» »

540 prostih delovnih mest in 103.831 iskalcev zaposlitve

540 prostih delovnih mest in 103.831 iskalcev zaposlitve

««
3 / 10
»»

Clubraider ::

Tody je izjavil:

Clubraider ni problema! Samo povej koga pa volit? Ta rdeče k so beli al bele k so tardeči? Une na levi al une na desni?


Dajmo priložnost tistim bolj ne tako znanim!

Pšenični ::

"Sej bo Kučan povedal že letos, da tudi Janša ni rešitev. Da je potreben "nov razmislek o prihodnosti.""

In nam seveda predstavil svojega "mesijo". Ki mu "zaupa". Rotil nas bo tud, da naj bomo srečni, saj da sreča ni, če maš službo in nek standard, ampak....izhaja iz notranjosti ..bla, bla ,bla...

V tej smeri bi bilo potem poskrbet tud za take, ki nas zadnje čase prepričujejo v tej smeri. Torej da bojo še bolj srečni, predlagam da jih razlastimo in njihovo premoženje naj prevzame država. Tako bojo brez skrbi za svoje nakradeno premoženje in "bojo lahko srečni".

Pozabil bo še omeniti, da so njegovi tovariši uničili Slovenijo do amena.

Rešitev vidim (vedno bolj) v ekstremnih ukrepih. Razmisliti je potrebno o lustraciji vsakega, ki je bil l. 91 še v kuministični partiji (al že ne vem kiri prefarbani stranki).

švrk ::

@Valvoline

Še en trollček, ki bi ukinil socialno podporo, zdesetkal javni sektor in nemara postrelil vse brezposelne. S polno ritjo je lahko srat, kaj ne valvoline. Kdo ti je zrihtal službo, mama? Pametovat in Učiti druge, kaj
naj in kaj bi lahko delali zna vsak. Vprašaj se raje ali bi ti prijel za lopato in delal cele dneve za 500EUR?

Tvoje spravljanje na tiste reveže, ki prejemajo socialno podporo je skrajno neokusno. Izpostavljaš tistih par ciganov, ki to izkoriščajo, med tem pa pozabljaš na 99% ostalih, ki komaj preživijo. Poznam kar nekaj takih ljudi
in družin, ki prejemajo podporo in verjemi, da jim ni lepo. Socialna podpora je tako mizerno majhna, da komaj preživijo, s tem, da kupujejo in jedo najcenejše izdelke, take ki jih ti nemara še probal nebi. Kje so šele ostale dobrote in "bombončki", ki so tebi samoumevni.

Drgač pa je bolano k videš 25-35 let starih moških in žensk da visijo na zavodu leta in leta brez službe in brez nobene želje po delu.Sick.


Verjemi, da se folku med 25-35 let ne da doma posedat in bi z veseljem delali, če bi le dobili primerno službo. Brez službe => no future! le kdo si tega želi.

luli ::

Đorđe je kazao :
9. Na spletu sem pogosto tarča sovražnega govora. Vsakič, ko zmanjka argumentov, je problem moj nick. V bistvu sem se že navadil, da me razni luliji pošiljajo pod Kolpo. Na žalost se ljudje še premalo zavedajo, da četudi pišejo pod psevdonimi, vsak zapis na spletu ostane večno. In čeprav se mi pregon sovražnega govora ne zdi napačna stvar, se po drugi strani bojim, da bi se zadeva res sprevrgla v omejevanje čist sprejemljivih debat, ki bi bile mogoče politično preveč konkurenčne, če me razumeš


Ne bluzi! Če sem storil kaznivo dejanje to lahko brez težav prijaviš policiji. V kolikor pa si samo užaljen pa očesniku Matthai-ju.

Stanje se pri nas ne more izboljšati.
- Dokler so financirana raznorazna FDV društva tipa spletna udba
- Dokler plačujemo urade za podnebne spremembe
- Dokler imamo državni svet, ki je sam sebi namen
- Dokler družbeno rešujemo izgube nekaterih podjetij, dobičke pa rešujejo elitneži kluba F21
- Dokler sodstvo o enakih zadevah presoja različno
- Dokler ne racionaliziramo raznoraznih služb, ki so financirane s strani države
- Dokler ...

Pokojninsko reformo sicer podpiram, vendar na volitve ne grem, dokler se ne bodo začele reševati zgoraj omenjene zadeve. Nihče me ne more prepričati, da podprem reformo, ki bi le za nekaj let podaljšala trenutno stanje.

djordjevic ::

Mah, kaj se bom ukvarjal s takimi ... Kot rečeno, sem že vajen. Če pa se tebi zdi, da si super faca, ker z neargumentiranim žaljenjem zdraviš svoje komplekse - go ahead. Be my guest. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

samo eni tu ste res debili. Ukinili bi socialno podporo, in to je tista bistvena rešitev, bravo!

Sicer človek ne bi rekel, da so ljudje res lenuhi, samo 103.000 ljudi na cesti, in 540 služb, in vprašanje kakšne službe to so, jah potem je zavod edina izbira.

Vsi, ki govorite koliko je dela, ste res tepci, ja. Delo je, samo si suženj, vprašanje je ali ti plačujejo prispevke, je plača redna, če ni bolj, mogoče bo mogoče ne bo.

Da o sužnjih pri naših gradbincih ne govorimo.

In preden da zopet kakšen idiot spet idejo o ukinivi sociali, mu svetujem naj pobere najprej kakšen del pri zidarji, tovšakovi, in še kakšnem voluharju, pa bo za vse dovolj, še več, še celo delovna mesta in kakšno podjetje lahko naredimo.

Slovenija nima, cilja, nima vizije nima nič. Enako kot vsa ostalo Evropa.


