» »

Povezava PC TV prek HDMI kabla, težava

Povezava PC TV prek HDMI kabla, težava

JanezH ::

Če povežem nvidia gtx670 in 42" panasonic tv hd ready (hdmi2 vhod) z hdmi kablom dobim na tv "preveliko" sliko. Prevelika pomeni, da je raztegnjena izven ekrana televizije. Z nastavitvami nvidia software-a od driverjov lahko sliko po višini in širini naredim ožjo, ampak sem videl, da potem postane resolucija nižja (custom nastavitev resolucije, ki je nižja od N x 720). Zanima me, če je to vredu rešitev in zakaj na tv-ju ne dobim vredu slike, če imam nastavljeno resolucijo N x 720?

MTB ::

Poišči na TV-ju nastavitve, ne na računalniku. Meni se je mešalo ob inštalaciji x verzij gonilnikov in nastavitev, dokler nisem odkril nastavitev na tv.

JanezH ::

Aja? Jaz sem kar nekaj časa zabil za iskanje nastavitev na PC-ju in je to vse kar mi je ratalo najti. Kaj pa naj gledam na TV? Sprobaval sem razmerja 16:9, 4:3, ... pa nič ni bilo ok ... Se bom še z ostalimi nastavitvami malo pozafrkaval, če pa mogoče veš iz glave kako se imenuje nastavitev, ki jo iščem bi te prosil, če mi poveš.

MTB ::

Uh, ko pridem domov, ti lahko povem natančno. Nekaj je v zvezi z over scan, ampak natančni naziv pa ne vem z glave.

JanezH ::

Vredu bo, jaz tudi pridem proti večeru iz službe, hvala ti za pomoč.

MTB ::

Na mojem panasonicu je nastavitev pod Picture > Advanced Settings > 16:9 Overscan - na off.

JanezH ::

Izgleda, da je moj panasonic prestar in nima teh nastavitev :(. Sem se zdaj 2 dni zafrkaval z nastavitvami in googlal pa mi ni uspelo, tako, da sem moral resizat v nastavitvah grafične.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963565388 (4717) anjica
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961178939 (403310) antonija
»

4:3 v 16:9

Oddelek: Zvok in slika
81472 (1308) antireal
»

Zelo zelo čuden problem...PC->Plasma

Oddelek: Zvok in slika
332906 (1769) PrideLess
»

DVD - WS in FS

Oddelek: Zvok in slika
71342 (1231) Stepni Volk

Več podobnih tem