» »

Prehrana

Prehrana

1 2 3
4
5

energetik ::

Avenger je izjavil:

Niti slučajno. Hormoni se pri konkretni študiji pri pečenju uničijo le deloma, pa še to ne zaradi temperature, ampak oksidacije.
OK, pa so potem škodljivi za človeka, ko gredo čez kopel solne kisline v želodcu in ostale obdelave?

obupen si, takšnega človeka s tvojo logiko sploh ne bi spustil na cesto kaj šele v civilizacijo, čeprav po rugi strani ravno zaradi tebi podobnih delamo tako delamo, oz živimo tako kot živimo.
Kakšno logiko? Ker sem po vseh domačih majhnih kmetijah do zdaj videl kure, ki tacajo v pokakanih kurnikih? Imajo mogoče kje kurji WC?
In nikjer nisem napisal, da slučajno odobravam masovno pridelavo mesa, kot mi podtikaš. Od mesa pa pojem mogoče skupno 5 piščancev na leto, 1 jajce/teden in 1 ribo/teden.

Matev ::

OK, pa so potem škodljivi za človeka, ko gredo čez kopel solne kisline v želodcu in ostale obdelave?


pomisli kaj naredijo hormoni ubogemu prascu kateremu gredu tudi preko kopeli solne kisline v želodcu

Fuks ::

Link ni bil okej.

Ramon dekers ::

energetik je izjavil:

Avenger je izjavil:

Niti slučajno. Hormoni se pri konkretni študiji pri pečenju uničijo le deloma, pa še to ne zaradi temperature, ampak oksidacije.
OK, pa so potem škodljivi za človeka, ko gredo čez kopel solne kisline v želodcu in ostale obdelave?

obupen si, takšnega človeka s tvojo logiko sploh ne bi spustil na cesto kaj šele v civilizacijo, čeprav po rugi strani ravno zaradi tebi podobnih delamo tako delamo, oz živimo tako kot živimo.
Kakšno logiko? Ker sem po vseh domačih majhnih kmetijah do zdaj videl kure, ki tacajo v pokakanih kurnikih? Imajo mogoče kje kurji WC?
In nikjer nisem napisal, da slučajno odobravam masovno pridelavo mesa, kot mi podtikaš. Od mesa pa pojem mogoče skupno 5 piščancev na leto, 1 jajce/teden in 1 ribo/teden.



Joj kje imaš glavo. Tudi človek lahko požre steroide mu gredo preko solne kisline v želodcu in nato v kri.

Tisti kakci v naravi se razgradijo, in kura si ima možnost odmakniti od kakca, medtem ko imaš v nagnetenih kokošnjakih kure ki te šanse nimajo.

_Enterprise_ ::

bfranklin je izjavil:

Thramos -10
Fuks -10

Ker ne mislita s svojo glavo.

To kar sta vidva napisala sem jaz bral že 20 let nazaj in to je najbolj sprejeta "znanost" v zahodnem svetu. Ampak zahodni svet ima vsaj 10x večjo pogostost raka, diabetesa in srčnih bolezni, kot ostali svet, pa se še vedno trdno oklepa te "znanosti" in jo še naprej zagovarja, ter ob tem poudarja, da prehrana za zdravje nima velike vloge. V tem zahodnem svetu je tudi povsem normalno, da, ko nisi več rosno mlad (beri 30+) zboliš za kakšno od zgoraj navedenih zahodnih bolezni in jemlješ tablete za njih do smrti.

Predlagam, da jesta kilo mesa na dan, ogromno sirov, mleka in mlečnih izdelkov, ter čez 20 let povesta kako je to vplivalo na vajino zdravje. Mogoče niti ne bo treba počakat 20 let.
zahodni svet ma precej višjo pričakovano življenjsko dobo kot vzhod

Double_J ::

Vegetarian diets can be low in omega-3 fatty acids (O3FA). Major vegetarian sources of O3FA include algae, walnuts, flaxseeds and flaxseed oil, olive oil, canola (rapeseed) oil, avocado and chia seeds,. However, diets lacking fish, eggs, or generous amounts of sea vegetables (seaweed) generally lack a direct source of long-chain O3FA such as eicosapentaenoic acid (EPA) and docosahexaenoic acid (DHA). Vegetarian diets may also have a high ratio of O6FA to O3FA, which inhibits the conversion of short-chain fatty acids such as alpha-Linolenic acid (ALA), found in most vegetarian O3FA sources, to EPA and DHA.[1] Short-term supplemental ALA has been shown to increase EPA levels but not DHA levels, suggesting poor conversion of the intermediary EPA to DHA.[43] DHA supplements derived from DHA-rich microalgae are available,[1] and the human body can also convert DHA to EPA.[44]

Vegetarian nutrition @ Wikipedia
Dve šivanki...

