» »

Vaje za "six pack"

Vaje za "six pack"

««
14 / 15
»»

_IKE_ ::

martincek1 je izjavil:

Ker ta tema še zdaleč ni samo o 6 packih, postam kar tukaj.

Z
Včeraj sem torej s tem začel.. pet serij, vsako serijo 8 chin-upov oziroma spustov, ko ne narediš pravega chin-upa). Takoj ko sem z vadbo končal, me je začelo zategovati v notranjih delih komolcev obeh rok, po dveh minutah sem roke s težavo iztegnil in pri hoji so roke namesto v normalni poziciji pod lokom visele ob meni. :) Še danes precej čutim, in bo verjetno trajalo do četrtka, ko naj bi nadaljeval z vajami - pa verjetno ne bom.

@martincheq

To kar ti opisuješ ( pokrčene roke ) mi deluje na prvi pogled kot golferski komolec.....

martincek1 ::

Sem bral o tem.. ampak glede na to da sem star 20 let in da bolečine čez 2 dneva ne bo več, ne bi ravno rekel da je že golferski komolec.

Predvidevam, da sem samo nepričakovano preveč obremenil roke in se zadeva ne bo ponovila, če najprej utrdim na fitnesu s četrtino teže in nato višam, kot je nekdo svetoval. :)

_IKE_ ::

Starost ne igra vloge...... nepravilna izvedba je dovolj ....

martincek1 ::

Nepravilna izvedba dvajsetih chin-upov, pa imaš golferski komolec? :D Kvečjemu sem si rahlo nategnil kakšno kito zaradi prevelike teže.. danes me ne boli skoraj nič več.

Zorro ::

Ker se poletne počitnice nezadržno približujejo, se sigurno najde kdo na forumu, ki bi ga zanimale turbo vaje za 6-pack ali 8-pack. :D

 6-pack

6-pack


 8-pack

8-pack

uro1001 ::

Pozdravljeni

Tudi sam delam vaje za trebušne mišice, zato bi rad, da bi mi nekdo povedal, če jih delam pravilno.
Do sedaj sem vaje za trebušne mišice delal 6 dni v tednu, sedaj pa vsak drugi dan.
V vaje vključim 5 serij po 20 trebušnjakov, 5 serij po 15 trebušnjakov z dvignjenimi nogami. Nato pa še vaja ko se postavim na komolce in se z vsako nogo posebaj dotikam trebuha, to naredim 4 serije po 20. Za konec pa podobno vajo tej, le da se v enakem položaju zadržim 25s. To ponovim 2 seriji po 4.

Ob tem pa vsak dan naredim še 100 počepov.

Ali vaje za trebušne mišice izvajam na pravi način, ali moram kaj spremeniti?

Lep pozdrav.

energetik ::

Pravilno za dosego katerega cilja?

STU-III ::

Ob tem pa vsak dan naredim še 100 počepov.


Uboga kolena ;((
Line secured.

MilanP ::

a ni tko da mors za to da se vidjo misice na trebuhu samo met dost mal speha?

energetik ::

Tako je. Lahko delaš po 500 trebušnjakov/dan, pa se ne bo nič videlo če boš imel čez špeh.

uro1001 ::

Jaz bi rad, da bi se mi trebušne mišice lepo poznale.

bluefish ::

Boš moral imeti še urejeno prehrano.

Janac ::

Pri trebušnih je itak samo prehrana.

6-8% maščobe pa se bo zazanalo.

uro1001 ::

Kolko je potrebne vadbe? Kolikokrat na teden naj vadim in kako intenzivna naj bo vadba?

Janac ::

Prehrano porihtaj!

Lahko na smrt treniraš pa se nebodo videli.

uro1001 ::

Imam 190 cm in okoli 60 kg, tko da z odvečno maščobo ne bi smel biti velik problem.

Janac ::

kok % je maš?

uro1001 ::

9 ali 10 %.

bluefish ::

Najprej par kil gor, da bodo dejansko mišice (optimalno razporejene po celem telesu, ne z zobotrebci namesto nog) in ne samo napeta koža.

uro1001 ::

Kako naj se tega lotim? Če se bom preveč zredil bom imel prevelik % telesne maščobe, če jaz prav razumem.

