» »

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

««
19 / 22
»»

BigWhale ::

Promiscuous Platypus

Icematxyz ::

Proteus

Če ne Proteus pa menim, da je drug del imena že rezerviran...

... Proteus



Vir slike

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ima sicer kdo kakšno idejo, kako zmanjšati porabo rama ?


Če namestiš Ubuntu s pomočjo Minimal CD (moraš imeti spletno povezavo, saj se paketi med namestitvijo snamejo s spleta) in ročno dodaš/namestiš GDM, Xorg in kakšen gnome-core je poraba pomnilnika če se prav spomnim manjša.

Res pa je da:
-Udobna uporaba spletnega brskalnika dan danes zahteva znatno količino pomnilnika.
-Ni težko to storiti ampak neko osnovno znanje in razumevanje kaj počneš vseeno moraš imeti
-Vse kar je privzeto na voljo v Ubuntu in sedaj deluje morda potem ne bo in boš moral namestiti ročno.

Predvidevam pa, da imaš nekje do 1GB sistemskega pomnilnika na voljo? Drugače se s tem verjetno ne bi ukvarjal. ;)

Pyr0Beast ::

512 :)
Bo pa swap žrla. Ni druge. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

GnomeShell Smooth Inset Preobleka



Vir slike & WebUpd8

Še zanimivost: za takšno preobleko je potrebno nekaj znanja CSS, JavaScript in nekaj sličic (primer CSS). Se pravi it's official!

Creating Themes So Easy, Even Your Grandma Can Do It!

Zgodovina sprememb…

KaRkY ::

@Icematxyz ta zadnji stavek vem da je metafora samo vseeno moja babica ne ve kaj je CSS. Malo šale:)
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

poweroff ::

Eno vprašanje... nastavil sem si IPv6 tunel (apt-get install miredo) in sedaj bi rad, da se avtomatsko skupaj z ufw-jem poženejo naslednje komande:

sudo ip6tables -P INPUT DROP
sudo ip6tables -P OUTPUT ACCEPT
sudo ip6tables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT

To (brez sudo) sem zapisal v /etc/ufw/after.rules, vendar se pravila ne uveljavijo (če dam ip6tables -L pravil ni oz. so default, ki so pa drop).

Kakšna ideja?
sudo poweroff

b ::

Poskusi brez sudo, ne verjamem da ga rabiš, saj ufw se požene kot root, ne?

poweroff ::

Kot sem napisal, sem v /etc/ufw/after.rules tiste ukaze napisal BREZ sudo.

Problem je v tem, da tja lahko pišeš tudi iptables ukaze, vendar se jih piše brez "iptables", samo s parametri. No, tle je pa problem, ker je to ip6tables... in če napišem brez, bo verjetno to razumel kot "navadne" iptables ukaze...
sudo poweroff

Gapi ::

/etc/ufw/after6.rules ti nimaš ?


Predvidevam da je tole za ipv6 protokol tako kot je afer.rules za ipv4 protokol.

Pa še eno vprašanje. Zakaj miredo? Sixxs ali He.net ali gogonet niso dobri?
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

poweroff ::

Ja, sem butelj "našel" after6.rules... (shame on me).
sudo poweroff

poweroff ::

Gapi, zakaj Miredo? Ker mi je kolega rekel naj ga dam gor (nekaj delava, pa rabim dostop do njegove mašine preko IPv6).
Malo sem pobrskal in našel tole:
aiccu - SixXS Automatic IPv6 Connectivity Client Utility
miredo - Teredo IPv6 tunneling through NATs

Za He.net ali gogonet nisem našel nič pametnega. A drugače Miredo ni v redu?
sudo poweroff

b ::

Sorry, spregledal sem da nisi uporabil sudo, ker ne uporabljam ufw žal ne vem, kakšna je njegova konfiguracija.

Kakorkoli, za he.net ne rabiš nobenega posebnega klienta, samo tunel skonfiguriraš v /etc/network/interfaces. Morda se da celo z Network Managerjem, nisem nikoli poskusil. Tak tunel se mi zdi zanesljivejša rešitev kot Teredo. Jaz imam to na par koncih pa lepo dela.