Pyr0Beast ::

While there is little evidence of adverse health or cognitive effects due to DHA deficiency in adult vegetarians or vegans, fetal and breast milk levels remain a concern.


EPA and DHA supplementation has been shown to reduce platelet aggregation in vegetarians, but a direct link to cardiovascular morbidity and mortality, which is already lower for vegetarians, has yet to be determined.


Not really an issue.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ramon dekers ::

_Enterprise_ je izjavil:

bfranklin je izjavil:

Thramos -10
Fuks -10

Ker ne mislita s svojo glavo.

To kar sta vidva napisala sem jaz bral že 20 let nazaj in to je najbolj sprejeta "znanost" v zahodnem svetu. Ampak zahodni svet ima vsaj 10x večjo pogostost raka, diabetesa in srčnih bolezni, kot ostali svet, pa se še vedno trdno oklepa te "znanosti" in jo še naprej zagovarja, ter ob tem poudarja, da prehrana za zdravje nima velike vloge. V tem zahodnem svetu je tudi povsem normalno, da, ko nisi več rosno mlad (beri 30+) zboliš za kakšno od zgoraj navedenih zahodnih bolezni in jemlješ tablete za njih do smrti.

Predlagam, da jesta kilo mesa na dan, ogromno sirov, mleka in mlečnih izdelkov, ter čez 20 let povesta kako je to vplivalo na vajino zdravje. Mogoče niti ne bo treba počakat 20 let.
zahodni svet ma precej višjo pričakovano življenjsko dobo kot vzhod


aja? Poglej Japonsko oni imajo tako dober socialni sistem in tako dolgo življensko dobo da jih bo to pokopalo.
Kitajska in drugi azijski tigri pa v to še prihajajo.

_Enterprise_ ::

to nima nobene veze s tem kar sem jest hotu povedat. in tudi nobenega ne bo pokopalo. dva otroka na družino ali več, pa tak sistem lepo laufa, sploh pa z razvojem tehnologije

Ha'kiv ::

Enterprise *-* Permission to come aboard?

bfranklin ::

_Enterprise_ je izjavil:

to nima nobene veze s tem kar sem jest hotu povedat. in tudi nobenega ne bo pokopalo. dva otroka na družino ali več, pa tak sistem lepo laufa, sploh pa z razvojem tehnologije


Prosim? Sistem lepo laufa? Recesijo mamo najbol v zahodnem svetu kokr jaz vem. Kitajci majo pa tak vzpon kot še nikoli ne. Japonci so imeli tsunami, drugače bi jim šlo pa še predobro. Pri nas pa se prebivalstvo stara, mladih ljudi je čedalje manj, z njimi se tudi delovno sposobna populacija manjša. Ogromno ljudi je na enih tabletih pa so debeli pa nezdravi. Ogromno. Zvezde po TV iz Los Angelesa (Hollywood), niso ravno reprezentativen vzorec večine Američanov. Občutek mam tut, da so mladi bistveno manj izobraženi kot so bili mladi prejšnje generacije (v šolah so tudi bistveno manj strogi kriteriji za ocenjevanje), vzgoja je pa tut v podnu. Pa nobenih vrednot ni več. To je dober sistem?

Dva otroka na družino, pa bo? Jah, zakaj se tega noben ne spomne pa to nardi, če pa vsi to vejo? Mogoče sistem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bfranklin ()

bfranklin ::

Matev: +50
Hakiv: +100
Nisem vedel, da je še kdo tuki gor, ki prakticira vegansko prehrano in to v praksi bolje pozna.

Kar se pa tiče tega, da je veganska prehrana manj zdrava, bi pa rekel to, da je treba vedet kaj delaš in si bistveno bolj zdrav in sposoben kot na neveganski hrani. Hakiv, jaz mislim, da je veganska bistveno bolj zdrava, ne da je lahko enako zdrava. In z leti ni za pričakovat kakšnih problemov, kot vsi radi v svojih "dobrih namenih" svarijo. Ravno obratno, meni so določeni problemi, ki sem jih imel kar izginili.

In to da ni športnikov na veganski hrani? Žal moram razočarat in povedat, da je kar nekaj vrhunskih športnikov na veganski hrani.