Janac ::

kok % mišične mase imaš?

uro1001 ::

Tega pa ne vem. Se da kako izračunat?

bluefish ::

uro1001 je izjavil:

Kako naj se tega lotim? Če se bom preveč zredil bom imel prevelik % telesne maščobe, če jaz prav razumem.
Če se boš redil na zdrav način, potem ne.

uro1001 ::

Kako se zdravo rediš? Ker o tem ne vem veliko.

Janac ::

Nevem zakaj bi se zredil, če je cilj shujšat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

MilanP ::

misice napihnes, to je enostavn

treniras, pa je

Freaxx ::

Zdravo redit se pomeni, pridobivat na telesni teži zaradi izgradnje mišic, ki so posledica anaerobnega treninga oz. treninga z utežmi. Zgodi pa se lahko samo če zraven dovolj ješ. Če pa bi samo več jedel, brez da bi treniral, pa bi se logično zredil v špeh.

Seveda boš malo špeha pridobil, vendar ga boš zlahka pokuril (več mišic = večja poraba). Itak si prekla :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Freaxx ()

energetik ::

uro1001 je izjavil:

Tega pa ne vem. Se da kako izračunat?
Izmeri si obseg pasu, potem si pa izračunaj % maščobe. Recimo tukaj.

Sicer pa kot smo ti že povedal, lohk še tolk delaš trebušnjake, pa se ti ne bodo videle trebušne, če imaš prevelik % maščobe.
Ampak problem je, ker si že zdej suh ko prekla in če se ti ne vidijo trebušne, pomeni da imaš zelo malo mišične mase. Če boš še shujšal, boš zgledal ko dahouc.
Torej najprej delaj vaje za vse mišice, da se malo okrepiš. Vaje morajo biti težke, tako da komaj narediš 6-8 gibov in to ponoviš ene 3x. Potem počivaš par dni s tisto mišico.

_IKE_ ::

energetik je izjavil:

uro1001 je izjavil:

Tega pa ne vem. Se da kako izračunat?
Izmeri si obseg pasu, potem si pa izračunaj % maščobe. Recimo tukaj.

Sicer pa kot smo ti že povedal, lohk še tolk delaš trebušnjake, pa se ti ne bodo videle trebušne, če imaš prevelik % maščobe.
Ampak problem je, ker si že zdej suh ko prekla in če se ti ne vidijo trebušne, pomeni da imaš zelo malo mišične mase. Če boš še shujšal, boš zgledal ko dahouc.
Torej najprej delaj vaje za vse mišice, da se malo okrepiš. Vaje morajo biti težke, tako da komaj narediš 6-8 gibov in to ponoviš ene 3x. Potem počivaš par dni s tisto mišico.



glede na


uro1001 je izjavil:

Imam 190 cm in okoli 60 kg, tko da z odvečno maščobo ne bi smel biti velik problem.



je že !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

uro1001 ::

Meni se trebušne mišice najbolj vidijo po treningu, drugače pa niso tako izrazite kot bi hotel. Drugače pa poleg tega tudi redno kolesarim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uro1001 ()

seu_ ::

Pri takem razmerju cm-kg pa res ne moreš pričakovati, da boš imel nevemkako izrazite mišice :)

romegregor ::

Janac je izjavil:

Prehrano porihtaj!

Lahko na smrt treniraš pa se nebodo videli.


Ma to ni ravno res...če bo vadba dovolj inetnzivna, tako da bo poraba kalorij zadostna, se lahko teoretično prehranjuje samo s hamburgerji, picami in bodo trebušne pokukale na plano ;)

romegregor ::

Dejstva:
- pravilna prehrana je baza, na kateri se gradi - zakaj? Ker bo le ob zadostnem vnosu hranil, vitaminov in mineralov, športna vadba lahko dovolj intenzivna, da pripelje do rezultatov in ne do poškodb, bolezni...
- dovolj intenzivna vadba dvigne nivo hormonov, ki poskrbijo, da se telo znebi odvečne mase (beri špeha) in gradi na masi, ki je potrebna za premagovanje napora (beri mišic)...
- od intenzivnosti, trajanja, pogostosti vadbe je odvisno kako se bo telo adaptiralo na napor, ali bo shujšalo za dolgotrajne napore ali pa se bo okrepilo za visoko intenzivne in kratkotrajne napore...vsa umetnost ;) ...no skoraj :D

n3zn4n ::

genesiss je izjavil:

Trebuha se boš znebil z aerobnimi vajami (recimo tek) in pravilno prehrano. Rezultati na trebuhu se bodo poznali po nekaj mesecih. Pozitivni učinki bodo vidni takoj.


