» »

"To je moje mnenje in konec debate!"

"To je moje mnenje in konec debate!"

1
2
»

revvs ::

Če bi Somalijce poučil v najnovejši znanosti bi bili taki pametnjakoviči kot vsi drugi, isto velja za mazohiste. Dejstvo je da če se nekaj naučiš še ne pomeni da si bolj pameten, čeprav se tako govori. Vse je odvisno od tega kogar poznaš in v kakšni družini si rojen, če si blue blood boš vedno najbolj pameten, isto če si rojen v bogati družini. Nekdo ki pa nima denarja pa bolj težko dela prototipe ali pa jemlje 10000 vzorcev v laboratoriji če ga noben ne financira, vpisati se pa tudi ne more na privat exclusive šolo. Skratka kako sploh kdo ve kako je v Somaliji ?, tako da prebereš članek od desno motiviranega posameznika ki samo dela kar mu naročijo in tudi ni bil v Somaliji. Se pravi da so v Somaliji vsi levo osmerjeni (čeprav sami ne vedo kaj to je)...tako vsaj deluje in ti levi so tudi muslimani, kar je precej zanimiva, vendar predvidljiva Palin logika.

Okapi ::

Večina desničarjev še danes odkloni sodelovanje v anketah, isto velja za izražanje bolj generalnih idej.
In koliko časa bodo še tako preplašeni?

Sicer so pa tudi leta 1941 šli levi v hosto, desni so pa Musolinija hvalili in Hitlerju prisegali. Očitno ima pogum neko povezavo s svobodomiselnostjo.

O.

Thomas ::

Nekaj odlomkov iz moje debate v gostini:

(Jaz:) Kot sva že rekla, pustiva asimptote, glede njih se ne strinjavava. Terranski problemi so za rešit, če imava kakšne skupne interese.

(On:) Mislim da jih imava. Naša energetska požrešnost naprimer.

(Jaz:) Na enem studenčku imamo mlinček, zraven pa Niagara pada dol. Mi bi pa tisti mlinček za 10% manj potraten delali? Oziroma je to podcenjevanje, razlika je še hujša. Ne vem kako boš preprečil, da bi ljudje čez 100 let ne imeli priključen 1 MW 24/7. Če ostanemo seveda na terranski viziji. Če ne, bo še huje.

(On:) Zakaj pa bi rabili toliko energije?

(Jaz:) Zakaj jo pa zdaj rabimmo 1 kW? Morda celo 2 kW. Stalno? To je bilo človeku 100 let nzaj precej.

(On:) Tehnologija napreduje, pa bomo lahko več z manj.

(Jaz;) Ja, samo mi bi še mau več kot samo tisti več z manj.

(On:) Počemu? Če se zamenja paradigma, ne rabiš toliko. Tudi živali zelo pazijo na izkoristek.

(Jaz:) Nič ne pazijo. Zato da smo toplokrvni, požremo desetkrat več energije od skromnih plazilcev, ki jedo vsak mesec. Samo za precej malenkosten advantage naredimo med plenom desetkrat večji pokolo kot krokodili.

(Jaz:) Pa tole ljubo Solnce. Ti greš po 10 del petršilja s tonskim avtom par kilometrov daleč, to je res. Sonce pa tvoj BMV pokuri po E=mc^2, da petršilj sploh zrase! Ti si varčen, ne narava!

(Jaz:) Je pa res, da v neki neterranski šrihodnosti bi mi postali varčni.

(On:) Kako to misliš?

(Jaz:) Sonce razcepiš na dve manjši sonci in svetita Zemlji 100 milijard, namest par milijard let?

(On:) A res? A to je tvoj izračun?

(Jaz:) Ne, ne, ni moje, hehe! Mojih idej je tako malo, da vsako podpišem, explicitno!

(On:) Kdo pa pol?

(Jaz:) Bethe.

(On:) A un fizik?

(Jaz:) Un, un, ja! On je pač razvozlal od kod zvezdam energija in potem je bilo kmalu na dlani, da pol manjša 10 krat dlje traja. Tako čez palec, ne vem na pamet.

(On:) Kako pa boš razcepil Sonce?

(Jaz:) Oh, simple. Self reproducible nano sonds jemljejo vodik iz Sončeve heliosfere in ga odlagajo 5 milijonov kilometrov proč, na kup.

(On:) Koliko teh pa rabiš in kako dolgo traja?

