» »

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10

««
3 / 22
»»

Icematxyz ::

Grub2 (first stage) si namestil na razdelek (sdc2). Moral bi ga pa v "MBR" ključka. Se pravi v tvojem primeru torej opcija sdc. Za to ga ti ob zagonu z USB ključa ne najde. Ker ga ni tam, kjer bi naj bil.

Možnosti za to odpraviti je več. Recimo klasično metoda 3:

https://help.ubuntu.com/community/Grub2...

Ali pa preprosto še enkrat namesti Ubuntu na ključ in izberi pravilno opcijo. Prva opcija je hitrejša druga pa je verjetno za marsikoga lažja.

denial ::

Ubuntu 10.10 in the cloud: KLIK
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Pyr0Beast ::

Umm. Ubuntu je kar sam od sebe enablal vgrajeni mikrofon, wth ? :S

alsamixer in zadeva na mute. na 00 ni dovolj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

Hvala ice
Nekje sem prebral da bi naj se boot loader instaliral na 1 particijo, zdaj nevem kako to,
lahk da sm kaj narobe razumel, nimam pojma ampak za naslednjič bom vedel.

Aja, pišem iz USB instalacije, torej stvar je uspela brez kakih problemov. Imam samo root particijo ter 400MB Swapa, za testiranje bo čisto ok.

Zdaj pa glede 10.10, zaenkrat ne opazim nekih razlik, razen nova pisava je dost lepa :) hec
Drugač pa, programsko središče ima neke spremembe,
pa bluetooth mi je čudežno začel delovat,
prenosnik namreč ima vgrajen bluetooth ki se aktivira programsko (nima fizične tipke)
zato imam v 10.04 težave in mi še ni uspelo usposobiti tu pač dela iz prve

Kaj druga še pa zaenkrat težko rečem, mislim da bom ostal na 10.04


Še ena stvar ki sem jo opazil
Preden sem se lotil tega sem malo stestiral hitrosti diskov ter USBja.
Povprečna hitrost branja mojega patriota je 34MBs, odzivni čas pa 0.6ms.
Na prenosniškem HDDju je 61MBs, odzivni čas pa 32.7ms

Na stacionarcu pa imam 10.04 na 6 let starem 80GB disku.
Tam je povprečna hitrost branja 32MBs, odzivni čas 15,9ms - ta USB ga povozi pri branju
Je pa na tem disku nameščen tudi Windows XP, in ko ga zaženem dosti melje in ...... vglavnem bolj kot ne melje
medtem ko ubuntu 10.04 na tem disku nekak sploh nima nekih težav.

Tak da, tudi če je na USBju, vsaj zaenkrat 10.10 solidno deluje. Moram še stestirat bolj

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

BlaY0 ::

Jaz sem pa še vedno na 8.04... mater sem zaostal :P

...pa še grd sem in noben me ne mara...

Pyr0Beast ::

Relanium. Nima še težav, jih pa bo imel ko boš zalavfal torrent gor :)

USB ne zmore hkrati brati in pisati. HDD ima za to buffer in mnogo hitrejši link.
Sam dostopni čas pa je brez pomena. HDD ima dostopne čase tudi mnogo pod 1ms (en sektor zraven drugega), pa čeprav tam piše 13ms.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WarpedGone ::

Glede VirtualBox-a:
Oracle je izdal 3.2.10, ki je mal poflikana. A tale post pomeni, da lahko kar neham čakat na uradn update v ubuntu repositorjih v naslednih pol leta in če ga hočem met, našraufam oraclovo (non-OSE) verzijo al pa se spravm recompilat source?

Tako SolidWorks kot Maya imata v VirtualBoxu 3.2.8 ne-performančne probleme povezane s prikazom - prikazani so deli že zaprtih oken, ozadje desktopa na delih prekriva okno aplikacije ipd. Isti problem je tut v eni Python aplikaciji, ki uporablja OpenGL za izris grafike, polno packanja.

Packanje

Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Relanium ::

Pyr0Beast je izjavil:

Relanium. Nima še težav, jih pa bo imel ko boš zalavfal torrent gor :)

USB ne zmore hkrati brati in pisati. HDD ima za to buffer in mnogo hitrejši link.
Sam dostopni čas pa je brez pomena. HDD ima dostopne čase tudi mnogo pod 1ms (en sektor zraven drugega), pa čeprav tam piše 13ms.

