» »

Kava

Kava

««
7 / 7
»
»»

Steinkauz ::

Ja če bo kot turško kuhal pol ni vsaka kava primerna.

Map ::

Poznam nekaj osnov o kavi in deležih v različnih kavnih napitkih, bi si pa vseeno rad še bolj razširil znanje na tem področju. Ima kdo kak vir, kjer si lahko preberem kaj več o kavi/kavnih napitkih in je dobro razloženo? Da ne bom kot tisti, ki si naročajo kapučino brez pene. :)

karosha ::

mailer je izjavil:

Je kje v pri nas kakšna trgovina z veliko izbiro kav? Iščem nekaj za darilo za nekoga, ki je navajen na barcafe in podobno. Želim, da ima res dober okus cena 15-20EUR za 250g. kave ne pijem tako, da ne vem kaj bi izbral.


Če pije turško ali kafetjero in mu/ji je Barcaffe zlati standard, bo Cafetino čisto super ideja za darilo. Zmeljejo ti po želji za turško ali kafetjero, imajo soliden izbor, različne okuse (npr. lešnik, sliva, čokolada) in lično embalažo, ni pa to za kavne snobe.

Za kavne snobe :)): V Črnem zrnu je kava vrhunska. 250 g gre za cca 12-13 EUR in za moje pojme je škoda take kave za pripravo na turški način ali v kafetjeri, ker niti vse note ne bodo prišle do izraza. Prav tako imajo vrhunsko kavo v Stow v Mestnem muzeju, cene od 10 EUR pa tudi tja do 22 EUR za 250 g. Tudi Čokl pod vzpenjačo ima super kavo, 300 g gre za 10 EUR, ampak tisto je že manj primerno za darilo, ker ima na rinfuzo.

Upam, da ti bo kaj v pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karosha ()

STASI ::

Map je izjavil:

Poznam nekaj osnov o kavi in deležih v različnih kavnih napitkih, bi si pa vseeno rad še bolj razširil znanje na tem področju. Ima kdo kak vir, kjer si lahko preberem kaj več o kavi/kavnih napitkih in je dobro razloženo? Da ne bom kot tisti, ki si naročajo kapučino brez pene. :)

Zelo dobra razstava https://www.deutsches-museum.de/ausstel... edin res je da je v Munchnu.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

m0LN4r ::

Kdo kupuje malo boljso kavico pa te cene so dokaj visoke: https://escobar.si/

Na roastmarketu pa se kaki tuji alternativi, imate tudi do 1/3 nizje cene za isti import.
https://www.roastmarket.de/speicherstad...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

qwertyy ::

Mene pa zanima koliko kave, npr. Barcaffeja si stresete za eno kavo? Poznam take, ki dajo po dve jedilni žlici, pa tudi take, ki dajo eno bogo čajno žličko.

Sam si dam eno konkretno čajno žličko, ne maram pa npr. kave pri kolegu, ki da dve veliki žlici, ker sem potem že preveč naspidiran, v negativnem smislu.

IL_DIAVOLO ::

Ce se kdo ni probal loka kave special, mu ne bo zal.

Thank me later ;)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

c3p0 ::

Če ni vakuumsko pakirana, sploh ne pogledam.

kuglvinkl ::

qwertyy je izjavil:

Mene pa zanima koliko kave, npr. Barcaffeja si stresete za eno kavo? Poznam take, ki dajo po dve jedilni žlici, pa tudi take, ki dajo eno bogo čajno žličko.

Sam si dam eno konkretno čajno žličko, ne maram pa npr. kave pri kolegu, ki da dve veliki žlici, ker sem potem že preveč naspidiran, v negativnem smislu.


Dve veliki zlicki od 3 do 4x na dan.
Your focus determines your reallity

spam321 ::

Pijem na hektolitre kave. Programer, pač.

Horas ::

qwertyy je izjavil:

Mene pa zanima koliko kave, npr. Barcaffeja si stresete za eno kavo? Poznam take, ki dajo po dve jedilni žlici, pa tudi take, ki dajo eno bogo čajno žličko.

