» »

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen?

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen?

««
12 / 20
»»

lexios ::

kam ga boš pa dal?

lastniku ga ne moreš, ker je dokazal da je neodgovoren

zavetišča majo premalo prostora

in smo kjer smo


Vidiš, s te plati pa nisem razmišljal. Najbrž moraš pol res oba... Pa še ostale člane družine, da se kdo ne pritoži!;)

jype ::

telbanc> Hočem le povedat, da se sprenevedaš, kot vedno. In večinoma ne razumeš kaj pišemo, po vsej sili pa bi sodeloval.....v debati.

Glede na to da si nalepil samo eno precej nagravžno fotografijo, da bi s senzacionalističnim tonom lahko nadaljeval debato po svoje, si zadnji, ki lahko kritizira moje pisanje.

telbanc> Zame je glavni otrok, zate pes.
telbanc> Tle je razlika.

Nope, razlika je v tem, da je zame glavni otrok, zate pa ŠOKANTNO.

#000000 ::

Po ogledu prispevka na svetu, sem videl da je ta psička še v bistvu mladič, bi upal it stavit da se je pes hotu igrat in res je da te psi se malo bolj grobo igrajo in tudi radi mal grizejo, ne da te bo zdej zares ugriznil ampak samo tko mal primejo. Pes ki hoče napast in ugriznit bo vedno pokazal zobe, pa naj gre za bilokero pasmo, nikjer ne vidim da bi mamica omenila da je pes kazalo zobe in se zakadil v otroka.

V bistvu gre za over-reacting s strani mamice, ki pa jo seveda razumem, se je ustrašla za otroka, in se verjetno ne spozna na pse, pes pa je bil kljub temu da je bil privezan brez nadzora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

jype ::

#000000> V bistvu gre za over-reacting s strani mamice, ki pa jo seveda razumem, se je ustrašla za otroka, in se verjetno ne spozna na pse, pes pa je bil kljub temu da je bil privezan brez nadzora.

Vse to pa je še vedno odgovornost lastnice, ki psa ni ustrezno zavarovala pred okolico (in obratno).

Psa puščat samega na prostoru pred štacuno, dokler ni v šoli pet tisočkrat ponovil vaje s popolnimi neznanci, je najmanj neodgovorno, po tistem pa samo še nepremišljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pšenični ::

"Glede na to da si nalepil samo eno precej nagravžno fotografijo, da bi s senzacionalističnim tonom lahko nadaljeval debato po svoje, si zadnji, ki lahko kritizira moje pisanje."

Nalimal sem jo zato, da se vidi kakšne so lahko posledice pasjega ugriza. Da se ve o čem se pogovarjamo. Sicer sprevračaš debato in te "po novem" na vso moč skrbi za otroka. Zanimivo. Razumeš pa ne, zakaj je mati tako odreagirala. Spet zanimivo.

#000000 ::

Ja sej to sem v bistvu hotu rečt, lastnica ni smela pustit psa brez nadzora, da pa je bil vsaj malenkost privezan je neka olajševalna okoliščina.

Je pa vse sup prenapihnjeno, ker se v bistvu ni zgodilo nič, razen ženska se je ustrašila.

lexios ::

To nima veze, če sploh ne bo odvezan. Odgovornost se nič ne zmanjša.


Če je privezan al ne je malomarnost lastnice to, da je psa pustila privezanega brez nadzora! Kriva je in . Ali izzivanje pravno formalno res ne igra vloge pa ne vem... Imho je razlika ali pes prosto teka naokoli in nekoga ugrizne ali je privezan in nekoga ugrizne.

Recimo, če je bil pes ves čas privezan je lahko to olajševalna okoliščina, samo še nagobčnik manjka pa je vse OK?

jype ::

telbanc> Nalimal sem jo zato, da se vidi kakšne so lahko posledice pasjega ugriza. Da se ve o čem se pogovarjamo. Sicer sprevračaš debato in te "po novem" na vso moč skrbi za otroka. Zanimivo. Razumeš pa ne, zakaj je mati tako odreagirala. Spet zanimivo.

Nič od tega ne drži. Nalimal si jo zato, da bi v ljudeh vzbudil gnev, ki temu primeru ne pritiče. Eden te je moral celo vprašat, če je fotografija iz tega primera. Tema ne govori o tem, kaj pomeni pasji ugriz, kdo je kriv da je pes ogrizel otroka, kaj se stori, ko otrok grize psa ali karkoli temu podobnega. Tema govori o tem, da je policist oglobil mamo otroka, ker je verbalno napadala lastnico psa. Ker očitno ne bereš mojih prispevkov in najbrž tudi tega ne boš prebral, je nesmiselno, da razlagam naprej.

lexios> Imho je razlika ali pes prosto teka naokoli in nekoga ugrizne ali je privezan in nekoga ugrizne.