Lakto-ovo (mleko) vegetarijanska hrana pa ni najbolj zdrava. Jaz bi rekel, da je še manj zdrava kot mesna brez mlečnih jedi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bfranklin ()

guest #44 ::

Še dobr, da smo meli meso, drugače bi bili še precej nerazviti...kot homo sapiens mislim.

Glede delanja otrok...to ne prisiliš nikogar, normalizirat se mora delovni in nepremičninski trg pa bo.

Fuks ::

bfranklin je izjavil:


Kar se pa tiče tega, da je veganska prehrana manj zdrava, bi pa rekel to, da je treba vedet kaj delaš in si bistveno bolj zdrav in sposoben kot na neveganski hrani. Hakiv, jaz mislim, da je veganska bistveno bolj zdrava, ne da je lahko enako zdrava. In z leti ni za pričakovat kakšnih problemov, kot vsi radi v svojih "dobrih namenih" svarijo. Ravno obratno, meni so določeni problemi, ki sem jih imel kar izginili.


To da ti tako misliš si že povedal. Samo utemeljit ti ni še uspelo s kakšnim konkretnim virom.
Spet so razlogi v stilu počutim se ful dobro, problemi izginjajo kar sami.

bfranklin ::

Js sm zakluču kle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bfranklin ()

thramos ::

bfranklin je izjavil:

da je treba vedet kaj delaš in si bistveno bolj zdrav in sposoben


Tkole, a je vegan al mesno nima veze.

bfranklin ::

Js bi lahk zelo konkretne dokaze navedu, ampak sm že dost časa zgubu z vsem tem, pa čist nč nism mel od tega. Tko da sm končal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bfranklin ()

btree ::

To, da je lakto-vegetarijanska hrana manj zdrava od mesne brez mlečnih izdelkov je čista bedarija. Problem je v homogeniziranem mleku in izdelkih, če uživaš pravo kravje mleko, ni problem. Sicer je pa že stara pesem, da so vegani prav alergični na besedo mleko :).

Matev ::

Problem je v homogeniziranem mleku in izdelkih, če uživaš pravo kravje mleko,


kravje mleko tako ali tako ni človeku primerna hrana
to se vidi pri dojenčkih
daj mu kravje mleko in bo umrl
odrasel pa pač prenese

energetik ::

Matev je izjavil:

kravje mleko tako ali tako ni človeku primerna hrana
Se strinjam, vsaj za velik del odraslih to velja.

to se vidi pri dojenčkih
daj mu kravje mleko in bo umrl
odrasel pa pač prenese
Ni ravno tko, v bistvu je obratno. Otroci lahko prebavljajo laktozo, veliko odraslih pa ne več.

Problem je v homogeniziranem mleku in izdelkih, če uživaš pravo kravje mleko,
Res, zakaj že? Imaš kakšen dokaz za to? Oz. kaj je narobe, če maščobe mehansko razbiješ na bolj drobne kapljice?

Matev ::

Ni ravno tko, v bistvu je obratno. Otroci lahko prebavljajo laktozo, veliko odraslih pa ne več.


ja
materino mleko je ok - oziroma človeško

kraje pa je za otroka smrt

odrasel pa ga prenese - vseeno pa ni koristno zanj - je zgolj dobro zaradi maščobe in posledično kalorij

Okapi ::

vseeno pa ni koristno zanj
Seveda je koristno. Če nimaš druge hrane na voljo, umreš. Poleg tega je koristno v severnih krajih, kjer pozimi ni dovolj svetlobe in ti začne zmanjkovati vitamina D. Tudi je v nekaterih krajih bolje piti kravje mleko kot vodo iz luž, ker krave bolje prenašajo amebe in drugo golazen v vodi.

Edino kar je res, je res, da mleko za odrasle ni najboljša možna hrana pod soncem, kot nekateri mislijo, da je. Če imaš na voljo dovolj druge hrane, ne boš s pitjem mleka nič pridobil.

Kar se pa tiče pametnega prehranjevanja - če veš, kaj počneš, je sigurno bolj zdravo, če ješ tudi živalske proizvode (v potrebnih, ne v brezmejnih količinah). Človeško telo je prilagojeno na mešano prehrano in je bolje, da se tega držiš, kot pa da ga siliš v rastlinojedsko prehrano.

O.

