» »

dieta

dieta

korenje3 ::

Katero hrano priporočate pri hujšanju za vsak dan?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BALAST ::

Mleko v prahu, ti bo garantirano padel apetit.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

alexa-lol ::

pusto meso

Reycis ::

Isto kot do zdaj samo manj in črtati sladkor, sladke pijače.

korenje3 ::

s čim si pa recimo lahko napolneš želodec ne da bi se zredil?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

carota ::

korenje3 je izjavil:

s čim si pa recimo lahko napolneš želodec ne da bi se zredil?

Kakšen vzdevek si si nadel? ;) Z zelenjavo, praktično v neomejenih količinah (če izvzamemo razne škrobnate zadeve, npr. krompir).

Sicer pa kot je Majk napisal, če črtaš sladkor in sladke pijače si že precej naredil. Jaz bi pod nezaželeno dodal še pohano oz. cvrto hrano. Seveda če boš kaj migal bo rezultat lepši in hitrejši.

Ciklamen ::

Zelenjava, zelo dobro nasitijo tudi otrobi :)
- End of the Post ->

oemdzi ::

Reycis je izjavil:

Isto kot do zdaj samo manj in črtati sladkor, sladke pijače.

Hmm in ce se je do sedaj prehranjeval samo s pudingi, cokoladami, marsi, twiksi, sladoledi,mazal vikikremo na kruh ter pil 3 litra pepsija na dan ? Zdaj bo jedel le se kruh in dehidriral ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

mcgeek ::

Ukini čisto vse sladkarije in slane prigrizke. Ukini vse sladkane sokove in vode z okusi.
Vsaj 1 uro kardio telovadbe na dan kjer pokuriš cca. 1500kcal.
Jej zajtrk, malico in kosilo - v normalnih količinah - ne glede na tip hrane.
Uspeh zagarantiran na dolgi rok (iz osebnih izkušenj).

LeLa ::

Meni je opazno uspelo samo s črtanjem kruha, krompirja, sladkarij in sladkih pijač iz jedilnika. Vse drugo pa isto kot prej (obroki 3x na dan). Aja, pa seveda čim več beljakovin (pusto meso, jajca,...), da ne izgubljaš na mišični masi.
Ignorantia legis non excusat.

Matija82 ::

mcgeek je izjavil:

Ukini čisto vse sladkarije in slane prigrizke. Ukini vse sladkane sokove in vode z okusi.
Vsaj 1 uro kardio telovadbe na dan kjer pokuriš cca. 1500kcal.
Jej zajtrk, malico in kosilo - v normalnih količinah - ne glede na tip hrane.
Uspeh zagarantiran na dolgi rok (iz osebnih izkušenj).


In pri kakšni vadbi porabiš 1500 kcal na uro ? :D

OP, maxximum forum - http://maxximum-portal.com/forum/

Najprej si preberi članke, da dobiš neko osnovno znanje o prehrani.

mcgeek ::

Matija82 je izjavil:


In pri kakšni vadbi porabiš 1500 kcal na uro ? :D

Jaz osebno jih pokurim pri 1 uri teka (ne po ravnem, temveč večinoma v hrib) ali ob slabem vremenu na eliptični napravi na maksimum moči.
No, bil je samo predlog, kar meni koristi.
Vsak, ki bi rad shujšal, pa bo moral najprej počistiti zadeve v svoji glavi, ker se še kako prehitro odneha, če nimaš volje.

energetik ::

Se mi zdi da korenje trola, ker sicer bi lahko našel N-tem, kjer je vse natančno razloženo, od izračuna dnevnega vnosa, do zdravih živil, celo receptov. Ampak očitno hoče vsak, da mu kar cel osebni jedilnik sestavimo.

genesiss ::

Januarja se na courseri začne course: Nutrition for Health Promotion and Disease Prevention.
Imaš še nekaj nutrition coursov ki bodo na sporedu naslednje leto.
Pobrskaj po https://www.coursera.org

korenje3 ::

cocacolo sm že zmanjšu iz 1,5l/dan na 0,5l/dan.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Roadkill ::

Namesto trolanja začni teči.
Ü

carota ::

korenje3 je izjavil:

cocacolo sm že zmanjšu iz 1,5l/dan na 0,5l/dan.

0,5 l/dan kokakole naj bi imela energije za 2h teka.