Ne, ni.

lexios> Recimo, če je bil pes ves čas privezan je lahko to olajševalna okoliščina, samo še nagobčnik manjka pa je vse OK?

Če kogarkoli poškoduje, je to odgovornost lastnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

lexios ::

V tem primeru je torej lastnica kriva tudi za kršenje JRM!

jype ::

lexios> V tem primeru je torej lastnica kriva tudi za kršenje JRM!

Je, ja, kar pa v ničemer ne zmanjša kršenja JRM s strani mame (ki je za svoja dejanja odgovorna sama).

lexios ::

Po ogledu prispevka na svetu, sem videl da je ta psička še v bistvu mladič, bi upal it stavit da se je pes hotu igrat in res je da te psi se malo bolj grobo igrajo in tudi radi mal grizejo, ne da te bo zdej zares ugriznil ampak samo tko mal primejo. Pes ki hoče napast in ugriznit bo vedno pokazal zobe, pa naj gre za bilokero pasmo, nikjer ne vidim da bi mamica omenila da je pes kazalo zobe in se zakadil v otroka.

V bistvu gre za over-reacting s strani mamice, ki pa jo seveda razumem, se je ustrašla za otroka, in se verjetno ne spozna na pse, pes pa je bil kljub temu da je bil privezan brez nadzora.


Ne piše brez razloga "pri manjših otrocih je potrebna previdnost"! Igra in overreacting gor al dol...

Gre za napako lastnika, omenjat uspavanje v tem primeru* pa je neumnost, da ne bo kdo resno vzel zgornje šale!

*strike one

Je, ja, kar pa v ničemer ne zmanjša kršenja JRM s strani mame (ki je za svoja dejanja odgovorna sama).


Pa si zihr, da ga je sploh kršila? Al vztrajaš na tem, da ga je, ker je bila vložena ovadba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

BigWhale ::

- pes oziroma zival, mora biti VEDNO pod nadzorom, tudi takrat, kadar te ni zraven njega,
- stars otroku nikakor ne sme pustiti priblizevanja zivalim, ki jih ne pozna,
- zmerjanje, zaljenje in ponizevanje v javnosti se mora kaznovati, pa ceprav se vcasih taksna kazen zdi smesna.

Poleg vseh teh dejstev pa v resnici nihce ne ve, kako je tista mama kalila javni red in mir. Morda se je tudi ona 'strgala s ketne', ker je pes ugriznil otroka. Lastnici pa je obljubila, da jo bo dala obrezati in njenega partnerja kastrirati, pri tem pa preklinjala kot star mornar in zganjala vse sorte nestrpnosti.

Ja, vsak stars postane napadalno defenziven in zascitniski, ko je treba poskrbeti za otroka (in prav je tako) ampak nikjer pa ne pise, da je dovoljeno, da se stars spremeni v pracloveka in z verbalno gorjaco mlati naokrog po vsem kar se premika.

Je treba kaznovati lastnika psa? Seveda. O tem sploh ni dvoma, ker ni nikjer nobenega opravicila za dejanje psa, prav tako ni nikjer nobenega zakona, ki bi psu to dovoljeval.

jype ::

lexios> Pa si zihr, da ga je sploh kršila?

Ne, seveda ne. Policist je izrekel globo, za kar je moral imeti podlago, na to pa se seveda lahko pritoži, nakar bo na podlagi dostopnih dejstev odločalo sodišče.

JohanP ::

Glede na razvoj dogodkov nisem prepričan, da bo lastnica psa sploh kaznovana, temveč bo sodišče na koncu dodatno oglobilo mater otroka, da je domnevno načrtno sprovocirala nič hudega sludečega privezanega kužka, ki se je le branil. Za namenček pa še civilna ovadba lastnice psa zaradi duševnih bolečin ipd.
Lastnica psa potrebuje le par "prič", ki bodo sveto potrdile, da je bil kužek privezan in da sta mater in otrok rinila v njega. Kužek se je ustrašil in šavnsnil v bran ter se pri tem nažalost odvezal....

BigWhale ::

Ce pred trgovino pustis nezavarovano strelno orozje in se nek otrok z njim ustreli, ker se je namenoma igral z njim, bos kaznovan. Isto je z nezavarovanim psom.

JohanP ::

A je bila lastnica psa kaznovana?

Icematxyz ::

Recimo, če je bil pes ves čas privezan je lahko to olajševalna okoliščina, samo še nagobčnik manjka pa je vse OK?


-Pes je bil privezan, ampak se je vrv strgala, tako sem jaz razumel.
-Vsak pes ne rabi nositi nagobčnika, bo pa ta v prihodnosti morda moral nositi nagobčnik, če bo vpisan v register nevarnih psov (ker je napadel človeka).

krneki0001 ::

lexios je izjavil:




Pasme niso agresivnejše, so pa nevarnejše zaradi svoje velikosti. Če bi hodil v pasjo šolo bi vedel, da so razlike v obnašanju psov med pasmami _bistveno_ manjše kot razlike v obnašanju psov glede na lastnika.


