» »

ubuntu/transmission

ubuntu/transmission

knuspi ::

Skratka: transmission na ubuntu mi lepo downloada in uploada na javnih trackerjih (npr. PB). Ko pa hočem snet torrent s partisa kaže, da je število peerov in seedov 0, in nenehno refresha tracker. Če imam srečo se po kakih 2,3 urah nenadoma spomni, da pa bi bilo reč možno potegnit dol - in jo potegne v normalnem času. Prosim za nasvet/pomoč!

lp, knuspi

Icematxyz ::

Če imaš težavo le pri enem sledilniku ne vem, kaj točno v Transmission bi na to vplivalo. Si kaj posebnega nastavljal ali gre za privzeto stanje? Si prepričan, da ti sledilnik česar ne omejuje? Poskusi najprej še kakšen drug odjemalec z enako .torrent datoteko.

knuspi ::

Nastavitve v transmissionu so nedotaknjene. Nimam pojma kaj bi mi sledilnik s partisa lahko omejeval. Pravkar namestil deluge in zadeva deluje brez problema. Še vedno pa me žre, da ne vidim nobenega razloga zakaj bi se transmission tako obnašal. Hvala za trud! LP

Letalec ::

Tudi sam imam pri transmissionu enake težave, tako da tudi mene zanima rešitev. Trenutna je pač izogibanje partisu.

knuspi ::

@Letalec

Po namestitvi programa Deluge na moj ubuntu (11.10), s partisom ni več težav. Deluge najdeš v ubuntu software centru. Čeprav se nekaj uporabnikov pritožuje, da zadeva ne deluje (na 11.10), sam problemov nisem opazil. Poskusi.

lp

Icematxyz ::

Sem skušal na stock Ubuntu 11.10 (32bit) reproducirati kaj takšnega pa ne gre. Deluje normalno.

Morda pod Help -> Message Log pokaže kaj uporabnega?

knuspi ::



Zagnal. Iz loga se sicer ne znajdem bogvekaj. Nastavitve še zmeraj nespremenjene.

Icematxyz ::

Poskusi sledeče:

Uredi -> Možnosti -> zavihek Omrežje -> izključi opcijo Omogoči uTP za sporazumevanje soležnikov -> ugasni Transmission (CTRL +Q) in ga znova zaženi.

knuspi ::



Nobene spremembe. Javni trackerji še zmeraj delujejo, oni drugi pa se ne ganejo. Lp

technolog ::

Bi mogoče probal Deluge? Oz. zakaj se sploh matraš s transmission, če pač ne deluje?

Odličen je po mojem, precej podoben uTorrentu.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Transsmision na tej strani drugače deluje dobro in nisem uspel ustvariti podobne težave, Deluge pa je pa že preizkusil in mu deluje.

Glede na dnevnik sporočil je kot kaže izključitev uTP odpravila težavo iz prvega dnevnika sporočil, ampak praviš, da to ne zadostuje. Poskusi še novejšo različico Transsmision (2.42) kjer boš prav tako v testu uTP izključil.

sudo add-apt-repository ppa:transmissionbt/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade


Če ne bo boljše povrni stanje na privzeto:

sudo apt-get install ppa-purge
sudo ppa-purge ppa:transmissionbt/ppa


In uporabljal Deluge, ki praviš da ti deluje bolje. Morda še v testu dodaj kakšen nov torrent in preveri, kako se zadeva obnaša.

knuspi ::

@technolog
Če bi prebral poste, bi videl, da že uporabljam deluge. Matra me pa firbec, zakaj transmission ne dela.

@Icematxyz
Upgradal po navodilih. Dodal nov torrent. Nobenih sprememb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knuspi ()

Icematxyz ::

Upgradal po navodilih. Dodal nov torrent. Nobenih sprememb.


In izključil tudi uTP in znova zagnal Transmission? Žal nimam več idej, ker gre verjetno za kakšno specifično zadevo.

knuspi ::

Vse to nardil, ja. Kar se tiče pomanjkanja idej - ni panike. Bo moja radovednost pač nepotešena. Hvala za potrpljenje in trud!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066315494 (1006) polozweii
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061177590 (46429) poweroff
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813181912 (147851) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981167454 (140101) Icematxyz
»

Torrent za linux

Oddelek: Operacijski sistemi
442140 (1613) ABX

Več podobnih tem