» »

Xtreamer SideWinder 2

Xtreamer SideWinder 2

astras ::

Torej, kaj si mislite o novem produktu podjetja Xtreamer -> Xtreamer SideWinder2:
http://simali.si/shop/artikel.php?id_ar...
tehnicne lastnosti:

- čipovje RTL 1185
- 256MB DDR3 RAM
- USB 3.0
- Gigabit LAN 10/100/1000
- čitalec kartic
- Jukebox s funkcijo iskanja
- spletni brskalnik
- možnost vgradnje HDD 2.5" (do 1TB in do velikosti 12.5 mm)
- 1080p MKV podpora
- HD Audio with 7.1 CH Passthrough
- Vgrajena WiFi antena
- pasivno hlajenje

mnenja, pripombe, karkoli.. ;)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

misek ::

Kolikor spremljam je trenuten firmware totalen fail z ogromno problemi.

king67 ::

Misek, kaj pa Prodigy? Kakšne insajderske informacije, je po tvoje vreden svojega denarja? Vem, da že obstaja tema, vendar mi je kar ušlo...
lp,
King67

misek ::

Nimam informacij. HW je sicer dober a SW je zelo podoben temu na SW2. Vsaj začetku bo torej vseboval precej bug-ov, razen če uspejo vse odpraviti v 2 tednih :|

king67 ::

ok, hvala.

lp,
king67

hamurabi ::

Pa da si še malce sposodim tole temo...torej, kateri NMT predvajalnik (cca do 200€) je trenutno tehnično najbolj zmogljiv (čip, ram...)? Namreč rad bi imel predvajalnik, ki bo tudi čez 5 let predvajal takorekoč vse, saj ne mislim čez kakšno leto kupovati novega, ker star ne bi bil več uporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamurabi ()

Blazz ::

ultra pomoje, bo pa prodigy tud šibal ko zmešan. Vendar ultra ni samo NMT je tudi PC v malem.

misek kaksne tezave pa ima trenutni FW? Mislim ali vsaj video vsebine vrti brez napak?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

hamurabi ::

Kaj pa Popcorn hour a200?

XCom ::

Včeraj sem dobil SW2, naloženo je imel verzijo fw 3.0.3 (počasno, bugasto....) nadgradil na fw 3.0.7 že občutno bolje, čeprav vse stvari še ne deluejo.

Blazz ::

kje pa si najdu FW, na uradni strani je namreč vse prazno?

astras ::

***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

XCom ::

preko menija na xtreamerju.

Vanadium ::

Zdravo. Zanima me če je že kdo probal omenjeni xtreamer uporabljat za predvajanje T-2 iptv? Rad bi z njim naredil bolj kot ne trotel zihr zadevo za punco (imajo T-2) + da bi gledala še kaki film, ki bi ga naložil gor na trdi disk oziroma se da trdi disk uporabit za snemanje programa?

L.P.

klasicni ::

Kako se dejansko obnese Sidewinder 2? Na enem foruomu sem prebral da bi naj neprestano zmrzoval??

XCom ::

Meni deluje normalno, res pa da nisem še uporabljal wi-fi, vgrajeval diska (samo usb varianta), ip-tv....samo gledanje filmov preko mreže, ter prego usb diska.

erly ::

Vanadium je izjavil:

Zdravo. Zanima me če je že kdo probal omenjeni xtreamer uporabljat za predvajanje T-2 iptv? Rad bi z njim naredil bolj kot ne trotel zihr zadevo za punco (imajo T-2) + da bi gledala še kaki film, ki bi ga naložil gor na trdi disk oziroma se da trdi disk uporabit za snemanje programa?

L.P.


Meni ne uspe s starimi skriptami iz prvega XTja (mislim, da so od miska). Tudi Xtreamering opcija mi ne dela. :(
Pa počasen je. Pri preverjanju updatejev (FW) pa javi ,da ni nobenega novega.

V tem trenutku lahko pohvalim samo močnejšo mrežno povezavo. Ostalo je kvečjemu slabše.

LP
LP, eRLy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: erly ()

Vanadium ::

Crap, škoda da ne vgradijo direkt podporo multicastu v njega. Bi bil idealn predvajalnik.

