» »

RADAR - kaj storiti

RADAR - kaj storiti

«
1
2 3

klemenSLO ::

Prejle sem se pelja iz službe po ljubljanski obvoznici v smeri brda iz podutika in me je slikal radar tam nekje kakih 200 m prej preden se začne zaviralni pas za izvoz brdo. Pelu sm cca 130. Če se ne motm je znak 80 preden se začne most ko prečkaš še neodprto avtocesto proti šentviškem predoru.

Bla je noč. Po mostu se scesa spušča dol in če se dotakneš pedala.... maš hitro 130 not.

Kaj mislt da bom kasiru oz kaj lahko storim da bi se temu izognu.

lp klemen

MTm2H37rqt7B ::

Če je bil znak 80, pa da si bil slikan... nimaš kej naredit. Lahko samo vneto čakaš na pošto:)

klemenSLO ::

kaj pa gle de na to da ni moj avto ...?

Urber ::

Brez zamere samo če si pri omejitvi 80 peljal 130 upam, da boš plačal !!

Bolje ti kot da nekdo z življenjem !

HyperKiller ::

Urber, si že kdaj vozil avto?

BendeR ::

Če je bil služben avto potem pošta itak pride na firmo. Pri nas je prvič trajalo skoraj dva mesca, no zadnje čase pa so začeli hitet. :D
:=)

opeter ::

Ja, jaz tudi upam, da boš plačal, pa da boš dobil pike, odvzeli vozniško, kaznovali z vsaj 2000 € pa zraven še prepovedali, da bi kdajkoli še v življenju vozil avto. Ne, saj se hecam. :D

Ampak če so te res slikali OMG! 8-O Kazen bo ogromna. :|
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

Predvsem je kazen vzgojna. Tisti 80 znak ni tam za zabavo. Sploh pa danes, ko so ceste mokre inu spolzke.

#000000 ::

Ja znaki niso za okras, ampak recimo pelješ po obvoznici lepo 80 kjer je omejitev 80, in kaj se zgodi, skoz moram gledat da mi kera budala ne prileti v rit, ker ti dobesedno meter za ritjo vozi, in te v bistvu prisil da greš hitreje. Včasih pomaga da stopim na bremzo samo da se štoplampe prižgejo, samo pol ti začne še trobit pa krilit z rokam ipd. če bi se lahko ustavil bi se te lotu še fizično.

In pol naj jest vozim po omejitvah za mano pa kolona in vsi živčni, lepo stopim na gas in do 200 ne spustim, ter ratam žrtev radarja :)

michel ::

Ja tam je res smotano narejen. Jaz tam še nikoli nisem vozil 80km/h, pa po opažanju drugi tut ne. Tam na mostu glih dobiš zalet in 130 km/h na števcu brez problema. Si pač imel smolo, na žalost:\ .

hooger ::

kako neumen odgovor. Voznik za menoj me je prisilil, da vozim hitreje (višje od dovoljenega). Kaj pa je važno, če te ostali prehitevajo ali ti blenadajo? Vozi tako kot je predpisano ali pa vozi z čredo ostalih bedakov in plačuj kazni.

Še to. Če avto ni tvoj, se bodo pač obesili na lastnika. In potem se bo lastnik obesil nate.

BendeR ::

lepo stopim na gas in do 200 ne spustim


Thats the spirit. :D

No, danes sem se peljal domov s službenim kombijem in pred sabo vidim kolono, ki jo je povzročal en voznik lagune. Vozli smo se 80 po AC dokler se kurba ni umakno na vozni pas (enih 10km). Lahko bi ga šel prehitevat po levi, a bi naredil prekršek - pa še tovornjaki so bli na desni špuri. Torej prehiti če lahko (odstavni pas al kak zdaj to ?)

Zdaj če se boji v rahlem dežu vozit vsaj recimo 110km/h po ravnem pol res ne vem, kaj hudiča dela na cesti oz bolje rečeno AC.
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

Urber ::

Ja ga vozim že kakšnih 20 let in še enkrat pravim, upam, da bo plačal

opeter ::

Voznik za menoj me je prisilil, da vozim hitreje (višje od dovoljenega).


