» »

Kateri TV?

Kateri TV?

wnbpotato ::

Torej kupujem si tv in sem našel dva kandidata med katerima se ne morem odločiti...
1. http://www.thomsontv.eu/flat-screen-tel...
Cena: 400e

2.http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...
Cena: 450e

Zelo se nagibam k temu da bi kupil 1. saj je LED in 50e cenejši, ampak bi mi vseeno kak nasvet prišel prav...
Hvala

Dust ::

Moj nasvet: kupi čim večjo. Jst mam že eno leto in pol LGjevo 42". Televizija dela odlično, le premajhna se mi zdi, kljub temu, da mi je bila ob nakupu dovolj velika. Če bi kupil sedaj bi kupil nekaj takega: TAKEGA, res da je malce dražje kot nameravaš, ampak televizije ne kupuješ vsak dan in tudi plazme so močno napredovale. To je samo moj predlog.

wnbpotato ::

Premajhna mi ne bi bila, ker bi jo gledal iz cca. 1m.

Dust ::

Potem je to druga stvar najbrš. Pa si prepričan, da je prva na linku res LED ?

Mislim, da ma samo LED osvetlitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dust ()

wnbpotato ::

LED edge...Sej je link. Ne spoznam se na tvje, zato pa sprašujem za nasvet.

Dust ::

Ja tko je kot sm reku, led backlight na LCD ekran. Tko pač napišejo, da zavajajo. Če bi izbirov med tema dvema bi izbral drugo. Če ti je pa pomembna cena pa izberi prvo, večje razlike v sliki verjetno ni. Je pa bolj leva firma in philips ma verjetno bolšo podporo ob okvari.

wnbpotato ::

A ni LED ubistvu način osvetljevanja slike? Kokr sem slišu je znano po tankem ekranu... In po slikah lahko vidiš de je 2. nekje 3x debelejša od 1. Kako je s tem?

SkIDiver ::

Sicer se ne spoznam kaj dosti. Toliko, da lahko rečem, da oba uporabljata LED tehnologijo. Pri primerku z LED osvetlitvijo je pač osvetljen z ledicami. Razlika je mogoče, da je črna nekoliko bolj črna. Je pa res, da ima ledice za osvetlitev ob strani in ne za panelom kar je tudi razlika. Če nisi natančen in ti ne igra take vloge potem boš s tem verjetno povsem zadovoljen.

Vsekakor je najbolje, da skušaš oba najti v kaki trgovini in se odločiš na podlagi tega kar boš videl. Philipsa zagotovo najdeš v kakšnem bigbangu. Če imaš priliko pokukaj še v harveya in comshop in si v živo oglej sliko posameznega primerka.

Dust ::

Tako je. Led je lahko tip osvetlitve slike, ponavadi so take televizije/monitorji tanjši in bolj varčni, ampak to je vse skupaj (po mojem mnenju) zanemarljivo, lahko je pa cel ekran sestavljen iz ledic in nadomesti LCD, tak ekran ima pa veliko več prednosti kot LCD ekran ali lcd ekran samo z led osvetlitvijo. Glavna prednost full LED ekrana sta občutno nižja poraba in pa neprimerljivo boljši kontrast barve; npr črna je res črna in ne neki sivga. Take televizije pa imajo tudi veliko slabost, ki je v dosti višji ceni. Pred dobrim letom ko sm jst kupoval je bila ta cena x2 od klasične LCD. Plazme imajo tudi dosti boljšo sliko od LCD in so tanke (sodobne), imajo pa večjo porabo ampak so zato cenejše. Upam, da ti je zdej bolj jasno.

PS: pri tvoji televiziji gre samo za LED osvetlitev, ker full led ne dobiš za to ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dust ()

wnbpotato ::

Hvala za pomoč

Dust ::

Zdaj sm par strani prebrov in ugotovil, da živim v zmoti. Kokr po tanovem razumem imajo čisto vse televizije LCD ekran tudi full LED, razlika med LCD led in full led je samo ta, da je televizija pri ful led sposobna ugašat posamezne diode, da naredi barvo bolj črno. Za ostalo sem pa napisov prov. Prosim, da kdo, ki se malo bolj spozna tole potrdi ali ovrže.