Xtreamer ::

Proizvajalec je včeraj najavil, da bo v roku tedna dni na voljo nadgradnja programske opreme (3.0.8), v kateri so dodali podporo Apple iOS5 AirPlay in veliko novih funkcionalnosti.

Xtreamer version FW 3.0.8 for Sidewinder 2 will be made available 4 download within a week (Supporting IOS 5 AirPlay and many new functions)
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

erly ::

Ja hudo, res potrebujemo "več funkcionalnosti" ... raje naj izdajo en FW, ki bo stabilen in hiter, kot je bil na Xt mk1.
LP, eRLy

Xtreamer ::

Tudi pri MK1 so bile v začetni fazi težave s stabilnostjo - z novejšimi različicami programske opreme so vse skupaj uredili. Morda pa je tudi FW 3.0.8 že korak v to smer...
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

Vanadium ::

fajn bi bilo da bi podpiral iptv out of the box :P

astras ::

@madpanter tega pa v bistvu ne mores od teh zadev pricakovat kajti je specifika od operaterja do operaterja razlicna kar se tice iptv..
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Vanadium ::

se zavedam tega :| skoda da edino ultra ni čisto pasivno hlajen taco kot npr shuttle.

astras ::

te skrbi morebitna glasnost ventilatorja ali kaj drugega?
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Vanadium ::

Nažalost ja.

misek ::

Odstraniti tovarniški ventilator in od spodaj montirati en 120mm na nogi, da zrak lahko kroži. Ni lepo, bo pa funkcionalno.
Ali pa kupiti Ice Cube od iXtreamerja. Menda je kompatibilen.

Blazz ::

pr tolk dragi napravi pa se morš zajebavat spet z ropotanjem/hlajenjem in modifikacijami... žalostno...

dixi3 ::

Kupil vceraj Xtreamer SideWinder 2,nalozo sem novi firmware 3.7.0.
Zadeva je tako pocasna da ti mine do brskanja in gledanja vsebine.
Ali je vzrok v firmwareu ali v drobovju,sicer sem tega zamjenjal za Xtreamer SideWinder 1
in z enko nisem imel takih tezav verjetno firmware ali spet kaka komercijalna potegavscina

Xtreamer ::

Danes so na Xtreamer forumu objavili link do nadgradnje na 3.0.8, v katerem je urejenih nekaj popravkov:

We updated the Xtreamer Sidewinder 2 to support now the IOS 5 AirPlay feature.
You will be able to enjoy IOS iPad / iPhone movie/music and photos wireless streaming.

1. New: Online Scraper for Movies.
2. New: Download Movies Subtitle.
3. Fixed: Thai subtitle.
4. Fixed: Airplay on iOS5.
5. Fixed: Disable ScreenSave on Xtreamering.
6. Fixed: If user press "Play" button on the folder, Xtreamer play all of sub-folder(Limit of depth: 5).
7. Fixed: Network Shares in Favorites.
8. Fixed: Incorrect display viewer in History category.
9. Removed: Information function and Icon on Setup Menu.
10. Function menu changes.

Download the file: http://www.megaupload.com/?d=W8FKHU8I
Unzip it
Perform firmware update from settings menu manually.

Vir: http://forum.xtreamer.net/topic/25432-x...
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

astras ::

ne bi se priporocal nadgradnjo na 3.08 ker je nestabilna... raje malo pocakajte
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

dixi3 ::

Meni ne gre registracija vedno mi napise error.
Ali mi kdo lahko poslje link na ZS :)

astras ::

kak eror
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

nofeardh ::

ne vem zakaj vsi kritizirate SW2....včeraj sem naložil 3.0.8 firmware, naredil factory reset in vse deluje ok. Tudi GUI je normalno odziven. Imam pa inštaliran notranji disk in wifi povezavo. Od servicov pa vklopljen web in nas. Edini resni in moteči problemi do sedaj so občasno zmrzovanje po koncu predvajanja filma in nezaznavanje notranjega diska v kolikor je vklopljen ftp service.

dixi3 ::

Radio opcija za Xtreamer SideWinder 2 ki se to nahaja.

dixi3 ::

Nofeardh , zadeva zmrzuje, steka, prekida vcasih,aplikacije za radio juhebox so neuporabne
nalagas update in te ven vrze, pol tema, filmi z podnapisi vcasih zastekajo celo se ne prevdvajajo. Pred tem sem imel SW1 iste filme isti disk iste zadeve nobenih problemov.

