» »

Zenske, rasizem in izbira partnerja

Zenske, rasizem in izbira partnerja

««
13 / 16
»»

nevone ::

ter da me skoraj vedno vprašajo če že imam kakšno punco ali še huje spolni odnos (ja tudi to se dogaja),


Kaj češ, geni skrbijo za nataliteto in se preko memov borijo za to, da se osebke, ki ne kažejo znakov interesa za parjenje, diskreditira, da bi takih bilo čim manj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Memi niso omejeni na vrsto.

BigWhale ::

jype je izjavil:

Memi niso omejeni na vrsto.


Pa priblizno tko se borijo, kot se bori mati narava.

Povsem neosebno.

nevone ::

Memi niso omejeni na vrsto.


So?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Geni v naši vrsti precej slabo skrbijo za nataliteto, memi pa izjemno dobro skrbijo za mentaliteto.

nevone ::

Geni v naši vrsti precej slabo skrbijo za nataliteto, memi pa izjemno dobro skrbijo za mentaliteto.


Kako bi pa ti pojasnil obnašanje ljudi, ki jih "skrbi", ali imajo drugi ljudje partnerja in/ali če spolno občujejo?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Kako bi pa ti pojasnil obnašanje ljudi, ki jih "skrbi", ali imajo drugi ljudje partnerja in/ali če spolno občujejo?

Enako kot bi pojasnil obnašanje ljudi, ki jih skrbi, kdo hodi v cerkev, ali pa kako ima zložena drva pred bajto.

nevone ::

Enako kot bi pojasnil obnašanje ljudi, ki jih skrbi, kdo hodi v cerkev, ali pa kako ima zložena drva pred bajto.


Kako pa je to?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Joj, dolga zgodba. Na kratko gre za to, da je človek socialna žival, ki ji žleze špricajo opioidne hormone v možgane in krvni obtok, kadar se obnašajo enako kot ostali pripadniki družbene celice.

Močna potreba po pripadnosti vsekakor izvira iz časa, ko je bilo to za nadaljevanje vrste pomembno, danes (in poslednjih 10.000 let) pa več kot očitno ni.

nevone ::

ki ji žleze špricajo opioidne hormone v možgane in krvni obtok, kadar se obnašajo enako kot ostali pripadniki družbene celice.


To je sicer zelo široka razlaga, s katero se lahko strinjam.

Vendar pa me vseeno zanima, čemu se ti moja razlaga o skrbi za parjenje drugih, zdi napačna. In v katerem delu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Vendar pa me vseeno zanima, čemu se ti moja razlaga o skrbi za parjenje drugih, zdi napačna. In v katerem delu.

V tem delu, da za razmnoževanje genov nič od tistega, kar vprašajo Beserkerja, nima nobenega pomena, je pa zelo pomembno za družbeni status.

guest #44 ::

Skladnost z družbo je bila prioriteta že od pamtiveka, danes so mogoče tej vzorci obnašanja malce kompleksnejši, a v sonovi še vedno isti.

Zanemarjen osebek je bil nezaželjen tudi 10.000 let nazaj. Geni to še najlepše razložijo.

nevone ::

V tem delu, da za razmnoževanje genov nič od tistega, kar vprašajo Beserkerja, nima nobenega pomena,


Seveda ima. Pritisk na parjenje je genom pisano na kožo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

jverne> Zanemarjen osebek je bil nezaželjen tudi 10.000 let nazaj. Geni to še najlepše razložijo.

No, they don't. Zanemarjeni osebki so ne le preživeli, ampak postali skoraj mainstream, nikjer pa ne vidim nikogar, ki bi imel rep ali nizko čelo.

nevone> Seveda ima. Pritisk na parjenje je genom pisano na kožo.

Družben pritisk na parjenje je bil v mnogih kulturah izdatno negativen velik del zgodovine zadnjih par tisoč let.

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Zanemarjen osebek je bil nezaželjen tudi 10.000 let nazaj. Geni to še najlepše razložijo.

No, they don't. Zanemarjeni osebki so ne le preživeli, ampak postali skoraj mainstream, nikjer pa ne vidim nikogar, ki bi imel rep ali nizko čelo.


