» »

Xtreamer - IPTV predvajanje

Xtreamer - IPTV predvajanje

««
3 / 21
»»

novitibo ::

ddwrt je nujen? al lahko odstraniš kljukico pri "Filter za multicast " pri original FW?

joze67 ::

@telexdell: in brez switcha med routerjem in Xt?

telexdell ::

@telexdell: in brez switcha med routerjem in Xt?

Sem kasneje podrobneje prebral tvoj post a kaj, ko sem svojega že oddal. Brez switcha pa rabiš skripto 0.42 ter WiFi in to tudi preverjeno deluje (le da se mu včasih "sfuzla" pa moraš Xtzreamer off/on).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

brabos ::

Hvala vsem za nasvete.
Sem prebral kar nekaj napotkov glede kabla in moram priznati da se ne znajdem prav veliko.Vse kar bi rad je di odpadlo pretikanje kabla za mrežo in IP TV.Zanima me če obstaja kakšna rešitev ki bi združil signal iz mreže in video signal iz modema.
Imam pa sledečo zadevo:
- SIOL modem Prospero na katerem imam odprte 3 porte za video in en data.
-Switch 5 port Canyon na katerega imam priklopljen XT in PC ki sta v mreži

Mogoče kakšna ideja da bi zadeva delala.Kaj morem sem pač začetnik na tem področju

lp brabos

mitfif ::

Hvala vsem za nasvete.
Sem prebral kar nekaj napotkov glede kabla in moram priznati da se ne znajdem prav veliko.Vse kar bi rad je di odpadlo pretikanje kabla za mrežo in IP TV.Zanima me če obstaja kakšna rešitev ki bi združil signal iz mreže in video signal iz modema.
Imam pa sledečo zadevo:
- SIOL modem Prospero na katerem imam odprte 3 porte za video in en data.
-Switch 5 port Canyon na katerega imam priklopljen XT in PC ki sta v mreži

Mogoče kakšna ideja da bi zadeva delala.Kaj morem sem pač začetnik na tem področju

lp brabos


V stikalo (switch) povežeš skupaj:

- data port iz modema ali iz usmerjevalnika (routerja)
- video port iz modema
- PC
- Xtreamer

Zaženeš skripto 0.4.1, malo počakaš. IPTV začne delovati brez spremembe IP-ja (pri SIOL-u ne rabiš spreminjati IP-ja). Od sedaj naprej gledaš IPTV, filme preko mreže itd. brez da bi pretikal kabel, niti ne rabiš zaganjati več IPTV skripte.

Še slika: http://www.cuzek.com/index.php?option=c...

brabos ::

@mitfif
Hvala za informacijo.Sem povezal kot si rekel in kot je narisano vendar mi ni uspelo.Dela mi ali samo IP TV ali samo mrežna povezava s tem da moram spreminjati IP na XT.Istočasno ne dela.Nikakor mi ne uspe zadeve usposobiti.
Ne vem kaj delam narobe...?

lp brabos

telexdell ::

@mitfif
Hvala za informacijo.Sem povezal kot si rekel in kot je narisano vendar mi ni uspelo.Dela mi ali samo IP TV ali samo mrežna povezava s tem da moram spreminjati IP na XT.Istočasno ne dela.Nikakor mi ne uspe zadeve usposobiti.
Ne vem kaj delam narobe...?

lp brabos

Poskusi deinstalirati IPTV in naredi postopek, kot ti ga je opisal mitfif. Po končanju postopka izključi Xtreamer in ga ponovno zaženi. Če dela nam, kateri smo sledili opisani postopek, bo zagotovo delalo tudi tebi.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

brabos ::

@joze67 ,@telexdell ,@mitfif in ostali,hvala vam za trud in pomoč.Končno mi je uspelo usposobiti da dela IP TV internet,mreža in ostalo in to celo brez pretikanja kablov.Sem pač rabil malo dalj časa.Vsa fora je bila samo v nastavitvi IP.Takoj ko sem dal LAN nastavitve na DHCP IP na avto mi je začelo delovati.

