» »

Xtreamer Prodigy

Xtreamer Prodigy

««
8 / 11
»»

D-PaX ::

dsapac

Nikakor pa mi ne gre naložit xtreamer live na usb stick 2gb
Ko se povežem na Prodigya vidim da mi naredi SDA4
Prenosni disk pa mi naredi SDA1.
Kaj lahko naredim, da bo mi delal usb stick.
to vrstico spremenim:
hxxp (http)
hxxp://prodigy_ip_adress/media/sda1/scripts/xLive/install_prodigy.php

na hxxp://prodigy_ip_adress/media/sda4/scripts/xLive/install_prodigy.php
Paxy

dsapac ::

Hmm nekje na uradnem forumu poisci kako spremenis mount opcijo. Trenutno moj paket mora biti na sda1 ker so takole pathi nastavljeni.
Pavel spreminja kodo da se bo lahko nalozil kamor koli in bi moglo delovati. Zdaj ce ti ga nalozi na prenosni disk pac trenutno delaj posodobitve na prenosnem disku.
Se pravi izbrisi starega razpakiraj novega in naredi za vsak slucaj install_prodigy se enkrat. Bom pa tole zadevo z mounts probal resiti. Trenutno se nimam predvajalnika
( upam da ga dobim kmalu ker je v Awaiting Fulfillment ) in bom lahko tudi sam malce testiral zadeve.....

D-PaX ::

Super
hvala za informacije
začasno bom imel na prenosnem disku. :)
Paxy

D-PaX ::

dsapac
ta program je rešil moj problem :) sedaj imam usb ključek v sda1.
http://files.extremeoverclocking.com/fi...
na uradnem foromu je vpeter našel rešitev :D
Paxy

dsapac ::

OK...nice. Zdaj pa dolpotegni mojo zadnjo verzijo in jo razpakiraj in naredi install_prodigy . Prosil bi te za obsežen test na firmware 3.0.5 kaj dela in kaj ne.
Se pravi da si vzami cajt in testiraj ....

D-PaX ::

ok jutri bom vse testiral :)
Zdaj ne morem, ker grem pustovat.
Paxy

hornalica ::

Pozdravljeni,

včeraj sem dobil/priklopil Prodigya. IP tv delujejo(SIOL), vendar imam težave s podnapisi in zvokom.
Podnapisi ne delujejo na noben programu. Zvok je več ali manj problem na HDjih.
In recimo HBO comedy je na 4:3 formatu kljub temu da ima vse na 16:9..
Firmware ver 3.0.5)
Kakšne ideje?

Hvala in lep pozdrav

Soncek2012 ::

dsapac je izjavil:

OK...nice. Zdaj pa dolpotegni mojo zadnjo verzijo in jo razpakiraj in naredi install_prodigy . Prosil bi te za obsežen test na firmware 3.0.5 kaj dela in kaj ne.
Se pravi da si vzami cajt in testiraj ....


@dsapac: Naredil sem nekaj testov na Xt Prodigy firmware 3.0.5

1. SLO TV - Vreme - Weather - Za slovenske kraje, kateri so označeni napoved ne deluje oz. sistem ne najde pravi poti (There is no weather forecast available for this location at this time). V primeru, da v search vtipkaš slo kraj (npr. Celje) se podatki osvežijo. Druge app. od Vremena deluje ok.
Kamere delujejo vse ok.
RTV ne deluje, vidijo se samo oddaje.
Uporabniki delujejo ok.
2. YouTUbe deluje ok.
3. YT Feeds deluje ok.
4. Live TV ( Sport TV) ESPN Latin America (Loading failed). TV 4 Kids ne deluje Baby TV (Loading Failed)
Music TV (NRJ Pure, PopRock, Dance ne delujejo (Loading Failed)
5. FilmOn ne deluje.
6. HD Channes delno delujejo. Če kanal deluje, steka pa slika (zmrzuje) - Disney XD.
7. Sector TV ne deluje (Loading Failed).
8. Live Cam - WebCam (Beta) ne delujejo (Loading Failed)
9. Balkan TV ne deluje (Loading Failed).
10. Serije večina jih ne deluje (Loading Failed).

