» »

The Elder Scrolls 5: Skyrim

The Elder Scrolls 5: Skyrim

««
27 / 37
»»

Meizu ::

jst uporabljam cloak mod tudi npr. ker mi je šlo pri vanilla igri vedno na živce, da so bili cloaki samo na določenih chest armor kosih in ne ločeno. Kar pomeni da si pri 90% armorjih bil brez cape-a. Meni je šlo to vedno na kozlanje in od kar imam ta mod, je igra dobila velik smisel :)

Berserker ::

Po tvojem pisanju mi ni jasno kako imaš lahko več kot dva ench. na enem kosu oklepa ? Je to kakšen mod ? Aja kako ste najlažje nabildali destruction in ostalo magijo na 100 ?

Truga ::

Poglej zadn skill v enchanting treeju.

Enron x86 ::

Jaz sem popolnoma zavozil svojega characterja. Destruction je okrog 90, obrambnih sposobnosti pa nobenih. Nevem zakaj sem mislil, da bo šlo z light armorjem (med napredovanjem sem vedno vlagal v mano); šele pri levelu 39 sem ugotovil, da bi bilo verjetno bolje uporabljat tisti "mage armor"; ampak kaj, ko je moj "alteration skill" na 20 :( V glavnem, že ena sama puščica me ubije. Igram pa na Master, drugače je prelahko.
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

JC Denton ::

Ma jaz sem se izogibal magic skillom, mal sem jih sprobal pa mi niso zgledal dovolj dobri in sem opustil tiste perke. Lok + sneak+ light armor, ni ga boljšega pa pomagača za close fight.

todman74 ::

Enron x86 je izjavil:

Jaz sem popolnoma zavozil svojega characterja. Destruction je okrog 90, obrambnih sposobnosti pa nobenih. Nevem zakaj sem mislil, da bo šlo z light armorjem (med napredovanjem sem vedno vlagal v mano); šele pri levelu 39 sem ugotovil, da bi bilo verjetno bolje uporabljat tisti "mage armor"; ampak kaj, ko je moj "alteration skill" na 20 :( V glavnem, že ena sama puščica me ubije. Igram pa na Master, drugače je prelahko.


V tej igri ne moreš zavozit karakterja, ker se lahko nonstop prilagajaš na situacijo....v tvojem primeru bi jaz vzel ščit v levo roko, še najboljši je "lomilec urokov", ter šel malo v "grobnice" na okostnjakih block vadit, da si povečaš obrambo. Za lokostrelce pa je najbolje, da čakaš nekje za grmom, ter si pričaraš "instant" pomočnika,ki bo opravil večino dela namesto tebe ( dobro je, če imaš "Sanguinovo vrtnico", ker Dremora "bojevniki" so res dobri).

Enron x86 ::

Ja, ampak če vzamem ščit, potem ne bom mogel uporabljati uroka v obeh rokah hkrati za še močnejši učinek. Drugače sta pa v moji skupini ena ženska in pes, ki nase povlečeta napadalce, jaz jih pa potem skurim oz. odberem z lokom.
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Berserker ::

Truga zadnji skill enchanting ti dovoljuje zgolj dva, mene zanima kako je meizu-ju uspelo dodati več.

Block se da do sto nabildat v 20 minutah, najbolje je da se nastavljaš velikanu.

Najboljša pomagač je pes Barbas, ker ne more umreti in vampirka Serana z močnimi spelli.

Sicer me resno zanima kako vse magic skille najhitreje nabildat do 100.

Meizu ::

Sej nimam več kot dveh enchantmentov na gearu, že tako je vanilla enchanting sistem OP :)

galu ::

Torej... Kaj je s temi trgovci? Namreč sem prodal polovico svoje robe, zdej pa zgleda da nobeden trgovec (vsaj v večjih mestih) nima več denarja, da bi kupil.

Se njihov denar kdaj resetira, ali moram iskati neke no-name trgovce, dokler ne bankrotirajo vsi?
Tako to gre.

Enron x86 ::

Moraš malo počakat (verjetno vsaj 24 ur - igrinih, se razume), da dobijo nazaj denar. Če hočeš, da imajo trgovci več denarja, moraš "kupiti" perke v drevesu "Speachcraft".
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Meizu ::

Trgovci potrebujejo za finančni reset in reset izložbe 48 ur.

Oziroma: Se postaviš zraven trgovca, quicksejvaš, fentaš trgovca, ter naložiš prej shranjeni quicksavein voila, imaš novo izložbo in trgovec je spet poln denarja.

