» »

V razmerju s punco ter oziranje za drugimi dekleti

V razmerju s punco ter oziranje za drugimi dekleti

guest #44 ::

@nny je izjavil:

Okapi je izjavil:

Spet bom evolucijo sem vleku.
Ja, to velikokrat počneš, in praktično vedno napačno.;((

O.


:)):)):))
Nehajte, ker mi bo počila prepona.

Moj partner ne ve za FB geslo in jaz ne za njegovo, ker ga nihče nima. Zavelsebnost velja tudi za geslo za telefon in elektronsko pošto. Strela, dedc me nima kaj gledat tudi, ko si depiliram noge, lulam ali perem gate! Bi pa odprla skupen račun na banki oziroma pooblastila drug drugega, če bi imela skupno gospodinjstvo. Ni problema.



Ti bi imela skupen TRR. Ja če je to mišljeno kot skupen račun za skupne zadeve, razumem.
Kako pa si predstavljaš skupno gospodinjstvo v odprtem razmerju? A ko te ne bi blo doma, bi lahko on npr natepaval kako študentko iz KMŠja na "vaši skupni" postli? Morda ji z skupnega računa kupil darilo.

Ali imate kak dogovor, da morajo ostati drugi partnerji strogo ločeni od preostalih?

The line between an open relationship and a fuck friend is quite blurry IMO.

Ampak me izjemno daje firbec, daj razloži malo kako ti laufa zadeva.

@nny ::

Glej, tri zaušne sem že dobila, ne bi rada še brce v tazadnjo. Če te kaj zanima, vprašaj na ZS.

guest #44 ::

Se strinjam, modi znajo biti zateženi, vendar se mi zdi ta tematika primerna za javno razpravo, pa še zanimiva je. A lahko kak mod odobri razpravo? Mislim, da je tudi tema primerna za to. Drgač pa ti bom na ZS pisal.

jype ::

jverne> kar pa se v zaprtih zvezah pogosto počne.

A de? Jaz nisem dekletu, ki mu 100% zaupam, še nikoli zaupal gesla, s katerim bi pridobilo dostop do česarkoli pomembnega, recimo. Mi ne bi več zaupala, če bi ji, pomoje - bi me vprašala, če se mi je slučajno zmešalo, da ji kar pustim dostop do reči, do katerih ga itak ne sme imeti.

jverne> Ti bi imela skupen TRR.

To sem jaz imel že z ljudmi, s katerimi sploh nisem skupaj spal.

guest #44 ::

jype> A de? Jaz nisem dekletu, ki mu 100% zaupam, še nikoli zaupal gesla, s katerim bi pridobilo dostop do česarkoli pomembnega, recimo. Mi ne bi več zaupala, če bi ji, pomoje - bi me vprašala, če se mi je slučajno zmešalo, da ji kar pustim dostop do reči, do katerih ga itak ne sme imeti.

So pogosti primeri, kjer izmenjava gesel ni nek problem. Sam tu si mal kontradiktoren. Zakaj bi se čudila za zaupanje, če pa je baje 100% zaupanje med vama. Zakaj ne sme imeti dostopa do nekaterih reči?


jype> To sem jaz imel že z ljudmi, s katerimi sploh nisem skupaj spal.

Sej pravim. Če gre za neke skupne finance, kjer vsak prispeva svoj delež in so namenjeni zgolj skupnim rečem...pol itak ni panike. Kar ne bi bilo prav pa je recimo, da ti open partner vzame nekaj denarja (več kot njegov delež), da si recimo kupi nekaj za kar ni konsenza drugega ali če ni izrecno prepovedano.

Recimo, da bi moja open relationship partnerica koristila moj denar za njene interese in ne skupne. To je pač malo no go for me.

Super Sonic ::

Ad paenitendum propat, cito qui iudicat.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Pa si mislim, da bo slovensko čisto dovolj dobro za nas bednike.

Če bi malo bolj pozorno bral tale forum in moj prispevek, bi vedel, da dejansko živim v odprti zvezi.

Če se vidi kaj, se vidi to, da si s tem zelo obremenjena in da svoj prav prodajaš kot edini, ki kaj velja. Kam to paše, ve vsak zase.

najbolj pa se smešiš sam s pokroviteljskim odnosom o stvari, o kateri verjetno nimaš pojma. Kot rečeno, sodelujoči tukaj žal NISTE zreli za debato o tako občutljivi temi.

