» »

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen?

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen?

««
15 / 20
»»

St235 ::

Arto je izjavil:

Verzija dogodkov, prosto po nekaterih v tej temi:
Pes je napadel otroka, medtem ko ga je jedel, je mama lastnici rekla "mrš!", takoj zatem pa je izza vogala skočil policaj, se zadrl "Hopla! Javni red in mir!" in mamo peljal v zapor, lastnici pa podelil naslov častne meščanke.

KAM GRE TA NAŠA DRŽAVA!?!??!


Za državo me pol toliko ne skrbi kot za državljane, ki so v tej debati zgornji umotvor dejansko pomagali sestavit.

lexios je izjavil:

St235 je izjavil:


Torej, ker OVADBA NI KAZEN, kaznovana še ni bila in z malce "spretnosti" jo lahko odnese brez kazni ali zgolj z ukorom. Ĺ e z malce več spretnosti lahko celo profitira.


...

Z ukorom jo pa seveda ne more odnest, ker je ovadba vloĹžena in so predpisane minimalne kazni. Ne more se sodnik na pol procesa spomnit in reÄ, gospa vi ste pa tako simpatiÄna, da vas kljub temu da ste krivi in je predpisana kazen ne bom kaznoval.


Lahko pa primer zastara...

Lexios pa ĹĄe vedno ne more doumet, da nihÄe ne obsoja ravnanja mame in da gre za razumljivo reakcijo. Ampak to, da nekaj razumeĹĄ ĹĄe ne pomeni, da je bila reakcija pravilna in jo ni treba sankcionirat.


In o tem ali je bila reakcija pravilna ali ne in ali si je zaslužila sankcioniranje odloča kdo točno*? Lastnica psa, ki jo je brez problema lahko ovadila iz maščevanja?;((

*mogoče se glede ovadbe in sankcij lahko pritoži itd., gre zadeva pred sodnika...vprašanje koliko haska je v tem in ali je pritožba na ukrep možna...



Torej lahko povzamem: Lastnica psa ima možnost vpliva na sodišče in bo ne glede na vse dokaze zadeva najmanj zastarala. Medtem ko bog mati, nima nikakršnih pravic v pravnem postopku in se niti pritožit nima smisla ker ne more uspet. Daj mi povej na podlagi česa si sestavil tele umotvor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

;-) ::

Ker imam isto pasmo psa naj še pristavim svoj pisker.

Veliko hodim z njim okrog...vsaka pizd* se obrača za njimi kako so lepi, sprašujejo če so hudi, nevarni itd. in kacajo z tacami tam ko ni treba, ko/če pes zarenči pa je največji pras** lastnik pa si takoj napaden "prokleti bedak zakaj maš takega psa če se obnašat nezna itd.", ja lol a je pes v tebe drecal al ti v njega.

Okoli parcele imamo 2m gosto živo mejo in smo naredili še 1,2m alu ograje v živi meji, tak da je nemogoče da pride iz parcele, zdaj še bomo povečali liso kjer se z avti vozimo not čeprav je tam 1,3m..za vsak slučaj, pomagat pa nemoreš nič če folk tišči roke tam ko ni treba.

Ne zagovarjam nobene strani.

Lastnica psa ga nima kaj puščat pred trgovino, še manj pa na takem povodcu ki se lahko strga (jaz sem iz tujine naročil fleksija na gurto + samozatezno usnjeno ovratnico, ki je nareta tako da se tesno pripne ko pa pes vleče pa ga zateguje...in niti pomisli ne da bi vlekel. Taki lastnici bi morali vzeti psa, ker ne zna skrbeti zanj. Vsak lastnik mora poskrbeti za svojega psa, če je že nuja da ga pušča pred trgovino naj ima primerno ovratnico + nagobčnik.

Materi pa otroka, če nebi prišla v obseg psa nebi napadel. Sigurno je kacala mala vanj...mami se ni zdelo kaj ekstra nevarno, pesu tud ni bilo jasno kaj zdaj tam ena kaca vanj in je napadel. Če bi hotel bi jo raztrgal na koščke, tak pa se vidi da je to naredil iz straha (en ugriz). Sploh pa zdaj ko mati laže da je hčer rešila pred psom...ona bi ji morala zagotoviti varnost, pač ne pelješ otroka če veš da ga bo nekaj zgrizlo, počakaš v avtu pokličeš policijo ali počakaš lastnika in mu poveš naj drugič ne pušča psa samega ker nemoreš z otrokom v trgovino.

Lep primer slabega lastnika psa in slabe matere, ki je vredna da jo malo obišče socialna pomoč.

Aston_11 ::

Mi smo imeli genija, ki je pesa pustil na špagci pred vrati za vrtec tako, da je pes pokrival cono vhoda.

BigWhale ::

;-) je izjavil:

Lep primer slabega lastnika psa in slabe matere, ki je vredna da jo malo obišče socialna pomoč.


Socialna? Cemu? Ne klobasaj neumnosti. Saj te ni bilo tam, da tocno ves kako se je vse skupaj zgodilo.

Na otroka _ne mores_ vedno in 100% gledati. Mogoce sta sli mama in hci iz trgovine proti avtomobilu, pa mati psa niti ni videla? Morda je pa mama rekla hceri, naj pusti psa pri miru, pa je hci ni ubogala? _Noben_ otrok ne uboga 100%, se Hitler-jugend niso vsi 100% ubogali (ni pa dosti manjkalo).

Pricakovati od otroka in od nelastnika psa, da bodo tocno vedeli kako naj se obnasajo v blizini psa, je cista traparija. Zato mora lastnik psa poskrbeti, da pes ne bo nikoli, nikogar ogrozal.

jype ::

BigWhale> Na otroka _ne mores_ vedno in 100% gledati.