Ha'kiv ::

Okapi je izjavil:

vseeno pa ni koristno zanj
Seveda je koristno. Če nimaš druge hrane na voljo, umreš. Poleg tega je koristno v severnih krajih, kjer pozimi ni dovolj svetlobe in ti začne zmanjkovati vitamina D. Tudi je v nekaterih krajih bolje piti kravje mleko kot vodo iz luž, ker krave bolje prenašajo amebe in drugo golazen v vodi.


S takimi primeri boš argumentiral svoje navade? Urina pa ne piješ, predvidevam? Ker je koristen v določenih primerih, da ne umreš.

bfranklin je izjavil:

Matev: +50
Hakiv: +100
Nisem vedel, da je še kdo tuki gor, ki prakticira vegansko prehrano in to v praksi bolje pozna.

Kar se pa tiče tega, da je veganska prehrana manj zdrava, bi pa rekel to, da je treba vedet kaj delaš in si bistveno bolj zdrav in sposoben kot na neveganski hrani. Hakiv, jaz mislim, da je veganska bistveno bolj zdrava, ne da je lahko enako zdrava. In z leti ni za pričakovat kakšnih problemov, kot vsi radi v svojih "dobrih namenih" svarijo. Ravno obratno, meni so določeni problemi, ki sem jih imel kar izginili.



Ah, sej se tudi meni tako zdi, ampak še kar se boga tiče pravim, da sem agnostični ateist, tako da glede na to, da se na človeško telo ne spoznam dovolj, bom raje tudi tu ostala malce na strani agnosticizma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ha'kiv ()

Okapi ::

Urina pa ne piješ, predvidevam?
Jaz ga ne, eni ga pa, in pravijo, da je zelo koristen.
Urine therapy @ Wikipedia

O.

Ha'kiv ::

Okapi je izjavil:

Urina pa ne piješ, predvidevam?
Jaz ga ne, eni ga pa, in pravijo, da je zelo koristen.
Urine therapy @ Wikipedia

O.


Potem pusti tisti argument za njih, ti si pa nobenga najdi.

Okapi ::

Saj tudi mleka ne pijem, ampak ne bom zato drugim razlagal, da ga ne smejo piti.

Za ugodnejše razmerje med maščobnimi kislinami omega 3 in omega 6 v prašičjem mesu so v Panviti poskrbeli z dodajanjem lana v krmno mešanico. Lan dodajajo termično obdelan, da maščobne kisline lažje preidejo v meso. To so dosegli skupaj z razvojnim centrom Emona z mešanico krmil, kjer so s poskusi ugotovili, da se je delež maščobnih kislin omega 3 z dodajanjem lana podvojil.
>>Naša svinjina se tako ponaša z idealnim razmerjem med maščobnimi kislinami omega 3 in omega 6, ki znaša 1 : 7.

http://www.delo.si/druzba/zdravje/tudi-...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

blackbfm ::

Ampak mleko je prestalo test casa, veganstvo pa pac ne>:D za homogenizacijo pa tut dvomim da je skodljiva.

RejZoR ::

Hm, ravno prebral, da z Omega3 ni za pretiravat če jemlješ Plavix oz aspirin, torej ljudje, ki imajo že tako probleme z ožiljem/srcem, ker povečujejo možnost krvavenja (verjetno v primeru poškodb).
Kako je s tem, moraš it res v ekstrem z vnašanjem Omega3, da lahko prihaja do povečanih težav s tem al je to malo verjetno ob relativno normalni oz bolj zdravih živil?

Vir:
http://www.umm.edu/altmed/articles/omeg...

EDIT:
@blackclw
Za homogenizacijo se že ve, da ni ravno najboljša, ker se pri obdelavi povsem zdre strukturo maščob, ki nato delajo štalo po žilah v navezi s holesterolom. Vprašljivo je samo če dejansko vsi navajajo ali gre za homogeniziran postopek odstranjevanja maščob ali ne. Ker sem opazil da na enih mlečnih izdelkih piše iz pasteriziranega in homogeniziranega mleka, pri enih pa samo iz pasteriziranega. Ali lahko prodajajo izdelek, ki je bil homogeniziran, brez da bi to navedli na embalaži?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

jype ::

blackclw> veganstvo pa pac ne

Seveda ga je, halo.