Tu pa mislim, da si kar grobo napako naredu. Višje čelo pa pomanjkanje repa je kvečjemu pomenilo boljšo urejenost.

jype ::

jverne> Višje čelo pa pomanjkanje repa je kvečjemu pomenilo boljšo urejenost.

Ja, _zares_, ne pa v socialnem smislu.

nevone ::

Družben pritisk na parjenje je bil v mnogih kulturah izdatno negativen velik del zgodovine zadnjih par tisoč let.


Geni imajo preko osebkov, ki takšen pritisk izvajajo, korist (figurativno rečeno seveda).

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Geni imajo preko osebkov, ki takšen pritisk izvajajo, korist (figurativno rečeno seveda).

Jasno, nimajo pa koristi preko osebkov, ki izvajajo enak pritisk na z reprodukcijo nepovezanih področjih. Ker gre za enak mehanizem, je precej jasno, da pri tem ne gre za evolucijsko pogojen pritisk.

Seksualna revolucija ni posledica potrebe po hitrejšem razmnoževanju, temveč univerzalni dostopnosti kontracepcije - je pa eden najmočnejših izvorov takšnih pritiskov.

nevone ::

Seksualna revolucija ni posledica potrebe po hitrejšem razmnoževanju, temveč univerzalni dostopnosti kontracepcije - je pa eden najmočnejših izvorov takšnih pritiskov.


Seksualna evolucija ima en namen. Več in boljši seks.

Ampak kakšen cilj ima pred sabo osebek, ki ga skrbi tvoje paritveno razpoloženje?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Kontrola, dominacija ...

Zakaj se katoliška cerkev, pa tudi druge, tako zelo vmešava v spolne navade vernikov? To se potem prenese tudi na vernike in njihovo "skrb" za druge.

O.

nevone ::

Kontrola, dominacija ...


Ja, tudi.

o+ nevone

Ampak ta konkretna dominacija (pritisk na parjenje drugih) zelo dela v prid genom.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

jype ::

nevone> Ampak ta konkretna dominacija (pritisk na parjenje drugih) zelo dela v prid genom.

Ja, jasno, ne pa v prid memom, ki so od genov temeljito ločeni.

nevone ::

Ja, jasno, ne pa v prid memom, ki so od genov temeljito ločeni.


To samo pomeni, da geni za meme ne obstajajo. So pa memi in geni medsebojno povezani.

Ker nekateri geni omogočajo boljšo manipulacijo z memi in nekateri memi delajo v prid genom.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

To je značilna napaka "socialnih darvinistov", zlasti amaterskih, da genom pripisujejo veliko večjo vlogo oziroma moč, kot jo imajo zares. Katoliška prepoved kontracepcije pač nima nič skupnega z geni. Tudi sosedovi očitajoči pogledi ne.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kr1ženska ::

Berserker je izjavil:

Sicer ne pišem pogosto takšnih postov ampak bi zgolj izrazil moje mnenje. Mogoče je o tem bila že debata, ampak po prebiranju te teme in podobnih, sem začel opažat, da je vedno bolj tečno v življenju, če še pri + 20 letih nimaš punce. Ne me narobe razumeti, vsekakor si želim punco, a nisem obupan kot nekateri uporabniki in prijatelji, v bistvu punce zaenkrat sploh ne iščem (to pač izražam z nebritjem, nošenjem samih trenerk, vedno brez frizure ter modernih oblačil), čeprav hodim ven, ter se počutim normalnega. Problem nastane v ostalih ljudeh okoli mene. Oni vidijo v meni to kot težavo in družbeno nesprejemljivo (vsaj tako je pri nas na podeželju), ali pa da je z mano nekaj hudo narobe, ter imam občutek da me obravnavajo kot sebi neenakega . In kar je tisto najbolj moteče, je to da velikokrat zapadem v družben pogovor ali debato z sodelavci, sorodniki, prijatelji + da so med njimi še neznani ljudje, ter da me skoraj vedno vprašajo če že imam kakšno punco ali še huje spolni odnos (ja tudi to se dogaja), nakar vsi stremijo vame, vprašajo zakaj pa ne, ter se mi posmehujejo, čeprav odgovor že poznajo, tisti ko me ne poznajo direktno pa tudi malce strmijo vame. Potem razumem zakaj toliko ljudi nepripravljenih hiti v partnersko zvezo, samo da je na zunaj cool pred frendi te mu raste rešpekt.