Pa bi ga mela na fleksiju!

Invictus ::

BigWhale je izjavil:


Pricakovati od otroka in od nelastnika psa, da bodo tocno vedeli kako naj se obnasajo v blizini psa, je cista traparija. Zato mora lastnik psa poskrbeti, da pes ne bo nikoli, nikogar ogrozal.


+1

Se strinjam. Lastnik psa je odgovoren za svojega psa. Če je malo večji, je v bistvu že orožje. Najbrž tudi ne bi pustili ljudem da se prosto sprehajajo s sekirami pod pazduho ...

Drugo dejstvo pa je, da zadeva pri nas ni urejena. Policija praktično ne more nič narediti dokler pes ne ugrizne človeka. Šele takrat ga lahko ustreli. Drugače bi lastnik psa tožil policaja ne glede na to kako nevarnega psa ima ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jype ::

Invictus> Drugo dejstvo pa je, da zadeva pri nas ni urejena. Policija praktično ne more nič narediti dokler pes ne ugrizne človeka. Šele takrat ga lahko ustreli. Drugače bi lastnik psa tožil policaja ne glede na to kako nevarnega psa ima ...

Nikjer na svetu policija ne more streljati na za drog privezanega psa, čeprav je jasno, da je privezat psa za drog in ga pustiti samega na javnem kraju neodgovorno.

;-) ::

Invictus je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Pricakovati od otroka in od nelastnika psa, da bodo tocno vedeli kako naj se obnasajo v blizini psa, je cista traparija. Zato mora lastnik psa poskrbeti, da pes ne bo nikoli, nikogar ogrozal.


+1

Se strinjam. Lastnik psa je odgovoren za svojega psa. Če je malo večji, je v bistvu že orožje. Najbrž tudi ne bi pustili ljudem da se prosto sprehajajo s sekirami pod pazduho ...

Drugo dejstvo pa je, da zadeva pri nas ni urejena. Policija praktično ne more nič narediti dokler pes ne ugrizne človeka. Šele takrat ga lahko ustreli. Drugače bi lastnik psa tožil policaja ne glede na to kako nevarnega psa ima ...

ti pa bi kr streljal privezane pse. zadeva je urejena, če je pes izpuščen dobiš kazen, ki ni mala.

Invictus ::

Kazni vem da so. Ampak nisem še za nikogar slišal da bi jo plačal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

;-) ::

če nisi ti slišal še ne pomeni da je noben ni.

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Invictus> Drugo dejstvo pa je, da zadeva pri nas ni urejena. Policija praktično ne more nič narediti dokler pes ne ugrizne človeka. Šele takrat ga lahko ustreli. Drugače bi lastnik psa tožil policaja ne glede na to kako nevarnega psa ima ...

Nikjer na svetu policija ne more streljati na za drog privezanega psa, čeprav je jasno, da je privezat psa za drog in ga pustiti samega na javnem kraju neodgovorno.


Ne sme, more že.

nevone ::

Kar mene zanima je epolog te konkretne zgodbe.

Bo lastnica kanovana? In kako? 300 evri? Isto kot razdražena mati, ki ni ugriznila nikogar?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Keyser Soze ::

Super Sonic je izjavil:

Težko. Imam pa za razliko od tebe zmožnost širšega dojemanja, al pa tudi ne, glede...

Ne vem če imaš glih zmožnost širšega dojemanja. Ker te tepe že dojemanje v segmentu t.i. starševske ljubezni napram ostalim vrstam ljubezni. Iz tvojih izjav je namreč zaslediti, da je razumevanje starševske ljubezni za nekatere (predvidevam da nestarše) nepredstavljivo oz. nerazumljivo. Neka misterija, ki je dosegljiva samo tistim, ki imajo otroke. Zato sem tudi vprašal, kaj meniš o nebioloških starših, pa odgovora nisem dobil.

Je pa lepo, da si napisal, da ni sprejemljivo. Ampak samo razumljivo. OK, naj bo deloma razumljivo, da nekateri niso sposobni na civiliziran način brzdat čustev in gredo čez nejasno mejo sprejemljivega. Ni pa deloma sprejemljivo, da je to v večji meri dovoljeno staršem (a samo biološkim še vedno ne vem?), ker skrbijo za otroka. Vsaj meni ne. Pa naj bom zaradi tega v manjšini. Hvala bogu, saj mislim da je ta manjšina tista, ki pelje proti boljšemu svetu, kjer se obnašaš civilizirano oz. racionalno, brez emocionalnih katastrof. Večino je pa pač potrebno, stežka zgleda, naučiti kako se sooča s težavami.

Kar se tiče pa konkretnega primera sem pa že povedal moje mnenje. Pa je spet problem širina zgleda. Nimaš faktov kaj točno se je dogajalo. Imaš samo iz medijev izhajajoče izjave udeleženk incidenta, par izjav ljudi ki so komentirali dogodek in to je to. Na podlagi tega si ti, in par drugih, sposoben pisat sodbo o upravičenosti kazni materi otroka. To je IMO svojevrsten fenomen. Ampak ne fenomen takih, ki so sposobni razmišljati v širino, temveč tistih, ki gledajo izko, skozi čustveno razrvan POV. Je pa res, da je večina ljudi takšnih ja. Morajo poiskat dva pola v situaciji. Enega, ki bo zastopal vse slabo kar obstaja, in enega, ki bo skoraj utelešenje božjega.

Nimate dejstev, ne veš kaj se je dogajalo tekom dogodka, kaj se je dogajalo tekom postopka. Razen če si videl poročilo policista al pa stal dva metra stran in videl ter slišal vse kar se je dogajalo? V nasprotnem primeru si tako grozno v jalovih domnevah, da več ne vidiš kaj je prav in kaj narobe.

