» »

Airsoft kupovanje po internetu

Airsoft kupovanje po internetu

«
1
2

VLCREAPER ::

Ali je možnost, da na meji zasežejo airsoft puško, če jo naročim iz http://www.airsoftmegastore.com/

Ima kdo že kakšne izkušnje s tem?

radmannsdorf ::

Kje pa piše da pošiljajo izven ZDA in Kanade?
poglej si poljski trgovini http://www.taiwangun.com/ in http://gunfire.pl/ ,pa boš imel reči v parih dneh doma.
Iz ZDA se ti sigurno ne splača naročat zaradi davka(nad 22EUR) in carine(nad 150EUR).

Zgodovina sprememb…

VLCREAPER ::

Hvala za odgovor

Glede mask, ali so boljše tiste ki imajo za oči železno mrežo ali plastiko?

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

za oči uporabljaj še dodatno očala. ker baje da se nekateri bb-ji znajo razletet-sploh biorazgradljivi.
kaj pa kupuješ od orožja? al že maš?

VLCREAPER ::

Nameravam si kupit en sniper, ampak ne vem še katerega. Kak predlog?

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Ja, ne ravno to kar si hotel, a vseeno - najprej si ga sposodi za par fightov, ker večina, ko ga sproba vidi, da ni za njih ker je dolgčas.

Drugače včasih je bil zelo popularen vsr-10. Delov za upgrade kolikor hočeš. Vidim pa, da se spet dobi JG bar-10, ki je poceni a kul kopija. Tako da ta je po mojem za razmislit. Sem pa par let izven scene...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

radmannsdorf ::

VLCREAPER, mal youtube prečekiraj kaj je kul in kaj ne.
jaz priporočam jurišno JG G36C. frend jo ma, in bo tudi moj bodoči nakup, zadeva je na otip in pogled kvalitetno narejena, ma zložljivo kopito, cena je pa itak zakon. http://www.taiwangun.com/en/608-jg?from...

krneki0001 ::

Snajper je v airsoftu brez veze. Večina dobrih pušk nese ravno toliko kot snajper, v seržerju imaš pa vsaj 10x več bb-jev.

Kupi kako dobro G36k, zamenjaj cev za bolj precizno in daljšo, zamenjaj feder in par gumic, da ima dovolj dolgo cev, dovolj natančno in da ima čez 400FPS, daj gor dobro optiko in nogice spodaj, pa boš imel nadomestek snajperja. G36K ima vse zobnike že kovinske, tako da ne rabiš menjat nobenih zobnikov za nadgradnjo.

Razen, če boš kupoval kak snajper, ki ima več kot 600FPS, kar pa je pri nas koraj nemogoče dobit.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

radmannsdorf ::

jaz pa pravim da naj kupi in uporablja. predelave za začetnika.......jaz nebi reku. zakaj bi šel razdirat neki kar je v osnovi čist zakon:)
zabava za 105EUR. če crkne čez par let, se pa kupi nova:)

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Zato, ker je teh 105 evrov stran vržen denar. Snajperja se v airsoftu ne splača imet.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

radmannsdorf ::

odvisno kaj hoče. jaz sem mel TM vsr-10, pa sem se čist zabaval, ker je bla natančna ko hudič, na fajte pa nisem hodil. če bo hodil na fajte itak da rabi prej kaj drugega. ampak tist je blo 400€+
če pa hoče nekaj za strelat, zložljivo, poceni, da ne bo treba vsake 5min bb-jev filat v saržer, dobr narjen, je pa g36 zakon. in poceni. stock, brez predelav :)

VLCREAPER ::

So puške boljše na plin ali na elektriko, slišal sem, da se električne hitro pokvarijo, je to res?

Zgodovina sprememb…

lonz ::

Po večini se uporabljajo električne. Kvarijo pa se in ene in druge. Zelo odvisno od proizvajalca in vzdrževanja. Snipe ti v fajtu krepko odsvetujem kot novincu, ker ne boš imel nič od fajta.
Najbolje je da najdeš lokalni klub, v Sloveniji nas je zgledna cifra, in se po zanimaš direkt pri članih z izkušnjami; ti bo prišparana marsikatera napačna investicija.
...arrrrrr, shiver me timbers...

krneki0001 ::

VLCREAPER je izjavil:

So puške boljše na plin ali na elektriko, slišal sem, da se električne hitro pokvarijo, je to res?


