» »

Klub Počasni voznik

Klub Počasni voznik

««
3 / 10
»»

Gregor P ::

Kar bi jaz bolj rad od tega, da lahko vozim 300 km/h na cesti, je da imamo tako dobro železniško povezavo, da sem lahko v izredno kratkem času kjerkoli v Sloveniji (razumem, da to ne gre z lokalnimi povezavami, kjer se mora vlak ustavljati v vsaki vasi in vesel sem da se, ampak recimo od Kopra do Maribora v max. 2 urah, rajši seveda manj) ... nadalje pa bi seveda rad, da bi tudi EU imela nek vseevropski projekt, kjer bi vse prestolnice povezale s hitrimi vlaki ... ampak do takrat pa se ne bi branil višjih omejitev na avtocesti; 150 km/h se mi sploh ne zdi slab predlog:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jype ::

Za 150km/h potrebuješ še en pas.

Gregor P ::

Zato pa naj raje ta denar investirajo v železnice;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Če država investira v železnice se derejo, da je to socializem...

Če v ceste, pa zgleda ni,

Gregor P ::

"Socializem" je umetno vzdrževati nekaj dokler ne propade dokončno (običajno zaradi socialnega miru); kakor recimo tramvaj v Ljubljani.

Pametno investirati davkoplačevalski denar (tudi s pomočjo kakšne EU subvencije ter zasebnim kapitalom) v nek napredek (od katerega ima korist celotna družba, posledično tudi gospodarstvo) pa ne.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

St235 ::

Men v bistvu dol visi al je socializem al ne. Men bi blo bistveno, da namesto v koloni v avtu sedim na vlaku in berem knjigo. Ne pa da imamo železniško progo ki razpada, župan se pa na študije iz leta 81 sklicuje, ko trdi da potniški promet ni rentabilen.

Obljubljajo da bo 2012 bolje...

worf ::

trenutno je vožnja z železnici smiselna izključno samo če greš na pot sam. Če pa gresta na pot vsaj 2 je pa bistvneo ceneje it z avtom in si stroške prevoza razdeliš na pol.

Glede zakona se strinjam, v coni umirjenega prometa se vozi po omejitvi in pika. Kaj če ti kakšen mulček prileti pod avto medtem ko je stekel za žogo?!?

onyx ne mešaj počasnih voznikov in voznikov ki vozimo po omejitvah! če nisi sposoben voziti po omejitvah prekliči vozniško dovoljenje, prodaj avto in pokliči taksi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

IceIceBaby ::

jype je izjavil:

Za 150km/h potrebuješ še en pas.


Nemci imajo na nekaterih odsekih 2 pasovnico unlimited. Pri nas tudi nimamo tako zanič cest.

s1m0n ::

V Nemčiji ne bo več dolgo odsekov brez omejitve! Bo povsod omejitev.

worf ::

imamo pa ljudi ki vozijo 100 po svojem pasu in ko zavijejo na prehitevalni pas pospešijo na 105 kmh. Predstavljaj si kaj bi bilo če bi bilo dovoljeno voziti 150 km/h......... vsak tretji bi se zaletel v človeka ki bi zapeljal s 105 kmh na prehitevalni pas saj ne bi mogli upočasniti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

IceIceBaby ::

V Nemčiji ne bo več dolgo odsekov brez omejitve! Bo povsod omejitev.


Link? To se govori že od kar se jaz spomnim. Dvomim, da bi si nemci upali privoščiti takšno bedarijo.

imamo pa ljudi ki vozijo 100 po svojem pasu in ko zavijejo na prehitevalni pas pospešijo na 105 kmh. Predstavljaj si kaj bi bilo če bi bilo dovoljeno voziti 150 km/h......... vsak tretji bi se zaletel v človeka ki bi zapeljal s 105 kmh na prehitevalni pas saj ne bi mogli upočasniti..


Nič nebi bilo. Jaz manj kot 150 po avtocesti vozim zelo redko, pa se ne spomnim, da bi bil kdaj v kakšni res kritični situaciji. Tisti, ki vozijo 100 bi se navadili gledati v ogledala, tisti, ki vozijo 150 bi pa malo bolj pazili pri prehitevanju.