Me pa zanima če morate zudi vi preklapljati na TV na NTSC za celozaslonski način? Drugače ima slika kar velik črn rob.Zvok pa še vedno dobim samo s pomočjo tipke pausa in to pri vseh kanalih in ne samo pri HD.Kako pa imate rešeno vi? Sicer so to malenkosti ki se jih da rešiti tako da niti ni tako moteče.

Še enkrat hvala vsem

lp brabos

mitfif ::

Meni deluje enako:
- za zvok moram dati play/pause
- edino HD programi mi delujejo v celozaslonskem načinu, ostali ne (je črn rob)

telexdell ::

Navadne kanale glej v MPEG4 shemi, pa ti bo delal zvok takoj po vsaki menjavi kanala. Za HD je pa tako, da ob zagonu prvi program predvaja zvok po preklopu na drugi HD program pa moraš stisniti pavzo.
Sliko se da povečati z zoom funkcijo. Sam si jo običajno povečam za 125% vodoravno in 112% navpično. Ni čisto simetrično, je pa po občutku najboljši kompromis popačenje/velikost.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

martin162 ::

Hvala vsem za nasvete.
Sem prebral kar nekaj napotkov glede kabla in moram priznati da se ne znajdem prav veliko.Vse kar bi rad je di odpadlo pretikanje kabla za mrežo in IP TV.Zanima me če obstaja kakšna rešitev ki bi združil signal iz mreže in video signal iz modema.
Imam pa sledečo zadevo:
- SIOL modem Prospero na katerem imam odprte 3 porte za video in en data.
-Switch 5 port Canyon na katerega imam priklopljen XT in PC ki sta v mreži

Mogoče kakšna ideja da bi zadeva delala.Kaj morem sem pač začetnik na tem področju

lp brabos


V stikalo (switch) povežeš skupaj:

- data port iz modema ali iz usmerjevalnika (routerja)
- video port iz modema
- PC
- Xtreamer

Zaženeš skripto 0.4.1, malo počakaš. IPTV začne delovati brez spremembe IP-ja (pri SIOL-u ne rabiš spreminjati IP-ja). Od sedaj naprej gledaš IPTV, filme preko mreže itd. brez da bi pretikal kabel, niti ne rabiš zaganjati več IPTV skripte.

Še slika: http://www.cuzek.com/index.php?option=c...


Imam en problem: v stikalo imam povezan data port iz modema, video port, PC-je in Xtreamer. Na Xtreamerju mi dela vse: vidim vse naprave v mreži, dela IPTV, internet na Xreamerju tudi. Ne dela mi pa internet na vse ostalih računalnikih, kateri so povezani v to stikalo. Kje sem ga polomil?

telexdell ::

Martin162 preberi si ta moj post
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

martin162 ::

Martin162 preberi si ta moj post


telexdell,
najlepša hvala za odgovor; še enkrat sem pazljivo prebral, nastavil kot si napisal in VSE dela :) Hvala še enkrat.

misek ::

Pa smo mojstri ali ne? :D S skupno močjo gre vse...

bbenci2 ::

Torej če se ne motim na Xtreamer-ju dela IP TV in internet radio ter ga je možno dobiti s pasivnim hlajenjem, da potem ni nadležnega brnenja ventilatorja?
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

mitfif ::

Torej če se ne motim na Xtreamer-ju dela IP TV in internet radio ter ga je možno dobiti s pasivnim hlajenjem, da potem ni nadležnega brnenja ventilatorja?


Točno tako.

bbenci2 ::

V mislih nimam radia, ki ga ponujajo IP TV ponudniki, ampak radio preko interneta, ki ga poslušam preko winampa in real playerja. Predvsem se mi gre za radio net fm: http://www.radionet.si/
Lahko kdo poskusi, če dela radio net, ker potem grem res v nabavo.