Jah, v tem primeru se pokaže, kdo ima potrpljenje in kdo ne. Kako te je lahko voznik za tabo prisilil, da boš vozil hitreje od predpisanega?
Se je zabil v tvojo zadnjico? :\ Ker to je potem že kaznivo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hooger ::

Zgoraj je nekdo pač to omenil in meni se zdi čudno. Če pa nekdo pospeši samo zaradi tega ker mu nekdo blenda ali vozi za ritjo, naj poišče pomoč ali pa naj vrne izpit.

McMallar ::

Tu na forumu je lahko modrovati. Tudi jaz vozim 10km/h pod omejitvijo povsod (veš da...). Dejansko na avto cesti, ko sem na prehitevalnem pasu in vozim 130km/h ter mi nekdo pribije za rit, vozi za mano 1m ter mi veselo blenda, raje potegnem na 140-150. Ko prehitim, se mu umaknem in ga spustim mimo. Tudi meni gredo ti na živce, vendar je varneje tako, kot da me še zrine s ceste.

Matej_K ::

Pravkar s prve roke zvedel, da na tistem odseku vsak dan stoji radar. Je pa fora v tem da je v tistem radarju na začetku bila nastavljena mejna hitrost 90 in je bilo veeeeeeeeeeliko preveč kršiteljev in mi je reku da je zdej nastavu na 130 in da jih še zmeraj na dan prileti skozi 50 do 100.

Je pa nevaren odsek tak da, ko letiš dol iz klanca in potem še zavijaš v desno, je tam zelo spolzko cestišče in je dostikrat prišlo že do izletov in posledično do nesreč. Nč fantje pazt kok hitr vozte, tut sam grem tm prehit ampak 130 je pa prehit. Klanc al pa ni klanc. Pa ko so dela na cesti, in tam so še dostkirtat se hitrost zmanjša na 60.

Radar pe na estoji zmeraj samo v to smer ampak tudi na drugi strani cestišča...

Sicer pa povsod pazte kok drvite ne sam tu pa tam pa tam pa tam...
... .. .

jype ::

Matej_K> Je pa nevaren odsek tak da, ko letiš dol iz klanca in potem še zavijaš v desno, je tam zelo spolzko cestišče in je dostikrat prišlo že do izletov in posledično do nesreč.

Saj zato pa je tam tabla 80. Ja, noben ne gre 80, ampak to ni razlog, da jaz (ali pa kdo drug) ne more ali ne sme vozit po omejitvah. Če vidite koga, da za vami drvi, pa prižgete varnostne utripalke in upočasnite. Bo že prehitel.

hooger ::

saj gre tut meni marsikdo na živce. Od motoristov, do blendarjev, do tistih ki se zalepjo na rit.......

Pač se zgodi, da včasih preveč pohodim.... sam ne mislim pa poj tukaj jokat kaj nej sedaj nardim, das se izognem kazni.

Če nekej nardiš, potem za to odgovarjej, pa tut finančno če je treba

Fizikalko ::

Pa kaj sprašuješ trapasto, kaj narediti. Posral si ga in plačaj. To naredi. Ne pa tukaj jokcat in se delat mešanico med revčkom in herojem.

Po moje bi bla primerna kazen ene par tednov otroke čez cestov spremljat, pa enih 5000 EUR.

kmetek ::

Po mostu se scesa spušča dol in če se dotakneš pedala.... maš hitro 130 not.

in to ti je izgovor?

pa v napačno temo si dal.

kot je fizikalko rekel, 500€ kazni pa še kak mesec zapora....dejte no kukr so v sloveniji slabi vozniki zadnje čase jih ni nikjer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

A. Smith ::

Zdaj če se boji v rahlem dežu vozit vsaj recimo 110km/h po ravnem pol res ne vem, kaj hudiča dela na cesti oz bolje rečeno AC.


Dober teden dni nazaj sem se peljal po AC ob 22:30 iz LJ proti Kranju. Dokaj prazna cesta, nekoliko vlažna. Peljem 130, 200m-300m pred menoj začne nekdo bremzat. Začnem bremzat tudi sam. In to je bilo hudičevo pametno!

Voznik pred menoj je naletel v premalo označeno popolno zaporo avtoceste! (Zapora je bila posledica neke druge nesreče)

Če ne bi začel takoj zavirati, bi gotovo naletel tudi jaz. Enostavno srečo sem imel, ker je do karambola manjkalo nekaj metrov.

