» »

fitnes

fitnes

gimnazija123 ::

Me že kar nekaj časa matra to moje obiskovanje fitnesa, pa sem se odločil, da vam predstavim moj problem. Torej fitnes obiskujem že 5 mesecev, vendar vse to brez kakega pravega reda ali programa. Visok sem 186 cm, trenutno imam 78 kg, star sem pa 18 let. Vizualno se mi po svojem mnenju to obiskovanje ni splačalo, prijatlji pa pravijo, da se kar pozna. Sedaj se pa želim vseeno malce zresnit v tej smeri. Verjetno imam obupen jedilnik in bi moral kaj postoriti v tej smeri. Moj povprečen dan zgleda tako: zjutraj si naredim čokolino iz skoraj litra mleka, v šoli grem za malico na kebap ali velik hamburger, doma pravega kosila nimamo, zato velikokrat spet jem čokolino, če imamo sadje ga požerem v trenutku, zelenjave skorajda ne uživam. Pač, če je kosilo ga pojem, drugače pa si naredim tople sendviče, ali navadne sendviče. Zvečer spet čokolino ali kornfleks. Sedaj pa bi rad svoj jedilnik spremenil, saj me ne moti, če bi celicajt jedel isto hrano, samo, da bi bilo čimbolj zdravo pa bi prosil, da mi nekdo našteje par za narediti preprostih jedi, ki bi bile čimboljše zame. Zajtrk recimo kuhana jajca(kako je z rumenjakom, eni pravijo, da ne smeš pojesti vsega? ), ovseni kosmiči? Kosilo: testenine-z omako brez? Slišal sem, da je tuna v redu, vendar je še v življenju nisem probal. Kaj pa kakšne sardine? Za večerjo nimam pojma, kaj bi jedel. Problem je, ker jaz pojem enormne količine hrane, ko pridem iz fitnesa. Pač sedaj sem prešaltal na rjavi kruh, ampak prej ko smo jedli belega, mi ni bil problem pojesti kg kruha s klobasami. Bi bile piščančje prsi s polnozrntaim kruhom dobra stvar za nositi v šolo, pač za malco. Zadnji teden dni sem tudi začel jesti ovsene kosmiče, ki so zamenjale čokolino, pojem pa jih tam od 0.5kg do 750 g na dan, vendar po njih veliko časa preživim na sekretu. Velikokrat se omenjajo oreščki, pa me zanima o kakih oreščkih je to govora, kje se kupijo. Torej, če bi mi lahko kdo napisal nek preprost jedilnik iz hrane, ki si jo lahko sam pripravim in je enostavna za pripravo.
No glede moje vaje je pa tako, da obiskujem fitnes 5x na teden, vse dni med tednom, ker ga za vikend zaradi razdalje ne morem. Od teh petih dni imam ponavadi dan ali 2, ko delam kot žival, ampak drugi trije so pa potem bolj kot ne psrehajanje po fitnesu. Večinoma sem do sedaj delal na napravah, sedaj pa bi rad presedlal na utežći, ampak ne vem ravno nekih vaj pa me zanima, če mi lahko kdo naredi kak program. Za noge sedaj delam 1x na teden, ker sem se prej ukvarjam s fuzbalom, sedaj pa sem že več kot leto in pol poškodovan oz. se točno ne ve kaj mi je, tako da fuzbala več ne morem igrati, večino vaj v fitnesu pa lahko delam. Pridobil bi rad predvsem na moči, ker mi sedaj vsi pravijo, da sem preveč 'spucan' oz. kako zelo maščobe imam kljub temu, da jem tako hrano. Verjetno se moram zahvaliti mojemu metabolizmu. :D Od teh petih mesecev sem tudi slabe 4 jemal neke proteine, ampak vse to na pamet, brez prave mere, ki se je včasih razlikovala tudi do 3x. Drugače sem pa dokaj močan, sploh v nogah in prsih, tako,da bi se koncentriral predvsem na roke, trebuh in rame. No, vesel bom vsakršne pomoči oz. napotkov, tako, da tistemu, ki se da pisat, kar na dan s predlogi. Hvala že vnaprej.

jype ::

Zdravo jej in se veliko gibaj. Vse ostalo ti ne bo nič koristilo, dokler tega dovojega ne zrihtaš.

innerspace ::

gimnazija123 je izjavil:

Verjetno imam obupen jedilnik in bi moral kaj postoriti v tej smeri.