Hvala!
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

misek ::

Ja, poslušaš lahko internetni radio. Ampak meni ni uspelo predvajati tvojega NET FM. Lahko še kdo drug poskusi?

bbenci2 ::

Ja, poskusite. Lepo prosim!
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

atomc ::

Mislim, da Xtreamer ne podpira stream "ogg"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atomc ()

misek ::

atomc, po specifikacijah podpira ogg, samo vprašanje kje. Očitno ga internetni radio ne.

mercutio ::

Lep pozdrav!

Najprej hvala za IP TV scripto, deluje super. Uspelo mi je tudi stvar povezati po enem kablu s pomočjo switch-a. Me pa nekaj zanima - ko na Xtreamer-ju gledam IP TV stream-e se mi odzivni čas na računalnikih ekstremno poveča in je surfanje po internetu zelo počasno - ali je to zaradi prometa, ki ga mora switch usmerjati ali sem kaj narobe nastavil. Ali ima še kdo podobne probleme.

Hvala in "keep on the good work" :)

rebro ::

Zdravo!

Očitno sem jaz edini, ki navodila za inštalacijo IPTVja na xtreamer-ju ne razume, namreč - storim naslednje:
1.prekopiram in extractam mapo IPTV_install na ključ
2.vtaknem ključ v xtreamer,v glavnem meniju izberem 'media library' brskalnik, zgoraj izberem ALL, se povežem na ključ v pravo mapo, vendar lahko izbiram samo med playlistami, drugih fajlov ne vidim

Kako naj torej instaliram-dostopam do fajla 'fakeshell2.php'??

mitfif ::

Zdravo!

Očitno sem jaz edini, ki navodila za inštalacijo IPTVja na xtreamer-ju ne razume, namreč - storim naslednje:
1.prekopiram in extractam mapo IPTV_install na ključ
2.vtaknem ključ v xtreamer,v glavnem meniju izberem 'media library' brskalnik, zgoraj izberem ALL, se povežem na ključ v pravo mapo, vendar lahko izbiram samo med playlistami, drugih fajlov ne vidim

Kako naj torej instaliram-dostopam do fajla 'fakeshell2.php'??


Ti moraš preko brskalnika na PC-ju vpisati IP naslov Xtreamerja, potem imaš ALL, USB1 itd in tam zaženeš 'fakeshell2.php'.

rebro ::

Aha! Mitfif, hvala za pomoč!

Za ostale podobne dummy-e, kot sem jaz:
1.mapo 'iptv_install' skopiraš na ključek, ga vtakneš v XT
2.prižgeš XT
3.greš pod nastavitve/application in vklopiš WEB server
3.na računalniku, ki je povezan v isti ruter kot XT, vpišeš v naslov: 'http://192.168.x.x' - pač ip xtreamer-ja
4.ENTER in WOLLA, pa smo tam - naprej pa po navodilih od misek-a

Thx

svejk ::

Aha! Mitfif, hvala za pomoč!

Za ostale podobne dummy-e, kot sem jaz:
1.mapo 'iptv_install' skopiraš na ključek, ga vtakneš v XT
2.prižgeš XT
3.greš pod nastavitve/application in vklopiš WEB server
3.na računalniku, ki je povezan v isti ruter kot XT, vpišeš v naslov: 'http://192.168.x.x' - pač ip xtreamer-ja
4.ENTER in WOLLA, pa smo tam - naprej pa po navodilih od misek-a

Thx

evo mišek tole bi lahko dodal kot HOW TO ;)

krneki ::

mercutio:
Če si spustil multicast v LAN potem je to tako. Običajno se naredi še en vlan v katerem dovoliš multicast za xtreamerja, v drugih ga pa filtriraš.

guzmiricka ::

Ali je mozno preko Xtreamerja stremati IPTV in internet samo preko wireless signala...imam namreč problem peljati kabel v nadstropje višje...Hvala !!

kamen ::

Mene pa zanima, če je kdo na xtreamerju že poizkusil gledati internet tv, kot je npr.veetle


