» »

In Search of the Perfect Human Diet - mnenja?

In Search of the Perfect Human Diet - mnenja?

Temo vidijo: vsi
««
7 / 7
»
»»

jest10 ::

jest10 je izjavil:

Pa še vedno me zanima, kaj manjka mleku?

Kot vidiš nič, saj ga priporoča največja organizacija, ki se ukvarja s prehrano v USA in verejtno ena največjih na svetu;)

Uf, še tole se najde pri njih:
Drink Nutrient-Rich, Low-Fat Milk Three Times a Day

Milk isn't just for kids; it's essential for adults too.
Nutrient-rich dairy foods help build and maintain healthy bones, teeth and muscle mass. They also may help lower the risk of high blood pressure.

Ma bo že res, če to pravi največja organizacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

GGGGG ::

Jp, mešano prehrano.


Iz kje je to? Tukaj je živalskega izvora sicer samo mleko.

Sicer nihče ni trdil nasprotno ... ampak vprašanje je tudi če je ta point pravilen, če že nekatere osnovne predpostavke niso.

Pa še vedno me zanima, kaj manjka mleku?


Katere predpostavke?

Mleku pa manjka par stvari. Večje količine lahko povzročajo pomanjkanje železa, povečajo tveganje za raka na prostati in maternici, vsebuje IGF-1, ki ga povezujejo s hitrejšo rastjo rakavih celic, vsebuje precej vitamina A, ki v velikih količinah ironično povzroča izgubo kostne mase... Kakšnih 15% belcev mleka ne prebavlja pravi (in 75% azijcev ter kar 90% črncev).

Poleg tega vsebuje precej nasičenih maščob (sir še precej več) in posledično precej relativno nekoristnih kalorij. Mleko je sicer vir kalcija, ampak daleč od idealnega.

Milk isn't just for kids; it's essential for adults too. Nutrient-rich dairy foods help build and maintain healthy bones, teeth and muscle mass. They also may help lower the risk of high blood pressure.


Enak učinek dosežeš z zelenjavo, bogato s kalcijem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

jest10 ::

GGGGG je izjavil:

Jp, mešano prehrano.


Iz kje je to? Tukaj je živalskega izvora sicer samo mleko.


???
Od tvoje največje organizacija na svetu. To oni priporočajo.
A pol praviš, da tole ni živalskega izvora?:|
Options include lean meat, poultry, fish, an egg

GGGGG ::

Piše "Meat and Beans Group:"

jest10 ::

In piše lean meat, poultry, fish, an egg
Se pravi je tole med priporočeno prehrano. Pa če se ves preostanek živlenja mečeš na trepalnice. Pa mlečni izdelki so tudi zraven.
Po tvoje največja organizacija na svetu, tako kot večina ostalih zagovarja mešano prehrano. To je dejstvo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

GGGGG ::

In kaj potem, če je med priporočeno hrano? Lahko poješ piščančji zrezek ali porcijo stročnic.

Pa nikjer nisem napisal, da zagovarjajo ali spodbujajo vegansko prehrano. Pravijo, da je povsem primerna za vse in ima celo nekatere prednosti.

thramos ::

GGGGG je izjavil:

Katere predpostavke?


Tvoje trditve o omega 3.

Mleku pa manjka par stvari ...


Nič posebnega? Podobne indice se najde o praktično vseh zadevah, tudi o tvojih OH. Še posebej ob pretiravanju z njimi.

Nič takšnega, da bi bilo podlaga za "definitivno brez mleka".

GGGGG ::

thramos, meni se zdi dovolj, da mleka ne pijem, glede na to, da ni koristi od njega.

jest10 ::

GGGGG je izjavil:

Pravijo, da je povsem primerna za vse in ima celo nekatere prednosti.

In tudi slabosti. Ampak tega si pač ne boš priznal.
Zdej pa znova hitro napiši, da to ni res.

GGGGG ::

Ne vem kaj točno so zate slabosti. Treba je paziti na določene stvari, ki smo jih že 100x predelali (B12, vitamin D, omega3, mogoče še kaj). Mogoče je to zate slabost. Ampak tudi pri mešani prehrani je treba paziti na vse to, pa še na kakšno stvar zraven.

Če imaš pa v mislih kakšno drugo slabost pa napiši.

bajsibajsi ::

jest10 je izjavil:

So/ste pa v manjšini, pa če se še tako mečeš na trepalnice.


To je res. Ampak spet ne tako zanemarljivo malo. Glede na to, da je samo v Indiji preko 400 milijonov vegetarijancev. :)

V svetovnem merili dobrih 6% prebivalstva in trend se povecuje. Zlasti zaradi religioznih in se bolj ekonomicnih razlogov.