Jp, totalno narobe jes:)
Ce bi teh 5 mesecev obiskovanja fitnesa imel se porihtane jedilnike, bi bil rezultat ziher boljsi.

Ker je na slo-techu ze ogromno tem o prehrani, ne mislim nacenjat tega. Kar je napisal jype popolnoma drzi in dokler tega ne postimas, bo vse na pol ali slabse.

Pozanimaj se na kakem fitnes orientiranem forumu, recimo maxximum, the nutrition ali kaj podobnega. Pojedi na bodybuilding.com in zgubi kako uro gor.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

blackbfm ::

Skenslaj vse kar vsebuje cuker (mogoče malo pred fitnesom lahko poješ), zmanjšaj vnos mleka liter je kar veliko..ostalo zmanjšaš za kakšno četrtino pa bi se že moralo poznat..jej beljakovine (sardine, piščanc, jajca) in čopaj zelenjavo in ovsene kosmiče. Bistveno je da se ne prenažiraš. In ne rabiš nobenega kvazi fitnes foruma za take osnovne zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

innerspace ::

blackbfm je izjavil:

In ne rabiš nobenega kvazi fitnes foruma za take osnovne zadeve.


Morda pa dobi navodila za vaje z rockami. Doh
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Apofis ::

Če vadiš dovolj intenzivno je vseen kaj žreš k itak vse pokuriš...

blackbfm ::

ni res, žreš loh bistveno več kot lahko pokuriš:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

lymph ::

Stronglifts.com si zloudaj zastonjski pdf in si preberi program. Na strani imaš tudi videote kako pravilno izvajati vaje. Kar se hrane tiče: jajca, tuna, skuta, piščančja prsa, riž, krompir, arašidovo maslo, olivno olje, sadje, zelenjava. Dodatki: proteinski šejki pa kreatin.
"Belief is immune to counter example."

jype ::

lymph> Dodatki: proteinski šejki pa kreatin.

Popolnoma nesmiselno.

lymph ::

jype je izjavil:

lymph> Dodatki: proteinski šejki pa kreatin.

Popolnoma nesmiselno.


Pomaga, ni pa nujno ja. Brez prehrane+treninga zrihtanga pa se strinjam, da je nesmiselno.
"Belief is immune to counter example."

jype ::

Proteinske šejke rabijo vegani, če ne jedo pravilno (ker je za iz rastlin dobit beljakovine treba jesti prave rastline).

Kreatin pomaga zgolj rušiti celično ravnovesje, zaradi česar se pospeši metabolizem, minus je pa seveda ta, da poviša rizik za astmatične napade, izdatno obremenjuje ledvica in jetra (kar pri pravilnem doziranju in zdravih ljudeh načeloma ni problematično - ljudje z neurejeno prehrano pa seveda že itak tipično zaužijejo preveč soli, enostavnih sladkorjev in nenasičenih maščob, zaradi česar je kreatin zanje neprimeren dodatek).

Apofis ::

To sm bl mislu vadbo na tekmovalni ravni...tm gre vse vn:)...sm lahko po dve kili kruha požru na dan pa kilo pasulja pa mastno svinjsko, pa je bla kariera še zmer uspešna pri 180 cm in 70 kg...tko da se da

lymph ::

jype je izjavil:

Proteinske šejke rabijo vegani, če ne jedo pravilno (ker je za iz rastlin dobit beljakovine treba jesti prave rastline).