Pa, da se spet malo na nemce navežem. Tam so sicer večinoma vsaj 3 pasovi. Ampak hitrost na levem pasu je neomejena, po voznem pasu pa ljudje vozijo večinoma okoli 130, 140. Razlike v hitrosti so torej lahko precej višje kot pri nas.

ahac ::

IceIceBaby je izjavil:

jype je izjavil:

Za 150km/h potrebuješ še en pas.


Nemci imajo na nekaterih odsekih 2 pasovnico unlimited. Pri nas tudi nimamo tako zanič cest.


Američani (odvisno od state) imajo 100km/h pa tudi nimajo tako zanič cest. Pa tam tudi nihče ne vozi hitrejš... in promet lepo teče (ker vsi vozijo približno enako hitro je treba manj prehitevanj in zaviranj...)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

worf ::

nisem prepričan da bi hotel voziti po avtocesti normalnih 120-130 medtem ko bi me prehitevala kolona vozil s hitrostjo 150+ kmh...

ne rečem ponoči, če je avtocesta prazna, samo podnevi nimaš kej prehitevat s hitrostjo 150 in pika. kako zaboga naj se folk vključuje na avtocesto? dej dej malo se pa le zresni.

bluefish ::

Ko sem nazadnje vozil po avtocesti, se folk ni vključeval direktno na prehitevalni pas.

jype ::

bluefish> Ko sem nazadnje vozil po avtocesti, se folk ni vključeval direktno na prehitevalni pas.

Se je pa folk na voznem na prehitevalnega umikal tistim, ki so poskušali s pospeševalnega priti na voznega.

worf ::

on govori o omejitvi 150 kmh na avtocesti. Kako se boš pri nas vključil na avtocesto če bi vsi vozili 150 kmh? Bi morali imeti vsi 2.0 mašine da bi lahko dovolj hitro pospešili za normalno vključevanje na avtocesto?

Gregor P ::

Torej problem je sedaj v voznem parku Slovencev?!?8-O Vključevali bi se torej lahko le še tajkuni?:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bluefish ::

Heh. Menda ja ni problem poradirati nekaj črt in jih prestaviti naprej.

worf ::

točno tako. Problem je v voznem parku slovencev in stanju cest, zato so omejitve takšne kot so. Verjemi, če bi vsi vozili po omejitvah, manijaki in počasneži pa bi šli na vlak, bi bilo super voziti po naših cestah, tako pa mora vzeta neka srednja vrednost.

šernk ::

a ta klub že deluje? (ne da se mi brat cele teme...)

pravkar prišel domov, človek z mercedesom peljal po ravnini 60-70, skozi ovinke pa 30-50, najraje bi ga ustavil in mu pustil v avtu 1 cilinder, ker več jih itak ne rabi...

dajte si že enkrat zapovedat, da v kolikor vozite pod omejitvijo in delate kolono ste v PREKRŠKU, če voziš manj kot 50% dovoljene hitrosti moraš pa že vse 4 vključit...ker si le še premična ovira na cesti in nič drugega.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gregor P ::

Morda je boljše, da smejo zaradi večje varnosti po Sloveniji voziti le "tajkunska vozila", ostali pa na vlak ... potem bi šele bilo super voziti po naših cestah:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

worf ::

bluefish mislm da je 90% delov avtocest narejenih tako, da ko se vključevalni pas zaključi, se avtocesta zoži na samo 2 pasa.

jaz nevem komu je namenjen ta klub? počasnim voznikom ali voznikom ki vozijo po omejitvah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

Bellatrix ::

Če sem prav razumel želite s tem eksperimentom samo pokazati vladi in ljudem kako zgrešene so omejitve na cestah ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

worf ::

onyx se je namreč pritoževal nad previsokimi kaznimi za prekoračitve hitrosti tako da mi ni jasno kaj pravzaprav hoče povedati? pač naj vozi po omejitvah in ne bo dobil kazni...

Bellatrix ::

Zanimivo se mi zdi, glede na poste ki sem jih prebral, da se vas večina striktno drži predpisov. Mogoče je pa res sama intelektualna elita zbrana tukaj.
Vozim se po avtocesti vsak dan... pod 130km/h ne peljem nikoli
Večino časa vozim okoli 140km/h, vsake toliko pa tudi do 160km/h.
Povem lahko to: 85%+ voznikov vozi najmanj 130km/h po avtocesti, 15% jih vozi počasneje, všteti tudi kamijoni :D.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

worf ::

odvisno kje, vendar večina vozi okoli 120, + -20 km/h ( torej med 100 in 140)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

TekO ::

Pa te kazni so res nenormalne in do neke mere se strinjam s tabo onyx, sploh te kazni kjer dobiš že za DO 10, 20 km/h prekoračitve kazenske pike + zelo visoko kazen. (ja vem od 10-20km/h prekoračitve so bile sicer že sedaj kazenske točke).