Verjetno nimam pojma? No, vsak dan slišim kaj novega.

ti začneš pridigati kopitarju o čevljih...

Samo vprašal sem te - kaj ti veš, kar ostali ne. Očitno zelo malo, saj je tvoj sestavek prava umetnina nasprotij. Nekako je očitno in potrjeno, da živiš v vezi, ki jo ostalim predstavljaš kot sanje, naj te citiram: Sploh pa nehajte sanjati o odprti vezi. in nato že omenjeni Če bi malo bolj pozorno bral tale forum in moj prispevek, bi vedel, da dejansko živim v odprti zvezi.

Dictum sapienti sat est.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

jype ::

jverne> Zakaj ne sme imeti dostopa do nekaterih reči?

Ker je neodgovorno in neprofesionalno. Tudi jaz nimam dostopa do njenih reči in si ga ne želim.

jverne> Sam tu si mal kontradiktoren.

V resnici ne. A bi ti zaupal dekletu, ki bi ti povedalo PIN za svoje bančne/kreditne kartice, čeprav oba dobro vesta, da se takih reči ne pove nikomur?

jverne> Recimo, da bi moja open relationship partnerica koristila moj denar za njene interese in ne skupne. To je pač malo no go for me.

Jah, kr tko mal metat okol dnar si lahko privoščijo tisti, ki jim ga ostaja. Jaz do določenega roba niti s tem ne bi imel problema.

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Zakaj ne sme imeti dostopa do nekaterih reči?

Ker je neodgovorno in neprofesionalno. Tudi jaz nimam dostopa do njenih reči in si ga ne želim.

jverne> Sam tu si mal kontradiktoren.

V resnici ne. A bi ti zaupal dekletu, ki bi ti povedalo PIN za svoje bančne/kreditne kartice, čeprav oba dobro vesta, da se takih reči ne pove nikomur?

jverne> Recimo, da bi moja open relationship partnerica koristila moj denar za njene interese in ne skupne. To je pač malo no go for me.

Jah, kr tko mal metat okol dnar si lahko privoščijo tisti, ki jim ga ostaja. Jaz do določenega roba niti s tem ne bi imel problema.



Jaz si drugače razlagam idealno zvezo. Če bi za nekoga trdil, da mu 100% zaupam, bi to zame pomenilo, da je part of me. Torej ima dostop do vsega, kar imam jaz in da pozna moje najbolj skrite misli.
Seveda, in theory. V praksi pa se ne upam za nobeno trdit, da bi ji 100% zaupal, zato tudi ne delim vsega.

Morda pričakuješ, da nekoč si ne bosta 100% zaupala in zato, ji ne pustiš do določenih informacij.

Če bi meni ženska rekla, "tu imaš moje FB" geslo, uživaj. Prva zadeva, ki bi reku je "tu pa imaš moje", uživaj tudi ti. Če bi čutu, da ni več zaupanja, bi pač spremenil geslo in ji odvzel dostop.

Jaz bi vsekakor rad čimve delil, vendar iz praktičnih razlogov ne smem.


Ampak razumem kaj želiš sporočiti. Tvoj pristop je pravzaprav tudi en način, kako testirati integriteto druge osebe.

jype ::

jverne> Če bi meni ženska rekla, "tu imaš moje FB" geslo, uživaj.

Halo? Gesla se uporablja za izkazovanje istovetnosti! Ne moreš ga kar povedat nekomu, ne glede na to kako mu zaupaš!

Jaz bi ji zelo na široko razložil, zakaj to ne gre tako in da se tega ne sme. Če bi imel dekle, ki bi npr. želelo posedovati podatke za dostop do strežnikov mojih strank in bi se pritoževalo nad nezaupanjem, ko jih ne bi izdal, bi se zveza bržkone precej hitro končala. Kar se mene tiče zaupanje ne pomeni da se obnašaš neodgovorno, temveč da dejansko ne potrebuješ gesel svojega partnerja - če bo kaj pomembnega bo že sam povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

figula ::

jverne, tokrat mi je tvoje pisanje čisto razumljivo. In lahko ti povem, da je takšna zveza, o kateri razmišljaš, čisto uresničljiva in lahko rečeš, da si za eno že slišal (poznaš naju namreč ne :))

Ko si pisal o samozadostnosti - obstaja tudi situacija, ki bi ji lahko rekli duo-zadostnost, kjer sva partnerja drug drugemu zadostna.

