» »

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

««
20 / 22
»»

Zvezdica27 ::

lp,

Logitech: žal zaenkrat ne. Symbian v originalu tega ne omogoča. Ne vem pa če obstaja kak drug program za to (če se je kdo potrudil, googlaj). Ni problem v hardware.

Obstaja samo opcija, da symbian telefon svojo 3G povezavo deli z drugimi preko wifi (program Joiku ali nekaj takega).

Googlaj, symbian je zelo prilagodljiv in ni problem v telefonbu: problem je v temu, da ni softwara za to!!! Vpraqšanje pa je če je kdo to že napisal (in če se za ceno tistega USB sticka to sploh splača ali komu da)

lp,

zz

Icematxyz ::

Namestitev FireFox 4 spletnega brskalnika v Ubuntu 10.04 in Ubuntu 10.10.

Ubuntu Mozilla Stable PPA.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Slučajno kdo ve, na koliko časa izhaja Nvidiin zaprtokodni gonilnik? Na prenosniku mi z njim ne deluje pravilno spreminjanje osvetlitve zaslona, pri Nouveau pa dela brez problema.

Obstaja kakšen način za hitro menjavo med Nvidia in Nouveau gonilnikom?

dux ::

@Techfreak:Sistem>Skrbništvo>Dodatni gonilnik

Sicer pa posodobitve gonilnikov izhajajo ~mesečno.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

Če se ne motim si ročno nameščal gonilnik. Če je temu tako pod Dodatni gonilnik ne moreš "upravljati" z gonilniki, ampak moraš postopek izvajati ročno. Če si dodal PPA vir in tako namestil novejši zaprto kodni gonilnik, kot je privzeto na volju v Ubuntu 10.10 (x-swat) potem lahko upravljaš z gonilnikom pod Dodatni gonilnik.

Drugače pa kot je rekel @dux, če pod Dodatni gonilnik odstraniš zaprto kodni gonilnik bo po ponovnem zagonu računalnika na voljo Nouveau in seveda obratno!

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Sem uporabil nek PPA vir, ki je imel novejše gonilnike kot pa tisti na privzetem viru za Ubuntu.

Kot hitro zamenjavo bi raje imel nekaj, kar lahko on-the-fly menjaš v par sekundah.

Icematxyz ::

Raje napiši model prenosnika in da vidimo, če se da kaj narediti glede zaprto kodnega gonilnika. Če že iščemo "rešitev".

techfreak :) ::

Misliš, da še nisem 3x pregledal vseh zadetkov na Googlu?

Drugače paje Sony Vaio F11Z1E, ki ima grafično kartico GeForce GT 330M.

MrStein ::

A drugim tudi šteka dialog za password?
Tisti kao UAC zadeva.

Torej recimo če so novi update v Update Manager-ju, pa klikneš Install se pojavi ta dialog ("Authenticate"), vtipkaš geslo, ENTER, pa namesto da gre dalje, le izgine polje za vpis gesla, dialog pa je še vedno tam. In ne reagira na klike na gumbe.

Sicer sem zdaj prebral bug in tam piše "password dialog sometimes hangs", tako da je to verjetno odvisno od smole... :(
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Icematxyz ::

@MrStein

Upravljalnik posodobitev mi ne povzroči te težave in tudi takšen test ne vrne težave.

@techfreak :)

On-the-fly omenjajo, ampak to je bolj tako... Počakaj na novejši zaprto kodni gonilnik (oziroma NN) in preveri, če je "piskanje" z zaprto kodnim gonilnikom, kadar osvetlitev ni na 100%, še vedno prisotno. Ostalo si pa kot praviš v okvirju zaprto kodnega gonilnika že tako sam preizkusil!

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

techfreak :), v starih časih si lahko imel dva seta konfig fajlov in pognal enega ali drugega.
99% to funkcionira tudi danes.
Z malo sreče lahko poženeš oba istočasno in preklapljaš z alt-F7, alt-F8 ...
(preklopiš med dvema samostojnima session-oma, ne pa morebiti le driver odspodaj)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

echoman ::

Icematxyz je izjavil:

Najprej test:

Sistem -> Skrbništvo -> Uporabniki in skupine

Ustvari novega uporabnika in se vpiši v nov uporabniški račun. Po samem testu se lahko vpišeš nazaj v privzet račun, ki ga uporablja brat in testnega na enak način izbrišeš.