Moje mnenje - do prekoračitve tam cca 15-20km/h so kazni občutno previsoke, kar je višje od tega, kar naj bodo stroge, ker pri takih prekoračitvah hitrosti se resnično ogrožajo življenja. Ne me narobe razumet, sem tudi za kazni do 15km/h, ampak naj služijo bolj kot opozorilo, da naslednjič bolj pazljivo, ne pa takšne, da na vsake 2 sekundi pogledam na števec, da ne bi slučajno me ujeli na radar, ker bi moral prodati avto, pa še potem ne bi poplačal kazni. Če ti prekršiš 5, 10, 15 km/h (sploh 5km/h! Halo?).. te bolj kot kaj drugega lovijo na trenutek nepozornosti ko pač voziš tistih nekaj km/h nad omejitvijo (enomestna številka) in te potem ujamejo na radar ter si s tem polnijo državni proračun.

Potem pa se dogajajo primeri kot pri kolegu, ko je prekoračil za 12, 13, in 15 km/h (na tržaški, omejitev 50 oziroma 60) in je izgubil izpit (+ 750€ kazni), ker je bil še mladi voznik. No, po tanovem bi izgubil izpit že, če bi šel 3x po recimo 5km/h preveč. In nekateri pravite da je to prav?:D ..Pa saj to je bolano!
Ideas are bulletproof.

jype ::

Bellatrix> Povem lahko to: 85%+ voznikov vozi najmanj 130km/h po avtocesti, 15% jih vozi počasneje, všteti tudi kamijoni :D.

Čudno, jaz pa vidim, da jih večina vozi okoli 100. Morda imaš kake instrumente v okvari.

TekO> Pa saj to je bolano!

Ja pol pa ne vozit 5 preveč, ane. Čemu sploh bi? Jaz ne vidim _nobene_ prednosti v tem, da namesto 7 sekund pred semaforjem čakaš 18 sekund.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

bluefish ::

@TekO: prvotna debata se je začela zaradi vožnje v coni 30 in v območju umirjenega prometa. Tam tudi tistih 10km/h prekoračitve predstavlja precejšnjo procentualno razliko.

worf ::

Za prekoračitev hitrosti v coni umirjenega prometa so kazni še prenizke. Ogromno ljudi vidim ki tam kjer je omejitev 30 mirno vozijo 50, kšni s kičasto predelanim avtekom ponavadi še več....

Zagovarjam dinamično vožnjo, kjer je zgornja meja zakonska omejitev hitrosti ampak jamrati zaradi vedno višjih kazni pa nima nikakršnega pomena. če si dobil kazen za prekoračitev hitorsti si za to kriv popolnoma in izključno sam. Pač bi gledal na števec in vozil toliko kolikor je treba in kazni ne boš nikoli dobil.

Prekoračiti hitrost v coni kjer lahko pričakuješ pešce, majhne otroke ki bodo skakali za žogo ali se podili okoli z rolerji je pa naravnost idiotsko!

Prav tako NE MOREŠ TRDITI da je človek, ki vozi točno na meji omejitve hitrosti počasen voznik. Nimate urejenih pojmov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

BlueRunner ::

dronyx je izjavil:

St235 je izjavil:

Na konkretnem primeru nas je testiranje mej in nespoštovanje predpisov pripeljalo do višjih kazni. Jebeš tak razvoj.

Ti si sigurno poslanec. Drugače si ne znam razložiti tega.

Dokler boš razglabljal zakaj se za teboj pri vožnji 60 km/h skozi naselje pri omejitvi 50km/h nabira kolona, toliko časa se bodo kazni višale.

Ne zato, ker je to dobro, ali pa ker ima to nek hud efekt, temveč preprosto zato, ker tista kolona za teboj, vključno s teboj, ki voziš 60 pri omejitvi 50, ne želite ali pa ne morete voziti max. 50, kolikor je predpisano. Bomo pa imeli čez nekaj let kazni 5000€ za do 10km/h čez omejitev v naselju.