Ja no, sem že opazil da zna včasih malo vlečt.
Pa ok, pač testiram

Icematxyz ::

Tako SolidWorks kot Maya imata v VirtualBoxu 3.2.8 ne-performančne probleme povezane s prikazom - prikazani so deli že zaprtih oken, ozadje desktopa na delih prekriva okno aplikacije ipd. Isti problem je tut v eni Python aplikaciji, ki uporablja OpenGL za izris grafike, polno packanja.


Da. To je posledica tega, ker imaš vključeno 3D podporo. Če jo izključiš tega ni. Enako bo v VB 3.2.10. Namestiš pa 3.2.10 najlažje tako, kot sem rekel že višje.

http://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Do...

Snameš paket in ga namestiš. Boljša 3D podpora bo morda na voljo ob naslednji različici, ki pa ne bo le "vzdrževalna". Maya za Linux skratka, če hočeš boljšo OpenGL podporo.

Se pravi uporabljati neposredno "strojno opremo" - uporabljati gonilnike AMD grafične kartice. SW pa trenutno VirtualBox + izključena 3D podpora. Najmanj težav pa ti bo povzročal Blender. To je nekje optimalno stanje v tem trenutku. Se pravi Maya for Linux namesto VitrualBox. Tukaj ni neke dileme. Ali pa nadomestiš z Blender. SW pa na Ubuntu le v VirtualBox + 3D izključen. Dokler ne bo različice za (GNU) Linux oziroma dokler 3D podpora ne deluje bolje.

WarpedGone ::

Bom probu še z izklopljeno 3D podporo, če bo reč kaj migala.
Blender odpade, Linux verzija maye pa tut (ne dela OK) - packanje.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Ubuntu je kar sam od sebe enablal vgrajeni mikrofon, wth ? :S


Sodelujejo zgleda z NSA. :)

Šalo na stran:

Drugače pa je zadeva verjetno zelo specifična. Se pravi odvisna od modela prenosnika.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

denial je izjavil:

Ubuntu 10.10 in the cloud: KLIK


Strežniška različica 10.10 ponuja tesno podporo za Amazon EC2 (API) + možnost za "private cloud". Pri čemer razvoj aplikacij omogoča (enak API) dobro interoperabilnost med obema možnostima. Solidno.

Še malo "konstruktivne kritike" na račun "interoperabilnosti" v širšem smislu.

http://www.networkworld.com/community/n...

WarpedGone ::

Bom probu še z izklopljeno 3D podporo, če bo reč kaj migala.

Mogoče presenetljivo a vse tri zadeve brez HW 3D podpore delujejo bolje. Pač ni tolk hitrosti, je pa zato vsaj uporabno (zaenkrat). Tnx!
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

To še vpiši v terminal:

VBoxManage setextradata global GUI/Customizations noMenuBar,noStatusBar

Se pravi, da ti VirtualBox v okenskem načinu ne zavzema po nepotrebnem prostora.

Več o tem.

poweroff ::

To lahko tudi v "start" meniju popraviš.
sudo poweroff

Icematxyz ::

Kako misliš?

Icematxyz ::

New Grub2 & BURG GUI tool in town:

Grub Customizer



Vir slike

sudo add-apt-repository ppa:danielrichter2007/grub-customizer
sudo apt-get update
sudo apt-get install grub-customizer


In pa stari znanec, ki se nahaja tudi v Programskem središču Ubuntu:

StartUp Manager



Vir slike

P.S.

Po namestitvi enega najdete pod Programi -> Sistemska orodja. Drugega pa pod Sistem -> Skrbništvo. Kateri točno se nahaja kje. Pa ne povem!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pyr0Beast ::

Drugače pa je zadeva verjetno zelo specifična. Se pravi odvisna od modela prenosnika.

Hehe, NSA.

Sem pogledal na drugem in zadeva je na MM torej Mute. Je pa to od kar so bila zadnja 2 updejta.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

Customizer definitivno bolje izgleda. Pri BUM imam kar občutek, da bo kaj zj***...
sudo poweroff

Icematxyz ::

@Pyr0Beast

Glede mikrofona. Če klikneš indikator na pultu za glasnost -> Možnosti zvoka... -> zavihek Dovod.

Tukaj načeloma se upravlja z vhodnimi napravami. Se pravi če obkljukaš opcijo Nemo. Deluje vse kot bi pričakoval ali ne?

Nastavitve dovod

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pyr0Beast ::

Glej si to. Hardware obstaja samo output.