(Jaz:) Ena je dovolj. Sej sama naredi v parih dneh dovolj drugih, da sfirajo pol Sonca v parih dneh, if need be, na sosednji kupček.

(On:) Kako boš pa to potem vžgal?

(Jaz:) Zvezda je najbolj enostavni stroj, tehnološko gledano. Če zvoziš dovolj banan na en kup, se prižge zvezda. Sicer mau odvisna je njena svetlost od atomov iz katerih so banane, vendar v osnovi laufa samo.

(On:) Pa bi to pokvarilo Zemljino orbito?

(Jaz:) Zemlji ne bi bilo treba nič vedeti. Krožila bi kakor kroži. Razen, da bi jo morali dati ene trikrat bliže, da ne bi bil mraz. Ker manjši sonci svetita manj, da imata za 10 krat dlje goriva.

(On:) Pa so dvojne zvezde v Vesolju?

(Jaz:) Pol jih je. Pa trojne. Proxima, Sirius ...

(On:) Aja?

(Jaz:) Ja, ampak mrtve kot vse druge, praktično. Kar se Zemlje tiče, gre pa Jupiter na kose in imamo 1000 Zemelj. Če smo pri terranskih vizijah. Jaz bi cepil še naprej, se ve.

Itd .... utd ... itd ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BALAST ::

Pa tole ljubo Solnce. Ti greš po 10 del petršilja s tonskim avtom par kilometrov daleč, to je res. Sonce pa tvoj BMV pokuri po E=mc^2, da petršilj sploh zrase! Ti si varčen, ne narava!

Oh, sweet irony.

Okapi ::

Jaz: Se mi zdi, da bi morali biti bolj strpni do drugačnih.
On: Ma jebeš ti drugačne. Evo, cigane recimo, bi morali naložiti na prvi vlak in poslati v Romunijo ali Egipt ali Indijo ali od kjer so že prišli. Pa bi bil mir, mi na svojem, oni med svojimi.

Jaz: Pa malo bolj bi morali paziti na naravo.
On: Ma jebeš naravo, kaj češ z njo. V hosti so klopi pa medvedi, spomladi imam pa seneni nahod od vse te narave. Sama zgaga z njo, pa brezvezni stroški. Važen je profit. Da pridelamo več hrane, pa da se tovarnam ni treba ukvarjati s čistilnimi napravami in tam nekimi brezveznimi ptiči in hrošči.

Jaz: No ja, če ti tako praviš ...

O.

Thomas ::

(On:) Katera znanost je zate pomembna?

(Jaz:) Verjetnost, finitna matematika, fizka ampak samo osnovna. Algoritmi. Pa logika, jasno. Kar je vedu že Aristotel in so potem še nekoliko sistemizirali. Ostalo je luxuz.

(On:) Od kod izvira beseda algoritem?

(Jaz:) Iz arabščine. Ne vem kaj točno naj bi pomenilo. Postopek, tko nekako.

(On:) Arabci so bili veliki znanstveniki.

(Jaz:) Prepisovali so iz dveh viro. Grško rimskega in indijsko indokinskega. Ne vem, če so kej pogruntal sami.

(On:) Ničlo so prinesli iz Indije.

(Jaz:) Kolikor vem iz Indokine.

(On:) Zate je meja na Sotli!

(Jaz:) Sotla ni meja. Niti Volga, niti Ob. Sredozemsko morje pa že mogoče.

(On:) Andaluzija je bila cvetoča za časa Saracenov.

(Jaz:) Ameriko so lahko odkrili šele, ko so Saracene napodili.

....

(On:) Politična situacija v Sloveniji kliče po sredinskem uvidu.

(Jaz:) Jaz nisem iz političnega centra!

(On:) Kje pa pol?

(Jaz:) Tam nekje sem kot Janković, Ivan.

(On:) Kdo je to?

(Jaz:) Nekdo ki je kmet in rednex iz Srbije konkretno.

(On:) Kaj je to redneks?

(Jaz:) To je kmet, ki ima zagorel vrat, ker se sklanja in dela na polju. In nima tapravga posluha za fensi šmensi levičarske ideje.

(On:) In kaj zastopa Ta Janković?

(Jaz:) Misli, da je bila Filadelfijska deklaracija neuspel državni udar. Da je restavracija po tistem trajala 80 let in se končala z državljansko vojno. Hud neoliberalec pač, kakor jaz, samo je eden od tistih redkih, od katerih se lahko kaj naučim.

....

(On:) Kako je bilo zadnjič v ljubljani?

