» »

Xtreamer ULTRA

Xtreamer ULTRA

1 2
3
4

astras ::

ja pa saj si preko vlcja das m3u in je to to... al ne?
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Keyser Soze ::

astras je izjavil:

pa saj to ni res... niti priblizno.. to je prazno natolcevanje in nic drugega...

Ja, sam folk ne ve tega. Zgovarjate se drug na druzga, najebe pa itak končni kupec. Slaba reklama za obe strani.
OM, F, G!

Gatsu ::

Že ima kdo to čudo tehnike?

misek ::

Se kdo spozna na Tvheadend? Ali pa pozna koga ki se. Zadevo imam delujočo (backend, xbmc kot frontend) ni mi pa še jasno kako vnesti kanale, epg, ... Vsakršna pomoč dobrodošla.

dmok ::

misek je izjavil:

Se kdo spozna na Tvheadend? Ali pa pozna koga ki se. Zadevo imam delujočo (backend, xbmc kot frontend) ni mi pa še jasno kako vnesti kanale, epg, ... Vsakršna pomoč dobrodošla.

Jaz sem jih vnesel "na roko" preko web vmesnika (port 9981). Če jih rabiš samo kakih 20 tako kot jaz, potem je to sprejemljiva varianta.

misek ::

dmok: Kaj pa EPG in ostale zadeve? To imaš tudi urejeno?

dmok ::

misek je izjavil:

dmok: Kaj pa EPG in ostale zadeve? To imaš tudi urejeno?

Z EPG sem se nekaj igral in mi zdaj prikazuje neke informacije za par programov (XML-TV source imam nastavljen na Croatia). Se pa ne spomnim več, kako sem to usposobil, uporabljam pa tudi ne tako da mi je vseeno. Meni deluje verjetno res samo osnova: to, da lahko v XBMC-PVR gledam TV z direktnim izbiranjem programov (kar v navadnem XBMC preko M3U playliste ni delovalo), pa tudi slika se mi zdi boljša in preklop med programi hitrejši. Oprosti, verjetno ti nisem ravno dosti pomagal.

dsapac ::

Tu je še posnetek uporabnika @hirsti. Tu lahko vidite loading time in ostalo zadevo

dsapac ::

Heh glih danes je prisel paket. Moral sem placat ddv se pravi 56,80e. Jutri ga bom testiral rad bi si pripravil
klucek z OpenElec. Bom porocal prve izkušnje z njim.

astras ::

niso upostevali gifta?
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

misek ::

Za fizične osebe gift ne deluje. Vsaj tako so meni razložili. Pa tudi znesek ne more biti prenizek za izdelek, drugače tudi ne gre skozi. Sem pred kratkim imel ta problem - disk je bil ocenjen na 20 €. Sem moral napisati tržno vrednost.

astras ::

ja kaj pa v taksnih primerih ko dejansko dobis gift? ej ta eu... cc c
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Goody ::

Pa se vam ne zdi bolje in ceneje nabaviti tale http://www.sestavi.si/index.php/configu... mini ITX PC Green AMD in instalirati gor XBMC? Zakaj nabaviti tole Ultro? Kaje je prednost?

icecube ::

cink44:

upoštevaj da ima ultra ion2 platformo, ki omogoča predvajanje HD vsebin brez zatikanja.
Ima tudi 4gb rama (pri tvoji konfiguraciji le 2gb), zraven pa dobiš še par bonbončkov kot je npr. mini tipkovnica (cca 30€), hdmi kabel (cca 5€), usb ključ 8gb (cca 10€) ter daljinec ki omogoča elegantno upravljanje iz naslonjača.





Torej xtreamer še vedno pošiljajo iz HK?

Goody ::

icecube je izjavil:

cink44:

upoštevaj da ima ultra ion2 platformo, ki omogoča predvajanje HD vsebin brez zatikanja.
Ima tudi 4gb rama (pri tvoji konfiguraciji le 2gb), zraven pa dobiš še par bonbončkov kot je npr. mini tipkovnica (cca 30€), hdmi kabel (cca 5€), usb ključ 8gb (cca 10€) ter daljinec ki omogoča elegantno upravljanje iz naslonjača.



Čak sam tale AMD e-350 + Radeon 6310 je precej močnej kot ion2 (pokuri pa približno isto) in če se na ion2 ne zatika se tukaj absolutno ne bo nič zatikalo pri HD...Tudi če vse to zraven kupiš kar si naštel je zadeva še vedno precej cenej? Prednost je torej samo daljinec? To zame tudi ni prednost - sedaj imam navaden PC in gor XBMC in ga povsem enostavno šofiram samo z brezžično miško (če ti pa to kej pomeni si pa lahko kupiš mini tipkovnico recimo). Še kaj na kar bi moral paziti?

floyd1 ::

Po doslej prebranem je e-350 res boljši od ion2.