Elektro se meni do sedaj še nobena ni pokvarila, pa sem jih imel kar nekaj. Je pa redno vzdrževanje v igri - vsake toliko časa moraš malo podmazat.
Na plin imam pištolo USP compact, pa nimam z njo ravno tako nobenega problema in brez napak deluje že nekje 5 let.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

VLCREAPER ::

Najmanj koliko FPS mora imeti solidna puška ?

krneki0001 ::

G36k ima serijska iz škatle tam okoli 360FPS, kar je za začetnika dovolj. Ko pa napreduješ, pa jo počasi nadgrajuješ. Je pa dobro pri tej puški, da ima vse zobnike kovinske in jih ob nadgradnjah ni potrebno menjati.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kodsiti1 ::

Jaz krepko priporočam gunfire pa tudi taiwangun ni slab.... Ob akciji so imeli na gunfire ak47 za 55eur, 380 fps in tist niti ni tako slab....vsake tolko casa je kaksen popust pa se free shipping imas tako da se res splaca

G36 je pa bolj lari fari.... Vse ki jih poznam vkljucno z mano so imeli z njim tezave, hitro se pokvari, sami problemi so bili.... Razen če se zelo spoznaš na to in jo znaš fajn prerihtat in veš kaj delaš

Je pa to tudi cist odvisno tudi od srece..sta 2 kolega kupila enako pusko in se je enem ze na zacetku takoj pokvarila in je vse menjal, drugemu pa po parih letih dela kot nova...


Imas na gunfire kar vredu puske in to pod 100eur

VLCREAPER ::

Je razlika velika, če ima puška blow back ?

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

blow back ti kuri več baterije/plina, ker rabi energijo za to. je pa bolj realističen občutek streljat.
sam sem imel tole http://www.taiwangun.com/en/kp-05-kjw?f...
pa mi je žal da sem jo prodal. zadeva je res butnla ko šus:) če bo dnar in želja po pištoli, bo zihr spet ta :)
je pa kompatibilna s plinskim in co2 saržerjem.

krneki0001 ::

kodsiti1 je izjavil:

G36 je pa bolj lari fari.... Vse ki jih poznam vkljucno z mano so imeli z njim tezave, hitro se pokvari, sami problemi so bili.... Razen če se zelo spoznaš na to in jo znaš fajn prerihtat in veš kaj delaš

Je pa to tudi cist odvisno tudi od srece..sta 2 kolega kupila enako pusko in se je enem ze na zacetku takoj pokvarila in je vse menjal, drugemu pa po parih letih dela kot nova...


Ja pri kitajcih (vse puške so s kitajske) nikoli ne veš. Jaz sem svojo G36K takoj ob nakupu nadgradil z daljšo in boljšo cevjo, druge gumice in drug feder, pa mi sedaj po treh letih še vedno dela ko prvi dan, brez problemov. Res pa je puška od AEG firme in se že rabljene prodajajo dost drago.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

VLCREAPER ::

Ima kdo mogoče že izkušnje s to ali podobno puško: http://gunfire.pl/product-eng-115220349...

VLCREAPER ::

Poldi112 ::

V2 lahko poči, ampak moraš kar konkretno nadgraditi puško da pride do tega. Drugih pametnih razlik ni.

Glede izbora, tisto ki ti je najlepša :)
Nisem bil pozoren, a bili so sami kalaši. Tako da če so od iste firme so itak isti deli. Edino cev imajo lahko različno, kjer je pa fino imeti malo daljši (ne ravno 300mm).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

VLCREAPER ::

Glede nadgrajevanja kalašnikov ni nobenih problemov ? Kako je z deli ?