In veš kaj... jih sprejemam, ker se me ne tičejo. Čeprav se mi zdijo takšne kazne neumne, ker od določene točke naprej več nimajo efekta (tako kot imamo pač prag bolečine, nad katero ne boli nič več). Če mi pa kdo da res dober argument s katerim me bo prepričal zakaj to je moj problem, potem bom pa tudi jaz dal glas proti dvigu kazni. Zaenkrat razen nekih filozofskih "kako bi bilo lepo" še nisem videl argumenta zakaj so visoke kazni škodljive... če že koristne več ne morejo biti.

Bellatrix je izjavil:

Zanimivo se mi zdi, glede na poste ki sem jih prebral, da se vas večina striktno drži predpisov. Mogoče je pa res sama intelektualna elita zbrana tukaj.
Vozim se po avtocesti vsak dan... pod 130km/h ne peljem nikoli
Večino časa vozim okoli 140km/h, vsake toliko pa tudi do 160km/h.
Povem lahko to: 85%+ voznikov vozi najmanj 130km/h po avtocesti, 15% jih vozi počasneje, všteti tudi kamijoni :D.

AC so v splošnem izredno varne ceste. Tudi, če se po njej vlečem s kakšnih 100 km/h ne bom ogrožal nikogar, ker me bo možno popolnoma varno prehiteti s 101km/h, 130km/h, 150km/h ali pa 200km/h. To da drugi divjajo po AC me tako niti ne gane kaj dosti. Pač dobro vem kdaj je primeren čas za prehitevanje s 130 in kdaj ni primeren čas, da bi rinil na prehitevalni pas.

Naselja so druga zgodba in tukaj je govora o naseljih. Pa ne samo naseljih v splošnem, ampak območjih, kjer so zgornje omejitve 40 ali manj. Torej tam, kjer je dejansko nevarno (za druge), če si malo prehiter. Kajti ne glede na to, kaj nekateri pravijo, hitrost ubija. Ni enako, če "skantaš" pešca pri 30km/h ali pa pri 35km/h. Bog ne daj pri 50km/h.

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

BlueRunner je izjavil:

Ne zato, ker je to dobro, ali pa ker ima to nek hud efekt, temveč preprosto zato, ker tista kolona za teboj, vključno s teboj, ki voziš 60 pri omejitvi 50, ne želite ali pa ne morete voziti max. 50


To je čist tvoj problem, če se na druge oziraš. Mene boli kurac za kolono za mano. V naselju furam 50, izven me pa redko kdo lovi, ker ponavad vozim hitro(do 100kmh) in dinamično skoz ovinke
Naselja pa strogo 50

Zheegec ::

uu super, klub počasnih voznikov. Se vam pridružim če lahko peljem čisto prvi spredaj.... :))
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ABX ::

BlueRunner je izjavil:


In veš kaj... jih sprejemam, ker se me ne tičejo. Čeprav se mi zdijo takšne kazne neumne, ker od določene točke naprej več nimajo efekta (tako kot imamo pač prag bolečine, nad katero ne boli nič več). Če mi pa kdo da res dober argument s katerim me bo prepričal zakaj to je moj problem, potem bom pa tudi jaz dal glas proti dvigu kazni. Zaenkrat razen nekih filozofskih "kako bi bilo lepo" še nisem videl argumenta zakaj so visoke kazni škodljive... če že koristne več ne morejo biti.


Višajo kazni ker nimajo dovolj učinkovit sistem nadzora. Vsi smo ljudje in vi imamo slab dan, problem nastane kot tisti 1 dan na leto ko nisi zbran in voziš tistih 20km/h prehitro boš kasiral kazen za vse tiste divjake ki jih ne uspejo uloviti.

Kazni so že tako ali drugače že pretirane. Naj uredijo nadzor ne kaznovanje.

P.S: Jaz imam to srečo da moja trenutna služba je 10 min hoje od doma. Nimam vinjete, tankam na 2 meseca in nisem prejel ene kazni že 5 let.
Če bi vsi tako delali se bojim da bi država bankrotirala.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

IceIceBaby ::

Se je pa folk na voznem na prehitevalnega umikal tistim, ki so poskušali s pospeševalnega priti na voznega.