"Stanje se pri nas ne more izboljšati.
- Dokler so financirana raznorazna FDV društva tipa spletna udba
- Dokler plačujemo urade za podnebne spremembe
- Dokler imamo državni svet, ki je sam sebi namen
- Dokler družbeno rešujemo izgube nekaterih podjetij, dobičke pa rešujejo elitneži kluba F21
- Dokler sodstvo o enakih zadevah presoja različno
- Dokler ne racionaliziramo raznoraznih služb, ki so financirane s strani države
- Dokler ..."

Se podpišem, zidar bo šel sedaj v stečaj, in zopet odprl svoje podjetje, ter "čist" začel graditi posle v Rusiji! Ponekod je vsaj zakonodaja takšna da ko propadeš si gotov, ne pa tu jebanje ljudi v glavo. Potem pa še tu slišiš glave koliko delovnih mest je na voljo...Ja če delaš v javni upravi potem res lahko govoriš da je dovolj služb...

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

JSt bi pa takole naredil. Vsem državljanom dodatno rento 500EUR na mesec.

Od kje denar? JA na puf, tko kot se že vse dela.

Kaj pa pol? Baaaailooooout.


ITak gre vse down under, naj gre čim prej, in imejmo še mi kaj od tega. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Valvoline ::

švrk je izjavil:

@Valvoline

Še en trollček, ki bi ukinil socialno podporo, zdesetkal javni sektor in nemara postrelil vse brezposelne. S polno ritjo je lahko srat, kaj ne valvoline. Kdo ti je zrihtal službo, mama? Pametovat in Učiti druge, kaj
naj in kaj bi lahko delali zna vsak. Vprašaj se raje ali bi ti prijel za lopato in delal cele dneve za 500EUR?

Tvoje spravljanje na tiste reveže, ki prejemajo socialno podporo je skrajno neokusno. Izpostavljaš tistih par ciganov, ki to izkoriščajo, med tem pa pozabljaš na 99% ostalih, ki komaj preživijo. Poznam kar nekaj takih ljudi
in družin, ki prejemajo podporo in verjemi, da jim ni lepo. Socialna podpora je tako mizerno majhna, da komaj preživijo, s tem, da kupujejo in jedo najcenejše izdelke, take ki jih ti nemara še probal nebi. Kje so šele ostale dobrote in "bombončki", ki so tebi samoumevni.

Drgač pa je bolano k videš 25-35 let starih moških in žensk da visijo na zavodu leta in leta brez službe in brez nobene želje po delu.Sick.


Verjemi, da se folku med 25-35 let ne da doma posedat in bi z veseljem delali, če bi le dobili primerno službo. Brez službe => no future! le kdo si tega želi.

Služb sem ze 7 ali 8 zamenjal,pr 17tih letih delal sem tudi v gradbeništvu pol leta nobenega dela se ne izogibam.Trenutno zaslužim 800-900e na mesec,in če ne bi blo druga bi pravtako za 500e šel delat in ne po cele dneve kofetkal.Argument ti je katastrofalen,standardno parazitsko nakladanje-ne grem delat za 500e,raje 250 socijalke ane.Jaz bom pa iz svoje plače lenuhe financiral ki nočejo delat za 500e?Lepo.Če ukinemo socijalnega nadomestila tistih 500e plače bo kar naenkrat postalo ZELOOO privlačnih.Ja,verjel ti ali ne lenoba je velik problem še posebej pr mladih,enostavno nekateri nočejo nič delat,tu je še socijalna podpora da lenobe dodatno opraviči.In še vedno trdim da je 80-90% prejemnikov socijalke izkoriščevalcev sistema.Po pisanju sklepam da si ti tut med njimi.

kmetek ::

zee je izjavil:

- dokler se podjetjem tipa SCT in Vegrad ne bo poslalo metka med oci
- dokler se ne bodo znizali davki, s cimer bo nase gospodarstvo postalo bolj konkurencno


+ dokler se narod ne upre, in kakega na giljo.

Ramon dekers ::

Valvoline ti si res trolcek? Kje hudica pa je tak biznis da vse cveti? Tudi jaz sem pri 17 delal v gradbenistvu in ves kaj? Bilo je super. Placa mizerna, samo zame ki sem hodil se v solo dovolj, valvoline sedaj so drugacni casi, tisto je bil socializem! Res ste eni bedaki? Kje so vsa delovna mesta ki bi jih zafilali ce bi pobrali socialo? Jih ne vidim. Ce bi prislo do revolta bi zopet revcki naj. Zakaj? Zaradi trolcko tipa valvoline. Bavcarji in kresalke pa bi se smejali na kajmanskih. Zgodovina se ponavlja

aja se to ce ukines socialo bo vojna, ker dela valvoline tudi za 500e ni! Ce vidis oglas se ne pomeni da delo dejansko je.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Valvoline ::

Ramon dekers je izjavil:

Valvoline ti si res trolcek? Kje hudica pa je tak biznis da vse cveti? Tudi jaz sem pri 17 delal v gradbenistvu in ves kaj? Bilo je super. Placa mizerna, samo zame ki sem hodil se v solo dovolj, valvoline sedaj so drugacni casi, tisto je bil socializem! Res ste eni bedaki? Kje so vsa delovna mesta ki bi jih zafilali ce bi pobrali socialo? Jih ne vidim. Ce bi prislo do revolta bi zopet revcki naj. Zakaj? Zaradi trolcko tipa valvoline. Bavcarji in kresalke pa bi se smejali na kajmanskih. Zgodovina se ponavlja

aja se to ce ukines socialo bo vojna, ker dela valvoline tudi za 500e ni! Ce vidis oglas se ne pomeni da delo dejansko je.

