» »

Zelo zelo čuden problem...PC->Plasma

Zelo zelo čuden problem...PC->Plasma

PrideLess ::

Prvo lep pozdrav vsem skupaj.
Upam da ne bo nič narobe, ker sem odprl novo temo. Če je tu problem prosim moderatorje, da topic prestavite.
Problem je namreč sledeč.
Tri mesece nazaj sem si nabavil Plasmo Tv Panasonic th-42PX80 (Mediamarket)
Načeloma je z njo vse tako kot treba, vse skupaj je povezano z PCjem ( Intel 6600 quadro core, 4 GB rama, Nvidia 8800 GT 512 MB, Xp Service pack 2 )imam vrhunsko sliko in zvok.
Na grafični imam DVI- izhod - > HDMI konnektor, ter vse skupaj povezano preko HDMI kabla v TV (5m)
Zvok imam speljan posebej.
Če pa ugasnem TV ( računalnik in povezavo pustim prižgano ) in ga pozneje zopet prižgem, mi vse kanale prestavi na TV Koper ?????.Tudi pri ponovnem iskanju kanalov mi najde samo TV Koper. Če pa izključim povezavo v Nividia kontolni plošči ali pa izštekam kable, ter nato prižgem Tv je zopet vse normalno. ( vsi kanali so nazaj )
Imam Telemahovo kabelsko televizijo, signal je ok...
Z tem se ukvarjam že dva meseca in res ne vem v čem bi lahko bil problem.
Če ima kdorkoli kašen nasvet na mi ga prosim sporoči.
Najlepša havla že vnaprej,

Grega.

PrideLess ::

No nikar ne biti tako sramežljivi... :)

Nastavljeno imam na clone mode, s tem da imam resolucijo na monitorju nastavljeno na 1680 x 1050 60 Mherz, na Plasmi pa na 1280 x 720 60Mherz. ( to resolucijo mi avtomatsko nastavi PC, čeprav TV po priročniku podpira 1024 x 720 100 Mherzov )
Kakšen predlog ?

Okapi ::

Poglej, če lahko na televizorju določaš, kakšno napravo imaš priključeno na HDMI (videorekorder/PC/set-top-box/satelitski sprejemnik ...). Mogoče misli, da imaš gor set-top-box in ga to zmede.
Ali pa poskusi uporabit drug HDMI vtič, če ima tv več kot enega. Samo ugibam;-)

O.

PrideLess ::

Okapi, hvala na hitrem odgovoru.
Tv ima 3 HDMI vtiče, probal sem že vse - ostane isti problem.
Sem pa veliko brskal po TV meniju, vendar ne najdem kje se določi kakšno napravo imaš priklopljeno na npr. HDMI 1.
Ima še kdo tak model Plasme ki bi lahko povedal kako se to nastavi v TV meniju ?
Sicer Plasma ima VGA vhod za PC, vendar sem pri prenovi stanovanja v zid vdelal HDMI kabel, tako da moram najti rešitev preko HDMIja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrideLess ()

PrideLess ::

Od tega bom vse lase počasi zgubu. !!!! :)
Včeraj sem na novo inštaliru driverje pa istane isti k____ !
Naredu sem par printscreenov, če kdo opazi kakšno napako.

Nastavljeno na dual view :
http://img111.imageshack.us/my.php?imag...

Resolucija za monitor (primary screen) :
http://img122.imageshack.us/my.php?imag...

Resolucje za plasma plasma TV :
http://img505.imageshack.us/my.php?imag...

Povezava preko katerega kabla imam povezavo :
(DVI- konverter v HDMI)
http://img391.imageshack.us/my.php?imag...

Tole so prejšne nasavitve. Po reinštalaciji driverjov sem pustil avtomatične nastavitve, problem ostane isti (šment)
Na monitorju imam analogni signal, na TVju pa digitalni. Je to ok ? Če ne kako to spremenim.
Vsak nasvet bi mi prav prišel.
Kakšna ideja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

podtalje ::

Meni se bolj zdi, da je problem v TV-ju in ne računalniku.
Za test lahko probaš dobiti kakšen drug HDMI signal in poglej, če se dogaja isto.

