» »

V razmerju s punco ter oziranje za drugimi dekleti

V razmerju s punco ter oziranje za drugimi dekleti

Okapi ::

Patetično.
patétičen -čna -o prid. (e??) pretirano navdušen, pretirano vznesen:

korenje3 ::

en bl pametn kot ta drug. lol.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

jype ::

Vsaj pisat znajo, pa načitani so tut kr dobr.

Kar je dober znak, da se znajo kontrolirat.

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Vsaj pisat znajo, pa načitani so tut kr dobr.

Kar je dober znak, da se znajo kontrolirat.

Ne bodi tako patetičen...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

bigbada ::

Okapi je izjavil:

Patetično.
patétičen -čna -o prid. (e??) pretirano navdušen, pretirano vznesen:


Kaj hočeš povedati? Napisal sem čisto pravilno. Pejt raje ven na sonce, kot pa da mi tu citiraš besede iz SSKJ.

BigWhale ::

@nny je izjavil:

@bigbada - ko bi ti vedel, kolikokrat me geeki prosijo za inštrukcije, khm! >:D


A res? Lahk se jest pridem? Zih me bos znala kej naucit! :P Ce ne drucga, vsaj matematiko. ;>

bigbada je izjavil:

Okapi je izjavil:

Patetično.
patétičen -čna -o prid. (e??) pretirano navdušen, pretirano vznesen:


Kaj hočeš povedati? Napisal sem čisto pravilno. Pejt raje ven na sonce, kot pa da mi tu citiraš besede iz SSKJ.

Men je tud okapi povedal, da ne vem kaj pomeni pateticen. Zdaj sem vesel za to, ker lahko trollam!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Yosh ::

"Moja replika je letela na naivno razmišljanje, da inteligenca v vseh oblikah pri lepši polovici pomeni rešitev vseh težav, ideal skratka. Korenje3 ima prav, s pametnimi ljudmi je zelo težko (pre)živeti."


Naivno, imaš prav nisem še izkusil, ker nisem našel inteligentne v vseh pomenih, dvomim pa da ne obstaja in to ni zgolj ideal. Ko srečam tako, bom vedel. Odnos med dvema je zelo preprost prav takrat ko temelji na razumu. Ljubezen pa je razumska, no mnogo več, ampak pomembnost je treba izpostaviti.
Sej vem, da se sliši tako in da govorita zna vsak, a nisem imel še priložnosti pokazati.
Ostajam pri tem prepričanju.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Yosh ::



zato so ponavadi ljudje v zvezi, kjer je eden neumen in drug pameten. tako da je vedno eden copata.


Inteligentni skrbijo za šibke in jih zaščitijo,mogoče tudi poučijo.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

kr1ženska ::

@nny je izjavil:

Yosh je izjavil:

Če imaš srečo in najdeš inteligentno partnerico, potem so vse zemeljske težave odveč, imho.


Takrat se težave šele dobro začnejo!>:D
Saj bo, še malo polente pa žgancev pa nekaj življenjskih izkušenj...


Pojedla veliko polente in žgancev, imam kar precej življenjskih izkušenj, pa mi je ta misel kljub temu totalno zgrešena. Kaj naj še storim? 8-O Bi te prosila za inštrukcije, pa si mi nekoč dejala, da se preveč bojim latinskih izrazov. IMO nebi ujele iste frekvence.

Yosh je izjavil:


pravijmo da je zveza inteligentnih ljudi težka in komplicirana ...
Vsak človek, ki nečesa ne razume, se mu to zdi to zakomplicirano.

Keyser Soze je izjavil:

Ja, samo hudič je, da je ponavadi pameten copata. >:D

Če je nekdo copata se za to odloči sam in to ni pogojeno z pameten ali neumen.

BigWhale je izjavil:

Od kje vam ideja, da bolj inteligentni ljudje tezje ostanejo skupaj? Dear lord ...

Bolj inteligentni ljudje znajo v kriznih situacijah stopiti korak ali dva stran, pogledati na vse skupaj se z drugega zornega kota in resijo situacijo razumsko in ne custveno. Hkrati se pa o situaciji znajo pogovoriti in dogovoriti.