Spet ga je dal na 00 namest na MM.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

lopov ::

Icematxyz je izjavil:

Sam že od nekdaj za ustvarjanje LiveUSB uporabljam unetbootin.

http://unetbootin.sourceforge.net/
[SNIP]

Hvala, je uspelo :)

Icematxyz ::

No lepo, da ti je uspelo.

@Pyr0Beast
Ta "audio chipset" je povzročal že v preteklosti, kar nekaj težav. Bolj v smeri, kako usposobiti mikrofon, da sploh deluje. Tebi pa torej deluje. Noče pa ostati na mute. In to verjetno vsakič, ko se znova prijaviš v sejo. Oziroma po ponovnem zagonu? Takrat se prestavi v Alsamixer nastavitev iz Mute na nekaj drugega? Verjetno potem to vrednost "nadzoruje" kaj drugega. Razlogov je lahko več. Verjetno kaj glede PulseAudio. Rešitev je seveda tudi lahko več.

V primeru, da ti vse ostalo deluje dobro. In si drugače (če pogledaš na zadevo celostno) zadovoljen s tem, kako ti deluje zvočni sistem. Morda "najlažja" rešitev brez nekega "poglobljenega" iskanja težave. Po ponovnem zagonu, bi torej rad imel "Front Mic" mixer na mute:

ALT+F2 in vpiši gnome-session-properties. Dodaj nov vnos. Kjer naj bo ukaz:

amixer set "Front Mic" mute

Začetni programi



Lahko pa alsamixer, kar iz trenutne seje nadzoruješ tudi -> "the GUI way". Zaganjalnik na namizju ali pultu:

Off:
amixer set "Front Mic" mute

On:
amixer set "Front Mic" unmute

Zaganjalnik x2



P.S. Da. Tudi ikono zaganjalnika, se da spremeniti na točno takšno in nič drugačno, kot si sam želiš.

Kako? Klikneš z miško na ikono ("vzmet z vzletno ploščadjo") ob ustvarjanju zaganjalnika....

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

WarpedGone ::

Obstaja kakšen vsaj napol funkcionalen klon od MS Paint za Gnome?

mtPaint, GNU Paint, Gnome Paint Drawing in podobna jajca očitno noben nikoli ni niti poskusu ne uporablat. Drag&Drop slike, zoom, crop, Undoju v njihovem idelnem svetu ne obstaja...
Vem da obstaja KolourPaint, ki je odlična reč, žal zahteva 65MB downloada in 250 MB instalacije na disku, čemur bi se izognu če se le da.

Hmmm, ostaja mi klasičen Windows Paint v VirtualBoxu. Dost žalostno za višek tehnike od Gnoma ...
Zbogom in hvala za vse ribe

zee ::

Gimp?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Sims ::

Ne, ne, za gimp rabiš doktorat, žal :D

Nekaj simpl ... Gimp je za osnovne zadeve "owerkill"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

zee ::

Kaksna Picasa za Linux morda?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dux ::

Poskusi Pinto.
Upanje je v nasih odlocitvah

lopov ::

Je kakšna varianta da se v 10.10 netbook verzija preklopi UI iz tega novega na "starega" iz 10.04?

Žal moram priznati, da mi novi ne ustreza in mi je bil prejšnji vmesnik boljši (uporabnejši, prijaznejši) kot sedanji.

Thx,
b.

Edit: nisem osamljen :P
http://www.calebscreek.com/2010/10/ubun...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Sims ::

dux:

Tnx. Zgleda dost podobno Paintu. Bom sprobal. Sicer jaz uporabljam gimp, vseeno bom sprobal tole ...

dux ::

@lopov: žal ne.
Meni je bilo tud hudo, ampak sem se med testiranjem kar navadil na unity.
Upanje je v nasih odlocitvah

lopov ::

dux je izjavil:

@lopov: žal ne.
Meni je bilo tud hudo, ampak sem se med testiranjem kar navadil na unity.


Žal mi je ampak moj netbook ma čist premajhen zaslon da bi se zajebaval z barom na levi + ni več zavihkov s pognanimi programi. Ja, alt+tab deluje, a to ni to.

Ubistvu se mi zdi bolj neumna rešitev kot je bila. Nč, stari disk gre notri pa image na novega :P

Kekec ::

Mene pa zanima če se v Evolution-u da kako nastaviti exchange 2007, mi ga ne rata pa če se na glavo postavim.

Icematxyz ::

zoom, crop, Undoju v njihovem idelnem svetu ne obstaja...