(Jaz:) Mi smo šli še k Figovcu dokler niso zaprl. Smo imeli debato potem taglavno tam.

(On:) Ja, mi je rekel K., da sta se lepo uskladila glede števil.

(Jaz:) Ja, to sva se strinjala, da je tako. [Da so posledica sposobnosti aplikacije rekurzivnih funkcij v človeški glavi, vendar le pod določenimi jeziki.]

(On:) Meni je bilo zanimivo, da da je Tom po toliko letih ukvarjanja z AI prišel na humanistično paradigmo.

(Jaz:) Konvertit nima nujno prav. Je pa dovolj impresiven, vsekakor. Meni je bila všeč njegova delitv na Galelijance in Leonardijance. Leonardo je slikal v ljudem poznanih podobah in jih impresioniral. Galileo jih ni. Kaj so pa oni vedeli o klancu in kroglici ki jo spuščaš dol. Vendar temu Galilejevemu principu se danes reče Drugi Newtonov zakon in je temelj civilizacije. Leonardo ma pa nekej lepih slikc za pokazat.

(On:) Jaz mislim, da je potrebna sinteza med tema principoma.

(Jaz:) Po moje ni možna.

.....

(On:) Tvoj oče še dela?

(Jaz:) Še. Pa tvoj?

(On:) Moj ima še dva zaposlena.

(Jaz:) Hudiča! Dobr teli 80+.

....

(On:) Sem bil zadnjič v P. s C. Ampak D. me je pa mau razočaral.

(Jaz:) Ne bomo opravlal. Veš kaj je X rekel od tebe?

(Jaz:) Da imaš zasluge za GSM v Sloveniji. Da drgač si hecen, ampak to pa maš!

(On:) Ne, nimam, sigurno nobenih.

(Jaz:) Si vidu kam pripelje opravljanje? Čez 100 let rečejo da si zaslužen za vpeljavo narkoze, pa si jo samo enkrat dobu pri zobarju. Še prej začnejo trapat.

(On:) A je X K?

(Jaz:) Ne, hehe. Ni K. [tadrug K.]. Njemu sam da laufa mobi, se ne sprašuje za tvoje zasluge. Ni K. Pustva opravljanje.

(On:) OK.

(On:) Za GSM sem jaz hotu, da so cerkveni zvoniki nosilci repetitorjev. Pokrivajo celo Slovenijo, z izjemo Krasa.

(Jaz:) [Si mislim, da potem je vendarle imel nekaj z GSM leta 1997 ziroma kdaj je to že bilo, rečem pa:] No ja, repetitorji se morjo "dematerializirat". Poglej kolk WIFIjev zazna moj GSM. Zadnjič sem po avtocesti testiral. K. je vozu, in tam je res puščava. Po mestih in vaseh pa WIFI (ali kaj drugega) lahko kmalu dematerializira pretvornike. [Potem jih boste pa hoteli ohranjati kot kulturno dediščino.]

....
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

...

(On:) Si se kdaj poglabljal v Teslove izume.

(Jaz:) Nikoli me ni prav zelo impresioniral. Sem bil cepljen proti elektromotorju in zanimanju zanj že z branjem neke knjige leta 1972. Tam je zelo kontraintuitivno pisalo, da idealni stroj nima gibljivih delov. To me je, ko sem ponotranjil, cepilo konta Tesli.

(On:) Koliko si bi pa star?

(Jaz:) Ne sprašuj traparij. Tolk kot ti.

(On:) Aha in v Tesli ne najdeš nič posebnega?

(Jaz:) Velik in pomemben izumitelj. Ni bil pa znanstvenik, by my book.

....

(On:) Mislim, da delate napako, ker ne ločujete med označevalcem in označencem.

(Jaz:) Eh, ko sintaksa štima, je tudi s sintagmo vse prav.

(On:) Mislim, da se Zahodna znanost še ni znebila Faustovskega kompleksa. Vrniti bi se morala na raven narave.

(Jaz:) Ali pa dedalovskega kompleksa in se nehala ukvarjat z letenjem, ki je rezervirano za ptice.

(On:) Ta tvoja metafora ne zdrži.

(Jaz:) Za dokazovanje ne zdrži, za ilustracijo je pa odlična. Dokazovat, da je mogoče misliti strojno, greva pa lahko samo ab iovo, jasno.

(On:) No, skozi to smo že šli, vendar pri teh asimptotskih vprašanjih nikamor ne prideva.

