» »

Xtreamer ULTRA

Xtreamer ULTRA

«
1
2 3 4

astras ::

Torej na Cebitu bo predstavljen nov Xtreamerjev produkt - Xtreamer ULTRA - tukaj pa nekaj za pokusino:



vec v prihodnjih tednih.. lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Goody ::

Navaden PC...

LuGi ::

Xtreamer branded in Boxee oz XBMC frontend :))

kelly1 ::

Zanimivo,... :)

Škoda pa, da niso vgradili majher LCD ekranček (kot npr. pri IAMM NTR83 - http://www.o2media.es/en/iamm_ntr83 - iz katerega bi bilo mogoče prebrati osnovne podatke pri sprehajanju po meniju, saj tako nebi potreboval prižigati TV pri navigaciji poslušanja glasbe (Mp3, DTS, PLAC, internetnega radia,..)

Lp :(

trnvpeti ::

Kaj se potrebuje doma:
- NAS, dva diska v raid1 (synology)
- usb printer (synology)
- predvajanje multimedie (xtreamer) preko hdmi
- mogoce iptv (xtreamer)
- p2p (to ze imajo vsi)
- wireless access point (apple)
- time machine (apple)
- itunes (apple, ixtreamer)
- dlna

Hw
- recimo arm 1.2 ali 1.6Ghz
- en graficni podsistem
- hdmi
- usb
- iphone/ipad dock
- usb host (za tvje)

Primoz78 ::

Mah razen cene ni nic drugega presenetljivega pri tem...ce bi naredili se en svoj MC SW ki bi tekel na tej masinci bi blo neki drugega tko pa nic posebnega. Mam skoraj isto zadevo doma izjema je ohisje...ki je mal vecje, Silverstone SUGO 06.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

floyd1 ::

Saj piše, da ima sistem že zraven (Pre compiled USB Boot OS with kernel and drivers preconfigured), ki naj bi zadoščal za "običajno" HTPC uporabo. Karkoli že to pomeni (sem se že navadil, da jim čisto vsega ne verjamem, dokler ne vidim). Drugače pa po mojem super zadevica, vsekakor pa nič revolucionarnega.

pomoje ::

Revolucionarna kot vedno je cena. Podobni sistemi AS rock ion pridejo od 300 eur naprej. Ta pa je v akciji (ki traja se 4 dni) 100 EUR!!! Po moje vredno vsakega centa...

sulaco ::

pomoje: kje si videl to akcijo za 100EUR ??

bukev ::

napovedan prihod na trg je april (po moje maj-junij)- cena naj bi bila 200€ (po moje bo pod 300€ težka)
tole za 100€ je pa samo reklamna loterija - za ta denar ga bo dobil tisti, ki bo najbolj razširil novico o ultri po facebooku.
reklamni nateg!!!

pomoje ::

damn sem vedel, da je 2 good 2 be true. lol si morem drugic malo boljse prebrat.

kelly1 ::

No fantje,.. ki ga boste prodajali:D,. tako kot njegovega predhodnika !

Koliko bo za to zadevo potrebno odšteti pri Vas/nas ?? :)

Lp

kmetek ::

Deal is active only if reached minimum valid number followers | Winners are followers who made as many of their friends join the deal | Coupons will be issued within 14 days | One coupon per user | special shop coupon will be issued to winners by mail | Coupon will be valid for one week only | winners are not obliged to use the coupon | Coupons not transferable to other users | this deal valid only for users which are residents of countries listed on the deal side panel | Coupons can be used only by same email address provided us by the winners | delivery of units will be made possible only to countries listed on the deal side panel | No Refunds | No double discounts | device not including HDD & shipping

kelly1 je izjavil:

No fantje,.. ki ga boste prodajali:D,. tako kot njegovega predhodnika !

Koliko bo za to zadevo potrebno odšteti pri Vas/nas ?? :)

Lp


tok kot tam 200+20 + 5-10% maržice morda....nekje 239,90€ max?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

OldSkul ::

na xtreamer forumu so napisali, da bo na htpcju neka ubuntu varjanta, modificirana seveda.

floyd1 ::

Moram priznati, da me čisto ravnodušnega ta najava ni pustila. Če bo cena res taka (ca. 220 E) bo prav fajn zadeva.