Mesar ::

6% je tako zanemarljivo malo, da lahko kr na 0% zaokrožimo.

In pa ekonomičnih razlogov okej... pridelava je res dražja, čeprav neko zelenjavo, ki je "bio" pa kaj vem kaj vse še... kao zdrava, pa ti bodo tudi zaračunalni... mastno.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

thramos ::

Master_Yoda ::

Zdaj studij nisem iskal tako da me ne prosim krizati ampak kolikor sem prebral/videl mleko povzroca zakisanost telesa in telo se proti temu bori s kalcijem, ki ga vzame iz kosti. Tako da je mleko slabo za kosti in ne dobro:

Here's how it happens. Like all animal protein, milk acidifies the body pH which in turn triggers a biological correction. You see, calcium is an excellent acid neutralizer and the biggest storage of calcium in the body is - you guessed it... in the bones. So the very same calcium that our bones need to stay strong is utilized to neutralize the acidifying effect of milk. Once calcium is pulled out of the bones, it leaves the body via the urine, so that the surprising net result after this is an actual calcium deficit.

Potem pa je tudi studija (nimam linka) kjer so najprej eno grupo podgan hranili z caseinom, drugo pa ne in so podgane v prvi grupi hitro umirale za rakom, tiste v drugi pa so bile zdrave. V drugem testu pa so podganam spreminjali dieto - najprej so nekaj casa podgane jedle casein, nato ga niso, nato ga spet so,...
In rezutati ? Med casein dieto so podgane postajale vedno bolj rakaste, ko pa so presle na navadno pa se je rast rakavih celic ustavila in v nekaterih primerih reversala.

Kravje mleko je dobro - za teleta saj je njim namenjeno.

jest10 ::

Zdaj studij nisem iskal tako da me ne prosim krizati ampak kolikor sem prebral/videl mleko povzroca zakisanost telesa in telo se proti temu bori s kalcijem, ki ga vzame iz kosti.

Lepo da verjameš v neumnosti>:D Zakisanost telesa ne obstaja. Je pa to zelo moderna beseda za razne new age neumnosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Master_Yoda ::

Ja, sem sel zdaj malo reviewe brati in vidim da si na veliko zmisljujejo, oz. vidijo samo stvari, ki jih hocejo videti.

Ampak vseeno nisem preprican da je kravje mleko OK za ljudi - za krave pa je.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

O fajn, pa še glede prej omenjene študije je na tem linku:

Let that sink in for a moment. Maybe it'll hit a little harder if I told you that in the "high protein vs. low protein" experiments discussed in this paper, 10 low-protein rats died prematurely while all the high-protein rats stayed alive. In other words, the overall survival rate for the 20% casein group was much better than for the 5% casein group, despite the fact they had liver tumors. The low-protein rats were dying rapidly--just not from liver cancer. And as we'll see later, the reason the non-dead, low-protein rats didn't get tumors was partly because their liver cells were committing mass suicide.

Če ne poveš vsega, se sliši malo drugače ane;)

Poleg tega pa so podgane futrali tudi z aflatoksini. Od tukaj je pojav raka:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

GGGGG ::

thramos, spet si se zapičil v eno raziskavo, ki preučuje eno sestavino, hkrati pa ignoririaš vse, kar ni čisto po tvojem okusu.

Vse, kar je v mleku se v boljši obliki dobi z rastlinsko hrano.

Master_Yoda,


Tukaj pa še zanimiv odgovor tej Denise Minger, ki je kao "debunkala" china study.

Ja, in vsaj o omega 3 ugotovili, da ne veš prav dobro kaj govoriš. Mogoče velja podobno za ostale stvari.


Ja? Ker sem napisal, da ima ohrovt več omega3 na kalorijo kot nekateri lososi, ti si pa našel nek drug ohrovt in enega drugega lososa, ki ima 5x več omega3 (kar niti ni veliko). Shit, dobil si me.

Pozabil link :)

http://www.vegsource.com/news/2010/07/c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

jest10 ::

Ja? Ker sem napisal, da ima ohrovt več omega3 na kalorijo kot nekateri lososi, ti si pa našel nek drug ohrovt in enega drugega lososa, ki ima 5x več omega3 (kar niti ni veliko). Shit, dobil si me.

No ja, nato pa je dal tudi podatek za tvoj ohrovt, ki je še vedno imel dosti manj omege3 kot losos

GGGGG ::

Zato, ker so podatki za surovega lososa. Če ga mariniraš in spečeš na olivnem olju, kot je v navadi je zadeva drugačna. Sicer sem pa že napisal, da so kalorije in vsebnosti maščob ZELO približne številke. Bistvo, da lahko z rastlinami dobiš dovolj omega 3 pa vseeno drži.