Kreatin pomaga zgolj rušiti celično ravnovesje, zaradi česar se pospeši metabolizem, minus je pa seveda ta, da poviša rizik za astmatične napade, izdatno obremenjuje ledvica in jetra (kar pri pravilnem doziranju in zdravih ljudeh načeloma ni problematično - ljudje z neurejeno prehrano pa seveda že itak tipično zaužijejo preveč soli, enostavnih sladkorjev in nenasičenih maščob, zaradi česar je kreatin zanje neprimeren dodatek).


Torej po tvoji logiki meso ruši celično ravnovesje in viša rizik astmatičnih napadov? http://www.livestrong.com/article/52478...

Proteinski šejki pa niso samo za vegane, ampak za ljudi ki želijo povišati vnos beljakovin ob obstoječi prehrani. Ne vidim problema s tem.
"Belief is immune to counter example."

jype ::

lymph> Torej po tvoji logiki meso ruši celično ravnovesje in viša rizik astmatičnih napadov?

Ja, če ga preveč poješ, znatno. Če ješ zgolj kreatin, potem ga moraš pojest precej manj, da se to zgodi.

lymph> Proteinski šejki pa niso samo za vegane, ampak za ljudi ki želijo povišati vnos beljakovin ob obstoječi prehrani. Ne vidim problema s tem.

Ja, ampak jim ni treba, ker dovolj beljakovin dobijo že z normalno prehrano.

Apofis> sm lahko po dve kili kruha požru na dan pa kilo pasulja pa mastno svinjsko

Če bi na dve kili kruha namazal pol kile nutele bi dobil 2500 kalorij več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Apofis ::

:)Nutel (oz. Nutok) je pa šlo tut po par na mesec

jype ::

2500 kalorij pomeni 2 uri na več kot 90% hrmax.

Upam, da nisi tega počel.

Apofis ::

Jah, občasno poletno triurno prečenje polhograjcev je pa tut padlo...sam maš prov...to so ekstremi...avtor teme najbrž ne bo tega prakticiral tko naj se kr drži diete:)

lymph ::

jype je izjavil:



Ja, če ga preveč poješ, znatno. Če ješ zgolj kreatin, potem ga moraš pojest precej manj, da se to zgodi.

Ja, ampak jim ni treba, ker dovolj beljakovin dobijo že z normalno prehrano.



http://men.webmd.com/news/20030411/whey...
"Belief is immune to counter example."

jype ::

Neverjetno, ane, da ima povišan nivo metabolizma za posledico večjo moč in posledično rast mišic.

Negativne učinke sem pa opisal zgoraj.

lymph ::

jype je izjavil:

Neverjetno, ane, da ima povišan nivo metabolizma za posledico večjo moč in posledično rast mišic.

Negativne učinke sem pa opisal zgoraj.


Sorry, bi moral quotat zgoraj kjer si rekel da sta oba dodatka popolnoma nepotrebna
"Belief is immune to counter example."

lymph ::

Kar se tiče stranskih učinkov kreatina so pa pri jemanju recimo 5g dodatno na dan zanemarljivi. Preberi si research pa boš videl

Poortmans, Jacques R. and Marc Francaux. Long-term Oral Creatine Supplementation Does not Impair Renal Function in Healthy Athletes. Medicine and Science in Sports and Exercise 31 (1999): 1108-1111

webmd: "When taken by mouth in high doses, creatine is POSSIBLY UNSAFE. There is some concern that it could harm the kidney, liver, or heart function. However, a connection between high doses and these negative effects has not been proven."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1865... :"The majority of clinical studies fail to find an increased incidence of side effects with creatine supplementation. To date, studies have not found clinically significant deviations from normal values in renal, hepatic, cardiac or muscle function. Few data are available on the long-term consequences of creatine supplementation."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1575... :"This review focuses on the potential side effects caused by oral creatine supplementation on gastrointestinal, cardiovascular, musculoskeletal, renal and liver functions. No strong evidence linking creatine supplementation to deterioration of these functions has been found.