Strinjam se pa zelo, da sta za ustvarjanje takšnih pogojev za skupno življenje potrebna razumnost in odgovornost obeh.

Gregor P ::

jype je izjavil:

jverne> Če bi meni ženska rekla, "tu imaš moje FB" geslo, uživaj.

Halo? Gesla se uporablja za izkazovanje istovetnosti! Ne moreš ga kar povedat nekomu, ne glede na to kako mu zaupaš!

Jaz bi ji zelo na široko razložil, zakaj to ne gre tako in da se tega ne sme. Če bi imel dekle, ki bi npr. želelo posedovati podatke za dostop do strežnikov mojih strank in bi se pritoževalo nad nezaupanjem, ko jih ne bi izdal, bi se zveza bržkone precej hitro končala. Kar se mene tiče zaupanje ne pomeni da se obnašaš neodgovorno, temveč da dejansko ne potrebuješ gesel svojega partnerja - če bo kaj pomembnega bo že sam povedal.

To bi zanjo bil lahko signal, da si sposoben določene zadeve tajiti pred njo; in če si spodoben skrivati nekaj, si sposoben skrivati še marsikaj drugega pred njo;)

Je pa res, da bi kot npr. direktor kakšne banke oz. varovanih strežnikov, to izrecno zahteval od tebe (da tajiš te podatke)8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> Je pa res, da bi kot npr. direktor kakšne banke oz. varovanih strežnikov, to izrecno zahteval od tebe (da tajiš te podatke)8-)

Večina mojih strank od mene pričakuje absolutno diskretnost in velik del mojega premoženja izvira iz zaupanja, ki mi ga stranke izkazujejo. Tudi prijatelji, ki mi zaupajo svoja precej intimna razmišljanja, pripetljaje, težave in fantazije, od mene pričakujejo, da teh reči ne bom delil z drugimi - in moje dekle to zelo dobro razume.

Gregor P ::

Da, zelo dobro razume, da si sposoben tajiti zadeve pred njo8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Če je kakšna prepričana, da kdo ni sposoben tajiti, je neumna.

BigWhale ::

Gregor P je izjavil:

Da, zelo dobro razume, da si sposoben tajiti zadeve pred njo8-)


Glej, resnicno ni nobene potrebe, da se delas neumnega in da brez veze trollas.

V nekaterih primerih pac ni 100% zaupanja. Jaz mojih osebnih gesel ne skrivam pred zeno, ker mi je vseeno ce prebira mojo osebno posto ali brska po mojem domacem racunalniku. Nikakor ji pa ne morem zaupati sluzbenih gesel za sluzbene zadeve. Enostavno ne gre. To razume.

Ti se pa delas norega.

BigWhale ::

Super Sonic je izjavil:


Samo vprašal sem te - kaj ti veš, kar ostali ne. Očitno zelo malo, saj je tvoj sestavek prava umetnina nasprotij. Nekako je očitno in potrjeno, da živiš v vezi, ki jo ostalim predstavljaš kot sanje, naj te citiram: Sploh pa nehajte sanjati o odprti vezi. in nato že omenjeni Če bi malo bolj pozorno bral tale forum in moj prispevek, bi vedel, da dejansko živim v odprti zvezi.


Jaz ne vidim nobenega nasprotja tukaj. Nekdo, ki ima izkusnje, ti govori, da ne sanjaj o odprti zvezi, ker ne ves v kaj se spuscas. Tako, kot bi ti rekel izkusen alpinist, ce bi se odpravil na Triglav v natikacih.

In jaz se v bistvu strinjam. Imeti odprto zvezo je se marsikaj vec, kot to, da pustis partnerju, da ima spolne odnose z drugimi. Poznam pa precej 'odprtih zakonov', ki funkcionirajo bistveno bolje kot marsikateri 'zaprti zakon'.

@nny ::

Pustite Super Sonica, da trolla naprej.

V nekaterih poklicih imajo celo prepoved kakšnega koli pogovora o delu s partnerji, naprimer kriminalisti, obveščevalni, vojaki, sodniki, tožilci. Kaj, če poveste partnerju geslo za dostop do strežnika, na katerem so občutljivi podatki, potem pa partnerja nekdo izsiljuje z razkritjem mladostniških grehov, za katere noče, da jih vi veste? Osebni mail in telefon sta manj občutljiva, a vseeno - koliko gesel imate na pošti?

figula ::

Dejstva, da ne poznam moževih službenih gesel, mi še razumet ni treba. To je samoumevno, kaj pa bi počela s takšnimi informacijami?