Začne se tako, da odpreš fotografijo. Privzeto jo na Ubuntu 10.10 odpre Gnome oko.

Gnome eog



A ni to naša avtohtona kokoš?

Zdaj pa si omenil:

Zoom: vrtenje koleščka miške. Ali klik na gumbe v orodni vrstici.
Crop (Obreži): V Gnome oko je v Ubutnu 10.10 integriran gumb Urejanje slik za zagon urejevalnika slik Shotwell.

Obreži sliko



Undo: V Shotwell Uredi -> Razveljavi. Ali CTRL + Z.

Za narisati kakšno puščico ali kvadrat. Če ne želiš uporabljati Gimp. Pa med drugim, kaj takšnega. Pač poskusiš množico različnih. In uporabljaš tistega, ki ti najbolj odgovarja. Če je to KolourPaint. Ga pač namestiš a ne da. Tudi, če ti zraven namesti toliko dodatnih paketov. Je pač primarno namenjen za KDE. Kdo pa pravi, da ti ne bi bilo všeč, če bi namestil si še paket "kubuntu-desktop". In imel ob prijavi v sejo na voljo obe namizni okolji?

@Kekec

Ne vem kako si poskušal. Preko MAPI:

sudo apt-get install evolution-mapi

http://www.go-evolution.org/MAPIProvider

Potem gre nekako tako:

Ubuntu 10.04 + exchange 2007

The Evolution MAPI provider adds support for Microsoft Exchange,
including Exchange 2007, to the Evolution groupware suite, using the
proprietary MAPI protocol.

Unlike the Exchange connector (in the evolution-exchange package), it
does not use Outlook Web Access and requires direct access to the
Exchange server.



Ali preko vtičnika, ki se namesti zraven Evolution (evolution-exchange).

The Evolution Exchange Connector adds support for Microsoft Exchange 2000 and
2003 to the Evolution groupware suite.

It uses the functionality of Outlook Web Access (OWA) to integrate with
Exchange. Therefore, it is a requirement that OWA is enabled on the corporate
Exchange infrastructure.


Na tem področju zna ponavadi biti nekaj težav. Tudi v Ubuntu 10.10. V "proposed" so na voljo že nove različice paketov (Evolution, evolution-mapi...). Ki določene težave iz različnih "bug reportov" določenim uporabnikom odstranijo. Ampak ni to najbolj primerno za "production environment" in začetnike (če pride do težav). Lahko pa poskusiš na kakšni testni različici, kako se obnesejo paketi iz "proposed". Predvsem za to, da vidiš če so težave, ki jih imaš že odpravljene. Je pa kar nekaj paketov na tem področju, ki ti dela težave na voljo (proposed).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Kekec ::

@Icematxyz je imam 10.10 in z to verzijo ki pride zraven mi ne rata pa če se na glavo postavim, že ko nasatvljam mi lepo authenticira in celo pokaže koliko velike so mape ampak ko pa hočem pogleda sam inbox pa piše loading... v nedogled, sicer sem zelen na linuxu ampak ne v računalništvu sem probal dol povleč pa zbuildat po navodilih iz http://mad-scientist.us/evolution.html vendar mi javi:
checking for GTK... no
configure: error: Package requirements (gtk+-3.0 >= 2.90.0) were not met:

No package 'gtk+-3.0' found

Consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if you
installed software in a non-standard prefix.



potem sewm še poizkusil make update tu pa je naslednji problem:

>>>>> Running svn checkout for openchange
svn: Can't connect to host 'websvn.openchange.org': Connection refused
make: *** [openchange/.svn] Error 1
root@nikog-ThinkPad-Z61m:~/evo-src#


če imaš kakšen nasvet se priporočam :)

Icematxyz ::

Saj sem ti dal nasvet. Poskusi proposed pakete.

Icematxyz ::

sicer sem zelen na linuxu


No pa še v slikah. V Ubuntu 10.10 vidim da so privzeto Programska središča v bližnjicah izključena. Se pravi zaganjalnika preprosto ni tam. Zdaj pa seveda panika. Ali pa:



Missing repositories in Ubuntu 10.10

Potem najdeš programske vire, kot sem ti podal na tej povezavi:

https://wiki.ubuntu.com/Testing/EnableP...

Pod Sistem -> Skrbništvo -> Programski viri zavihek Posodobitve.

Tam pa vključiš predhodno izdane posodobitve (maverick-proposed).



Zavihek posodobitve

In to je to.