Tujce domov poslat pa bo dost dela,seveda za tiste ki hočejo delat.takih je pa izredno malo.
Tajkunčki in raznorazni turbokapitalisti so zgodba zase,z lenobo nobene povezave.
Pravzaprav še zdaj v SLo dela ziher 50.000+ folka za 500e in manj na mesec,zakaj bi zaboga se oni zajebaval.Vsi odpoved in jutri na zavodu po socijalko,jebeš šiht.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Ti si defekt valvoline! Ce mislis da je lepo ziveti z 229e kolikor jih ze dobijo na mesec se motis! Sam grem raje ropat ce ostanem brez dela kot dobivam to mizerijo! Sicer pa govoris paradoks. Kaj so tujci krivi? Oni so povecini v gradbenistu pa delajo zastonj. Se zdaj mi nish odgovoril kje je toliko delovnih mest. Mi poves poznam nekaj oseb ki bi delale pod pogojem da je plac in po moznosti redna. Ce odgovora nimas lahko utihnes, saj zivis v drugi sloveniji kot ostali, ali pa ti manjka izobrazba. Saj ves kmetje in oblast so najprej pametne dali na vile, ces da so carovniki, in tako obdrzali oblast, kmetje pa so dobili zadovoljstvo, in delali dalje! Ocitno ti spadas med kmete!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Valvoline ::

http://24ur.com/novice/slovenija/brezpo...
Tu si preber par postov oseb ki delajo pr zaposlitvenih agencijah,pa poste privatnikov ki iščejo delavce. Razsvetlitev.
Lenuhov je preveč,socijalna podpora tega močno vzpodbuja.
btw v Slo je l.08,09 se men zdi blo zaposlenih glih tm nekje 90-100.000 tujcev,pa da ne boš mislu da delajo sam v gradbeništvu,počas jih bo več k domače delavce tut po tovarnah.
Lep primer je revoz,kjer je več kot polovica zaposlenih tujcev,plače dokaj solidne,domacih delavcev ne dobijo? Pa mamo 100.000+ dela žejnih? Ne me narobe razumet da je zaposlovanje tujcev slabo,pravzaprav je odlično za ekonomijo,ampak le v primeru če bi res domače delovne sile primanjkovalo,tko k je zdaj situacija,iz domačega folka se ustvarjajo lenuhi in paraziti,forsira se zaposlovanje tujcev za mizerne plače.Tujci so tut en izmed glavnih razlogov da so plače katastrofalne,še posebej v gradbeništvu. Rdečekmerska oblast pa tole velikosrčno pozdravlja.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Lep primer je revoz,kjer je več kot polovica zaposlenih tujcev,plače dokaj solidne,domacih delavcev ne dobijo?


Ne, ne dobijo jih. Par let nazaj, ko so odpirali neko novo linijo so imeli konkretno akcijo iskanja delavcev. Solidna plača, urejen prevoz z avtobusom, zanesljiva služba... Iz nešega kraja se je prijavilo manj kot 10 ljudi, ker je do NM pač 1 ura vožnje.

Očitno niso dobili delavcev in so morali zaposliti tujce. Primer ni osamljen.

Valvoline ::

IceIceBaby je izjavil:

Lep primer je revoz,kjer je več kot polovica zaposlenih tujcev,plače dokaj solidne,domacih delavcev ne dobijo?


Ne, ne dobijo jih. Par let nazaj, ko so odpirali neko novo linijo so imeli konkretno akcijo iskanja delavcev. Solidna plača, urejen prevoz z avtobusom, zanesljiva služba... Iz nešega kraja se je prijavilo manj kot 10 ljudi, ker je do NM pač 1 ura vožnje.

Očitno niso dobili delavcev in so morali zaposliti tujce. Primer ni osamljen.

Domači delavci nočejo delat,češ služba predaleč,nočejo 3 ali 4 izmenskega šihta,nočejo imet umazanih rok,nočejo delo med vikendi,oz nekaterih delo in služba SPLOH ne zanima....
Zdj pa na drugo stran delodajalci:.... pa ko vas jebe grem do lokalnega *rent a bosanac* bossa in si najamem delovce za pol nižjo plačo pa še nobenih obveznosti na glavo ne bom imel hura,pa še regres in božička ne rabim plačevat....
Kruto,ampak takšno je dejansko stanje na trgu dela.

Zgodovina sprememb…

švrk ::

@Valvoline

Ti sploh veš kaj je to socialna podpora in pod kakšnim pogojem jo dobiš? Očitno ne, sicer ne bi pisal takih "post hoc, ergo propter hoc", "ad ignorantiam", "straw man"... traparij. očitno ni naključje, da je tvoj naziv "persona rudis".

Trenutno zaslužim 800-900e na mesec,in če ne bi blo druga bi pravtako za 500e šel delat in ne po cele dneve kofetkal.


Zakaj pa delaš za 800EUR, pusti šiht in si zrihtaj socialno, pa boš videl kako boš potem kofetkal z 200EUR na mesec. Socialno podporo dobijo tisti, ki nimajo rednih prihodkov, delnic in drugega vrednega premoženja. Skratka nimajo nič
in bi brez podpore crknili od lahkote. Zato pa imamo državo, da poskrbi za socialno varnost. Z ukinitvijo socialne lahko ukinimo državo, ker jo potem niti ne rabimo. Kaj pa je država in zakaj jo imamo? Očitno tvoji pogledi in razgledanost ne sežejo dlje od gostilniškega nivoja.

Valvoline ::

Smejal se boš čeb vedel kok je mladine zadovoljnih z 250e na mesec,celo takšni ki še svoje froce šlepajo poleg.Prav neverjetno.Seveda pr 30-35 let starosti čakajo na starše da pokrijejo finančno *luknjo*. Dab se zaposlili pa nikakor ne. Osebno poznam par pr 30tih,otroka zraven,oba brez službe pa se jima jebe za vse.Ogabno.