Razumem lahko tisto, kar bi sicer želela, vendar mi je prepovedano ali drugače onemogočeno. Potem si to z razumom dopovem in sprejmem oziroma se lahko tudi sprijaznim. S samoumevnimi stvarmi se mi pa niti ni treba ukvarjat, kot mi ni treba v glavi nosit kup nepotrebnih in nekoristnih informacij.

Midva privatno sploh nikjer nimava gesel. Razen bančne in ostale uradne zahteve, kjer jih poznava oba. Jaz jih največkrat pozabim :)

Koncepta odprte zveze ne razumem najbolje. Si pa predstavljam, da zahteva precej pozornosti in tudi napora. Mislim, da bi sama najbolj pogrešala razkošje čustvene svobode. Ko veš, da si kot unit celota (s kožo, kostmi in dušo) varen v zavetju partnerja.

jype ::

figula> To je samoumevno, kaj pa bi počela s takšnimi informacijami?

Saj je vseeno - obstajajo ljudje, ki trdijo, da če jim "niti tega" ne moreš zaupat, potem pa itak očitno ne zaupaš dovolj za resno zvezo. Jaz imam ravno obraten kriterij - če partner ne razume, zakaj ne sme vedeti nekaterih reči, očitno ni dovolj zrel za resno zvezo.

figula> Koncepta odprte zveze ne razumem najbolje.

Ker je ogromno različic. Lahko imaš ženo, ki rada občasno obišče tudi ljubimca, lahko imaš dve dekleti, ki se dobro prenašata, lahko imaš ženo in fanta ali pa s partnerko še z enim parom živita v skupnem gospodinjstvu in si občasno delite celo posteljo, zares se zaplete šele ko je treba začet urejat tudi premoženjska razmerja in podobne reči.

@nny> Kaj, če poveste partnerju geslo za dostop do strežnika, na katerem so občutljivi podatki

Exactly. To lahko partnerja spravi v precej zoprno situacijo, če ga pa ne ve, potem so pa potencialne težave vsaj približno obvladljive.

figula ::

jype, imaš prav. Ob premoženju oz. denarju se končajo tudi najbolj svobodomiselni nazori.

Smo imele oni dan v službi zanimivo temo. Postavljena teza se je glasila: če me mož prevara in zapusti, ali je iz neznanega razloga manj boleče, če me prevara z moškim kot z drugo žensko?

@nny ::

figula je izjavil:


Smo imele oni dan v službi zanimivo temo. Postavljena teza se je glasila: če me mož prevara in zapusti, ali je iz neznanega razloga manj boleče, če me prevara z moškim kot z drugo žensko?


Bolj boleče je z drugim moškim. Ker si ženski lahko konkurenca, moškemu pa ne moreš biti.

Mipe ::

Nima veze. Če je konec, je konec.

figula ::

@nny, a veš da se pa meni zdi, da bi lažje sprejela prevaro z moškim. Ker bi ga recimo premagala njegova notranja narava in hotenja, ki mu jih kot ženska enostavno ne morem nuditi. En moški je tukaj enkrat zapisal, da so božanski občutki objemati moško telo. (s čimer se lahko samo strinjam :))

Seveda pa lahko o takih zadevah samo hipotetično modrujem, resnični odziv same sebe mi bo vedno uganka ;).

globalna80 ::

Izjeme ne predstavljajo večino. (eden moški)
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

@nny ::

figula je izjavil:

En moški je tukaj enkrat zapisal, da so božanski občutki objemati moško telo. (s čimer se lahko samo strinjam :))

Seveda pa lahko o takih zadevah samo hipotetično modrujem, resnični odziv same sebe mi bo vedno uganka ;).


Večina moških se panično izogiba vsakega kontakta, ki bi bil lahko napačno razumljen. Izjema je navijanje v športu, ki je sam po sebi falične narave. Bližje (si) pridejo tudi pod vplivom alkohola. Žoga pa gol pa te zadeve!:))

globalna80 ::

Ja, ampak v takih in podobnih primerih gre za prijateljsko objemanje. Figula pa verjetno misli na objemanje nasprotnega spola oziroma privlačnega spola.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

figula ::

hehe, saj je lahko tudi "prijateljsko" objemanje olajšanje za tisto, kar bi koga potiho privlačilo 8-). Saj jim prav privoščim, da vsaj kdaj pridejo bližje do tistega, kar jim je hkrati sramota in skušnjava.