(Jaz:) Tako je, najina ontologija je mau različna in imava različne aksiome.

(On:) Saj v tem je problem. Reduciraš. Kocbek je lepo rekel: Znanost je redukcija, tehnika je reprodukcija.

(Jaz:) Kocbek je imel oba tadva pojma negativno obtežena. Jaz jih nimam. Sicer je tokrat rekel prav.

(On:) Veš da je Kocbeka spremljalo 69 agentov UDBE?

(Jaz:) Državne službe so zelo neučinkovite, ja.

......
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

......

(Ona:) T!

(Jaz:) O! S! Kako si?

(Ona:) Sem te kr poklicala ko sem te vidla.

(Jaz:) Prov ja, me vseeli da si me. Pejva na kofe!

(Ona:) Kaj delaš tukaj?

(Jaz:) Eh, lulat me je pa sem ustavu. Ti?

(Ona:) Isto.

(Jaz:) Evo, po desetih letih se srečava tkole. Mi je M. reku da sta sodelovala.

(Ona:) Mi je zelo pomagal ja. Sem potem dost lažje delala, brez njega ne bi šlo. Ga kej vidiš?

(Jaz:) Redko, ga pa. Povedal mi je zate in poslal sem ti pozdrave preko njega.

(Ona:) Jaz tudi tebi. Nič mi ni rekel.

(Jaz:) Pozab človk, ma tolk skrbi.

(Ona:) Kolk časa je že kar smo bili skp? Ti pa tvoja žena, pa F. pa A.? Jih še kej vidiš? Z ženo sta skp še, ane?

(Jaz:) Sva, sva. A. in F. pa ne vidim nič, pa bi ju rad, tako kakor tebe skoraj. Kaj čmo, takole mine desetletje, hitro.

(Ona:) Ma ko sem bla z vami, je bil to zame čist en nov svet. Si mi tolk stvari nazložu, naprimer tist o paradajzu.

(Jaz:) A res? A to sem ti pravil?! Sem pozabu zgleda, to vsakmu razlgam. Zdej je celo en film na internetu, kjer o tem bluzim ene par procentov časa. Ti bom poslal link, boš vse pogledala lahko.

(Ona:) Ja, bom z veseljem pogledala. Z vami štirimi sem se tolk naučila, te stvari me zelo zanimajo.

(Jaz:) Jaz sem ti povedal kaj je FYI.

(Ona:) ....

.....

(Jaz:) Če te prov razumem si zdej kr ena šefica.

(Ona:) Ma sem bla deset let skoraj na P. pa mi je blo preveč. Zdej z možem živim na S. in vodim eno reč, ja. Tradicionalne zadeve. Vi pa kaj počnete? Ista kot takrat?

(Jaz:) Špura je ista, detajli so drugi, precej drugi. Faze, veš.

(Ona:) Nočeš povedat?

(Jaz:) Cele dneve bi trajalo, da ti razložim, ti bom poslal par linkov. V tem času sem nabluzil po netu, da verjet ne morš kolk. Boš lahko prebrala.

(Ona:) Kaj, a AI delate al kaj?

(Jaz:) AI je precej zlorabljena beseda. Ne, mi tko ... mau računamo.

(Ona:) Takrat sta s F. imela hude debate. Pa A. in tvoja žena [obe ženski] tud. Jaz sem se velik naučila od vseh štirih.

(Jaz:) No, sej pravim, špura je ista, mašine grejo naprej, mi pa tud še ne pešamo zazanavno, prej nasprotno.

.....

(Ona:) Verjamem, da obstaja nekaj stalnega, tudi ko umremo. Ti ne, ane?

(Jaz:) Ni tko duhovno praznega ćloveka kakor sem jaz. Skeptičen do vsega "nad" tem svetom, skrajno.

(Ona;) Vem ja. Ampak na nek način jemljem te reči dvojno. Kar sem pri tebi slišala in kar sama mislim.

(Jaz:) Prov ja. Kar jaz razkladam je tolk čudno, da ne morš pelat. Razen če si skoz nekje bliz.

(Ona:) Tiste linke sigurno pošlji, res me zanima.

(Jaz:) See you around!

.....
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Thomas je ugotovil, da največji džek izpade, če debatira sam s sabo:))

O.

guest #44 ::

Mislim da jih imava. Naša energetska požrešnost naprimer.