DarwiN ::

Dust, malo si zbrkal zadeve. Vsi LED-TVji so LCDji, gre samo za vrsto osvetlitve. LED ne nadomesti LCD. :))

Edge pomeni, da so led diode nameščene samo po zunanjem robu, pri full led pa diode v ozadju prekrijejo ves zaslon, kar daje bolj enakomerno razsvetlitev.

Full led pa se nato še dalje deli na dražjo varianto z lokalnim zatemnjevanjem (tole tvoje ugašanje posameznih diod, oziroma skupin diod) in cenejšo varianto brez lokalnega zatemnjevanja..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dust ::

No potem sm po krajšem branju prov dojev. Sj pomojm mi ne gre za zamert ko pa tako zavajajo. Hvala za dodatno pojasnilo.

wnbpotato ::

Torej je 1. po specifikacijah načeloma boljša od 2.? S tem da firma tudi nekaj šteje... Še kakšen nasvet?

Dust ::

Torej je 1. po specifikacijah načeloma boljša od 2.? S tem da firma tudi nekaj šteje... Še kakšen nasvet?


Sj tega nism že prej trdil, da ni po specifikacijah boljša. Rekel sem le, da je razlika po mojem mnenju zanemarljiva.

Še eno vprašanje; AMOLED oz. OLED ekran je pa cel iz ledic ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dust ()

DarwiN ::

wnbpotato: Ampak prvi stane v Normanu 500€.. Kje si ga našel za 400, ali pa si se zmotil?

Dust: OLED je pa druga reč ja... Tu pa organske diode nadomestijo tekoče kristale + osvetlitev hkrati in imaš dejansko tanek in nepožrešen ekran iz diod ja... Ampak za te TVje še počakaj par let. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dust ::

To pa vem, ker bi bil ene 20 tisočakov normalno velik.

wnbpotato ::

DarwiN je izjavil:

wnbpotato: Ampak prvi stane v Normanu 500€.. Kje si ga našel za 400, ali pa si se zmotil?

Dust: OLED je pa druga reč ja... Tu pa organske diode nadomestijo tekoče kristale + osvetlitev hkrati in imaš dejansko tanek in nepožrešen ekran iz diod ja... Ampak za te TVje še počakaj par let. ;)


Akcija je za 100e je znižan...

dronyx ::

Tu ni kaj dosti za razmišljat (kupiš Samsunga).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Ales ::

Jaz bi na tvojem mestu pogledal kje malo čez severno mejo, ker so cene precej nižje. Majdič npr. še vedno drži dobre cene za marsikateri model, pa je razmeroma blizu.

Glede modelov pa takole - sam sem novo TV kupoval pred dobrega pol leta in so trenutni Philipsovi LCD modeli bili precej slabo ocenjeni. Po osebni primerjavi sem se žal prepričal, da je slika res tako tako. Pri meni je bilo sicer tudi precej pomembno, da se TV lahko poveže na mrežo, predvaja vsebine z DLNA strežnika in da ima "dosegljiv" firmware. Na koncu mi je ostala pravzaprav samo izbira Samsung ali LG. Poleg njih je zadnji odpadel Sony, ki je bil predrag in preveč omejen pri predvajanju vsebin. Philipsa sem zaradi slike (in par drugih stvari) izločil takoj na začetku.

Na koncu sem kupil znižan model iz leta 2010 in sicer LG 42LD750, ki sem ga dobil na Dunaju za 399 EUR +mwst. Presodil sem, da mi največ muzike/slike za denar prinese starejši model višjega razreda, se pravi "običajen" LCD. Za prevoz je spotoma poskrbel kolega, tako da sem ga samo častil kosilo in se nisem posebej za to vozil gor.

Glede velikosti - naslednji bo večji. Saj ne da je 42' majhen, a zdaj počasi vidim, da bi tudi večji bil čisto ok ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako ugotoviti ali ima LED TV FULL LED tehnologijo

Oddelek: Zvok in slika
193174 (2709) Izi
»

Televzija 50" LED ali LCD

Oddelek: Kaj kupiti
81348 (1195) piek
»

LCD TV in prikaz črne barve..

Oddelek: Zvok in slika
102317 (2066) SkyEye90
»

Kateri LCD LED TV?? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10069417 (55549) seljo
»

LCD ali LED zaslon

Oddelek: Kaj kupiti
124523 (4302) kitewing

Več podobnih tem