Se pa v vsakem primeru splača kdaj vzeti še kakšno kapsulo omega3 (ne iz ribjega olja, seveda), tudi, če ješ meso in ribe. Razen, če res ješ ribe 2x, 3x tedensko. Pobodbo velja za B12, ki ga ima tudi veliko mesojedcev premalo.

jest10 ::

Saj so to tudi podatki za surov ohrovt. Pri pripravi se tudi tukaj zadeve spremenijo>:D
Razen, če res ješ ribe 2x, 3x tedensko

Jp, jih jem;)

thramos ::

Master_Yoda je izjavil:

Ampak vseeno nisem preprican da je kravje mleko OK za ljudi - za krave pa je.


Če vlečeš prepričanje iz riti - ni ok. No, meni je vseeno, samo ne prepričuj drugih. Če pa si ga ustvaril na podlagi preverljivih znanstvenih dejstev - super. Prepričaj nas.

Shit, dobil si me.


Ja, na prvi stvari, ki sem jo pogledal. Naključje? In še vedno čakam na citat iz tvoje študije, da je raven EPA/DHA primerljiva.

thramos, spet si se zapičil v eno raziskavo, ki preučuje eno sestavino, hkrati pa ignoririaš vse, kar ni čisto po tvojem okusu.


Zapičil sem se v tvojo neresnično izjavo, da ni koristi od mleka in iz wikipedije postal par raziskav, ki dokazujejo nasprotno.

Da ima tudi slabosti ne zanikam - ampak zaradi njih se ne taji koristi. Še posebej če izhajajo iz prekomernega uživanja - kar pa velja praktično za vsako hrano.

Looooooka ::

Ampak vseeno nisem preprican da je kravje mleko OK za ljudi - za krave pa je.

Pa mucki. MY GOD. THINK OF THE KITTIES!

Looooooka ::

Zato, ker so podatki za surovega lososa. Če ga mariniraš in spečeš na olivnem olju, kot je v navadi je zadeva drugačna. Sicer sem pa že napisal, da so kalorije in vsebnosti maščob ZELO približne številke. Bistvo, da lahko z rastlinami dobiš dovolj omega 3 pa vseeno drži

Ohrovt je sezonska zelenjava.
Ohrovt zna veliko ljudi napihnit.
Lososa lahko jes cez celo leto.
Again gre se za prakticnost zadev.
Vse, kar je v mleku se v boljši obliki dobi z rastlinsko hrano.

isti razlog za uzivanje mesa.samo da je bolj simple in da je izkoristek(pri nas, ki nismo krave) vecji.
Mimo tega zal ne morete.

Looooooka ::

Pa ene stvari se tud nikol ne uposteva.
Zelenjavo moras prekuhat,ker pac nas metabolizim ni tako ucinkovit kot pri zivalih s katerimi se radi primerjamo, ker nimamo 2-3 zelodcev in ker ne izbljuvamo hrane in ne jemo dreka. In kolicinsko bi morali vso to hrano tudi prevazati(tako kot jo zdaj ampak v mnogo vecjih kolicinah). Se pravi bi dejansko ustvarili vec prometa na cestah. Stacune bi morale biti vecje. Itd, etc.
Dejstvo je, da je lazje gojiti zelenjavo...na enem hektarju lahko(se posebej z aeroponiko) ustvaris ogromno zelenjave ampak to se zmeraj ni "perfect human diet".
To je perfekten nacin za nepotrebno razmnozevanje cloveske vrste. Je pa dalec od perfektne diete.Pa se jest moras veckrat na dan. 6 odmorov za obroke...na dan? V svetu kapitalizma? Good luck :)

GGGGG ::

Ja, na prvi stvari, ki sem jo pogledal. Naključje? In še vedno čakam na citat iz tvoje študije, da je raven EPA/DHA primerljiva.


Sarkazem detektor crknu? Članka, ki gre v detajle še nisem našel, je pa tudi tukaj lepo napisano in podprto z viri. http://drmcdougall.com/misc/2007nl/aug/...

Zapičil sem se v tvojo neresnično izjavo, da ni koristi od mleka in iz wikipedije postal par raziskav, ki dokazujejo nasprotno.


Tudi cigareti imajo določene pozitivne učinke, pa vseeno noben ne trdi, da so zdravi. No, razen tobačne industrije in ljudi na njihovi plačilni listi mogoče.

Ohrovt je sezonska zelenjava.
Ohrovt zna veliko ljudi napihnit.
Lososa lahko jes cez celo leto.


Losos je sezonska riba. Pa zanimivo, da sem danes za kosilo jedel ohrovt. Sicer pa ohrovt ni edina rastlina bogata z omega3.