Tole je pa najbolj pametna misel, ki sem jo v teh dveh straneh trolanja zasledila. ;)

korenje3 ::

že pokonci?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BigWhale ::

Posteni ljudje vstajamo zgodaj zjutraj! ;>

RejZoR ::

BigWhale je izjavil:

Od kje vam ideja, da bolj inteligentni ljudje tezje ostanejo skupaj? Dear lord ...

Bolj inteligentni ljudje znajo v kriznih situacijah stopiti korak ali dva stran, pogledati na vse skupaj se z drugega zornega kota in resijo situacijo razumsko in ne custveno. Hkrati se pa o situaciji znajo pogovoriti in dogovoriti.


Al pa znajo do onemoglosti zakomplicirat enostavne stvari...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kr1ženska ::

korenje3 je izjavil:

že pokonci?

Bla že ob 8h. Uničen bioritem :|

RejZoR je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Od kje vam ideja, da bolj inteligentni ljudje tezje ostanejo skupaj? Dear lord ...

Bolj inteligentni ljudje znajo v kriznih situacijah stopiti korak ali dva stran, pogledati na vse skupaj se z drugega zornega kota in resijo situacijo razumsko in ne custveno. Hkrati se pa o situaciji znajo pogovoriti in dogovoriti.


Al pa znajo do onemoglosti zakomplicirat enostavne stvari...

Če govorimo o čustveno inteligentnih osebah, potem ni takih komplikacij. Sicer se pa strinjam.

@nny ::

Čustvena inteligenca je večji konstrukt kot "navadna" logična inteligenca, ker so rezultati merjenja po aktualnih znanstvenih metodah še bolj nezanesljivi. Boljši izraz je osebnostna zrelost, ki vključuje socialno, čustveno in moralno komponento.

Drugače pa ja, po premisleku se strinjam, da zveza, kjer je en inteligenten in en povprečen, lahko čisto krasno uspeva. Vidim pri svojih starših, oče genij, mati povsem povprečna. Enkrat lahko ugibate, kdo nosi hlače in kdo je copata. :) Ampak če je njima prav, je za vse prav.

korenje3 ::

kaj pa je tolk posebnega da je genij?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

@nny ::

Rezultat uradnega testiranja in življenjski dosežki, da ne omenjam prekleto brihtnih mulcev, ki so od nekoga morali podedovati. Poštar ni mogel biti!:)

bigbada ::

Pamet se ne podeduje. To je čist relativno.

korenje3 ::

in zdej si ti brihtna?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

@nny ::

Deduje se genetski potencial. Ostalo naredita okolje in samodejavnost. Sicer tema o tem že obstaja in če hoče kdo razpravljati, naj se preseli tja.

Architect ::

o tem si začela razpravljati ti. in se motiš. genetika pri tem nima nič, vse je v vzgoji.

@nny ::

Res?

Architect ::

ja, res. Če se starši mučijo s tabo, boš pametna ter pridna. Če jim je vseeno zate pa boš končala v mcdonaldsu z osnovnošolsko izobrazbo.


Še nisi videla primera, ko se nek človek na vso moč trudi, da je nekaj dosegel. Izjemno marljiv in inteligenten človek. Njegov otrok pa potem postane pijanc, drogeraš ali pa vsaj navaden kretenski izmeček? Zakaj? Ker so starši ves svoj čas namenili karieri in ne svojemu naraščaju.

Potem pa poglej kakšnega otroka 2 revnih, povsem povprečnih staršev. Ga lepo vzgojita, otrok pa konča doktorat te postane spoštovan človek.

Zgodovina sprememb…

@nny ::

Če nočem dati nič od sebe, bom vseeno končala v Macu, pa če se starši na glavo postavijo. In veliko jih je, ki so iz skromnih okoliščin splezali zelo visoko, recimo Obamova žena. Še vedno potrebuješ vse troje.

Architect ::

Starši te naučijo marljivosti.