Sigurno izjeme ne predstavljajo večine, čeprav se v tukajšnjih sestavkih dostikrat tako vzame. Samo takole se na drobno pogovarjamo ....

globalna80 ::

Saj ti pravim da so taki v manjšini. Mogoče kaki prikriti geji. Drugače pa ne.

Pa pustimo zdaj to. Dejte punce raj povedat če kaj gledate za drugimi moškimi medtem ko ste v razmerju. Samo po pravici povejte.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

figula ::

In ko bom povedala po pravici, mi ne boš verjel.

Če razdelite zadevo na pohotne poglede oz. joj-kok-bi-te poglede jih ni. Če govorimo o preletu misli hm-tale ima-dobro ritko, seveda. Sigurno greš včasih mimo koga, ki kar izžareva senzualnost in kdaj mimo koga, ki je čisto brez energije ali kemije privlačnosti. Take stvari se opazijo in začutijo.

Pa to ne pomeni, da si želim preizkusiti, koliko znanja in dajanja užitkov bi tak hormonov poln moški znal pokazati med rjuhami.

globalna80 ::

Pričakovan odgovor. kaj je v podzavesti pa pitaj boga :)
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

figula ::

Saj sem rekla, da ne boš zadovoljen. Boga lahko vprašaš še za mojo nadzavest, če po tudi podzavest pokazala isto kot zavest. :) OK, saj bom nehala, da ne bo kdo rekel, da nisem ciljna skupina .... hehe

Morenov ::

I tata bi sine!
S tem ko ti tvoja ne pusti gledati drugih naredi vašemu razmerju več škode kot koristi. Gledanje drugih in samske urice so dovolj da ne pride do skakanja čez plot. Če ti je to onemogočeno, potem je veliko večja verjetnost da se to zares zgodi. V takem primeru bi lahko rekli da si je sama kriva...

@nny ::

Morenov je izjavil:

I tata bi sine!
S tem ko ti tvoja ne pusti gledati drugih naredi vašemu razmerju več škode kot koristi. Gledanje drugih in samske urice so dovolj da ne pride do skakanja čez plot. Če ti je to onemogočeno, potem je veliko večja verjetnost da se to zares zgodi. V takem primeru bi lahko rekli da si je sama kriva...


Vsak izgovor je dober, tudi če ga pes na repu prinese?:)
Spet je ona kriva za vse....zeeeeh!

jype ::

@nny> Spet je ona kriva za vse....zeeeeh!

Jah, biblical truth, best truth.

BigWhale ::

figula je izjavil:

jype, imaš prav. Ob premoženju oz. denarju se končajo tudi najbolj svobodomiselni nazori.


Eh, ob premozenju se koncajo tudi ne-svobodomiselni nazori. :) Delitev premozenja je mogoce malo bolj zapletena, ni pa nemogoca.

figula je izjavil:

Smo imele oni dan v službi zanimivo temo. Postavljena teza se je glasila: če me mož prevara in zapusti, ali je iz neznanega razloga manj boleče, če me prevara z moškim kot z drugo žensko?


Jaz sem pa prerican ravno v nasprotno. Ce te partner prevara z nekom, ki je istega spola si povsem izven konkurence in je ravno zato lazje. Cist druga liga. :))

Vitez ::

Zvestoba je pomanjkanje priložosti.

tpleko je izjavil:

enostavno zato, ker moški bolj pogosto varajo ali mislijo o tem


Kakšna neumnost. Ženske varajo ravno tolk, kot moški, samo bolj spretno to prikrivajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

jype ::

Če bi bilo to res bi bile spolno prenosljive bolezni bistveno bolj razširjene.

Zvestoba je za večino ljudi predvsem izkazovanje spoštovanja in velike naklonjenosti.

Mipe ::

Eni varajo bolj kot drugi (več ljubimcev na eno osebo), tako da razmerje med moško in žensko populacijo nima veze.

Vitez ::

jype je izjavil:

Če bi bilo to res bi bile spolno prenosljive bolezni bistveno bolj razširjene.



Kondomi...

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Če bi meni ženska rekla, "tu imaš moje FB" geslo, uživaj.