Sistem -> Skrbništvo -> Upravljalnik posodobitev in boš videl, da je kar nekaj paketov na voljo za to področje, ki ti povzroča težave. To narediš na kakšni testni (sveži, ker ne vem kaj vse si že (za)konfiguriral) namestitvi. In preberi si na vseh povezavah, kaj pomeni sploh to "proposed" programski paket.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

Ripley: I say we take off and nuke the entire site from orbit. It's the only way to be sure.


Nuke It



MessagingMenu or how to nuke notification-area Canonical way.

Ubuntu 11.04 namerava dokončno ukiniti notification-area. Del težke artilerije je tudi MessagingMenu. Pa poglejmo kako zadeva napreduje. Privzeto podporo zagotavljajo aplikacije Evolution, Empathy, Gwibber:



Se pa počasi premika tudi na drugih področjih:

Gmail



Liferea



Zimbra



Thunderbird



Group Hug



OMG

Group hug2



OMG2

Ni pa MessagingMenu edino orožje. Zraven Notify-OSD, SessionMenu, MeMenu... Še primer za SoundMenu:



I say we take off and nuke the entire site from orbit!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

poweroff ::

Kdo je pa Henrietta? :)
sudo poweroff

Kekec ::

@Icematxyz evo mi je uspelo tnx.

Sem malo testiral tudi exchange 2010 tega mi pa ni uspelo, ampak ok to ni tako pomebno v danem trenutku.

Icematxyz ::

Lepo da dela. Glede Exchange je pač potrebno malo potrpljenja. Ampak se stanje izboljšuje. :)

Zgodovina sprememb…

Maystr ::

Naložil tole zadnjo verzijo in zgleda da zadeva ni glih najbolša. Pojavilo se je kar nekaj napak.

Prenosnik ima 2gb rama (kar lepo kaže v biosu), toda ubuntu zazna samo 1,7 gb!?

Potem poraba pomnilnika je ob zagonu (noben program odprt, nekaj nepotrebnih programov iz zagona umaknenih) 400 mb, mal velik (na faksu z ubuntu 10.04 je 200mb z odprtim firefoxom)!?

Vspostavitev mreže z windows 7 je nemogoča ali pa nevem kje bi bla lahko še fora (prebral na desetine forumov poskusil vse mogoče in nemogoče). Z 10.04 naj bi zadeva šla normalno skozi. Ko se hočem povezat na win pc mi vedno vn meče okno za vpis gesla (poskusil vsa mogoča gesla)!?

Ve gdo mogoče za kakšno rešitev, teh treh problemov? Ali naj poskusim z verzijo 10.04.

lopov ::

Maystr je izjavil:

Naložil tole zadnjo verzijo in zgleda da zadeva ni glih najbolša. Pojavilo se je kar nekaj napak.

Prenosnik ima 2gb rama (kar lepo kaže v biosu), toda ubuntu zazna samo 1,7 gb!?

Potem poraba pomnilnika je ob zagonu (noben program odprt, nekaj nepotrebnih programov iz zagona umaknenih) 400 mb, mal velik (na faksu z ubuntu 10.04 je 200mb z odprtim firefoxom)!?

Vspostavitev mreže z windows 7 je nemogoča ali pa nevem kje bi bla lahko še fora (prebral na desetine forumov poskusil vse mogoče in nemogoče). Z 10.04 naj bi zadeva šla normalno skozi. Ko se hočem povezat na win pc mi vedno vn meče okno za vpis gesla (poskusil vsa mogoča gesla)!?

Ve gdo mogoče za kakšno rešitev, teh treh problemov? Ali naj poskusim z verzijo 10.04.


Če maš integrirano grafiko je manjkajoči RAM "tam".

To s Sambo tudi mene muči, eem nameščal neke dodatne pakete in popravljal (stari, na 10.04) delujoči cfg in mi zaenkrat ni uspelo. Morda je treba (spet) spremeniti v Win7 nastavitve?

Relanium ::

V 10.10 Wubi sem namestil ubuntu-restricted-extras.
Zdaj pa v synapticu glede flasha vidim samo paketa
flashplugin-nonfree in
flashplugin-installer - to mi kaže da imam nameščeno, verzija 10.1.85.3ubuntu1 -to ni tazadnja?

pa kam je izginila opcija plashplugin64 ?

