» »

Xtreamer ULTRA

Xtreamer ULTRA

1
2
3 4

sulaco ::

http://shop.xtreamer.net/products/Xtrea...

...250EUR+35EUR poštnine pa ni več tako ugodno....zato so pa zmetali precej dodatne "time limited" opreme zraven....

kelly1 ::

Ja res je, skoraj že na meji prenosnika z HDMI izhodom.

Lp:8)

gregyk ::

sulaco je izjavil:

http://shop.xtreamer.net/products/Xtrea...

...250EUR+35EUR poštnine pa ni več tako ugodno....zato so pa zmetali precej dodatne "time limited" opreme zraven....


Pa ne pozabi prišteti še 20% DDV, ker se pošilja iz Hong Kong-a ...

sulaco ::

"Pa ne pozabi prišteti še 20% DDV, ker se pošilja iz Hong Kong-a ..."
torej 350EUR ?!? UFF, se bo potrebno ogledati tudi za alternativami RESNIH proizvajalcev...
ASUS Eee Box EB1021

* AMD E-350 processor (1.6Ghz dual core)
* Radeon HD 6310 graphics
* 2GB DDR3 RAM
* 250GB HDD (5400RPM)
* USB 3.0
http://www.netbooknews.com/20936/asus-e...

OldSkul ::

Ma tale xtreamer se je spet zaplezal. Izdelek sicer zgleda super in tudi paket nudi kar nekaj za tole ceno. Smo obstaja več problemov. Najprej je tu 20% DDV, ki ga moraš plačat, drugi problem je da nimaš izbire in si ubitvu prisiljen kupiti vse tiste silne dodatke. Tretji problem je 35EUR poštnina.

Prihaja konkurenca, ki bo na AMD procesorjih, ki so boljši od teh atomov.

kmetek ::

fak kera cena, naj ga imajo!

floyd1 ::

Sem bil 100% da ga vzamem, a sem si zdaj 100% premislil, se je cena preveč dvignila :O. Ta njihova poštnina pa itak postaja tragikomična.
Glede alternativ se popolnoma strinjam, preveč je že tega, da bi se lahko tako hecali.

LuGi ::

Move on nothing to see...

Djuro ::

Je kakšna razlima med Ultro in ZOTAC ZBOX HD-ID41 (klik razen da ma zotac samo 2gb rama, ima pa disk? Seveda je cena neprimerno manjša (230EUR).

gregyk ::

Djuro je izjavil:

Je kakšna razlima med Ultro in ZOTAC ZBOX HD-ID41 (klik razen da ma zotac samo 2gb rama, ima pa disk? Seveda je cena neprimerno manjša (230EUR).


Ta ZOTAC nima ne ram-a in ne trdega diska - je potrebno dokupiti.

uvz123 ::

Ali niso sprva ceno postavili na 200 €? Sedaj pa pravite, da je že 350 €?
Pa kdo ima koga za norca?:O

Mislim, da nas bo večina ostala na MK1 in da za firmo Xtreamer tudi slišat ne bomo več hoteli po vsem tem sranju (vsemogočne obljube in nategancije), ki smo jih bili deležni v še ne dveh letih!

bimmer-mb ::

Jaz osebno sem zelo zadovoljen z MK1 modelom. Sicer pa ULTRA niti ni tako zelo darag glede na konkurenco in kaj vse vklučuje v paketu. Že sama tipkovnica je 50€, USB 8gb ca. 20€, wifi antena 20€ in že imamo skoraj za 100€ dodatkov. tako, da je mogoče sama cena ULTRE res okrog 200EUR če ne še manj.

Bomo videli kake cene bodo pri nas pri preprodajalcih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bimmer-mb ()

pomoje ::

Tole so verjetno dali ceno za tiste prve, ki hočjo stvar imeti dokler je vroča. Verjemite, da bodo še kako radi prodajali brez dodatkov... Ampak verjetno ne takoj. Mogoče se bo pa kakšen prodajalec opogumil in nabavil malce več in nato posebej prodajal - šansa za zaslužek ;)

floyd1 ::

Vprašanje, kako bo. Za prvega Xtreamerja cene niso spuščali. Tako "ugodnih" ali še bolj, kot je zdaj s to ceno X ultra, pa je vse polno mašinc, recimo to. Polovico manj rama in malenkost slabši procesor, po drugi strani pa dobiš zraven še (sicer mali) HDD.

pomoje ::

Vem, da je niso spuščali, ampak tudi ni imel vse te dodatne opreme, ki kao opravičuje višjo ceno.
Ta tvoj link je ok, sam meni osebno manjka daljinec...

sulaco ::

Jaz sem po branju mnenj o razočaranosti nad extremer firmo obupal in imam v mislih nakup asusa 1215, ki ga mislim uporabljati (primarno) kot HTPC. Res je finančno druga (višja) liga, a z malenkost višjo ceno (dobi se ga že za cca.500€) mi nudi še veliko več kot "Ultra"....