Radio SKY-FM deluje ok, vsi ostali imajo (Loading Failed) . Manjkajo SLO radijske postaje. ;(



Toliko od mene. Kako se lahko shrani več mest (lokacij) za vreme? SLO IP TV nisem testiral.

lp, R

Zgodovina sprememb…

dsapac ::

Ko nalozite firmware 3.0.5 in vam instalira xLive na usb kljuc ali pa disk. Si doloptegnite novo verzijo z neta: http://forum.xtreamer.net/topic/18778-n...
Izbrisite starega iz /scripts/xLive in razpakirajte novega v /scripts/xLive ter izbrisite menu.rss v /scripts/menu.rss ter kopirajte novi menu.rss iz /scripts/xLive/menu.rss v /scripts/menu.rss in naredite install_prodigy Na uradnem forumu je opisan tocen postopek kako se to naredi. Ker ta paket kateri je integriran je stari in nima dolocenih popravkov. Install_prodigy pa je obvezen.......

http://forum.xtreamer.net/topic/18778-n...

Z tem da morate biti registriran uporabnik ampak mislim da tole ni problem ker je registracija zastojn ....

jerac ::

Zdravo!

Imam predvajalnik prodigy s firmwerjem Version 3.0.5 Open-Beta. Zanima me ali je kriv USB 2,5" disk na katerem so filmi, da filmi štekajo. Štekajo pa filmi, ki so malo boljše kvalitete recimo 1080p in true DTS zvok (14GB+). Šteka pa vse zvok in slika. Zadeve štekajo tudi, če igram te filme preko mreže. Nisem pa še poizkusil predvajati teh filmov z notranjega diska iz preprostega razloga, ker ga še nimam. Če je to problem bom se spravil k nakupu diska malo prej.
Hvala za odgovor.
lpj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jerac ()

dsapac ::

@vsi uporabniki:

Glih sem posodobil Wilmaa, Ohluz in TV Sector. Tule je zelo veliko Live TV kanalov.
Dolpoteg: http://forum.xtreamer.net/topic/18778-n...

Blazz ::

jerac je izjavil:

Zdravo!

Imam predvajalnik prodigy s firmwerjem Version 3.0.5 Open-Beta. Zanima me ali je kriv USB 2,5" disk na katerem so filmi, da filmi štekajo. Štekajo pa filmi, ki so malo boljše kvalitete recimo 1080p in true DTS zvok (14GB+). Šteka pa vse zvok in slika. Zadeve štekajo tudi, če igram te filme preko mreže. Nisem pa še poizkusil predvajati teh filmov z notranjega diska iz preprostega razloga, ker ga še nimam. Če je to problem bom se spravil k nakupu diska malo prej.
Hvala za odgovor.
lpj


jaz bi poizkusil nanovo dati gor firmware. meni preko mreže sicer 1 gigabit in NAS diska laufa vse tekoče. Tudi 90 giga bluray 3d. Še nisem našel česarkoli kar bi štekalo....notranjega niti eksternega diska nimam.. torej vse preko mreže

astras ::

po posodobitvi ne pozabit na factory settings
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

jerac ::

Hej!

Sem rešil zadevo zgleda, da je bil kriv ruter. Na katerem je laufal multicast in torenti in so potem očitno ni uspel pošiljati dovolj hitro podatkov. Sem pa naredil tudi ponovni upgrade. Mogoče je tudi to kaj pomagalo.