Ramon dekers ::

Glej valvoline ce vidis ekstreme je to tvoj problem! Ni pa 100k ljudi ki si zeli biti z 200e. Ne bluzi no! Verjetno so oni krivi za vse to sranje ki se dogaja. Daj vbij si to v tvoj pisker ze! Cigani niso nikoli delali in nikoli ne bodo pa dobivajo hise in parcele. Tisti slovenci ki pa dobivajo pomoc ne smejo imeti nicesar, ce ne drugje se jim to odbije od dediscine. Dajmo narest evgenizem, krivi so butasti ljudje, ki privlecejo butaste otroke na svet in nic ne delajo. Valvoline ti res nimas vseh pik, ce sedis za tekocim trakom in imas biznis se ne pomeni da si boga za j.. Prijel. Ne zaves se da si jutri lahko brez dela.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

D3m ::

Saj je omenil, v primeru, da bi ostal brez dela bi šel delat za 500EUR na mesec.
Samo prilagodil bi se.
|HP EliteBook|R5 6650U|

švrk ::

@Valvoline

Smejal se boš čeb vedel kok je mladine zadovoljnih z 250e na mesec


Keč je v tem, da če živijo pri starših ne dobijo 250EUR ampak krepko manj. Če živiš v lastnem gospodinjstvu v hiši svojih staršev dobiš 160EUR podpore. S 160EUR je težko preživet pa če tudi starši pokrijejo stroške bivanja. Ti pa praviš, da so ti ljudje leni in raje vlečejo socialno? lol:). Kaj si pa lahko privoščiš za ta denar? Enkrat tankaš, plačaš mobi in greš parkrat na kafe, pa če za vse ostalo starši poskrbijo.
Ja Valvoline te ljudje ne uživajo, amapak so prikrajšani za marsikaj, tako da mi tehle buč o lenobi ne boš prodal.

Seveda pr 30-35 let starosti čakajo na starše da pokrijejo finančno *luknjo*


In kaj imaš ti s tem oz. država, če starši finančno podpirajo svoje otroke? S to izjavo tudi sam priznaš, da kljub socialni podpori potrebujejo nekoga, da jim pokrije finančne luknje, potemtakem jim res ne gre dobro, mar ne?

Osebno poznam par pr 30tih,otroka zraven,oba brez službe pa se jima jebe za vse.Ogabno.


Pa če tudi poznaš par osebkov, ki niso odgovorni, to nikakor ne pomeni,da to velja za ostalih 99,99%.
Ogabno je tvoje posploševanje in prezir, do socialno ogroženih ljudi.

D3m ::

No, mal čudno vse skup. Tudi jaz poznam precej ljudi, ki nočejo delat in raje živijo od socialne. Valvolin, da nisi iz mojega konca doma. xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

nevone ::

Ja Valvoline te ljudje ne uživajo, amapak so prikrajšani za marsikaj, tako da mi tehle buč o lenobi ne boš prodal.


Seveda so prikrajšani, ampak kaj bi pa ti naredil z ljudmi, ki v državno blagajno nič ne prispevajo, ne bi pa bili radi prikrajšani pri jemanju iz te vreče?

Kako misliš, da je ta problem sploh rešljiv drugače, da če nič ne prispevaš, da pač tudi malo dobiš.

Pri nas je miselnost pač takšna, da karkoli pa že ne bom delal za denar, potem raje ne delam nič, in jamram, kako sem prikrajšan, ker drugi premalo naredijo zame.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

49106 ::

Logika v tej državi: Brezveze delat za 500eu, če dobim 220 eu sociale, pa še frj sm cel dan.

švrk ::

Seveda so prikrajšani, ampak kaj bi pa ti naredil z ljudmi, ki v državno blagajno nič ne prispevajo, ne bi pa bili radi prikrajšani pri jemanju iz te vreče?

Kako misliš, da je ta problem sploh rešljiv drugače, da če nič ne prispevaš, da pač tudi malo dobiš.

Pri nas je miselnost pač takšna, da karkoli pa že ne bom delal za denar, potem raje ne delam nič, in jamram, kako sem prikrajšan, ker drugi premalo naredijo zame.


Moji komentarji so bili replika poziciji, ki jo zastopa Valvoline. Vse kar sem hotel izpostavit je to, da ne gre za nek luksuz kot trdi on. Moje stališče ni, da bi morali dobiti več in ja, če ne delaš si prikrajšan za marsikaj, kar je tudi logično.
Potrebno se je zavedati, da je v marsikaterem primeru sistem tisti glavni krivec, ki ljudi potiska ob sam rob preživetja. Obsojati in označiti te ljudi za lenuhe in izkoriščevalce se mi zdi skrajno neokusno.

djordjevic ::

Mene pa moti dejstvo, da se mnogi vse prehitro 'obešajo' na 'pokvarjen, krivičen' sistem. Pri taistih pogrešam tudi malo več samoiniciativnosti. Oboje je kajpak posledica država-kikla-mentalitete, žal.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

cudno po vasi logiki se potem najbolj splaca krast.oropas bencinsko dobis 30k.gres sedet za 5 let in to zastonj.to je to.se potem ne splaca raje krasti!ne recem da bi blo delovnih mest na tisoce ampak jih ni, in to vasi piskri trapasti ne dojamejo.valvolin ko bo na voljo 50k delovnih mest potem lahko recem da so ti ljudje leni.do takrat pa nimas pravice taksnih idiotizmov spuscat, ce si ti oh in sploh ker imas delo in borih 800e se ne pomeni da ostali ki nimajo sluzb nocejo delat.pa povejte mi tepci kje je toliko delovnih mest?vsi trobite delo je.kje?govorim o delu s placo.

49106 ::

Delovnih mest, kjer ne boš zaslužil svoje plače skorajda ni več. Nihče pa ne bo šel v minus zaradi tebe. Tako da ja, DELO JE, LE DA JE POTREBNO DELATI.

