» »

SCART oz. HDMI

SCART oz. HDMI

JOKER ::

Pozdravljeni,

mene zanima, kakšna je razlika v sliki oz. njeni velikosti, če priklopim xbox 360 preko scart kabla in ne HDMI ?
Imam namreč lcd tv 108cm, pa bi rad kupil konzolo in me zanima, če ima samo scart kabel, ali se da zgodit, da slika ne bo na celotnem zaslonu ?
Dajte mi prosim malo razložit preden se brez informacij zakadim v prvo trgovino z konzolami.
Hvala !
________________________________________________________
Ka te češ ....

Matheeew ::

Če je LCD HD ready ga priklopi preko kompozitnega kabla, ki ga dobiš zraven ali pa preko HDMI.

Če je LCD Full HD ready pa preko HDMI.

Na scart kar pozabi.

EDIT: še na kratko obrazložitev - scart kabel ni dovolj zmogljiv, da ti spravi HD signal iz Xbox na TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matheeew ()

Mavrik ::

SCART in kompozitni ("rumeni činč") kabel imata čist identičen signal za sliko in isto omejitev: največja resolucija je 720x576 (torej PAL) z res obupnimi barvami.

Glede na to, da konzola renderira večino iger pri 1280x720, to pomeni da bodo igre pri taki povezavi zgledale izjemno grdo, nazobčano in v večini primerov je tudi vidljivost določenih elementov slaba. NIKOLI ne priklapljat novih konzol preko SCART ali kompozitnega kabla če se le da (razen če maš SD kadotnika, kateri itak kaj več kot PAL ni sposoben prikazati.

Drugače pa če se le da priklopi stvar čez HDMI (je digitalni in ni izgub zaradi digitalno -> analogno -> digitalno pretvorbe), če pa to ni možno pa preko komponentnega kabla (trije činči, rdeč, moder, zelen).
The truth is rarely pure and never simple.

Matheeew ::

Ehhhh...itak.

Sem spet zamešal komponentni in kompozitni. V mislih sem imel seveda komponentnega.

JOKER ::

Hvala fantje za odgovore.
Danes sem nabavil 360tko in HDMI kabel .... na 108tki LCDju zgleda božansko !!
Uff ... to pa je zdaj užitek igrat.

Imam GOLD za Xbox Live, in ker bi se rad konektal pa je kabel ki sem ga zraven dobil prekratki.
Pa bi še to vprašal; a to nabavim UTP kabel ali je kakšen poseben, da povežem konzolo z ruterjem ??
Hvala !
________________________________________________________
Ka te češ ....

destroyer2k ::

JOKER

Navaden je, pač isti kot za vse naprave (mrežno, internet tv itd.).

Berserker ::

Jaz imam tudi hdmi kabl pa je slika ful dobra, najboljše je pa to da ga alhk uporabim in na 360 in na ps3.8-)

ender ::

SCART in kompozitni ("rumeni činč") kabel imata čist identičen signal za sliko in isto omejitev: največja resolucija je 720x576 (torej PAL) z res obupnimi barvami.
Ni res, če je pravi SCART kabel, ima notri ločene žice za RGB, in je za SD daleč najboljša izbira. Seveda, pa če je ima TV HDMI vhod, uporabi le-tega, ne pa zastarelih analognih priključkov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Mavrik ::

Xboxov ni. Dobiš zraven kompozit -> SCART konverter, končni rezultat je zato isti.
The truth is rarely pure and never simple.

ender ::

Konverter zame ni SCART kabel.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

JOKER ::

Seveda, pa če je ima TV HDMI vhod, uporabi le-tega, ne pa zastarelih analognih priključkov.


Pa ne samo enega, ampak več vhodov.
Zanimivo je, da ima moj LCD še režo za PCMCIA kartico ?! Hmm .... le kaj bi tu vtaknil noter ?
No no, kako kartica zgleda vem, ker sem jo daljnega leta uporabljal na notesniku, ki ni imel UTP vhoda in sem pcmcia kartico kupil, da sem lahko dostopal doma do interneta. Je pa to bilo tam nekje okrog 1998 leta !
Torej, če mi lahko kdo mimogrede razloži, kakšno kartico bi lahko tukaj uporabil ... morda za brezični internet ? :8)

Slika je fenomenalna ... sem navdušen .... sem danes malo igral FarCry 2 ..... no, juter pa gas po UTP kabel in gremo na Live.
No priznat moram, da o XBOX Live ne vem popolnoma nič, ker še tega nismo probali na prejšnji konzoli.
________________________________________________________
Ka te češ ....

ender ::

Zanimivo je, da ima moj LCD še režo za PCMCIA kartico ?! Hmm .... le kaj bi tu vtaknil noter ?
MPEG4 dekoder.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

kixs ::

Xboxov ni. Dobiš zraven kompozit -> SCART konverter, končni rezultat je zato isti.


Nekako ne verjamem, da je isto. Pri PS2 imas tudi kao v originalu navaden kompozitni OUT. Vendar dobis tudi SCART kabel, ki se priklopi na isti video OUT prikljucek in je slika normalno veliko lepsa.

lp

ender ::

Pri PS2 dobiš zraven kompozitni kabel in SCART adapter, lahko pa posebej kupiš RGB SCART kabel. Kolikor vem, je pri Xboxu enako.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

markk1 ::

zanima me če obstaja kakšen kabel ko bi iz hdmi šel v scart. Namreč imam STB ki ima samo hdmi izhod tv pa samo scart. Pozna kdo kakšno rešitev?

lp jure

ender ::

Vrneš STB in vzameš takega, ki ima SCART in HDMI izhode.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Sssaga ::

Jaz mam plazmo 1080p priključeno na SCART in ne na HDMI, ker je na prvem lepša SD slika (SIOL ADSL). Pa tudi na starem SIOLovem BOXu ne dela TTX preko HDMI-ja :))
SD slika na HDMI je porazna in nikakor ne zgleda lepo, sploh če mi TV skalira na 720 ali 1080.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XBOX 360 kot [DivXvid] predvajalnik in še več

Oddelek: Konzole
403584 (1497) St235
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610256 (9317) LordTado
»

Obstaja adapter HDMI - S-video?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72007 (1955) traxxas
»

Wii scart vs. composite

Oddelek: Konzole
101255 (1103) opeter
»

Amino T2 scart --> RCA ali S-VIDEO

Oddelek: Omrežja in internet
103481 (2898) Putimir

Več podobnih tem