Gapi ::

http://gogonet.gogo6.com/page/freenet6-... ipv6 tunel prek freenet6
http://www.tunnelbroker.net/ je pa tunel broker za he.net tuki lahko nardiš en test za ipv6 in na koncu dobiš majčko.
No person is rich enough,to buy back his past.

Sims ::

Če koga zanima, zunaj je DraftSight za Ubuntu.

http://www.3ds.com/products/draftsight/...

Pyr0Beast ::

Se je komu zgodilo že kaj takega s Pidginom ?





Tele error okenca se ponavljajo, jih je pa še vsaj 50 komadov+. Se je pa dogodilo, ko me ni bilo zraven. Kje bi bil lahko vzrok tega ? Hacked? Memory leak ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

@Pyr0Beast

Ne vem za kaj gre. Si povezan v več računov, se zadeva ponavlja, imaš nameščen privzet Pidgin ali še kakšne dodatke? Morda bi bilo v tem primeru dobro, da poskusiš vprašanje zastaviti tudi tukaj:

http://www.pidgin.im/support/

Recimo naprej kar na IRC kanalu.

Pyr0Beast ::

Več računov. Do sedaj se je zadeva prikazala samo 1x. Pidgin je original brez dodatkov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Morda, da je prišlo do kakšnega "sozvočja", ampak to je ugibanje. Poskusi odgovor dobiti na IRC kanalu, ker niti približno ne vem, kaj se je dogodilo in zakaj.

Icematxyz ::

Nekaj Ubuntu 11.04 novosti:

Ubuntu Netbook Edition No More! Poslavljajo se tudi vidni robovi oken v Radiance in Ambiance preobleki:

No Borders



Zoom (No Borders)



WebUpd8 & Neil Patel

Zaradi Andrea Azzarone Size Does Matter!

You Choose



ALT + F2 is back!

Alt + F2





WebUpd8

"Postopek" ALT + F2 + gnome-control-center bo kot kaže privzeto nadomestil klik z miško (lokacija še ni fiksna):

Nadzorna Plošča



OMG

Thunderbird Integracija v Unity:

Thunderbird Integracija



OMG

"Tipičen delovnik" LibreOffice oblikovalca:

Status Shrani



Paulo José

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Firefox spletni brskalnik s pomočjo dodatka mozplugger dobi "vgrajeno podporo" za določene tipe datotek, ki privzeto ni na voljo. Podporo pridobi s pomočjo lokalno nameščene programske opreme, ki služi za upravljanje z dolčenim tipom datoteke. Primer: uporaba Evince "za vgrajeno PDF podporo" v FireFox.

Evince PDF + FireFox



Namestitev:

sudo apt-get install mozplugger

Ali:

mozplugger

Na WebUpd8 sicer piše, da bi naj za PDF podporo (Evince) ročno vnesel nekaj nastavitev v mozpluggerrc, ampak mozpluggerrc že v osnovi vsebuje/izdela nekaj nastavitev in se lahko PDF podporo preizkusi že takoj po nasmestitvi dodatka mozpluggerr in ponovnem zagonu Firefox spletnega brskalnika.

WebUpd8 & Domača stran

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

o madona!

Če jim pa uspe po defaultu porihtat Tbird, da bo KONČNO integriran, KONČNO odpiral priponke tako kot je treba in si KONČNO zapomnil izbiro (ker za gnome/nautilus to nikakor ni mogoče trditi), bom pa Canonical od same radosti nakazal prostovoljni prispevek!

Isto za FF.

največji fail Ubuntuja dosedaj, da se Mozilla in Canonical ne morta zment za tolk navadne fore, kot je je*beni desni klik in send as mail... sramota (dobr skripta je 10 minut googlanja (sam je ne bi znal napisati), sam to ni to).

zz

WarpedGone ::

In to po 16 letih razvoja! Ja, res hud dosežek je integracija PDF viewerja v browser.

Mene bi blo sram se s tem hvalit. Podobn, kot da bi se mercedes hvalu da ma gretje kabine...

Ampak neč bat, čez dve verzije evince ne bo več dober in boj zgruntal zopet neki novga za PDFje kazat, in zopet bojo nucal 5 let da tisto integrirajo v browser.