Prednosti Xtreamerja so manjše, boljše ohišje (veliki pasivni hladilniki in (?kao?) zelo tih vent - lahko kdo to že potrdi?), daljinec, in to, da prineseš domov, priklopiš in dela. Za osnovno delovanje je že vse predinštalirano na ključku, nobenega ukvarjanja s SW, kompatibilnostjo. Idealno pa bi bilo, če bi imel ta Xtreamer ceno, ki so jo oglaševali na začetku (in jo potem spremenili z najbolj butastim izgovorom, kar sem jih do zdaj slišal) in popolnoma pasivno hlajenje. Ventilator se bo prej ali slej "razkložnal".

Še nekaj vprašanj:
1. Tisti mediacenter oz "jukebox" software, ki je prikazan v X-ultra videu nekaj postov prej - to je XBMC ki ga lahko instaliraš na vsak linux?
2. Tiste slikice in opise filmov moraš dodati sam, ali je SW toliko pameten, da to poišče po naslovu filma iz kake svoje baze podatkov na netu?
3. Po tem, kar je videno zgoraj - koliko bi to stvar pohitril, če bi dal sistem na SSD? Start se mi zdi precej počasen za mediaplayer (mater, sn razvajen :)).

icecube ::

XBMC podpira SUDO, kar je pri ion+atom platformi priporočeno za tekoče delovanje HD vsebin.
Za navedenega AMD-ja iskreno povedano nebi vedel.

Amd ki si ga navedel tako odstopa zelo malo (ram + dodatki), vendar je uporavičeno nižja in ugodnejša cena.

Goody ::

floyd1 je izjavil:


Še nekaj vprašanj:
1. Tisti mediacenter oz "jukebox" software, ki je prikazan v X-ultra videu nekaj postov prej - to je XBMC ki ga lahko instaliraš na vsak linux?
2. Tiste slikice in opise filmov moraš dodati sam, ali je SW toliko pameten, da to poišče po naslovu filma iz kake svoje baze podatkov na netu?
3. Po tem, kar je videno zgoraj - koliko bi to stvar pohitril, če bi dal sistem na SSD? Start se mi zdi precej počasen za mediaplayer (mater, sn razvajen :)).


1) sicer ne vem če je samo XBMC zgleda zelo podobno (xbmc ima na volj mnogo skinov-izgledov ki jih lahko spreminjaš)
2) XBMC ti jih poišče avtomatsko iz ene 3 različnih baz na internetu (nastaviš lahko kam gleda)
3) Sam imam xbmc na windowsih in dam zadevo v sleep (kar iz xbmc - imaš opcijo) in se zbudi zelo hitro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Goody ::

icecube je izjavil:

XBMC podpira SUDO, kar je pri ion+atom platformi priporočeno za tekoče delovanje HD vsebin.
Za navedenega AMD-ja iskreno povedano nebi vedel.

Amd ki si ga navedel tako odstopa zelo malo (ram + dodatki), vendar je uporavičeno nižja in ugodnejša cena.



Glede cene xtreamer nima diska, tako da je cena tistega amdja v bistvu še ugodnejša...

floyd1 ::

Goody je izjavil:

icecube je izjavil:

XBMC podpira SUDO, kar je pri ion+atom platformi priporočeno za tekoče delovanje HD vsebin.
Za navedenega AMD-ja iskreno povedano nebi vedel.

Amd ki si ga navedel tako odstopa zelo malo (ram + dodatki), vendar je uporavičeno nižja in ugodnejša cena.



Glede cene xtreamer nima diska, tako da je cena tistega amdja v bistvu še ugodnejša...


In v sosednji Avstriji je ta zgoraj omenjena osnovna plata z E-350 še okroglih 50 EUR cenejša kot pri "sestavi.si" (85 EUR pri MyLemon.at). OK, še poštnina, a se vseeno splača.

Hvala za odgovore, sploh nisem vedel, da to leti tudi na Win. Bom moral spet po dolgem času stari MC zaštartat, pa probat.

antonija ::

Ion lahko predvaja fullHD filem brez zatikanja zaradi nvidiine CUDE, ne zaradi procesorske moci. Procesor naj bi med predvajanjem bil obremenjen do nekje 30%. Ce hoces predvajat video mimo CUDE (ce tvoj softver ne podpira CUDE) potem bo fullHD predvajanje bolj svoh, z zatikanjem, etc.

