» »

Izsiljevanje

Izsiljevanje

pijavka ::

Že mnogokrat videno v filmih. Včeraj npr. tajnika državne tožilke ipd.
Pokličejo ga, mu rečejo, da imajo njegovo ženo in da jo bodo ubili, če ne bo ubogal njihovih navodil. Oni hočejo ubiti državno tožilko, informacije o njeni lokaciji jim daje tajnik.

Torej, življenje žene za življenje državne tožilke?
Hm. Zgleda enostavno. Seveda se odloči za ženo. Samo kaj naresti v tekem primeru? Kaj bi bilo pravno gledano najbolj pravilno?
V primeru, da gre na policijo, tvega, da bo žena mrtva. Če uboga navodila, je posredno kriv za umor DT.
Če preprečijo atentat in ga dobijo, gre v zapor. Torej, tisti, ki ga izsiljujejo, najbolj nastrada.
Kaj je najbolje naresti v primeru izsiljevanja?

Mipe ::

Pridobiti identitete izsiljevalcev. Od tam naprej se da narediti vse. Kontra-izsiljevanje, itd.

pijavka ::

Hm. Izsiljevalci so zelo vplivni, veš da jim ne moreš nič. Samo če ti ugrabijo ženo/moža/mamo/fotra... Kaj jim vzet? Se sploh spuščat z njimi?

Isotropic ::

policija, razen ce ti je ime frank castle.
pa slovenija je majhna pa se hitro zve, kdo in kaj. v kaksni italiji je pa mal vecji problem to

Mipe ::

V tem konkretnem primeru...

1. Takoj bi dal odpoved v službi. Na ta način postanem nekoristen.
2. Zahtevam, da vrnejo ženo. Če jo ubijejo, grem takoj na policijo z vsemi potrebnimi dokazi (posnetki). Če je policija prepočasna ali podkupljena, kopije razposlat medijem. Na ta način narediš veliko škode, zato se te bodo skušali čim tiše odkrižati. Najlaže tako, da vrnejo ženo in zapretijo s smrtjo, če kadarkoli spregovorita. Iamokaywiththis.jpg

pijavka ::

Ja, sej to sem mislil. Ne Slovenija, ampak kaka Italija, Nemčija, Francija, ZDA. Skrajni primeri Mehika, Kolumbija, Brazilija ... Kjer so ti zajbanci kr vplivni.
Kakor se meni zdi, ne moreš čisto nič. Si pač naj...

Mipe ::

Samo vedeti je treba, kako jih lahko primeš za jajca. Čim bolj vplivni so, tem manj si lahko privoščijo afere. Zato praviloma najemajo druge, manj znane tolpe za umazana dela. To, kar je v filmih, je nerealistično.

pijavka ::

Samo si ob ženo.

Mipe ::

Premisli, kaj bi ti naredil, če bi bil v čevljih izsiljevalcev. Bi tvegal umor na svoji kartoteki, sploh če obstajajo sledi? To so praviloma razumni ljudje, ki ne bodo tvegali po nepotrebnem. Žena bo živela.

residual ::

Spomni se kaj bi Keyser Söze naredil...

Kurzweil ::

...odvisno kakšno ženo maš, kdaj bi tistemu, ki izsiljuje začel nazaj devat ultimate da če na ugrabi še tašče. da ga prijavim policiji. Kar se žene tiče kdaj sploh ni tako slabo, kot se sliši, če jo nekdo ugrabi, v primeru da gre za neko nemško teto, ki si z njo samo zaradi dote se takšnega projekta lotiš kar sam s kolegom :D

jype ::

pijavka> Samo si ob ženo.

Nekaterim se to zgodi brez izsiljevanja, recimo v prometni ali naravni nesreči.

Moraš se naučiti sprejeti, da na nekatere reči imaš vpliv, na druge pa ne. Storiš, kar je v tvoji moči, potem pa sprejmeš realnost za to kar je in živiš naprej.

pijavka ::

Nekaterim se to zgodi brez izsiljevanja, recimo v prometni ali naravni nesreči.

Samo tu naj bi imel možnost izbire, npr. na prometno nesrečno nimaš vpliva.
Ali pa se velikokrat zgodi, da komu ugrabijo otroka: "Daj milijon pa ti ga vrnemo, če ne bo umrl."
Pomoje bo marsikdo priskrbel denar, saj se ponavadi spavljajo na take, ki ga imajo.
Nekateri pa itak: Se ne pogajamo s teroristi ipd.

gendale ::

odvisno, a je državna tožilka lepša od žene
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Mipe ::

In če je žena življenjsko zavarovana, kaj?

Keyser Soze ::

Berem in se smejem kako racionalni so nekateri tule. Se mi kar zdi ja, da bi takole odreagirali, IMO bi sledile takšni situaciji precej iracionalne odločitve in močni čustveni izbruhi.
Mater, še folk, ki je treniran za takšne situacije se ti lahko zlomi ko realno pride v stik s tem, ali pa odreagira popolnoma nepričakovano, pa bo folk, ki jim je stres it v trgovino po kruh postopal kot en pripadnik kakšne posebne enote.

Realno si v opisani situaciji mrzel. Realno. IMO bi sledil totalen meltdown in dosledno upoštevanje navodil "zlobnežev". Sploh če imate kolčkaj normalen odnos s partnerjem. Bi znala bit pa situacija malček drugačna, če bi imeli namen pustiti partnerja zaradi šefa. Tle bi vam pa verjetno do določene mere odleglo.>:D
OM, F, G!