Sixpack se doseže z izgubo maščobe, do te mere da le-ta pade na nivo nekaj % celotne telesne mase. Hkrati pripomore gradnja mišic.

Nisem neki expert, morem pa omenit da sem sam v preteklosti bil debel, tega sem se pa znebil (preizkušeno) veliko učinkoviteje z anaerobno vajo. Vsakdo, ki naštudira osnove človekovega metabolizma na nivoju relativno basic biokemije ve, da je anaerobna telovadba bistveno učinkovitejša pri tem.

Namreč - razlog je zelo preprost.. dejansko sta 2 osnovna :

1. aerobna vadba znižuje t.i. BMR (Basal Metabolic Rate), to pomeni da je manj vnešenih kalorij potrebnih za "prekoračitev" in posledično pretvorbo vnešenih snovi v maščobne obloge ... ravno zato imajo nekateri "tekači" in podobni, ki imajo 90-100% aerobne vadbe v svojih treningih probleme z "binge eating"-om .
Na drugi strani imamo anaerobno vadbo, ki le-to mejo nekoliko zvišuje - torej olajša pritisk omejevanja vnešenih kalorij. Torej; ker ta meja ne pade sčasoma ni "težje" kuriti kalorije. (Seveda pa obstaja tudi splošno pravilo, da se živila kot so maščobe (nasičene - masti), sladkarije in podobno sranje štejejo kot univerzalno sredstvo za maščobne obloge na telesu in je vnos le teh zmeraj moteč.)

2. aerobna vadba je vadba, ki je časovno potratnejša. Namreč; pri aerobni vadbi se kalorije kurijo predvsem aktivno - med samo vadbo. Kurjenje le-teh postaja vedno manj učinkovito v istem časovnem intervalu (celo bistvo aerobne vadbe je minimizirat stres ožilja in srca ter dihal pri porabi energije ob telesnih naporih, denimo; boksar bi aerobno vadil, da ima čimdlje energijo za udarce, premike.) Tako je denimo za kurjenje x kalorij čez čas potrebnih npr. nekoliko več kilometrov pretečenih, ali z večjim tempom in podobno. Večina ljudi, ki verjame da so aerobno shujšali dejansko ne ve, da so najverjetneje med vadbo dosegli anaerobni prag.. prav to jim je koristilo pri kurjenju maščob.

Po drugi strani pa je anaerobna vadba časovno učinkovitejša - namreč med samo vadbo nastajajo fizične poškodbe mišičnih vlaken (kemijske reakcije z mlečno kislino, ki se proizvaja v mišicah ob anaerobni vadbi). Le-te poškodbe sprožijo hormonske reakcije v telesu, ki v času spanca sprožijo sintezo beljakovin iz ustreznih aminokislin, te beljakovine pa nato služijo "nadgradnji" in popravilu poškodovanih vlaken. Tako je časovno anaerobna vadba učinkovitejša, saj telo kuri kalorije med samim spancem.

Poleg vsega omenjenega pa je še transformacijski učinek anaerobne vadbe proti aerobni. Le-ta lahko prispeva k povečanju volumna mišic zgornjega trupa, denimo, tako da se kurjenje maščob vzporedno vrši z preoblikovanjem mišic, in se "obline" na telesu vizualno izravnajo, "poboljšajo"... s postopnim kurjenjem maščob in krepitvijo tr. mišic pa je six pack tukaj. Sicer je pri vsem tem pomemben vnos beljakovin - proteinov, natančneje aminokislin.

Upam, da je slednje zapisano v pomoč. Za več info predlagam ZS. Za posameznike, ki imajo namen trollat tole sporočilo, priporočam, da si preberejo knjigo Fat Burning Furnace, članke na Wikipediji o BMR, človeškem metabolizmu itd. Tako, da ne bo izgledalo, da je zgoraj napisano zgolj osebna filozofija. Sam sem slednje sprejel kot način življenja, ohranjanje linije ipd. in rezultati so neverjetni.


