» »

Xtreamer Prodigy

Xtreamer Prodigy

««
7 / 11
»»

mahi ::

rabil bi eno pojasnilo, če mi kdo lahko pomaga
imam namreč Prodigy, 3.0.3, nanj priključen externi USB disk.
nsa prenosniku sem preko network sharea na njem urejal mape, brisal datoteke, dodajal folder images, neke filme odraral, itd... in vse se je takoj lepo videlo direkt na TVju ...
ko pa sem disk pravilno odklopil (eject) in ga priklopil direkt na leptop teh sprememb NI BILO nikjer več! gor je bilo vse po starem (preden sem disk urejal preko networka).

kako bi si to lahko razlagal, in kako uredit to čudno obnasanje?

hvala

dsapac ::

@vsi uporabniki:

IP-TV deluje na prodigy....

To install Xtreamer live follow this :

(1) Create a folder in your internal HDD inside the prodigy and call it /scripts

(2) Download this file : Xtreamer Live

(3) Extract it to the /scripts/xLive

(4) copy the menu.rss to the /scripts/menu.rss

Download: http://forum.xtreamer.net/topic/18778-n...

lp, dsapac

Blazz ::

kaj pa če nimaš internal HDD?

misek ::

Uporabiš USB ključ.

Robert ::

Preko USB 2.0 kabla sem priključil Prodigya na računalnik pa mi le tega oziroma internega diska na Prodigyu računalnik ni zaznal. Kaj je potrebno storiti in kako da bi vzpostavil povezavo in prenesel eno zadevo iz računalnika na Prodigy. Firmware je 3.0.3.

misek ::

AirMusic via ShairPort to Prodigy

ShairPort emulates an AirPort Express on your Prodigy allowing it to receive audio from an(y) AirPlay enabled device, e.g. iPod, iPad or iPhone. This has been built and tested currently on the Prodigy firmware v3.0.3 which is an open beta and thus available to everyone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

kmetek ::

astras je izjavil:

ma to ni ravno res... vprasanje moras drugace postavit. Kaj pogresas pri mk1 da bi ga hotel zamenjati?


preveč se dere in včasih ne delajo filmi tekoče preko wifija...moram iz elektrike izklopit, da "prime".

astras ::

hja pol pa le zamenjaj... ;)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Pizzicato ::

kje je ta menu.rss ki ga je treba kopirat?
Bogo

Robert ::

Robert je izjavil:

Preko USB 2.0 kabla sem priključil Prodigya na računalnik pa mi le tega oziroma internega diska na Prodigyu računalnik ni zaznal. Kaj je potrebno storiti in kako da bi vzpostavil povezavo in prenesel eno zadevo iz računalnika na Prodigy. Firmware je 3.0.3.


Uspelo mi je povezati Prodigy-a z zunanjim diskom (in njegovo vsebino) na USB 2.0 portu, sedaj pa me zanima kako bi nekaj skopiral iz zunanjega diska na interni disk v Prodigyu. Opazil sem spodaj en ukaz - zelena oznaka (Operations), ki pa je nema oziroma se nič ne zgodi, ko pritisnem nanjo.......

misek ::

Lahko z ukazom cp (copy) v Linux konzoli preko telneta.

Klampfer ::

Tako, T2 IPTV lepo dela na Prodigy, edino pogrešam delovanje gumba "pavza" in "play" za primere, ko na katerem kanalu ni zvoka (na xtreamerju je ta "finta" delovala, na Prodigy pa ne).

Kako pa se usposobi gledanje IPTV preko RSS na Prodigy, saj sem v m3u listu dodal nekaj novih programov, vendar je ta lista vidna samo preko RSS?
Bogomir

servo ::

Hmm, meni pa HD kanali sicer delujejo, vendar brez zvoka (sudi pri neDH kanalih občasno ni zvoka). Kot je Klampfer napisal je verjetno težava v bufferju in bi pavza verjetno pomagala.
Pa še ena težava se mi pojavlja - csreensaver se mi vklaplja ob predvajanju IPTV...

astras ::

screensaver lahko izklopis v guiju, zvok pa hm... dsapac? kaka ideja?
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Robert ::

misek je izjavil:

Lahko z ukazom cp (copy) v Linux konzoli preko telneta.