Patetično, ne pa napredek.
Zbogom in hvala za vse ribe

Madmax_ ::

Če je kak začetnik v Ubuntu razočaran, da mu ne dela, šteka ipd Youtube ali kakšni drugi stream videi, ena preprosta rešitev. Greš na video, desni klik settings in odkljukaš Enable hardware acceleration.
No to je meni pomagalo, ko mi mi je video štekal ali pa se flash sesul. Zdaj mi videii delajo bp, flash pa se zelo redko sesuje. Seveda moraš meti tudi inštalirane ubuntu-restricted-extras.
UBUNTU ROX

Icematxyz ::

@Zvezdica27

Privzet poštni odjemalec v Ubuntu je Evolution, kjer omenjene stvari delujejo in je integracija v Gnome namizno okolje načrtna in verjetno se to tudi zahteva.

Thunderbird je samostojen projekt, ki deluje na več platformah in Mozilla ne vlaga (ni vlagala) kaj dosti v integracijo v različne OS in namizna okolja. Ampak kot vidiš se tudi to v okviru projekta Ayatana (Canonical) in Thunderbird (Mozilla) spreminja.

FireFox pa je privzet spletni brskalnik v Ubuntu. Je tukaj integracija problematična?

Skratka tudi sam si želim dobro integracijo Thunderbird v Ubuntu. Stanje v tem trenutku pa je podobno, kot na drugih platformah in drugih namiznih okoljih. Se pravi zagotovo so majhne razlike ampak v osnovi je Thunderbird "enota" za sebe, ki deluje podobno (potrebuješ podobne dodatke) na različnih platformah za boljšo integracijo. Se pravi ta (če prav razumem) out-of-the-box integracija in ne dodatek (Indikator Pošte) v okviru projekta Ayatana je že neka dodana vrednost Ubuntu (Unity), ki je v takšni obliki na drugih platformah ne poznam.

@WarpedOne

In to po 16 letih razvoja! Ja, res hud dosežek je integracija PDF viewerja v browser.

Mene bi blo sram se s tem hvalit. Podobn, kot da bi se mercedes hvalu da ma gretje kabine...

Ampak neč bat, čez dve verzije evince ne bo več dober in boj zgruntal zopet neki novga za PDFje kazat, in zopet bojo nucal 5 let da tisto integrirajo v browser.

Patetično, ne pa napredek.


IE9 torej privzeto odpre PDF datoteko znotraj samega brskalnika? Se pravi kot praviš se lahko pohvali, da ima "gretje vgrajeno" in da gre za "Mercedes"? Ali kaj točno si hotel povedati, ker če prav razumem si hotel MozPlugger in FireFox primerjati z nečim, kaj bi naj bilo leta 2011 bistveno boljše? Chrome kvečjemu je pred kratkim dodal vgrajeno PDF podporo v sam spletni brskalnik (brez dodatne programske opreme). Za ostale spletne brskalnike pa potrebuješ dodatek (dodatno programsko opremo) in bolj ali manj ne razumem, kaj želiš povedati in s čim si želel to primerjati?

Pa še na kratko:

1.) Ne Ubuntu in ne FireFox ne obstajata 16 let
2.) MozPlugger se ne uporablja:

- Le za PDF podporo "znotraj brskalnik" s pomočjo lokalno nameščene programske opreme.
- Že v tem trenutku ni treba, da to nalogo za PDF opravlja Evince
- Gre torej za bistveno bolj napredno rešitev, ki je na voljo sicer že od leta 2003 in PDF integracija je le ena izmed opcij, kakor tudi programska oprema Evince v ta nemen.
3.) Izpadejo že določene stvari (argumenti proti) malo patetično, to se pa strinjam! O napredku pa ne bi izgubljal besed. Besede (neumnosti) so poceni, naj si vsak v praksi ustvari mnenje sam.

@Madmax_

Ne vem 100% kaj misliš pod "UBUNTU ROX" ampak predvidevam, da ne gre za ROX Desktop ampak bolj za izraz zadovoljnega uporabnika Ubuntu. Tukaj te pa seveda popolnoma razumem, če je temu tako.

