» »

Srčni utrip pri hoji/teku

Srčni utrip pri hoji/teku

strani: 1 2 »

thramos ::

Načeloma se strinjam, pogostost obrokov ima vpliv na nivo glukoze, inzulina, maščob v krvi in še par drugih dejavnikov, kar ima poleg vpliva na zdravje lahko tudi vpliv na hujšanje.
Ampak, večji vpliv na hujšanje ima kalorični suficit, na katerega pa pogostost obrokov nima učinka.

Za načrtovanje nekega optimalnega hujšanja je verjetno res faktor tudi pogostost obrokov, za običajnega Janeza pa je praktičnost vseživljenskega prehranjevanja (kar bi moralo biti, na pa kratkotrajna dieta) eden od pomembnejših faktorjev. In to je lažje doseči z manj obroki, učinek pa bo enak.

Pa še enkrat, povečevanje števila obrokov sicer lahko ima nekatere posledice, pospeševanje metabolizma pa je mit.

zlobcek ::

Ok, kva smo zdej pogruntal...

Če hočem pridobit mišično maso moram kaj - jesti večkrat na dan po malo in imeti utrip na 80% pri vsakodnevni telovadbi...?

Če hočem zgubit maščobo, je isto pametno jesti večkrat po malo in imeti utrip na 60% in dalj časa...

Je pa vse relativno in odvisno od posameznika.

Avenger ::

Za maso utrip ni relevanten.

Imagodei, kar si napisal je tudi moje razumevanje, ki je praktično enako vsem (kolikor vem) na maxximum forumu. Sem pa že prelistal nekaj knjig, ki so bile kričeče revolucionarne, recimo Optimum anabolics, ki sem jo imel srečo najti na travniku, pa so se izkazale za bulšit. Mcdonald je videti bolj kredibilen, vendar gre vsaj po prebranem kontra ustaljenemu znanju, na neki strani pa piše da rad provocira. Na temo pridobivanja mase in zgubljanja špeha je bilo napisanih na tisoče knjig, če torej napišeš tako, ki gre v drugo stran in to spretno napiše in podkrepi s študijami, se bo gotovo prodajalo, ker bo vsak (ki se mu zdi da ne napreduje - dovolj hitro) rekel, hopala, tole je pa neki novga, dejmo še to probat. In nalimaš gor ceno 50 dolarjev, pa rečeš, da nisi sponzoriran s strani supplements firm in to je to.

Heh, pravkar gledam na travniku Mcdonaldove knjige Ultimate diet 2.0 in Ketogenic diet. Me prav zanima.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jcb ::

imagodei je izjavil:

@thramos,

Obvezna predpostavka je seveda, da v obeh primerih poješ enako količino kalorij

Vsi priporčajo, da se je min.5 obrokov na dan.

Jest sicer ne vem kakšna je razlika, če človek je 3x na dan in recimo poje 2000 kalorij, kot pa nekdo, ki je 5-6x na dan in ravno tako poje 2000 kalorij.
Res pa je, da večkrat, ko ješ manjša je vrjetnost, da se boš nažiral, če pa ti, kar 6 ur ostajaš lačen te pa lakota tako hudo prime, da se naješ precej preveč.

Roadkill ::

Mate07, če še vedno ne razumeš preberi Imagodei-ev zadnji post. Beri ga toliko časa, da ti bo jasno.

Imagodei: Super napisano. Škoda, da ljudje take zadeve dolgovezijo v cele romane, namesto da bi ti takih par povedi vbijali v glavo celo osnovno šolo.
Ü

MarkookraM ::

Ravno to, kar je napisal imagodei je baje mit, ne spomnim se točno. Obstajajo tudi en obrok na dan diete. V bistvu bi naj bila pomembna samo skupna količina vnešenih kalorij. Kar pa ne pomeni 100 dni brez hrane potem pa en dan pojesti za 100 dni, to so ekstremi. :)

Nekateri imajo zelo radi diete s skoraj nič OH, baje odlično za izgubo maščobe, seveda ne smeš furat predolgo, jaz verjetno umrem če en dan ne dobim nič OH.