PrideLess ::

Lahko da imaš prav podtalje.
Na uradni Panasonicovi strani sem prebral, da se HDMI povezava z tem modelom plazme ne šteka najbolje.
Na plazmi imam tudi VGA vhod za PC, ampak bi rad rešil tole stvar z HDMI povezavo. Namreč ta HDMI kabel imam vzidan v steno, zato se tako trudim najti rešitev na to povezavo.
O moj bog....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrideLess ()

Okapi ::

Če ti kanali izginejo samo v primeru, da televizor ugasneš s tipko na televizorju, je rešitev ta, da ga vedno izklopiš z daljincem. Če ti izginejo tudi v primeru, da ga izklopiš z daljincem, pa verjetno za zdaj ni rešitve. Oziroma je ta, da pred televizorjem vedno ugasneš še PC, ali iztakneš kabel.
Na enem forumu so o tem razglabljali in niso odkrili nič pametnejšega. Mogoče lahko na Panasonicovi strani pogledaš, če obstaja novejši firmware za tv.

O.

Okapi ::

Aja, pa še nekaj. Ena možna rešitev je tudi, da začneš uporabljati digitalno kabelsko prek set-top-boxa.

O.

PrideLess ::

Problem ostane isti ne glede na to kako ugasnem Tv.

Aja, pa še nekaj. Ena možna rešitev je tudi, da začneš uporabljati digitalno kabelsko prek set-top-boxa.

O.


Ja, očitno bo tole moja edina rešitev.

shark_nm ::

Poiskusi še kak drug kabel. In upam, da ni kabel problem ker praviš, da imaš vzidanega. V kolikor je kabel problem. Bog ti pomagaj :). Torej pri kakem kolegu si sposodi kabel in probaj?

PrideLess ::

Frend mi bo posodil DVI-VGA kabel, da testiram če mi bo ta povezava rešila moj problem. A je res da ta kabel podpira max resolucijo 1024x786 ? Jaz bi potrboval vsaj 1280x720.

Okapi ::

Ni res. Kabel podpira tudi precej več, vprašanje pa je, kaj podpira televizor na VGA vhodu. Nekateri imajo tu razne čudne omejitve. Moraš pogledat v navodila od televizorja.

O.

PrideLess ::

Ok, thanks

PrideLess ::

Danes sem sprobal ta DVI - VGA kabel in prav imaš Okapi. Problemi z zmešanimi TV programi so sicer rešeni, vendar VGA konektor na plazmi res podpira samo 1024x768 resolucijo.

Na grafični imam še en izhod, namreč YPrPb component out ali S-video out.

Ali ta YPrPb komponenta podpira signal 720p in ali je kvaliteta slike še vedno dobra ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrideLess ()

Okapi ::

Ali ta YPrPb komponenta podpira signal 720p in ali je kvaliteta slike še vedno dobra ?


Komponentna video poveza načeloma podpira 720p, ampak je že spet odvisno tudi od obeh naprav (grafične kartice in televizorja).

Razlika v kakovosti med komponentnim izhodom in VGA oziroma DVI je odvisna od grafične kartice (in deloma tudi od tv-ja) in tudi od tega, kaj gledaš. Pri računalniški grafiki bo verjetno precej v prid VGA / DVI, pri video pa je možno, da razlike sploh ne boš opazil.

Najbolje je, da sam preizkusiš, kako je pri tebi. In, mimogrede, pri videu verjetno tudi razlike med 1024x768 in 720p ne boš opazil.

O.