Ramon dekers ::

uf super z optimizmo naprej, pa ceprav v prepad. Daj ne bluzi, da delo je?mi poves tocno kje?v grdbenistvu?mogoce podizvajalci v gradbenistvu?sploh ves koliko delavcev ni prejelo ze vec plac ti oziroma vi pa trobite koliko dela je?Mi zaupas kje delas?v j.u. mogoce? Mi hoces povedati da so ti delavci greli riti, in jim zaradi tega niso dali plac?Mogoce je to razlog da gredo vse firme sedaj v stecaj.Ja delavci so leni!

djordjevic ::

Pa, pi*da, no. Kaj res eni vidite samo delo ali v gradbeništvu ali v javni upravi? Kaj pa vse ostalo vmes?
No grave is deep enough to keep us in chains.

49106 ::

Kdo pa pravi da moraš delati v gradbeništvu, oz. da lahko opravljaš en poklic do konca penzije? V življenju je treba delati marsikaj, če želiš uspeti seveda. Če pa se ti tega ne da, pa brezveze jokaš ker te je povozil čas.

švrk ::

Mene pa moti dejstvo, da se mnogi vse prehitro 'obešajo' na 'pokvarjen, krivičen' sistem.


Ne gre za obešanje na pokvarjen krivičen sistem. Realno poglej npr; šolski sistem, ki je totalno zgrešen. Zakaj vsako leto razpišejo na tisoč mest za ekonomiste, pravnike, arheologe itd., če je na trgu presežek po tem kadru?
Sedaj pa poglej npr; enega pravnika, ki 5 let gara na faksu in v študij vloži tisoče evrov, potem pa se znajde na zavodu za zaposlovanje. Nato, pa ga Valvoline in njemu podobni označijo za lenuha ker noče prijeti za lopato in delati posel za katerega rabiš 6 razredov osnovne šole.
V tem primeru, ki ni osamljen jst vidim problem v sistemu.

49106 ::

In kdo mu je kriv da je končal faks s katerim ne more najti zaposlitve? Kdo ga je prisilil da se na ta faks vpiše?

Moj stari je bil profesor 10 let, pa je vseeno moral poprijeti za lopato. Če bi bilo to danes, bi se mogoče pritoževal po forumih :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

djordjevic ::

Me je že Messiah prehitel.
No grave is deep enough to keep us in chains.

nevone ::

Nihče pa ne bo šel v minus zaradi tebe.


Gre pa zato potem država in z njo mi vsi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Vajenc ::

Problem v naši državi je, da vsi nekaj jamramo. Stari nočejo delati čez 60, mladi bi cenejše bone, zaposleni v JS so šokirani nad 5-6 urnim delom v 8 urnem delavniku, v zasebnem sektorju se pritožujejo, ker si domišljajo, da v JS nič ne delajo, večina z dohodki manjšimi od 2k € se pritožuje nad svinjsko višjimi plačami in nagradami direktorjev (med te nergače spadam tudi sam), beli se pritožujejo nad neizvedeno lustracijo, rdeči se pritožujejo nad razkrivanjem morilskih jam in celo majhni otroci se pritožujejo ker imajo še vedno zastarel PS2?!

V resnici nam še zdaleč ne gre tako slabo. Tisti na sociali živijo približno tako kot nas je večina živela pred 25+ leti. Ostali pa si lahko privoščimo večino smiselnih stvari, ki so nam na razpolgo.

Smešno je tudi to, kako besno nekateri stresate svoj gnev na like kot so Zidar ali Kučan, čeprav nimate pojma kaj sploh ti liki pomenijo. Kučan nas je uspešno vodil na "makedamu" po osamosvojitvi in uspešno prepričeval mednarodno skupnost za priznanje Slovenije kot države. Možakar(ček) je tako politično sposoben, da je celo v penziji večja avtoriteta od večine današnjih politikov. Tadesni ga celo tako zelo cenijo, da mu pripisujejo nepojasnene bajeslovne sposobnosti. Zidar pa je živa legenda, ki je poskrbel, da so se prihodki (preplačanih) državnih cest porazdelili med več slovenskih gradbenih podjetij. Če zrihta še rešilni posel v Rusiji pa mu dejansko oprostim vse grehe in podpišem peticijo za postavitev kipa njemu v čast. Brez sarkazma, čisto zares! Vprašajte zaposlene v SCT, ki so pod Zidarjem že 30+ let kaj si mislijo o njem, pa boste videli kaj pomeni pripadnost firmi, četudi njihovi bagri samevajo na gradbiščih, ker firma nima denarja niti za nafto.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Ramon dekers ::

švrk je izjavil:

Mene pa moti dejstvo, da se mnogi vse prehitro 'obešajo' na 'pokvarjen, krivičen' sistem.


Ne gre za obešanje na pokvarjen krivičen sistem. Realno poglej npr; šolski sistem, ki je totalno zgrešen. Zakaj vsako leto razpišejo na tisoč mest za ekonomiste, pravnike, arheologe itd., če je na trgu presežek po tem kadru?
Sedaj pa poglej npr; enega pravnika, ki 5 let gara na faksu in v študij vloži tisoče evrov, potem pa se znajde na zavodu za zaposlovanje. Nato, pa ga Valvoline in njemu podobni označijo za lenuha ker noče prijeti za lopato in delati posel za katerega rabiš 6 razredov osnovne šole.
V tem primeru, ki ni osamljen jst vidim problem v sistemu.



se popolnoma strinjam! Nihče tu ne ve koliko truda je potrebno vložiti v pravni faks + denarja. Ok drugo je če greš še na erazmus in delaš izpite s seminarji, ko imaš pa knjige +1000 strani plus...Jah... No sem prepričan da pravnega faks valvoline in podobni niso sposobni dokončati, niti prvega letnika ne. Zakaj, so šli študirat to? Ker so videli možnost napredka mogoče? Kaj pa če bi šli študirat biologijo, kemijo?kaj potem, je tu zaposlitev na pretek, imamo kakšne velike znastveno raziskovalne laboratorije, industrijo, ki stoji v vrsti in čaka? Ja mogoče v tujini, kjer ti firma dejansko da denar da študiraš to!