Vprašanje: Je bila v testnem uporabniškem računu pristona enaka težava ali ne?


Ne, v testnem računu težave ni bilo več. Kako lahko sedaj popravim, da bo imel okna normalno razporejena?

Hvala in LP! :)

Icematxyz ::

Pa mu ni všeč trenutno stanje!? Poskusi sledeče:

Vpiši se v bratov račun, odpri terminal in vpiši:

cd
mv .gnome2 .gnome2_old
mv .gconf .gconf_old
mv .gconfd .gconfd_old


Odjavi/prijavi se nazaj v sejo... in preveri novo stanje.

Pyr0Beast ::

Morda, da je prišlo do kakšnega "sozvočja", ampak to je ugibanje. Poskusi odgovor dobiti na IRC kanalu, ker niti približno ne vem, kaj se je dogodilo in zakaj.


No. Zadeva se je dogodila ponovno.

Gre se za spamanje s CTCP 'VERSION', ko se določeni irc klienti preprosto obesijo. Mnogo se jih je - Ping timeout. Pidgin je ostal živ. Flawless victory.

Botnet+skripta je očitno v ozadju takega napada.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

Na eno win7 32bit škatlo sem za test uporabniku namestil ubuntu 10.10 preko wubija. Problem pa je v tem, da se tega sedaj ne da odinštalirat. Stvar crkne z spodnjo napako.

03-27 12:23 DEBUG TaskList: ## Running Remove bootloader entry...
03-27 12:23 DEBUG WindowsBackend: Removing bcd entry {d3c3bf9c-61e7-11df-ac47-87596b3a13d7}
03-27 12:23 ERROR TaskList: Error executing command
>>command=C:\Windows\System32\bcdedit.exe /delete {d3c3bf9c-61e7-11df-ac47-87596b3a13d7} /f
>>retval=1
>>stderr=The boot configuration data store could not be opened.

The system cannot find the file specified.


>>stdout=
Traceback (most recent call last):
File "\lib\wubi\backends\common\tasklist.py", line 197, in __call__
File "\lib\wubi\backends\win32\backend.py", line 499, in undo_bootloader
File "\lib\wubi\backends\win32\backend.py", line 682, in undo_bcd
File "\lib\wubi\backends\common\utils.py", line 62, in run_command
Exception: Error executing command
>>command=C:\Windows\System32\bcdedit.exe /delete {d3c3bf9c-61e7-11df-ac47-87596b3a13d7} /f
>>retval=1
>>stderr=The boot configuration data store could not be opened.

The system cannot find the file specified.


>>stdout=
03-27 12:23 DEBUG TaskList: # Cancelling tasklist
03-27 12:23 DEBUG TaskList: # Finished tasklist
03-27 12:23 ERROR root: Error executing command
>>command=C:\Windows\System32\bcdedit.exe /delete {d3c3bf9c-61e7-11df-ac47-87596b3a13d7} /f
>>retval=1
>>stderr=The boot configuration data store could not be opened.

The system cannot find the file specified.


>>stdout=
Traceback (most recent call last):
File "\lib\wubi\application.py", line 56, in run
File "\lib\wubi\application.py", line 122, in select_task
File "\lib\wubi\application.py", line 177, in run_uninstaller
File "\lib\wubi\backends\common\tasklist.py", line 197, in __call__
File "\lib\wubi\backends\win32\backend.py", line 499, in undo_bootloader
File "\lib\wubi\backends\win32\backend.py", line 682, in undo_bcd
File "\lib\wubi\backends\common\utils.py", line 62, in run_command
Exception: Error executing command
>>command=C:\Windows\System32\bcdedit.exe /delete {d3c3bf9c-61e7-11df-ac47-87596b3a13d7} /f
>>retval=1
>>stderr=The boot configuration data store could not be opened.

The system cannot find the file specified.


>>stdout=

Icematxyz ::

Pyr0Beast je izjavil:

Morda, da je prišlo do kakšnega "sozvočja", ampak to je ugibanje. Poskusi odgovor dobiti na IRC kanalu, ker niti približno ne vem, kaj se je dogodilo in zakaj.


