» »

Vse o Xbox 360

Vse o Xbox 360

««
36 / 39
»»

Mavrik ::

Pozdrav

Trenutno se odločam za nakum Xbox 360, nameravam ga pa priklopit na Samsungov T240 monitor s HDMI kablom. Pa me zanima, če ima kdo kaj izkušenj, kako je prikazana 1080p (se pravi resolucija 1920x1080) na takem monitorju, ki ima resolucijo 1920x1200? Kam gre tistih dodatnih 120 pikslov po višini na monitorju? A je zgoraj pa spodaj črn trak, al se slika raztegne?
Pa ko sem že pri resolucijah, kaj se zgodi pri igrah, ki podpirajo samo 720p?


Če nastaviš izhodno resolucijo kot 1920x1080 bo konzola vedno pošiljala ven sliko na točno tej resoluciji, ne glede na to, v kaki laufa igra sama. To pomeni da bo konzola avtomatsko upscalala 720 igre na 1080.

Kar se pa tiče 1920x1080 izhoda na 1920x1200 zaslon... pa je odvisno od monitorja. Velika večina avtomatsko raztegne in s tem popači sliko po celem, nekaj pa jih zna to preprečit in raje narišejo črne pasove.

Sem igral prek HDMI kabla na 37'' Full HD TV, pa se ti resolucija in vse ostalo samo naštima, nobenih črnih robov ni...


Ja jasno da ne če ima fullHD TV resolucijo 1920x1080 :\
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

uroso ::

Najlepša hvala za odgovor Mavrik, tole mi je v veliko pomoč.

AapocalypseE ::

Jaz mam moj Xbox 360 priklopljen na 22'' računalniški LCD preko VGA kabla. Torej mam nastavljeno resolucijo na 1680x1050. Zgoraj in spodaj mam črn rob, ker je LCD 16:10 in ne 16:9, tako da pri 16:9 LCD-jih bo slika čez cel zaslon. Če kupiš LCD, ki ma 1920x1200 resolucijo, imaš 16:10 LCD in boš imel črn rob zgoraj in spodaj, 1920x1080 pa je 16:9 resolucija in je čez cel zaslon slika.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Ne zavajat. Pri 22" je situacija drugačna, ker Xbox sam dejansko podpira 1680x1050 resolucijo in Xbox sam pri tem pazi da ne popači slike ter sam doda črna pasova zraven. Tako monitor dejansko dobi iz Xboxa ven 16:10 sliko skupaj s črnimi pasovi.

Xbox pa ne podpira 1920x1200 in zato Xbox ne bo nobenih črnih črt dodajal, ampak bo lepo poslal 16:9 sliko z resolucijo 1920x1080, kar praktično vsi monitorji na tržišču potem raztegnejo in sliko popačijo.
The truth is rarely pure and never simple.

ostuff ::

LP, mene zanima kje se da trenutno dobit najcenejši xbox360 premium

Berserker ::

V meullerju imajo za 200 € xbox 360 premium 60gb jasper.

ostuff ::

jaz sem bil danes v mullerju v Murski Soboti pa je bla cena 239 za xbox 360 premium 60gb

Berserker ::

V mariboru je cena 200 € če bo šansa bom slikal kot dokaz.

T_F_7 ::

občasno ga dobiš v Müllerju samo za 200€, samo moreš imet srečo, oziroma ga moraš rezervirat, če dobivajo kaj bolj redno tiste za 200€, sicer smo o tem že razgljabljali;)

Berserker ::

Glej nevem kaj misliš ampak če greš v štacuno in hočeš kupit xbox na katerem piše 200€ je vrjetno na prodaji kr nisem še zasledil da bi moral v štacuni kot je muller nekaj predhodno rezervirat.