PrideLess ::

Ja razlike vem da ne bom opazil, vendar bi mi resolucia 16:9 veliko lepše pokrila ekran plasme. Na tej resoluciji (1024x768) imam zgornjo in spodnjo skoraj tretjino črnega robu.
Pred tem sem imel naštimano 1680x1050 na TVju im mi je lepo pokril celotno sliko.
Upam da ne kvasim kakšnih neumnosti lol

Okapi ::

Če sem prav pogledal, ima tvoj televizor ločljivost 1024 x 768. To samo po sebi sicer ni razmerje 16:9, ampak trik je v tem, ker plazme nimajo kvadratnih pik. Skratka, računalniška ločljivost 1024 x 768 bi ti sicer morala zapolnit cel zaslon, ampak bi bila slika raztegnjena.

Kar z drugimi besedami pomeni, da ti televizor v vsakem primeru dela neke svoje interpolacije, ti moraš pa potem sam ugotoviti, pri kateri se ti zdi slika najboljša.

O.

PrideLess ::

Ok, tole je že čist Twight Light Zone.
ALi je tule kakšen ki ima podoben setup kot jaz ? ( GF 8800 512 MB & Panasonic Plasma TV TH-42PX80 ( kupljena v Mediamarketu - narejena za nemški trg )).
Sej ne da ne dela, samo preko HDMI kabla mi kanale meče na Koper.
Ali pa kakšen link kjer so že obdelovali podobno temo ( 8800 -> TV TH-42PX80 )
Namreč najdu sem cifro od modela, ki se na veliko ukvarja z prezentacijami Panasonicovih plazem. Povedal mi je, da je že nekaj slišal o tem, vendar nič konkretnega. Posredoval sem pa mu serijsko cifro TVja, da jo pošlje direkt u tovarno kjer je bila narejena ( Češka ). Tudi on si ne more privoščiti, da bi se mu kaj takega zgodilo na njegovih predstavitvah.

Okapi ::

Grafična kartica skoraj zanesljivo ni kriva. Tule so nekaj razpravljali o tem bugu.

http://www.avforums.com/forums/plasma-t...

Naprej boš pa verjetno znal sam poguglati ali vprašati na tistem forumu.

O.

beta1 ::

Probaj TV Koper zbrisat iz TVja. Me prav zanima kateri kanal, bo potem forcirala. Če se bo problem rešil, pa daj TV koper na čist tazadnji kanal.

Probaj.

PrideLess ::

Ena redkih stvari, ki je še nisem probal beta1, ampak ne boš verjel, spet je vse na TV Koper lol.
Oh še enkrat hvala Okapi (za link).
Bom še tam mal težil :)

jonny77 ::

Da ne odpiram nove teme.

Meni na taisti plazmi PX80 pri temnih filmih letijo neke temne črte od spodaj na vzgor.
V čem je fora.

Lp

Okapi ::

Nekaj podobnega se včasih dogaja zaradi rf motenj, ki jih povzroča kabelska televizija. Izštekaj kabel iz kabelske vtičnice in poglej, če se še dogaja.

O.

s0me0ne ::

PrideLess tudi jaz imam Panasonic plazmo PX80 kupljeno pri Mediamarket. Povezana je preko 10m hdmi-dvi kabla in imam enake težave. Na različnih forumih sem zasledil da imajo tudi drugi težave s tem in da se problem pojavlja samo na geforce grafičnih karticah. Baje da na ATI deluje normalno...
Zadevo sem rešil z nabavo digitalnega sprejemnika digit mf4-k povezanega preko scart. Zadeva sicer deluje ampak imam podobne težave kot jonny77 - temne črte se pomikajo po enkranu. Če imam kabelsko priklopljeno direktno na tv teh črt ni.

PrideLess ::

Zanimivo, ravno nameravam skočiti na T2, ter problem rešiti z digitalnem sprejemnikom. Če se mi bo pojavil problem z pomikanjem črt po ekranu sem spet na podobnem lol.
Sem se pa že kar malo navadil, da ko hočem kaj pogledat ali igrat na plazmi si pač vzpostavim dualview, ko končam pač to povezavo ugasnem.