LP,


ikov34

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n3zn4n ()

paraboŁa ::

Veliko je odvisno tudi od tipa postave, naprimer ecto, mezo in endomorf...tip vadbe morate prilagoditi tudi temu. Nekateri veliko lažje izgubijo špeh vendar imajo težave z pridobivanjem mišic in obratno.

jype ::

ikov34> Večina ljudi, ki verjame da so aerobno shujšali dejansko ne ve, da so najverjetneje med vadbo dosegli anaerobni prag.. prav to jim je koristilo pri kurjenju maščob.

To ni res.

Hujšaš lahko izključno takrat, ko zaužiješ manj kalorij, kot jih porabiš. Nobene zveze nima z obliko vadbe. Lahko se vsak dan eno uro držiš nad anaerobnim pragom, potem pa pogoltneš en glaž nutele, pa se ti bodo maščobne obloge večale.

romegregor ::

@Ikov34...zdrava pamet ;) ...thumbs up, za tvoj prispevek!

romegregor ::

yjpe...oprosti, ampak malce poenostavljaš vse skupaj...vsem je jasno, da je 'hujšanje' posledica kaloričnega deficita napram vnosu.

Kaj hujšaš (oziroma kako se spremeni telesna sestava) pri različni obliki vadbe, pa je drugo vprašanje: pri visoko intenzivni vadbi se porabljajo maščobne zaloge (vso maščobno tkivo, ne le podkožno) in zaradi zgoraj omenjenih razlogov pojavi hipertrofija (debeljenje mišičnih vlaken), kar ni hiperplazija kot je splošno mnenje družbe.

Tako da ja, kljub temu, da eno uro visoko intenzivno športaš, po tistem glažu nutelle lahko izgubiš maščobno maso, in nadomestiš glikogenske rezerve v mišicah in jetrih (kar lahko hitro znese tudi do 500g) ;)

jype ::

romegregor> Tako da ja, kljub temu, da eno uro visoko intenzivno športaš, po tistem glažu nutelle lahko izgubiš maščobno maso, in nadomestiš glikogenske rezerve v mišicah in jetrih (kar lahko hitro znese tudi do 500g) ;)

Še vedno si težji in večji kot prej. Če je tvoj cilj imet velike mišice, potem to ni nobeno hujšanje.

n3zn4n ::

jype je izjavil:

ikov34> Večina ljudi, ki verjame da so aerobno shujšali dejansko ne ve, da so najverjetneje med vadbo dosegli anaerobni prag.. prav to jim je koristilo pri kurjenju maščob.

To ni res.

Hujšaš lahko izključno takrat, ko zaužiješ manj kalorij, kot jih porabiš. Nobene zveze nima z obliko vadbe. Lahko se vsak dan eno uro držiš nad anaerobnim pragom, potem pa pogoltneš en glaž nutele, pa se ti bodo maščobne obloge večale.



Z vsem spoštovanjem jype, ampak žal nisi najbolje razumel mojega besedila - dam ti prav, da hujšanje povzroča v osnovi deficit kalorij, toda le - ta deficit je bistveno drugačen pri obeh vrstah vadbe. Point aerobne vadbe je krepitev tako respiratornega sistema - po domače pljuč in transportnega sistema - po domače srce, ožilje, kri. Zdaj je smiselno razmislit - kaj to pomeni v praksi. To pomeni, da je aerobni trening namenjen vdržljivosti telesa pri obremenjevanju. Le - ta vzdržljivost pa je obratno sorazmerna z količino kalorij, ki jih pri isti intenzivnosti vadbe dosežemo z aerobno vadbo.

Čisto poenostavljeno: Bistvo aerobnega treninga je, da pri fiksni razdalji 1 km pretečene poti porabimo manj energije - se pravi kalorij. Pri aerobni pomeni intenzivnost vadbe časovno trajanje ...... to lahko potrdi vsakdo, ki se ukvarja s tem.

Pri anaerobni vadbi pomeni intenzivnost obratno sorazmerje s časom - torej vršiti iste fizikalne sile v čim krajšem času. Prav to je skladno z strokovno definicijo moči. Moč je razmerje dela (produktu sile in poti (ter kosinusa vmesnega kota)) proti času, v katerem je opravljeno. Ne želim se sklicevati na semantični silogizem, vendarle pa bom rekel, da se anaerobni vadbi ne reče zastonj "vaja za moč".