Se pri 200km/h in vlažnem/mokrem cestišču zares počutite varne?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Tomson ::

RADAR - KAJ STORITI? (Rešitev v 10.korakih)

1. Če se peljete v tujem avtu ko naletite na radar, ohranite trezno glavo. Položnice nikakor ne bo izstavljena na vaš naslov.
2. Če se peljete v tujem avtu ko naletite na radar, pa vam ni vseeno kdo bo plačal položnico, malo premislite ter se vrnite na točko št.1
3. Če se peljete v tujem avtu ko naletite na radar, pa vam ni vseeno kdo bo plačal položnico, slaba vest pa vam ne da miru? Berite naprej.

4A. Napotite se do prvega časovnega stroja, ter po cesti kjer ste naleteli na radar tokrat peljite 79km/h.
4B. Če časovnega stroja ni na voljo, so mežni le še bolj drastični ukrepi.

5A. Zapeljite se do mesta radarja, po možnosti v temi, s CDjem, da odbijete hudobne žarke ter se namestite radarju za hrbet.
Z opremo, ki leži v prtljažniku avomobila zavihtite proti radarju. Udrihajte po želji. Preverite hudobni žarek ter nadaljujte.
Ko je hudobni žarek preminil, radar pa nemočno čemi na tleh, z opremo ki leži v prtljažniku izdolbite radarjevo bistvo. (beri: vaš posnetek)
S hitrim korakom se napotite proti svojemu avtomobilu, še prej pa se prepričajte da hudobni žarek res ne sveti več.
Zavijte se v brezbrižni spanec, vedoč da ste naredili dobro stvar. Ne za družbo temveč za posameznika.
5B. Če agresija ni vaš način obračunavanja z radarji uporabite taktiko št. 2r
Zapeljite se do mesta radarja, po možnosti v temi, s CDjem, da odbijete hudobne žarke ter se namestite radarju za hrbet.
Z opremo, ki leži v prtljažniku avomobila previdno odstranite radar ter ga zavihtite v prtljažni prostor vašega avtomobila.
Ko vas ustavi policija se vedite povsem normalno, ne kažite znakov kaznivega dejanja ter se ne smehljajte.
Prijaznemu policaju previdno razložite da ste se peljali po cesti, na kar ste ob njej zagledali zapuščeno mikrovalovno pečico.
Ker je vaša mama že stara in betežna ter ne kuha več z lahkoto kot je včasih, ste ji hoteli narediti uslugo.
Če bo prijazni policaj zahteval vračilo radarja, mu le tega brez ugovora nemudoma izročite.
Pazite le, da vam bo pri predaji le ta čim bolj na trdo padel na grobi beton, po možnosti po hribu navzdol.

6. Če vam nobena rešitev ni po volji, so na voljo še bolj drastični ukrepi.
Zaprosite vašo taščo, da se pelje v trgovino z omenjenim avtomobilom.
Bodite prisotni ter jo ob vožnji namerno zamotite. Ko bo na števcu 130km/h se ji nasmehnite.
Z nasmeškom na obrazu ji razložite da je pravkar peljala 50kmh preveč in da jo je prijazni radar slikal.
Ne lepotičite z besedami. Ko bo priznala svoj zločin se ustavite na prvi policijski postaji.
Prijazni policaji bodo naredili zapisnik, vi pa le brezskrbno prišepnite da to ni storila prvič!
Prijazni policaji bodo dodali aneks k priznanju, vi pa boste rešeni kazni.

7. Če so bili vsi vaši prijemi do sedaj neuspešni, vi pa bi se še vedno raje izognili kazni, berite nazaj. Nekje ste verjetno zagrešili napako.

8. Igrajte na karto ubogega davkoplačevalca s prenisko zajamčeno plača ter ženo ki vas vara.
Prijazni policaj vam bo verjetno prisluhnil.

9. Pokličite lastnika avtomobila. Povejte mu da se je zgodila huda nesreča a ni nobeden poškodovan. Razen avtomobila.
Pravzaprav težko govorite o avtomobilu ker ga ni več.
Povejte mu da v tem primeru ne zaleže nobeno zavarovanje ter ga oh in sploh prestrašite kar vam duša da.
Ko bo lastnik psihično na dnu, mu povejte da se šalite da ste le naleteli na radar in bo verjetno kakšen € kazni.
Lastnik bo od vse sreče z veseljem poskrbel za "manjšo" kazen ter pozabil na vse skupaj.

