» »

Xbox // Redeem download

Xbox // Redeem download

libreus ::

Pozdravljeni!

Ta teden sem v trgovini Muller kupil Xbox 360 250GB bundle Forza + Crysis 2.
Igra Forza je priložena v fizični obliki, med tem ko pa je igra Crysis 2 v obliki download-a.

Težava se pojavi, ker ne morem igre Crysis 2 downloadati, saj mi napiše, da nisem v pravem "region-u".

Prosim za pomoč!


Najepša hvala za odgovore,
G

libreus ::

Nobeden ni kupil podobnega paketa? :8)

Mentalist ::

Si mogoče dal Slovenijo kot region? Mogoče bi dal ameriko ali pa kaj.
Lool.

Zheegec ::

Slovenije ne moreš, treba je dati kakšno EU državo - ampak ko narediš račun, ne samo potem ko izbereš regijo. najbrž rabiš nov račun.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

libreus ::

Tako je, Slovenije ne moreš določiti kot regijo, zato sem si nastavil UK. Bral sem tudi na enem drugem forumu, ki je imel nekdo iz Avstrije identično težavo, kljub temu, da si je nstavil regijo na Avstrija.

Zelo me čudi, da pri nas prodajajo stvari z določeno ceno, ki jih kasneje sploh ne moreš izkoristiti ...

:8)

LuGi ::

Pomoje je dojčland prava izbira, müller =)

libreus ::

Sem poskusil pod console settings nastaviti Locale na Nemčijo, ampak mi vseeno napiše:

"This item isn't available from you current location."

barocco ::

Poznam to zoprno zadevo,ki se dogaja meni ,ko želim potegnit določen demo npr: cod 3 ..
in ti izpiše "This item is not available from your current location".
Tu je vodič,kako nastaviti ,da zadeva deluje
http://www.konzole-slovenija.com/vb4/en...!!!&bt=83#comment83

ali pa se prijavi na www.konzole-slovenija.com/,kjer boš izvedel o vsem ,kar se dogaja na Konzolastični sceni,kot tudi pomoč..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barocco ()

Zheegec ::

Kot že rečeno, važno je katero regijo si izbral, ko si USTVARIL račun. Torej če si izbral napačno bo najbrž treba narediti nov račun... Tisti locale kasneje nič ne vpliva.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

libreus ::

Pravkar sem poskusil ustvariti NOV račun kjer sem izbral kot lokacijo "Nemčija" in še vedno ne deluje ... ;((


"This item isn't available from your current location."
To pomeni da iz "trenutne" lokacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

barocco ::

Ustvari (Account Billing ) v US ali GB. poišči kak hotel in naslov tako sem jaz storil.
In če je zraven priložena,igra v DIGITAL DOWNLOAD obliki bi morala delovati.
Če bi imel te težave, bi poskusil na tak način.
Drugače ,pa pojdi xbox live Support,ko si uspešno ustvariš račun..

libreus ::

No, pa da vam poročam ...

Seveda je naslednja stvar, ki sem jo po vsem tem storil, šel na support Xbox live. Tam sem si dopisoval z njihovo naročniško službo. Ko sem jim posredoval še kodo igre, so mi sporočili, da s to kodo ne morem opraviti downlaoda igre v Sloveniji. Ko sem jim rekel, da zakaj prodajajo v Sloveniji, če igre ne morem igrat so mi rekli, da moram obvestiti pristojne kjer sem kupil, da to ne deluje v Sloveniji.

?! Ko sem stvar že kupil in plačal za omenjeno, po celem vikendu googlanja in forumih, ugotovim, da igre ne bom mogel igrat ... Ja, fajn ni kaj. :P

Life is a "#%$!, I guess ... :8)

St235 ::

Nazaj v Muller. To kar opisuješ lahko uveljavljaš kot stvarno napako in zahtevaš vrnitev kupnine. Lahko pa se tudi zmeniš, da ti dajo Crysis v obliki fizične igre.

libreus ::

Sem razmišljal tudi o tem. Verjetno bom kar to storil, ker ne gre za denar ali igro, gre za princip! Ne morejo prodajati nekaj, kar ni za naš trg.

yayo ::

Torej se boš odpovedal konzoli?

libreus ::

Ne, samo jim bom posredoval informacijo, ki sem jo prejel od Xbox Live assistance. :)

JOKER ::

Vidim, da ti nihče NI podal rešitve, torej:

Najprej tako, igra Crysis, ki si jo dobil ob nakupu konzole, itak igra ni FULL verzija temveč je delna igra z katero dobiš apetit za nakup originala.
Tako sem jaz ob nakupu Xboxa bred dvema letoma dobil Pure in Lego Indiana Jones ... igre niso bile v celoti.

DA ti ne gre igro downlodad je normalno, saj nisi v pravi regiji oz. v Sloveniji in z SLO IPjem ne samo to, večina zanimivih zadev v naši državi ne gre dolpotegnit. Kupiš recimo 2100 MS POINT in si želiš dol potegnit nove MAPS PACK za recimo Call Of Duty Modern Warfare 3 (igro sem na Xbox Livu pred mesecem pa pol že obrnil), prav tako ne gre, saj nam v Sloveniji NI MOGOČE kupovat vsega na Xbox Live Marketu. Dajo se kupovat obleke in dodatki za Avatar, pa določene igre, kot so Trial HD .... itd.