Če ja, prosim če lahko deli izkušnjo - ful bi bil hvaležen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamen ()

misek ::

Pozdravljeni,

nekaj sem začel delati na web vmesniku za IPTV snemalnik. Osnovo sem si zamislil tako kot je prikazano na naslednjih dveh slikah. Prosim za komentarje saj ima vsak drugačno predstavo, kako naj bi zgledalo in delovalo. Pa ne preveč ostre :D Bom odnehal..., saj nisem neki strokovnjak za te zadeve.

slika 1
slika 2

@kamen, morda bi to šlo preko PC-ja s programom TVersity.

vrossi46 ::

Jaooo,bravo misek,bo delalo to tudi za mene? Sej veš koga ;) :))

misek ::

vrossi46, ta bo pa težka. Ampak se bomo potrudili... Tako kot nazadnje :D

svejk ::

Pozdravljeni,

nekaj sem začel delati na web vmesniku za IPTV snemalnik. Osnovo sem si zamislil tako kot je prikazano na naslednjih dveh slikah. Prosim za komentarje saj ima vsak drugačno predstavo, kako naj bi zgledalo in delovalo. Pa ne preveč ostre :D Bom odnehal..., saj nisem neki strokovnjak za te zadeve.

slika 1
slika 2

@kamen, morda bi to šlo preko PC-ja s programom TVersity.


mišek tole je čisto ok....brez kake nepotrebne navlake...edino kako boš dopovedal zadevi kam naj meče shranjene zadeve?

misek ::

brez kake nepotrebne navlake...edino kako boš dopovedal zadevi kam naj meče shranjene zadeve?
Plain and simple. Tako se ponavadi lotevam stvari.

Pod Settings bo še kakšen text box, kamor boš vpisal pot do direktorija za shranjevanje. Pa še kakšna druga nastavitev. Nima še čisto razdelano koncepta zato se sproti odločam kako in kaj.

telexdell ::

Vmesnik na prvi pogled ponuja vse potrebne informacije za svoj namen.
Pogrešam edino nek indikator ipd, s katerim bi določil periodično ponavljajoče snemanje npr. vsak dan ali vsak teden (za TV serije).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

misek ::

telexdell, ja, sem pozabil na ponavljanje. Je že noter 7 checkbox-ov za vsak dan :)

bbenci2, radionet mi gre predvajati preko "mojega" ushare UPnP programa in torej preko UPnP menija. Je pa potrebno ta stream dodati v M3U playlisto. Vsaj na prvi pogleda deluje. Je pa to sicer res samo workaround.

sg23 ::

vse se mi lepo instalira, kaj pa potem,
ne vem kako na XT-ju sedaj gledati IPTV,
drugače mi IPTV na računalniku lepo deluje

#
Stopping ushare ...
$Shutting down UPnP services:
Killing udpxy script and udpxy ...
Making backup files ...
copying to /sbin/www/ushare_orig
copying to /sbin/www/ushare.conf_orig
Copying program files to /sbin/www/ ...
ushare
udpxy
Copying udpxy and wlan_eth startup script to /etc/init.d/ ...
Making folder /var/run/ used for udpxy ...

Calling script for updating ushare config ...
Updating ushare config ...
Setting USHARE_IPTV_LIST path in ushare.conf ...
USHARE_IPTV_LIST=/sbin/www/Siol-mpeg2.m3u,/sbin/www/Siol-mpeg4.m3u,/sbin/www/local_pc.m3u,/sbin/www/t-2.m3u
Copying playlist files to /sbin/www/ ...
Siol-mpeg2.m3u
Siol-mpeg4.m3u
local_pc.m3u
t-2.m3u
Restarting ushare ...
$Shutting down UPnP services: $Starting UPnP services:
All done ...

Starting udpxy script ...
All done. You have to restart Xtreamer to take effect of wlan_eth script ...