10. Če kazen še vedno bdi nad vami ter vam ne da spati ste očitno popolnoma nesposobni. Preostane vam le še vrnitev na točko št.1
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

klemenSLO ::

noben me ni prisilu, noben ni blendal, cesta je bila prazna, tako da sem lahko malce potegnil, čez most se tako ali tako slabih 100 km/h peleš v normalnih razmerah kakršne so bile,
niti se ne pritožujem ker vem da sem dejansko peljal prehitro zanima pa me če sje mel s tem kdo kako izkušnjo (ugovor 0:) )

kolikor sem bral piše takle Za prehitro vožnjo na avtocesti ali cesti rezervirani za motorna vozila bodo kazni: do 20 km/h 50 evrov, od 21 do 30 km/h 100 evrov, od 31 do 40 km/h 150 evrov in 1 kazenska točka, od 41 do 50 km/h 200 evrov in 5 kazenskih točk, nad 50 km/h 300 evrov in 9 kazenskih točk ter prepoved vožnje motornega vozila.

torej če bo sreča bo pod 50 in samo 200 €...

krucymucy ::

Predvsem je kazen vzgojna. Tisti 80 znak ni tam za zabavo. Sploh pa danes, ko so ceste mokre inu spolzke.

res je, kazen naj bo vzgojna, ampak kar se dogaja je "molža denarja".
znaki res niso za zabavo, bolj kot to so nepremisljeni. najvisje dovoljene hitrosti pa "preracunane" za jugece v kombinaciji 78 let starega cloveka brez refleksov za volanom le-tega. jugo+penzionist pa je 3x-na zavorna razdalja povprecnega voznika z nekim povprecnim avtom ala clio.
ker pa omenjas mokre inu spolzke ceste. ce kje, potem pri pnevmatikah velja "kolkr gnarja tolk muske"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

opeter ::

res je, kazen naj bo vzgojna, ampak kar se dogaja je "molža denarja".


Hmm... zakaj, kakšne kazni pa bi ti uvedel, če ne denarne? Rezanje udov? :\ Ker dandanes razen denarnega kaznovanja ne spoštujejo ničesar. :|

Jaz bi recimo za tiste, ki prekršijo predpise, denarno kaznoval nekako takole: vsak ima nekakšen dohodek, četudi dobi socialno. Kazen bi bila variabilna 10-50% letnega prihodka.
Tako bi primerno kaznovali tudi tiste, ki imajo npr. 100 EUR prihodka mesečno, kot tudi tiste, ki imajo npr. 2000 ali več EUR prihodka mesečno.
Kazen bi trajala od 6 do 12 mesecev. Seveda bi v zadevo ustrezno vključil DURS.

znaki res niso za zabavo, bolj kot to so nepremisljeni. najvisje dovoljene hitrosti pa "preracunane" za jugece v kombinaciji 78 let starega cloveka brez refleksov za volanom le-tega. jugo+penzionist pa je 3x-na zavorna razdalja povprecnega voznika z nekim povprecnim avtom ala clio.
ker pa omenjas mokre inu spolzke ceste. ce kje, potem pri pnevmatikah velja "kolkr gnarja tolk muske".


Hmm... ali misliš, da bi se recimo s kakim Audijem ali BMWjem novejše generacije na splozki cesti lahko ustavil brez, da bi se obrnil kakšen krog pri takojšnjemu pritisku na zavore?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Zanimivo - če človek vozi po pravilih, je prasec.

Če ne vozi po pravilih - pa ga dobijo, je uboga žrtev.

Če pa ne vozi po pravilih in povzroči nesrečo je pa proklet divjak in morilec, ki ga je treba ustrelit, itd.


Očitno je najbolje oditi peš... :D
sudo poweroff

opeter ::

Očitno je najbolje oditi peš... :D


ja, ampak v tem primeru si vedno žrtev :P
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

exodus> najvisje dovoljene hitrosti pa "preracunane" za jugece v kombinaciji 78 let starega cloveka brez refleksov za volanom le-tega. jugo+penzionist pa je 3x-na zavorna razdalja povprecnega voznika z nekim povprecnim avtom ala clio.