DA pa se to zadevo izpeljat drugače, AMPAK potrebuješ kar nekaj znanja in sicer na kratko:
Da lahko izpelješ zadevo, potrebuješ XBOX z Angleškim, Nemškim ali Ameriškim Profilom. Ker se pri prijavi preveri IP naslov kupca ... ti samo PROFIL nič ne pomaga, pridobit moraš enega od zgoraj navedenih IPjev. Da izpelješ to, potrebuješ notesnik z LAN vhodom in WiFi povezavo (danes itak ima vsak).

Greš na internet in za mesec dni (manj skoraj ne gre), kupiš angleški IP naslov za 6€ in plačaš podjetju preko PayPala, nakar ti pošljejo po mailu Uporabniško in Geslo z katerim se logiraš v njihov program na notesniku. XBOX pa povežeš z notesnikom - iz modema iztakneš kabel, ki gre v Xbox in ga vtakneš v notesnik (povezana sta preko kabla Xbox+NOTESNIK). Notesnik (doma moraš imeti brezžično omrežje) preko WiFi-ja konektaš na tvoje brezžično omrežje, kar pomeni SLO IP, se logiraš v program ponudnika IPja in potem preko programa, preko kabla ŠERAŠ povezavo iz notesnika z Angleškim IPjem.
Tako Xbox zazna angleški IP in downlodaš vse na LIVE kar si pripravljen kupit. Kupuješ pa Microsoft točke v naših trgovinah, ter jih vpišeš in si povečaš račun. Z tem kontom potem kupuješ dodatke, igre, filme na Xbox Live portalu.

To kar sem opisal ni nič nezakonitega. Vse stvari so tvoje, prav tako pa se vsaka usluga plača. Tako podjetju plačaš, da ti posodi IP naslov, dodatki na Xbox Live portalu pa plačuješ z MS Live Points, tako da vse je OK, samo iznajdljiv moraš bit.
Teh podjetij je kar nekaj, saj je to namenjeno predvsem podjetnikom, ljudem, ki dosti potujejo ... itd.

Pazit moraš: če ustvariš Angleški PROFIL moraš kupit Angleški IP. Zdaj če imaš SLO profil in želiš to izpeljat NE BO ŠLO.
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

libreus je izjavil:

Ne, samo jim bom posredoval informacijo, ki sem jo prejel od Xbox Live assistance. :)


Mi smo jim večkrat pisali, da nas je kar nekaj v SLO, ki igramo XBOX in zakaj ne dobimo podpore. Odgovor je pač bil, da smo premala država.
Ni bil dobesedno, ampak v tem stilu. Microsoft pač ne vidi potencialnih kupcev v teh 10000 kosov kupljenih konzolah, kar se dejansko strinjam.

Me zanima, kaj ti bodo napisali ....
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

libreus ::

Mail poslan, sporočim odgovor Muellerja.

libreus ::

Odgovor Muller-ja je zelo korekten. Opravičujejo se za napako in me vabijo, da se oglasim v prodajalni in prevzamem igro v fizični obliki.

Del odgovora:
Težava je v tem, da ima Microsoft v Evropi več različnih distribucij, ki na trgu prodajajpo različne ,,bundle". ,,Bundle", ki ste ga kupili, dejansko ni namenjen za trg ,,East-Middle Eats-South Europe" - torej za naš trg. Za naš trg bi morala biti fizično vstavljena igrica Crysis 2. Izgleda, da je prišlo do napačne dobave v našo poslovalnico.

Torej, pozivam vse, ki ste se srečali s podobno težavo, da se oglasite v prodajalni kjer ste izdelek kupili.

Lep pozdrav,

JOKER ::

To, da boš dobil takšen odgovor od njih sem pričakoval, saj so oni kaj se tega tiče eni najbolj korektnih, zato jaz pri njih ponavadi kupujem konzolo (zdaj že tretjo).
Za vse ostale stvari, ko boš hotel kupovat na MS LIVE vedi, da pa je postopek takšen kot sem zgoraj opisal, prav tako pa za igranje na netu potrebuješ GOLD letno naročnino. Na to karto, (da tega nisi vedel in so ti prodali nekaj kaj se ne da igrat preko neta, če ne plačaš naročnine), pa ne moreš igrat, ker leta 2012 ni nihče tako butast, da tega ne bi vedel.

Edino kar bi morali v Mullerju spremenit je, da bi začeli prodajat igre v ANGLEŠKEM jeziku. Pri njih so vse igre v nemškem jeziku in ta jezik ne paše najbolj v streljačine oz. nasploh v nobeno igro. Hahaha .... zamislite si Call Of Duty MW3, da je govor v nemškem .... Pač tako je, nemška trgovina, nemški dobavitelj in tako je ... vsak se sam odloči ali bo kupil ali ne.

Uživaj pri igranju .... vikend je pred tabo tako da ....
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347296843 (16557) filip007
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988200004 (77177) radovednik
»

Xbox "ONE" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
12532736 (22169) greeenmaster
»

Naslednji Xbox prihodnje leto, bržkone brez optične enote (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5516114 (13530) St235

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116626 (58136) Mavrik

Več podobnih tem