T_F_7 ::

js sm premiuma za 200€ čakau 4 tedne (po večkrat na teden klicaru če jih majo...) pol so pa 3 komade dobili pa jih v enem dnevu prodali, žal sem bil prepozen, nato so mi rekli naj rezerviram, samo jih niso nič dobili, to je blo v müllerjiv v LJ, pol sm pa klicau v müller v KP in so rekli, da majo enga, sm ga rezerviral in drugi dan šel iskat.
s tem sem mislil, da je zelo težko dobit premiuma za pičlih 200€.

T_F_7 ::

ko sm kupiu x360 sm ga preizkusil na lcd monitorju (4:3), ki ga mam doma in mi je delal normalno. od takrat sm igral samo na lcd tv in na lcd monitorju (16:9), ki ga mam v lj, pred kratkim sm pa probau spet na starem lcdju (4:3) in kurba ne deluje več! sploh ne prikaže slike:O mislim, da se sliši samo zvok, še to vprašanje (nism zihr)
V čem je fora? resolucija? x360 se je užalil? WTF?!

White&Nerdy ::

Preveč refresha od XBOX-a?

Berserker ::

No danes sem spet videl ceno 239 € vrjetno vsake tolko časa dajejo 200 €.

ostuff ::

se mi splača počakat al naj kupim ? :)

tattoo ::

Jaz sem kupim xbox pa nisem nekaj navdušen. Očitno nisem za igerce :). Zanima me, če je kdo povezan z xboxom 360 preko Windows Media Center na računalnik in če gre prenašat kakšne HD-rip oz BlueRay-rip filme na xbox in potem ogleda filmov iz xboxa? Samo za info, drugače si bom pa tak pogooglal po izpitnem obdobju.

AapocalypseE ::

Jaz sem kupim xbox pa nisem nekaj navdušen.

Kakšen stavek pa je to? ;((

Meni je Xbox 360 fenomenalen. Igre, ki delajo zanj so res vrhunske. Največ igram UFC Undisputed, Midnight club: LA, Top spin 3 in Fight night 4.
Sploh sem navdušen, ko igram nekaj ur in zadaj za Xboxom piha tak mlačen zrak ven in vem, da se ne pregreva. 8-)

Zgodovina sprememb…

laught ::

streetracer ko že glih omenjaš ufc in fnr 4, kateri špil se bolj splača nabavit oz keri je boljši?

AapocalypseE ::

Meni je boljši UFC.

tattoo ::

Kupim -> Kupil. Malo sem se zatipkal.

laught ::

Ma ja se tud meni ufc zgleda dost boljše.tak da si bom kr ufc naročo.

Berserker ::

Naročo al potegnil :D . Bojda so jasperi 98% brez možnosti rrod so kaj bolj tihi tudi ?

tattoo ::

Mojega ni slišat :)

AapocalypseE ::

Verjetno bo res naročil. Eni pač majo preveč denarja, da si kupujejo igre za 60 ali 70eur.

Mojega tudi ni za slišat. :)

Berserker ::

To je lepo za slišat, sicer pa se mi zdijo cene za igre ki jo obrneš v 8 urah 70 €smešno pretirana cena, sam kupim igro le če je sandbox(sevedamora bit zanimiv), ima dober multiplayer, po možnosti še ima editor pa še kakšne fore ki precej podaljšajo igralno izkušnjo.

XsenO ::

Če že kupujete si naročite raje v angliji tam grejo cene novih špilov ponavadi me 30 € - 40 €
1 + 1 = 1

White&Nerdy ::

Ali pa date čip notr za 30€.. Da lahko potem igrate "varnostne kopije" iger, če se kateri DVD "uniči".:P

AapocalypseE ::

Ni treba čipat. Samo dvd pogon se flasha.

Berserker ::

Če že kupujete si naročite raje v angliji tam grejo cene novih špilov ponavadi me 30 € - 40 €


Žal iz razlogov ne kupujem iz tujine tako da ostane sam slovenija pa avstrija mesti za nakup.

laught ::

ufc sem si kupo od kolega danes za 30 EU, zakon špil..

White&Nerdy ::

Ni treba čipat. Samo dvd pogon se flasha.