XBMC obstaja za mnostvo platform, kot tudi standalone (sicer linux ampak instal je kot standalone, brez predhodnega OSa) install, pa tudi live verzija je za probat se mi zdi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Xtreamer ::

"In the same time we were reported by all our retailers and partners that they cannot sell the device for 200 euro as this price will simply kill their business. They informed us that the price will be regulated and adjusted to a higher price that will ensure they will be able to sell their current stock of other device and in the same time they will safeguard some margin. We had to respect them."

Neverjetno kaj si dovolijo. Oba uradna prodajalca Xtreamerjev (tako Astras kot jaz) se zavedava, da so marže pri Xtreamer izdelkih tako majhne, da se z njim kruha ne da zaslužiti. Zakaj mimovrste, BigBang in ostali trgovci nimajo več izdelka na prodajnih policah? Ker se ti rahlo nasmehnejo, ko jim ponudiš 3-5% rabat za nadaljno prodajo :)



Torej xtreamer še vedno pošiljajo iz HK?

Še vedno in tudi v prihodnje bo tako, saj je proizvajalec celotno skladišče iz EU preselil v Hong Kong. Iz EU se odpremlja le še kar je ostalo na zalogi.
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

Gatsu ::

dsapac je izjavil:

Heh glih danes je prisel paket. Moral sem placat ddv se pravi 56,80e. Jutri ga bom testiral rad bi si pripravil
klucek z OpenElec. Bom porocal prve izkušnje z njim.



No zdej si pa lahko že malo potestiral da deliš izkušnje z nami. Mene tale naprava namreč zelo zanima.

astras ::

zadeva spila out of the box BP... te zanima kaj konkretnega?
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

uvz123 ::

Kaj dela out of the box?

True HD in 3D TV na HDMI 1.4?

astras ::

:D kaj ti naj recem... :)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

antonija ::

Kateri software pa laufa ultra? Custom od xtreamerja al kaksno izvedenko XBMCja in podobnih?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

floyd1 ::

antonija je izjavil:

Kateri software pa laufa ultra? Custom od xtreamerja al kaksno izvedenko XBMCja in podobnih?

Malo predelan XBMC, Boxee, Ubuntu... Video (nekaj postov prej) ti bo najboljše odgovoril.

TheHijacker ::

SiOL IPTV lepo špila v OpenElecu s tvheadend backendom:

http://forum.xtreamer.net/topic/22430-o...

Navodila bodo v kratkem.
http://www.google.si

Gatsu ::

Ooooo Hijacker to sem čakal!

TheHijacker ::

Sem posodobil temo:

http://forum.xtreamer.net/topic/23093-t...

Imate navodila kako usposobit SiOL TV na Ultri s OpenELEC distribucija XMBC in tvheadend strežnika. Meni dela čudovito!

http://www.google.si

Zgodovina sprememb…

Gatsu ::

Kako bi se pa tole naredilo za T2?

astras ::

enostavno zelo. v glavnem tam imas nekje video addon media stream al nekaj podobnega. Tisto enablas in preprosto zazenes listo v m3u datoteki in je to to.. (ce se ti ne ljubi ukvarjat z zgornjo varianto)... drugace je pa isto (razen da mas lahko na t-2 na dinamiki) ;)
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

TheHijacker ::

Enako samo še lažje, ker ima DHCP namesto statike. Vzami playlisto za t-2 in poskusi. Poglej si vodič.

Dodal sem še navodila kako nastavit DVB-T preko tvheadenda. Sam lovim 11 kanalov preko navadne antene.
http://www.google.si

Zgodovina sprememb…

Gatsu ::

S katerim softwerom je pa polna podpora Blu-ray filmom na Ultri? Samo z Powerdvd?

Gatsu ::

Evo nabavu zadevo, namestil gor Win7 + UltraOS + Openelec XBMC in uporabljam zaenkrat samo slednjega in sem ultra zadovoljen. Napredek napram Popcorn A110 je očiten. Povratek nazaj na XBMC je super - pred popcornom sem imel XboX samo za predvajanje audio video. Skin mi je trenutno najboljši Night, ki vključuje vse kar rabim obenem je pa izredno hiter. So sicer še lepši ala Aeon MQ2 sam tist še na mojem pcju dela počas k marija... Skratka mislim da je stvar vredna svojga denarja. Škoda ker cena ni taka, kot so jo oglaševali na začetku, sam kaj čmo, tist je blo pa res skor prepocen :)

astras ::

no ce so nekaj oglasevali bi lahko tudi izvedli... je pa res tole dobra "zverca" :) fajn uporabljaj ;)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

flier ::

Ali XBMC podpira IPTV ?

astras ::

tako je
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

gorann ::

kako vam delajo HD kanali na siol tv preko teh napravic

MI5Ek- ::

Katere OSe imate namščene na vaših ULTRAh?