Hvala.

lpj

Blazz ::

sem kar prepričan, da je bil router. :)

Zelencek ::

Mene pa zanima kakšne mate hitrosti na prodigy-ju. Sam sem vgradil interni disk in mi snema iz PCa na Prodigy disk cca 12MB/s. Mreža je giga bitna.. na isti priključek mi na prenosnik snema 75 MB/s.
A ma kdo T2 IP TV in korake za zagon..trenutno sm v fazi..posodobljen FW na 3.05 brez xLive.
Hvala za odgovore.

dsapac ::

Trenutno se IPTV ne deluje kot treba na Prodigy. Bo treba malce predelat zadevo glede screensaverja in par hroscev. Dela pa Live TV, Adult, Movies, Weather, Youtube itd ....
Probaj ampak se drzi navodil iz official foruma: http://forum.xtreamer.net/topic/18778-n...

hornalica ::

dsapac je izjavil:

Ko nalozite firmware 3.0.5 in vam instalira xLive na usb kljuc ali pa disk. Si doloptegnite novo verzijo z neta: http://forum.xtreamer.net/topic/18778-n...
Izbrisite starega iz /scripts/xLive in razpakirajte novega v /scripts/xLive ter izbrisite menu.rss v /scripts/menu.rss ter kopirajte novi menu.rss iz /scripts/xLive/menu.rss v /scripts/menu.rss in naredite install_prodigy Na uradnem forumu je opisan tocen postopek kako se to naredi. Ker ta paket kateri je integriran je stari in nima dolocenih popravkov. Install_prodigy pa je obvezen.......

http://forum.xtreamer.net/topic/18778-n...

Z tem da morate biti registriran uporabnik ampak mislim da tole ni problem ker je registracija zastojn ....



Vse to naredil še enkrat, vendar še zmeraj ne delajo podnapisi na IPTV.
Ne delajo mi tudi šumniki pri predvajanju filmov z internega diska.

telexdell ::

Na starem MK1 Xtremerju je bilo potrebno nastaviti fonte na srednjeevropsko, da so delali šumniki. Včasih je nato bil problem s kakšnim MKV filmom, kateri je imel vgrajene podnapise in sem za prikaz šumnikov moral prestaviti na UTF-8.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

TheHijacker ::

Kmalu bo možno na Prodigy nameščač 3rd party programe, ravno tako kot je bilo to mogoče na Xtreamer eTRAYz.

http://forum.xtreamer.net/topic/28343-t...

Program je pripravljen. Paketi tudi. Čakamo samo še na končno verzijo firmwara s potrebnimi popravki.
http://www.google.si

hornalica ::

Probal nastavit na srednje evropske fonte vendar tud ne pomaga.

A vam delajo podnapisi na IPTV(siol)?
Pa zvok je problem na IPTV na nekaterih programih-včasih je včasih ni.

dsapac ::

!

ufm ::

Kam pa je šla tema o dsapac TV z uradnega foruma?

Tam je vse preveč cenzure - sploh če kdo kaj nerga ali sprašuje.

astras ::

saj je se vedno tam tema...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

uvz123 ::

@astras: téma (osnovni, osrednji predmet obravnavanja) ali tema' (stanje ozračja, ko je odsotna svetloba)
Vir: http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

Če si mislil slednje, potem sta na isti valovni dolžini!:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uvz123 ()

astras ::

hehehehe dobra ;)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

laguna1 ::

Pozdravljeni

Mene pa zanima ali je komu uspelu narediti na prodigu lastni seznam www strani. Namreč v menuju pod APP in web browser je browser, kateri ima mislim da 5 prednastavljenih povezav, šesta pa je prazen kvadratek s plusom na sredini. Če kliknem na ta plus mi napiše, mislim da nekaj v smislu, da se lahko dodajo lastni web naslove v scripts/web . Sedaj me pa zanima, ali je kakšen poseben program za to, ali se samo naredi kao neka tekstovna datoteka, če da, kam jo naložit, v kakšni obliki napisat te naslove?

Torej če je komu to uspelo bi bil vesel da to deli z nami.

LP

hornalica ::

Pozdravljeni.

Mi lahko prosim kdo odgovori, če mu slučajno delajo podnapisi na IPTV?
In šumniki na MKVjih?