Avenger ::

Ma dej, ne bo mi noben govoril, da je 1 obrok na dan enako kot 6 obrokov. Če bi recimo na dan pojedel 100g sladkorja, menda je razlika ali ga poješ v enem šusu ali pa v šestih - mehanizmi so v obeh primerih enaki, le da se v prvem primeru sprosti bistveno več inzulina in se posledično več sladkorja spremeni v špeh.

Podobno je AFAIK z beljakovinami, ki jih telo ne more koristno (=mišice, tkiva, itd.) uporabit, oziroma presnovit - po mojih podatkih je to pod 25g na obrok, seveda odvisno od človeka, ampak to je cifra.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Nashina ::

Lepo je povedal, čeprav se morda ne strinjava v zadnjem odstavku. O ketonski pa sem slišal samo lepe stvari.
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

En obrok na dan govorim izključno iz stališča izgubljanja maščobe. In bravo da si dal kot primer ekstrem 100g sladkorja.

Ogromno je stvari, ki jih delamo pa sploh ne vemo zakaj.

Ketonska dieta je samo za kratek čas. Recimo za profi bilderje pred tekmovanjem. Ali pa za operacije kjer je potrebno izgubiti maščobo da bo lažje. Dolgoročno (leta) pa bodo verjetno hude posledice.

jcb ::

Ketonska vrjetno temlji samo na Beljakovinah in Maščobah in NIČ OH.

Pravijo, da je najbolj zdravo jest vse v manjših količinah povdarek na zelenjavi.
Kaj pa, če ješ samo ribji file, pusto skuto, pišč.file, testenine, olivno, oreščki, zelenjava glede na GI...in to počneš leta in leta je to sploh zdravo.
Nobenga cukra, nobenih spohanih zadev, nobene čokolade, nobenih piškotov. Meni znano ima vsaka hrana dobre stvari in slabe.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: jcb ()

Dobre in slabe ima res vsaka hrana, ampak pri nekaterih slabe prevladajo. Recimo ocvrto meso je en lep primer. Tu pa tam si privoščiš, ampak samo zaradi okusa in upoštevaš ta slab obrok pri drugih obrokih (jih primerno zmanjšaš). Da, tudi čokolada je kao "zdrava", ampak v zares mini minimalnih količinah. Lahko pa prebereš kakšen članek, ki ga je napisala kakšna tumasta kura, da sebe potolaži, ker poje preveč čokolade. In to potem pride v javno znanje kot preverjena resnica. "Če sem pa bral neki članek o tem..." Zakaj bi sploh jedel čokolado, če pa lahko namesto nje dobim ogromno bolj kvalitetnih stvari v drugi hrani? Zaradi okusa, da se ti ne strga ob strogi dieti.

Še en mit sem se spomnil. Tisti stari pregovor, zjutraj jej kot kralj, opoldne kot meščan in zvečer kot berač. Torej čez dan manjšaj vnos hrane in zvečer samo še nekaj malega. Potem pa greš spat in je telo kakih 10 ur brez hrane, ne najbolje. Eni se celo sredi noči zbujajo in jedo skuto, ker se počasi prebavlja (perfektno kot zadnji obrok dneva), kao dobra ideja, ampak spet ekstrem, saj pa nisi več dojenček, žrtvujejo nekaj bolj pomembnega - nepretrgan spanec (REM faze, kakšne 3-4 ure rabi telo da pride v tapravo stanje, ki je najbolj učinkovito, zato se po kratkem spancu lahko zbudiš izjemno utrujen, komaj odpiraš oči, zmotil si najglobjo fazo). In tudi spanec je VELIKA komponenta zdravega življenja. 6-8 ur, nič več, nič manj, v popolni temi, brez zvokov. So bili že ljudje kar dobro strenirani in nekaj tednov niso več imeli napredka. Spali so samo 3-5 ur na dan, ko so to povečali na 6-8 je napredek pridirkal za njimi.