UNIVERZUM ::

ja pr temu modu bom pa zgubu živce (glavo sem že, dobesedno). Vse uber drago pri trgovcih, umreš čim skočiš z malo večje višine, Enchanting se levela samodejno (enchantal 2 stvari in se naučil 4 enchantov pa sem lvl 88v enchantu s thief stone). Snekanje je full bol težavno, jao meni.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Berserker ::

Kaj naj storim z tremi elder scrolli po dodatku dawnguard ? Meni piše da so kot quest item, ampak res ne vem kam jih nest, po nepotrebnem zasedajo prostor v inventory.

ank ::

Tu ti vse piše http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Elder_S...

Prvega lahko prodaš knjižničarju (Urag gro-Shub) v Winterholdu, ostala dva iz dawnguard dodatka pa Dexion Evicus-u, ki pa je v Castle Volkihar ali v Fort Dawnguard, odvisno od tega ali si postal vampir ali lovec na vampirje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

Meizu ::

UNIVERZUM je izjavil:

ja pr temu modu bom pa zgubu živce (glavo sem že, dobesedno). Vse uber drago pri trgovcih, umreš čim skočiš z malo večje višine, Enchanting se levela samodejno (enchantal 2 stvari in se naučil 4 enchantov pa sem lvl 88v enchantu s thief stone). Snekanje je full bol težavno, jao meni.


Saj sem že prej napisal, da tisti mod ubistvu zbalansira igro in jo naredi bolj težavno. Sicer pa če maš vsaj malo taktike je špil še vedno prelahek. Sploh še nisem začel craftat pa z lokom in sneakom pobijam nasprotnike kot za šalo. Sneaking naj bi bil težji, pa mi je ubistvu s tem modom celo lažje.

UNIVERZUM ::

Ja hitreje napreduješ, vendar sem pred tem modom že pri lvl 70 sneaking +gear pri belem dnevu bil neopažen, sedaj pa čim nisem v temi me vsak klinac opaz
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Berserker ::

Ank

Dexionu sem dal dva elder scrolla, ampak zmajevega ne vzame, da ga odkupi tisti ork v knjižnici pa tudi ni opcije.

Sem opazil da se da z soul trap conjuration nabildat v pol ure, čeprav mi še vedno ni jasno kako prazne souls geme napolnit.

UNIVERZUM ::

ja morš najprej nardit queste ki so povezani s scrollom da ga potem NPC vzame- une 2 bi lahko prodal za 6k septimov XD
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

JC Denton ::

Berserker je izjavil:

Ank
čeprav mi še vedno ni jasno kako prazne souls geme napolnit.


maš dve možnosti mogoč še kako več, ampak za dve vem jaz. Uporabljaš soul trap urok ali pa orožje enchantaš z soul trap enchantom/magijo.

Berserker ::

JC Denton je izjavil:

Berserker je izjavil:

Ank
čeprav mi še vedno ni jasno kako prazne souls geme napolnit.


maš dve možnosti mogoč še kako več, ampak za dve vem jaz. Uporabljaš soul trap urok ali pa orožje enchantaš z soul trap enchantom/magijo.


Torej vzamem tisto gorjačo ki ti jo da Molag Bal, ter že ima soul trap in z njo ubijam folk, nakar se prazni geli smai polnijo. Fantastično.

Meizu ::

UNIVERZUM je izjavil:

Ja hitreje napreduješ, vendar sem pred tem modom že pri lvl 70 sneaking +gear pri belem dnevu bil neopažen, sedaj pa čim nisem v temi me vsak klinac opaz



Seveda, pa saj je logično ane :) Ta mod želi čimbolj posnemat realno izkušnjo. V vanilla si lahko z lvl 100 sneakom stal pri belem dnevu 2m pred nasprotnikom pa te ni opazil. Sedaj to ni več tako. Sneaking se najbolj splača ponoči. Jst sm itak vampire lord, tako da večinoma lovim ponoči. Kar je super.

UNIVERZUM ::

No ja vsakomur svoje. jaz se pa striktno sprehajam naokoli samo podnevi, ker je ponoči pretemno in ne maram kakšnh medvedjih in podobnih presenečenj, še posebej ker mod naredi noči resnično temne. No ja mogoče je to kater drug mod ampak že v Whiterun kljub vsej razsvetljevi je precej temno.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Berserker ::

Na xbox pride septembra dodatek, ki je na pc že dolgo kot mod zastojn. Namreč gradili bomo lastno hišo, nametali trofeje, robo iz naplenjenih temnic... Raje bi videl če bi dodali še kakšne daedric queste in gobline.

UNIVERZUM ::

če govoriš o modu buildable house, je to kr neki. Majhen in prenatrpan s stvarmi, pa tudi nimaš ravno veliko vpliva na sam izgled. Ali zgradiš ali pač ne. Imam občutek da bo omenjeni mod podoben (s to razliko, posvojitev...).
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Berserker ::

UNIVERZUM je izjavil:

če govoriš o modu buildable house, je to kr neki. Majhen in prenatrpan s stvarmi, pa tudi nimaš ravno veliko vpliva na sam izgled. Ali zgradiš ali pač ne. Imam občutek da bo omenjeni mod podoben (s to razliko, posvojitev...).