Pardon, se bom drugače izrazil. Okolje te nauči marljivosti. Je vseeno ali so to starši ali prijatelji ali splošna družba. Nekdo te mora to naučiti.

Zgodovina sprememb…

kr1ženska ::

@nny je izjavil:

Če nočem dati nič od sebe, bom vseeno končala v Macu, pa če se starši na glavo postavijo.


Pametni starši lahko svojemu sinčku/hčerkici priskrbijo dobro službo ne glede na to, kako neumen je njihov otrok. (veze in poznanstva)

korenje3 je izjavil:

in zdej si ti brihtna?


@nny bi rekla;
Saj bo, še malo polente pa žgancev pa nekaj življenjskih izkušenj...
:)):))

Se pa povsem strinjam, da zveze pameten+neumen odlično laufajo. Kar sploh ne pomeni, da zveze pameten+pameten (govorimo o čustveni inteligenci) ne fnkcionirajo. Prav nasprotno!
Ko govorimo o kaki drugi vrsti inteligence se pa stvari res da zakomplicirat.

@nny te lahko prosim za link od strani kjer si našla tale graf o podedovani inteligenci?

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

@kr1ženska

Mogoče kaj več tukaj: Heritability of IQ @ Wikipedia
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

bigbada ::

O žgancih in življenskih izkušnjah lahko govori človek, ki je star 30 oz. kvečjemu 40+ ne pa 20 lol
Vse ostalo so nebuloze. In razne grafe, ki prikazujejo razne stvari lahko tudi jaz najdem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

einstein :P ::

drugače pa do punce verjetno to početje ni vljudno. ko pa si sam je pa drugače >:D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

kr1ženska ::

bigbada je izjavil:

O žgancih in življenskih izkušnjah lahko govori človek, ki je star 30 oz. kvečjemu 40+ ne pa 20 lol
Vse ostalo so nebuloze. In razne grafe, ki prikazujejo razne stvari lahko tudi jaz najdem.

Točno to ji želim dopovedat (zato sem njen stavek citirala že drugič in dodala polek :))).

p.s.
Še ena stvar ki jo jaz osebno ne maram. Da se kdo hvali s tem kdo je/kaj je nekdo drug dosegel, namesto da bi se hvalil (če mu je že do tega) s tem kar je dosegel sam.

Pa brez zamere...

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Nič novega, da se kdo hvali z dosežki drugih...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

figula ::

ššš-šš-šš, pospravite bodice, ker vam ne pristojijo ....

@nny, čimprej poskrbi za nadaljevanje linije, da ne bodo šli geni v nič. Saj vidiš, da Slovenci potrebujemo vso pamet, ki jo lahko dobimo :)

jype ::

@nny> Res?

Res.

Podeduješ vse živo, inteligence te pa naučijo.

kr1ženska ::

figula je izjavil:

ššš-šš-šš, pospravite bodice, ker vam ne pristojijo ....
:)

Nisem našpičena in nič nimam proti @nny. Nasprotno. Je vredu punca;) in prav zato sem podala negativno kritiko oziroma opozorila sem jo na kiks ki ji zna v real layfu delat problem.

IMO je vsaka negativna kritika dobrodošla ker ti da možnost, da spremeiš nekaj kar delaš narobe. Človek dosti krat ne vidi svojih napak oziroma ne vidi kaj počne narobe, vidijo pa drugi. Seveda pa je po kritiki potrebno premisliti, če je ta upravičena.

Sicer pa, če me spomin ne vara, je @nny tale stavek o žgancih citirala od nevone katera ga je v neki temu uporabila.
Učimo se drug od drugega, kar je super, vendar po pameti. ;)

figula ::

Fantje bi uživali v kakšnem "babjem" boju ... a? Ampak ne bo nič. Ni pa vam treba brati naprej, ker tukaj ena ženska na gikovskem forumu pametuje in vam lahko postane slabo.:8)

kr1ženska, reagirala sem na to, da si znova z vsemi kanoni letela na prvo žogo - @nny si ni prisvajala dosežkov svojega očeta, kot se ti je zdelo.