Še ena je, da prvi trije obroki so bolj bogati z beljakovinami in hidrati, zadnji trije pa bolj z beljakovinami in maščobami. Po moje spet pretiravanje in kompliciranje. Vsak obrok mora imeti vse tri komponente.

En odličen nasvet za hujšanje je, da pojemo manj kruha. Tukaj večina zalomi in misli eh saj kruh pa je ja kul. Saj je (polnozrnati!!!), ampak preveč kruha pomeni da ni prostora za druge stvari, isto velja tudi za riž in krompir. Raje več mesa, semen, sadja, zelenjave. To je "človeško" telo jedlo, ko se je razvijalo. Kruh je prišel dosti kasneje, v bistvu je nekaj "novega" v naši dieti hehe.

AMPAK SPET, TO JE SAMO MOJE MNENJE, MOGOČE PA NIMAM POJMA KAJ NAKLADAM.

cvetkob ::

Jaz bi tui rad shujšo. Pa me zanima neke. Čuti kdo srčni utrip med kako koli obremenitvijo? Lp

Sago ::

En preprost način hujšanja je dobiti gor mišično maso. Ker so mišice velik porabnik energije, porabijo veliko kalorij same od sebe. Če pa že želiš teči, so bolj efektivni intervalni šprinti. Švicanje po ure skupaj na stepperju in podobnih napravah in gledanje pulza, je IMO mimo.

Osebno tečem 1km za ogrevanje pred fitnessom, pulz v mirovanju mi v obdobju natrenirosti pade na 40-45 bpm (drugače cca. 60). Skupni čas treninga 45 do max. 60 minut.

GregiB ::

Sago... samo pripomba... intervalni šprinti ali "fartlek" je morda res izjemno efektivno sredstvo za nabijanje mišic, a je tudi kardiovaskularno najbolj stresno. Zadeva zna biti precej nevarna...

Sicer pa je za hujšanje PMSM načeloma bolj primerna daljša, manj obremenjujoča, enakomerna vadba, kot kakršnekoli "šok terapije"
I have a superpower. I can stop a bullet... once.

Vens ::

Torej je totalno narobe, da sam vozim orbitrek zvečer ob 21-ih, ker imam le takrat čas? otroci, etc...
Sam menim, da je pri hujšanju najbrž 70% prehranjevanje in nekih 30% fizična aktivnost. Bolj iz lastnih izkušenj kot ne.

Sago ::

Zakaj bi bilo narobe ob 21h? Morda ni idealno, napačno pa tudi ne. Tudi sam hodim trenirat ob 20-21. uri.

Vsekakor je prehranjevanje najbolj pomembno. Debelih tudi v konc. taboriščih ni bilo.

GregiB: debeluhu, ki se 10 let ni gibal, šprintanje gotovo ne bi koristilo. Lahko bi pa po določenem času delal neke lažje intervale.

Garibaldi ::

Naredi raje en HIT (high intensity training - googlaj) ki bo trajal 25-30 min tops. Dodaj še nekaj uteži in poštimaj hrano. Hrana 80% trening pa 20%. Vsaj na mojo konstitucijo, po pogojem da je trening res zaprav.

cvetkob ::

Lahko odgovorite na moje vprašanje?

.:joco:. ::

@cvetkob
can you be more specific?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

gendale ::

cvetkob, če čutiš samo (normalno) bitje srca ni nič narobe, še posebej ob večjih naporih (to večjih naporih je relativno, če si pretežek + nimaš kondicije veliko stvari spada pod večje napore)
če pa imaš občutek da bije neredno, recimo preskakuje ail pa kaj takega, bi se pa verjetno splačalo iti zdravniku
strani: 1 2 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-trening (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10610490 (4797) Ripmork
»

Pivski trebuh (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
599743 (6788) globoko grlo