P.S.: @BW Pričakovat od starša, da ve kaj je pametno in kaj ne je nekaj kar je bilo še nedolgo nazaj normalno. Če starš ni sposoben prevzeti odgvornosti za svojo skrb za otroka ne more biti starš. Preprosto. Ne more biti izgovor, da pač nisi vedel kako se obnašati poleg psa, pa si šel kar mal prcat psa oz. se poskusno šetat mimo njega, češ kar bo pa bo. Da vem za drugič, ker se rad učim iz svojih napak. (ne govorim o konkretnem dogodku, ampak na splošno)
OM, F, G!

;-) ::

nevone je izjavil:

Kar mene zanima je epolog te konkretne zgodbe.

Bo lastnica kanovana? In kako? 300 evri? Isto kot razdražena mati, ki ni ugriznila nikogar?

o+ nevone


Mislim da bo on dobil 800, polovica 400 (al je 600 pa polovica 300), ona pa 360 polovička 280. Ostalo pa pač civilna tožba

nevone ::

Nimate dejstev, ne veš kaj se je dogajalo tekom dogodka, kaj se je dogajalo tekom postopka. Razen če si videl poročilo policista al pa stal dva metra stran in videl ter slišal vse kar se je dogajalo? V nasprotnem primeru si tako grozno v jalovih domnevah, da več ne vidiš kaj je prav in kaj narobe.


Imamo eno zelo pomembno dejstvo. In to je, da je pes otroka dejansko ugriznil. In če je kazen za ugriz enaka ali manjša od kazni za kaljenje reda in miru, ki ga je izvajala mati, potem je z zakoni nekaj narobe, ali pa z izvajanjem le-teh.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

St235 ::

nevone je izjavil:

Kar mene zanima je epolog te konkretne zgodbe.

Bo lastnica kanovana? In kako? 300 evri? Isto kot razdražena mati, ki ni ugriznila nikogar?

o+ nevone


600 in naprej, plus kartoteka

;-) je izjavil:

nevone je izjavil:

Kar mene zanima je epolog te konkretne zgodbe.

Bo lastnica kanovana? In kako? 300 evri? Isto kot razdražena mati, ki ni ugriznila nikogar?

o+ nevone


Mislim da bo on dobil 800, polovica 400 (al je 600 pa polovica 300), ona pa 360 polovička 280. Ostalo pa pač civilna tožba


Kaka polovička v sodnem postopku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

;-) ::

Kazen dobiš prvo od policaja če ti pes koga ugrizne-plačilni nalog in imaš možnosti polovičke.

St235 ::

Right, in zakaj je pol podal ovadbo? Rad bi videl kako zgleda plačilni nalog, ki ga spiše policaj, ko nekdo povzroči lažje telesne poškodbe.

Keyser Soze ::

nevone je izjavil:

Imamo eno zelo pomembno dejstvo. In to je, da je pes otroka dejansko ugriznil. In če je kazen za ugriz enaka ali manjša od kazni za kaljenje reda in miru, ki ga je izvajala mati, potem je z zakoni nekaj narobe, ali pa z izvajanjem le-teh.

To je zgolj osnovno dejstvo. Ali je zelo pomembno ali ne, v smislu kako bo potekal postopek oz. kakšna bo kazen, je pa IMO prej ne kot ja.

Tebi, ki zadevo gledaš nekako tako kot Super Sonic, torej tercialsko (važno, da se govori), je to najpomembnejše dejstvo, na podlagi katerega si že razsodila primer. Kot sem videl v tvojih prispevkih. Kako že rečejo? Blagor vam, ker vam je vse tako preprosto. Sancta Simplicitas!
OM, F, G!

St235 ::

nevone je izjavil:

Nimate dejstev, ne veš kaj se je dogajalo tekom dogodka, kaj se je dogajalo tekom postopka. Razen če si videl poročilo policista al pa stal dva metra stran in videl ter slišal vse kar se je dogajalo? V nasprotnem primeru si tako grozno v jalovih domnevah, da več ne vidiš kaj je prav in kaj narobe.


Imamo eno zelo pomembno dejstvo. In to je, da je pes otroka dejansko ugriznil. In če je kazen za ugriz enaka ali manjša od kazni za kaljenje reda in miru, ki ga je izvajala mati, potem je z zakoni nekaj narobe, ali pa z izvajanjem le-teh.

o+ nevone


Da je kazen za kršenje JRM enaka povzročitvi lažjih poškodb iz malomarnosti, trdiš samo ti.

nevone ::

Tebi, ki zadevo gledaš nekako tako kot Super Sonic, torej tercialsko (važno, da se govori), je to najpomembnejše dejstvo, na podlagi katerega si že razsodila primer. Kot sem videl v tvojih prispevkih. Kako že rečejo? Blagor vam, ker vam je vse tako preprosto. Sancta Simplicitas!


To kar si ti razbral iz mojih prispevkov je Sancta Simplicitas. Kar mi prav po tercialsko očitaš.

To je zgolj osnovno dejstvo. Ali je zelo pomembno ali ne, v smislu kako bo potekal postopek oz. kakšna bo kazen, je pa IMO prej ne kot ja.


Seveda, to je princip vseh zmuzatorjev.

Kaj pa je potem pomembno? Kakšne barve lase je imel otrok in če je pes morda alergičen nanje?

o+ nevone

Da je kazen za kršenje JRM enaka povzročitvi lažjih poškodb iz malomarnosti, trdiš samo ti.