Sicer mislim, da se motiš, a tudi če bi imel prav - tolerance se vedno postavlja tako, da se varno peljejo večina, ne le tistih 5% z odličnimi vozili.

exodus> ker pa omenjas mokre inu spolzke ceste. ce kje, potem pri pnevmatikah velja "kolkr gnarja tolk muske"

Mhm. Sošolki so povozili oba starša, ko sta šla s kolesi po cesti, ki pelje vzporedno s cesto, po kateri je pripeljal avto, ki ga vsi smatrajo za odličnega. Avto je peljal hitreje kot je postavljena omejitev, bil je suh in topel dan, v _blagem_ ovinku ga je odneslo s ceste in ko je letel preko vzporedne ceste ju je pomendral. Preživela sta, a komaj in po zelo dolgem okrevanju in mnogo zlomljenimi kostmi. Voznici ni bilo nič, ker je bil avtomobil očitno zelo varen.

Zdaj mi pa povej, da je omejitev tam "nepremišljeno" postavljena.

poweroff ::

Se pravi bi morali dati omejitev za pešce in kolesarje? :D
sudo poweroff

SepoX ::

Upam, da se kateri od vas 'filozofov' pelje vsak dan relacijo v eno smer 45+minut. Ko boste skoraj vsak dan porabili okoli desetino svojega razpoložljivega časa, boste pogruntali kako smrdljivo in nepremišljeno so narejene naše ceste. Sej ni čudno da vsi hitijo, če pa sam čakaš kje bo kaka zapora ali zožanje ceste, da boš lahko čakal kake 15 minut.

jype ::

SepoX> Upam, da se kateri od vas 'filozofov' pelje vsak dan relacijo v eno smer 45+minut.

Ja, jaz. S kolesom. Z avtom imam sicer 15 minut, a to pač pomeni, da tisti ki se 45 minut vozi z avtom, potem nima kje parkirat, ker jaz že zasedam njegovo mesto.

SepoX> Ko boste skoraj vsak dan porabili okoli desetino svojega razpoložljivega časa, boste pogruntali kako smrdljivo in nepremišljeno so narejene naše ceste.

Preseli se bližje službi. Jaz bi se na tvojem mestu zagotovo.

Roadkill ::

Prvo: Kaj kupiti??

On topic: S kaznimi se je potrebno sprijaznit. "Take it like a man" in lepo plačaj.
Če bi bil to prvi tvoj prekršek v življenju in so te ravno takrat dobili, potem imaš res smolo... drugače pa smatraj tole kazen kot kompenzacijo za vse prekrške, katere si storil in ostal nekaznovan.
Lahko se pa lotiš kazenskega varčevanja: Vsakič, ko si na cesti in si v prekršku vrzi v lonček 5% vrednosti kazni, ki je predpisana za ta prekršek.

Jaz se recimo vozim toliko prehitro, da me še ne bi bolelo, če me ravno takrat ustavijo policaji in bi moral plačati kazen. Ker nisem bogat je ta prekoračitev hitrosti relativno majhna.
Ü

poweroff ::

Jaz se vozim vsak dan v eno smer eno uro.

Sam tolk, v info.
sudo poweroff

Kekec ::

Jebiga, plaču boš cca 300€ (najmanj) enih 5 pik, pa še izpit ti bo šel za 1 ali več mesecev.

hooger ::

Če imaš problem z vožnjo 45min+ ti svetujem, da odideš od doma pet minut prej. Sebi in svetu boš naredil veliko dobrega.

zee ::

tocno tako.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dexterboy ::