Upam, da bo ta priložen sistem res imel vsaj funkcionalnost "starega" Xtreamerja in da ga bodo nadgrajevali, ko bo treba (tako kot zdaj firmware).
Sicer pa, po konfiguraciji sodeč, bo tu GB mreža verjetno res delala tako kot je treba in to je velik plus.
Še to - jaz optimist sem mislil, da tam na njihovi strani odšteva čas do začetka prodaje. Torej nekje aprila najhitreje?

misek ::

Priložen sistem bo xbmc, boxee, ... za video vmesnik. Se pa napoveduje tudi lasten GUI za vsa ostala oprvila na osnovi Ubuntu.

zee ::

Če se bo dalo gor nainštalirat regularen Ubuntu, bo to super zadevica. Zakaj regularen Ubuntu? Zato, da za popravke uporabniki ne bodo odvisni od dobre volje razvijalcev Xtreamerja.

Če bo zgoraj omenjeno res, bom verjetno zadevo nabavil in prodal mojega starega Xtreamerja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

misek ::

A vam še vedno ni jasno da je to v osnovi navaden PC? Ima AMI BIOS, boota iz USB ali diska, ...
Torej boš na njega naložil kateri koli sistem. Kar bo prisotno ob nakupu je za to, da bo večina uporabnikov lahko začela uporabljati zadevo, ne pa da bo iskala Windowse, neki predvajalnik, ...

Blazz ::

končno rešitev s strani xtreamerja za gladko predvajanje 1080p. KONČNO!

in celo gigabit port, ja hvala bogu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

OK.d ::

kaj pa je do zdaj bilo narobe?
LPOK.d

astras ::

@blazz do zdaj pa ti ni delovalo?
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

badabim ::

V čem se razlikuje Xtreamer ULTRA od tega http://www.akcija.si/izdelek/80506/Bare... ?

misek ::

Na koncu imaš primerjavo: http://www.xtreamer.net/Ultra/

Gatsu ::

Kdaj bo pa tole dobavljivo? Ker nekako nikjer ne najdem release datuma, samo odštevanje do CES-a... Upam da čimprej ker moj Popcorn očitno umira...

astras ::

aprila, verjetno nic prej :(
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

OldSkul ::

sej se ne mudi ane. Do takrat majo cajt da še kej porihtajo, recimo tist njihov modificiran ubuntu.

refosk ::

Sej človek kmalu ne bo več vedel kaj kupiti ...

http://www.xtreamer.net/prodigy/

Spock83 ::

Dual Atom in ION2 skupaj?

misek ::

Spock83 je izjavil:

Dual Atom in ION2 skupaj?
Saj to ima ultra.

zee ::

sej se ne mudi ane. Do takrat majo cajt da še kej porihtajo, recimo tist njihov modificiran ubuntu.


Inštaliraš regularen Ubuntu, kakšen frontend za predvajanje videa in nasvidenje. 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

misek ::

ubuntu + xbmc/boxee izbira + ostale aplikacije (browser, skype, ...)

zee ::

To to. Tako potem v bistvu kupiš samo fizično napravo, gor pa naložiš OS po želji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

misek ::

Če ima kdo kakšne predloge kako naj bi se obnašal OS (Linux/Ubuntu) pa kar na plano z njimi. Jih bom predal naprej.

Tarzan ::

Joj joj, mar bi namesto Atoma vključili notri Fusion. ;)

Da ne začnem flejma, DVB-T tuner podpora za af9015 bi bila zelo fajn. Če bi že v svojo modificirano verzijo vključili tudi mogoče kak patch, ki ga uraden Ubuntu še ni vključil in ga je treba kompajlat, potem bi definitivno šel menjat trenuten Xtreamer, ker bi dejansko nudil vse kar rabim, vključno z zemeljsko TV. Če se bo pa dalo popatchat Xtreamer modified Ubuntu, potem načeloma ne bi smelo biti problemov tudi s temi popravki, glede na to, mišek, kako se trudiš, boš verjetno že sam, če ne bo kdo drug, zadevo hitro spravil v sistem. :)

Osebno, kar se mene tiče, zanimiva stvar, upam samo, da ne bo predrag.