Ne trdim. Sprašujem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

;-) ::

St235 je izjavil:

Right, in zakaj je pol podal ovadbo? Rad bi videl kako zgleda plačilni nalog, ki ga spiše policaj, ko nekdo povzroči lažje telesne poškodbe.

Ko je mene en vsipal, cup na policijo čez par ur so mu že bili doma in je dobil kazen 360€ polovico 180, šele nato sem šel k zdravniku in ostale kolobocije.

St235 ::

To seveda, da je bila v konkretnem primeru podana ovadba in ne neposredno globa, seveda nima veze.

Me razveseliš za kaj je bila izrečena kazen? Za povzročitev lažjih telesnih poškodb zagotovo ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BigWhale ::

Keyser Soze je izjavil:

P.S.: @BW Pričakovat od starša, da ve kaj je pametno in kaj ne je nekaj kar je bilo še nedolgo nazaj normalno. Če starš ni sposoben prevzeti odgvornosti za svojo skrb za otroka ne more biti starš. Preprosto. Ne more biti izgovor, da pač nisi vedel kako se obnašati poleg psa, pa si šel kar mal prcat psa oz. se poskusno šetat mimo njega, češ kar bo pa bo. Da vem za drugič, ker se rad učim iz svojih napak. (ne govorim o konkretnem dogodku, ampak na splošno)


Starsi seveda morajo skrbeti za otroke in morajo vedeti kaj je najbolj pametno in kaj ne. Ampak, to dejansko pricakovati tudi v praksi je norost. Stars itak vedno prevzame (neko posredno) odgovornost (druge moznosti tako ali tako nima), ampak to se ne pomeni, da je zaradi nekaterih dogodkov slab stars ali da dela kaj narobe.

Zadnjic je sel sosedov mulc v solo in je padel na ledu in si razbil glavo. KAKSNI NEODGOVORNI STARSI V ZAPOR Z NJIMI! Ce bi mu dali dereze in cepin in sli v navezi z njim v solo, se to nikakor ne bi zgodilo in bi mulc imel se vedno celo glavo.

Dovolje je, da mati izpusti hci medtem, ko brska za kljuci od avtomobila po torbici, pa bo smrklca sla pobozat psa.

Tako kot lastnik psa ne more vedno nadzorovati svojega psa, tako stars ne more vedno nadzorovati svojega otroka. Praviloma pa lahko lastnik psa precej lazje prepreci psu, da bi ugriznil nekega mimoidocega cloveka.

Dokler nimamo 'parkirisc za pse', ki so ograjena, da nihce do teh psov ne more, se NIKAKOR ne moremo izgovarjati na 'kaj je pa nekdo drezal/grdo/gledal/se priblizal/ ... psa/psu'. Ali pa na starse, ki ne znajo skrbeti za otroke.

Super Sonic ::

Nimaš faktov kaj točno se je dogajalo. Imaš samo iz medijev izhajajoče izjave udeleženk incidenta, par izjav ljudi ki so komentirali dogodek in to je to. Na podlagi tega si ti, in par drugih, sposoben pisat sodbo o upravičenosti kazni materi otroka. To je IMO svojevrsten fenomen.


Se, pravi, če povzamem, ti lahko mene opisuješ in sodiš o meni kot fenomenu, ki na podlagi medijev sodi (LOL, drugega ne morm rečt, ker kaj več kot to, da sem že 10x napisal, da ne sodim, ampak se samo pogovarjam) drugim, sam, pa v isti sapi počneš enako? ;)

Nimate dejstev, ne veš kaj se je dogajalo tekom dogodka, kaj se je dogajalo tekom postopka.

Ker ti nisi sodišče, noben policaj ali kaka tretja oseba za izvajanje zakona, te en drek briga kaj tam piše, ker ti ne boš nič dosodil. Mi se pogovarjamo, kako deluje na splošno klimo to, da sprovocirana mati povzdigne glas in zato dobi kazen. Ter kako normalno (oz. nenormalno za nekatere) to je.

Iz tvojih izjav je namreč zaslediti, da je razumevanje starševske ljubezni za nekatere (predvidevam da nestarše) nepredstavljivo oz. nerazumljivo.

Ja, sem v to prepričan, da ti, prvič niti nimaš otroka, in drugič, niti ne veš kako je, če je tvoj otrok napaden. Mogoče si pa lahko predstavljaš kino predstavo, kjer ti en Sonic teži, ker cmokaš z dunajcem v kinu in ti najeda 100000x bolj kot si to želiš, te provocira in se vprašaš, če boš lahko tiho (šala, sicer).

Zato sem tudi vprašal, kaj meniš o nebioloških starših, pa odgovora nisem dobil.

Koliko so nebiološki starši relevantni v tej temi veš samo ti, ampak da ne nafutram, bi lahko odgovorim to, da sem prepričan, da tudi nebiološki starši lahko razvijejo starševsko ljubezen.

Ne trdim. Sprašujem.

V bistvu jih daje logika, da če nisi z njimi - si proti njim, neglede nato kaj pišeš, meniš ali sprašuješ. In ni jih malo v tej temi izdelanih v tem smislu.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

St235 ::

Ker ti nisi sodišče, noben policaj ali kaka tretja oseba za izvajanje zakona, te en drek briga kaj tam piše, ker ti ne boš nič dosodil. Mi se pogovarjamo, kako deluje na splošno klimo to, da sprovocirana mati povzdigne glas in zato dobi kazen. Ter kako normalno (oz. nenormalno za nekatere) to je.


Ne glede na to ali imaš dejanska sodna pooblastila se zakoni tičejo vsakega posameznika in nihče ne sme bit nad njimi. In to je ti sto kar poskušamo dopovedat. Vsak človek v takšni situaciji je upravičen do reakcije. Če pa ta reakcija vodi v kršitve zakona pa je enako upravičeno, da se ta reakcija sankcionira. Drugače še tako zahojena pravna država ne more funkcionirat.