To je preveč komplicirano, mene zanima direktno kako lahko kopiraš iz zunanjega diska na Prodigy (na interni vgrajeni disk).

misek ::

servo je izjavil:

Pa še ena težava se mi pojavlja - csreensaver se mi vklaplja ob predvajanju IPTV...
Morda bi naslednja koda v RSS pomagala začasno izključiti screensaver:
<onEnter>
  SetScreenSaverStatus("no");
</onEnter>

<onExit>
  SetScreenSaverStatus("yes");
</onExit>

servo ::

Ve mogoče kdo katera WIFI mini pci express kartica bi bila primerna za Prodigy?

Top Gun ::

Top Gun je izjavil:

astras je izjavil:

napako si bolj povrsno napisal...
lahko dostopas iz xtreamerja na win ali ne?
ali ti te datoteke delujejo na win, ki ti na xtreamerju ne delujejo? kaksen % je teh datotek?
lp


Pardon.

Takoj. Lahko dostopam do Prodigiya iz računalnika in diska vstavljenega vanj, obratno oz Prodigyja na računalnik, kjer so nameščeni WIN7 pa ne morem. Na računalnik mi naredi prijavo in izpiše da je uspešna prijava, pokaže diske D, C, ipd. ampak ko izberem disk, vpišem moje uporabniško ime in geslo, pa se izpuiše Login Fail. Z istim načinom dostopa, mi je zadeva na začetku delovala bp.

Glede datotek. Sem preimenoval folder na vgrajenem disku, pa so se datoteke normalno prikazale. Preimenoval tudi drugi folder pa nič. Sedaj so se še te, ki so bile pred pol ure vidne, izginile in jih ni videti. Preko računalnika datoteke normalno odpiram, vidim, premikam ipd. Le Prodigy mi jih ne prikazuje.

Sem poizkusil preko vklopa/izklopa indexiranja, pa nato Rescan indexa ipd. pa jih še vedno ne najde. Razen če sem nestrpen in bi moral počakati za Rescan kakšen dan ali dva.

Skratka kar je na začetku bp delovalo, se sedaj pojavljajo kar neki "bugi" in težave. Očitno poleg IExtreamerja še eden tak polizdelek, da bi jim ga vsem nekam zataknil in glava peče, ko ima folk več problemov kot koristi.

Očitno bo potrebno pogledat za MED8-erjem.

kmetek je izjavil:

imam MK1 prvega Xtreamerja, kaj bi pridobil z nakupom Prodigyja ali Sidewinderja 2 ?





st.citat]

A s tem pa nima nobeden problemov. Namreč, vedno ko kopiram nove podatke na HDD se mi datoteke ne prikazujejo na Prodigyju.. Verjetno če bi formatiral disk, ne bi nič pomagalo.

Poleg tega ničkolikokrat sem dal indexirat pa tudi ne pomaga.

Hvala za pomoč

tomi77 ::

@Top Gun +1

in tudi nikakor mi ne uspe dostopat iz Prodigiya do filmov na disku z Mac-om Lion...poskusil vse nasvete, navodila. Namestil NFS Manager...sharal mape...ampak še vedno ga moj prodigy ne vidi v Upnp...
...mi pa nekako pokaže mape preko mreže...vendar me vedno ustavi pri login-u...Login Failed
Core2Duo E6400 ; ASUS P5B; Ram OCZ 4 GB DDR2 ram, 4x 1GB PC2-6400, 800MHz;
Sapphire ATI HD 3870 ; 2x Seagate 7200.10 320GB SATAII;

astras ::

da vam slucajno kaksen antivirusni ne blokira promet? se spomnim na eni prejsnjih verzij je avast povzrocal tezave... lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Tomson ::

Sam sem imel nekaj let nazaj podobne težave z Xboxom in WMC, preko mrežne se ni hotel povezat. Problem je dejansko bil antivirusnik (mogoče celo Avast) in hec je bil, da zaprtje ali disable programa ni pomagalo, ko pa sem ga odinštaliral je zadeva delovala ... ko sem ga inštaliral nazaj - spet konec.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Robert ::

Imam Prodigy-a in težave kako dvigniti podnapise, saj se v meniju subtitles ne morem premikati med možnostmi. Firmware 3.0.3. Puščica levo ali desno ne deluje, prav tako ne tudi za zgoraj ali spodaj na daljincu. Podnapisi so v datoteki s končnico mpg in niso v posebni datoteki.