Halo? Gesla se uporablja za izkazovanje istovetnosti! Ne moreš ga kar povedat nekomu, ne glede na to kako mu zaupaš!

Jaz bi ji zelo na široko razložil, zakaj to ne gre tako in da se tega ne sme. Če bi imel dekle, ki bi npr. želelo posedovati podatke za dostop do strežnikov mojih strank in bi se pritoževalo nad nezaupanjem, ko jih ne bi izdal, bi se zveza bržkone precej hitro končala. Kar se mene tiče zaupanje ne pomeni da se obnašaš neodgovorno, temveč da dejansko ne potrebuješ gesel svojega partnerja - če bo kaj pomembnega bo že sam povedal.


Sej pravim, imam druge koncepte. Če nekomu 100% zaupam je to isto kot da sebi zaupam. Ona ve vse o meni, jaz vse o njej.
Razmerje pa bi delovalo ne na odkrivanju skrivnosti drug drugega, ampak deljenju izkušenj.

Jaz ko pridem domov iz zabavnega izleta, dogodka... običajno svoje navdušenje prenesem še na partnerico. Ne vidim, smisla zakaj bi si ga zase držal. Lahko tudi rečemo partnerici nekakšen...live diary.
Problem je ker dosedaj nisem še nobene srečal, ki bi imela iste poglede kot jaz. Bodisi odnesejo te izkušnje kolegom ali jih obdrživo zase. Z tipom pač delijo kar je nujno.
Ni nekaj težko za razumet, ampak rabi nek malenkosten miselni preskok. Kako naj to opišem..."open source relationship".

jype je izjavil:

Če bi bilo to res bi bile spolno prenosljive bolezni bistveno bolj razširjene.

Zvestoba je za večino ljudi predvsem izkazovanje spoštovanja in velike naklonjenosti.


Dobro si to mimo pihnu.


figula je izjavil:

jverne, tokrat mi je tvoje pisanje čisto razumljivo. In lahko ti povem, da je takšna zveza, o kateri razmišljaš, čisto uresničljiva in lahko rečeš, da si za eno že slišal (poznaš naju namreč ne :))

Ko si pisal o samozadostnosti - obstaja tudi situacija, ki bi ji lahko rekli duo-zadostnost, kjer sva partnerja drug drugemu zadostna.

Strinjam se pa zelo, da sta za ustvarjanje takšnih pogojev za skupno življenje potrebna razumnost in odgovornost obeh.


Glad i know you then :)

Duo, trio, n-zadostnost. Jp, it's all good. Vedno sem si predstavljal razmerje kot nek kolektiv.

Odprto razmerje ima preveč individualistične temelje in mi ne diši preveč. V takem razmerju si predstavljam, da nabiraš izkušnje zgolj zase in deljenje ni primarna funkcija.
Sicer imam idejo kako bi lahko moj ideal razmerja deloval na principu open relationshipa, vendar ne bi rad zažel preveč v sci-fi vode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Okapi ::

Bodisi odnesejo te izkušnje kolegom ali jih obdrživo zase. Z tipom pač delijo kar je nujno.
Možnosti sta samo dve - ali še nikoli nisi imel zares punce, ali pa si ti tisti, ki se ne zna pogovarjati (oziroma še huje - ne zna poslušati). Ker kot jaz poznam punce (in prijateljice in kolegice) vse z veseljem pripovedujejo, kako je bilo na "zabavnem izletu, dogodku", če jim le prisluhneš.

O.

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Bodisi odnesejo te izkušnje kolegom ali jih obdrživo zase. Z tipom pač delijo kar je nujno.
Možnosti sta samo dve - ali še nikoli nisi imel zares punce, ali pa si ti tisti, ki se ne zna pogovarjati (oziroma še huje - ne zna poslušati). Ker kot jaz poznam punce (in prijateljice in kolegice) vse z veseljem pripovedujejo, kako je bilo na "zabavnem izletu, dogodku", če jim le prisluhneš.

O.


Wrong my dear Okapi.

Eno je pripovedovat kako lepo si se imel.

Drugo je pripovedovat z namenom, da nekoga inspiriraš ter navdušiš.

Okapi ::

Tvoj problem je več kot očitno, da preveč razmišljaš. Ko ti začne punca pripovedovati, kako je bilo lepo na izletu, začneš ti to analizirati in se spraševati, ali ti to pripoveduje zato, da bi se hvalila, ali da bi tebe navdušila. In sem precej prepričan, da pri teh svojih analizah večinoma prideš do napačnega sklepa.>:D

O.