Ima morda kdo med vami že izkušnje z nettopom (dvojedrni proc z 2Gb RAM-a), ki se ga uporablja kot HTPC???
Rabim:
-branje HD filmov (720p, MKV) in vseh možnih video formatov (travniške cvetlice)..
-BRay-ev ne bom verjetno nikoli kupoval
-zvečer malo posrfat po forumih in sporedih, vreme (dokup tipkovnice z kroglico ali logitech dinovo...)
-HDMI na TV, (ne potrebujem domačega kina z 36zvočniki)
-USB3.0 je super za zunanji disk
-streamanje 1080 HD foto filmčkov iz desktopa v drugi sobi
-zvečer počekirat email pa FB

sploh sem si že od nekdaj želel, da bi imel na receiver Yamaho priklopljen mali zaslon za izbiro megazbirke MP3-jev oziroma poslušanje internetnih radiev.

A sem še kaj pozabil??
LP

floyd1 ::

pomoje je izjavil:

Ta tvoj link je ok, sam meni osebno manjka daljinec...

Na to sem pa čisto pozabil. Ker za vse uporabljam Harmonyja nisem niti toliko gledal na to, a v tem primeru (če ni sprejemnika) mi tudi ta nič ne pomaga :(. Je pa pri severnih sosedih cena 260 EUR.

sulaco ::

Boljša konfig kot xtreamer ultra:
-gigabyte AMD E-350 (dva jedra*1,6G + grafika1080p) (150€)
......http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
______________________________________________________
nabor AMD Hudson-M1 FCH

dvojedrni AMD E-350

2x DDR3 DIMM 1066 MHz (1333 O.C.)

vgrajena VGA AMD Radeon HD 6310; DVI, HDMI, D-SUB

SB 7.1 S/PDIF out,1xPS/2, 1x PCI Express 16x

GLAN, 4x SATA3, 8x USB (4+4), 2x USB 3.0

ITX format 17 cm x 17 cm
_______________________________________________________
-4Gb DDR3 (cca.20€)
-brezžična tipkovnica z trakball-om ali harmony(Ebay-cca.30€)
-Blueray ROM (našel za cca.60€)
-500Gb caviargreen-40€ ali še boljš SSD 64Gb-cca.100€ (za sistem)

IMHO je lahko še ceneje (300€-350€), pa veliko bolje, pa "futureproof"........

Blazz ::

sulaco, te zastopimo, ni ti všeč nasplošno xtreamer firma in iščeš alternative. A pa bi se dalo to v kaki drugi temi?

Mislim, da je tema bolj namenjena samemu proizvodu xtreamer ultra, kot pa konkurenci.

Gregor P ::

Ne, sam sem pa vesel, da nam lahko soforumaši predstavijo tudi konkurenčno alternativo, to je vedno dobrodošlo; tako da hvala vsem, ki se trudite z navanjem alternativ:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Keyser Soze ::

Gregor P je izjavil:

...tako da hvala vsem, ki se trudite z navanjem alternativ:)

Same here...

Tole temo spremljam zato, ker sem bil tudi sam zainteresiran za nakup Xtreamerja. S tole ceno z veseljem začnem iskat alternative.
OM, F, G!

antonija ::

150EUR je samo plata... pol bos dau se ene 50EUR za (poceni) ohisje in napajalnik ()oz tam okrog 100+ EUR za fensi ohisje), pa rabis se mal RAMa, pa kaksen disk tud nebi skodil, ve verjetno zdraven se daljinec, pa...

Ne opravicujem cene xtreamerja ampak vse te "malenkosti" ki jih je treba zdraven dokupit so na koncu prekleto velik del cene.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

dmok ::

Foxconn NetBox-nT330i 200 EUR, 2GB rama 30 EUR, 4 GB SDHC kartica za sistem je okoli 10 EUR, daljinski upravljalnik okoli 20 EUR = 260 EUR. Meni tak sistem čisto zadošča, tudi 1080p predvaja brez težav.

telexdell ::

dmok je izjavil:

Foxconn NetBox-nT330i 200 EUR, 2GB rama 30 EUR, 4 GB SDHC kartica za sistem je okoli 10 EUR, daljinski upravljalnik okoli 20 EUR = 260 EUR. Meni tak sistem čisto zadošča, tudi 1080p predvaja brez težav.