Blazz ::

takih podnapisov ne moreš premikati, ker so fiksni v filmu z nastavitvami barve, pozicije, velikosti fonta itd...

predlagam da najdeš eksterne podnapise .srt .sub , tiste lahko modificiraš po želji...

D-PaX ::

Klampfer je izjavil:

Tako, T2 IPTV lepo dela na Prodigy, edino pogrešam delovanje gumba "pavza" in "play" za primere, ko na katerem kanalu ni zvoka (na xtreamerju je ta "finta" delovala, na Prodigy pa ne).


Mogoče bo pa pomagala tipka SUBTITLE :) jaz ne morem preizkusit, ker čakam na novega Prodigy/a :D
Paxy

Robert ::

Ali je že kdo probal ali deluje USB 3.0 ključek na USB 3.0 portu (slave) na Prodigyu (ali deluje samo na USB 2.0 portu).

misek ::

USB 3.0 port je samo slave za priključitev na PC.

Blazz ::

Robert, na slave usb vhodih ne moreš priklučiti eksternih naprav. Ta vhod je namenjen temu, da je xtreamer externa naprava napram PCju... Slave/host pravilo je pri vseh napravah enako...

Klampfer ::

Na voljo novi 3.0.4 beta (po instalaciji napiše sicer 3.0.5 :-) )

Opis:
http://forum.xtreamer.net/topic/27976-v...
Bogomir

jerac ::

Kaj ta zadeva je že za kupit? Težave s pregrevanjem so odpravljene, deluje stabilno? IP tv laufa BP?

Klampfer ::

3 x da
Bogomir

jerry2 ::

Se splača nadgraditi z mk1 na prodigy? Slišal sem, da je bolje na ultro, toda tam ni xLive-a se mi zdi, ker je drug OS. Me lahko kdo razsvetli?
tom & jerry

Klampfer ::

Se splača, sploh sedaj ko zmeraj več obljubljenih bonbončkov deluje - airplay, iptv, xtreamering, android, torrent client,... (tudi sam sem šel iz mk1 na prodigy).
Bogomir

jerry2 ::

Kaj pa ultra? To je pa brez OS in lahko naložiš svojega, recimo XBMC, če prav razumem. Jaz sem imel pred mk1 Xbox in mi je bilo super, da sem videl, kaj sem že pogledal, na xtreamerju pa tega ni in vedno iščem, pri kateri seriji sem ostal :-(

Je na Ultri kaj podobnega xLive?
tom & jerry

natasa1 ::

Se splača, sploh sedaj ko zmeraj več obljubljenih bonbončkov deluje - airplay, iptv, xtreamering, android, torrent client,... (tudi sam sem šel iz mk1 na prodigy).


Mi lahko razložiš kako naj naredim nadgradnjo iz MK1 na Prodigy?
Mogoče kakšen link?

lp

urosh ::

Klampfer ::

Tako, da ga naročiš v spletni trgovini po ceni cca. 200 EUR :-)))
Bogomir

jerry2 ::

Me res zanima, če bo Prodigy TV Tuner delal tudi pri nas na naše kodeke ;-)
tom & jerry

zorann ::

Ali podnapisi na IPTV Prodigy že delajo?

zorann ::

Pa še eno za Mišeka ali iptvrec dela tudi prek udpxy-ja?

Lp

jerry2 ::

Morda kdo ve, kdaj se bo dalo kupiti BLACK pri nas?
tom & jerry

biasko ::

Moram rečt da se posodobitev FW splača.

Zanima pa me če komu deluje Xtreamer live -> arhiv tv slovenija. Kako naredit da deluje?