Poldi112 ::

Gearbox je verjetno standardni v3, tako da ni problema. Edino za zunanjo opremo moraš preveriti (raili, ...).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ovi ::

Gearbox V3 je bomba proti V2. V2 zelo hitro poči če ni ojačan. Dolžina cevi v airsoftu nima veze, ker je balistika popolnoma drugačna kot pri pravem orožju. Bolj ma veze kakovost in enakomernost notranjosti cevi, ampak tukaj cepimo že milimetre.

V praktično vsaki puški moraš nadgraditi:
- hop up gumico
- hop up komoro
- hop up nub
- dodaš kvalitetno cev (6.03 ali 6.04 kvalitetnega proizvajalca, cev naj bo težka in ne iz lahkih materialov)
- pregledaš tesnenje
- pregledaš AOE (google: airsoft AOE)
- če so puše plastične daš notri kovinske
- če je vodilo vzmeti plastično daš notri kovinsko z ležajem

Če je kompresija dobra pustiš notri original dele, če ne jih menjaš. Pazi, da so vsi kompresijski deli istega proizvajalca oziroma da dobro tesnijo med sabo! Nozzle (šoba), glava cilindra, cilinder, glava bata naj bi bili od istega proizvajalca zaradi različnih toleranc med proizvajalci. Včasih pa glede tega ni problemov. Pač stestiraš in vidiš. Zelo dober proizvajalec je SHS, hkrati tudi poceni.

Pri večjih eventih je omejitev 400fps za jurišne puške. To dosežeš dokaj hitro in poceni z vsako puško, brez večjih predelav, zato je bolje dati denar ven za izboljšanje natančnosti in dometa (hop up in kvaitetni bb-ji in pravilne teže). Preveriš kompresijo in po potrebi menjaš vzmet, vendar če je gearbox V2 in ni ojačan ne dajati notri močnejše vzmeti kot M120 oziroma Guarder SP110, sicer bo počil. V3 brez težav zdrži SP130 in več ampak potem si čez 400fps (krepko).

FPS ni vse. Kolega je imel 400fps, domet okrog 60m. Jaz sem imel 310fps, domet 70-80m (izmerjeno).

VLCREAPER ::

Koliko pa je običajna omejitev na bojišču za jurišne puške?

Poldi112 ::

No, brez zamere, ampak 70m z 300fps je po mojem čisto nemogoče. Še za 400 je. Razen, če streljaš kot top v loku, kar je pa efektivno neuporabno.

Dolžina ima kar konkretno vezo, ko si enkrat na 400fps in več. V smislu, da je 30cm premalo, 40 je že ok, več kot 50 ni potrebe oz. je že negativni vpliv. Izmerjeno.

Večina klubov ima 400fps za gozd (kar efektivno pomeni jurišna puška).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Ovi ::

Potem pa ima najdi.si narobe nastavljeno orodje za merjenje razdalj. :) sicer pa je treba vedet da različne komore dajo različne rezultate. G36 komora je v osnovi boljša od M4 komore.

Moj setup v cevi:
Stock komora
6.01 madbull cev 509mm (zaradi dolge zunanje cevi)
Guarder silikonska črna gumica
H-nub
.25g bioval bb

Dolžina cevi nima veze. Daljša cev bo prej slabša kot krajša. BB vibrira ves čas v cevi in izgublja energijo. Rotacija je vertikalna namesto horizontalna kot v pravi puški. V pravi puški so tudi zareze v cevi ki naboj stabilizirajo, česar pri airsoftu ni. Stabilizacija bbja je odvisna od vibracij notranje cevi, pravega razmaka med bbjem in cevjo in od kota in površine kontakta bbja in hop up nuba. Tukaj se pridobi natančnost. Pa da ne pozabimo na kakovost bbja (notri ne smejo biti luknje, lahko je samo ena in mora biti točno v sredini). Kako hitro bo bb priletel v cilj pa je odvisno od fps.

Poldi112 ::

Dolžina cevi ima vezo. Tole so moje meritve in zaključki:
http://www.hrabri.org/barrel-length-eff...

Si dobrodošel, da jih komentiraš (tu). To, da se ti bb parkrat več zabije v cel ima zanemarljivo majhen efekt.