Uf Uf Uf, zdele moram pa še jaz dodati svoj lonček :D
Kot prvo, da ne bom izpadel kreten, degen, neumnež... vsak dan se vozim v službo eno uro z avtom v eno smer, kar pomeni dve uri na dan sem stalno na cesti. Ako izberem vsem ljubšo avtocesto, se čas zmanjša na 30 - 40 minut, odvisno od tega, ali vozim po predpisih (pod 130) ali pa jih veselo kršim (140-150).
Drugo; nekdo je predlagal, naj se tisti, ki nismo doma v bližini služb preselimo bližje zaposlitvenemu mestu. Odlično, šel bom za plačanca v podsaharsko Afriko, da naberem denar za stanovanje v Ljubljani. Brez komentarja.
Tretje; odditi od doma pet minut prej se splača samo v MPPju v Ljublajni, predvidevam, da je tako tudi v ostalih večjih mestih, kjer ti avtobus veselo spelje pred nosom. Drugače pa, tukaj so zgleda vsi zelo izobraženi, pa zračunajte, kaj pomeni dnevno pet minut v eno smer pri (povprečju) 22 delovnih dni na mesec. Ne iščite kalkulatorjev, vse je že zračunano; 220 minut na mesec oz dve uri. Ponavljam, pri samo 5 minutah na dan, kaj šele to pomeni pri desetih minutah ali več...
Četrto; imam fiat punto prve generacije (torej nobene zverine) in skoraj NIKOLI ne vozim po omejitvah. Mar sem zaradi tega izbočenec, kriminalec, me je treba obesiti na najvišje drevo? Sorry folk, ampak dajte si raje priznati, da vozijo po omejitvah zgolj "upokojenci" in "babe" (in vse, kar paše zraven). Če je omejitev 50, grem 60, če je omejitev 60, grem 70, jasno, po števcu v mojem vozilu, kar je dejansko manj...
Sploh bi rad pisal tukaj na splošno in široko, ampak ko berem izjave, da vsi vozijo po omejitvah in nihče ne prehiteva... 2 uri vsak dan kažeta popolnoma drugačno sliko.
KlemenSLO, sočustvujem s tabo, upam, da bo kazen čim manjša.
Urber, pridružujem se vprašanju, ako si že kdaj vozil avto.
Exodus, ne morem drugače, kot da se ne bi strinjal s teboj. Kdor ve, kaj vse "zmore" za primerjavo novejši audi z dobrimi gumami... verjemite mi, enkrat sem peljal sodelavca v službeni laguni iz LJ v CE in nazaj. On je (takrat, par let nazaj) imel petko. Enkrat, sredi celja me je napizdil in na koncu prosil, naj prej zaviram, ker on ni navajen na tako kratke zavorne poti in je vsakič mislil, da se bova zakantala na polno (če ste kdaj videli, ko vam sovoznik podzavestno bremza v prazno). Pa se mi ABS ni nikloi vklopil. Danes, ko vozi novega cliota, ima tudi on krajšo zavorno pot.
Jype; moje in mislim, da od vseh nas, najglobje sožalje. Vendar je tukaj potrebno vedeti, kakšne kvalitete so ceste in njihov asfalt v nam preljubi kokoški. Brane Küzmič bi vam o tem lahko razglabljal na dolgo in široko.
Mah, pa kaj bi še pisu. Sej se bo itak vsul plaz kritik na zgornje vrstice. Mogoče se bom pa ob branju replik počutil kot kirurg v onkološki kliniki, ki posluša ostale, kaj vse on rabi in kako bo zgrajeno, njega samega pa nihče ne vpraša za mnenje :P
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

jype ::

DexterBoy> Sej se bo itak vsul plaz kritik na zgornje vrstice.

To si pa čist pravilno uganu.

DexterBoy> Jype; moje in mislim, da od vseh nas, najglobje sožalje. Vendar je tukaj potrebno vedeti, kakšne kvalitete so ceste in njihov asfalt v nam preljubi kokoški. Brane Küzmič bi vam o tem lahko razglabljal na dolgo in široko.

Ja. Torej je treba vozit PO OMEJITVAH. Mi je vseen če me ma kdo za upokojenca al pa babo, ampak jaz vozim po omejitvah. Če zato ker mamo zanič ceste ali pa zato ker imam zanič avto je vseeno.

noraguta ::

DexterBoy si zadel poanto. voznike kateri vozijo trezni čez omejitev , bi jaz kaznoval smrtno. preprosto. brez položnic in jajcanja . štrik in viset za cesto. saj zavedno ogrožajo ostale.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

St@jler ::

Eno prvih pravil, ki se jih nauči v avto šoli je, da prilagodimo hitrost razmeram na cesti. Torej, če je slaba cesta, pelješ recimo 10kmh/h počasneje.
Zanimivo je, da vsi razmišljate, zakaj so postavljene hitrosti tako nizko. Jat osebno bi zmanjšal hitrost na avtocesti na 110, bi bilo čisto dovolj.

Če se vrnem nazaj na temo. Tam je omejitev tistih 80km/h ravno pravšnja, če ne še prevelika.
Kot je že nekdo omenil se na tistem ovinku zelo pogosto dogajajo nesreče (k sreči ne s hujšimi poškodbami), tudi pri hitrostih okoli 90km/h. Sam sem bil priča, ko je nek volvo (ja vsaj letnik 2000 :) veselo zaplesal in se odvrtel malo levo, malo desno čez celo cesto in potem skorajda priletel v policaje in drug avto, ki je tam stal zaradi enake nesreče.