Kar dobro pa je, da nekdo lahko reče, da je oče genij (čeprav bi bilo še boljše, da bi rekel, da mu oče vsak dan pove in pokaže, da ga ima rad). Jaz recimo lahko za mojega rečem le to, da je nasilni pijanec in tu ni kaj več za debatirat. Ker ima žal vsakdo kakega v okolici in se ve, da se s takšnim osebkom kakšnih razumnih odnosov ne da imeti.

Kakšni so pa geniji? V možgane skačejo primeri od Rain man/a do big E/ja (in seveda jypeta ;)). So pametni in prikupno zmedeni in ljubeči? Ali so pametni in prevzetno ošabni egoisti?

(mimogrede: kje pa je Nevone? se mi zdi, da je že dalj časa nisem zapazila)

guest #44 ::

/OT

Da daje @nny vtis nadute arogantnosti mislim, da je že vsem jasno.

Nedvomno je nadpovprečna, vendar ne tolk kot bi si želela ali tolko kot nam hoče predstaviti.
(čustvena inteligenca ji mal škripa)
Predlagam mal bolj chill-out odnos.

jype ::

jverne> Nedvomno je nadpovprečna, vendar ne tolk kot bi si želela ali tolko kot nam hoče predstaviti.

Očitno njena metoda deluje.

jverne> Predlagam mal bolj chill-out odnos.

Nisi ciljna publika.

Okapi ::

Nedvomno je nadpovprečna, vendar ne tolk kot bi si želela ali tolko kot nam hoče predstaviti.
Tudi jverne ni tako strašno pameten, kot misli, da je.:))

O.

kr1ženska ::

figula je izjavil:


kr1ženska, reagirala sem na to, da si znova z vsemi kanoni letela na prvo žogo - @nny si ni prisvajala dosežkov svojega očeta, kot se ti je zdelo.


Začela je z:
Vidim pri svojih starših oče je genij, mati povsem povprečna.
In tukaj sledi logično vprašanje kakšen genij je oče. (do tle je še nekako kul). Nadaljuje, da so očetovi mulci (tukaj notri očitno šteje tudi sebe) brihtne glavice.
Se čist strinjam, je lepo da imaš kaj takega povedat, sem pa dobila občutek, da nam s tem želi povedat, da moramo glede na njeno pametno družino sklepat kako modra je tudi ona (geni-pamet se podeduje) in jo moramo tako bolj upoštevat.

Tkole sem jaz razumela stvar. Upam, da se motim. ;)

(mimogrede: kje pa je Nevone? se mi zdi, da je že dalj časa nisem zapazila)
Čaki, jo bom kontaktirala. :)

Smurf ::

Meni je zabavno kako ljudje trznejo takoj, ko nekdo samo namigne, da je mogoce boljsi od povprecja in se trudijo dokazati v nasprotno :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

@nny ::

KILL HER BEFORE SHE LAYS EGGS!!!:))

Vprašali ste me in sem odgovorila. Moj odgovor je dejstvo, neštetokrat formalno potrjeno, in je bil kot golo dejstvo mišljen, s pozitivnimi in tudi negativnimi posledicami. Presežek na enem področju se navadno kompenzira s primanjkljajem na drugem. Ni bilo mišljen kot hvaljenje; pravzaprav mi gre to zelo na živce, ker so drugi enako počeli in še počnejo - v manjši meri - z mano.
Žgancev nisem pobrala od Nevone; sploh ne vem, kje je napisala kaj podobnega.

Zanimivo je, kako vsi veste, kaj se dogaja v moji glavi. Ste naravno jasnovidni ali uporabljate tole?:D



V branje ponovno priporočam Mazzinija: Slovenstvo za začetnike. Ko sem ravno v formi, si bom dovolila še en nezaslišano predrzen predlog: zalepite ga na hladilnik. Navodilo za jemanje: branje zjutraj in zvečer. Poročila o predoziranju: ne obstajajo. Motivacijsko sredstvo: branje dnevnih poročil.

jype ::

@nny> Zanimivo je, kako vsi veste, kaj se dogaja v moji glavi. Ste naravno jasnovidni ali uporabljate tole?