Recently, controlled studies made to integrate the existing knowledge based on anecdotal reports on the side effects of creatine have indicated that, in healthy subjects, oral supplementation with creatine, even with long-term dosage, may be considered an effective and safe ergogenic aid. "

In podobnih raziskav imaš kolikor hočeš. Ne vem od kje ti tvoje prepričanje, da sta ta dva dodatka tako nevarna in nepotrebna, če pa raziskave kažejo točno nasprotno...
"Belief is immune to counter example."

Mare3 ::

Haha zdej sm se pa nasmeju :) Človk 3-4x na dan je čokolino pa sendviče in sprašuje zakaj je še vedno isti haha. Začni jest meso pa zelenjavo pa ni je treba tehtat po gramih ker nikjer ni napisano koliko moraš ti česa zaužiti, saj se metabolizem od človeka do človeka razlikuje zato se je s tem brezveze obremenjevati. Važno je da ko prideš v fitnes se npr. ogreješ na tekaški stezi 10 minut in 10 minut na kolesu ali kolebnici potem pa uprašaš tm tiste ki so že neki časa v fitnesu nej ti razložijo kako katero vajo izvajat. Je pa na youtube mali milijon posnetkov vaj. Tako da nehi jest čokolino pa začni jest normalno hrano.

Bananovec ::

Za dneve, ko imaš planirano aerobno vajo napravi za kosilo testenine.

Spremeni svoje kosilo vsaj za dva dni v tednu.
Spremeni svoje kosilo na cenovno bolj ugodno.
-------------
Done
Done
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

jype ::

lymph> Kar se tiče stranskih učinkov kreatina so pa pri jemanju recimo 5g dodatno na dan zanemarljivi. Preberi si research pa boš videl

Sem ga prebral in vidim, da niti približno niso zanemarljivi.

lymph> In podobnih raziskav imaš kolikor hočeš. Ne vem od kje ti tvoje prepričanje, da sta ta dva dodatka tako nevarna in nepotrebna, če pa raziskave kažejo točno nasprotno...

Daj ti rajši nalimaj doziranje, za katerega ti izsledki veljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

lymph ::

jype je izjavil:

Daj ti rajši nalimaj doziranje, za katerega ti izsledki veljajo.


http://www.efsa.europa.eu/de/efsajourna... "the Panel considers that the consumption of doses of up to 3g/day of supplemental creatine, similar to the daily turnover rate of creatine, is unlikely to pose any risk."

http://link.springer.com/article/10.100... "The decrease in cystatin C indicates that high-dose creatine supplementation over 3 months does not provoke any renal dysfunction in healthy males undergoing aerobic training. In addition, the results suggest that moderate aerobic training per se may improve renal function."

http://link.springer.com/article/10.102... "Results indicate that long-term creatine supplementation (up to 21-months) does not appear to adversely effect markers of health status in athletes undergoing intense training in comparison to athletes who do not take creatine."

Zadnji dve specifično omenjata do 15g dodanega jemanja kreatina monohidrata na dan. Kaj še hočeš jype, da boš priznal svojo zmoto?
"Belief is immune to counter example."

jype ::

lymph> Kaj še hočeš jype, da boš priznal svojo zmoto?

Da prebereš, kar si ravnokar pejstnu.

lymph ::

jype je izjavil:

lymph> Kaj še hočeš jype, da boš priznal svojo zmoto?

Da prebereš, kar si ravnokar pejstnu.


Extensive research has shown that oral creatine supplementation at a rate of 5 to 20 grams per day appears to be very safe and largely devoid of adverse side-effects,[22] while at the same time effectively improving the physiological response to resistance exercise, increasing the maximal force production of muscles in both men and women.[23][24]
A meta analysis performed in 2008 found that creatine treatment resulted in no abnormal renal, hepatic, cardiac or muscle function.

Source si sam preglej na wikipediji.
"Belief is immune to counter example."

jype ::

A pa si ti prebral, kar si pejstnu?

lymph> in healthy males undergoing aerobic training.

lymph> of health status in athletes undergoing intense training

lymph> improving the physiological response to resistance exercise, increasing the maximal force production of muscles in both men and women.