Hvala in lp

Blazz ::

šumniki delajo na mkvjih brez problema.

hornalica ::

hmmmmm.. ne vem zakaj meni ne delajo.?
kaj pa na iptv, imaš sploh podnapies?

moram rečt, da Lacinema clasic HD neverjetno boljš dela kot tale stvar vendar ni opcije iptv..

Blazz ::

iptv ne uporabljam. Ne delajo ti, ali ker nisi nastavil pravilne regije, moraš menjati med Central europe in utf-8 al tko nekak, ali pa so v osnovi že podnapisi zjebani. embeddani in tudi srt, sub meni delajo brez problema... gledal že najmanj 100 različnih stvari s subi in mkv.....

hornalica ::

Podnapisi so OK, ker delajo na xtreamerju SideWinder1 in Lacinema HD brez problema.
Probal tud vse opcije-central european, south east european..vse, tud kitajske..

če ima kdo kakšno idejo bi bil zelo hvaležen.

cuso ::

Sam neki bi vprašal glede Xtreamer-ja. Ali podpira avtomatsko nalaganje podnapisov iz subtitles.org in ali podpira predvajanje iz arhiviranih file-ov recimo iz *.rar
Cusko

Blazz ::

kokr je meni znano je odgovor NE in NE.

Kalle ::

Mene pa zanima ali kdo streama film iz drugega kompa wireless. Namreč imam sheran disk na windows XP in na win7, s slednjim so same težave. No pustimo win7, film iz compa (XP) prodigy zažene vendar ga zatika. Prodigy je posodobljen v verzijo 3.0.3, internetna povezava je 4/1, linksys-ov router E1500.
Mi lahko kdo svetuje, ki ima podobno konfiguracijo kje je problem oz. kaj storiti?

Hvala
Lp Rok

Robert ::

Ali se je že komu nastavil pravilni čas oziroma kako se ga nastavi videti je da se nastavi samo Time zone ne pa tudi čas. Ali se lahko IPTV uporablja tudi brezžično in kako.

Blazz ::

Meni čas deluje povsem ok.


Sem pa sedaj tudi jaz opazil precejšno štekanje 3d filmov preko networka. Imam gigabit lan, pa 50 giga 3d blurayi štekajo. Recimo 'Immortals 3d bluray 50 gb' je negledljivo... ko dam pa zadevo na notranji disk pa dela super. Vendar pa je tu problem kopiranja, ki dela z 12 mega na sec kar je za 1 gigabit lan vmesnik katastrofa... Ali tudi ostalim z 10-12 mega premika datoteka na prodigya? Sem poizkusil že emergencya pa ni razlik....

igor5002 ::

Ali vam deluje torrent client na Prodigy?
FW 3.0.5., Transmission mi je delal, zdaj pa javlja neko napako pri povezavi na torrent serverje.

servo ::

Če še kdo ni zasledil: 3.5 RC je zunaj

http://forum.xtreamer.net/topic/29013-v...

jerac ::

Ali ta jukebox na 3.5 dela samo na notranjem disku? Nič kaj preveč dobro to ne deluje. Če "ročno" poiščem (search info) film pa dam save & return. Mi nič ne shrani pa niti slik filmov mi ne shrani. Skratka razočaranje.

jerac ::

Vzamem nazaj... zunanji disk je bil poln pa zato ni znal shraniti podatkov. Sedaj zadeva zgleda, deluje odlično :)

D-PaX ::

Ta FW je super:)
Samo ena napakica je pri jukebox, nikjer ni funkcije, da bi lahko pobrisal prazne slike. Če na Pcju pobrišem slikce je še vedno v jukebox/u film brez slikce.
Jaz bi pa rad, da nebi bilo filma v jukebox/u na disku pa naj ostane.
Paxy

D-PaX ::

Ugotovil sem
Če se spoznaš na urejanje datoteke movie.db, ki je v mapi .jukebox potem lahko izbrišeš iz jukebox/a film.
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

D-PaX ::

Hitra navodila :)

Za vse tiste, ki niste vešči glede SQLite.