Torej, spoštujte omejitve, ne bodite eden tistih idiotov, ki imajo "dober avto" in mislijo, da so boga za jajca prijeli.

dexterboy ::

jype: ponoči, na dolgi ravnici, kot je na primer stara cesta proti Kamniku in ni nobenega prometa, voziš po omejitvah? Takšne primere sem imel v mislih ob pisanju mojih vrstic.
noraguta: pa dejmo obesti še kompletno vlado, ki je pod ceno prodala Mečkator?

Saj ne vem, koliko pomladi posamezno štejete, ampak, ali se spomnite, da je bila včasih omejitev na Celovški (LJ) 60 km/h? In če bi vi prišli na oblast, kakšne hitrosti bi postavili na cestah? Višje, nižje, enake?
Na ta problem je potrebno gledati bolj globalno. Sicer pa počakajte še dve leti, ko se bo na ljubljanski obvoznici pojavil STOJEČI promet. Potem bi rad videl vaše živce na preizkušnji in ali boste na prvi ravnici pohodili gas do daske ali pa sebe slišali: Oh, moj bog, tole je pa 10 km/h nad omejitvijo?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Tilen007 ::

Sicer pa počakajte še dve leti, ko se bo na ljubljanski obvoznici pojavil STOJEČI promet

???

jype ::

DexterBoy> jype: ponoči, na dolgi ravnici, kot je na primer stara cesta proti Kamniku in ni nobenega prometa, voziš po omejitvah? Takšne primere sem imel v mislih ob pisanju mojih vrstic.

Ponoči na dolgi ravnici vozim po omejitvah, ja. Še posebej, če ni nobenega prometa in je verjetnost, da ti pred avto skoči kakšna žival bistveno večja. Recimo na cesti iz Podpeči v Lipe vozim še precej pod omejitvijo, če je megla pa sploh.

Tisti dve uri časa na mesec, ki bi ga prihranil, če bi vozil hitreje in predvsem bolj nevarno, me sploh ne moti toliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

St@jler ::

uf se spomnim ja. Se spomni tudi tega, da so bili posebni pasovi za avtobuse, kar se mi zdi, da bi bilo nujno uvesti nazaj. Zdaj moramo tudi vsi tisti, ki se vozimo z avtobusom trpeti vse te kolone v mesto. Ampak to je druga tema.

Zanimiva je recimo Avstrija, kjer mislim da imajo o omejitev na cestah 100 in hitre ceste 110? Če se ne motim, ne me držat za besedo. No ampak tam vsaj do zdaj nisem srečal veliko ljudi, ki bi tiščali točno 100, dostikrat sem jih celo dohitel pri tej hitrosti.
Morda kdo ve, avstrijci so pri Salzburgu imeli testo omejitev na avtocesti na 150km/h, kako se je to kaj obneslo?

Sicer pa vsako leto premlevamo podobno temo, lani je bil en junak, ki je trdil, da se on lahko s svojim mega avtom brez nevarnosti vozi 100+ po plundri po lj-obvoznici. no na koncu smo ugotovoili, da ima hyundai accenta :D

@DexterBoy: vprašanje je, kakšne omejitve bi postavili. Po bitki so si generali pametni. Res je, da so nekje omejitve postavljene na horuk, se sploh ne zaključijo, ali pa so pretirane, po drugi strani pa so odseki, kjer bi morala biti hitrost precej nižja. Ampak tukaj se mogoče pričakuje od ljudi, da prilagodijo hitrost razmeram na cesti in vozijo počasneje.
En primer:

Poletne kolone na izvozu iz lj-obvoznice na celovško cesto. Ponavadi stoji vozni pas in pa seveda izvoz. Nikoli nisem razumel ljudi, ki potem po prehitevalnem pasu s priletijo 100km/h ali pa več. a noben ne računa, da mu lahko kdo iz kolone zapelje na pas z 20 km/h?!!!

Glede zgostitev prometa, ki si jih omenil, se že zdaj dogajajo redno pri rondoju tomačevo in izvou na celovško cesto. Morda nebi bilo slabo, da bi na teh odsekih bila hitrost celo 80km/h (pač tisti km mimo izvoza/uvoza).