Razne risanke iz youtuba lepo delajo, edino oddaj iz TV SLO mi ne uspe zagnat.

lp

D-PaX ::

Evo me :)
Končno vesele novice gleda Prodigya :)
Pred mesecem dni sem jim poslal pokvarjenega Prodigy/a in danes končno prejel novega.

Takoj sem ga nadgradil in do zdaj dela vse brez problema. :)

Opazil pa sem, da so malo spremenili ohišje to novo ohišje ima več zračnih zarez.

Kmalu pa bom prodal "xtreamer sidewinder" saj ga več ne rabim. :)
Paxy

dsapac ::

@vsi uporabniki:

Prosil bi vas če kateri uporablja firmware 3.0.5 kjer je moj paket integriran za test vsega kaj dela in ne dela.
Ker na firmwareju 3.0.3 in manual installaciji deluje skoraj vse.

D-PaX ::

dsapac

imam prodigy FW 3.0.5
Ne dela mi ta postopek:
You will need to enable it from the settings/service menu by clicking 1 on your remote control and accepting the terms of the disclaimer. Just click 1 and you will be good to go . The firmware will create for you the /scripts folder and will deploy inside 2 packages. The Xtreamer live made by DsapacTV

fat32 USB ključek dam noter počakam, da ga prepozna grem v nastavitve vklopim xtreamer live pojavi se rumeni okvirček. Javi da morem pritisnit tipko 1 in ne prime napiše time out in se prodigy ponovno zažene.

V premium apps pa dela xtreamer dsapacTV.
Paxy

dsapac ::

Bolj me zanima ce si dolpotegnil zadnjo verzijo in jo probal sam instalirat.

D-PaX ::

jap v premium apps dela.

Bom pa še 1x probal ročno naložit xtreamer live.
Samo v nastavitvah je še vedno nastavljeno na off. ;/
Paxy

D-PaX ::

Pri zadnji verziji ne dela rtv in uporabniki.
Druga vse dela. :)
Sem pa naložo tako kot piše v navodilih za xtreamer live. :)
Paxy

dsapac ::

Se pravi da sploh ne dela rtv in uporabniki ali pa ne dela samo en del on teh streamov ....

dsapac ::

by @laguna - Test streamov

Uporabiniki v SLOTV ne delajo zato, ker je začasno metafeeds.com, kamor se določeni linki nanašajo začasno down. Prav tako iz iztega razloga ne delajo tudi kamera (v slotv), saj se isto sklicujejo linki na metafeeds.com.

Pri RTV pa sem poskusil rtvslo arhiv in sicer čas,oddaje,informativno ter tukaj vreme ob 22h, 17. februar 2012 in zadeva deluje - pozor potrebno je počakat vsaj tam nekje 10 - 20 sekund!!!!

Prav sedaj gledam tudi pri RTV v živo smučanje na tvslo2, tako da zadeva pri rtvslo dela.

Kot rečeno potrebno je pa res malce dalj časa, da prikaže sliko

Tiste playliste iz youtube delajo, poskusil:
- risanke (nodi - nodi in novi taxi)
- glasba slo - slo video music - Tanja Žagar;
- video spoti ABBA Chiquitita:
- mešano

Zadeva deluje, tako da linki na youtube playliste delujejo.

D-PaX ::

Meni ne deluje RTV
Pri uporabnikih pa več kot 50% stvari deluje. :)
Kliknem V Živo TV SLO 1 ali pa 2 in čakam da mine 1minuta, nič se ne zgodi.
Preizkusil sem tudi posnetek oddaje prava ideja in ne dela.
Da pa bi šel vse oddaje skozi pa jih je preveč. ;)
Paxy
««
7 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204744711 (20403) bbobst
»

Xtreamer prodigy 4K

Oddelek: Kaj kupiti
264047 (1726) fender2206
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227522 (95194) telexdell
»

Xtreamer ULTRA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16235505 (19051) TheHijacker
»

Xtreamer SideWinder 2

Oddelek: Zvok in slika
425566 (3895) dsapac

Več podobnih tem