Kaj sva torej spoznala s vsega tega? Dejstvo je, da je deficit kalorij osnova hujšanja, toda znanost obrazloži, da aerobna vadba otežuje deficit v istem času , anaerobna pa ne, z izjemo malenkostnih biokemijskih "fint" metabolizma, ki vendarle nekoliko otežijo deficit kalorij z anaerobno vadbo čez čas... toda to se načeloma zgodi v fazi, ko človek že ima ta zaželjen six - pack.

Prosil bi te, da si še enkrat prebereš krepki tisk v moji prvi objavi, kot odgovor na komentar o "Nutelli".

Lep pozdrav in brez zamere,

ikov34

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n3zn4n ()

n3zn4n ::

Dodal bi še tole: six-pack nima nujno veze z velikimi mišicami. Gre pač za običajno tonirane in krepke mišice, ki pridejo da izraza ob procentaži telesne maščobe, ki je zelo nizka. Dejansko je tako, da dejansko si "suh", vendar ne v smislu pretirano ozkega videza telesa. Sicer pa mislim, da OP ni izrecno izrazil zanimanje za "suhost" temveč zgolj za sixpack, tako da pripomba o protislovju "mišice in suh" tukaj nima smisla. Problem OP-ja ni bil ne v masi ne v "širini", temveč želja po sixpacku.

Spet, ne želim da vzameš tole kot kakršnikoli napad z argumentacijo. Gre zgolj za podajanje naprej virov znanja, ki sem jih študiral, ko sem sam hujšal.

LP,

ikov34

romegregor je izjavil:

@Ikov34...zdrava pamet ;) ...thumbs up, za tvoj prispevek!


Hvala lepa, vbistvu gre zgolj za izpoved nekdanjega debeluščka, ki je se tako "piknil" v odpravo svoje debelosti, da je naštudiral ogromno gradiva in realiziral sanje. Vidim, da si zelo razgledan na tem področju, me veseli!

LP,

ikov34

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n3zn4n ()

jype ::

ikov34> Sicer pa mislim, da OP ni izrecno izrazil zanimanje za "suhost" temveč zgolj za sixpack, tako da pripomba o protislovju "mišice in suh" tukaj nima smisla.

Seveda ga ima. OP ni nič napisal, da ga zanimajo velike mišice, samo da ne bi imel rad vampa. Če ne bo izgubil maščobe (kar je dosegljivo izključno s kaloričnim deficitom), mu skoznjo niti velike mišice ne bodo pogledale.

To, da z aerobno vadbo postajaš učinkovitejši, je seveda jasno in zdravju nadvse koristno, da izgubiš odvečno maščobo pa seveda zlahka dosežeš z ustrezno prehrano. Pretiravanje z anaerobno vadbo je veliko nevarnejše, ker je anaerobno vadbo bistveno težje pravilno izvajati, pri nepravilnem izvajanju vaj je pa tveganje za poškodbe znatno.

ikov34> Spet, ne želim da vzameš tole kot kakršnikoli napad z argumentacijo. Gre zgolj za podajanje naprej virov znanja, ki sem jih študiral, ko sem sam hujšal.

Jaz nisem zanikal ničesar drugega kot zgolj tvoj nasvet človeku, ki bi rad imel vidne trebušne mišice, da naj se loti anaerobne vadbe, ker se mi ta nasvet zdi slab, sploh v luči tega, da pišeš o "časovni potratnosti" kardio treninga - hujša se s pravilno prehrano, z gibanjem se pa vzdržuje fizično kondicijo. Moč in velikost mišic je pri tem precej nepomembna.