Alamar ::

Jaz sem zato, da se kaznuje norce na cesti. Tak je tudi tukajšnji primer. 50 nad omejitvijo in to na nevarnem predelu je preveč. Sprijazni se in plačaj. Drugič pa pazi, kaj počenjaš na cesti.
Kar mi gre na splošno na živce je, da velikokrat nasankajo ljudje, ki vozijo nekaj km čez omejitev tipi, ki pa izzivajo na cesti ostanejo nekaznovani. Priznam tudi sam čez naselje včasih (tipičen primer je Večna pot v Ljubljani, omejitev 50), priznam povečini vozim do 60. Imaš pa cel kup norcev, ki naganjajo 100 in več. Vsak dan grem samo dvakrat gor in dol po tej cesti in vidim minimalno 3 nesreče na teden. letos sem videl najmanj 20 zelo. zelo hudih nesreč, tudi s smrtnim izidom na tej cesti.

Moj predlog je naj policija oziroma ministrstvo kupi nekaj sto stacionarnih radarjev (ala primer Francija), kar je zanemarljiv strošek 10-15 mil. EUR, torej praktično nič. Postavi na vse kritične predele in lovi manijake. Nič polovice kazni ob takojšnjem plačilu ampak lepo določen rok za poplačilo, če ne TAKOJ rubiti premoženje po hitrem postopku. Takoj postaviti poligone za varno vožnjo po vsej državi in obvezno vse kršitelje poslati na vzgojo na NJIHOVE stroške. Nadalje, kupi se naj nekaj sto stacionarnih kamer in jih namesti na semaforje, kjer bi "slikali" norce, ki zadnji hip znorijo čez rdečo. Jaz se s kolesom v Ljubljani ne počutim varno in nonstop oprezam, da me kdo ne zruši ko grem čez križišče.
Živel sem v 12 evropskih državah in povem vam, da razen deloma v Belgiji, večjih norcev nas cesti, kot pri nas, nisem videl v svojem življenju.

___ ::

vozim tako hitro, da sem prepričan da bom ostal na svojem delu ceste...torej ne ogrožam drugih... največ kar prekoračim hitrost ubistvu edino ta primer.....ravna cesta, omejitev hitrosti se pa spreminja na vsakih 100 metrov...enkrat je 70, drugič 60 potem zopet 70...takrat ponavadi peljem nonstop 70....skratka za več kot 10 km/h omejitve ne prekoračim.tudi na avtocesti vozim od 120-max 140...ta prekoračitev je le ko prehitevam in vidim da da je tisti na navadnem pasu pospešil...potem nemorm vozit vštric z njim...

uglavnem če si peljal 50 km/h čez omejitev ti neznam pomagat..ker to pa NI malo.zastopil bi če bi šel tam recimo 100.ok rečmo da ti je avto ušel.ampak 50 km/h????? to si pa ti pritisnil na plin.

na cestah si veliko voznikov veliko preveč upa.....vozim po magistralki in se mi nekdo prlima za avto tako blizu da niti luči ne vidim več v ogledalih..mislm.....kaj če bi jaz zabremzal? al pa samo gas spustil?!? ugotovil sem tudi da to počnejo največ ljudje z avti ki nikakor niso MRCINE... avti z mašinam okoli 1.5.....

AngelOfDeath ::

Če se jaz vozim po omejitvah sem stalno na Levem pasu (beri prehitevam), ker pa je pri nas tolko luštnih tovornjakecov na cesti ti do prehitevanja mine in se voziš tistih 10-70km/h.
Vse junake ki radi dirkajo, izsiljujejo, prehitevajo v škarjice, itd. Vabim na ene 3 dni vožnje po naših krajih. Če boste v tem času z vašo vožnjo še živi vas povabim na pijačo. :P

Zdaj lahko malo počakate ker v Italiji nekaj štrajkajo pa ni toliko tovornjakov tu ;P

Tako da le pridite junaki in si štejte minute ki jih boste zgubili


Relacija MB - Lendava.
edit: Slovnica

rok_p ::

Kaj pa če je vozil kaki kolega iz recimo iz USA?:) tja ne pošilajo kazni
rok

jype ::

Ne, te pa specialna enota policije ugrabi v Topeki v Kansasu in te nasilno privede pred sodnika za prekrške v Ljubljano.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528112824 (89846) solatko
»

Izrek za vožnjo na cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24745035 (40430) solatko
»

Tretji pas AC na klancih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5612604 (10431) r3dkv1c4
»

ZVCP 37. člen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508809 (8093) KoMar-

Več podobnih tem