1. Potegni dol http://sourceforge.net/projects/sqliteb...
2. Ga od pakiraj in zaženi datoteko "SQLite Database Browser 2.0 b1"
3. Odpre se novo okno klikni na File izberi open database. Poiščeš ime datoteke "movie.db", ki se nahaja v mapi .jukebox.
4. V programu klikni zavihek Browse Data.
5. Pojdi na okvirček Table: in poišči jbfile, klikni na željen, ki ga hočeš izbrisat.
V prvi tabeli na levi strani so navpično številke, klikneš na eno številko npr. 5 označi ti celotno vodoravno tabelo, ko imaš označeno tabelo klikneš "delete record"
Ta gumbek ti zbriše označeno tabelo.
6. Zadnji korak shraniš, to narediš tako, da klikneš ikonco (narisana je disketa).
Enak postopek ponoviš za jbmovie
Zaženeš prodigya in greš v jukebox in boš opazil/a, da filma več ni v zbirki.
Film pa ostane na disku. :)
http://shrani.najdi.si/?1/86/3f4EvilG/n...
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

Robert ::

Imam 3.5 firmware pa se mi Prodigy ne ugasne. Izpiše Shutdown bye bye ugasne se pa ne. Zanima me tudi ker sem v novem firmwareju opazil IPTV - Siol TV ali ga je možno nastaviti tako, da se vidi IPTV brezžično in kako. Imam paket Trio do 10mb (VDSL), Sinope 568+R2 modem in brezžično anteno na Prodigyu.

Blazz ::

meni se shutdowna brez problema. So pa tele slike zravn video fileov precej nadležne... namesto da bi obstajala mapa, kjer bi vse te slike bile na kup, so pometane z vsakim folderjem... kretensko.. sem ponesreči pognal iskanje slik čez nanizanke in je pri vseh našlo čisto napačne slike. Ker pa imam po cele sezone je potem te slike podeseterilo na vsako epizodo in naredilo tako ene 300 slik za brezveze... precej useless..

Blazz ::

napišem še tule: Prodigy je NATEG.... zadevo prodajajo z 1 gigabit LANom , ki v resnici ni. Zadeva nima dedicated network controllerja in zato nikoli ne deluje s 1000 mbit/1 gigabit. Vse opravlja SoC procesor, ki zmore cca 10 megabytov prenosa na sekundo in to je to. Noben firmware tega ne bo rešil.

Zato se pri high bitrate filmih, ki se gledajo preko žične mreže ali tudi WIFIja dogaja da ornk štekajo. Tu mislim predvsem na 25 in 50 giga bluraye, še posebno pa 3d filme za katere je prodigy namenjen.... zadeva je negledljiva...

Sicer obstaja rešitev, da imaš lokalni HDD, vendar je potem spet problem saj so prenosi na ta hdd omejeni na 10 megabytov na sekundo, kar lahko pri 50 giga znese preko 60 minut... Oni so tolk pametni pa ti svetujejo, da zadevo odklopis in priklopis preko usb na PC in prenasas, kar je nadvse neprakticno ...

tako da zame je tole rip off, še posebej ker oglašujejo ta gigabit lan prednost pred boxee box. Kaj se je zgodilo tam? tam je tudi 1gigabit port , vendar so ga hardwersko nastavili na 100 mbit, ker so vedeli da te hitrosti ne more doseči, saj tudi tam samo SoC procesor skrbi za vse. So bili vsaj fer....

Takoj ko najdem drug 3d player z pravim gigabit lanom prodam ta jajca od xtreamerja in mene ne vidijo več... dol mi visi za neke jukeboxe in podobno, če pa osnovne stvari ne delujejo....