Icematxyz ::

Na voljo za testiranje je (razvojna različica) dodatek "Thunderbird Unity Launcher Integration":

http://vimeo.com/21027015

This extension requires the Ubuntu Unity shell, and is compiled for an i386 architecture. When this feature is integrated into Thunderbird, it will, of course, be compatible with all architectures that Thunderbird already supports.


Torej zaenkrat je testiranje možno v Ubuntu 11.04 (32bit) z nameščenim Thunderbird poštnim odjemalcem in omenjnim dodatkom.

Vir

Morda še kot zanimivost: HTML5 (video podpora) test za vaš spletni brskalnik Unity Style:

http://people.canonical.com/~njpatel/da...

Madmax_ ::

@Icematxyz
pravilno predvidevaš :) V Ubuntu imam vse kar rabim. Ubuntu Rocks!

Icematxyz ::

Če smo že ravno pri Thunderbird integraciji v Ubuntu pa poglejmo, kaj nam prinaša Ubuntu 11.04 na tem področju! Privzet poštni odjemalec Evolution ima seveda podobno integracijo že na voljo!

"Neuradno podporo" za integracijo Thunderbird v Messaging Menu je začel razvijati Ruben Verweij in pri tem početju je uspešen. Mike Conley, zaposlen pri Mozilla Messaging, pa razvija "uradno" podporo/integracijo Thunderbird v Unity. Doslej sta na voljo za testiranje dva dodatka:

Thunderbird Messaging Menu Integration



Thunderbird Unity Launcher Integration



Naslednji korak bo kot kaže podpora za sinhronizacijo Thunderbird kontaktov s pomočjo Ubuntu One...


Steel Storm: Episode II




Cena:
Pre-order: $9.95
Ob izidu: $14.95

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

lp,

Icematxyz - ne me narobe razumet, na vseh 3 postajah doma in v službi mam Ubuntu in Linux je zadeva zame!

Ampak - če inštaliram Tbird - da ni integracije mene ne zanima kdo je za*ebal. Desni klik in sent to ne dela. Rešitev: piši si skripto. Svoje skripte ne zna vsak napisati (kaka mama pa tud kopirat ne). To je feler za popi*dit.

V je*enih winsih vsak beden program doda svoje vnose v register in nadgradi menije. v Ubuntu pa naj si sam pišem skripte za vsak je*eni program? In če developer za Geeke da samo tarball ali pač samo kodo pa si buildaj sam je program ueber hudo geekovski. Ok, kaz to znam (če ne googlam), punca ne. Sodelavci ne.

Razumem drugo filozofijo, sam moja punca uporablja ubuntu in ona tega niti pod razno ne zna (in isto velja za foto programe, rawtherapee in podobne). Inštalacija - ok, če je v repozitorijih. Ponavad klapa. Ko imaš tarball, moraš že vedet kaj delaš in kako dodat v Gnome-panel. Punca ne zna, niti ne vem zakaj bi morala znati (pa ji Ubuntu čist sede).

Tbird si ne zapomni izbire o programih, svoje felerje ima tudi FF (pa je FF integriran). In ta bug j out there že ohoho let, pa bi lahk nekdo samo eno skriptico napisal tam na Mozilli ali pa na Canonical.

Saj pravim, carski je ta ubuntu, me pa skrbi, ker ko bo gnome (oz. gnome-panel) šel papa, bo Unity mel svoje porodne in bomo spet na glupih forah (ker se ne bo vsak vrnil na Gnome, edini plus bo, da je Unity sedaj Canonical projekt in bodo sami odpravljali: ker izgovorov: we are waiting for the external developer to resolve the bug imam poln kufer. Poglej samo debilizem okoli network managerja (suspend, hibernate).

To mori. Take fore, preveč jih je. In Tbird je nerazumljivo zakaj ne porihtajo pa mene prav ne zanima kdo je za kaj odgovoren, ker če za Tbird to ne gre (pa je MOzilla ziher plačala razvijalce) in Canonical noče - smo tam, kjer ni muh.