Glede vpliva vzgoje in lastnika sem bil jasen že v prejšnih komentarjih, tule pa ciljam na karakterne (privzgojene) razlike med pasmami. Pes pasme, ki je vzrejena za namene pasjih bojev, pač po karakteristikah ni enakovreden planšarskemu ovčarju... Je pa še vedno 90% odvisno od lastnika, socializiranosti psa in vzgoje!


Pes za boje nikoli ni smel biti napadalen do ljudi. Vedno samo do drugega psa. Psa za boje,ki bi bil agresiven do ljudi so ubili in s tem delali izbor samo najbolj agresivnih do drugih psov in mirnih do ljudi. In ravno pri stafordu so to največ počeli.
Enako kot so eskimi ubijali samojede, ki so bili agresivni do jelenov. Namreč samojedi so bili čuvaji jelenov. Če bi kateri izmed njih pokazal agresijo do jelenov, bi ga lastnik takoj ubil.

Pa še glede stafordov in tega primera:
Stafordi pa so znani po tem, da so to eni izmed najboljših družinskih psov (poleg buldogov) in vedno zaščitijo otroka (tudi pred samim staršem), zelo podobno se obnašajo tudi rotvajlerji.
Staford je pes, ki se lahko v trenutku začne igrati z otrokom (katerimkoli) in do otrok res ni bil nikoli napadalen. In normalen staford nikoli, ampak res nikoli, ne bo ugriznil otroka.
Kar pa se je dogajalo in se lahko zgodi pri stafordih in rotvajlerjih, je pa nekaj drugega. Če se je mati deklice ustrašila in začela paničarit za otroka, ker se je le ta preveč približal psu in je pes začutil strah ter paniko, je lahko deklico prijel za roko da bi potegnil k sebi in jo zaščitil.
Če je v tem trenutku mati potegnila otroka k sebi, je s tem naredila več škode kot koristi. Namreč pes je pritisk na roko povečal, da bi zadržal otroka pri sebi - s tem pa povzročil nehote poškodbe na otroku.
Take stvari so se dogajale in se dogajajo.

Osebno sem že mlado mamico z otrokom nadrl zaradi tega. Namreč prišla je mimo mojega doma in moja rotvajlerka (težja od obeh skupaj - mamice in otroka) je prišla do ograje pogledat otročka. Otrok je seveda stekel do psa in ga začel božat. Mati pa panično in v strahu da bo otroka vlekla stran. Na srečo je bil pes dovolj naučen in tudi sam sem bil zelo hitro zraven, da nista ne pes in ne mati naredila kake bedarije.
Sem pa napi*dil mater in ji razložil, zakaj naj tega ne počne. Kasneje je pustila otroka, da je šel skozi vrata na dvorišče in da se je kakih 10 do 15 minut igral s psom. Pa je samo gledala in se čudila.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

nebivedu> Mati pa panično in v strahu da bo otroka vlekla stran.

Od ograje, za katero je pes? Si ti normalen? Kaj pa naj starš naredi v takem primeru? Pusti otroka, da se "igra" s tujim psom, ko ni prisotnega lastnika?

krneki0001 ::

jype je izjavil:

nebivedu> Mati pa panično in v strahu da bo otroka vlekla stran.

Od ograje, za katero je pes? Si ti normalen? Kaj pa naj starš naredi v takem primeru? Pusti otroka, da se "igra" s tujim psom, ko ni prisotnega lastnika?


Ja jaz sem normalen, ti pa očitno ne. Nimaš kaj kazat strahu in paničarit pred psom, še posebej pa ne delat hitrih gibov, za katere pes lahko misli, da so usmerjeni proti otroku. Skoraj vsak pes bo nagonsko zaščitil otroka. Lahko se zgodi, da bo starš dobil zobe na vrat zaradi tega, ker bo pes probal zaščitit otroka. Smo imeli tak primer, ko je oče (tudi lasnik tega psa) dobil zobe pred obraz, ker je otroka udaril pred psom in je pes podrl očeta in mu nastavil zobe na vrat - pa tip ni nek luzer, ampak konkreten možakar in poleg tega še varnostnik na ameriški ambasadi (bil je, kako je sedaj ne vem).
Predvsem pa moraš ostat miren v takih trenutkih in na lep način dopovedat otroku kaj ni dobro zanj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

jype ::

nebivedu> Predvsem pa moraš ostat miren v takih trenutkih in na lep način dopovedat otroku kaj ni dobro zanj.

Ja, jasno. Najprej sem dobil občutek, da nam hočeš dopovedat, da moraš otroka kar pustiti, da sam razišče, kateri psi grizejo, kateri pa ližejo.

krneki0001 ::

To nikakor, poanta je v tem, da paničarit ne smeš in hitrih gibov nikakor ne smeš delat. Počasi, mirno in odločno moraš nastopit, da pes to čuti in v takem primeru ne bo nikoli težav. Bodo pa zelo hitro ob paniki, dretju in vleki otroka stran od psa. Pes bo nagonsko pomagal otroku.