Kaj točno misliš s komoro? Gearbox? Cilinder? Ker gearbox nima veze pri rezultatih (s čimer predvidevam da misliš na fps). In g36 ni napram m4 tu v nobeni prednosti. Razen, če upgrade-aš feder do te mere, da ti gearbox poči.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ovi ::

Hop up komora v g36 je enostavno bolje dizajnirana kot v m4 replikah. In še vedno sem mnenja da dolžina cevi nima vpliva oz krajša bo prej boljša. Enakosem bral na raznih forumih. Kolega je dobil z po meri narejeno jekleno PAZI 6.10 cevjo boljše rezultate kot s katerokoli drugo cevjo. Pa primerjaj visokokakovostne proizvajalce in kitajce. Kitajka ma 400 fps iz kište,marui ma 300 in je marui natančnejša in boljši domet (iz kište, da se razumemo). Vsi moji kolegi so imeli lepšo grupacijo s krajšimi cevmi kot tisti ki so dajali notri daljše cevi in gor dušilec. Nad 455mm cevjo se rezultatslabša.

V airsoftu sem že 6 let, imel.ogromno pušk. Najnatančnejša je bila stock JG G36C in zdaj JG G36E z modifikacijami.

Poldi112 ::

In kaj točno ti ta boljši design prinese? Ker ne vidim kje je umetnost v hopup komori. Vse kar rabi je, da dihta. Potem je pa od gumice odvisno, kako bo neslo.

Tvoje mnenje o dolžini cevi je pa irelevantno, če ne znaš pokazati na napako v mojih meritvah. Saj v bistvu je dost simple - večji fps ko imaš, daljšo cev rabiš, ker ti drugače lahka kugla prehitro odleti iz cevi in ne dobi vse energije, ki bi jo lahko.

Marui sem videl in me ni impresioniral. Je kvalitetna puška, predvsem v smislu zanesljivosti. Samo dometa več kot kitajec z 400 fps pač nimaš, razen mogoče, če res kakšen jajc kupiš.

Zdaj grupacijo imam tudi jaz lepšo z 300mm Tanio koba cevjo premera ne vem koliko, 6.05mm?, kot z 50cm pdi 6.01. Samo razlika ni bila velika in je nikoli ne bi zamenjal za domet. Kratko imam za cqb z visokim rof (25), za v gozd pa 400-450 fps z rof 20 ali malo manj. Natančnost pa čisto na nivoju zrihtane puške s prometheus cevjo.

V airsoftu sem tudi sam že leta (zadnjih nekaj let pavza). Prvo puško kupil še v tolarjih (mislim da 50k za mp5). Imel tudi g36 od CA in JG. Obe ok, nobena impresivna. Pač, če ti odgovarja oblika je puška čisto ok. Osebno sem imel problem s tem, da je teža preveč spredaj in da so nabojniki preveliki (ne gresta dva v žep).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

VLCREAPER ::

Torej je boljše kupiti puško z manj fps in potem nadgraditi ali več kot 400 fps in nadgraditi ?
Nekatere puške imajo manj kot 400 fps in so dražje od nekaterih, ki imajo več kot 400fps.
Ima to vezo koliko je rezervnih delov,domet,...?

Poldi112 ::

Za prvo puško po mojem kupiš toliko fps kot jih hočeš. Drugače na ceno močno vpliva tudi material (kovina vs plastika) in kakovost delov.

Rezervni deli so večinoma standardni. Če ima puška gearbox v2 ali v3 potem si za večino stvari brez skrbi. Raje izberi glede na to, katera ti je všeč. Pa izbiraj med jurišnimi, ker so razne mp5 malo manj konkurenčne - kratka cev, majhni nabojniki.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kodsiti1 ::

Jaz imam CM042 in je res super. Nisem ničesar upgradal ali zamenjal pa po dolgem casu dela kot nova. Nikoli nobenih problemov.

Ima pa mislim da 450fps in lahko jih zadanem z taksne razdalje ko ostali nimajo dometa :)) ... Ce jih na blizu spečeš se pa kr malo pritožujejo hehe

radmannsdorf ::

tko je prav. začetnik rabi nekaj kar stock dela dobro, brez predelav. predeluje se kasnej, ko vidi al mu airsoft sploh sede al ne, in če sploh rabi predelavo.