Pazi, to je plačljiv addon (400 M$ points ali 5$ ).

Meizu ::

UNIVERZUM je izjavil:

No ja vsakomur svoje. jaz se pa striktno sprehajam naokoli samo podnevi, ker je ponoči pretemno in ne maram kakšnh medvedjih in podobnih presenečenj, še posebej ker mod naredi noči resnično temne. No ja mogoče je to kater drug mod ampak že v Whiterun kljub vsej razsvetljevi je precej temno.


Sej osvetljavo lahko tudi izklopiš v modu. Tako da imaš potem vanilla osvetljavo.

Drugače pa sem sam itak khajit in imam lahko perma nočni vid, če si ga vklopim, tako da je potem nočni lov toliko lažji :)

vorantz ::



:))

galu ::

Meanwhile in Soviet Skyrim..?:))
Tako to gre.

BorutO ::

Pomoč prosim.

Zdaj mi igro vedno meče ven. Če grem na shranjeno igro, pa pritisnem nadaljuj, se igra začne loadat, ko pa bi mogla v igro priti, da bi začel igrati karakterja, pa mi takoj ven vrže ... če pa izberen new game ... da grem od začetka igrat, pa vse normalno dela en čas ... se peljejo oni na tistem vozu, pa ko oni reče ... "you, you've finally awake up ... itd", pa potem ko oni drugi začne govoriti, pa mi vrže z igre ...

Kaj je to za en problem? Modov nimam, igro sem že 3x zbrisal z računalnika in registra, pa še kar mrda.

Grafična verjetno ni kriva, če mi CoDMW3 normalno dela, isto tudi GTA IV.
Pa rami tudi niso krivi verjetno, če mam 8gb ramov ...

UNIVERZUM ::

Kakšen nov mod? Probaj z predzadnjo shranjeno igro.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

BorutO ::

Nimam modov ... sem probal vse shranjene igre, pa ne gre ... da popizdiš ...

RejZoR ::

Mater kero sranje od igre je to. Če daš Morrowind in oblivion skupaj pa nikol ne bi bila tolk bugasta kot to skropucalo za katerega mi počasi postaja žal da sem ga sploh kupil. Prvo sem se zajebaval z butastim FOV, da me ni skoz tiščalo kozlat med igranjem, zdej pa NOBEN predmet v igri nima senc. ne drevesa, ne predmeti in ne karakterji. Kot bi gledal jeben špil iz leta 1999 baziran na Quake 3 Arena pogonu. Katastrofa. Špil sam zazna Ultra High nastavitve in grafa je HD7950 3GB. Dam tiča v koprive, da je Oblivion izgledal neskočno lepše kar je povsem skregano z vsako logiko.

Do zdej sem igral igro ene 15 minut od tega sem kakšno uro skupaj previsel na Googlu in iskal rešitve kako usposobit to sranje. Kaj naj še naredim, da dobim klinčev shading in shadowing predmetov!?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bolf3nk ::

Tole imaš nekaj drugo zjebano. Nikoli nisem imel kakšnih težav z grafiko oz z sencami.

Meizu ::

Jst sm nasploh v vsem igranju v skyrimu naletel na grozno malo bugov, pa še ti niso bili nič posebnega, pa sem preigral te igre še pa še.

todman74 ::

RejZoR je izjavil:

Mater kero sranje od igre je to.


Če se ne motim, je bila Skyrim igra leta 2011. Torej se vprašaj, če ni mogoče narobe kaj s tabo, oziroma s tvojim okusom....za nekatere je pač najboljše, da se držite streljačin.

RejZoR ::

Ja, z mano je narobe, če zadeva izgleda kot drek. Kakorkoli že, potem mi je na Steam forums nekdo namignil da so za to krivi Catalyst driverji (in to Cat 12.10 WHQL, ki niso glih stari). Zdej sem bil prisiljen gor dat zadnjo beto in zdej so sence kjer morajo bit. Ne štekam edino kako lahko zaserjejo WHQL driverje na takem nivoju...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Berserker ::

Glede na fallout 3, new vegas, oblivion je Skyrim zelo malo zbugan. Pa špil mi je bil dokaj lep že na xboxu, tako da na je verjetno na pc dvakrat lepši.

Killermode ::

Pol dodaš pa še kakšen HD textures mod ter kašen mod z bolšimi shaderji in imaš še igro leta 2012 ker potem zgleda 5X lepš kot pa v originalu.