Še vedno ne vidim problema. Pred odcepom/priključkom pač prilagodiš hitrost. Omejitev ne pomeni, da moraš nujno ves čas voziti toliko, kot piše.

Zagovarjam dinamično vožnjo, kjer je zgornja meja zakonska omejitev hitrosti ampak jamrati zaradi vedno višjih kazni pa nima nikakršnega pomena. če si dobil kazen za prekoračitev hitorsti si za to kriv popolnoma in izključno sam. Pač bi gledal na števec in vozil toliko kolikor je treba in kazni ne boš nikoli dobil.


Hočeš reči, da boš upošteval vsak, še tako kretenski predpis? Se vidi, da mamo dolgo zgodovino hlapčevstva.

To je čist tvoj problem, če se na druge oziraš. Mene boli kurac za kolono za mano. V naselju furam 50, izven me pa redko kdo lovi, ker ponavad vozim hitro(do 100kmh) in dinamično skoz ovinke
Naselja pa strogo 50


Tako je. Sem že zgoraj napisal, da niso drugi krivi, če se ti pustiš živcirati.

Jaz zagovarjam omejitve v naselju. Je 50 povsem dovolj. Po regionalkah in AC bi pa morali dvigniti. IMHO ni pametnih razlogov, da jih nebi.

jype ::

kst> Še vedno ne vidim problema. Pred odcepom/priključkom pač prilagodiš hitrost. Omejitev ne pomeni, da moraš nujno ves čas voziti toliko, kot piše.

Drži. Več kot je tako odgovornih, da se tega zavedajo, lažje se omejitev dvigne (ampak glede na temo o krivdi počasnih voznikov, ki vozijo *gasp* kar 20km/h počasneje kot je dovoljeno, ker je cesta pač nepregledna...).

kst> Hočeš reči, da boš upošteval vsak, še tako kretenski predpis? Se vidi, da mamo dolgo zgodovino hlapčevstva.

Ne, noče reči tega - pravi, da bo upošteval predpise zato, ker je odgovoren do drugih udeležencev v prometu. Višina kazni za prekršek, ki ga nikoli ne izvedeš, te pač ne moti, da se kdo ni sposoben prilagodit predpisom, ga pa tako in tako naredi neprimernega za udeležbo v prometu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

worf ::

kst
Je pameten razlog da ne dvignejo omejitve. Neravnine na avtocestah in spolzek asfalt ko dežuje. Ni ravno prijetno ko avto začne premetavat po cesti kot da bi po makadamu vozil, čeprav so cesto "popravljali" celo poletje...

prav tako je pomemben razlog tale: večina ljudi vozi malo nad 130 ker je pač 130 omejitev. Če bi se omejitev dvignila bi pač vozili 160 ker je to malo nad omejitvijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

BlueRunner ::

Če bi se omejitev dvignila bi pač vozili 160 ker je to malo nad omejitvijo...

To se pa vrnemo k pomankljivem nadzoru... pa tako čez palec mislim, da AC niti niso problematične iz vidika deleža nesreč/poškodb/smrti glede na število vseh nesreč. Vspovsod drugje je verjetno bolj grozljivo. Se pa seveda lahko kardinalno motim.

worf ::

http://izklop.com/?url=links/start&a=op...

http://smotri.com/video/view/?id=v17513...

Zaradi takih pravim da bi morale biti kazni BISTVENO višje. za takšno divjanje bi morali imeti kakšni sramotilni steber pred policijsko postajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

IceIceBaby ::

worf, a veš, da moraš po zakonu hitrost prilagoditi razmeram?

da se kdo ni sposoben prilagodit predpisom, ga pa tako in tako naredi neprimernega za udeležbo v prometu.


Tale del me moti. V Sloveniji si čudežno neprimeren za udeležbo v prometu, takoj, ko zapelješ čez mejo je pa enako ravnanje po vseh kriterijih sprejemljivo. Bullshit.

Vspovsod drugje je verjetno bolj grozljivo. Se pa seveda lahko kardinalno motim.


Se ne motiš. Avtoceste so precej varne. Večji problem so regionalke, kjer je omejitev običajno 90. Pa tudi tam ni problem omejitev ampak 100 drugih razlogov. V policijski statistiki sicer piše drugače, ampak pri nas se itak za vzrok vsake nesreče napiše "neprilagojena hitrost". Od telefoniranja do prehitevanja v škarje, vse pade v eno kategorijo.