Super Sonic ::

Ne glede na to ali imaš dejanska sodna pooblastila se zakoni tičejo vsakega posameznika in nihče ne sme bit nad njimi.


Sej ni. Pogovarjamo se, ali je možno, da je policaj naredil napako v tem primeru, ali je zakon debilen (ker pač tretira dretje po ulici enako kot v tem primeru), ali je družbeno sprejemljivo, da se dereš kljub vsemu če imaš debilen zakon in lesene policaje, ipd. Zraven se seveda vleče še v temo marsikaj.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

St235 ::

Policaj ni naredil napake, če je do kršitve prišlo. Edina možna napaka bi bila, če kršitve ni bilo in je vseeno izrekel sankcijo. O tem bo ob morebitni pritožbi odločalo sodišče. Kot sem jaz sledil poročanje v medijih, mati ne oporeka kazni.

Ali je zakon debilen ,ker ljudem ne dovoli zmerjanja in verbalnega obračunavanja z drugimi? Jaz menim, da ne. Ker pač nismo v srednjem veku in se moramo bit zmožni kontrolirat. Če tega nismo nas mora doletet kazen. Enako kot za druge prekrške.

Keyser Soze ::

Aha, potem se v tej temi pogovarjamo povsem hipotetično že nekaj časa oz. praktično od OPja dalje?
Dejanska situacija nam je samo izhodišče in vsi, ki sem jih vzel v svoj "primež" popolnoma dopuščajo in seveda tudi PODPIRAJO možnost, da se v takšni situaciji kaznuje tudi mater napadenega otroka?

Super Sonic, Nevone?

@BW
Ja, če se je razbil na ledu, zato ker mu starši niso rekli naj pazi kje poskakuje, da si ne bo razbil glave, potem so en kurc starši in nevredni vzgoje otroka. Upam, da so mu vsaj povedali, da ne sme tiča vtikat v punco, ki mu reče ne, če že greva v ekstreme, kot je vtikanje staršev v zapor za takšne stvari. Ker če mu niso, upam, da nimaš kakšne hčerke, ki bo naletela na takšnega "vzgojenca".
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

noker ::

Nekaj je zagotovo: psi morajo biti po zakonu privezani, tisti, ki so malo bolj nevarni, bi morali nosit tudi nagobčnik. Tu je vse kristalno jasno, transparentno.
Ampak...
zdi se mi, da nekateri malo preveč "pozornosti" posvečate nepomembnim zadevam, kot so odvezani psi. Po mojih izkušnjah bi bilo bolje, če bi kdaj pa kdaj namesto psa privezali kakega človeka. In mislim povsem resno. Mene osebno so v življenju precej bolj ogrožali ljudje, kot psi. Psov ne izzivam, jih ne dražim, ne rinem vanje ... in še nikoli nisem imel niti najmanjše težave. Tudi sam imam "zverino", ki pa bi verjetno (če bi prišlo do npr. ropa stanovanja, "zverina" je namreč v hiši) še pomagala nosit pohištvo ven, ne pa, da bi kogarkoli ugriznila. Ampak, pes ima kosmata ušesa, zato imam tudi svojo "zverino" med ljudmi privezano, v gozdu pa večinoma spuščeno (čeprav niti tega ne bi smel, menda). Ko vidim, da se nekdo približuje, "zverino" privežem.
Namenoma sem pisal "zverina", ker dvomim, da bi pasjebojazljivce/haterje lahko prepričal v nasprotno. Da naš pes ni nevaren. Čeprav je v 95 % odziv do omenjene "zverine" nadvse pozitiven. Mnogi "jo" hočejo kar sami pobožat, jo malce "pregnest", otroci nasploh. In nimam nič proti, posebej če otrokom to dovolijo starši. Jaz verjamem, da ne bo ugriznila nikogar, zato ker ji zaupam. Bolj, kot marsikateremu človeku, ki govori eno, dela pa povsem drugače. In, ki dejansko zna ranit.
Torej, če sklenem: zaupam "zverini" in vem, česa je "zmožna" (recimo imeti napadalnega psa prostega, je zagotovo vsaj absolutno nedopustno), v popolnosti odgovarjam za njena dejanja. In ja, strinjam se, da če pes ugrizne človeka, da se temu primerno ukrepa proti lastniku. Povsem korektno in v skladu z zakonom in razumom.
Ampak, vseeno pa bi bili ljudje lahko vsaj malce bolj tolerantni, strpni do živali.
Sicer pa, kako naj bomo do živali, če še do soljudi nismo ?

FlyingBee ::

otroka moraš naučiti, da ne hodi po cesti, razen če jo prečka na označenem mestu in/ali, ko se prepriča, da je popolnoma varno, noben pa mi ne bo rekel, da moram otroka učiti glede psov, ki ga lahko napadejo pa ga bom moral vseeno

razlika pa je v tem, da so ceste označene, namenjene vozilom, psi pa so lahko povsod in čeprav je po zakonu, da morajo biti privezani, ni zagotovila, da se bo lastnik držal tega (že vidim kako bo spomladi po Tivoliju skakalo polno psov neprivezanih, ki alhko otroka ogrozijo že samo če se malo obregnejo vanj)
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Super Sonic ::

Policaj ni naredil napake, če je do kršitve prišlo.

Ok, samo kako to, da v prepriru, kjer pride do verbalnih udarcev, lahko en policaj presodi, da je samo ena stran tista, ki je povedala več, in še, kako to zgleda, če je to mama napadane deklice.