Meni navadni Xtreamer za 99€ predvaja 1080p brez problemov.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Scorpia ::

telexdell: ene moti, da ta xtreamer ne predvaja vsega. Pa tudi ni čisto tekoče predvajanje na tem xtremaerju za 99e, navadni uporabniki tega ne opazijo, drugi pa spet. Pa tudi prek mreže mu delajo 1080p težave itd... je veliko o tem napisan. Ta ultra je za tiste zahtevne, ki želijo nekaj več, kar navadni predvajalniki ne ponujajo.
////

bimmer-mb ::

Do sedaj mi je navadni xtreamer predvajal čisto vse brez opaznega zatikanja je pa res, da vse predvaja direkt iz diska. Glede ultre pa je tako, da če seštejemo vse kar je v paketu so vse ostale alternative precej dražje. Primer je že samo tipkovnica katera pride ca 50€+poštnina+carina in si že samo s tem na kakih 100€.

refosk ::

bimmer-mb je izjavil:

Do sedaj mi je navadni xtreamer predvajal čisto vse brez opaznega zatikanja je pa res, da vse predvaja direkt iz diska. Glede ultre pa je tako, da če seštejemo vse kar je v paketu so vse ostale alternative precej dražje. Primer je že samo tipkovnica katera pride ca 50€+poštnina+carina in si že samo s tem na kakih 100€.

Čisto enako tipkovnico sem dobil iz Hongkonga za 26€, vsi stroški vključeni.

Blazz ::

Scorpia je izjavil:

telexdell: ene moti, da ta xtreamer ne predvaja vsega. Pa tudi ni čisto tekoče predvajanje na tem xtremaerju za 99e, navadni uporabniki tega ne opazijo, drugi pa spet. Pa tudi prek mreže mu delajo 1080p težave itd... je veliko o tem napisan. Ta ultra je za tiste zahtevne, ki želijo nekaj več, kar navadni predvajalniki ne ponujajo.


prodigy bo vse to ponujal in bo veliko cenej od ultre.

Scorpia ::

Ponujal bo že, ampak še vedno ne bo kos ultri, ki takorekoč nisi na nič omejen. Je pa slabost ta cena in je bolje poseč po alternativi, kjer si lahko sestaviš dosti močnejšo konfiguracijo.
////

Blazz ::

scorpia. Zakaj bi moral biti kos ultri? Omenja se predvajanje 1080p prek mreže z dtsma podporo itd. Za to zadevo bo prodigy več kot dovolj. Še enkrat preberi kateri post sem komentiral. Xtreamer mk1,2 streamer je NMT, kot tudi Prodigy. Ultra je pa HTPC in cilja že na precej druge kupce kot pa nmtji. Recimo jaz OSa ne potrebujem, potrebujem pa brez zatikanja 1080p oz. untouched bluraye z dtsma podporo. To bo prodigy zmogel, kot tudi ultra. Ker pa bo prodigy vsaj 100 eur cenej, je nato logično kaj se bo kupilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Djuro ::

Kaj pa Prodigy vs XtreamerDVD?
Za v dnevno bi potreboval nekaj, kar bi mi tudi sukalo audio cdje in dvdje.
Samega internega diska pa ne potrebujem, ker imam v kleti etrayz in na njem 'material' za gledat.

Ah butelj, vidim da ima tudi Prodigy vgrajeno DVD enoto.
Se kaj ve, kakšna bo predvidoma cena Prodigy-ja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Djuro ()

gregyk ::

Djuro je izjavil:

Kaj pa Prodigy vs XtreamerDVD?
Za v dnevno bi potreboval nekaj, kar bi mi tudi sukalo audio cdje in dvdje.
Samega internega diska pa ne potrebujem, ker imam v kleti etrayz in na njem 'material' za gledat.

Ah butelj, vidim da ima tudi Prodigy vgrajeno DVD enoto.
Se kaj ve, kakšna bo predvidoma cena Prodigy-ja?


Prodigy nima DVD enote.

Djuro ::

Sodeč po tejle strani jo ima.

Glede na to, da oglašujejo one-click-backup za dvdje, se mi zdi nekako logično, da je vgrajena.

gregyk ::

Djuro je izjavil:

Sodeč po tejle strani jo ima.

Glede na to, da oglašujejo one-click-backup za dvdje, se mi zdi nekako logično, da je vgrajena.


Nima. Ima samo mesto za vgradnjo trdega diska.
"BUILT-IN Storage Supported: EZ-Drive slot - 3.5” SATA/SATA2 HDD up to 3TB"

Preberi si na: www.xtreamer.net/prodigy

astras ::

prodigy NIMA dvd enote... napaka prodajalca... pravilno
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Xtreamer ::

Djuro je izjavil:

Sodeč po tejle strani jo ima.
Za napačno informacijo se opravičujemo - opise in tehnične podatke pri izdelku smo ravnokar ustrezno popravili.
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

astras ::

uroš... se eno drugo napako imas.. najdi jo pa sam ;)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

halozan ::

Xtreamer MK1 mi predvaja vse.