No. Zadeva se je dogodila ponovno.

Gre se za spamanje s CTCP 'VERSION', ko se določeni irc klienti preprosto obesijo. Mnogo se jih je - Ping timeout. Pidgin je ostal živ. Flawless victory.

Botnet+skripta je očitno v ozadju takega napada.


No lepo da si to razčistil in posredoval sem informacijo. Se pravi gre za to zadevo. Treba je torej biti previden, ampak če prav razumem ni to nič neobičajnega in posodobljena programska oprema je najboljše "zdravilo" proti "varnostnim težavam" s tega naslova.

Icematxyz ::

@l0g1t3ch

Poskusi postopek ponoviti s sledečo datoteko: Uninstall-Ubuntu.exe

Icematxyz ::

Računalniško animiranem filmu Sintel bo sledila tudi Sintel igra.



The Blender Foundation showed off their plans for the next open movie, Sintel in August of 2009. Our team was struck with inspiration so we tossed around the idea of working together to make a game project that would somehow relate to the movie. Over time, Sintel The Game was born.


Vibes

l0g1t3ch ::

Icematxyz je izjavil:

@l0g1t3ch

Poskusi postopek ponoviti s sledečo datoteko: Uninstall-Ubuntu.exe


Hvala ti. Je delovalo.

l0g1t3ch ::

Še eno vprašanje, katera od telih usb wireless mrežnih bo out of the box delala na debian based distrotih.
Predvsem imam v mislih ubuntu 10.04 in navzgor ter linux mint.

Verjetno moram samo gledat, da ima vgrajen pravi čip ?

P.S. ubistvu ni treba, da je katera od zgornjih. Lahko tud sam napiše kdo iz lastnih izkušenj katero ma in kako dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

poweroff ::

Težko rečem. Jaz sem naročil kar eno na Dealextreme in je delovala. Sicer pa - če boš kupoval preko spleta, se zavedaj, da imaš pravico v določenem času kupljeno blago brez razloga vrniti. ;)

Jaz sem tako že storil in zraven navedel, da naprava ne dela v Linuxu (to potem oni vnesejo v svojo bazo).
sudo poweroff

Icematxyz ::

Hvala ti. Je delovalo.


No samo da dela.

Še eno vprašanje, katera od telih usb wireless mrežnih bo out of the box delala na debian based distrotih.


USB brezžične kartice pod Linux. Zraven modela je naveden tudi gonilnik in če klikneš nanj okvirno vidiš kaj vse podpira pod Linux. Najcenejša brezžična kartica na seznamu, ki si ga podal je TL-WN721N, ki uporablja ath9k_htc gonilnik. Če uporabljaš Ubuntu bo torej bolj ali manj delovala out-of-the-box.

l0g1t3ch ::

Sem nabavil potem kar ta USB in bom poročal kako dela.

Icematxyz ::

Za dobro out-of-the-box izkušnjo s to brezžično kartico uporabljaj Ubuntu različica 10.10 in novejše. Se pravi da te "opozorim", da predhodne različice najverjetneje še zahtevajo "ročno namestitev" gonilnika za to brezžično kartico!

Vsekakor pa poročaj da, kako se brezžična kartica obnese pod Ubuntu. Se pravi če jo preprosto le vključiš v računalnik z nameščenim Ubuntu 10.10 + in deluje dobro ali ne!

l0g1t3ch ::

Bolj sem imel v mislih verzijo 10.04. No mogoče pa naredim upgrade preden pride kartica do mene.

Pyr0Beast ::

Zelo dobro so podprte Intel brezžične kartulje. Atheros je tudi eden najbolje podprtih. Broadcom je pa včasih loterija če imaš zelo novo opremo.

Problem teh usb ključkov je včasih pregrevanje in slaba občutljivost. Načeloma imajo cenejše različice notri kakšen Ralink čipset ki ne slovi po hudi kvaliteti in manjek izhodnega ojačevalca, tako je izhod max. 23mW namesto 100mW+. Se nekaj pozna pri dometu, za domačo uporabo pa ni sile in je dobro praktično karkoli vzameš.