Torej moj nasvet: Izogibajte se Prodigya....

razmišljam tudi o prijavi na EU institucije (zavajanje potrošnikov itd..)... ima kdo kje kak link kako se to naredi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

uvz123 ::

To, da je cela firma nateg (ne samo Prodigy), vem(o) že dve leti! Tako da tebi: Dobro jutro!

Res je, da zadeve približno delujejo... nikoli pa tako, kot so bile oglaševane in prodane. Firma Xtreamer zavaja že od MK1 naprej, torej od vsega začetka... in še od prej (Mvix, Unicorn).

astras ::

omg.. kako se je pa to mnenje tako hitro spremenilo? spodaj si napisal - sam ves kaj...

tole so ble kar hude besede
uvz123.. ce ne bi blo Xtreamer in MK1 bi mi vsi se danes prenasali na svoje "predvajalnike" mkv datoteke z usb kljucki in pekli dvdje in podobno...

samo toliko.. kako pa si lahko blazz iz popolnega delovanja 90GB datotek preko mreze do tega, da je to TOTALNI NATEG prisel v malo vec kot enem mesecu pa ne vem... mi je pa zal za tvojo izjavo...
to je vse lp

Blazz je izjavil:

jerac je izjavil:

Zdravo!

Imam predvajalnik prodigy s firmwerjem Version 3.0.5 Open-Beta. Zanima me ali je kriv USB 2,5" disk na katerem so filmi, da filmi štekajo. Štekajo pa filmi, ki so malo boljše kvalitete recimo 1080p in true DTS zvok (14GB+). Šteka pa vse zvok in slika. Zadeve štekajo tudi, če igram te filme preko mreže. Nisem pa še poizkusil predvajati teh filmov z notranjega diska iz preprostega razloga, ker ga še nimam. Če je to problem bom se spravil k nakupu diska malo prej.
Hvala za odgovor.
lpj


jaz bi poizkusil nanovo dati gor firmware. meni preko mreže sicer 1 gigabit in NAS diska laufa vse tekoče. Tudi 90 giga bluray 3d. Še nisem našel česarkoli kar bi štekalo....notranjega niti eksternega diska nimam.. torej vse preko mreže
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Blazz ::

Prvih 5-6 bluray filmov je delal smooth kot je treba, ker očitno niso presegli 10-12 megabytov bitratea na sec (tudi vsi MKVji delajo super)in sem po tistem takrat podal svoje mnenje, ki se je spremenilo očitno.

Sedaj, ko sem si poizkusil ogledati več high qual materiala, kjer pa to gre preko 10-12 mega na sec pa tudi meni vse šteka. Ko mi je začelo štekati, sem se lotil testiranja vsega, od mreže do sourcea iz kje vleče, do menjave swithcov, portov in prišel pač do tega zaključka... torej blurayi (še posebej 3d), ki imajo prek 10-12 bitrate v določenih scenah, štekajo. Nato se lahko tudi zvok zamakne zaradi tega in je nato vse skupaj negledljivo. Recimo zelo lep primer je Immortals 3d 50 giga... Vmes sem še upal da bo zadevo rešil 3.5 FW ki ni več beta, ampak sem nato iz forumov ugotovil, da je to nemogoče zaradi hardwarea, ki sploh ne OBSTAJA. Po pravici povedano sem si prodigya omislil lih zato ker ima gigabit lan, da bom lahko vse laufal preko lana, saj imam NAS, pa gigabit omrežje in mi gre ropotanje diska v prodigyu na jetra....očitno sem se presneto zmotil in bi iste vsebine lahko poganjal na starem predvajalniku in nebi vrgel stran cca 200 eur...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204743311 (19003) bbobst
»

Xtreamer prodigy 4K

Oddelek: Kaj kupiti
264040 (1719) fender2206
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019226611 (94283) telexdell
»

Xtreamer ULTRA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16235377 (18923) TheHijacker
»

Xtreamer SideWinder 2

Oddelek: Zvok in slika
425538 (3867) dsapac

Več podobnih tem