Kot sem jaz sledil poročanje v medijih, mati ne oporeka kazni.

Mati je en kurc pravnica in je šele kasneje dojela,da je edino ona dobila kazen iz naslova kršenja javnega reda in miru. Zato je tudi šla po medije. To, vsaj zame, defacto ne pomeni, da je stvar sedaj ok.

Ali je zakon debilen ,ker ljudem ne dovoli zmerjanja in verbalnega obračunavanja z drugimi? Jaz menim, da ne.

Ta primer je specifičen. Kolikorat se pa to zgodi? Kaj kaže zgodovina in praksa iz takšnih dogodkov, gledano z obeh strani? Jasno je, da je zakon dober v kolikor gre za običajne kršitve, ampak v teh izrednih okoliščinah, se je pokazal kot vsaj čuden. In javnost je začudena, zgrožena, ravno tako je še dodatno zamajan ugled policije. Sedaj je na vrsti sodišče, da zadevo popravi ali pa ne, ter sproži še večje polemike.

Aha, potem se v tej temi pogovarjamo povsem hipotetično že nekaj časa oz. praktično od OPja dalje?

A ti sodiš? Ne vem če si kompetenten za to. Seveda se pogovarjamo hipotetično in zraven vsak posebej izkazujemo (ne)razumevanje problematike. Kaj več od tega v tej temi, na tem mestu, ne boš dosegel. Je pa dobro, da je v tej temi pravna služba, da razkriva vse neboloze, ki lahko pridejo v takšnih situacijah.

Dejanska situacija nam je samo izhodišče in vsi, ki sem jih vzel v svoj "primež" popolnoma dopuščajo in seveda tudi PODPIRAJO možnost, da se v takšni situaciji kaznuje tudi mater napadenega otroka?

Dokler ti pošiljaš nekoga v tri krasne, po napadu svojega otroka (ki ga je odpeljal rešilec v UKC), med tem, ko te ta še provocira, ne jaz, ne ŠIRŠA javnost, ne vidi nobene težave. Enačit tak dogodek z nekim random dretjem po cesti, ali najstniškim pijančevanjem pozno ponoči sredi ulice, je nebuloza. Jasno je, vsakomur, da dretje v javnosti ni primerno, ampak so okoliščine, ko se to razume. In javnost obsoja dejanje policaja, ker je mami dal kazen in po vaše, je to sedaj konec države 21 stoletja in pejmo nazaj v srednji vek.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Keyser Soze ::

Super Sonic je izjavil:

Dokler ti pošiljaš nekoga v tri krasne, po napadu svojega otroka (ki ga je odpeljal rešilec v UKC), med tem, ko te ta še provocira, ne jaz, ne ŠIRŠA javnost, ne vidi nobene težave. Enačit tak dogodek z nekim random dretjem po cesti, ali najstniškim pijančevanjem pozno ponoči sredi ulice, je nebuloza. Jasno je, vsakomur, da dretje v javnosti ni primerno, ampak so okoliščine, ko se to razume. In javnost obsoja dejanje policaja, ker je mami dal kazen in po vaše, je to sedaj konec države 21 stoletja in pejmo nazaj v srednji vek.

Bah, še sami sebe ne razumete.;((

Nima smisla vbijat stvari v trde buče.
OM, F, G!

Super Sonic ::

Bah, še sami sebe ne razumete.


Ko boš enkrat čital tisto tvoje nakladnje o nevredni vzgoji in boš sam starš, ti bo marsikaj bolj jasno. Zaenkrat pa ja, trda buča -> je trda buča. ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

nevone ::

Aha, potem se v tej temi pogovarjamo povsem hipotetično že nekaj časa oz. praktično od OPja dalje?
Dejanska situacija nam je samo izhodišče in vsi, ki sem jih vzel v svoj "primež" popolnoma dopuščajo in seveda tudi PODPIRAJO možnost, da se v takšni situaciji kaznuje tudi mater napadenega otroka?

Super Sonic, Nevone?


Evo jaz dopuščam.

Ne morem se pa strinjat, da bo edina, ki bo kaznovana, mati napadenega otroka, ali pa da bo kazen zanjo večja kot za lastnico psa.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Keyser Soze ::

@Super Sonic
Še vedno mi nisi odgovoril na vprašanje, kje boš potegnil ločnico razumevanja razgrajanja biloškega starša od vseh ostalih kategorij razgrajačev, kot so nebiološki starši, random "dretniki" po cestah, najstniško pijančevanje pozno ponoči sredi ulice, ipd.

Morda zato ker si sam ena velika nebuloza in v vsem tem času še vedno nisi niti približno dokrajčil, kar ti skušam povedat, pametnega se pa še vedno veselo delaš? Katastrofa.

@nevone
Lepo da dopuščaš, samo kolikor se spomnim, si vseeno v konkretnem primeru obsodila kaznovanje matere zaradi krešnja JRM, kar verjetno pritrjuješ tudi v zadnjem postu, brez kakršnihkoli tehtnih dokazov oz. poznavanje dejanskih dejstev? Kako lahko sodiš o tem, če ne veš kaj TOČNO se je tam dogajalo. Imaš samo skop oris dogajanja in pričevanje udeleženk. Nič drugega. To se ti zdi popolnoma dovolj, da brez kančka slabe vesti mater oprostiš vsakršnega grdega ravnanja (niti ne veš kaj točno je storila) in brez milosti obsodiš lastnico psa praktično namerne malomarnosti, če se lahko tako izrazim.

Bi lahko ti dve osebi pogledala v oči in jima to rekla, brez da so ti predstavljena dodatna, dejanska dejstva?

