zavest, kar vidiš, če se dovolj poglobiš... Krave, prašiči, konji, kokoši, so vsi sposobni neke stopnje, ne samo inteligentnosti, ampak tudi čutenja, tudi krava ima rada božanje, rada se stisne k nekomu, ki jo ima rad, enako prašič, enako kokoš, enako konj, pa tudi živali, ki jih ne jemo, npr. psi in mačke, le da vsaka od teh živali govori "drug jezik". Res me zanima, kako bi lahko neka uravnovešena, čuteča oseba od malega vzredila telička, skrbela zanj, ga objemala in mu na koncu mirno poslala sekiro v glavo, razparala trup, potegnila ven čreva, ga razkosala, skuhala in z užitkom pojedla in nekaj koščkov pustila, ker je bilo preveč za tisti obrok in se pač lahko vrže stran, saj je še dosti na zalogi... Od vzreje živali in od klanja živali smo popolnoma distancirani in meso uživamo lahkomiselno, kot da ni nič umazanega zadaj. Lahko se gremo mesojedce, ampak moramo it potem skozi cel proces, vzreja, zakol. Garantiram, da bi bilo pod takimi pogoji bistveno več vegetarijancev.

Včasih so na kemtih živeli s tem. Telička so božali in ni bilo nobenen problem zakol, ko je šlo za meso. Se pa strinjam glede ravnanja s hrano in mesom. Preveč vržemo stran, vsega, ne samo mesa.

Pri nas nimamo težav z vestjo, da vzgajamo prašiča/kravo/kuro za zakol. Močno dvomim, da se vegani in vegetarijanci prehranjujejo izključno lokalno, da skrbijo za planet. TUdi pomaranče, ananase, česen, čebulo, uvažamo iz tujine. PRevoz kontejnerjev iz Kitajske, Amerike, Indije, vas pa nič ne skrbi?

NE. Problem je lokalni kmet z 20 glavami živine, ki kosi travnike, skrbi da so poti urejene, da se prideluje na njivah lokalna zelenjava. To je vaš največji onesnaževalec.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

eventyrer ::

Avenger je izjavil:

Dejstvo je, da mesa človeški organizem ne potrebuje za preživetje.


I do not care.

Meso se je jedlo in se bo jedlo. Nimate kaj naredit glede tega. Lahko se zgolj zagotovi čimbolj "kulturen" nivo zakola.

Košakovo meso sem jedel in ga tudi spet bom, ko zagotovijo ustrezen nivo kvalitete na vseh nivojih (tudi pri zakolu).
Upam da preživijo to sranje. Drugače bomo jedli meso neznane poceni klavnice nekje iz neznane dežele. Bohvedi kakšnega izvora je šele tam.

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

Gledam in si rečem, poceni tatarc, bi blo za probat, potem pa vidim... eh.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

D3m ::

Smo pojedli v petek. Odlično.
|HP EliteBook|R5 6650U|

V-i-p ::

Verjamem, jaz bi ga takoj vzel. Pa ne le enega za to ceno.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

Massacra ::

Groot je izjavil:

Avenger je izjavil:

Dejstvo je, da mesa človeški organizem ne potrebuje za preživetje. Dejstvo tudi, da je meso bližnjica do hranil. Povedano drugače, da bi nadomestil to, kar sicer telo pridobi z mesom, potrebuješ kar nekaj znanja in dokaj uravnoteženo prehrano. Če boš šopal samo riž ali krompir, ne boš ravno pokal od zdravja. Na drugi strani pa od vamo mesa lahko preživiš, ne vem pa kako to izgleda dolgoročno.

Kar se pa tiče moralnosti, vse te živali, ki jih tako veselo jemo, imajo neko inteligenco, zavest, kar vidiš, če se dovolj poglobiš... Krave, prašiči, konji, kokoši, so vsi sposobni neke stopnje, ne samo inteligentnosti, ampak tudi čutenja, tudi krava ima rada božanje, rada se stisne k nekomu, ki jo ima rad, enako prašič, enako kokoš, enako konj, pa tudi živali, ki jih ne jemo, npr. psi in mačke, le da vsaka od teh živali govori "drug jezik". Res me zanima, kako bi lahko neka uravnovešena, čuteča oseba od malega vzredila telička, skrbela zanj, ga objemala in mu na koncu mirno poslala sekiro v glavo, razparala trup, potegnila ven čreva, ga razkosala, skuhala in z užitkom pojedla in nekaj koščkov pustila, ker je bilo preveč za tisti obrok in se pač lahko vrže stran, saj je še dosti na zalogi... Od vzreje živali in od klanja živali smo popolnoma distancirani in meso uživamo lahkomiselno, kot da ni nič umazanega zadaj. Lahko se gremo mesojedce, ampak moramo it potem skozi cel proces, vzreja, zakol. Garantiram, da bi bilo pod takimi pogoji bistveno več vegetarijancev.