54j0 ::

Zakaj mu sploh odgovarjate?

Unknown_001 ::

Pobje se opravičujem, da motim debato. Ka mi lahko en razloži, kaj pri tem špilu dela. Zgleda mi načeloma zanimiv, sam bi rad mal vedu o čem s gre preden se v geek fest pridružim :D

Killermode ::

Raptor takle ti bom reku sky is not a limit. :P

Lahko delaš Queste in se usmeriš v en način igranja. Lahko si farmer ki živi v eni hišici v neki vasi, lahko si lovec ki lovi divje živali z lokom, čarovnik, bojevnik, tat ...........

Unknown_001 ::

Killermode je izjavil:

Raptor takle ti bom reku sky is not a limit. :P

Lahko delaš Queste in se usmeriš v en način igranja. Lahko si farmer ki živi v eni hišici v neki vasi, lahko si lovec ki lovi divje živali z lokom, čarovnik, bojevnik, tat ...........


Orkamast. Sliši se zakon :D

Če je to to, kar mislim, da je, se vam pridružim že ta vikend :))

RejZoR ::

Jezst sem se odločil, da bom težki bojevnik in kradljivec. Čarovnije mi nikoli niso neki sedle, sem pa vedno rad mlatil vse živo in drezal klučavnice. Čeprav heavy armor prav grdo rožlja in se moram pred vsakim ropom slečt hehe :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

54j0 ::

http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Muffle_...

"Muffle provides a multiplier equal to (1 - Total_Muffle_Magnitude) to your total worn armor weight when calculating the noise made by armor, meaning at a magnitude of 1+ your armor makes no noise whatsoever. All muffle effects stack additively. Values over 1 have no additional benefit."

"50% Muffle is also available via the Muffled Movement perk.
100% Muffle is also available via the Silence perk."

RejZoR ::

Ja, sam do tja je še daleč. Mislim zdele sem šele lvl 5 al 6. Mal sem vložil v two handed, mal v heavy armor in v lockpicking. DLje od tega še nisem prišel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

54j0 ::

Morilci (in, se mi zdi, tudi lopovi) imajo pod standardno opremo škornje/copate z 100% muffle učinkom, tako da se ti jih splača obiskat. Na ta način boš menjal le obutev, ne pa izvajal striptease po skyrimu :):).

RejZoR ::

Al pa to. Vsaj v Oblivionu sem imel nekje na polovici igre tolk enih gadgetov in izboljšav, da je bilo veselo. Tud ko si bom kupil hišo bo lažje trpat zaloge, ki jih ne rabim, ker zdele vse nosim sabo preden kam odložim al pa prodam. Bildanje stamine mal pomaga ker se veča nosilna moč ampak vseeno.

Edino kar me mal moti v tem špilu je to, da so menuji praktično v celoti tekstovni kar je bedno. V Oblivionu si recimo videl svoj karakter kako izgleda in kaj ima opremljeno, tle pa včasih klikam po stvareh, da sploh vidim kaj je eno in isto in pol izberem kar je močnejše.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Furbo ::

Jaz pa krame ne shranjujem, vse prodam. Moj lik premore le toliko, kot lahko nosi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

54j0 ::

RejZoR je izjavil:

Al pa to. Vsaj v Oblivionu sem imel nekje na polovici igre tolk enih gadgetov in izboljšav, da je bilo veselo. Tud ko si bom kupil hišo bo lažje trpat zaloge, ki jih ne rabim, ker zdele vse nosim sabo preden kam odložim al pa prodam. Bildanje stamine mal pomaga ker se veča nosilna moč ampak vseeno.

Edino kar me mal moti v tem špilu je to, da so menuji praktično v celoti tekstovni kar je bedno. V Oblivionu si recimo videl svoj karakter kako izgleda in kaj ima opremljeno, tle pa včasih klikam po stvareh, da sploh vidim kaj je eno in isto in pol izberem kar je močnejše.



Daleč najboljši vmesnik je imel 3. del - Morrorwind.



Vsem oknom si lahko prilagodil velikost, vsak predmet je imel ikono in tudi svoj lik si lahko videl :). Na tem področju so se res poslabšali. Pomaga, če naložiš mod SkyUi - ta naredi meni inventorija precej bolj pregleden, a svojega lika vseeno ne vidiš v njem. Verjetno obstaja kakšen mod tudi za to http://skyrim.nexusmods.com/.
««
27 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starfield (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Igre
1870177188 (1182) oo7
»

Fallout 76 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
35768714 (4032) oo7
»

The Elder Scrolls Online (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Igre
763143131 (9938) oo7
»

Kingdoms of Amalur: Reckoning (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
12022969 (6644) Twixz

Več podobnih tem