Ha'kiv ::

Ah, nehajte se kregat, zdej ne bo Enterprise vidu mojega requesta to come aboard. :8)

_Enterprise_ ::

bfranklin je izjavil:

_Enterprise_ je izjavil:

to nima nobene veze s tem kar sem jest hotu povedat. in tudi nobenega ne bo pokopalo. dva otroka na družino ali več, pa tak sistem lepo laufa, sploh pa z razvojem tehnologije


Prosim? Sistem lepo laufa? Recesijo mamo najbol v zahodnem svetu kokr jaz vem. Kitajci majo pa tak vzpon kot še nikoli ne. Japonci so imeli tsunami, drugače bi jim šlo pa še predobro. Pri nas pa se prebivalstvo stara, mladih ljudi je čedalje manj, z njimi se tudi delovno sposobna populacija manjša. Ogromno ljudi je na enih tabletih pa so debeli pa nezdravi. Ogromno. Zvezde po TV iz Los Angelesa (Hollywood), niso ravno reprezentativen vzorec večine Američanov. Občutek mam tut, da so mladi bistveno manj izobraženi kot so bili mladi prejšnje generacije (v šolah so tudi bistveno manj strogi kriteriji za ocenjevanje), vzgoja je pa tut v podnu. Pa nobenih vrednot ni več. To je dober sistem?

Dva otroka na družino, pa bo? Jah, zakaj se tega noben ne spomne pa to nardi, če pa vsi to vejo? Mogoče sistem?
rekel sem, da sistem laufa pod pogojem, da se prebivalstvo ne stara, torej minimum dva otroka na družino. pa primerjat države 1. sveta z državami 3. sveta mal ne gre, ane.

sicer pa sploh ne vem zakaj je blo zdej treba it na tak offtopic - jest sem rekel, da ima zahodni svet kljub vsem zlim genskim inženiringom in pesticidom še zmeraj precej višjo življenjsko dobo kot pa vzhod, in ti začneš s tem da to ni pomembno ker itak bo tak sistem propadel zarad staranja prebivalstva. /facepalm

Ha'kiv ::

:| Tudi uredu.

_Enterprise_ ::

Ha'kiv je izjavil:

Enterprise *-* Permission to come aboard?
ne razumem

Ha'kiv ::

Aja. Sem optimistično predvidevala, da si mislil USS Enterprise. :8)

Katzelibri ::

Zelo zanimiva debata. Je pa še bolj zanimivo, kako zagovorniki uživanja mesa postanejo "strokovnjaki" za razna "pomanjkanja" beljakovin, vitaminov, mineralov... In to brez vsakršnih lastnih izkušenj? Od kod tolikšno poznavanje tematike, se sprašujem. Sama sem veganka že vrsto let in se mi še ni zgodilo, da bi mi manjkalo beljakovin...
Mislim, da smo vegani, ki smo "preživeli" in zdravo ter kakovostno živimo ob rastlinskih beljakovinah, živ dokaz o zgrešenosti mnogih zgornjih znanstvenih in manj znanstvenih trditev.
V branje priporočam naslednji članek (in tudi druge članke na tej strani): No Meat? Where Do You Get Your PROTEIN?

"The medical term for protein deficiency is -- oh wait, there is no medical term for it. Because it's never diagnosed."

harvey ::

The medical term for protein deficiency is -- oh wait, there is no medical term for it. Because it's never diagnosed."

Kaj pa je potem kwashiorkor?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Katzelibri ::

Hvala za zanimivo vprašanje, čeprav je treba poudariti, da se ta bolezen pojavlja skoraj izključno v deželah tretjega sveta med majhnimi otroci kot posledica hitrega prehoda na prehrano odraslih (to so tisti revčki s trebuščki). Gre za najhujšo obliko pomanjkanja hranil, iz strokovne literature pa je razvidno, da vsi vzroki za pojavljanje bolezni niso povsem razjasnjeni, so pa zelo verjetno vpleteni še drugi faktorji (pogosto se omenjajo na primer t.i. aflatoksini, infekcije, driske...).

Še kratek povzetek:
Kwashiorkor
(afriška beseda; >>prvi otrok, drugi otrok<<)
Pogosto se pojavi pri prvem otroku, potem ko se rodi drugi otrok in prvega izpodrine pri dojenju. Otrok tako dobiva manj hranilno hrano, ki temelji predvsem na ogljikovih hidratih, primanjkujejo pa ji za otroka nujni proteini. Bolezen se pojavi takrat, ko je pomanjkanje proteinov mnogo večje v primerjavi z ostalimi hranili-kalorijami. V nasprotju z marazmom pride do pomanjkanje visceralnih proteinov (ni sinteze), kar privede do zmanjšanja plazemskih beljakovin. Pride torej do hipoalbuminerije in zaradi tega nastanejo edemi. Teža otrok s kwashiorkorjem je običajno med 60% in 80% normalne telesne teže njihovih sovrstnikov. Prava izguba teže je pogosto prikrita zaradi obsežnih edemov (zadrževanje vode in otekanje).
Otroci s kwashiorkorjem imajo pogoste edeme (trebuh, roke, noge), razbarvane lase, lušči se jim koža, na določenih mestih se pojavi hiperpigmentacija, zamaščena jetra (kot posledica reducirane sinteze prenašalnih proteinov), anemije, atrofijo črevesja in žlez-posledično tudi zmanjšano izločanje encimov, pomanjkanje vitaminov, oslabljen imunski sistem, motnje v rasti, apatičnost, manjši apetit, duševna zaostalost...