VLCREAPER ::

Ima kdo izkušnje s katerokoli puško od Specna Arms? Videl sem kar nekaj zanimivih M4 pušk: http://gunfire.pl/firm-eng-1208513650-S...

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

1Razzor1 ::

Si bom malo sposodil temo. Nameravam si tudi kupiti airsoft AEG. Zelo so mi všeč M4 in podobni modeli, ampak zanima me kako vem če je gearbox ojačan, saj nočem, da mi poči že po nekaj spopadih. Gledal sem puške od proizvajalca G&G, za katerega sem slišal, da dela kakovostne puške.
Ne mislim zapraviti več kot 200 eur za puško in me zanima če ima G&G bolj kakovostne za isto ceno kot naprimer cyma,jg,...

Ogledoval sem si http://gunfire.pl/product-eng-115220140..., http://gunfire.pl/product-eng-115220462... in http://gunfire.pl/product-eng-115220239...

Poldi112 ::

Če ne boš nadgrajeval ti ne bo počil. Če pa boš delal upgrade, bi ti pa osebno predlagal, da kupiš eno rabljeno ICS-ko. Ker boljše zasnove za tak denar nisem videl. Meka, če se ukvarjaš s puško. Vsake toliko časa se dobijo za 100-200 eur na bolhi, s tem da moraš v tisto za €100 ponavadi dati še do €100, da jo spedenaš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

1Razzor1 ::

Ali lahko navaden gearbox v2 poči samo pri nadgradnji vzmeti ali tudi česa drugega ?

Poldi112 ::

"Pomaga" tudi, če imaš kovinsko glavo bata. Drugače si pa ne preveč skrbi delat. Šansa, da ti poči, je precej majhna, plus da če ti pač nabaviš novega.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

1Razzor1 ::

Gledal sem tudi puške g36, ki so bile omenjene in me zanima katera je najmočnejša vzmet, ki jo lahko daš v v3 gearbox in koliko je domet te puške, če jo nadgradiš kolikor se da.

Poldi112 ::

Po spominu, s 130 prideš nekje do 450 fps. Več nočeš. Nima smisla, ker ne moreš ljudi blizu streljati, če boš sniper boš pa vzel sniper puško.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krneki0001 ::

Za g36 vzami 110, daljšo in ožjo cev, pa gumice in imaš nekih 380 do 400fps, ampak polomilo se ne bo nič, pa dolgo časa bo delala.

Meni osebno zanimiv sniper - cena za takega brez optike je 239 evrov od classic army
 G36 sniper

G36 sniper

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

1Razzor1 ::

Zdaj se ne morem odločiti od katerega proizvajalca bi kupil g36, umarex ali JG ? Od umarex sem gledal http://gunfire.pl/product-eng-115220509... od jg pa ne vem kateri model je najboljši...

Poldi112 ::

Večina ima c verzijo, ker je najkrajša.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krneki0001 ::

classic army al pa tokyo marui če dobiš.

Za umarexa je težko dobit dele, JG je pa zadnje čase kvaliteto spustil pod nivo in se ljudje kr dost pritožujejo da jim zadeve crkujejo.

Če najbolje bi bilo, če bi kje dobil rabljeno JG, eno tistih iz prve pošiljke, ki je prišla v slovenijo, ker so bil to zelo zelo kvalitetno narejene puške.

Za moje pojme pa glej G36K (srednji model). Za CQB itak preklopiš kopito in nimaš nekih problemov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

1Razzor1 ::

Tako, da za notranje dele in cev ni razlike kateri model g36 imaš, za zunanje pa je ?

radmannsdorf ::

seveda je razlika. dolžina cevi je drugačna.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Airsoft (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15824859 (769) Okapi
»

Katero airsoft pištolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915737 (12022) krneki0001
»

Airsoft VSR sniper

Oddelek: Loža
91093 (714) Poldi112
»

Katero airsoft

Oddelek: Loža
364157 (3144) ru7
»

airsoft

Oddelek: Loža
272655 (1941) Kaktuspv

Več podobnih tem