@nny ::

guest #44 je izjavil:


Odprto razmerje ima preveč individualistične temelje in mi ne diši preveč. V takem razmerju si predstavljam, da nabiraš izkušnje zgolj zase in deljenje ni primarna funkcija.
Sicer imam idejo kako bi lahko moj ideal razmerja deloval na principu open relationshipa, vendar ne bi rad zažel preveč v sci-fi vode.


Imel bi vse, a dal nič?
Razloži malo, kako si to predstavljaš! Lahko na ZS.

jype ::

Vitez> Kondomi...

Pa latex examination gloves? Čeprav je kondom super zaščita za večino bolj zoprnih bolezni se mnoge precej lažje prenašajo. Jaz npr. nimam herpesa, pa bi ga zagotovo imel, če bi pograbil vsako priložnost.

jverne> Dobro si to mimo pihnu.

Ne, nisem. Priložnosti je praktično neomejeno mnogo in če je zvestoba odraz tega, da človek nima priložnosti, potem mora biti resnično hendikepiran.

@nny> Imel bi vse, a dal nič?

Partner mora biti vesel, da je sploh lahko v zvezi s tako neverjetno zapletenim bitjem, kot je jverne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Vitez ::

jype je izjavil:

Jaz npr. nimam herpesa, pa bi ga zagotovo imel, če bi pograbil vsako priložnost.



Sej jo. Samo jih pač imaš bolj malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

jype ::

Vitez> Sej jo. Samo jih pač imaš bolj malo.

Če te to potolaži - tudi dobro. Vsekakor tudi tebi priporočam vzdržnost vsaj dotlej, da agentje zaključijo background check in ti sporočijo ocene tveganj.

guest #44 ::

@nny je izjavil:

guest #44 je izjavil:


Odprto razmerje ima preveč individualistične temelje in mi ne diši preveč. V takem razmerju si predstavljam, da nabiraš izkušnje zgolj zase in deljenje ni primarna funkcija.
Sicer imam idejo kako bi lahko moj ideal razmerja deloval na principu open relationshipa, vendar ne bi rad zažel preveč v sci-fi vode.


Imel bi vse, a dal nič?
Razloži malo, kako si to predstavljaš! Lahko na ZS.



Ne razumem kako si prišla do tega sklepa?
Dal bi seveda enakovredno nazaj...edino pravično.


Moja ideja je, da se formira v razmerju neke vrste kolektiv...morda neka skupna zavest, ki bi jo vsi dograjevali z izkušnjami. Torej ob lastnem užitku večaš tudi kolektivni užitek. Ustavimo se tu, da ne zaidemo predaleč.

Ena bolj geekish razlaga. Ko sem recimo igral MP streljačine deathmach mi ni nikoli pretirano dišal. Najraje sem imel team deathmach, v sami ekipi pa sem se trudil bit najboljši in pričakoval enako od ostalih teamplayerjev. Rezultat je seveda zmaga moje ekipe.

Še ena prispodoba...vzemimo nogomet recimo:

Pri nogometu šibki člen lahko onesposobi celotno ekipo vključno z ugledom najboljšega napadalca v njej (slabo poda žogo/mu ne poda).

Pri team deathmachu najšibkejši člen ne more zasenčit uspeha najboljšega v ekipi, četudi je ekipa doživela poraz.

Best of both worlds, see what i mean?

kr1ženska ::

Toliko debate o odprtem razmerju. Kaj sploh je za vas odprto razmerje?
Da si z nekom, ko tisti trenutek ni druge priložnosti al kako? Kakšna so pravila igre? Ali sploh so kaka pravila?
@nny?? :)

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

kr1ženska je izjavil:

Toliko debate o odprtem razmerju. Kaj sploh je za vas odprto razmerje?
Da si z nekom, ko tisti trenutek ni druge priložnosti al kako? Kakšna so pravila igre? Ali sploh so kaka pravila?
@nny?? :)


po moje to, da imaš zjutraj eno, popoldne drugo, zvečer pa tretjo :p

v drugem pomenu si žigolo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Je sploh še kdo zvest svojemu partnerju? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
68193553 (78723) bluefish

Kaj bi vi storili če bi vas partner varal? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17527615 (23083) Gandalfar
»

How much is too much? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11816677 (13534) figula

Več podobnih tem