Manj hude oblike kwashiorkorja se lahko pojavijo povsod po svetu pri osebah s kronično diarejo, pri katerih se proteini ne absorbirajo ali pri osebah, pri katerih se pojavlja kronična izguba proteinov (>>protein-losing<< enteropatije, nefrotični sindrom, tudi po obsežnih opeklinah).

blackbfm ::

Veganska hrana je fail že iz tega vidika ker ne vsebuje ZELO pomembnega vitamina b12. Razen če ga umetno not posilijo v hrano. Pa je to samo ENA stvar, zaradi katere pade celotna veganska teorija..kar se tega tiče sploh nimamo kaj debatirat, ker vegani nimate argumentov :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Fuks ::

Katzelibri je izjavil:

Zelo zanimiva debata. Je pa še bolj zanimivo, kako zagovorniki uživanja mesa postanejo "strokovnjaki" za razna "pomanjkanja" beljakovin, vitaminov, mineralov... In to brez vsakršnih lastnih izkušenj? Od kod tolikšno poznavanje tematike, se sprašujem. Sama sem veganka že vrsto let in se mi še ni zgodilo, da bi mi manjkalo beljakovin...
Mislim, da smo vegani, ki smo "preživeli" in zdravo ter kakovostno živimo ob rastlinskih beljakovinah, živ dokaz o zgrešenosti mnogih zgornjih znanstvenih in manj znanstvenih trditev.
V branje priporočam naslednji članek (in tudi druge članke na tej strani): No Meat? Where Do You Get Your PROTEIN?

"The medical term for protein deficiency is -- oh wait, there is no medical term for it. Because it's never diagnosed."


Poznavanje termatike - študije, forumi, knjige. Od kje pa ti črpaš svoje informacije?
Sicer pa je poin zdrave prehrane kvalitetno življenje v poznejših letih, to pa težko kar "izkusiš", oziroma če že, potem je itak že prepozno.

Kar se mene tiče glede vegetarijancev imam tako mnenje. Zapolnjevanje kalorij na osnovi 70% hidratov pač ni optimum.

Matev ::

ker vegani nimate argumentov


imajo, imajo daljšo življenjsko dobo, bolj optimalno telesno težo in predvsem so bolj zdravi

a ti te argumenti nič ne pomenijo

...
blackclw - misliš da je mcdonalds in goveja župca ter tenstan krompir res idealna hrana

Pyr0Beast ::

blackbfm je izjavil:

Veganska hrana je fail že iz tega vidika ker ne vsebuje ZELO pomembnega vitamina b12. Razen če ga umetno not posilijo v hrano. Pa je to samo ENA stvar, zaradi katere pade celotna veganska teorija..kar se tega tiče sploh nimamo kaj debatirat, ker vegani nimate argumentov :D


Enkrat mesečno vzameš tableto B12. Your argument is invalid.

Sicer pa dobiš tudi food z dodanim B12. Da se, stane pa enak.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sthep ::

Katzelibri je izjavil:


V branje priporočam naslednji članek (in tudi druge članke na tej strani): No Meat? Where Do You Get Your PROTEIN?


Tale članek je zelo površen, če ne celo zavajujoč.

Beljakovine so po sestavi različne, ko primerjamo zelenjavo in zrezke. Živalske beljakovine (npr. piščančja prsa) vsebujejo vse esencijalne aminokisline, torej beljakovine, ki jih človek nujno potrebuje in jih sam ne more proizvesti. Profil rastlinskih beljakovin pa ne vsebuje vseh aminokislin. Popolen beljakovinski profil se sicer da doseči tudi samo z zelenjavo, vendar je treba vedeti katere stvari moramo jesti skupaj! Zaužitje vseh aminokislin je predpogoj za mišično rast. V primeru, ko telo ne dobi vseh esencijalnih aminokislin lahko le pogojno obnavlja mišični tonus.