Unknown_001 ::

Mimogrede je tu najpomembnejši ritem metabolizma, ki je odvisen od prehranjevalnih navad in potreb telesa ne katere vpliva fizična aktivnost in mišična masa. Jaz sem sicer v enem letu pridobil lepih 10 kil hkrati pa znižal BF iz 8% na 7% od tega je bilo večina mišičevja in hkrati vode, ter povečala se mi je gostota kosti. In dnevno moram za vzdrževanje mase pojesti bistveno več, kot prej. Tako da ima pridobivanje čiste mišične mase brez tistih ala BULK* fint tudi shujševalni efekt v pravem smislu, ne zgolj izgubljanje teže ampak nepotrebne obremenjujoče maščobe v telesu. Tako da samo tek pa tebušnjakine bodo ravno veliko pokurili v primerjavi s telesom. Morate se zavedati, da je naše telo energetsko zelo neučinkovit toplotni stroj katerega izkoristek je po neki grobi oceni največ 11% vse ostalo gre v vzdrževanje temperature in ostalih življenjskih funkcij in vzdrževanje tkiv.

Kar hočem povedati je, le to, da lahko vplivamo na naš metabolizem, ki je 100% odgovoren za odstotek maščobe pod kožo, maso, energijo telesa, ...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

Fora v vidnih trebušnih mišicah je res v nizkem odstotku maščobe, kot nekateri zgoraj pravite, ni pa samo v tem. Ponavadi se trebušne mišice vidijo pri ljudeh, ki so že na splošno bolj suhe postave, pa sploh ni nujno, da kaj telovadijo. Ampak, če hočete potem še poudariti izstopanje trebušnih mišic, bo potrebna tudi vadba, ki pa pripomore tudi k boljši telesni kondiciji in zdravju. Razlika je v tem, da bi nekateri radi imeli vidne trebušne mišice le zaradi izgleda (rešitev: shujšajte), nekateri pa tako zaradi izgleda, kot boljše fizične pripravljenosti (rešitev: shujšajte in obenem tudi delajte vaje za trebušne mišice).
All easy problems have already been solved.

n3zn4n ::

jype je izjavil:

Jaz nisem zanikal ničesar drugega kot zgolj tvoj nasvet človeku, ki bi rad imel vidne trebušne mišice, da naj se loti anaerobne vadbe, ker se mi ta nasvet zdi slab, sploh v luči tega, da pišeš o "časovni potratnosti" kardio treninga - hujša se s pravilno prehrano, z gibanjem se pa vzdržuje fizično kondicijo. Moč in velikost mišic je pri tem precej nepomembna.


Jao, tole se pa mi že zdi kot nekakšna regresija. Glej, ti zdaj govoriš, kot da si zmišljujem - časovna potratnost kardio treninga je relevantna - ker ne privede do "six packov" po preprosti poti... ravno zato ker nekoliko znižuje BMR. Torej je ta vadba slabša od anaerobne, ki nima tega učinka... če dvomiš v to, kar pišem, vsaj preveri pojme, s katerimi operiram, saj ni smiselno neargumentirano trditi o nekih fantomskih dejstvih o tem, da je aerobna vadba boljša. Sej niti enega argumenta nisi podal. Iskanja napak v mojih argumentih pa se nisi niti lotil, razen da si preprosto izjavil, da je moj nasvet napačen...

Moč mišic je nepomembna za vizualni nastanek sixpackov, je pa v povezavi z delovanjem anaerobne vadbe kot take in z njenimi učinki znižanja telesnih maščob, kot je omenil RaptorF16, metabolizem je ključ tukaj, in metabolni mehanizmi pri teh dveh vrstah vadb povzročajo različne spremembe v telesu.

Zdi se mi, da niti ne bereš mojih spisov... pač pa kar tako trdiš, da se motim .... skratka izpade kot reductio ad absurdum s tvoje strani.

Prosim te, ne trdi več, da se motim, če ne misliš podati tehtnih argumentov, zakaj bilo temu tako, kajti se mi zdi tovrstni odnos ocenjevanja tujih nasvetov tretjim uporabnikom nespoštljiv, saj ne upoštevaš mojih argumentov in ignoriraš poskus neke spodobne komunikacije... nisem pa nič vzel osebno, saj gre zgolj za kulturo pogovora. Tudi ti ne vzami nič osebno, prosim. Gre zgolj za kulturno debato, ki mora vzdržati nek odnos :)

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n3zn4n ()

jype ::

ikov34> časovna potratnost kardio treninga je relevantna - ker ne privede do "six packov" po preprosti poti...