Za atheros bi rekel da je že privzeto podprt, broadcom naprave pa včasih potrebujejo dolvleko driverja vendar oboje delajo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Še tale komanda je uporabna, s katero preskeniraš okoliška omrežja in vidiš, če ti vmesnik sploh deluje + zelo uporabna za preverjanje stabilnosti in zasedenosti kanalov ko konfiguriraš router.

Odpreš terminal pa vtipkaš;
sudo iwlist eth1 scan

zamenjaj eth1 s naslovom wifi adapterja

Vrne ti rezultat v taki obliki;
eth1      Scan completed :
          Cell 01 - Address: 11:22:33:44:55:66
                    ESSID:"Wifi"
                    Mode:Managed
                    Frequency: 2.412 GHz (Channel 1)
                    Quality:5/5  Signal level:-43 dBm  Noise level:-86 dBm
                    IE: IEEE 802.11i/WPA2 Version 1
                        Group Cipher : TKIP
                        Pairwise Ciphers (2) : CCMP TKIP
                        Authentication Suites (1) : PSK
                    IE: WPA Version 1
                        Group Cipher : TKIP
                        Pairwise Ciphers (2) : CCMP TKIP
                        Authentication Suites (1) : PSK
                    Encryption key:on
                    Bit Rates:1 Mb/s; 2 Mb/s; 5.5 Mb/s; 11 Mb/s; 6 Mb/s
                              9 Mb/s; 12 Mb/s; 18 Mb/s; 24 Mb/s; 36 Mb/s
                              48 Mb/s; 54 Mb/s


Se pravi gre za to zadevo. Treba je torej biti previden, ampak če prav razumem ni to nič neobičajnega in posodobljena programska oprema je najboljše "zdravilo" proti "varnostnim težavam" s tega naslova.

Da, natanko ta. Všeč mi je, da pidgin to prebavi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Buddah ::

Lep pozdrav

Po dolgem premisleku sem se le odločil da poizkusim z OS Linux, natančneje Ubuntu distribucijo(Namestil sem ga s pomočjo Wubi-ja, vzporedno z XP-ji,označil sem 4gb različico). Moti pa me le to, da zadeva ne "laufa" tako tekoče in brezhibno kot bi si želel. Trenutno mi porabi kake 3sekunde če iz blank desktopa odprem Firefox, če čez to odprem še "my computer" pa gre zadeva še malo bolj počasi. Jasno mi je da je problem v moji konfiguraciji računalnika, zato me zanima kaj bi se dalo narediti v tej smeri, za najmanj denarja. Predvidevam da je problem v ramu...na bolhi sem našel rabljene RAMe za 8EUR/kos(512mb SDRAM DDR 133mhz).

Konfiguracija je sledeča:

Tip procesorja AMD Athlon XP, 2083 MHz (12.5 x 167) 2800+
Ime osnovne plošče ASRock K7S8X v3 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
Čipset osnovne plošče SiS 746FX
Sistemski spomin 512 MB (PC2700 DDR SDRAM)
DIMM1: 512 MB PC2700 DDR SDRAM (2.5-3-3-7 @ 166 MHz)
Grafična kartica NVIDIA GeForce FX 5500 (256 MB)
Trdi disk ExcelStor Technology J680 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)
Trdi disk WDC WD2000JB-00GVA0 (186 GB, IDE)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buddah ()

kanzyani ::

načeloma bi moglo giga rama pomagat. sam mam doma podobno konfiguracijo (razlika edino 1,5gm rama in gf 6600 GT) pa zadeva špila gladko....

Icematxyz ::

Pomnilnika je bolj malo in za udobno delo ga potrebuješ več.

Ampak tudi grafika ne vem kako ti deluje. NVIDIA za ta model ne vem kakšno podporo nudi v okviru zaprto kodnega gonilnika. Si namestil zaprto kodni gonilnik (Sistem -> Skrbništvo -> Dodatni gonilnik) ali ne in s tem uporabljaš odprto kodnega. Je ločljivost na zaslonu "običajna" ali "nižja" od želene?

Buddah ::

Hvala lepa obema za hiter odgovor! =)
Driverje za grafično uporabljam odprto kodne kakršnje mi je posodobil sistem sam. Ločljivost in podobne zadeve so iste kot na XPjih. Mislim da grafika ni tako velik problem, saj imam izklopljene vse posebne efekt-bonbončke. Je pa problem najti boljšo grafično ki bi ustrezala moji matični plošči(prej sem sicer imel r9200 ampak je crknu).