Sam si omenil mnozino ( ne vem zakaj vsi kritizirate SW2....) logicno za razmisljat da nekaj ne stima samim playerem.

astras ::

omg
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

nofeardh ::

radijo na SW2: naredip opl datoteko, jo shraniš nekam na disk in samo poženeš. Radijo igra v istem vmesniku kot mp3.

dixi3 ::

Nofeardht brez zamere ampak nisem vrstice zastopil kako datoteko ali mi prosim za ZS sporocilo pustis link.
L.P.

nofeardh ::

popravljam svojo napako.....kreirati je potrebno .pls datoteko ali pa jo za željeno radijsko postajo shraniti iz shoutcast.com na SW2.

poljachina ::

Je že komu ratal usposobit airplay z tem 3.0.8 firmwareom?
Vklopim airplay in potem se nič ne zgodi. Ne na iphonu ne na ipadu ne dobim airplay ikone.
Če komu uspe, naj le pove kko je uredil zavedšno...

LP

shak ::

Žal so to sami nepotrebni popravki, če osnovne funkcije ne delajo vsaj tako kot pri prevem xtremerju. Jaz sem čiiiist razočaran.

Odzivnost dalinca je katastrofalna. Hitrost delovanja vmesnika je katastrofalna. Zdaj z novim 3.08 se ja pa pojavilo še to, da za sekundo ali dve ustavi predvajanje in potem nadaljuje.
Sam vmesnik je komaj berljiv na 42 plazmi. Fonti so tako majhni, da se moraš res precej pomatrat za branje...

Pri podnapisih pa tudi. Če on ne najde, potem ga ročno ne moreš poiskat drugje kot na USB. Torej, če film predvajaš iz NASa, potem ne moreš ročno poiskat srt fajla.

U glavnem moj star xtreamer z 2.4 firmware (sem ga downgrade-al, ker je 2.6 zmrzoval) deluje bolje. Celotno zbirko filmov je normalno predvajal, medtem ko pri SW2 sem že na nekaj starih filmov naletel, da jih ne more predvajat.

Torej osnovne funkcije produkta so slabše kot pri prvem xtremerju. Šment. Pa kupil sem ga predvsem zaradi: izboljšan bolj user friendly GUI, izboljšan daljinc, ki naj bi imel močnejši IR, podpora Gbit LAN (da ni težav pri streamingu prek mreže), izboljšane funkcije za podnapise.

Xtreamer je izjavil:

Danes so na Xtreamer forumu objavili link do nadgradnje na 3.0.8, v katerem je urejenih nekaj popravkov:

We updated the Xtreamer Sidewinder 2 to support now the IOS 5 AirPlay feature.
You will be able to enjoy IOS iPad / iPhone movie/music and photos wireless streaming.

1. New: Online Scraper for Movies.
2. New: Download Movies Subtitle.
3. Fixed: Thai subtitle.
4. Fixed: Airplay on iOS5.
5. Fixed: Disable ScreenSave on Xtreamering.
6. Fixed: If user press "Play" button on the folder, Xtreamer play all of sub-folder(Limit of depth: 5).
7. Fixed: Network Shares in Favorites.
8. Fixed: Incorrect display viewer in History category.
9. Removed: Information function and Icon on Setup Menu.
10. Function menu changes.

Download the file: http://www.megaupload.com/?d=W8FKHU8I
Unzip it
Perform firmware update from settings menu manually.

Vir: http://forum.xtreamer.net/topic/25432-x...

dsapac ::

dsapac ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204744725 (20417) bbobst
»

Medijski predvajalnik z podporo 3TB+ diski

Oddelek: Kaj kupiti
111368 (988) misek
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227554 (95226) telexdell
»

Xtreamer Prodigy (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
539114634 (60586) vozlov225
»

iXtreamer

Oddelek: Zvok in slika
304804 (3561) umexteacher

Več podobnih tem