A dej ga lomt no.

Tole, na naših glavah:

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Limit-sky ()

kr1ženska ::

Smurf je izjavil:

Meni je zabavno kako ljudje trznejo takoj, ko nekdo samo namigne, da je mogoce boljsi od povprecja in se trudijo dokazati v nasprotno :).

V realnosti to ljudje počnejo ves čas. Takoj ko bo nekdo izjavil da je pameten mu bodo ljudje želeli dokazati nasprotno. Oziroma človek se bo moral ves čas dokazovati in ga bodo ob prvem spodrsljaju linčali.

IMO pusti ljudem da bodo sami precenili kaj si in kaj nisi. In ne obremenjuj se preveč s tem kaj pravijo drugi.

Zanimiv rek:
Edino stvar ki jo je Bog najbolj pravično razdelil je pamet. Vsak zase misli da je pameten (in prav je tako) ;)

Smurf ::

kr1ženska je izjavil:


V realnosti to ljudje počnejo ves čas. Takoj ko bo nekdo izjavil da je pameten mu bodo ljudje želeli dokazati nasprotno. Oziroma človek se bo moral ves čas dokazovati in ga bodo ob prvem spodrsljaju linčali.

IMO pusti ljudem da bodo sami precenili kaj si in kaj nisi. In ne obremenjuj se preveč s tem kaj pravijo drugi.

Zanimiv rek:
Edino stvar ki jo je Bog najbolj pravično razdelil je pamet. Vsak zase misli da je pameten (in prav je tako) ;)

Ja veliko ljudi to pocne, je pa ta pojav redkejsi med uspesnimi ljudmi, ki so zadovoljni sami s sabo.

Obremenjuje? Kdo se obremenjuje? Jaz se zabavam :), pa kaksen jype kot vidim tudi.

kr1ženska ::

Obremenjuje se folk, kva si folk misli o njih :)

Sicer pa mislim, da se zabavamo vsi ki smo mnenja da je tole še ena trololo tema. (IMO nakladalnica 2) :);)
Je pa zabavno včasih komu ki pametuje pametovat nazaj ker, za božjo voljo, vse do svoje meje :))

garamond ::

kr1ženska je izjavil:


Edino stvar ki jo je Bog najbolj pravično razdelil je pamet. Vsak zase misli da je pameten (in prav je tako) ;)

Zame seveda to ne velja.
Jaz zase mislim, da sem zelo pameten!>:D

jype ::

Garamond ima prav. On je zelo pameten.

Jaz, po drugi strani, sem najpametnejši.

Okapi ::

To pa ni res. Vsi vemo, da je najpametnejši Thomas.

O.

BigWhale ::

bigbada je izjavil:

O žgancih in življenskih izkušnjah lahko govori človek, ki je star 30 oz. kvečjemu 40+ ne pa 20 lol
Vse ostalo so nebuloze. In razne grafe, ki prikazujejo razne stvari lahko tudi jaz najdem.


Torej, prosim spravite se jest zgance.

Zveza dveh pametnih/intelignetnih ljudi (custveno ali pa ne custveno) lahko komot obstaja. Vsaj ena! ;>

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Nedvomno je nadpovprečna, vendar ne tolk kot bi si želela ali tolko kot nam hoče predstaviti.
Tudi jverne ni tako strašno pameten, kot misli, da je.:))

O.


Daleč od tega da bi bil. Nikoli trdil. But i'm smart enough to know who isn't.

Zanimiva tema, ne jo strollat. Vrnimo karseda nazaj.

Kaj menite, po kolikšnem času začne partner fantazirat o drugih med seksom? Moj estimate ca. 1 leto = prenehanje hormonske zaljubljenosti.

Okapi ::

But i'm smart enough to know who isn't.
Poglej se v ogledalo, mogoče boš enega takega zagledal, who isn't:))

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Je sploh še kdo zvest svojemu partnerju? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
68194750 (79920) bluefish

Kaj bi vi storili če bi vas partner varal? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17527982 (23450) Gandalfar
»

How much is too much? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11816930 (13787) figula

Več podobnih tem