MortalL ::

Jaz sem pred kratkim nabavil Plazmo Panasonic TH-46PZ8E, povezan imam PC preko DVI-HDMI kabla na TV, nisem pa opazil nobenih stvari, ki jih zgoraj navajate. Grafično imam ATI HD2600XT in sem več kot zadovoljen. TV podpira 1080p predvajanje in HD vsebine resnično super zgledajo. Nastavljen imam razširjen pogled (TV nadaljuje sliko na strani monitorja).
Na tvojem mestu bi poskusil priklopit gor kak drug PC, ali pa res sprobal drugo grafo, čeprav se mi zdi, da to skoraj ne bi smel biti problem.
Upam, da zadevo zrihtas!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MortalL ()

jonny77 ::

Jaz imam tudi ATI grafično v prenosniku in pri predvajanju HD filmov ni črt po ekranu.

Črte opazim na kabelskem signalu in ne na PC-ju.

Lp

PrideLess ::

Heh, preskočil sem iz kabelskega interneta in TVja na T2 ( optika - digitalna slika ) in problema ni več.
Samo toliko, če se še kdo drug ukvarja z podobnim problemom (edina rešitev ki sem jo našel)
Sedaj končno vse funkcionira tako kot je treba.
Hvala vsem na pomoči.

shark_nm ::

čudna so pota gospodova mar ne :). No sam da si zrihtal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark_nm ()

PrideLess ::

Ja, včasih so res čudna ta pota lol

Imam pa še eno vrašanje. Prej sem imel v Tv signal preko navadnega antenskega kabla. Sedaj pa ga imam preko HDMI porta. Vendar vsakič ko prižgem Tv mi še vedno prilkopi na "TV" (slika sneženje), tako da moram vsakič iti v menu in iz Tv prestaviti na HDMI 1 port.
Navodila so zelo skromna, tako da če bi kdo kaj vedel o tem naj mi prosim sporoči.

shark_nm ::

hmmm pr moji punci majo siol TV na AV 1 in tut tv sam prestavi ko ga ugasneš, tako da je treba zmerom Av 1 naštimat ob vklopu. Poglej če ma TV kje nastavitve, da si zapomne iz kje pride signal.

gregor ::

kaj pa če probaš:
hotel menu(mode)- tukaj se nastavijo privzete vrednosti pri vklopu, gre za skrit meni...

Torej lahko nastaviš HDMI1 kot privzet vhod pri vklopu:

It's called Hotel Mode.This is a hidden Menu. Press and hold the v/- button under the front flap and then press the AV button on the remote 3 times.Set "Hotel Mode" to ON."Initial INPUT" allows you to select the Input you like to start with.If the TV
starts with the integrated analogue or DVB-T Tuner you can also select the channel number with "Initial POS".If you like to start always with the same
Volume use "Initial VOLUME Level".The option "Maximum VOLUME Level" lets you limit the Volume to a certain level.
PLEASE AVOID TO CHANGE "BUTTON LOCK" OR "REMOTE LOCK"!!!

Se pa da še druge stvari nastavit , kot je zgoraj napisano.

Ti pač ko vklopiš vedno vrže na HDMI vhod, potem pa prestaviš na anteno....z pilotom

poročaj o rezultatu...

LP

PrideLess ::

Na avforums.com sem že našel tale navodila ( verjetno si jih skopiral s te strani ), vendar kot kaže sem nekaj delal narobe.
Sedaj sem to poskusil še enkrat in stvar resnično deluje.
Hvala za navodila Gregor, se priporočam tudi vnaprej lol.
U glavnem car si....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961177805 (402176) antonija
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219636 (9149) kozorog
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117377 (34364) Kovalchuk
»

Kateri kabel (povezava računalnika in plazme) ?

Oddelek: Kaj kupiti
153973 (3157) Okapi
»

Nakup LCD ali plazma TV

Oddelek: Kaj kupiti
399435 (5877) Leks

Več podobnih tem