Potem pa imamo brezvezne (nizke) omejitve pa še problema se lotevamo na napačnem koncu.

worf ::

kst pgolej video. zgoraj imaš link. Kljub pisavi boš opazil da ta dva manijaka vozita po sloveniji. Zaradi takih so kazni kakršne so. (nevem zakaj ne pokaže oknčka za video kot pri youtubu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: worf ()

jype ::

kst> ko zapelješ čez mejo je pa enako ravnanje po vseh kriterijih sprejemljivo.

Ne, ni. Tudi ko zapelješ čez mejo prometnih predpisov ne smeš kršiti. Če so drugačni, to pač pomeni, da se vsi ravnajo po drugačnih (in vsi pričakujejo od vseh, da se bodo ravnali po tistih, ki tam veljajo).

Bellatrix ::

worf je izjavil:

http://izklop.com/?url=links/start&a=op...

http://smotri.com/video/view/?id=v17513...

Zaradi takih pravim da bi morale biti kazni BISTVENO višje. za takšno divjanje bi morali imeti kakšni sramotilni steber pred policijsko postajo


Jst pa tako ravnanje podpiram. Poškodovali niso nikogar, uživali so, škoda da nisem bil zdraven!
People are quick to judge and slow to correct themselves.

jype ::

Bellatrix> Jst pa tako ravnanje podpiram. Poškodovali niso nikogar, uživali so, škoda da nisem bil zdraven!

Podpiraš tudi streljanje izven urejenih strelišč?

Verjamem, ja!

Si kar predstavljam, kako bi bilo, če bi po kakem nepreglednem ovinku z Renault 5 nasproti pripeljala mama, ki otroka z visoko vročino pelje na urgenco.

Potem bi se pa spet pritoževali, da "vse stlačijo pod neprilagojeno hitrost".

gendale ::

op, se pravi ti trdiš da:
-počasni vozniki živcirajo ostale
-zato jih ostali prehitevajo na nevarnih odsekih
-zato pride do prometnih nesreč
-za te nesreče so posredno krivi počasni vozniki

nato pa predlagaš, da bi s počasno vožnjo namerno živciral ostale na cesti

ti nisi čist čist v glavo

jype ::

Sej živciral bo zgolj sebe, ker ostali nimamo problemov s počasno vožnjo za idioti, dokler ni priložnosti za varno prehitevanje.

Celo s takimi nimamo problemov, ki pospešijo, če jih kdo prehiteva - ga pač ne prehitiš.

Ko je v nevarnosti življenje, se pa itak lahko poseže po izrednih sredstvih.

kmetek ::

IceIceBaby je izjavil:

jype je izjavil:

Za 150km/h potrebuješ še en pas.

Nemci imajo na nekaterih odsekih 2 pasovnico unlimited. Pri nas tudi nimamo tako zanič cest.

Tam ni kamikaz, pa tovornjakarji ne gonijo 100+....

knesz ::

worf je izjavil:

kst pgolej video. zgoraj imaš link. Kljub pisavi boš opazil da ta dva manijaka vozita po sloveniji. Zaradi takih so kazni kakršne so. (nevem zakaj ne pokaže oknčka za video kot pri youtubu)

Cesta Solkan proti Tolminu.

solatko ::

Kolikokrat smo se v mladosti, mi vozili podobno, seveda v nočnih urah, ko ni bilo dosti prometa. Zato vedno trdim, da hitrost ne ubija, ubijajo druge stvari. Največ jih ubije pijača v povezavi s hitrostjo, drugo je slabo obvladanje vozila + hitrost, tretje je prehitevanje, kjer ni možno ali v škarje ......, redke so nesreče, pri katerih je vzrok - hitrost.
Delo krepa človeka

jype ::

solatko> redke so nesreče, pri katerih je vzrok - hitrost.

Nisem še videl, da bi se dve stoječi vozili zaleteli!
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko vozniki opazujejo/mo prometno signalizacijo

Oddelek: Loža
465148 (1609) fikus_
»

Hitrost na cesti (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26152273 (41479) Oki
»

Pojav cone 30km/h v LJ in MB (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29245853 (40473) BlueRunner
»

Referendum o kaznih za prometne prekrške (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549152445 (143689) BlueRunner
»

perverzna lopovščina (1000 eur) (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119484994 (57747) BlueRunner

Več podobnih tem