In še nekaj ni vse v gradbeništvu, samo eni bedaki tu tako veselo omenjate lopate, in kako super veliko dela je z lopatami.


No sem med počitnicami iskal delo v lokalu, me je pič... poklicala na razgovor, kjer mi je po telefonu rekla da je delo sigurno prosto, pridem tja mi pa reče je zasedeno. In to delajo, dajejo razpise, dela pa že dolgo ni več.

Pa mi povejte klje hudča je delo? Saj to vas sprašujem? Trgovina, kmetijstvo kakšne storitve kaj še? Varnostne službe no go... Vem iz izkušenj. Povejte vi meni kje delo je, sam sem povedal kje ga sigurno ni. Sicer je pa vse prepleteno z građevinstvom.

Ramon dekers ::

Vajenc je izjavil:

Problem v naši državi je, da vsi nekaj jamramo. Stari nočejo delati čez 60, mladi bi cenejše bone, zaposleni v JS so šokirani nad 5-6 urnim delom v 8 urnem delavniku, v zasebnem sektorju se pritožujejo, ker si domišljajo, da v JS nič ne delajo, večina z dohodki manjšimi od 2k € se pritožuje nad svinjsko višjimi plačami in nagradami direktorjev (med te nergače spadam tudi sam), beli se pritožujejo nad neizvedeno lustracijo, rdeči se pritožujejo nad razkrivanjem morilskih jam in celo majhni otroci se pritožujejo ker imajo še vedno zastarel PS2?!

V resnici nam še zdaleč ne gre tako slabo. Tisti na sociali živijo približno tako kot nas je večina živela pred 25+ leti. Ostali pa si lahko privoščimo večino smiselnih stvari, ki so nam na razpolgo.

Smešno je tudi to, kako besno nekateri stresate svoj gnev na like kot so Zidar ali Kučan, čeprav nimate pojma kaj sploh ti liki pomenijo. Kučan nas je uspešno vodil na "makedamu" po osamosvojitvi in uspešno prepričeval mednarodno skupnost za priznanje Slovenije kot države. Možakar(ček) je tako politično sposoben, da je celo v penziji večja avtoriteta od večine današnjih politikov. Tadesni ga celo tako zelo cenijo, da mu pripisujejo nepojasnene bajeslovne sposobnosti. Zidar pa je živa legenda, ki je poskrbel, da so se prihodki (preplačanih) državnih cest porazdelili med več slovenskih gradbenih podjetij. Če zrihta še rešilni posel v Rusiji pa mu dejansko oprostim vse grehe in podpišem peticijo za postavitev kipa njemu v čast. Brez sarkazma, čisto zares! Vprašajte zaposlene v SCT, ki so pod Zidarjem že 30+ let kaj si mislijo o njem, pa boste videli kaj pomeni pripadnost firmi, četudi njihovi bagri samevajo na gradbiščih, ker firma nima denarja niti za nafto.



kje si ti to zgodbico prebral? Vrni se nazaj v j.s:DTam bodo poslušali tvoje bedarije. Kučan nas je pripeljal kam? Smo država brez nadzora, divji zahod, inšpekcij ni...In ti tu trobiš kako uspešno je vse vodil kučan. Takih idiotov kot si ti pa res ne vidiš, kakšne bedarij to pišeš. Zidar bo za svojo ritko poskrbel, poskrbel bo tudi stečaj SCT-ja ga na novo odprl banke in upniki bodo pa jebal ježa. Pa kje ti živiš? SI padel s postelje?

49106 ::

nevone je izjavil:

Nihče pa ne bo šel v minus zaradi tebe.


Gre pa zato potem država in z njo mi vsi.

o+ nevone


Torej je na državi, da poskrbi za nova zaposlovanja, ki se bodo izplačala tudi podjetjem. To se doseže tako, da naredijo Slovenijo primerno za vlaganja. Jaz sem prepričan, da bi tudi marsikater Slovenec investiral, a se mu to preprosto ne izplača. Moraš biti 100% da bo zadeva stekla kot mora. zaslužka ti pobere država, torej dobesedno invistiraš svoj denar(ki pride v takih časih še kako prav) za državo.

Valvoline ::

švrk je izjavil:

Mene pa moti dejstvo, da se mnogi vse prehitro 'obešajo' na 'pokvarjen, krivičen' sistem.


Ne gre za obešanje na pokvarjen krivičen sistem. Realno poglej npr; šolski sistem, ki je totalno zgrešen. Zakaj vsako leto razpišejo na tisoč mest za ekonomiste, pravnike, arheologe itd., če je na trgu presežek po tem kadru?
Sedaj pa poglej npr; enega pravnika, ki 5 let gara na faksu in v študij vloži tisoče evrov, potem pa se znajde na zavodu za zaposlovanje. Nato, pa ga Valvoline in njemu podobni označijo za lenuha ker noče prijeti za lopato in delati posel za katerega rabiš 6 razredov osnovne šole.
V tem primeru, ki ni osamljen jst vidim problem v sistemu.

Taglavni problem zakaj folk vedno rine v rdećekmerske kolhozne fakultete so neupravičeno umetno napihnjene plače v javnem sektorju.
Enostavno kretenizem je da je povprečna plača državnega parazita (pa magar končal 5 faxov družbeno nekoristnih seveda)ki ne ustvarja nobene dodane vrednosti 30% višja kot povprečna delavska ker se dodana vrednost za vse ustvarja. No komunajzarske fešte bo kmalu konec.Kolo se obrača. Moto Slovenistana: hočem bit državni parazit nas bo vse spravlo na kant.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Delo je treba organizirat. Bilo smo navajeni da ga organizira Partija, zdaj to pričakujemo od države. Težko bomo na ta način preprečili še večje sranje.