Ja, saj v bistvu sem to mislil no..

astras ::

zdravo...

uporablja kdo transcode 360? ce uporablja bi prosil ce mi kdo malo opise kak mu dela, al pa kak screenshot... tam na strani od transcode forum ne obstaja vec...
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Mavrik ::

Kateri del "piratstva in pogovarjanja o njem (kamor spadajo tudi odklepi) ne bomo tolerirali" ni jasen?

Če kaj nisem zbrisal je pač zato, ker nisem cele dneve prisoten.
The truth is rarely pure and never simple.

astras ::

torej...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

T_F_7 ::

Preveč refresha od XBOX-a?


kako to misliš???

XxxX ::

Zdravo!
Mene pa zanima, če je na x360 že inštalerana aplikacija podobna XBMC na stari konzoli? Ali se jo da kasneje dodat?
Kaj pa trdi disk? Se nanj da shranit filme ipd?

Zurbum ::

Za prvo ne vem.

Glede diska pa:
na disk ne moreš shranjevati filmov in podobnega... Shranjuješ lahko le tisto, kar ti omogoča konzola (save špila, save datotek,...).

XxxX ::

Kaj paprek mrežne kartice? A se da gledat filme s kompa?

Berserker ::

Mogoče bo shranjevanje datotek na xbox disk mogoče v prihodnosti kot nova funkcvija podobna tistemu snemanju iger na disk. Sicer me zanima če bo na xbox live prišel kdaj iskalnik.

Mavrik ::

Kaj paprek mrežne kartice? A se da gledat filme s kompa?


Ja, da se jih gledali s CD/DVDjev, USB naprav ali pa preko mreže.
The truth is rarely pure and never simple.

Berserker ::

Pozabil sem to vprašat še kak je kaj z preklopi prenosnih diskov na xbox 360 je to sploh mogoče in kaj je sploh mogoče s tem delat, bi lahk gledal filme, poslušal pesmi, shranjeval save game na ta prenosni disk.

LuGi ::

Multimedija da. Save game, demo, instalacija igre, dodatkov itd.. ne mores nalagati.

XxxX ::

Se prav zunanji disk se lahko priklop... Sam ta tema je že bla, pa ste rekl, da iz usb klučev in zunanjih diskov ne da predvajat... Kako je zdej s tem? A komu to deluje?

LuGi ::

Itak da se da..xvid-e bere & predvaja =)

kratos ::

xbox 360 BERE usb-je, zunanje diske,... na njih nalozis xvid film (ce hoces podnapise jih moras zapect direkt na film drugace ne dela), musko,slike... in ti dela vse lepo

laught ::

Meni se je pa naredlo da mi ena rdeča lučka utripa in mi piše da je napaka v sistemu ,tak da ga bom zaj neso nazaj v mullera ker še mam garancijo pa me zanima kak dolgo je treba čakat da dobiš nazaj xbox al ti ga takoj zamenjajo?ker mi napiše da je napaka E 74 kar pa baje ni popravljivo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: laught ()

kratos ::

zamenat ti ga morjo takoj, sam nesi v muelerja pa zahtevej da ti ga zamenajo drugace mislim da bos mogu kr dougo cakat ce ga bodo poslal na popravilo. Sam mislm da ga vsem zamenajo.

laught ::

Ja popravit mi ga tak nemorjo ker je napaka E 74.

kratos ::

ja no pol ti ga bodo takoj zamenjali. sam garancijo mors met.

LuGi ::

V mulerju bos dobil takoj novega =)

Ce jih majo na zalogi seveda..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()
««
36 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988200141 (77314) radovednik
»

[Xbox 360] Nasveti za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
6110323 (7687) GLAVNI
»

XboX 360 Premium ali XboxX 360 Elite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
627962 (6442) Dr_Andy
»

Xbox 360 premium nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
777376 (5078) brecoboy
»

Nakup Xboxa 360

Oddelek: Konzole
322921 (1896) fosil

Več podobnih tem