PrimozBo ::

Ali obstaja na ubuntuju ali pa kakem drugem linuxu možnost, da bi si poinštaliral svoj "cloud".
To mislim tako, da namesto da datoteke nalagaš na ubuntu one, bi jih nalagal na svoj privatni cloud.

Sepravi iščem rešitev, ki deluje isto kot ubuntu one ali dropbox, samo da je strežnik za storitev lahko pri meni.

Najlepša hvala.

trnvpeti ::

ja obstaja
samo, da pogledam, kje imam shranjeno

evo, nasel
http://www.webupd8.org/2010/09/meet-spa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

PrimozBo ::

Super, hvala ti. Zgleda obetavno.

gensi ::

Pozdravljeni,

Morda bo še komu prišlo prav, zato prikazujem navodila za "usposobitev" TV kartice TerraTec Cinergy C PCI HD CI DVB-C - Ubuntu 10.10

Navodilo za namestitev je spisal Icematxyz.
Za zapisano se lepo zahvaljujem.


Zapisati želim tudi, da sem v začetku leta predvsem zaradi radovednosti prešel na Linux. Sistem deluje zares dobro, enostavno.
Kot tak je primeren za večino uporabnikov.

Dilema o uvedbi odprtokodnih programov v javni upravi sploh ne bi smela obstajati.
Vprašanje bi moralo biti le, kdo (zares) potrebuje Windows in Win programe.

=====================================================================================================================

MM navodila za TerraTec Cinergy C PCI HD CI DVB-C model TV kartice:

1.) Vpiši v terminal:

gksudo gedit /etc/modules

Dodaj na konec datoteke (samostojna vrstica) vnos in shrani:

mantis

Po tej spremembi znova zaženi računalnik! S tem si v MM "usposobil gonilnik" za tvojo TV kartico. V NN ali novejši različici Ubuntu morda tega ne bo treba več narediti!

Sedaj pa smo pri programski opremi. Na slo-tech obstaja članek, ki si ga lahko prebereš:

http://slo-tech.com/clanki/09009/

2.) Namesti w-scan in izdelaj seznam programov (Me TV naj ne bo zagnan med iskanjem programov):

cd
sudo apt-get install w-scan
w_scan -fc -c SI -X >> programi.conf


V domači mapi bi se morala po končanem iskanju programov nahajati datoteka z imenom programi.conf!

3.) Uporabila bova Me TV s PPA vira, ki je nekoliko novejši, kot tisti v programskem središču Ubuntu:

sudo apt-add-repository ppa:me-tv-development/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install me-tv

Programi -> Zvok in video -> Me TV


Kartica bi morala biti uspešno zaznana in na vprašanje ob zagonu glede iskanja programov izberi opcijo, kjer boš "naložil datoteko" programi.conf (ustvarjena v točki 2)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gensi ()

Pyr0Beast ::

Ima kdo kakšno rešitev glede pospešitve Flash-a na linux-u? Sem sedaj dual-boot-nu mašino v Xp in firefox in flash je tam tako odziven, da je to neverjetno. Tisti disable hardware acceleration nima efekta.

lp
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

A navodila za TerraTec Cinergy C PCI HD CI DVB-C so tudi LinuxTV wikiju? Če ne - naj jih nekdo prilima tja...
sudo poweroff

Icematxyz ::

Ima kdo kakšno rešitev glede pospešitve Flash-a na linux-u?


NVIDIA grafika + zaprto kodni gonilnik v tem trenutku. Gnash pa ne vem na kakšni stopnji je s podporo strojnega dekodiranja videa (ne le za NVIDIA) in nasploh kako se obenese, kot zamenjava za Flash.

Morda na mobilnih napravah s takšnim dodatkom lahko pridobiš kaj na avtonomiji? Nisem nikoli preveril v praksi, ker mobilne naprave manj uporabljam za flash vsebine.

Skratka moja iskušnja s flash vsebinami na Ubuntu ni toliko "slabša odzivnost", ker verjetno sistemska sredstva zadostujejo. Se pravi zmogljivost CPU, količina pomnilnika... Na mobilnih napravah, ko nisem priključen na vir napajanja pa se flash vsebinam bolj ali manj izogibam, ker vplivajo na avtonomijo baterije.