Xserces ::

rofl... troll much? več kokakole bolj je zdravo. McDonalds hrana je top. Zelenjava je strupena.
upam da je tole troll ker če ni si teleban
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

flbroker ::

Ne pravijo zastonj da se telo oblikuje v kuhinji. Ljudje se premalo izobražujejo. Organizacija je tri četrt dela, dajte najprej malo prebrat nekaj knjig o fitnesu in zdravi prehrani da boste dobili širšo sliko o oblikovanju in čiščenju telesa, šele potem postavite bolj podrobno vprašanje. Kaj naj jem da bom shujšal je tako kot da bi šel v računalniško trgovino in vprašal kateri računalnik je dober. Dafaq?

first_line ::

Vse lepo in prav, samo ti jedilniki so en totalen kup sranja. Sem za hec probal z IF dieto, celotne kalorije zaužijem samo v 8 urah v dnevu (2x se nabašem, pa še svinjarijo žerem) in sem čudežno izgubil še tisto malo maščibe v pasu. Razne fore z 8 obroki na dan mi že tako nikoli niso bile logične. Konec koncev smo skozi evolucijo žrli na polno ko smo kaj za žret imeli, ne pa bavbav k se ti bo metabolizem ustavil in ti bo šlo vse v špeh...

draciel ::

mcgeek je izjavil:

Vsaj 1 uro kardio telovadbe na dan kjer pokuriš cca. 1500kcal.


Ti garantiram, da v 1 uri NE porabiš 1500 kalorij. Razen mogoče, če bi tekel v 40% klanec, ter z vsaj 10kmh in to celo uro. Pa še to dvomim da bi prišel na 1500 kalorij porabe. V tak klanec nebi zmorel s tako hitrostjo teči niti 5minut.

2000 kalorij je zaželjena količina zaužite hrane na dan za človeka...

Pri normalni vadbi ( 40minut teka, v rahel klanec ), človek porabi cca 500 kalorij.

mcgeek ::

Kakorkoli že... štetje kalorij se mi zdi popolna izguba časa, prav tako sestavljanje nekih posebnih jedilnikov in diet. Če pravite, da se pri teku pokuri manj kalorij, ok.
Tako in tako imamo različne metabolizme. Lahko ješ vso svinjarijo in boš suh, hkrati pa te bo kap pri 40ih. Lahko pa se samo dotakneš čokolade, pa dobiš 1kg več.
Redna telovadba, vsaj 1 uro na dan tako da se prepotiš in dobro zadihaš ter zmerna prehrana (majhni obroki, brez sladkarij/slanarij in sladkanih pijač) je moj recept za redno izgubo kilogramov in nato vzdrževanje teže.

energetik ::

draciel je izjavil:

mcgeek je izjavil:

Vsaj 1 uro kardio telovadbe na dan kjer pokuriš cca. 1500kcal.


Ti garantiram, da v 1 uri NE porabiš 1500 kalorij. Razen mogoče, če bi tekel v 40% klanec, ter z vsaj 10kmh in to celo uro. Pa še to dvomim da bi prišel na 1500 kalorij porabe. V tak klanec nebi zmorel s tako hitrostjo teči niti 5minut.

2000 kalorij je zaželjena količina zaužite hrane na dan za človeka...

Pri normalni vadbi ( 40minut teka, v rahel klanec ), človek porabi cca 500 kalorij.
Pri 11km tekmi, ko sem imel povprečni utrip okoli 175, sem porabil okoli 1100kcal, laufal pa sem 1h. Torej se da precej blizu pridet, če bi zdržal utrip recimo 185 skozi celo tekmo.

mcgeek je izjavil:

Kakorkoli že... štetje kalorij se mi zdi popolna izguba časa, prav tako sestavljanje nekih posebnih jedilnikov in diet. Če pravite, da se pri teku pokuri manj kalorij, ok.
Tako in tako imamo različne metabolizme. Lahko ješ vso svinjarijo in boš suh, hkrati pa te bo kap pri 40ih. Lahko pa se samo dotakneš čokolade, pa dobiš 1kg več.
Ne posploševati kar vse povprek. Ravno s štetjem kalorij se učinkovito nadzira hujšanje/vzdrževanje mase, in večina ljudi precej podobno učinkovito uporabi pojedena živila. Razen nekaterih, ki imajo res kaj narobe s prebavo. Bolj kot 100% pa živil izkoristit telo ne more.
Strinjam pa se, da folk preveč komplicira s specialnimi dietami, namesto da bi se držal splošnih priporočil, to je:
- okoli 0,8-1g beljakovin/kg teže za običajen folk in malo več za atlete
- ca. 20% maščob (predvsem nenasičenih) od dnevnega vnosa kalorij
- količino OH pa prilagajaš svoji porabi gleda na to ali miruješ, tečeš maraton itd.
- zadosti vitaminov, mineralov, balastnih snovi in vode

Pri hujšanju izračunaš svoje dnevne potrebe in zmanjšaš vnos kalorij za 10-15% na račun OH, predvsem cukrov.