Skratka, v _zdravih atletih_, ki _internzivno trenirajo_? Seriously?

lymph ::

jype je izjavil:

A pa si ti prebral, kar si pejstnu?

lymph> in healthy males undergoing aerobic training.

lymph> of health status in athletes undergoing intense training

lymph> improving the physiological response to resistance exercise, increasing the maximal force production of muscles in both men and women.

Skratka, v _zdravih atletih_, ki _internzivno trenirajo_? Seriously?


Torej tvoj cel point je da ni dober za ljudi ki niso zdravi? Poglej rajši poste zgoraj, že od začetka kontriraš priporočilu wheya in kreatina, brez da bi OP trdil, da ima kakšne zdravstvene probleme.
"Belief is immune to counter example."

jype ::

lymph> Torej tvoj cel point je da ni dober za ljudi ki niso zdravi?

Ne! Cel moj point je, da je _škodljiv_ (no, isto kot ekstra trije svinjski zrezki na dan) za ljudi, ki imajo neurejeno prehrano in ne trenirajo intenzivno, kot to počnejo atleti.

lymph> Poglej rajši poste zgoraj, že od začetka kontriraš priporočilu wheya in kreatina, brez da bi OP trdil, da ima kakšne zdravstvene probleme.

OP trdi, da žre junk in vsake tolk časa mal skoč v fitnes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

lymph ::

jype je izjavil:

lymph> Torej tvoj cel point je da ni dober za ljudi ki niso zdravi?

Ne! Cel moj point je, da je _škodljiv_ za ljudi, ki imajo neurejeno prehrano in ne trenirajo intenzivno, kot to počnejo atleti.

lymph> Poglej rajši poste zgoraj, že od začetka kontriraš priporočilu wheya in kreatina, brez da bi OP trdil, da ima kakšne zdravstvene probleme.

OP trdi, da žre junk in vsake tolk časa mal skoč v fitnes.


No sej pol zgleda, da se v principu strinjava. Zdrav človek, ki pridno trenira mu bosta ta dva dodatka lepo pomagala brez omembe vrednih stranskih učinkov.
"Belief is immune to counter example."

jype ::

lymph> Zdrav človek, ki pridno trenira mu bosta ta dva dodatka lepo pomagala brez omembe vrednih stranskih učinkov.

Manjka še pogoj, da ima urejeno prehrano. Atleti se ne bašejo s praktično ničemer, česar ni odobril trener.

Sem zgoraj napisal zakaj.

lymph ::

jype je izjavil:

lymph> Zdrav človek, ki pridno trenira mu bosta ta dva dodatka lepo pomagala brez omembe vrednih stranskih učinkov.

Manjka še pogoj, da ima urejeno prehrano. Atleti se ne bašejo s praktično ničemer, česar ni odobril trener.

Sem zgoraj napisal zakaj.


Tvoja originalna trditev je bila "Kreatin pomaga zgolj rušiti celično ravnovesje," kar je totalna basa in to veš če si prebral vse kar sem zgoraj postal. Zdaj se ven vlečeš namesto da bi priznal svojo zmoto. Jype jype
"Belief is immune to counter example."

jype ::

lymph> kar je totalna basa in to veš če si prebral vse kar sem zgoraj postal.

Ne, ni. Z večanjem plazemske koncentracije kreatina hitreje nastaja ATP, zaradi česar je celični metabolizem (torej celično dihanje) znatno pospešen, kar neobhodno pomeni hitrejše staranje celice (in brez pravilnega treninga, ki jača kardiovaskularni sistem tudi znatno zmanjševanje njene učinkovitosti).

Hayabusa ::

OP
Nauči se kuhati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037124 (14294) link_up
»

kreatin /navade

Oddelek: Loža
246887 (5277) Avenger
»

Creatin-se lahko natrga mišica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417334 (15131) gendale
»

Kako povečat apetit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7119104 (16447) Adrijan0
»

Kako pridobiti na kilaži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9620848 (16785) Saladin

Več podobnih tem