Hexx ::

Imam vprašanje glede printerja. Do sedaj sem uspešno uporabljal cups printer na oddaljenem računalniku, danes pa je kar sam od sebe izginil iz nastavitev. Če grem na System -> Administration -> Printing printerja sploh več ne pokaže. Problem je tudi v tem da je gumb Add zasenčen tako da printerjev sploh ne morem dodajati, edina možnost je preko Server -> Connect preko katerega lahko normalno dodam moj cups printer. Tukaj pa se spet pojavi težava saj vedno ka namestim printer preko Server -> Add, ob zaprtju in ponovnem odprtju okna z nastavitvami printer ponovno izgine.
Sumim da bi lahko bil imel tale bug, https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour..., vendar ni nobene podane rešitve.

Zelo bi bil hvaležen če bi mi kdo znal pomagati!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()

echoman ::

Pozdravljeni,
Naročil sem zvočnike Genius SW-HF5.1 5050 in me zanima, če bodo zvočniki delovali in kater profil moram izbrati v možnostih?
 Profil zvoka

Profil zvoka


Če bo stvar delovala me zanima še, kako bom predvajal mp3-je (,ki so dvokanalni?) oziroma vse datoteke z dvokanalnim zvokom tako, da bo zvok potem na vseh zvočnikih?

Hvala in lep pozdrav! :)

Icematxyz ::

@Hexx

Če vpišeš v terminal:

sudo service cups start

Kašen rezultat ti vrne? Če bo po tem ukazu zadeva delovala se verjetno CUPS ne zažene ob zagonu. Katero različico Ubuntu uporabljaš?

@echoman

Vrstni red gre tako:
-naročeni zvočniki prispejo (pošta)
-naročene zvočnike (previdno) odpakiraš
-naročene zvočnike priključiš na računalnik in pred tem preveriš razpored "priključkov" na tvoji zvočni kartici
-izvedeš par osnovnih testov na Ubuntu

Potem pa napišeš tukaj če vse deluje tako kot mora ali ne in če obstaja rešitev!

Zgodovina sprememb…

Hexx ::

@Icematxyz
Žal uporabljam starejšo verzijo, 8.04 saj računalnik uporabljam le kot lokalni file+printer server. Predpostavljam da ima sudo /etc/init.d/cupsys start enak učinek, vrne pa:
* Starting Common Unix Printing System: cupsd [ OK ]
Do Cups-a lahko tudi dostopam preko spletnega vmesnika(ip:631), kar verjetno pomeni da cups deluje, le da je nekaj narobe z računalnikom, na katerem hočem nastaviti dostop do printerja.

Icematxyz ::

Če te prav razumem:

1.) Zadeva je delovala do pred kratkim brez težav
2.) Ubuntu 8.04 imaš nameščen na "strežnik" na katerega je priključen tiskalnik

Zdaj bi pa rad dostopal do tega tiskalnika v skupni rabi z drugim računalnikom (odjemalcem) na katerega je tudi nameščen Ubuntu?

Poskusi to:

Ubuntu 8.04 (strežnik):

System -> Administration -> Printing -> Server Settings in označi le opcijo Share published printers connected to this system

Ubuntu "odjemalec", predvidevam da novejša različica od 8.04?

System -> Administration -> Printing -> Server -> Settings in označi le opcijo Show printers shared by other systems

Potem pa:
-vklopi tiskalnik
-oba OS znova zaženi

In seveda poročaj, če je kaj drugače. Se pravi če bo spet Ubuntu (odjemalec) zaznal mrežni tiskalnik ali ne!

kocbek ::

Lep pozdrav.
Mane pa zanima, če je komu uspelo usposobit unity na netbook-u Asus 1101ha (grafična intel gm500).
?????

Icematxyz ::

GMA500 in Linux = dokaj zapletena reč.

Najprej povej:
1.) Unity v Ubuntu Netbook Edition 10.10 ali Unity v Ubuntu 11.04?
2.) Koliko sistemskega pomnilnika imaš

kocbek ::

Icematxyz hvala za odgovor.