To pa je že skoraj kronično pri tolikih ljudeh. Pa ne mislim zgolj za energijo. Praktično za vse. Trdijo, da je nečesa preveč a sploh ne razmišljajo zakaj...ampak kot, da so jim vcepili v glavo.

Zelo podobno sem imel debato z onim, ki je trdil, da človek ne sme živeti predolgo...ko sem ga vprašal kje je meja, izjavi 80 let. Zakaj 80 pa ni znal razložit...ker pač se mu je to zdelo intuitivno.

200 let nazaj bi vrjetno govoru, da je 40 let dovoljšna doba. 500 let kasneje bo zagovarjal 10000 življensko dobo. Skratka zmedenosti je toliko, da peče glava.

Thomas ::

Še ena značilna.

(Y:) Mislim, da je treba narest čist novo softwaresko paradigmo. Bolj uporaben software začet pisat.

(X:) Na vsak način. Nekatere funkcionalnosti so samo obremenitev, medtem ko nekaterih pomembnih sploh noben nima.

(Y:) Vendar zato rabiš organizacijo že v začetku drugačno od sedanje, cel kup kapitala in vrhunske razvojnike v vsaki fazi.

(Jaz:) Se ne strinjam. Popravt je treba software kakršni so že zdaj. Refactoring in potem dodajanje novih funkcionalnosti in tko naprej.

(X:) Ja sej to je isto, samo zakaj bi rabil stare načrte, če lahko narediš nove?

(Jaz:) Ne moreš jih. Prišel boš vsaj delno na isto. Vendar to ni moj glavni point. Ampak da vzameš brain scan vrhunskega programerja, mu plačaš lep znesek v kompenzacijo, potem pa mergaš na superačunalniku izvorno kodo doslej z brainscanom. Naslednje jutro imaš rezultat - v ugodnem primeru seveda - kakršnega od tega programerja sicer dobiš po milijon letih.

(X;) To bo pa čez tristo let.

(Jaz:) Maybe. Ampak mogoče bo pa čez pet.

(X:) Tega ne bodo dopustili, ekonomija propade.

(Jaz:) Nič ne propade, samo produktivnost gre gor.

(X:) To je že Tesla hotu, pa so ga uničili.

(O: iza druge mize) P* vam m* a bi se kdo tepu? A?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

guest #44 ::

Klasika! :))

Matako ::

Nerdor je izjavil:

Recimo Iran je tak primer. Ful napadamo Iran in ranskega predsednika, kako je slab in baraba, a imajo mogoče kockanje, prostitucijo, veliki organizirani kriminal, korupcijo, širjenje laži v medijih!?


Ooooo ja. O ja. Pa še kako. Verjemi, prav nič ne zaostajajo na teh področjih. Uspešnejše prikrivanje še ne pomeni neobstoj nečesa.. prej obratno.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Matako> Uspešnejše prikrivanje

Iranska država nič ne skriva, da sprevržen del njenega represivnega aparata posiljene ženske kamenja do smrti. So pa v Iranu tudi taki, ki žrtvujejo vse, vključno s svojimi življenji, da bi zavarovali nemočne - to se pa oblasti zelo potrudijo skrivat.

Matako ::

jype je izjavil:

Matako> Uspešnejše prikrivanje

Iranska država nič ne skriva, da sprevržen del njenega represivnega aparata posiljene ženske kamenja do smrti. So pa v Iranu tudi taki, ki žrtvujejo vse, vključno s svojimi življenji, da bi zavarovali nemočne - to se pa oblasti zelo potrudijo skrivat.


Nisem govoril o kamenju - to je na TV. Govoril sem o drogah, kriminalu, prostituciji in fukariji klerikov ipd. - nekaj kar menda po Nerdorju v Iranu ne obstaja. Ja ziher.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Matako> Nisem govoril o kamenju

Vem, ja, ampak je daleč, daleč bolj sprevrženo od tistega, kar naj bi skrivali.

Matako> o drogah, kriminalu, prostituciji in fukariji klerikov

Z izjemo kriminala so to zasebne zadeve in država ne bi smela prav nič vtikat vanje.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

V razmerju s punco ter oziranje za drugimi dekleti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36979138 (68552) bluefish
»

Zenske, rasizem in izbira partnerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
77689364 (76280) kr1ženska
»

Ali gre zahod v pi***? (#2 edition) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14913126 (11083) Ramon dekers
»

Afričani niso čist diht (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Problemi človeštva
78680264 (69915) guest #44
»

Moderate racists? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12253527 (51611) Mipe

Več podobnih tem