Rok22 ::

Če nadgradim firmware iz 2.0.2 na 2.1 je priporočljivo narest default nastavitve?
V tem primeru bo potrebno šeenkrat IP TV na xtreamerju zrihtat. Ima kdo kakšne izkušnje, da Miškova skripta slučajno ne deluje na 2.1 verziji?
Ker v nasprotnem primeru sploh nebi nadgradil.

Hvala.

misek ::

sg23, odvisno pri katerem ponudniku si. Za T2 menda ne rabiš nič spreminjati IP naslova. Pa odvisno ali hočeš imeti sočasno ethernet kabel za IPTV in WiFI za dostop. Malce preberi to temo pa ono splošno za Xtreamer da boš videl kakšne sploh imaš možnosti.

bimmer-mb ::

Na FW-2.1 deluje IP-TV brez težav.

brabos ::

@bimmer-mb
kako pa je z zvokom? Ga je še vedno treba vklapljati z tipko "pausa" vsaj pri mpeg2. Sam moram to naredit pri vseh kanalih,pravtako moram raztegniti sliko na cel ekran.Kako pa je s tem v zadnjem FW.

lp brabos

TheHijacker ::

2.1 ima preveč drugih bugov, da bi ga nalagal.

MKV film mi predvaja približno pol ure potem pa slika začne štekat in pomaga edino, da ga izklopim iz štroma in priklopim nazaj.

Če imam izbran 5.1 zvok mi mp3 audio ne dela. Ne MP3 datoteke in ne v XviD filmih s MP3 zvokom.

CSS sploh ne deluje za noben film. Če pa mu že nekako rata zagnat VOB datoteko pa ta šteka, kocka in je skratka negledljiva.

Čakam na naslednjo beto.
http://www.google.si

misek ::

Joj prejoj. Očitno so podlegli pritiskom in dali končno različico v javnost, morala pa bi biti naslednja beta :|

svejk ::

pa je res nov ;)

erly ::

Aha! Mitfif, hvala za pomoč!

Za ostale podobne dummy-e, kot sem jaz:
1.mapo 'iptv_install' skopiraš na ključek, ga vtakneš v XT
2.prižgeš XT
3.greš pod nastavitve/application in vklopiš WEB server
3.na računalniku, ki je povezan v isti ruter kot XT, vpišeš v naslov: 'http://192.168.x.x' - pač ip xtreamer-ja
4.ENTER in WOLLA, pa smo tam - naprej pa po navodilih od misek-a

Thx

evo mišek tole bi lahko dodal kot HOW TO ;)


:)
Sam dejansko so navodila (če greš prehiter) zavajajoča...jaz sem se tudi "zaletel" v isto smer in me je rešilo samo to, da mi je v 10sec kapnilo, da dejansko drugače ni možno do naprave dostopati in se OČITNO dostopa tako, kot do drugih napravic :)
LP, eRLy

erly ::

Na FW-2.1 deluje IP-TV brez težav.


Super, a tudi zvok na NationalG HD deluje? Pa pause več ni treba stiskat? :)
LP, eRLy

bimmer-mb ::

Na FW-2.1 deluje IP-TV brez težav.


Super, a tudi zvok na NationalG HD deluje? Pa pause več ni treba stiskat? :)


Ja še kar je treba stiskat :D

telexdell ::

Na FW-2.1 deluje IP-TV brez težav.


Super, a tudi zvok na NationalG HD deluje? Pa pause več ni treba stiskat? :)


Ja še kar je treba stiskat :D

Je treba poleg pavze pritiskati še setup za preklop med 2 in 5.1 kanali;((
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

D-PaX ::

Katastrofa res ne vem kaj delajo ;((
Paxy

novitibo ::

misek, se kaj delas na web vmesniku za IPTV snemalniku? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novitibo ()
««
3 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204745011 (20703) bbobst
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710075 (3494) bimmer-mb
»

SiOLTV updated lista

Oddelek: Omrežja in internet
1715136 (5699) Veron
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105319 (21686) jurre
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122572 (46772) Looooooka

Več podobnih tem