Organizirat delo in tvegat da te linčajo, če se ti pri tem kaj zalomi, jih je pa tudi pripravljenih vedno manj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Ramon dekers ::

Valvoline je izjavil:

švrk je izjavil:

Mene pa moti dejstvo, da se mnogi vse prehitro 'obešajo' na 'pokvarjen, krivičen' sistem.


Ne gre za obešanje na pokvarjen krivičen sistem. Realno poglej npr; šolski sistem, ki je totalno zgrešen. Zakaj vsako leto razpišejo na tisoč mest za ekonomiste, pravnike, arheologe itd., če je na trgu presežek po tem kadru?
Sedaj pa poglej npr; enega pravnika, ki 5 let gara na faksu in v študij vloži tisoče evrov, potem pa se znajde na zavodu za zaposlovanje. Nato, pa ga Valvoline in njemu podobni označijo za lenuha ker noče prijeti za lopato in delati posel za katerega rabiš 6 razredov osnovne šole.
V tem primeru, ki ni osamljen jst vidim problem v sistemu.

Taglavni problem zakaj folk vedno rine v rdećekmerske kolhozne fakultete so neupravičeno umetno napihnjene plače v javnem sektorju.
Enostavno kretenizem je da je povprečna plača državnega parazita (pa magar končal 5 faxov družbeno nekoristnih seveda)ki ne ustvarja nobene dodane vrednosti 30% višja kot povprečna delavska ker se dodana vrednost za vse ustvarja. No komunajzarske fešte bo kmalu konec.Kolo se obrača.



si mi odgovoril na vprašanje, kje drugje je toliko delovnih mest? IN zakj nebi, šli v šole če se da? V zda brez skrbi ne morej v šole? Si fovš ljudem ki so doštudirali in čakajo šanse da dobijo boljšo zaposlitev, sam pa si bil komaj sposoben srednjo spacat?

Valvoline ::

Računi za komunajzarske KGB-UDBA orgije šele prihajajo.

@moris..... sm ti že 100x povedal,tujce vn pospravit pa bo dovolj dela.
btw za 400-500e plače te skoraj vsak privatnik takoj zaposli,pa magar tekel okol tovarne in zalival rože.

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Valvoline je izjavil:

švrk je izjavil:

@Valvoline

Še en trollček, ki bi ukinil socialno podporo, zdesetkal javni sektor in nemara postrelil vse brezposelne. S polno ritjo je lahko srat, kaj ne valvoline. Kdo ti je zrihtal službo, mama? Pametovat in Učiti druge, kaj
naj in kaj bi lahko delali zna vsak. Vprašaj se raje ali bi ti prijel za lopato in delal cele dneve za 500EUR?

Tvoje spravljanje na tiste reveže, ki prejemajo socialno podporo je skrajno neokusno. Izpostavljaš tistih par ciganov, ki to izkoriščajo, med tem pa pozabljaš na 99% ostalih, ki komaj preživijo. Poznam kar nekaj takih ljudi
in družin, ki prejemajo podporo in verjemi, da jim ni lepo. Socialna podpora je tako mizerno majhna, da komaj preživijo, s tem, da kupujejo in jedo najcenejše izdelke, take ki jih ti nemara še probal nebi. Kje so šele ostale dobrote in "bombončki", ki so tebi samoumevni.

Drgač pa je bolano k videš 25-35 let starih moških in žensk da visijo na zavodu leta in leta brez službe in brez nobene želje po delu.Sick.


Verjemi, da se folku med 25-35 let ne da doma posedat in bi z veseljem delali, če bi le dobili primerno službo. Brez službe => no future! le kdo si tega želi.

Služb sem ze 7 ali 8 zamenjal,pr 17tih letih delal sem tudi v gradbeništvu pol leta nobenega dela se ne izogibam.Trenutno zaslužim 800-900e na mesec,in če ne bi blo druga bi pravtako za 500e šel delat in ne po cele dneve kofetkal.Argument ti je katastrofalen,standardno parazitsko nakladanje-ne grem delat za 500e,raje 250 socijalke ane.Jaz bom pa iz svoje plače lenuhe financiral ki nočejo delat za 500e?Lepo.Če ukinemo socijalnega nadomestila tistih 500e plače bo kar naenkrat postalo ZELOOO privlačnih.Ja,verjel ti ali ne lenoba je velik problem še posebej pr mladih,enostavno nekateri nočejo nič delat,tu je še socijalna podpora da lenobe dodatno opraviči.In še vedno trdim da je 80-90% prejemnikov socijalke izkoriščevalcev sistema.Po pisanju sklepam da si ti tut med njimi.


Žalostno ampak res, raje imam len folk kot finančno obupan. Obupani ljudje brez denarja se bojo obrnili na kriminal za se preživet.
Kriminal pa zahteva dodatne finance za držat pod kontrolo in ti zmanjša kvaliteto življenja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Ramon dekers ::

Valvoline je izjavil:

Računi za komunajzarske KGB-UDBA orgije šele prihajajo.

@moris..... sm ti že 100x povedal,tujce vn pospravit pa bo dovolj dela.
btw za 400-500e plače te skoraj vsak privatnik takoj zaposli,pa magar tekel okol tovarne in zalival rože.



komu? navadnim ljudem? Tisti ki so vse to zakuhali bodo brez skrbi pobegnili. Ne razmišljaj da bo koga kaj doletelo ker ga ne bo. Še nikoli v zgodovini glavni krivci niso bili obsojeni za nič. Nastradala bo raja, tebi podobni ljudje, z 800€ plače. Potem lahko v parlament kakšno kocko vržeš!

Valvoline ::

Valvoline je izjavil:

Računi za komunajzarske KGB-UDBA orgije šele prihajajo.