Gatsu ::

Jst mam Win7 64 bit UltraOS in OpenElec. Uporabljam pa zaenkrat le in samo slednjega.

Gatsu ::

Začetno navdušenje je šlo adijo, kajti nikakor mi ne uspe najti nastavitev da bi mkv filmi ki imajo 24p framerate delovali tekoče in brez frame dropov, upočasnitev zatikanj in še česa... Probal sem že nebroj xorg.conf nastavitev, ki sem jih našel na forumih pa še vedno playback ni tak kot bi moral biti in kot je bil na popcornu...

Ultro imam priklopljeno na Marant SR 5003 z hdmi, in potem naprej na TV Pioneer Kuro 5090, ki seveda podpira tudi native 24P.

refosk ::

Si poskusil zvezati mimo Marantza?

misek ::

To si verjetno videl? How to configure 24p playback

Včasih je potrebno uporabiti tudi CustomEDID opcijo
Section "Device"
    Option         "CustomEDID" "DFP-1:/storage/.config/edid.bin"
EndSection
Kako shraniti edid.bin najdeš tukaj:
To save edid.bin file:
(ii)Go to: “System -> Administration -> NVIDIA X Server Setting”
(iii) From the left hand list choose: “DFP-0 – (Nvidia Default Flat Panel)” (or whatever is your default panel)
(iv) Click the “Aquire EDID” button.
(v) Save “edid.bin” to the desktop. (click “Desktop” then click “OK”)
(vi) Close “NVIDIA X Server Settings” window.

Gatsu ::

Sem probal tudi direkt in je isto, itak PS3 perfektno predvaja bluray filme v 24p preko marantza in tud popcorn a110 je perfektno brez zatikanj vse predvajal dokler ni začel crkovat. Marantz je itak nastavljen tko, da sliko samo skoz pošlje in edid od TVja čist lepo preko njega tud dobim, če nastavm debug mode v xorg.

misek ::

Sicer se na to ne spoznam in sam nimam ustreznega TV-ja. Ampak poglej še tole. Pa uporabiti moraš DFP-1 (DFP-0 je DVI, DFP-1 je HDMI).

Gatsu ::

eh ja jst sm obupal... že res da je xbmc vmesnik fenomenalen, samo konec koncev je najbolj važen video playback in le ta na pol cenejšem sposojenem Xtreamer PRO laufa brezhibno tekoče tako v 24p kot 50hz kot 60....


Če je kdo zainteresiran za kupit Ultro nej me zsja :P

Pesimist ::

Cena pac podobna kot konkurenca od Zotaca in njihov Zbox.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Ajkula ::

Pozdrav vsem,

pred par dnevi sem dobil končno Xtremaer Ultra z velikim pričakovanjem. Saj sem že lastnik prvega Xtreamerja ki dela fantastično. Ko sem gledal karakteristike modela Ultra sem rekel da je to avion, zmaj od playerja. Jok brate. Vsaj meni začuda ne laufa AVATAR v mkv formatu. Razočaranje totalno. Kaj je potrebno pri novi opremi narediti da ta deluje spodobno? Zato sem vanj vgradil disk od 320GB z 5400 obrati in nanj instaliral Win7 x64. To pa sem naredil zaradi uporabe Skype-a. Logitechova webcamera c910 je imela v UltraOS težave s Flickerjem. Nisem mogel nastaviti iz NTSC v PAL. V Win7 deluje, vendar mi pravi Skype da imam švoh računalnik da bi lahko poganjal full hd videokonferenco. Ma kaj se dogaja s tem Xtreamerjem? A ima kdo kakšne pomisleke zakaj novi Xtreamer Ultra mi ne igra tekoče velikih MKV file-ov ne v Win7 , ne v UltraOS?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204745032 (20724) bbobst
»

Raspberry PI in OpenElec (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6013318 (8067) Matija82
»

Xtreamer .... oz nadomestek

Oddelek: Kaj kupiti
113561 (3200) Roadkill
»

Xtreamer Prodigy (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
539114829 (60781) vozlov225
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119401 (18560) Han

Več podobnih tem