"Where do I get my PROTEIN? The same way "meat" gets it's protein...GREENS" 2. "How are you supposed to gain muscle without eating any meat?" My answer: "You are right...we should tell the elephants that" The biggest animals- elephants, gorillas, rhinoceroses, hippos and giraffes all eat predominantly green vegetation."
Za živali ne vem, ampak človek sam ne zna tvoriti esencijalnih aminokislin, kar pomeni, da ne more v popolnosti proizvesti beljakovin. Teh aminokislin pa z zelenjavo ne more dobiti. (razen kot sem rekel z mešanjen več vrst zelenjave...vendar je izkoristek manjši in zelo vprašljivo če lahko zadostimo potrebe organizma).

"Did you know that 100 calories of STEAK has 5.4 grams of PROTEIN? Guess how much PROTEIN 100 calories of BROCCOLI has? 11.2 grams"
Ok, samo se je treba vprašat kakšen je amnikislinski profil?
Članek namerno hoče prikazati, da je v zelenjavi veliko več beljakovin. Za primerjavo bi lahko vzel tudi piščančje pusto meso ali pa tunino, lososa, ki imajo 20+g beljakovin.

"Adults only require 30 grams a day"
Hmm, prebral sem veliko člankov podkrepljenimi z raziskavami in nikjer nisem zasledil tako majhne številke. Spet je odvisno od tipa človeka, starosti, aktivnosti,... Mogoče to velja za neaktivne punce s 40kg mišične mase, pa še to je (pre)malo.

Potem pravi, da meso nezdravo, da povzroča raka, da ima preveč maščobe, holesterola, nima vlakinin in bla bla bla,... Vsak, ki se vsaj malo spozna na prehrano ve, da se da brez problema zaužiti pusto meso, ki nima preveč maščobe, holesterola,... Drugo je če se nažiramo s hamburgerji, pohanimi zrezki,...
(nikoli nisem rekel, da zelenjava ni zdrava).
E6750@2,66MHz //asus 8800gts 320mb//patriot 2X1024 MB //Pinnacle TV tuner

Fuks ::

Matev je izjavil:

ker vegani nimate argumentov


imajo, imajo daljšo življenjsko dobo, bolj optimalno telesno težo in predvsem so bolj zdravi

a ti te argumenti nič ne pomenijo

...
blackclw - misliš da je mcdonalds in goveja župca ter tenstan krompir res idealna hrana


Se strinjam da za skupini ki si ju imel v mislih vse to drži. Ampak taka debata se mi ne zdi sploh smiselna. Kdor rad je sr*anje naj uživa v njem, problemi so na vidiku.

O čem govorim?

Recimo da prehrano razdelimo na predelano (koncentrirani škrobni OH, konzervirani živalski produkti, vse sranje od rastlinskih maščob, in ostali umazani postopki + recimo cvrtje*) in nepredelano (torej izdelki, ki so praktično surovine).

Potem pa še razdelimo glede na to ali vsebuje živalske beljakovine ali ne.

Vi v teh svojih vegi vojnah vseskozi privzemate da mesojedci več ali manj uživajo predelane izdelke, vegiji pa nepredelane. Zakaj? Verjetno zato ker je v večini res tako. Vendar pa obstajajo zelo pogosti protiprimeri (oba tipa!).

Po mojem mnenju je precej precej bolj bistveno to, v kateri skupini se nahajate glede na predelanost izdelkov. Če pa je v dieti še nekaj živalskih beljakovin namesto hidratov, pa še toliko bolje.

blackbfm ::

imajo, imajo daljšo življenjsko dobo, bolj optimalno telesno težo in predvsem so bolj zdravi


Ko gledam svojo babico, se mi zdi da je življenjska doba bolj od genetike odvisna kot od prehrane. Stara je 92, pije mleko, je meso, nima resnejših problemov z zdravjem tipa rak-holesterol, nič jo ne boli, lani je imela zlomljen kolk zdaj hodi normalno, čeprav so rekli da bo na vozičku..razen pač te starostne fore, izgubljanje sluha, vida itd, to jo pa res ŽE mal zajebava.