Seveda ne. Kardio vadba je za zdravje. Za sixpack je dieta. Anaerobna vadba je za športnike, ki se imajo čas vadbi posvetiti z zadostno skrbnostjo ali trenerjem, da se ne poškodujejo.

ikov34> Prosim te, ne trdi več, da se motim, če ne misliš podati tehtnih argumentov, zakaj bilo temu tako

Bistveno večja možnost za nastanek trajnih poškodb se tebi ne zdi tehten argument? Me veseli, da imamo prioritete vsi tako razčiščene.

ikov34> Zdi se mi, da niti ne bereš mojih spisov... pač pa kar tako trdiš, da se motim .... skratka izpade kot reductio ad absurdam s tvoje strani.

Ne, le ti nisi dobro prebral: Začetniku svetuješ anaerobno vadbo kot najhitrejšo pot do sixpacka, čeprav je to v resnici najhitrejša pot do abdominalne kile.

PurpleMoo ::

jype je izjavil:

Seveda ga ima. OP ni nič napisal, da ga zanimajo velike mišice, samo da ne bi imel rad vampa. Če ne bo izgubil maščobe (kar je dosegljivo izključno s kaloričnim deficitom), mu skoznjo niti velike mišice ne bodo pogledale.


S kaloričnim deficitom se zmanjšuje tudi mišična masa v telesu, se pravi, da je potrebno izvajati vaje za mišično maso (in pojesti dovolj proteinov), da do tega ne pride. Ravno zato, ker ljudje tega ne počnejo, na koncu postanejo "skinny fat" - v oblačilih izgledajo v redu, ko pa si jih snamejo, pa dejansko izgledajo, kot da so debeli.

jype je izjavil:

Pretiravanje z anaerobno vadbo je veliko nevarnejše, ker je anaerobno vadbo bistveno težje pravilno izvajati, pri nepravilnem izvajanju vaj je pa tveganje za poškodbe znatno.


V kolikor oseba, ki se poda v fitnes, ni prepričana kakšne vaje bi izvajala oz. kako, lahko najame osebnega trenerja, obstaja pa tudi veliko različnih naprav za izvajanje gibov z uporom, s katerimi si oseba povečuje mišično maso. In mimogrede, sama sem se podala v fitnes brez osebnega trenerja, nobenega znanja od poprej, upoštevala sem nasvete, ki sem jih dobila iz različnih youtube videov z različnimi vajami za dvigovanje olimpijske palice z utežmi (ki jih je, btw, izjemno veliko), in si v šestih mesecih niti enkrat 'pretegnila' kakšne mišice, ali se kakorkoli poškodovala.

Po drugi strani se lahko na različne načine poškoduješ pri teku, kolesarjenju, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

jype ::

Raptor F16> Kar hočem povedati je, le to, da lahko vplivamo na naš metabolizem, ki je 100% odgovoren za odstotek maščobe pod kožo, maso, energijo telesa, ...

Ja - manj lahko pojemo, pa začnemo izgubljati maščobe (mišice pa samo, če se tudi manj gibljemo).

PurpleMoo> Po drugi strani se lahko na različne načine poškoduješ pri teku, kolesarjenju, itd.

Ja, ampak pri obojem se velika večina ljudi poškoduje zaradi nepravilnega izvajanja vaj. Možnosti, da se to zgodi pri anaerobnem treningu, je bistveno, _bistveno_ več.

PurpleMoo> S kaloričnim deficitom se zmanjšuje tudi mišična masa v telesu, se pravi, da je potrebno izvajati vaje za mišično maso (in pojesti dovolj proteinov), da do tega ne pride.

Debeli ljudje imajo precej večjo mišično maso kot suhi, zato ni nobena tragedija, če se jim mišična masa med hujšanjem zmanjša. Vzdržujejo jo lahko tudi zgolj z vadbo zelo nizke intenzivnosti, na primer s sprehodi in takšne vrste telovadbo, kot se jo naučiš v osnovni šoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

k--p ::

Imeti izrazit 6 pack ter hkrati precej mišične mase (AKA "natural "fitness models"), je brez določenih substanc (AS) nemogoče.

jype ::

Nah, samo dovolj časa potrebuješ za trening.
««
14 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere proteine?? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
800112127 (1288) J.McLane
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116314 (13046) m0LN4r
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827719 (24657) Okapi
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037434 (27839) CleanPower

Več podobnih tem