» »

Fitnes naprava

Fitnes naprava

1
2
3

Heisenberg ::

Spušcas se v detajle koliko mascobe ima mleko ? ;)
Pa sploh ves svojo trnutno potrebo kalorijah dnevno ? Ves koliko kalorij rabis da vzdrzujes tezo ?
Imaš 100% poslihtano hrano, ne piješ coca cole in ne ješ navadnega kruha?

Ce ja ..... potem tudi ves katero mleko izbrati..... ;)

ker enacba ni hrana + proteini = misice...ampak hrana = misice....s tem da pod hrano spadajo proteini!

Zheegec ::

Jaz ponavadi uporabim toplo vodo, se bolje topijo proteini in/ali kreatin.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Heisenberg ::

ce ti okus ustreza OK...jaz ce pijsem mlacno se mi kar dviguje v zelodcu...ponavadi dodam se led.

nejko8 ::

jaz proteine v mrzli vodi ali pa pol mrzle vode in pol mrzlega mleka, kreatin pa v topli, zaradi veliko boljše topnosti, če ni cajta pa na žlico :D

Heisenberg ::

sicer ne vem kaksen kreatin uporavljas, sam ima kristaliziranega in se ne topi sploh...ponavadi ga dam kar na zlico pa mal vode cez pa je ;),...ker ce ga mesam v kaj durgega potem mi skoraj vedno ostane na podnu in ga gre precej stran ko se lepi na stene kozarca / shakerja...pac je treba gledati na vsak gram...te stvari niso ravno poceni ;)


lp

nejko8 ::

Tudi jaz imam takega, daj ga v shaker, nalij vročo - toplo vodo (2-3dcl) in začni trest. Men se povsem stopi, poleg tega jaz zraven dam še žličko glutamina in bcaa pa ni nikoli problemov.
Vendar kot pravim voda naj bo vroča/topla.

ker ce ga mesam v kaj durgega potem mi skoraj vedno ostane na podnu in ga gre precej stran ko se lepi na stene kozarca / shakerja...pac je treba gledati na vsak gram...te stvari niso ravno poceni ;)


tudi meni se ni nikoli stopil ko sem ga dal med proteine...pij ga samega

EDIT: Aja pa če praviš da vsak gram šteje, naj ti povem da je menda absorpcija kreatina slabša če ga vzameš na žlico. Je blo veliko napisanega na to temo na maxximum forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejko8 ()

thramos ::

V praksi pa za nobenega od nas (predvidevam da se ne pripravljamo za BB tekmovanje ;)) tole kompliciranje nima pomena.

nejko8 ::

Haha, res je :))

Heisenberg ::

to da je absorbija slabsa vem! Sej ponavadi spijem cez kak pomarancni sok ali kak drug sladkor z OH...se pac v zelodcu zmesa namesto v kozarcu ;)

Sicer je res brezveze kompliciranje ce ravno ne tekmujes....po drugi strani pa bolj ko kompliciras bolj zmanjsas napake in hitreje prides do cilja! Vsaj moja osebna praksa je pokazala tako....ko sem bi zapisoval vsak grizljaj ki se ga pojedel, ko sem tehtal vso hrano, racunal procente OH, beljakovin, mascob ipd...takrat sem najbolj napredoval....
vse dokler me ni nekaj vrglo iz tira...(beri: proklete babe!) ;)

ZaLoMaT ::

Heisenberg je izjavil:

Spušcas se v detajle koliko mascobe ima mleko ? ;)
Pa sploh ves svojo trnutno potrebo kalorijah dnevno ? Ves koliko kalorij rabis da vzdrzujes tezo ?
Imaš 100% poslihtano hrano, ne piješ coca cole in ne ješ navadnega kruha?

Ce ja ..... potem tudi ves katero mleko izbrati..... ;)

ker enacba ni hrana + proteini = misice...ampak hrana = misice....s tem da pod hrano spadajo proteini!

