» »

Vigor 2700V in Vigor 2100G

Vigor 2700V in Vigor 2100G

moat ::

Pozdravljeni.

Torej, kolega ima trojčka pri Tuštelekomu. Na splet se povezuje preko Draytek Vigorja 2700V http://www.telos.si/draytek/Vigor2700V...., ki pa nima brezžične povezave. Slednjo bi potreboval za prenosni računalnik. Imam možnost ugodnega nakupa usmerjevalnika Vigor 2100G http://www.telos.si/draytek/Vigor2100G....
Zanima me naslednje. Koliko razumem je Vigor 2700V usmerjevalnik in modem obenem, Vigor 2100G pa samo usmerjevalnik, drži? Sama med sabo se bosta verjetno dobro razumela, kako pa bi se razumel Vigor 2700V z usmerjevalnikom Linksys WRT54GL? Kaj priporočate, sta usmerjevalnika enakovredna?
Pa še nekaj. Na enem izmed računalnikov bi se spremljala tudi IPTV z MulticastTV (oba porta - 3. in 4. na Vigor 2700V sta že zasedena in nanju priključena TV vmesnika). Morebitne težave oz. izkušnje ali napotki pri povezavi. Hvala za vaše odgovore.

Lep dan še naprej, moat.

moat ::

Samo, da osvežim.

LP, moat

Yacksy ::

Vigor 2700 obdrži kot usmerjevalnik, Vigor 2100 pa uporabi samo kot access point (izklopi DHCP, zamenjaj LAN IP in poveži LAN vmesnika Vigor 2700 in 2100). Čeprav bi ti namesto nabave starega Vigor 2100 priporočal nakup namenskega access pointa.

Za internet bi moralo delat. Za tisto varianto z IPTV na PC-ju pa ti ne znam pomagat.
Shit happens

moat ::

Hvala za odgovor.

Torej, menim, da bi bilo to še nekako razumljivo, čeprav, priznam, mi tile mrežni pojmi niso najbolj jasni.

Če povzamem; Vigor 2700V se itak mora obdržati, ker je to tudi modem, ki se povezuje v internet preko Tuštelekoma. Pri Vigorju 2700V obdržim funkcijo usmerjevalnika. Na drugem usmerjevalniku (ki pa to več ne bo) Vigor 2100G, ki bo poslej deloval kot dostopna točka, izklopim DHCP in mu določim IP 192.168.1.2 (za prehod - Gateway v Vigorju 2100G pa vpišem IP 192.168.1.1). Oba Vigorja pa povežem s kablom z LAN porti (oba npr. z LAN portom 1).

Kaj dobim s temi nastavitvami? A dobim samo Wireless? Ali pa bom s temi nastavitvami lahko na Vigor 2100G priključil še 3 računalnike (saj so trije LAN porti še prosti). Torej bi ti prosti porti potem delovali kot stikalo?

Kaj pa če pri Vigorju 2100G obdržim funkcijo usmerjevalnika (mu samo spremenim IP v 192.168.1.2, da se ne bosta IP-ja med sabo tepla) in npr. Vigor 21ooG na Vigor 2700V priključim preko WAN porta. Bo to sploh delovalo? Kaj pridobim, kaj izgubim? So v tem primeru (WAN povezava) nastavitve kaj drugačne?

Hvala in LP, moat

Michaelosz ::

Jaz ti predlagam nakup Linksysa, ker tud ta Draytek nima nič več Wifi protokolov kot pa Linksys. N-standarda preko wifija (več kot 100mbps) pa očitno ne potrebuješ, ker nimaš optike. Torej, nabaviš ta ruter (wrt 54gl), kateri je bomba, prekineš na tvojemu modemu (2700V) povezavo in vpostaviš DHCP na ruterju. Če pa nimaš statike, maš pa itak lahko oba kot DHCP, sam pol ne smeš vzpostavljat povezave ročno, ker ti bo obešalo sejo. Glede multicastTVja pa nastavi želeni port na modemu kot TV, pa bo prek njega tekel prenos IPTV podatkov. Lahko tud pokličeš na Tušmobil, pa ti oni nastavijo.

Vsaj jaz sem mel tko in je zadeva delovala. Čeprav lahko načeloma pokličeš na Tušmobil in vprašaš, če ti lahko zamenjajo tvoj modem za enga, ki ima Wifi. Glede na to, da imaš trojček, bi ti skoraj lahko ustregli. Vsaj takšen je protokol na Telekomu.

lp

moat ::

Hvala, Michaelosz. To sicer sprašujem za kolega, ki je na Tuštelekomu. Sam imam doma usmerjevalnik Linksys WRT54GL (in Siol trojčka), ki je priključen preko WAN porta na SiOL IskraTEL SINOPE 568+R2 (sledji je modem in router), IPTV pa imam speljan v mrežo. Menil sem, da bi se Vigorja med sabo pač bolje razumela. Imam pa tudi možnost, da Vigor 2100G kupim bolj poceni. Poleg tega se pri kolegu ne morem igrati v nedogled (router Vigor pač ne poznam), kot to lahko počnem doma. Pa tudi mrežni sistemi mi "ne grejo preveč".
Morebiti še kdo s kakšno izkušnjo, nasvetom?
Hvala in LP, moat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

router Vigor 2700 + WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
143009 (2394) Yacksy
»

ADSL nastavitve za ganymede822+

Oddelek: Omrežja in internet
205861 (3882) Tilen
»

Wireless WAN-wired lan

Oddelek: Strojna oprema
91405 (1234) gokky
»

problem z vigorjem 2700V

Oddelek: Omrežja in internet
71244 (1120) Yacksy
»

Izbira routerja za majhno podjetje

Oddelek: Omrežja in internet
393133 (2160) bastadu

Več podobnih tem