Sem tudi sam ugotovil, da je gma500 sila zapletena zadeva.
Sedaj koliko sem uspel stestirati:
V Ubuntu NE 10.04 dela unity po defoltu,
v ubuntu 10.10 NE unity ne dela oz. vsaj 1meni ga ni uspele usposobiti. Dela pa 10.10 NE kar precej hitreje, kot pa na 10.04.
S testiral sem tudi 11.04 NE beta1, katera pa me po hitrosti še ni prepričala in upam, da bodo v teh dnevih še kaj izpilili kodo.

Sistemi so bili nameščeni na netbook-u Asus 1101HA z 1Gb rama ter 250Gb disk.
NE - netbook edition
?????

Icematxyz ::

Namesti Maverick Meerkat (namizna različica) in ga posodobi. Na to pa vpiši v terminal:

sudo add-apt-repository ppa:gma500/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install poulsbo-driver-3d


Na to odpri datoteko:

gksudo gedit /etc/initramfs-tools/modules

In vnesi na konec in shrani spremembo:

psb
drm_psb


Odpri datoteko:

gksudo gedit /etc/modprobe.d/poulsbo.conf

Če se nahaja v njen vnos:

no_fb=1

Ga izbriši, shrani spremembo in v terminal vpiši:

sudo update-initramfs -u

Na to pa znova zaženi računalnik in ker ne vem, če bo potrebno še ročno nastavljati xorg.conf, če delujejo tipke za osvetlitev zaslona in če deluje suspend/resume, kakšna bo ločjivost zaslona... preveri to in napiši.

Če bo MM deloval zadovoljivo pride še na vrsto namestitev Unity 2D za MM in morda še prilagojen medijski predvajalnik temu gonilniku za grafiko.

Hexx ::

@Icematxyz
Na strežniku sem nastavil tako kot si mi rekel, in iz drugih pc-jev lahko printam.
Na tem, kjer imam probleme(Ubunu 10.10) pa je enako kot prej, ne morem dodajati tiskalnikov, ker je gumb zasenčen, lahko se le na strežnik povežem. Če se, pa mi tiskalniki, po ponovnem odprtju okna z nastavitvami izginejo, saj se verjetno prekine povezava s strežnikom.
Ko hočem odpreti: server->settings


Ko odprem nastavitve:


Edino kar je na voljo, je povezava z strežnikom:

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Na strežniku sem nastavil tako kot si mi rekel, in iz drugih pc-jev lahko printam.


Se pravi strežnik je OK, težava je najverjetneje pri odjemalcu. Ostalo torej pusti tako kot je, težava se mora razrešiti na računalniku z Ubuntu 10.10.

Vnesi sledeča dva ukaza v terminal in povej kakšen je rezultat. Se pravi kaj vrne ukaz v terminalu in če opaziš po drugem ukazu kakšno sprememo pod System -> Administration -> Printing:

sudo apt-get install cups
sudo service cups start

Zgodovina sprememb…

kocbek ::

Icematxyz je izjavil:

Namesti Maverick Meerkat (namizna različica) in ga posodobi. Na to pa vpiši v terminal:

sudo add-apt-repository ppa:gma500/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install poulsbo-driver-3d


Na to odpri datoteko:

gksudo gedit /etc/initramfs-tools/modules

In vnesi na konec in shrani spremembo:

psb
drm_psb


Odpri datoteko:

gksudo gedit /etc/modprobe.d/poulsbo.conf

Če se nahaja v njen vnos:

no_fb=1

Ga izbriši, shrani spremembo in v terminal vpiši:

sudo update-initramfs -u

Na to pa znova zaženi računalnik in ker ne vem, če bo potrebno še ročno nastavljati xorg.conf, če delujejo tipke za osvetlitev zaslona in če deluje suspend/resume, kakšna bo ločjivost zaslona... preveri to in napiši.

Če bo MM deloval zadovoljivo pride še na vrsto namestitev Unity 2D za MM in morda še prilagojen medijski predvajalnik temu gonilniku za grafiko.


Hvala.
Osvetlitev in vse ostalo deluje. Ločljivost zaslona je 1366x768.
?????
««
20 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059313178 (102) Ijus
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180786 (146725) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133571 (96457) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166608 (139255) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648158 (38020) Icematxyz

Več podobnih tem