Vse bolj se mi zdi, da je tale primer o katerem se pogovarjamo nekako ravno to. Mati panična, prestrašena skoči do otroka in ga začne veči stran, pes pa prime otroka za roko in vleče v drugo stran. Nekako se mi tudi zdi, da če bi pes pograbil otroka za brez veze, da bi s tem nadaljeval tudi, ko bi mati otroka dvgnila v naročje. Pa ne samo po otroku, ampak tudi po materi. Pa očitno ni bilo tega. Verjamem pa da je mati to počela v najboljši veri da bo pomagala otroku.

Pa problem je v neizobraženosti in strahu pred psi. Pa tudi nad izborom psa sem velikokrat presenečen. Recimo za haskije; Joj kok je lep pes, pa kake lepe modre učke ima. In potem ga nabavijo, brez da bi se pozanimali, kaj in kako sploh je treba delat s haskijem. Potem ga pa po mesecu zavržejo in odpeljejo v zavetišče, ko jim je uničil vse pohištvo in jih ni pustil sedeti na sedežni in podobno. Pa ven ga vozijo samo takrat ko je leto, ker se pes boji marele in podobno. Uglavnem noro je ko enkrat kaj takega vidiš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

username ::

Očitno je, da v tej deželi poteka državljanska vojna - vojna nenormalne Države proti (normalnim) državljanom. Nenormalni so tako ali drugače, posredno ali neposredno, pasivno ali aktivno, na nasprotni strani normalnim.

Namreč ni normalno, da se ne moreš po javnih površinah gibati svobodno in brez strahu pred random fizičnim napadom (!) nase ali na svojega otroka. Ni normalno!

Je pa normalno, da se obnašaš zaščitn(išk)o do svojega otroka ter da svojo jezo in pripravljenost boriti se za svojega otroka pokažeš tistim, ki ga ogrožajo.

Policisti so predstavniki Države in v tem konkretnem primeru, ko je dotični policist oglobil mater zaradi tega, ker je pokazala zaščitništvo do svojega otroka, je nenormalna Država (spet) poslala nedvoumno sporočilo: če kdo normalen povzdigne glas proti teroriziranju sebe s strani nenormalnih, bo (za svojo normalnost) takoj kaznovan!
Potrjeno je bilo torej zavezništvo nenormalne države z nenormalnim delom državljanskega telesa.

Kdaj se bomo normalni končno uprli terorju s strani nenormalnosti? Kdaj bomo končno naredili to državo normalno?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

username> ko je dotični policist oglobil mater zaradi tega, ker je pokazala zaščitništvo do svojega otroka

Bedarija.

username> Kdaj se bomo normalni končno uprli terorju s strani nenormalnosti? Kdaj bomo končno naredili to državo normalno?

Meni se zdi super, da mi ni treba polomiti nosu tistim, ki se do mene obnašajo ekscesno grdo, temveč lahko pokličem policijo, ki poskrbi zanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Arto ::

JohanP je izjavil:

A je bila lastnica psa kaznovana?

Da.

username ::

Tisti ki v tem konkretnem primeru zagovarjate ravnanje policistov, iščete neke idiotske izgovore za lastnico psa, mutite, filozofirate in se delate mone... - niste na strani normalnosti. Ste del problema, ne del rešitve.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jype ::

username> Tisti ki v tem konkretnem primeru zagovarjate ravnanje policistov, iščete neke idiotske izgovore za lastnico psa, mutite, filozofirate in se delate mone... - niste na strani normalnosti. Ste del problema, ne del rešitve.

Tisti, ki ste nepismeni, pa kljub temu pišete, ste vir vsega zla.

(Ni ti treba obnavljat našega pisanja v prosti obliki - lahko citiraš.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

francek1 ::

username je izjavil:

Očitno je, da v tej deželi poteka državljanska vojna - vojna nenormalne Države proti (normalnim) državljanom. Nenormalni so tako ali drugače, posredno ali neposredno, pasivno ali aktivno, na nasprotni strani normalnim.

Namreč ni normalno, da se ne moreš po javnih površinah gibati svobodno in brez strahu pred random fizičnim napadom (!) nase ali na svojega otroka. Ni normalno!

Je pa normalno, da se obnašaš zaščitn(išk)o do svojega otroka ter da svojo jezo in pripravljenost boriti se za svojega otroka pokažeš tistim, ki ga ogrožajo.

Policisti so predstavniki Države in v tem konkretnem primeru, ko je dotični policist oglobil mater zaradi tega, ker je pokazala zaščitništvo do svojega otroka, je nenormalna Država (spet) poslala nedvoumno sporočilo: če kdo normalen povzdigne glas proti teroriziranju sebe s strani nenormalnih, bo (za svojo normalnost) takoj kaznovan!
Potrjeno je bilo torej zavezništvo nenormalne države z nenormalnim delom državljanskega telesa.