Pa tud FF ni idealen, plugini in add-oni so še daleč od tega da bi vse bilo lepo integrirano - spet pa je izgovor: zunanji partnerji. Juhej.

Bedne fore, ki jih ne bi bilo treba.

b

OttoParts ::

Zdravo!

Imam eno precej začetniško vprašanje (težavo).

Pred časom sem naredil backup celotnega sistema (Ubuntu 10.10), ki je nameščen kot dual boot ob Windows Xp. Ubuntu ima dve ločeni pariciji / in /home, ki ta bili backupani. Po "eksperimentiranju" (ko je originalni sistem postal neuporaben sem se odločil, da bom kar preko tekočega sistema ponovno vzpostavil shranjeno verzijo. Backup se je začel nalagat čez še delujoči sistem, tik pred koncem pa je prišlo so sesutja (verjetno zaradi tega, ker so podatki iz backupa prepisovali datoteke delujočega sistema) - črn zaslon, kasneje pa se sistem ni več niti zagnal.
Poiskušal sem restavrirati sistem iz live session Ubuntu sistema, kar je pravtako propadlo, ker je se je backup poiskušal naložiti v ta "ram disk", ki ga ustvari live session in mu zmanjka prostora.

Kako naj torej pravim sistem spet v red?
Uporabljam pa Deja Dup za backup.

poweroff ::

Hmm, root particijo je treba vedno backupirati ko ni aktivna.

Veliko bolj smiselno je backupirati seznam nameščenih paketov pa sources.list - s tem obnoviš sistem, podatke pa z backupiranjem /home.
sudo poweroff

OttoParts ::

Hja, zdaj je kar je.
Vse imam v enem samem backupu tako / kot /home. Je mogoče v live session mountat / in /home, da bi jih Deja Dup prepoznal (in kako se to naredi)?
Kdaj pa root ni aktivna?

poweroff ::

Hočem reči, da root backupiraš, ko zaženeš comp z liveCD.

Jaz bi naredil takole... reinstall sistema, pol pa restore samo /home.
sudo poweroff

OttoParts ::

Obstaj kakšen poseben ukaz kako iz skupnega backupa izluščit samo /home backup?

poweroff ::

Hmm... osnova DejaDup je Duplicity. Kolikor vem je root987 preko Google Summer of Code razvijal ravno to funkcionalnost - vem, ker sem jaz celo neke UIje risal. Morda je pa to še v development verziji...
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

OttoParts ::

Bom kar na novo namestil....
Hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Glede Duplicity - tule je en dober priročnik: http://wiki.kartbuilding.net/index.php/...

Samo če si začetnik raje vprašajmo root987-a ali je to že implementiral v GUI...

Recimo poskusi takole:
duplicity --file-to-restore home file:///kjer_je_tvoj_backup /var/tmp/home
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

OttoParts ::

Sistem že tako ne dela, zato ga bom instaliral na novo, potem bom pa poiskusil z duplicity in ukazno vrstico...

OttoParts ::

Torej...
Po nekaj kiksih v ukazni vrstici mi je uspelo, da se iz skupnega backupa restavrira samo /home. Hvala za koristen navet!

Če sedaj namesto v /var/tmp/home vse skupaj preusmerim v sedanji /home, bo tega prepisalo in bom dobil nazaj podatke in programe, ki so bili nameščeni? Lahko to storim kar v tekočem sistemu?

poweroff ::

Jaz bi zagnal liveCD, priklopil obstoječi /home na /mnt, ga pobrisal in potem obnovil podatke.
sudo poweroff

OttoParts ::

Kako pa ga priklopiš in kako priklopiš zunanju usb trdi disk? Z ukazom mount?
Se z tem avtomatsko obnovijo vsi programi?

poweroff ::

Zaženeš livecd... priklopiš zunanji USB disk, ki se priklopi samodejno (nekam na /media/), klikneš na Mesta - Sistem in potem vidiš vse particije in s klikom priklopiš tisto, kjer je /home (se bo tudi mountala nekam na /media). Pol pa kopiraš iz /media/ussb-disk na /media/starihome...

Nekaj v tem stilu.