Ammm nisem ravno amater, nisem pa tudi ekspert :)
Gre se mi bolj zato, da bom užival nekaj bolj zdravega, glede na to da je alpsko mleko - "počasni ubijalec"
@Super članek!
Coca-Cole in ostalih gaziranih ter sladkanih pijač ne pijem. Moj vir je naravna, domača voda:) Kruh je pa črn!
Jem pa vsekakor zelo raznoliko hrano ... in je treba imeti tudi kakšen (day off)

Torej domače mleko, res da ima več maščob a jih s kolesarjenjem in fitnesom z lahkoto porabimo?


Sicer je res brezveze kompliciranje ce ravno ne tekmujes....po drugi strani pa bolj ko kompliciras bolj zmanjsas napake in hitreje prides do cilja! Vsaj moja osebna praksa je pokazala tako....ko sem bi zapisoval vsak grizljaj ki se ga pojedel, ko sem tehtal vso hrano, racunal procente OH, beljakovin, mascob ipd...takrat sem najbolj napredoval....
+1

nejko8 ::

domače mleko ima 3,5 do 5 odstotkov maščobe (nekje sem bral da tudi do 7%).

jaz pijem takega z 0,1% maščobe in ima 35kcal na dcl. Rekel bi da jih ima mleko z 5% maščobe vsaj še enkrat več.
več tu: http://www.nutritiondata.com/facts/dair...

Torej domače mleko, res da ima več maščob a jih s kolesarjenjem in fitnesom z lahkoto porabimo?


Povsem odvisno od intenzivnosti treninga - manjša kot je intenzivnost in nižji kot je bpm, večji bo odstotek porabljenih kalorij iz maščob, in obratno, večja kot je intenzivnost treninga, večji je odstotek porabe kalorij iz OHjev (kar ne pomeni da ne bo absolutna vrednost porabljenih maščob pri visokointenzivnem treningu manjša kot pri nizkointenzivnem)
Upam da je jasno.

Heisenberg ::

......crni kruh vsebuje belo moko ali pa kako drugo varianto moke....a ni nic bolj zdrav od belega,...
ce hoces bolj zdrav kruh potem moras vzeti polnozrnatega narejen iz polnozrnate moke...kruh z zrni ni polnozrnat.....

BlueBerry ::

DM zdej si tud mene mal zmedu v časih, ko sem treniru zdej pa bom spet začel z utežmi (s tem namenom sem odprl temo).

Pa sem jedel polnozrnat kruh biu je hlebec se pravi okrogu pa zdej več nevem al sem jemal pravega zdi se mi, da sta bla stoletni kruh in pa žlathni pač pršu v trgovino reku polnozrnati pa je blo...
kaj pa to ?

Drugač pa nej nekdo mal našteje keri kruhi pridejo v upoštev pa zakaj je treba te jemat kaj anti bela moka al zakaj to škodi ?

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Kupi si kruhomat in postani svoj pek. Veš kaj daš not, ni tistih dodatkov, ki kruh rahljajo, pa narediš si ga po okusu. Z malo vaje ti vzame glih tok časa kot čakanje v vrsti za kruh v štacuni, pa približno v 1 letu se ti vrednost avtomata povrne.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

tsh2 ::

jaz si sam delam žemlje doma za sendviče. dam pol kile moke črna + bela, kvas, žlica soli, žlica sladkorja, olje, voda. najprej zmešam z navadnim mikserjem, potem zmesim na roke z dodajanjem bele moke. pustim shajati 40 minut in potem razrežem na 16 delov in oblikujem v okrogle žemlje in dam peči za 20-30 minut.

sicer pa bi najbrž moral brez sladkorja in olja, raje kakšen jajac not ubiti :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

BlueBerry ::

Po dolgem času se oglašam s spiskom, če ima kdo kaj pametnega za dodati:
kupil bom:

- http://www.fitness-oprema.com/index.php...
(še razmišljam o nekaj lažjih utežh in 2 dodatnih ročkah, da bom lahko bolje sestavljal)
- http://www.fitness-oprema.com/index.php...
- http://www.ideo.si/a/Fitnes_rocka_za_sk...
zanima me, če se splača vzeti vrtljive verjetno za 10EUR razlike ja?