Kdaj se bomo normalni končno uprli terorju s strani nenormalnosti? Kdaj bomo končno naredili to državo normalno?


Dokler bodo po Sloveniji begali osebki, ki pišejo take poste, kot je ta zgoraj, zagotovo na bomo normalna država...Eni ste izgleda nepismeni ali pa ne dojemate že parkrat napisanega; "zaskrbljena mamica" (mimogrede, ko sem gledal intervju z njo mi je postalo jasno, zakaj je pes opozoril njenega otroka)si je nagrado policista zaslužila z dolgim jezikom, ki ga nima pod kontrolo, ne pa zaradi kao "zaščitništva", kot se eni sprenevedate.

username je izjavil:

Tisti ki v tem konkretnem primeru zagovarjate ravnanje policistov, iščete neke idiotske izgovore za lastnico psa, mutite, filozofirate in se delate mone... - niste na strani normalnosti. Ste del problema, ne del rešitve.


Priporočam ti kakovostno pomoč strokovnjaka psihiatrične stroke...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

username ::

francek1 je izjavil:

username je izjavil:

Očitno je, da v tej deželi poteka državljanska vojna - vojna nenormalne Države proti (normalnim) državljanom. Nenormalni so tako ali drugače, posredno ali neposredno, pasivno ali aktivno, na nasprotni strani normalnim.

Namreč ni normalno, da se ne moreš po javnih površinah gibati svobodno in brez strahu pred random fizičnim napadom (!) nase ali na svojega otroka. Ni normalno!

Je pa normalno, da se obnašaš zaščitn(išk)o do svojega otroka ter da svojo jezo in pripravljenost boriti se za svojega otroka pokažeš tistim, ki ga ogrožajo.

Policisti so predstavniki Države in v tem konkretnem primeru, ko je dotični policist oglobil mater zaradi tega, ker je pokazala zaščitništvo do svojega otroka, je nenormalna Država (spet) poslala nedvoumno sporočilo: če kdo normalen povzdigne glas proti teroriziranju sebe s strani nenormalnih, bo (za svojo normalnost) takoj kaznovan!
Potrjeno je bilo torej zavezništvo nenormalne države z nenormalnim delom državljanskega telesa.

Kdaj se bomo normalni končno uprli terorju s strani nenormalnosti? Kdaj bomo končno naredili to državo normalno?


Dokler bodo po Sloveniji begali osebki, ki pišejo take poste, kot je ta zgoraj, zagotovo na bomo normalna država...Eni ste izgleda nepismeni ali pa ne dojemate že parkrat napisanega; "zaskrbljena mamica" (mimogrede, ko sem gledal intervju z njo mi je postalo jasno, zakaj je pes opozoril njenega otroka)si je nagrado policista zaslužila z dolgim jezikom, ki ga nima pod kontrolo, ne pa zaradi kao "zaščitništva", kot se eni sprenevedate.

username je izjavil:

Tisti ki v tem konkretnem primeru zagovarjate ravnanje policistov, iščete neke idiotske izgovore za lastnico psa, mutite, filozofirate in se delate mone... - niste na strani normalnosti. Ste del problema, ne del rešitve.


Priporočam ti kakovostno pomoč strokovnjaka psihiatrične stroke...
Eni smo čisto dovolj pismeni - naša 'težava' pa je v tem, da smo normalni - psihopati nas seveda (v svojih popačenih umih) dojemajo kot nenormalne, ker imajo po defaultu pač popačeno percepcijo o tem kaj je normalno in kaj ne.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

francek1 ::

Vsaka baba, ki suka gobec pred policaji, dobi porcijo....kapiš? Ali ti je to tako težko dojet? Lahko prosiš koga, da ti to prebere, da ti bo lažje potegnilo....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

username ::

Pa še nekaj vsem tistim ki pametujete, kako se je treba obnašati, "da ne izzovemo psa" - v bistvu je to višek bolanosti.

Če se kot svoboden državljan gibljem po javnih prostorih, zakaj bi bila moja dolžnost posebej paziti na morebitno pozornost psov ali drugih živli, in moje obnašanje temu prilagajati?

Poznam dovolj zgodb (tudi iz ožje družine), ko človek nikakor ni rinil v psa, ampak je zgolj šel mimo (ali pa bil na mestu, pa je pes šel mimo), in je pes šavsnil. Včasih tudi z bolečimi in dolgotrajnejšimi posledicami.
To se ne bi smelo dogajati.