P.S.: Krivda lastnice psa sigurno obstaja, nikakor pa ne izključuje morebitne krivde matere, sploh za druge kršitve. Tudi če izhajajo iz tega dogodka.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Vlomilec je priča umoru v hiši. Je oproščen vloma?

PaX_MaN ::

Seveda. Saj ga niso dobili, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

BigWhale ::

Keyser Soze je izjavil:

@BW
Ja, če se je razbil na ledu, zato ker mu starši niso rekli naj pazi kje poskakuje, da si ne bo razbil glave, potem so en kurc starši in nevredni vzgoje otroka. Upam, da so mu vsaj povedali, da ne sme tiča vtikat v punco, ki mu reče ne, če že greva v ekstreme, kot je vtikanje staršev v zapor za takšne stvari. Ker če mu niso, upam, da nimaš kakšne hčerke, ki bo naletela na takšnega "vzgojenca".


O sami vzgoji ne ves prav veliko, a ne? No saj ni nic narobe s tem. Vsi se ucimo. Slo je za hipoteticnega mulca in hipoteticne starse. Ter dejstvo, da se ne na otroka in ne na zival ne da vedno 100% paziti, pa ce se se tako trudis. Je pa precej lazje prepreciti psu, da bi obgrizel mimoidoce. Kupis mu nagobcnik.

Keyser Soze ::

Mipe je izjavil:

Vlomilec je priča umoru v hiši. Je oproščen vloma?

Če je vlomilec, potem ne, če je pa domnevni vlomilec, potem odvisno od dokazov oz. ugotovljenih dejstev.

Pol maš pa še dogovore o višini kazni, če zakonodaja dopušča to opcijo. On priča, pa ga oprostijo vloma.
OM, F, G!

Mipe ::

@BigWhale: Ali pa psa ne vlačiš v zanj stresno okolje. Čist enostavno. PSI NISO MODNI DODATEK, PORKADUŠ!

nevone ::

Lepo da dopuščaš, samo kolikor se spomnim, si vseeno v konkretnem primeru obsodila kaznovanje matere zaradi krešnja JRM, kar verjetno pritrjuješ tudi v zadnjem postu,


Ja sem v začetku obsodila, ampak me je jype prepričal, da morda pa tudi mati ni bila kaznovana povsem po nedolžnem. Toliko pa že poznam psihologijo ljudi, da dopuščam, da je bila mati lahko kljub prošnjam in opozorilom skrajno anoying.

brez kakršnihkoli tehtnih dokazov oz. poznavanje dejanskih dejstev?


Nekaj dejstev poznamo in niso nepomembna. Itak pa jaz ne bom nikogar obsodila niti kaznovala. To bo naredilo sodstvo.

Da pa ne bi smela povedat svojega mnenja in ga zagovarjat, mi pa na kraj pameti ne pride.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Super Sonic ::

Še vedno mi nisi odgovoril na vprašanje, kje boš potegnil ločnico razumevanja razgrajanja biloškega starša od vseh ostalih kategorij razgrajačev, kot so nebiološki starši, random "dretniki" po cestah, najstniško pijančevanje pozno ponoči sredi ulice, ipd.


Ločnico lahko potegneš že z olajševalnimi okoliščinami ob takšnih dogodkih in to brez da bi se delal norca. Ampak to ni tvoj stil.

Morda zato ker si sam ena velika nebuloza in v vsem tem času še vedno nisi niti približno dokrajčil, kar ti skušam povedat, pametnega se pa še vedno veselo delaš? Katastrofa.

Ti si povedal v enem stavku - kaj hočeš povedat. In to ni bilo nič kaj takšnega, kar ne bi že 3 pred teboj trobili in to ni bilo nič kaj takšnega, kot večina trobi nazaj, da to razume, ampak to ni point te zgodbe. Ostalo kako in kaj niti ni vredno besede.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Keyser Soze ::

BigWhale je izjavil:

O sami vzgoji ne ves prav veliko, a ne? No saj ni nic narobe s tem. Vsi se ucimo. Slo je za hipoteticnega mulca in hipoteticne starse. Ter dejstvo, da se ne na otroka in ne na zival ne da vedno 100% paziti, pa ce se se tako trudis. Je pa precej lazje prepreciti psu, da bi obgrizel mimoidoce. Kupis mu nagobcnik.

Meni je to popolnoma jasno, ker ni treba pazit samo na male otroke. Včasiih je treba pazit celo na starejše, take konkretno mlajše, kakšne v puberteti, ipd. Vsak nosi s sabo določeno mero odgovornosti. Na žalost novodobni (pri starejših tega nisem opazil) starši velikokrat operirajo s tem argumentom. Da opravičijo svoje napake bi rekel. Ki bolj morijo njihovo dušo, kot pa ostale okoli njih.

Bom pa še tebe vprašal podobno kot sem Super Sonica. Kdo ve kaj o vzgoji (čuvanju osebe)? Biološki starši največ? Potem jim sledijo recimo istospolni, nato krušni, pa kakšni stari starši, potem so tisti, ki morajo skrbeti za kakšne starostnike, tisti, ki imajo partnerja s kakšno naknadno psihično boleznijo ali poškodbo, ki vpliva na dojemanje, ipd., in tako naprej?
OM, F, G!

Keyser Soze ::

@nevone
Vidiš, meni pa na kraj pameti ne pade, da bi se opredelil do krivde dejanske osebe v dogodku, ki ga ne poznam v detajle. Se mi zdi, da niti nimam pravice tega storit. Ker to ni v obsegu moje svobode govora. Lahko pa o tem govorim, če se pogovarjamo o hipotetični situaciji, kjer probamo potem opredelit to nejasno mejo, koliko še lahko vpiješ in zganjaš zdrahe ob določenih dogodkih.

