» »

Nakup prenosnika iz UK

Nakup prenosnika iz UK

Apn4 ::

Pozdravljeni, zanimam se za nakup rabljenega prenosnika iz UK, ker ga žal ne dobim nikjer drugje. Kupil bi mi ga kolega, ki tam živi in poslal v Slovenijo, kot "rezervni deli", s ceno npr. 100eur. Zanima me, če mogoče kdo od vas ve, ali bi zadeva šla skozi carino.

Lep pozdrav.

Motion ::

Praviloma bi moral prijavit. Lahko tudi tvega in ne prijavi. Lahko ga dobijo lahko pa tudi ne,......

Apn4 ::

Hvala za odgovor, kako se pa to prijavi? Se opravičujem nimam pojma glede tega.
Lp.

kixs ::

Lahko bi slo skozi v primeru, da imas dokazilo o placilu za teh 100€, ki ga Carina potrebuje za obracun davka. Naprimer racun od PayPala. Carina pa potegne zraven se ceno postnine.

bm1973 ::

Kateri laptop je pa dostopen samo v UK, do share ?!?!?!

kixs ::

Brexit je naredil kup problemov... Sem pred tem kar redno kupoval tam. Zdaj prakticno nic.

mtosev ::

Jaz sem tudi žalosten, da se je zgodil brexit, ker sedaj je potrebno plačati davek. :8)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Apn4 ::

kixs je izjavil:

Lahko bi slo skozi v primeru, da imas dokazilo o placilu za teh 100€, ki ga Carina potrebuje za obracun davka. Naprimer racun od PayPala. Carina pa potegne zraven se ceno postnine.


Če mu jaz nakažem 100€ na paypal, pa potem tole uporabim kot "račun", če sem prav razumel.

Apn4 ::

bm1973 je izjavil:

Kateri laptop je pa dostopen samo v UK, do share ?!?!?!


Se opravičujem, je tudi pri nas dostopen, ampak ga praktično ni za kupit, razen spet za x2 ceno. Kupujem pa starejši 2in1 (Dell latitude 9420), vem da so alternative, ampak mi je res všeč.

V-i-p ::

Apn4: a je tale: https://www.ebay.de/itm/156439289678?_s...

Koliko je pa tam cena, če ni skrivnost?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Apn4 ::

V-i-p je izjavil:

Apn4: a je tale: https://www.ebay.de/itm/156439289678?_s...

Koliko je pa tam cena, če ni skrivnost?


Tale je https://www.ebay.de/itm/186703088989
Je pa vaš link moja druga izbira, sicer za še malo več se dobi 9430, ali celo XPS 9310, ampak s tem razmišljanjem, pridemo potem do cene novega. Kupujem nekaj za po delavnici, zato me tudi ne moti, če je opraskan ali kaj poškodovan.

Sem pa odprt za vaše ostale priporočila, všeč mi je tudi HP elitebook x360, skratka nekaj z 11gen Intel pa Iris xe.

Lp.

tikitoki ::

Apn4 je izjavil:

Pozdravljeni, zanimam se za nakup rabljenega prenosnika iz UK, ker ga žal ne dobim nikjer drugje. Kupil bi mi ga kolega, ki tam živi in poslal v Slovenijo, kot "rezervni deli", s ceno npr. 100eur. Zanima me, če mogoče kdo od vas ve, ali bi zadeva šla skozi carino.

Lep pozdrav.


Mogoce bo slo skozi, mogoce pa preverijo in placas kazen.

Barbarpapa2 ::

Lepo popoldne.

Če me kratkoročni spomin ne vara, sem vedno dobil od pošte obvestilo, da me čaka paket, ki mora iti skozi carinsko obdelavo. Zraven je bila tracking številka, ki sem jo potem vnesel v poštni sistem za sledenje paketov. Tam sem se moral odločiti, ali me bo pošta zastopala na carini, približno določiti, za kaj se gre (podaš lahko tudi kratek opis) in pa pripneš dokazila o vrednosti pošiljke (račun). Po nekaj dneh sem dobil obvestilo, da je procedura zaključena in sem moral plačati za njihove storitve (ali pa tudi ddv, se ne spomnim točno). Ker je šlo dejansko za rezervne dele za starodobni računalnik, nekih problemov ni bilo...

Mislim, da se preveri vsaka pošiljka, ki gre skozi poštni sistem in je zelo malo možnosti, da bo šlo kar tako skozi...

Naj vam bo carina milostna...

Jože

˙janezvalva ::

če pa se kdo premisli, na amazon.de imajo refurbished laptops:
https://www.amazon.de/s?k=refurbished+l...

brez drkanja okrog carine, brezskrben nakup na amazon, pa še garancija zraven.

kixs ::

Apn4 je izjavil:

kixs je izjavil:

Lahko bi slo skozi v primeru, da imas dokazilo o placilu za teh 100€, ki ga Carina potrebuje za obracun davka. Naprimer racun od PayPala. Carina pa potegne zraven se ceno postnine.


Če mu jaz nakažem 100€ na paypal, pa potem tole uporabim kot "račun", če sem prav razumel.


Se boljse je, da ti on poslje invoice. Mora se videt predmet prodaje in tvoj naslov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Western Digital ponudil diske s kapaciteto 32 TB

Oddelek: Novice / Diski
262622 (57) Ales
»

Dodana vrednost EKWB izdelkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
839302 (785) Okapi
»

Birkenstock natikači

Oddelek: Loža
493621 (783) kuglvinkl
»

Vezava zvočnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
241153 (615) Ales
»

Amazon.se ne pošilja k nam. Kako kupiti?

Oddelek: Loža
6885 (575) OZZY

Več podobnih tem