@moris..... sm ti že 100x povedal,tujce vn pospravit pa bo dovolj dela.
btw za 400-500e plače te skoraj vsak privatnik takoj zaposli,pa magar tekel okol tovarne in zalival rože.

p.s.
Študiranim k so v gospodarstvu nekaj naredil kapo dol,privoščim uspeha in čimvišje plače.
Državnim parazitom v javnem sektorju k keširajo le na podlago papirja delajo pa nič samo brco v rit. takih ne rabimo.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Valvoline je izjavil:

Računi za komunajzarske KGB-UDBA orgije šele prihajajo.

@moris..... sm ti že 100x povedal,tujce vn pospravit pa bo dovolj dela.
btw za 400-500e plače te skoraj vsak privatnik takoj zaposli,pa magar tekel okol tovarne in zalival rože.



daj mi naslove teh privatnikov, okolica lj. poznam par ljudi ki bi delalo.

darkolord ::

Kučan nas je pripeljal kam? Smo država brez nadzora, divji zahod, inšpekcij ni...
No, gremo pa tkole pogledat (BDP na prebivalca):

- Slovenia 23,008
- Croatia 13,527
- Montenegro 6,204
- Serbia 5,262

Zgodovina sprememb…

pol3ni ::

Malo spremljam to debato pa se bom še jaz malo vključil. Delam v podjetju kjer nas je nekaj čez 1000 zaposlenih. Delamo večimoma za avtomobilsko ind. Zadnje leto je v podjetju min. 200 na novo zaposlenih samo zanimivo da praktično ni slovenca. Vsi so iz nekdanje nam skupne države. Podjetje jih pač zaposluje preko raznih agencij. Seveda vse na račun povečanje dobička. Delajo po 12 ur dnevno, nimajo dopusta, in nobenih pravic. Če se zopet pojavi kriza jih bojo pač samo poslali nazaj preko kolpe in za njih je zadeva končana.
Tako da dokler bo država dopuščala tako svinjarijo glede zaposlovanja tujcev verjetno ne bo nič boljše. Naj jih zaposlijo pod istimi pogoji kot zaposlijo nas pa bomo videli koliko tujcev bojo še zaposlovali.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Vajenc ::

Moris> Smo država brez nadzora, divji zahod, inšpekcij ni...In ti tu trobiš kako uspešno je vse vodil kučan.

To seveda ni povsem res, ampak, a ti ločiš med "smo država" in "kako uspešno je vodil". Seveda so bile tudi lumparije in neumnosti, vendar izvedene dovolj profesionalno, da takšni klukci kot si ti v blaženi nevednosti niso doživljali infarktov. Danes se pa čudiš svoji omejenosti in zamujenim priložnostim ter obtožuješ bajeslovne lastnosti našega prvega predsednika in najuspešnejšega managerja kar ga je (do sedaj) sproducirala Slovenija.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Valvoline ::

ABX je izjavil:

Valvoline je izjavil:

švrk je izjavil:

@Valvoline

Še en trollček, ki bi ukinil socialno podporo, zdesetkal javni sektor in nemara postrelil vse brezposelne. S polno ritjo je lahko srat, kaj ne valvoline. Kdo ti je zrihtal službo, mama? Pametovat in Učiti druge, kaj
naj in kaj bi lahko delali zna vsak. Vprašaj se raje ali bi ti prijel za lopato in delal cele dneve za 500EUR?

Tvoje spravljanje na tiste reveže, ki prejemajo socialno podporo je skrajno neokusno. Izpostavljaš tistih par ciganov, ki to izkoriščajo, med tem pa pozabljaš na 99% ostalih, ki komaj preživijo. Poznam kar nekaj takih ljudi
in družin, ki prejemajo podporo in verjemi, da jim ni lepo. Socialna podpora je tako mizerno majhna, da komaj preživijo, s tem, da kupujejo in jedo najcenejše izdelke, take ki jih ti nemara še probal nebi. Kje so šele ostale dobrote in "bombončki", ki so tebi samoumevni.

Drgač pa je bolano k videš 25-35 let starih moških in žensk da visijo na zavodu leta in leta brez službe in brez nobene želje po delu.Sick.


Verjemi, da se folku med 25-35 let ne da doma posedat in bi z veseljem delali, če bi le dobili primerno službo. Brez službe => no future! le kdo si tega želi.

Služb sem ze 7 ali 8 zamenjal,pr 17tih letih delal sem tudi v gradbeništvu pol leta nobenega dela se ne izogibam.Trenutno zaslužim 800-900e na mesec,in če ne bi blo druga bi pravtako za 500e šel delat in ne po cele dneve kofetkal.Argument ti je katastrofalen,standardno parazitsko nakladanje-ne grem delat za 500e,raje 250 socijalke ane.Jaz bom pa iz svoje plače lenuhe financiral ki nočejo delat za 500e?Lepo.Če ukinemo socijalnega nadomestila tistih 500e plače bo kar naenkrat postalo ZELOOO privlačnih.Ja,verjel ti ali ne lenoba je velik problem še posebej pr mladih,enostavno nekateri nočejo nič delat,tu je še socijalna podpora da lenobe dodatno opraviči.In še vedno trdim da je 80-90% prejemnikov socijalke izkoriščevalcev sistema.Po pisanju sklepam da si ti tut med njimi.


Žalostno ampak res, raje imam len folk kot finančno obupan. Obupani ljudje brez denarja se bojo obrnili na kriminal za se preživet.
Kriminal pa zahteva dodatne finance za držat pod kontrolo in ti zmanjša kvaliteto življenja.

Zarad men lahko udobno lenuharijo do konc življenja.Ampak da ne bom jaz(vsi davkoplačevalci) njihovo lenuharjenje plačeval.
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A še koga moti, da je študij za diplomirance plačljiv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10822494 (9857) AndrejO
»

Mi smo univerza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16921416 (18110) TESKAn
»

Ali imamo preveč diplomantov s fakultet? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15023013 (20695) BlueRunner
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59888636 (70573) tx-z
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9145789 (44549) Nejc Pintar

Več podobnih tem