@Super Sonic
Dokler boš hodil na vem z argumenti tipa, ne moreš razumeti tega, dokler nisi starš, pa res ne mislim šprata besed, da takšnemu človeku vbijem v betico, da nima prav oz. da trosi naokoli bedarije.
OM, F, G!

Super Sonic ::

Ter dejstvo, da se ne na otroka in ne na zival ne da vedno 100% paziti, pa ce se se tako trudis.

Da se, imamo par teh forumskih Supermanov, ki to vse z levo pohendlajo. Sej smo v 21 stoletju, madona, kaj ne boš.

Dokler boš hodil na vem z argumenti tipa, ne moreš razumeti tega, dokler nisi starš, pa res ne mislim šprata besed, da takšnemu človeku vbijem v betico, da nima prav oz. da trosi naokoli bedarije.

Ja, trdim, da težko razumeš napad psa na lastnega otroka, če nisi starš in to se tudi v tej temi vidi, pa še dokazuje poleg. Med tem pa ti, ki nisi starš, učiš BW kaj je vzgoja - o tem bi pa veljajo kakšno rečt.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

St235 ::

Ok, samo kako to, da v prepriru, kjer pride do verbalnih udarcev, lahko en policaj presodi, da je samo ena stran tista, ki je povedala več, in še, kako to zgleda, če je to mama napadane deklice.


Policist je v skladu z svojimi pooblastili sprejel odločitev. Na kaj je oprl svojo odločite ne vem, bo pa zadeva vsekakor pod drobnogledom če bo šla pred sodnika. Sam sem že omenil, da sem bil priča prometni nesreči, kjer se je oseba X znašala nad povzročiteljico nesreče vsaj 20 minut in z tem ni prenehala niti ko je prišla policija. Tako, da ja možno je da pride do situacije, kjer zgolj ena oseba krši JRM. Kaj se je dejansko zgodilo v omenjenem primeru pa nihče od nas en ve, ker nas ni bilo tam. Pričanja tako matere kot lastnice pa so 100% pristranska.

Ta primer je specifičen. Kolikorat se pa to zgodi? Kaj kaže zgodovina in praksa iz takšnih dogodkov, gledano z obeh strani? Jasno je, da je zakon dober v kolikor gre za običajne kršitve, ampak v teh izrednih okoliščinah, se je pokazal kot vsaj čuden. In javnost je začudena, zgrožena, ravno tako je še dodatno zamajan ugled policije. Sedaj je na vrsti sodišče, da zadevo popravi ali pa ne, ter sproži še večje polemike.


Z vidika zakona specifika primera ne vpliva na to ali je nekaj kršitev ali ne. Se pa strinjam, da mora policija v takem primeru presodit na podlagi dejanske situacije ali je sankcija potrebna. Enako naprimer zakon ne loči med prehitro vožnjo ker se ti mudi v službo in med hitro vožnjo ker ti na zadnjem zicu rojeva žena. Vendar pa mora policist, ki v recimo slednjem primeru kršitev kljub vsemu spregleda imet hudičevo dobre argumente, da to stori.

Kot sme že omenil, če se je mati dejansko verbalno spravila nad lastnico in policist ne bi posegel v zadevo in napisal globe, bi kaj hitro lastnica psa imela argument, da je bila nepravično obravnavana. Da je pravzaprav vse krivda histerične mame, ki se je spravila na njenega psa. Policija pa je samo nemo opazovala in nje revici ni hotela pomagati.

nevone ::

Vidiš, meni pa na kraj pameti ne pade, da bi se opredelil do krivde dejanske osebe v dogodku, ki ga ne poznam v detajle. Se mi zdi, da niti nimam pravice tega storit.

Mi nismo sodniki. Tudi jaz nisem. Ampak povej mi potem, kako lahko razsoja sodnik, ki nikoli ni priča dogodku? Je po tvojem moralnem sistemu upravičen dajat sodbe in kazni in to uradne in konkretne?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Stojansto> razlika pa je v tem, da so ceste označene, namenjene vozilom, psi pa so lahko povsod in čeprav je po zakonu, da morajo biti privezani, ni zagotovila, da se bo lastnik držal tega

A zagotovilo, da se bodo vozniki držali prometnih predpisov pa je, al kaj?

LuiIII ::

Lastnik je odgovoren za psa. Popolnoma odgovoren. Situacija bi bila morda zanimiva, če bi bil pes na privatnem zemljišču kamor otrok ne bi imel prostega vstopa brez pomoči matere,... Tako pa je bil incident verjetno na javnem kraju kjer bi moral biti pes ustrezno opremljen in 100% nadzorovan. Ko se psu približa otrok, ki je ali pa ni pod nazdorom, mora lastnik ustrezno odreagirati in umakniti psa ali pa otroku preprečiti, da se psu približa. Tukaj upam, da ni dvoma kdo mora poskrbeti za varnost otroka ker sta to oba tako mati kot tudi lastnik oz. spremljevalec psa!
Kdor misli, da temu ni tako je bodisi neodgovoren pasjeljub ali pa enako neodgovoren starš.
Če pa je mama nato doživela manjši živčni zlom, pa mislim, da tudi ni nič čudnega. Je pa tudi tu seveda neka meja. Vsekakor bi jo moral lastnik psa v tem primeru slabše odnesti. Pač je huje če pes nekoga ugrizne kot če je kdo zaradi tega pošteno napiz*en.
««
15 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprehod in odvezani psi (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Loža
89677385 (47433) Ben Dover
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955993 (45840) Massacra
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922356 (20605) krneki0001

Napad psov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20114365 (10888) Tody

Več podobnih tem