Stacune bi morale biti vecje. Itd, etc.
Dejstvo je, da je lazje gojiti zelenjavo...na enem hektarju lahko(se posebej z aeroponiko) ustvaris ogromno zelenjave ampak to se zmeraj ni "perfect human diet".


Če ukineš ali bistveno omejiš živinorejo lahko lokalno pridelaš ogromne količine rastlinske hrane.

Pa se jest moras veckrat na dan. 6 odmorov za obroke...na dan? V svetu kapitalizma? Good luck :)


Spet na pamet govoriš. Kakšnih 6 odmorov? Če ti paše lahko ješ 2x na dan. Tale je na presni hrani pa je 3 obroke dnevno recimo, pa ni edina. Jaz jem kakšnih 5 obrokov, s tem, da kuham samo kosilo in večerjo. Vmesni obroki so pripravljeni v 2 minutah in bi jih lahko pojedel zraven računalnika, če bi hodil v službo.



Kaj ima pa kapitalizem pri vsem tem pa ne vem. A nisi sposoben v doglednem času narediti vsega, kar se od tebe pričakuje? Mogoče je čas, da spremeniš prehrano, boš verjetno bolj produktiven, pa ti ne bo treba 12 ur na dan zabiti v službi :)

thramos ::

GGGGG je izjavil:


Sarkazem detektor crknu? Članka, ki gre v detajle še nisem našel, je pa tudi tukaj lepo napisano in podprto z viri. http://drmcdougall.com/misc/2007nl/aug/...


Kakšen sarkazem? Kje v tem članku je navedeno, da so nivoji enaki?

Tudi cigareti imajo določene pozitivne učinke, pa vseeno noben ne trdi, da so zdravi.


Ker za tobak obstaja množica praktično nedvoumnih dokazov o škodljivosti, pozitivnih učinkov pa praktično ni.

Za mleko je ravno obratno, dokumentiranih pozitivnih učinkov je veliko, negativnih malo. Večina negativnih o katerih se govori pa je posledica neznanja ljudi ki jih širijo (homogenizacija) oziroma prevelikega vnosa.

Kot za praktično vsako živilo. Še za OH, pa vseeno ne noben ne trdi, da niso zdravi. Aja, trdijo, ups.

GGGGG ::

Za mleko je ravno obratno, dokumentiranih pozitivnih učinkov je veliko, negativnih malo.


Spet te bom napotil na začetek teme. Brezveze, da se pregovarjamo, ker je bilo na linkih že veliko povedanega in napisanega o mleku.

Looooooka ::

Spet na pamet govoriš. Kakšnih 6 odmorov? Če ti paše lahko ješ 2x na dan. Tale je na presni hrani pa je 3 obroke dnevno recimo, pa ni edina. Jaz jem kakšnih 5 obrokov, s tem, da kuham samo kosilo in večerjo. Vmesni obroki so pripravljeni v 2 minutah in bi jih lahko pojedel zraven računalnika, če bi hodil v službo.

Ob izkoristku, ki ga dobis iz solate je to metanje denarja cez okno.
Ce bos pozrl kilo bo slo 80% v skret.
Izkoristka pac ni. Zato bos moral jest veckrat na dan. Priblizno tko kot bodybuilder, ki si ga pejstal v tej temi(ampak on iz drugih razlogov).
Zato lahko folk, ki ne je samo zelenjave je tudi 1x na dan.
Optimalnost vas jebe kot omenjam ze ves cas =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

GGGGG ::

Zakaj bi hotel jest 1x na dan? Pol dneva lahko samo ležiš, ker se tolk nabutaš, pol dneva ti pa kruli po želodcu. Pa ne, da se ne bi mogel rastlinske hrane tako najesti, samo neumno je.

Ni nič narobe s 3 glavnimi obroki + kakšno malico vmes. Je pa res, da ne vem kako ti definiraš "optimalnost". To, da čim prej zmečeš v sebe čim večjo količino hrane zame ni optimalno. Rad uživam v hrani.

Matev ::

Zato lahko folk, ki ne je samo zelenjave je tudi 1x na dan.


pa misliš da je to optimalno?

BigWhale ::

Malo daljsi a precej dober vir informacij o vitaminu B12. Kje ga dobimo, kako, zakaj, cemu pride do pomanjkanj. Zakaj pomanjkanja med mesojedci sploh niso redka in tako naprej. Resnicno vredno branja.

http://fruitarians.net/forum/topic/Vita...

PS: Skupaj z ogromno referencami na koncu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdrava prehrana in dodatki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19331588 (8318) mn
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969133591 (100544) razerznak
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752359 (45976) Massacra
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30858137 (51666) enadvatri
»

Prehrana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20648187 (44521) Matev

Več podobnih tem