Sam si dam eno konkretno čajno žličko, ne maram pa npr. kave pri kolegu, ki da dve veliki žlici, ker sem potem že preveč naspidiran, v negativnem smislu.


to je odvisno od človeka do človeka, koliko kofeina prenese in kako hitro ga občuti in tudi kako dolgo mu drži.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

c3p0 ::

Odvisno tudi od same kave. Sam je pijem zelo malo, za okus, pa je prejšnja Lavazza bila po občutku 2x močnejša od trenutne Segafredo Brazil.

styrian ::

Ker sem doma, sem si nabavil avtomat Nespresso Lattissima za 200€ in pijem na kapsule 0,20€/kom. Spijem okoli 2 kavi na dan.

mat xxl ::

m0LN4r je izjavil:

Kdo kupuje malo boljso kavico pa te cene so dokaj visoke: https://escobar.si/

Na roastmarketu pa se kaki tuji alternativi, imate tudi do 1/3 nizje cene za isti import.
https://www.roastmarket.de/speicherstad...



Lepo si prebral Escobar jevce in ja se popolnoma strinjam, za to, kar ponujajo se krepko precenjujejo......

Pač ofcam enkrat prodajo, pa ja dokler je dotok novih ofc bodo delali.

Malo napiši, katere kave iz te nemške trgovine priporočaš in koliko računajo pošiljanje k nam ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

m0LN4r ::

Jaz aromatiziranih nimam rad, sem bolj za navadne. Ce pa se neves odlociti, pa si narocis mesani paket za 100 evrov in imas ca. 3kg kave za sprobavat in zastonj dostavo nad 100eur znotraj EU.

Je pa fajn, da si pod kavo lahko pogledas ocene kupcev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Navadne iz Juzne amerike mam najrajsi, verjamem pa da so tudi druge dobre.
Izbire je skoraj prevec, poskusi znamko Speicherstadt
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

drzni86 ::

Če ima kdo namen kaj naročiti iz Roastmarket, naj mi piše na ZS pa se zmenimo za skupno naročilo...

dosgrut ::

Pijem Lidlovo in Hoferjevo instant kavo. Instant zaradi časa priprave, v pol minute imaš napitek pripravljen. Pri navadni pa traja precej več, plus čakat moraš da se "zoc" usede (pri turški).

Horas ::

dosgrut je izjavil:

Pijem Lidlovo in Hoferjevo instant kavo. Instant zaradi časa priprave, v pol minute imaš napitek pripravljen. Pri navadni pa traja precej več, plus čakat moraš da se "zoc" usede (pri turški).


točn tk jaz in moja isto, pa notr par tabletk natreena - brez mleka+ french toast z borovnicami mmm
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

pirat ::

Vsak ima svoj okus. Le instantu z natreenom se res ne more reči kava. Kavni nadomestek je to.

__Devil__ ::

Ja res, natren je pomoje zelo nezdrav. Jaz sem pred kratkim kupil Dolce Gusto Genio Touch S aparat na kapsule, vem, tudi nezdravo ampak kave pridejo ven kar dobre. Zaenkrat sem še probal samo Flat White (ni najboljši, dodam sladkor) in Cappuchino (zelo dober, porabiš dve kapsuli), fajn je dodati vsaj polovico čajne žlice sladkorja. Naslednje, ki bom probal po predlogu sodelavca so Latte Machiato in Café au Lait. Če ima kdo še kak predlog naj pove. Mislim, da paše vsake tolko taka kava kot "posladek". Večinoma pa sicer pijem yerba mate čaj vsak dan. Dolgo časa sem tudi pil navadne turške kave, mlete bio kave iz hoferja, navadne kave, vse možne, včasih kakšne posebne mešanice z čokolado, vanilijo, ki se jih dobi samo občasno v trgovini v majhnih embalažah, tudi instant so vredu ampak ni to prava kava, ni pravega efekta, bolj placebo. Najboljše navadne kave so v zrnu, ki jih potem sam zamelješ sproti ali kakšno kilo vnaprej (v sparu imajo mlinček za mletje kave). Ker brez kofeina pač ne gre :))

Horas ::

natreen, stevia, s-budget, bla bla vse eno in isto sranje. prej bomo dobli raka od sonca kot pa od teh umetnih sladil.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

mojsterleo ::

Horas je izjavil:

natreen, stevia, s-budget, bla bla vse eno in isto sranje. prej bomo dobli raka od sonca kot pa od teh umetnih sladil.
So razlike. Stevija in sukraloza sta oba precej ogabna.
Natreen in Huxol (saharin ciklamat) ter podobni derivativi (s-budget ipd) so pa vsaj malo podobni sladkorju po okusu.

koyotee ::

Natren=aspartam=rakotvoren
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Badwolff ::

koyotee je izjavil:

Natren=aspartam=rakotvoren


maš dokaze? bolj kot sladkor?
https://www.cancer.org/cancer/cancer-ca...

koyotee ::

Ne rabim dokazov, že okus sam je dovolj ogaben, da veš, da je kemija.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mojsterleo ::

koyotee je izjavil:

Natren=aspartam=rakotvoren

V Natreenu ni aspartama.

gruntfürmich ::

zadnje čase pijem samo še irsko kavo (turško; pol žličke kave), tekočo smetano in viski.

opazim pa da voda ne sme biti prevroča; če vreje ima kava vonj po zažganem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dosgrut ::

pirat je izjavil:

Vsak ima svoj okus. Le instantu z natreenom se res ne more reči kava. Kavni nadomestek je to.