A res? Katera dejstva pa kažejo na to da ne rabimo mesa za preživetje? Ker po tej gostilniški logiki lahko tudi jat trdim da zelenjave za preživetje ne potrebujemo in to je po sem res. Ali je to zdravo/priporočljivo? Seveda ne. Res ne razumem zakaj ste vegeterjanci kot noji z glavo v pesku in viditr zgolj svoj prav.

Pa ne mi sedaj pričeti s kakšnimi zgodovinskimi nadublozami da so bili ljudje v zgodovini nabiralci. Ja so bili, ampak začuda se je oravi razvoj človeštva pričel ko je človek postal lovec.


Zanimiva študija na enojajčnih dvojčkih!

https://www.iflscience.com/health-and-m...

D3m ::

Zanimiva študija na enojajčnih dvojčkih!


I approve this message.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mato989 ::

Avenger je izjavil:

Dejstvo je, da mesa človeški organizem ne potrebuje za preživetje. Dejstvo tudi, da je meso bližnjica do hranil. Povedano drugače, da bi nadomestil to, kar sicer telo pridobi z mesom, potrebuješ kar nekaj znanja in dokaj uravnoteženo prehrano. Če boš šopal samo riž ali krompir, ne boš ravno pokal od zdravja. Na drugi strani pa od vamo mesa lahko preživiš, ne vem pa kako to izgleda dolgoročno.

Kar se pa tiče moralnosti, vse te živali, ki jih tako veselo jemo, imajo neko inteligenco, zavest, kar vidiš, če se dovolj poglobiš... Krave, prašiči, konji, kokoši, so vsi sposobni neke stopnje, ne samo inteligentnosti, ampak tudi čutenja, tudi krava ima rada božanje, rada se stisne k nekomu, ki jo ima rad, enako prašič, enako kokoš, enako konj, pa tudi živali, ki jih ne jemo, npr. psi in mačke, le da vsaka od teh živali govori "drug jezik". Res me zanima, kako bi lahko neka uravnovešena, čuteča oseba od malega vzredila telička, skrbela zanj, ga objemala in mu na koncu mirno poslala sekiro v glavo, razparala trup, potegnila ven čreva, ga razkosala, skuhala in z užitkom pojedla in nekaj koščkov pustila, ker je bilo preveč za tisti obrok in se pač lahko vrže stran, saj je še dosti na zalogi... Od vzreje živali in od klanja živali smo popolnoma distancirani in meso uživamo lahkomiselno, kot da ni nič umazanega zadaj. Lahko se gremo mesojedce, ampak moramo it potem skozi cel proces, vzreja, zakol. Garantiram, da bi bilo pod takimi pogoji bistveno več vegetarijancev.


Vse to kar si napisal je posledica IZOBILJA... če bi bil reven in lačen kot nekoč in bi zraven tebe stal teliček ki je edini vir hrane bi ga komot ti uboga čuteča oseba, ubil in pojedel...

Kar se pa tiče tvoje končne misli:

Od vzreje živali in od klanja živali smo popolnoma distancirani in meso uživamo lahkomiselno, kot da ni nič umazanega zadaj. Lahko se gremo mesojedce, ampak moramo it potem skozi cel proces, vzreja, zakol. Garantiram, da bi bilo pod takimi pogoji bistveno več vegetarijancev.


Bi jo lahko uporabili za VSAKO stvar na svetu... kaj ko bi ti oz. vsak moral iz skozi celoten proces pridobivanja rudnin, izdelave matičnih plošč in vseh delov PCja da bi lahko bluzil te neumnosti po internetu... v takem primeru bi bilo bistveno manj idiotov po Spletu, verjetno vključno z vsemi tukaj...

Enako bi lahko rekli za avtomobile, itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KakoLepo ::

Cisto slucajno sem naletel na en intervju z SENNA M (umetnisko ime), gre se za bivsega pevca, sicer je po rodu iz Bosne, ki je po mojem mnenju genij, saj ga je NASA povabila, naj dela skupaj Z NASO. Sicer dela tudi za druge holivudske najvecje filmske produkcije.

V videu tukaj je SENNA M izjavil, na 3 min in 15 sekund, da nikoli ni popil niti ene same kaplice alkohola, nikoli v zivljenju ni pil kave. Ceprav je produciral glasbo, pravi, da ima najrajsi tisino (meditacija) in pravi, da ga druga glasba moti, saj v svoji glavi nenehno producira svojo "glasbo". Ze po teh izjavah se vidi, da ima visjo stopnjo zavesti, po mojem mnenju je genij. Sicer za meso ne vem, ce ga uziva, ampak evo, vse ostalo nasteto pa ima skupnega z ostalimi dejavniki, ki so jih poceli nekateri drugi geniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

Mato989 ::

A Einstein je bil vegan?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KakoLepo ::

Sem neki bral o Einsteinu, da naj bi bil v pozni starosti skoraj da vegan. Ne vem, morda. Ampak to je pomoje bolj zarad zdravja.

Mato989 ::

Torej, bil je genij in je večino časa jedel normalno meso ko se je razvijal =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44458191 (3030) m0LN4r
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969133943 (100896) razerznak

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645109930 (101613) noraguta

Več podobnih tem