Tudi Avatar 47Gb BR ISO je v 1080p delal brez težav preko mreže iz NAS-a. Jaz nisem opazil "štekanja", pa je tam
tudi nekaj hitrih scen.

Po drugi strani pa je ta Ultra kar zanimiv, predvsem za tiste, ki hočemo/hočejo še nekaj več, kot pa samo gledanje mkv filmov.

astras ::

ja ampak na ultri ne bos mogel "poslusati" v DTS-MA ipd... moras vedet kaj hoces...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Blazz ::

halozan poizkusi zadnji resident evil 1080p, ki je okol 10 giga in daj na sceno, ko se Mila pretepa z brdavsom pod tuši pa prek lana, pa mi sporoči če ti šteka ali ne. ''sorry za offtopic''

klasicni ::

astras je izjavil:

ja ampak na ultri ne bos mogel "poslusati" v DTS-MA ipd... moras vedet kaj hoces...

Kaj ni možno dat passthrough če imaš Ultro priklopljeno na reciever? Pol ne bi bilo DTS-MA?

pomoje ::

http://www.xtreamer.net/ultra/os/
HD slike pa je možno naložiti tukaj: http://goo.gl/yXoU4 (RAR file, 12,3MB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pomoje ()

floyd1 ::

No, če izzvzamemo potres na Japonskem so za to ceno Xtreamerja krivi partnerji - prodajalci, ki so rekli, da je prepoceni. Če seveda verjameš... Po drugi strani pa - Xtreamer, Astras, pazita se 8-).

"In the same time we were reported by all our retailers and partners that they cannot sell the device for 200 euro as this price will simply kill their business. They informed us that the price will be regulated and adjusted to a higher price that will ensure they will be able to sell their current stock of other device and in the same time they will safeguard some margin. We had to respect them."

Vir: http://www.xtreamer.net/ultra/ (pa klikneš na FAQ/Some more answers)

antonija ::

They informed us that the price will be regulated and adjusted to a higher price that will ensure they will be able to sell their current stock of other device and in the same time they will safeguard some margin.

A ni to kaznivo dejanje?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Keyser Soze ::

Ja no, mal se gredo dogovarjat glede cen. Nič hudega, to je pa ja klasika.

Plus, zelo lame izgovor. Če ej cena tako v über ugodna naj dobijo nove partnerje, stare pošljejo v PM, zalaufajo internetno prodajo in služijo mastne denarje. Uni klinci naj pa propadejo. Ne nam pa buč prodajat. Mislim, da tud povoham ne več extreamerja, ker take budale iz folka pa že dolg noben ni delal.
OM, F, G!

floyd1 ::

Keyser Soze je izjavil:

Če ej cena tako v über ugodna naj dobijo nove partnerje, stare pošljejo v PM, zalaufajo internetno prodajo in služijo mastne denarje. Uni klinci naj pa propadejo. Ne nam pa buč prodajat.

E, točno to sem tudi jaz najprej pomislil, ne bi se mogel bolj strinjati.

antonija ::

Nič hudega,

je pa kaznivo... :|
to je pa ja klasika

to pa je hudo, ja :8)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Keyser Soze ::

@antonija
Ja, sej je blo zelo, zalo sarkastično mišljeno. Je pa res, da v glavah nekaterih moja izjava zveni popolnoma sprejemljivo.

P.S.: A nimamo v tej temi folk, ki je tesno povezan s Xtreamerjem oz. ga celo prodaja. Dejte mal pokazat, da niste ista gamad kot tile o katerih piše Xtreamer. Pa jim eno odprto pismo pošjite, v katerem se zavzemate za svoje stranke.
OM, F, G!

astras ::

pa saj to ni res... niti priblizno.. to je prazno natolcevanje in nic drugega...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

dsapac ::

Tule je preview od Everest 1.0 Zadeva je huda. IPTV dela preko *.m3u datotek. Bomo se pa potrudili in naredili nek vmesnik movie wall za xbmc
oziroma nekaj za Everest 1.0 Sicer je izsel novi ubuntu kateri vec ne rabi za okolje Gnome ampak Unity lahko ga testirate
preko vmware playerja (je plačljiv) drugače je pa virtualbox zastojn in enako dober.

lp, dsapac



In še en dodatek kateri je nujen http://www.lonelycoder.com/hts/tvheaden...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dsapac ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204744690 (20382) bbobst
»

Raspberry PI in OpenElec (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6013300 (8049) Matija82
»

Xtreamer .... oz nadomestek

Oddelek: Kaj kupiti
113554 (3193) Roadkill
»

Xtreamer Prodigy (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
539114617 (60569) vozlov225
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119362 (18521) Han

Več podobnih tem