Res je, da obstajajo določene kretnje, obnašanja in situacije, ki lahko v psu sprožijo določene reakcije, tudi agresiven odziv - ampak zakaj bi bila dolžnost ljudi, da morajo na to posebej paziti?
Če se s svojo prisotnostjo in gibanjem ne zdim ogrožujoč ljudem okoli sebe, nek pes pa mojo kretnjo lahko dojame kot grožnjo (recimo v njegovi bližini zakrilim z rokami, ker mi je med hojo zdrsnilo) - potem to ni moj problem, ampak problem psa oz. njegovega lastnika.

Ko po pločniku proti trgovini, je moja pravica da grem naravnost skozi vhod, in če tam sedi nek pes, imam (oz. bi moral imeti) vso pravico da grem na razdalji pol metra mimo njega brez strahu, da me bo šavsnil 'ker se mu je zdelo da se mu nevarno približujem' - kot imam pravico iti mimo naključnega človeka na cesti brez strahu, da me mo borda mahnil čez gobec.
Če pes tega ne zmore, ga lastnik pač ne sme spuščati na javne prostore brez da ga ima res trdno na povodcu.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Vice ::

francek1 je izjavil:

Vsaka baba, ki suka gobec pred policaji, dobi porcijo....kapiš? Ali ti je to tako težko dojet? Lahko prosiš koga, da ti to prebere, da ti bo lažje potegnilo....


Ni nujno, da samo pred policaji dobi porcijo >:D

username ::

francek1 je izjavil:

Vsaka baba, ki suka gobec pred policaji, dobi porcijo....kapiš?
Vsekakor, jasno. Namreč, razumem, da tako pač stvari trenutno stojijo v razmerah institucionalizirane ne-normalnosti, kot sem jo uvodoma opisal.

Očitno je tudi, na kateri strani meje normalnost vs. nenormalnosti stojiš ti, in svojo stran tako agresivno zagovarjaš.

Potrjuješ marsikaj, kar sem poprej napisal.

Jasno da psihopatu ne bo všeč, da neki normalni osebi varnost lastnega otroka pomeni več kot privilegiji kolegov psihopatov, recimo psihopatov z nesocializiranimi cucki, ki terorizirajo okolico. In potem si nebodigattreba ne-psihopatka celo upa kako krepko povedati psihopatki - ja res, taki 'babi ki suka gobec' je takoj treba pokazati njeno (podrejeno) mesto v kraljestvu psihopatov.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

lexios ::

@francek1

Kak interviju? URL?

Vse bolj se mi zdi, da je tale primer o katerem se pogovarjamo nekako ravno to. Mati panična, prestrašena skoči do otroka in ga začne veči stran, pes pa prime otroka za roko in vleče v drugo stran. Nekako se mi tudi zdi, da če bi pes pograbil otroka za brez veze, da bi s tem nadaljeval tudi, ko bi mati otroka dvgnila v naročje. Pa ne samo po otroku, ampak tudi po materi. Pa očitno ni bilo tega. Verjamem pa da je mati to počela v najboljši veri da bo pomagala otroku.


Možno. Kakorkoli mati in dekletce nista lastnika psa in jima tega v primeru, da njuna zgodba drži, ni potrebno vedeti, panična reakcija je bila imho povsem normalna. Jype bi seveda odreagiral povsem mirno tudi, če bi njegovega otroka napadel medved! Kako že gre? Play dead?>:D Vsi, ki so kadarkoli vidli Chucka Norrisa pravijo, da je povsem miren človek (isto pravijo za Jureta). Seveda, kadarkoli je bil živčen je ubil vse, še preden so ga uspeli zagledati.

Bomo tolk časa obračal, da bo na koncu kriva mati?;((

krneki0001 ::

username in lexios, očitno nista dojela poante.
Veliko ljudi ima strah pred psi že vcepljen od svojih staršev, ker so jim govorili psi grizejo, psi so nevarni in ne vem kaj vse počnejo "zlobni" psi. Pa v veliki večini to ni res. Pes ne zna lagat in pes takoj pokaže svoj namen. Enako kot majhen otrok. Tudi ta ne zna lagat in njegova mimika in gibi so psu razumljivi brez problema. Pes takoj vidi, kaj namerava narest otrok in ravno zato se majhni otroci z večino psov razumejo brez problemov in noben normalen pes ne bo ugriznil otroka. (smo imeli primer, ko je 3 leta star otrok za ušesa vlekel rotvajlerko, ji tlačil prste v smrček, gledal kakšne zobe ima in podobno, ona ga je pa lizala in zelo nežno s smrčkom odrivala, če jo je zabolelo)

Pa ker smo se ljudje odločili, da imamo ljudje domače živali, moramo za njih tudi skrbeti. Seveda se strinjam, da sam pes nima kaj delat privezan nekje pred vhodom v trgovino. Zame je to pač neodgovorna lastnica, ki naj sedaj odgovarja za svojo neodgovornost. Psa samega pač ne smeš pustiti kar tako pred vhodom v trgovino. Vendar, ker smo ljudje taki in drugačni in ker so domače živali pač dovoljene vsem, morajo tudi ljudje, ki jih sicer ne marajo ali pa jih nočejo imeti, biti pozorni na njih in vedet vsaj malo o obnašanju teh živali. Svoje otroke pa morajo pač naučiti, da sobivajo tudi s temi domačimi živalmi in jih naučit, kako naj se v primeru srečanja z živaljo obnašajo. In to dretje, panika in strah ali hitri gibi niso.