Mipe ::

Tu ne gre za hipen dogodek, ko štejejo sekunde. Pokličejo te, ti povejo, da imajo tvojo ženo, dajo navodila in adijo. Ostane ti veliko časa za paniko, nato pa premislek.

pijavka ::

Si npr. v službi, pokličejo, rečejo prinesi denar do 12h, naredi to, ono... Imaš malo časa. Se mi zdi, da je treba kar hitro reagirati.

Sploh pa se zgodi, da velikokrat pride do lažnih groženj. Kdo poskuša včasih priti na lahek način do zaslužka. Sploh pa v velikh firmah baje pride velikokrat do groženj, ki pa jih ne gre jemati resno.
Samo, če veš da jo imajo, kdo, da se ne šali, je pa res kar je Keyser rekel, da si oplel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pijavka ()

Keyser Soze ::

Mipe je izjavil:

Tu ne gre za hipen dogodek, ko štejejo sekunde. Pokličejo te, ti povejo, da imajo tvojo ženo, dajo navodila in adijo. Ostane ti veliko časa za paniko, nato pa premislek.

Tole lahko naložiš nekomu, ki je sposobne peljat tak BS. Jaz ti ne verjamem. Ker se IMO ne zavedaš čustvene teže takšne situacije.

Ni prijetno. Že samo obstoj realne ogroženosti oz. seznanitev z možnostjo, da lahko prideš v takšno situacijo je lahko dovolj, da se človek zlomi. Poznam take primerke, pa tudi videl sem jih že. Sicer ni šlo za točno takšno situacijo, je pa šlo za resno ogroženost ožjih družinskih članov. Si lahko še tak mačo pa ne pomaga.
OM, F, G!

jype ::

Keyser Soze> IMO bi sledile takšni situaciji precej iracionalne odločitve

Ne. Preden popeniš, moraš temeljito premislit situacijo. Ženi nič ne bo pomagalo, če pri njenem reševanju ubiješ še sebe, pa otrokom tudi ne.

pijavka> Si npr. v službi, pokličejo, rečejo prinesi denar do 12h, naredi to, ono... Imaš malo časa. Se mi zdi, da je treba kar hitro reagirati.

Potem pač ne boš rešil žene. Zahvališ se ugrabiteljem za ponudbo, vendar trenutno nimaš časa zanje.

Keyser Soze> Tole lahko naložiš nekomu, ki je sposobne peljat tak BS. Jaz ti ne verjamem. Ker se IMO ne zavedaš čustvene teže takšne situacije.

To je samo stvar treninga. Vprašanje je, kolikokrat si se že znašel v tako stresni situaciji, kaj je bilo postavljeno na kocko in kako si bil na to pripravljen.

T-h-o-r ::

uu jype, ki bi se v trenutku sprijaznil, da mu bojo ubili ženo



waawi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

Keyser Soze> Realno si v opisani situaciji mrzel. Realno. IMO bi sledil totalen meltdown in dosledno upoštevanje navodil "zlobnežev". Sploh če imate kolčkaj normalen odnos s partnerjem.

To seveda ni res. Realno bi sledil klic na policijo, v 98% primerov.

T-h-o-r> uu jype, ki bi se v trenutku sprijaznil, da mu bojo ubili ženo

Jaz sem že dolgo sprijaznjen s tem, da so vse reči minljive in da lahko naredim zgolj vse tisto, kar je v moji moči - pa ničesar drugega.

V moji moči pa žal ni prav veliko, s čimer se bodo morali morebitni ugrabitelji žal sprijazniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

blackbfm ::

Valda da rešiš ženo/družino/prijatelje. Nima smisla reševat neznanca od katerega nič nimaš. Ok saj znanci te lahko tudi zajebejo ampak če predpostavljaš da so to ljudje kateri bi dali roko v ogenj zate, potem je odločitev jasna.

uu jype, ki bi se v trenutku sprijaznil, da mu bojo ubili ženo


jype se lahko z vsem sprijazne brez problema. Samo apple in njihove pogodbe mu delajo težave..

jype ::

Ne seri. Jaz nisem sprejel pogodbe, samo vas, ovčice, opozarjam na posledice vaših nepremišljenih dejanj.

Kako pa karkoli spremeni, če se ne sprijazniš z dejstvi?

blackbfm ::

Ja poglej ti se ne moreš sprijaznit z dejstvi da applove naprave odlično funkcionirajo za večino ljudi.

In potem boš tu nakladal o nekih še bolj resnih stvareh, kjer se gre za življenje in smrt.

Blazz ::

v tem primeru se poizkusiti zbuditi iz sanj o ameriških filmskih dogodivščinah.

jype ::

blackclw> Ja poglej ti se ne moreš sprijaznit z dejstvi da applove naprave odlično funkcionirajo za večino ljudi.

To je navadna pritlehna laž.

blackclw> In potem boš tu nakladal o nekih še bolj resnih stvareh, kjer se gre za življenje in smrt.

Ni mi treba nakladat, ker se dobro zavedam, da imam prav. Ko se boš prvič znašel v tako izjemni situaciji, boš morda razumel, a najverjetneje ne (ker se imaš za "večino", pa se ti v resnici niti sanja ne, kdo je večina).

Blazz> v tem primeru se poizkusiti zbuditi iz sanj o ameriških filmskih dogodivščinah.

Kdo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Blazz ::

tisti, ki se znajde v situaciji, katero je opisala v prvem postu pijavka... dooh...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

21. stoletje, v Sloveniji pa še vedno ljudje brez vode (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17027087 (24422) Mipe
»

Umor, ki ga ni bilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10110369 (7877) borchi
»

RADAR - kaj storiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1277986 (7701) JohanP
»

Zelo dober spot proti prehitri vožnji ! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32519759 (14225) poweroff

Več podobnih tem