Jaz si tole ne razlagam na tako strokovni način kot nevone in jype pač pa na nekoliko družbeno preprostejši način.

Ti tečneži so IMO folk, ki živijo povprečna vnaprej začrtana življenja. Narediš tisto šolo, se poročiš, maš froce in živiš happily ever after. Ob tem seveda čim manj delat, se čim manj trudit in se čimbolj zabavat. Se seveda čim hitreje poročit in zadovoljit tist minimum, ki ga družba od tebe pričakuje. Govorijo samo o tistem o čemer nakaj malega vedo in to je sex, včasih celo zveza. O tem kar so se učili v šolah itq nimajo pojma. "Halo, kdo se pa dons sploh še uči zato, da bi neki znal?" Važne je, da maš tist papir oziroma, da vsi v tvoji vasi vedo, da si končal šolo. Starši so nate ponosni in vsi te majo za pomembnega. Diploma ti pravi da si pameten, če tudi si vse prej kot to.

Poznam kar nekaj primerov, ko sta dva skupaj samo zato, da nebi v družbi izpadla čudno. Še slabše. Skupaj sta še samo za to, ker sta se po tolikem času navadila eden na drugega oziroma ker se jima ne da spet iskati novega partnerja, da bi sam človek nekaj časa živel sam pa itq ne gre. Najslabša varianta, ki je tudi pogosta, dva sta skupaj, ker mislita, da boljšega ne moreta dobit - to mi gre pa na bruhanje.

Kva folk misli in govori, o tebi, je zadnja stvar ki naj vas skrbi. Glaven da veste kdo ste in kaj hočete.

Kar se mene tiče, če ste samski in ste s tem zadovoljni, respect. Zakaj delati neki kar ti ni, samo za to, ker od tebe družba to pričakuje?

nevone ::

To je značilna napaka "socialnih darvinistov", zlasti amaterskih, da genom pripisujejo veliko večjo vlogo oziroma moč, kot jo imajo zares.


A to si mene tako ocenil?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

A si se prepoznala v tem?;)

O.

nevone ::

A si se prepoznala v tem?


Niti ne.

Ker tale del zame ne drži:

da genom pripisujejo veliko večjo vlogo oziroma moč, kot jo imajo zares.


o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

kr1ženska> Poznam kar nekaj primerov, ko sta dva skupaj samo zato, da nebi v družbi izpadla čudno.

Prvo dekle, ki mi je bilo všeč, mi je točno zaradi tega kar padlo v objem, tega pa jaz nisem niti želel, niti sprejemal. Čeprav mi je žal, ker si v resnici ni z ničemer sama zaslužila te zoprne izkušnje (njeno obnašanje je narekovala predvsem družba), ji takrat nisem bil sposoben razložiti, da sovražim upogibanje načel na račun večje družbene sprejemljivosti.

marijancek ::

Okapi je izjavil:

To je značilna napaka "socialnih darvinistov", zlasti amaterskih, da genom pripisujejo veliko večjo vlogo oziroma moč, kot jo imajo zares. Katoliška prepoved kontracepcije pač nima nič skupnega z geni. Tudi sosedovi očitajoči pogledi ne.

O.

vsi družbeni pojavi izvirajo iz genov in tradicije, tradicija pa izvira iz genov in naključij. tudi tvoja dva primera bi se dalo razložiti z geni do neke mere.

ti in jypejvc se samo rada delata pametna, imho.

Mesar ::

Tradicija izvira iz genov? :))
Your turn to burn!

marijancek ::

kaj ti ni jasno? potreba po verovanju je v genih. potem pa naključja naredijo svoje in imaš različne vere sveta, ki postanejo tradicija. izvrsten primer moje teorije.

nevone pravilno razmišlja. thomas si je našel kvalitetno žensko. kako sta se pa spoznala? da vem kje je dobro iskat ženske. :)

jype ::

Ne vem, če nevone razmišlja pravilno, zagotovo pa ne razmišlja narobe na način, ki ga ti impliciraš.

marijancek ::

a zdaj pričakuješ, da bomo spet vlekli iz tebe, kaj bi rad povedal? FU!

