» »

Ubuntu vprašanja

Ubuntu vprašanja

««
22 / 22
»
»»

Kiborg ::

Uporabljam Ubuntu 15.10 GeForce GTX 970. V zadnjih dveh tednih je prišla posodobitev za Nvidia gonilnike, nisem je želel takoj namestiti kljubtemu da je bila označena kot varnostna ker nisem želel imeti težav. Danes sem se končno opogumil, če bi bilo kaj grozno narobe bi do sedaj že zvedel! :) No sem se motil, lepo sem namestil vse kar je paket manager ponudil in resetiral. Ko sem prišel nazaj v login screen sem imel login loop ko sem tega odpravil in se končno prijavil preko grafičnega vmesnika (konzola je ves čas delovala) pa sem se znašel pred črnim zaslonom, potem se mi pojavi opozorilo (belo okno na povsem črni podlagi), da grafični gonilnliki ne deujejo pravilno in naj izberem med odprtokodnimi, ali zaprtokodnimi ali pa naj poizkusim z debugom. Miška tu ni vidna, karkoli poizkusim izbrati pa me vrže nazaj na to okno.

Zvezdica27 ::

hja, if it ain't broken, don't fix it...

v glavnem... da se iz live usbja chrootat v tvoj sistem in potem čaraš. Sam moraš vedeti, kaj delaš. Zdaj... če drugega ne lahko iz tega chroot okolj apobrišeš te nove nvidia paketke in namestiš odprtokodne driverje ali pa samo default kernelove gonilnike, pol pa nazaj ven iz chroot in bootaš noralno in urejaš naprej. za chroot je cel kup vodičev na netu, sam pogooglaj, za nvidio pa naj ti en pomaga, ki jo ima. jaz sem se tako rešil že dostikrat.

Druga opcija je smxi skripta, ki precej dobro namesti ustrezne gonilnike - vsaj na debianu je bilo tako. Moral pa boš vsaj v CLI priti (root dostop google it), da namestiš smxi. Googlaj.

Morda morda morda pa bi te rešil že najnovejši kernel - spet - boš moral priti vsaj v CLI (root).

Srečno, se boš vsaj navadil :)

zz

aha... smxi ne dela na ubuntu... baje dela en drug program - glej prejšnjo stran te diskusije, vse piše, pobaš na svoj riziko ;)

zz

Zgodovina sprememb…

Ikspe ::

Pred kratkim je bil na voljo Linux Mate 17.2, danes pa vidim je 12.3.
http://www.linuxmint.com/download.php

Kako je s svežimi verzijami? Naj kar naložim ali počakam da jo še malo spedenajo?

kornilov ::

Uporabljam Ubuntu 14, naložil sem si antivirusni program Avast, ko ga zaženem preko terminala
avast
mi izpiše:
/usr/bin/avast: 178: /usr/bin/avast: /usr/lib/avast4workstation/bin/avast: not found
8-O

Gapi ::

Kaj ti reče če poženeš service avast status
No person is rich enough,to buy back his past.

kornilov ::

Sem novinec na Linux sistemih, naložen imam Ubuntu 14, ko sem se nazadnje naložil Ubuntu, je pisalo da sem pod Guest Session, zahteval je geslo, napišem svoje geslo, prijavno okno pa se nenehno ponavlja, tako sploh ne morem ničesar uporabljati. Je možna kakšna rešitev? 8-O
Vmes bom iskal na spletu, če najdem kakšno rešitev...

flbroker ::

Verjetno nisi pravilno instaliral ali pa binary ni v tvojem PATHu.

http://howtoubuntu.org/how-to-install-a...

Zvezdica27 ::

whoa...

ali je možno da so AMD driverji (za R7) tkao slabi, da recimo kamera v skype kaže zelen črte ... prej pod 14.10 ni blo tega, sam zdaj na 15.10 (lubuntu)

sem skušal dati na opensource (z in brez intla) in vedno ribnil sistem (hvalabogu se je dalo do konzol ein reinstall driverjev...

kater enaj imam: open source, proprietary ali samo Intel? Se je kdo že hecal?

zz

Zgodovina sprememb…

Ikspe ::

Se spozna kdo na požarni zid?
En požarni zid imaš notranji, en je pa zunanji ki ga lahko vidiš.
Sta lahko oba vklopljena naenkrat?
Notranji ima poleg sprejema in oddajanja še nekakšno router obrambo.
Pri zunanjem požarnem zidu pa tega ni ali pa nisem videl (sem še nov v tem)

Mogoče pove kdo kaj več o teh požarnih zidovih?

poweroff ::

sudo poweroff

KruceFix ::

Zdravo,

ker sem nadvse neizkušen na linuxom vas prosim za pomoč. Dobil sem precej star računalnik z že nameščenim CHALET OS, kateri bo tudi zdaj v uporabi. Ker nimam niti gesla prejšnega lastnika (neko društvo) niti ne morem pregledati same specifikacije računalnika, javi mi, da lshw-gtk zahteva geslo. Na njem so izobraževalne igre, katere pa bi rad zadržal, za otroke.

Je kakšna varianta, da dobim sam dostop? Hvala za vso pomoč.
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

poweroff ::

Načeloma moraš, ko se sistem zaganja iti v recovery mode. Se pravi ob zagonu v GRUB meniju izbereš recovery mode:


Če se ti GRUB meni ne pojavi, je treba pritisnit eno tipko, zdaj ne vem na pamet, sli je Shift, F8, Esc... lahko da je odvisno od OS-a.

Sistem se ti bo zbootal v ukazno vrstico in tam napišeš ukaz passwd in nastaviš geslo. Nato pa narediš reboot. Po moje bi to moralo delovati.

Opcija 2 je, da zbootaš z live USB, se chrootneš v sistem in potem spremeniš geslo, ampak tisto je bolj komplicirano.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: poweroff ()
««
22 / 22
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1042311525 (120) Ijus
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
478745 (7957) Icematxyz
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093158822 (116415) Icematxyz
»

[UBUNTU 10.04] GRUB se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
335272 (5056) matijaz74
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133253 (96139) Icematxyz

Več podobnih tem