P.S. Č ti bo spodrsnilo in boš krilil z rokami proti psu, te tudi ne bo noben ugriznil, bo pa pes sigurno prišel pogledat h obrazu ali pa te bo celo polizal po obrazu, da preveri kako si, če boš kje pogrnil.

Drugi del pa se nanaša na to, da ni nujno, da je pes napadel otroka, lahko ga je poskusil zaščitit pred "panično in prestrašeno" mamo. Če je šel otrok do psa in panična mama začne skakat, noret in paničarit, ter vsa v strahu skoči proti psu in otroku, se pes komot postavi v bran otroku. Kako gre naprej, sem pa že prej opisal.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

JohanP ::

JohanP je izjavil:

A je bila lastnica psa kaznovana?

Arto je izjavil:

Da.


S čim natančno pa je bila kaznovana?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

St235 ::

Podana je bila ovadba zoper njo. Kazen še ni izrečena, ker gre za preveliko kršitev, da bi jo lahko neposredno sankcioniral policist. Če bi prebral celotno temo sem pa strani tudi točno navedel za katere kršitve se bo morala zagovarjat.

Lexios pa še vedno ne more doumet, da nihče ne obsoja ravnanja mame in da gre za razumljivo reakcijo. Ampak to, da nekaj razumeš še ne pomeni, da je bila reakcija pravilna in jo ni treba sankcionirat.

jype ::

username je pa v svoji izjemni nepismenosti prepričan, da tule kdo zagovarja lastnico psa (ni ga pa toliko v hlačah, da bi koga tudi citiral - verjetno se boji, da bi v takem primeru potreboval pomoč psihologa).

Aston_11 ::

Dokler je pes žival, se do njega obnašamo, kot da je žival. Živali so bolj ali manj nepredvidljive, še posebej (neznani) psi.

Doktariti, kako se moraš obnašati do neznanega psa, je sicer OK, je pa treba vedeti, da se zgodba pri tem lahko ne konča in da pes naredi še kaj poleg tega, da se ne odzove na mirnost človeka, ki se je sekundo prej počutil od psa ogroženega in je nato morda naredil tisto, kar piše zgoraj med nasveti od @nebivedu.

Druga bedarije je, da pišete, da so kaznovali mamo, ki je branila otroka in namerno spregledate, da je baba jezikala, in bi jo torej oglobili, če bi bil pes ali pa ga ne bi bilo.

jype ::

Aston_11> Druga bedarije je, da pišete, da so kaznovali mamo, ki je branila otroka in namerno spregledate, da je baba jezikala, in bi jo torej oglobili, če bi bil pes ali pa ga ne bi bilo.

Ja, saj niso kaznovali mame, ki je branila otroka. Kaznovali so mamo, ki je napadala lastnico psa.

St235 ::

Jype, saj točno to je povedal:)

JohanP ::

St235 je izjavil:

Podana je bila ovadba zoper njo. Kazen še ni izrečena, ker gre za preveliko kršitev, da bi jo lahko neposredno sankcioniral policist. Če bi prebral celotno temo sem pa strani tudi točno navedel za katere kršitve se bo morala zagovarjat.

Lexios pa še vedno ne more doumet, da nihče ne obsoja ravnanja mame in da gre za razumljivo reakcijo. Ampak to, da nekaj razumeš še ne pomeni, da je bila reakcija pravilna in jo ni treba sankcionirat.


Torej, ker OVADBA NI KAZEN, kaznovana še ni bila in z malce "spretnosti" jo lahko odnese brez kazni ali zgolj z ukorom. Še z malce več spretnosti lahko celo profitira.

jype ::

Lakotnik29> Jype, saj točno to je povedal:)

Sem zapisal še malo bolj jasno, da ga ne bo kdo na podlagi njegovega pisanja obtožil, da ga bolj skrbi za pse, kot za otroke.

JohanP> Torej, ker OVADBA NI KAZEN, kaznovana še ni bila in z malce "spretnosti" jo lahko odnese brez kazni ali zgolj z ukorom. Še z malce več spretnosti lahko celo profitira.

Povej nam, kaj bi ti rad? Da jo policist nezakonito oglobi kar na mestu? V tem primeru se bo _zagotovo_ lahko izmazala brez kazni. Da jo množica kamenja? Naslednji let na bližnji vzhod imaš zagotovo še danes.

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Aston_11> Druga bedarije je, da pišete, da so kaznovali mamo, ki je branila otroka in namerno spregledate, da je baba jezikala, in bi jo torej oglobili, če bi bil pes ali pa ga ne bi bilo.