Mislim pa da bi delalo tudi, če na delujočem sistemu kopiraš, samo nisem ziher ali duplicity izbriše obstoječe podatke, ki so drugačni od tistih iz arhiva...
sudo poweroff

OttoParts ::

O.K. Bom probal.
Hvala za pomoč!

P.S.
Sem priklopil vse skupaj in zadevo je lepo preneslo na disk. Do sedaj brez napak.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

A se da v Ubuntuju, uporabit telefon kot wirreless AP? Na prenosniku mi je crknil wireless pa bi namesto usb wireless dongla priklopil kar mobilc z podporo wi-fi. Gre se pa za Nokio C6-00

Icematxyz ::

Če prav razumem, bi rad uporabil telefon kot brezžično kartico in šele s tem dostopal do dostopne točke (AP) "usmerjevalnika". Najprje je treba torej razjasniti, če ta telefon lahko uporabiš kot brezžično kartico in to ne glede na nameščen OS. Mislim da to ni možno lahko pa me seveda kdo popravi!

Se pravi ne zamenjevati tega s tem, da telefon lahko postane dostopna točka (AP) do katere dostopaš s pomočjo računalnika z delujočo brezžično kartico. To je druga zadeva.

Vprašanje je torej sledeče ali lahko ta telefon nasploh in ne glede na OS (platformo) uporabiš kot brezžično kartico?

Če je odgovor ne, potem ne glede na nameščem OS to ni možno in boš moral zamenjati okvarjeno brezžično kartico ali kupiti novo!

Icematxyz ::

Ker se je govorilo v tej temi tudi o "multitouch" podpori v Ubuntu. Novosti v Ubuntu 11.04 na tem področju so:

Chase Douglas: Multitouch in Ubuntu 11.04

Še kot zanimivost (Ubuntu 11.04):

I encourage anyone with multitouch hardware to play with the Qt touch examples. I find fingerpainting to be rather fun! You can run the examples by installing qt4-demos and then manually running them from the terminal:

sudo apt-get install qt4-demos
/usr/lib/qt4/examples/touch/fingerpaint/fingerpaint

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Pozdravljeni,

Kot sem že povedal, sem bratu na starejši računalnik namestil Ubuntu 10.10 . Po sami namestitvi je vse skupaj delovalo pravilno, po posodobitvi pa se mu je pojavila težava.

Kaj se je zgodilo? Ko odpre katerokoli okno, se le to v kak centimeter levo in pod pult sploh ne da razširiti in ob povečanju okna čez celo namizno površino nastane le tole:
 Težava z okni

Težava z okni


Nekdo mi je že svetoval, naj z ALT + F7 in miško poskusim premakniti okno na to površino, vendar okna enostavno ne morejo na tisto površino.

Kako naj rešim problem?

Hvala in lep pozdrav! :)

Icematxyz ::

Najprej test:

Sistem -> Skrbništvo -> Uporabniki in skupine

Ustvari novega uporabnika in se vpiši v nov uporabniški račun. Po samem testu se lahko vpišeš nazaj v privzet račun, ki ga uporablja brat in testnega na enak način izbrišeš.

Vprašanje: Je bila v testnem uporabniškem računu pristona enaka težava ali ne?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

GNU Free Call is a new project to develop and deploy secure self-organized communication services worldwide for private use and for public administration. We use the open standard SIP protocol and GNU SIP Witch to create secured peer-to-peer mesh calling networks, and we welcome all participation in our effort.


Glavne lastnosti:

-GPL
-peer-to-peer
-cross-platform
-easy-to-use & secure

Domača stran & WebUpd8

O tem projektu bomo v prihodnosti zagotovo še veliko slišali in pisali. Obseg in pomen takšnega projekta je težko zapisati v nekaj stavkih in za to se sploh ne bom trudil tega v tem trenutku narediti!

Novica na to temo na slo-tech bo?

Icematxyz ::

"I like this girl a lot and figured it was time to take that next step in our relationship," Hoogland continued. "I offered to put Linux on her laptop."


Introducing Your Honey to Linux
««
19 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1067317123 (502) polozweii
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182483 (148422) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134718 (97604) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981168073 (140720) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648643 (38505) Icematxyz

Več podobnih tem