Povsem enostavno in logično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

brutalfit ::

first_line je izjavil:

Vse lepo in prav, samo ti jedilniki so en totalen kup sranja. Sem za hec probal z IF dieto, celotne kalorije zaužijem samo v 8 urah v dnevu (2x se nabašem, pa še svinjarijo žerem) in sem čudežno izgubil še tisto malo maščibe v pasu. Razne fore z 8 obroki na dan mi že tako nikoli niso bile logične. Konec koncev smo skozi evolucijo žrli na polno ko smo kaj za žret imeli, ne pa bavbav k se ti bo metabolizem ustavil in ti bo šlo vse v špeh...


Kdo je pa rekel da, ne nudimo IF (Intermittent Fasting) diete? Pri zdravih ljudeh je to najbolj učinkovita dieta do zdaj. Zaradi lobijev pa ta dieta sploh ne pride na svoj "glas".

first_line ::

brutalfit je izjavil:

first_line je izjavil:

Vse lepo in prav, samo ti jedilniki so en totalen kup sranja. Sem za hec probal z IF dieto, celotne kalorije zaužijem samo v 8 urah v dnevu (2x se nabašem, pa še svinjarijo žerem) in sem čudežno izgubil še tisto malo maščibe v pasu. Razne fore z 8 obroki na dan mi že tako nikoli niso bile logične. Konec koncev smo skozi evolucijo žrli na polno ko smo kaj za žret imeli, ne pa bavbav k se ti bo metabolizem ustavil in ti bo šlo vse v špeh...


Kdo je pa rekel da, ne nudimo IF (Intermittent Fasting) diete? Pri zdravih ljudeh je to najbolj učinkovita dieta do zdaj. Zaradi lobijev pa ta dieta sploh ne pride na svoj "glas".


Oprosti, to ni letelo nate, je samo nesrečno naklučje da sem to pisal takoj pod tvojim priporočilom.
Hotel sem povedati isto kot ti govoriš v svoji drugi povedi: Zaradi lobijev pa ta dieta sploh ne pride na svoj "glas".
Vsi po spisku nas pumpajo z več obroki na dan (TV, zdravniki, strokovnjaki...), bog ne daj da izjaviš: IF - Pri zdravih ljudeh je to najbolj učinkovita dieta do zdaj.

Xserces ::

je že možno za tole IF dieto. Ampak sam ostajam zvest 5 obrokom na dan. Tako se najbolje počutim. Res da še nism probal IF. Vsekakor pa bom pobrskal kaj ta IF dieta zares je :). Kaj misliš z svinjarijo? McDonalds pa to sranje? več tega požreš bl stradaš svoje telo. V tisti hrani je tako malo hranilnih snovi da te srat prime.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

energetik ::

Xserces je izjavil:

Kaj misliš z svinjarijo? McDonalds pa to sranje? več tega požreš bl stradaš svoje telo. V tisti hrani je tako malo hranilnih snovi da te srat prime.
??
Tista hrana je nabita s hranilnimi snovnmi, samo ne v pravih razmerjih. Razen če si imel v mislih še kakšne vitamine in O3 maščobe.

first_line ::

IF je bolj post kot dieta in se splača probati (ne le en popoldne).
Pod svinjarijo mislim kruh, kokakolo, še čips sem zadnjič jedel... mastnih stvari ne štejem pod svinjarijo :)

energetik ::

Zakaj bi bil kruh svinajrija? Ko si moraš pred tekaško tekmo filat glikogenske rezerve je odličen.

Xserces ::

veliko manj kot ovseni kosmiči. Če ne verjameš pa pogooglaj. tole leti na energetika :D

kruh ima notr sladkor ki se izredno hitro topi. Zato ti tudi raven sladkorja niha. Pri ovsenih kosmičih pa je to lih kontra. "Dovajajo" energijo zelo dolgo .
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

energetik ::

Xserces je izjavil:

veliko manj kot ovseni kosmiči. Če ne verjameš pa pogooglaj. tole leti na energetika :D

kruh ima notr sladkor ki se izredno hitro topi. Zato ti tudi raven sladkorja niha. Pri ovsenih kosmičih pa je to lih kontra. "Dovajajo" energijo zelo dolgo .
Sladkorja ima kruh zelo malo. Sploh pa ima polnozrnat kruh konkreten delež balastnih snovi, ki še bolj zmanjšajo špico cukra v krvi.
Za ovsene tudi vem, da so OK, saj se skoraj vsak zajtrk nažiram z njimi + posnet navaden jogurt. Sem čisto sit skoraj 4h.

Xserces ::

No tako. Glede IF diete jo bom vsekakor probal. Kot sem bral na forumih (tudi maxximum) se mora telo najprej malo navadit potem pa je to to. če še koga zanima http://www.leangains.com/ :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srčni utrip pri hoji/teku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11921777 (6920) Twixz
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20222169 (17698) m0LN4r
»

Izguba telesne teže (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24830375 (8287) janja765
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752351 (45968) Massacra
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615341 (13565) goldenratio

Več podobnih tem