Ne gre se toliko za okus, gre se za efekt (da te zbudi). Seveda se temu lahko reče kava, saj dejansko GRE za čisto sto procentno kavo. Poudarjam to niso one sladkane "Nesquik" mešanice, kjer kave skoraj ni notri. Tukaj gre za instant 100 % kavo (samo izsušena kava je notri in nič drugega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dosgrut ()

dosgrut ::

mojsterleo je izjavil:

Horas je izjavil:

natreen, stevia, s-budget, bla bla vse eno in isto sranje. prej bomo dobli raka od sonca kot pa od teh umetnih sladil.
So razlike. Stevija in sukraloza sta oba precej ogabna.
Natreen in Huxol (saharin ciklamat) ter podobni derivativi (s-budget ipd) so pa vsaj malo podobni sladkorju po okusu.


Nekaj si pomešal: Sukraloza pa res ni ogabna, od vseh umetnih sladil ima skoraj identičen okus kot sladkor. Marketinški slogan Splende je: "made form sugar, taste like sugar" (Splenda je blagovna znamka ki prodaja sukralozo).

koyotee je izjavil:

Ne rabim dokazov, že okus sam je dovolj ogaben, da veš, da je kemija.


To da ima snov ogaben okus NI dokaz da je rakotvorna! Marksikatera snov ima ogaben okus, pa ni rakotvorna in obratno: marksikatera snov ima prijeten okus in JE rakotvorna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dosgrut ()

mat xxl ::

Sladkor, ko se navadiš povsem brez, recimo z mlekom, ne pogrešaš tega več.......

Je pa hudo, ko se navadiš na temne čokolade 70% in več.... in zadnjič probam od otroka Milko navadno, sem bi šokiran, kako je lahko tako zanič, okus samo po cukru...... , sem se prav zamislil, kako se ti okus spremeni...

kuglvinkl ::

Nazaj na temo.
Your focus determines your reallity

sass628 ::

Kupujem kavo Zlatna Dzezva

moja navada za pripravo:

step 1. zavrem vodo v dzezvi
step 2. v drugi dzezvi rahlo prepražim kavo da pusti vonj in okus
step 3. zalijem preprazeno kavo z vrelo vodo, pustim minuto da stoji nato nalijem skodelico
step 4. v teh 60s si natocim se enga kratkega kot priloga h kavi(ponavadi rakija ali viski)
step 5. uzivam v trenutku

Firebat ::

@sass628
Kok pa das kave na skodelico?
Čajna žlička, jedilna?

sass628 ::

Firebat je izjavil:

@sass628
Kok pa das kave na skodelico?
Čajna žlička, jedilna?


ponavadi dam 2 cajne zlicke, dzezvica je pa itak majhna (za 1 skodelico)

Vetrpiha ::

Za eno osebo je to koliko mililitrov?

Bela_Krajina ::

Sicer ne pijem kave, ampak me je zamikala ena reklama, ki sem jo vceraj videl na youtube reklami. Ne bom direktno povedal, katera znamka, ampak ima slogan "samouzivaj" "dobro je" :) Je kdo poskusil?

m0LN4r ::

Ne gledam reklam, sem pa opazil da se je kvaliteta kave poslabsala? Ali se samo meni zdi, da cene umetno drzijo doli, notr je pa slabsa kava?
Kupil sem tretjo pakungo, ki jih ponavadi kupujem za vsakodnevni kofe, pa nekaj mi ne stima vec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mat xxl ::

Ja bo treba napisati Firmo kave, ne na splošno.
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31359492 (334) nokken
»

Kvalitetna kava (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48996744 (1763) gruntfürmich
»

Mletje kave

Oddelek: Loža
204276 (3053) TheBlueOne
»

Kavni aparat Gorenje?

Oddelek: Loža
405265 (4122) Badwolff
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489793 (8649) karosha

Več podobnih tem