Blazz ::

astras je izjavil:

@blazz do zdaj pa ti ni delovalo?


astras, 1080p filmi delujejo, vendar znajo določeni štekat med prizori, ko je ogromno dogajanja. Recimo planet earth/life, ko je na sliki na tisoče ptic, ki letijo, in še cel kup takih scen pri BBC dokumentarcih. Tudi 25 giga verzija avatarja zna štekat na čase, tako da si 50 giga verzije niti ne upam poizkusit. Zadnji film ko je res ornk štekal na trenutke je zadnji resident evil - sploh scena ko se Jovovička loti tistega brdavsa pod tuši, tist je bilo negledljivo par minut. Res pa je da večino filmov rolam prek wired 1gigabit networka, a kaj ko xtreamer podpira samo 100 mbit, nato pa filmi z variable bitrateom štekajo na trenutke.

bo pa prodigy meni bolj uporaben, ultre z winsi ali ubuntujem ne potrebujem, saj rabim hardware za rolanje robe in ne browsanje v spalnici po netu ;)

bimmer-mb ::

A bo pol na ULTRI tud IPTV laufal? Ker če ja pol je to to :)

astras ::

saj za iptv bos lahko potem preko vlcja gledal ce bos mel playlisto, karkoli bos lahko dal gor, tak al tak je to kompjuter...

@blazz kaj pa direktno (ne prek mreze) - usb, disk, ? tam tudi steka?
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

sulaco ::

kmetek ::

kaj pa cene, ultra po 200EUR, prodigy pa?

kaj je sploh konkretna razlika med njima....

sulaco ::

Kaj ne znaš brat......: "and the company is currently taking pre-orders for EUR50 (about $69), which seems dirt cheap for what you're getting"

zee ::

Preberi se enkrat, kako je s to akcijo in ceno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kmetek ::

eh teh 50EUR ni no...spet neka facebook for.a

Spock83 ::

misek je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Dual Atom in ION2 skupaj?
Saj to ima ultra.


Zakaj? Saj bi sam Atom zmogel vse sam.

sulaco ::

Res je 50EUR malo premalo...., prodigy naj bi bil 119EUR....

Major ::

Atom ne zmore predvajah highbit 1080p videa.
IT Developer & Photography enthusiast.

Spock83 ::

D525 res ne. CE4100 pa lahko brez problema (ni samo običajni CPU)

smrkecXY ::

xtreamer ultra na Cebitu 2011
s tem xmbc "vmesnikom" je tole čist hudo!!

Tukaj pa splošna predstavitev xtreamerja.
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

Primoz78 ::

smrkecXY je izjavil:


s tem xmbc "vmesnikom" je tole čist hudo!!


Cisto nic posebnega, to je XBMC pac, ki se ga da namestit na vsak komp in MAC, appleTV...uporabljam doma na mojem HTPC-ju in MBP-ju ze nekaj casa. Sam z XBMC pozabite na IPTV predvajanje (zaenkrat), v kolikor bojo windowsi se zraven pol se da drugace pa no go...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

dmok ::

Primoz78 je izjavil:

Sam z XBMC pozabite na IPTV predvajanje (zaenkrat), v kolikor bojo windowsi se zraven pol se da drugace pa no go...

To pa ne bo držalo, T2 IPTV na xbmc dela čisto OK, še posebej z xbmc-pvr + npr. tvheadend. Res pa je, da recimo še ne dela timeshift (ki ga sam najbolj pogrešam).

antonija ::

mythTV + XBMC bi verjetno tud timeshift delal, sam ne vem kaksen HW je za vse to potreben... Drugace pa obstaja tud yaVDR ki je namenski Ubuntu z XBMCjem in se obnasa kot PVR. Nisem sprobal ne prve ne druge variante ampak slisita se vredu :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204744656 (20348) bbobst
»

Raspberry PI in OpenElec (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6013300 (8049) Matija82
»

Xtreamer .... oz nadomestek

Oddelek: Kaj kupiti
113554 (3193) Roadkill
»

Xtreamer Prodigy (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
539114597 (60549) vozlov225
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119347 (18506) Han

Več podobnih tem