Zgodovina sprememb…

marijancek ::

jype je izjavil:

Memi niso omejeni na vrsto.


pa zaboga daj piši nedvoumno. nerazumljivo pisanje še ne pomeni, da si pameten, čeprav veliko ljudi pada na to.

Mesar ::

marijancek> kaj ti ni jasno? potreba po verovanju je v genih. potem pa naključja naredijo svoje in imaš različne vere sveta, ki postanejo tradicija. izvrsten primer moje teorije.

A maš kako podlago za to? Tradicija je odvisno od okolja v katerem človek odrašča ne od genov.
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> A maš kako podlago za to? Tradicija je odvisno od okolja v katerem človek odrašča ne od genov.

Seveda ima. V genih mu piše, da je tako.

Mesar ::

jype> Seveda ima. V genih mu piše, da je tako.

Torej nikaka podlaga če se gremo resno debato.
Your turn to burn!

marijancek ::

"okolje" ni nič drugega kot skupek tradicij, genov in naključij. torej različne tradicije so vzrok za različna okolja, ne obratno.

Mesar ::

Kaj pa ima to z geni?
Your turn to burn!

marijancek ::

ti si rekel, da okolje ustvari tradicije. jaz pravim, da tradicije ustvarijo okolja. geni pa ustvarijo tradicije.

Mesar ::

*Lahko*, ni pa nujno, da geni ustvarijo tradicije.
Your turn to burn!

jype ::

marijancek> "okolje" ni nič drugega kot skupek tradicij, genov in naključij. torej različne tradicije so vzrok za različna okolja, ne obratno.

Kako torej razložiš drastično različen iQ dveh enojajčnih dvojčkov, ki sta odraščala v različnih družinah?

marijancek ::

geni + naključja ustvarijo tradicije. v naključja spadajo prejšnje tradicije, različni osebki, geografska lega itd.

>Kako torej razložiš drastično različen iQ dveh enojajčnih dvojčkov, ki sta odraščala v različnih družinah?

različno okolje? vzgajali so ga ljudje z bolj neumnimi geni.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

marijancek> različno okolje? vzgajali so ga ljudje z bolj neumnimi geni.

Sploh veš kaj so geni in kako se prenašajo? Na kaj vplivajo?
Your turn to burn!

marijancek ::

moj zadnji stavek je res poenostavitev. če ima neko okolje slabo tradicijo vzgajanja otroka, potem za to vzgojo lahko okrivimo slabe gene. ni pa nujno, ker se tradicije lahko tudi prenašajo med različnimi okolji.

jype ::

marijancek> različno okolje? vzgajali so ga ljudje z bolj neumnimi geni.

In genov se je revež nalezel? In bo gene drugih ljudi torej podal naprej, ko bo imel lastno družino?

Mr Hilter ::

jype je izjavil:

marijancek> različno okolje? vzgajali so ga ljudje z bolj neumnimi geni.

In genov se je revež nalezel? In bo gene drugih ljudi torej podal naprej, ko bo imel lastno družino?


Ker vsi geni so 100% časa aktivirani. Kake ti pokaš :))

marijancek ::

glej moj zadnji odgovor.

podal bo naprej tradicijo vzgoje otrok, ki je različno kvalitetna v različnih okoljih.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

marijancek je izjavil:

glej moj zadnji odgovor.

podal bo naprej tradicijo vzgoje otrok, ki je različno kvalitetna v različnih okoljih.


Kaj ima to z geni?
Your turn to burn!
««
13 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako si najti punco? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
827159975 (131513) Mesar

Speed Dating v sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22945562 (39406) Gandalfar

Izgled je vse (op. gendale) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41975400 (69869) Ziga Dolhar
»

Kateri spol ima več privilegijev v naprednih družbah? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29536030 (31572) guest #44

Več podobnih tem