Ja, saj niso kaznovali mame, ki je branila otroka. Kaznovali so mamo, ki je napadala lastnico psa.


No, pa napadala. Z jezikom. Za pse me sploh ne skrbi, tukaj so se vmes znašli po naključju, oziroma je bil samo sprožilec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

T-h-o-r ::

haha, we have reached a new level of stupid


thank u nebivedu, še sreča, da smo vsi eksperti za ravnanje s psi


asshole

Pa še nekaj vsem tistim ki pametujete, kako se je treba obnašati, "da ne izzovemo psa" - v bistvu je to višek bolanosti.


incredible, ampak se povsem strinja z usernamom :o
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Sims ::

Ne vem, no. Nebivedo je čisto ok napisal. Pa, še vedno eni ne razberete, da ne odobrava ravnanje lastnice psa . Ste slepi?

T-h-o-r ::

odobrava, da moramo s psi postopat UČENO in previdno in kaj vem še kaj vse, in da moraš TI pazit da ja ne boš s kakršnokoli kretnjo izzval tujega psa

hh


bullshit, točno tako, kot je username napisal
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

St235 ::

JohanP je izjavil:

St235 je izjavil:

Podana je bila ovadba zoper njo. Kazen še ni izrečena, ker gre za preveliko kršitev, da bi jo lahko neposredno sankcioniral policist. Če bi prebral celotno temo sem pa strani tudi točno navedel za katere kršitve se bo morala zagovarjat.

Lexios pa še vedno ne more doumet, da nihče ne obsoja ravnanja mame in da gre za razumljivo reakcijo. Ampak to, da nekaj razumeš še ne pomeni, da je bila reakcija pravilna in jo ni treba sankcionirat.


Torej, ker OVADBA NI KAZEN, kaznovana še ni bila in z malce "spretnosti" jo lahko odnese brez kazni ali zgolj z ukorom. Še z malce več spretnosti lahko celo profitira.


Kaj potem podpiraš, da bi moral policaj potegnit pištolo in postrelit vse prisotne? al kaj točno je tvoja rešitev? Kakšno globo pa naj policaj predpiše, če postopek zahteva obravnavo pred sodnikom?

Z ukorom jo pa seveda ne more odnest, ker je ovadba vložena in so predpisane minimalne kazni. Ne more se sodnik na pol procesa spomnit in reč, gospa vi ste pa tako simpatična, da vas kljub temu da ste krivi in je predpisana kazen ne bom kaznoval.

WarpedGone ::

Zakaj se mi med branjem telih prispevkov samodejno dela analiza ali pisec deluje po Ratiu, Emotiu al po Instinkt-u? Pa tiste knjige še prebral nism ...

Ja, nebivedu. Verjetno imaš v svoji analizi obnašanja oz. "diagnostike" prav zelo blizu 100% i.e. tvoje izvajanje samo po sebi drži vodo. A hkrati to v ničemer ne spremeni slike. Prav ima tudi Lakotnik/Yupe/xyz naveza, in tudi to ne spremeni slike. Prav ima tudi thor/username, in tudi to ne spremeni slike.

Cel problem je v podobi, kot se riše v javnosti. Neposvečen opazovalec v pol minute dobi vtis, da je bila kaznovana žrtev še dodatno kaznovana, neodgovorna lastnica pa ... nič. Kar je samo po sebi tudi res - v trenutnem časovnem preseku je proti enemu podana ovadba, proti drugemu pa že izrečena kazen (a je to kazen al samo globa je spet nepomemben pravniški mumbojumbo, na katerega javnost ne trza). Kar je zopet prav a hkrati daje precej čudno sliko o stanju pri nas.

Lepo je, če je neki prav. Še lepše pa je, če je tudi takoj očitno, da je prav.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pšenični ::

username je izjavil:

Tisti ki v tem konkretnem primeru zagovarjate ravnanje policistov, iščete neke idiotske izgovore za lastnico psa, mutite, filozofirate in se delate mone... - niste na strani normalnosti. Ste del problema, ne del rešitve.


Se strinjam popolnoma.

Sploh je tud popolnoma zgrešeno mišljenje, da bomo morali zdej mi se izogibati lokacij in zelo paziti, kako se obnašamo.

Da nas kakšne pes ne šavsne.....

Bolno in izprijeno. Pač lapanje lastnikov psov z pozicije moči, to je očitno.

Sicer njihov pogum takoj usahne, ko je potrebno plačat ustrezno odškodnino.....takrat jih zapusti spomin, pogrizeni otroci so predstavljeni kot hudički iz Dantejevega pekla...., pes pa naenkrat nima lastnika......

Zgodovina sprememb…

««
12 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprehod in odvezani psi (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Loža
89678271 (48319) Ben Dover
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37956159 (46006) Massacra
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922439 (20688) krneki0001

Napad psov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20114435 (10958) Tody

Več podobnih tem