Telesna teža je odvisna od kaloričnega vnosa, če vneseš več kot porabiš se rediš, drugače hujšaš. Ni pa to odvisno od vrste prehrane.

blackclw - misliš da je mcdonalds in goveja župca ter tenstan krompir res idealna hrana


Sem za čimbolj raznovrstno prehrano, ker kot sem že enkrat napisal menim da se rastlinska in živalska hrana dopolnjujeta. Človek je temu prilagojen že xyz let. Sploh pa to da nekdo uživa meso ne pomeni inherentno da se fila s slabo hrano, kot tudi ne to da vegiji pa uživate najbolj zdravo!


Enkrat mesečno vzameš tableto B12. Your argument is invalid.

Sicer pa dobiš tudi food z dodanim B12. Da se, stane pa enak.


A ne vidiš ironije? KAO najbolj zdrava prehrana na svetu ne vzdrži brez vsiljenih dodatkov :D

jype ::

blackclw> Ko gledam svojo babico, se mi zdi da je življenjska doba bolj od genetike odvisna kot od prehrane. Stara je 92, pije mleko, je meso, nima resnejših problemov z zdravjem tipa rak-holesterol, nič jo ne boli, lani je imela zlomljen kolk zdaj hodi normalno, čeprav so rekli da bo na vozičku..razen pač te starostne fore, izgubljanje sluha, vida itd, to jo pa res ŽE mal zajebava.

Statistično gledano vegani živijo v povprečju dlje kot ljudje, ki se hranijo z mesom. Koliko dlje je težko povedat, ker je težko natančno eliminirat ostale dejavnike.

shark_nm ::

Statistično gledano je tudi kar 75% statistik napačnih oziroma nepopolnih :)

Fuks ::

jype, ravno to sem imel v mislih s svojim zadnjim postom.

Okapi ::

Koliko dlje je težko povedat, ker je težko natančno eliminirat ostale dejavnike.
Če je težko eliminirati ostale dejavnike, kako potem vedo, da živijo dlje zaradi veganske prehrane? In ne mogoče zaradi tega, ker ne kadijo in še več gibljejo?

Sem precej prepričan, da so primerjali vegane in povprečne mesoždere, ki ne pazijo na prehrano. Če bi primerjali vegane in tiste vsejedce, ki pazijo na prehrano in zdravo življenje, sem prepričan, da bi dobili precej drugačne rezultate.

O.

Pyr0Beast ::



A ne vidiš ironije? KAO najbolj zdrava prehrana na svetu ne vzdrži brez vsiljenih dodatkov :D


Sej jih ne rabiš jemat. Jaz jih naprimer ne.


Pomanjkanje B12 pa se na kamot pojavi tudi pri ostalih tipih prehranjevanja.


Sem precej prepričan, da so primerjali vegane in povprečne mesoždere, ki ne pazijo na prehrano. Če bi primerjali vegane in tiste vsejedce, ki pazijo na prehrano in zdravo življenje, sem prepričan, da bi dobili precej drugačne rezultate.


Meso je pač tako, da surovo ni najboljše. Kakšne rižote in obare pa so le poredko na jedilniku, najpogostejše so pohane/ocvrte/popečene/predelane&kuhane zadeve.
Pravtako je 'priročno'. Vsak ima kakšno salamo/šunko/sir/klobaso/hrenovko v hladilniku, če ne drugega pa vsaj pašteto.

Jaz pa na primer občasno jem samo malo soljen riž ter po želji z olivnim oljem. Za pregrizke pistacije ali pa bananin čips.

Čisto drug stil življenja je.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blackbfm ::

Pomanjkanje B12 pa se na kamot pojavi tudi pri ostalih tipih prehranjevanja.


Pri uravnoteženi prehrani se to ne more zgodit. Če pa misliš na bolezen, kjer želodec ni sposoben prebavljat tega vitamina v zadostnih količinah, tisto je pa čisto drugo poglavje ki sploh nima veze s hrano.

Meso je pač tako, da surovo ni najboljše. Kakšne rižote in obare pa so le poredko na jedilniku, najpogostejše so pohane/ocvrte/popečene/predelane&kuhane zadeve.
Pravtako je 'priročno'. Vsak ima kakšno salamo/šunko/sir/klobaso/hrenovko v hladilniku, če ne drugega pa vsaj pašteto.


Če poješ recimo 2 rezini kakšne puste salame, žlico skute pa kakšno jajce čez dan verjami da ni problema. Je pa druga stvar če se stalno filaš in prenažiraš s cvrtjem, bureki, picami in nasploh šit hrano.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdrava prehrana in dodatki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19331184 (7914) mn
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969132633 (99586) razerznak
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30857452 (50981) enadvatri

Več podobnih tem