Sicer deluje vse vredu (tudi z zvokom), samo me zanima če je kaj bolje imet novejšo ali pa 64bitno verzijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Modri dirkač ::

Meni se tudi noče povezat na Win7, oz. takole, iz Win7 ne morem dostopat na 10.10. Računalnik se pojavi v network places, ko pa hočem dostopat pa javi, da se ne more povezat. Obratno deluje.

Setup je isti kot prej pri 10.04, kjer je delalo normalno.
Everybody lies!

Icematxyz ::

Glede pomnilnika. Poglej v Sistem -> Skrbništvo -> Nadzornik sistema, kateri proces ga porabi koliko.

Samba je (dokler ne razumeš varnostnih tveganj) najbolj primerna za uporabo v "varnih" lokalnih omrežjih. Prav tako je dobro pri Samba ločiti med "user-shares" (desni klik na mapo) in "classic-shares". Za svež začetek (če se je že kaj nastavljalo) najbolje, da se uporabi "privzeta" smb.conf datoteka.

sudo cp /usr/share/samba/smb.conf /etc/samba/smb.conf

Tukaj bom opisal le "usershares".

Odpre se smb.conf in nastavi na začetku datoteke pravilno (enako v Win7 in v Ubuntu) ime za:

workgroup = WORKGROUP

gksudo gedit /etc/samba/smb.conf

SMB is a client server, request-response protocol


Ubuntu -> Win7

SMB "odjemalec" je privzeto na voljo v Ubuntu 10.10 in lahko dostopaš, do mape na Windows 7 tako:

Win7 -> Ubuntu

Če hočeš, da je Ubuntu "strežnik" na katerega se povežeš iz Windows OS in dostopaš do datotek, ki se nahajajo na Ubuntu. Z "user-shares" metodo, katera tudi samodejno namesti ustrezne pakete in poskrbi za potrebne nastavitve.

Ali video:



P.S. S tem, da vsakič ko "urejaš" smb.conf datoteko je potrebno "service smbd" in "service nmbd" ponovno zagnati (stop/start in ne restart). Ali pa ponovni zagon računalnika.

@Relanium

FlashPlayer 64 si imel najverjetneje nameščen preko UbuntuTweak, ki doda PPA vir in se namesti od tam. 64 bit različica pa ni na voljo privzeto v Ubuntu 10.10 za to, ker še ni dokončana.

Kot sem rekel že v prejšnji temi. Če želiš s tem eksperimentirati. Uporabi FireFox in vtičnik FLASH-AID.

https://addons.mozilla.org/af/firefox/a...

Zgodovina sprememb…

cholt45 ::

Icematxyz je izjavil:


Ubuntu 11.04 namerava dokončno ukiniti notification-area. Del težke artilerije je tudi MessagingMenu. Pa poglejmo kako zadeva napreduje. Privzeto podporo zagotavljajo aplikacije Evolution, Empathy, Gwibber:





To ja, seesh to bi bilo leo imeti tak ja. Ne pa sedaj ko ti vsaka druga aplikacija naserje svojo ikono.
A se da to že sedaj nekak tak preurediti na 10.4.1 ?

Relanium ::

Ok razumem zdaj

Hvala

Icematxyz ::

A se da to že sedaj nekak tak preurediti na 10.4.1 ?


Na 10.04.1 je zadeva praktično enaka. Te osnovne aplikacije, ki jih imaš nameščene (Empathy, Evolution, Gwibber) tako že podpirajo MessagingMenu. Res pa je, da ne vem kako, ker trenutno ne uporabljam nobene od teh (privzetih). Te fotografije pa sem tudi dodal povezavo z navodili, kako integriraš te aplikacije v MessagingMenu.

http://www.omgubuntu.co.uk/2010/05/add-...

Ubuntu 11.04 je nekje prvotno začrtan cilj, da bi večino popularnih aplikacij to podpiralo. Tiste aplikacije, ki jih ti uporabljaš. Pa še nimajo te podpore. Pa vprašaj razvijalce, če nameravajo dodati podporo. In kdaj. Malo pritiskaj (bodi vljuden) pa bo. ;)

poweroff je izjavil:

Kdo je pa Henrietta? :)


Henrietta je Persona. Njeni prijatelji pa so John, Daniella, Simon in Faisal. ;)

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Kakšna ideja kdaj lahko pričakujemo ZRTP support za default SIP odjemalca?
sudo poweroff
««
3 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066315632 (1144) polozweii
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813181961 (147900) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134290 (97176) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981167495 (140142) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648494 (38356) Icematxyz

Več podobnih tem