To bi bilo za začetek to, če ima kdorkoli kakšno idejo kaj bi še lahko dodal / odvzel ali pa kje dobil ceneje naj sporoči. Vesel bom vsakega konstruktivnega komentarja.
Aja pa zanime me, če kdo ve kje bi dobil te nujno potrebne rekvizite oz. zadeve (blazino, rokavice) kvalitetne in poceni.

HVALA
LP



Še slike:





Kasneje pa razmišljam tudi o vrvi:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

CleanPower ::

uhh šele zdaj ko sem kliknil na link sem ugotovil da je slavko prenovil website:) moram kupit 2x 20kg gumiranih. upam da ni kej navil cene.

CleanPower ::

ups sem se zmotil, slavko ni na fitness-oprema.com, ampak na fitnes-oprema.com

BlueBerry ::

Heh, če že reklamo delaš pa povej kaj zakaj gumirane nabavljaš :D

Heisenberg ::

@blueberry: dober sestav, edino rocke so pa noro drage, jaz sem ene kupil pred casom v Hoferju pa so bile 8EUR in mi sluzijo povsem vredu...

evo to pa nabavljam jaz, ko dobijo na zalogo:

Powertec

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

CleanPower ::

gumirane, da se mi ploščice v garaži ne razbijejo če slučajno dol vržem

BlueBerry ::

Aja hvala, če tak pro. vidi nekaj dobrega v tem potem bo že za začetek.
Heh nora zadeva kolk te pa pride kaj takega verjetno to ne kupuješ v slo?

A mi lahko samo nekdo pove razliko med tema klopema katera je boljša in zakaj:
http://www.fitnes-oprema.com/product_in...
http://www.fitness-oprema.com/index.php...

Vem ja ročke so drage zato sem pa vprašal, če bi kupil raje nevrtljive, če ima to kako vezo ti imaš vrtljive?

Kaj se kdo kaj odloča za veslanje: http://www.fitnes-oprema.com/product_in...
?

Heisenberg ::

Veslač je fajn, delajo noge, hrbet, rit ipd....a simuliras lahko vesljanje tudi z utezmi in elastikami pac ne tako popolno a vseeno jaz tega ne bi kupil ker se mi zdi odvec...


razlika ki jo vidim med klopema je v bistvu samo v škripcu, se pravo bos lahko delal še vaje za triceps, lats in hrbet na splosno in je fajn zadeva, vprasljivo je samo kakšno maximalno težo vzdrzi škripec...klop od flexa mi je bolj simpaticna in lahko delas vec stvari z njo....

sam sem pred leti bil pred isto dilemo na koncu sem se odlocil za navadno klop z vkljucno moznim negativnim naklonom in pa tale stojala http://www.fitnes-oprema.com/product_in...
predvsem zato da sem lahko klop odmaknil in sem stojala imel sama zase in sem lahko jih dvignil na visino ramen in potem nalozil utezi za vrat in delal počepe....-ne smes zanemariti spodnjega dela telesa in trenirati samo zgornji del - telo je en celoten sistem in ne samo prsa in bicepsi!

glede mojega nakupa pa lahko izves vec tukaj http://www.megafitness-shop.info/Kraftg...

Zgodovina sprememb…

BlueBerry ::

Aha hvala sej ta druga klop ima možnost negativnega naklona.
Katera od obeh je od flexa?
A ta škripec naj bi bil ubistvu nekaj podobnega kot vrv?

Zgodovina sprememb…

BlueBerry ::

Potem je tale izbira vredu bom jutri naročil hvala za komentarje.

Edino, če kdo ve kje bi dobil ceneje ročke?

Heisenberg ::

glede rock, saj so fajn, recimo da delas se pod naklonom sklece, tako da imas noge na klopi ipd....a niso nujne...pa tak kjer jih bos kupoval bodo verjetno pristeli se postnino...
tako da ce nisi ravno pri denarju se splaca pogledati tudi kaj ima v ponudbi Intersport, Hervis ipd, ker bi morali te zadeve imeti vsaj pol ceneje...
sam dostikrat kupim v www.decathlon.it kadar se odpravljam v Udine.....

škirpec je fajn zadeva za marsikej bos hitro ugotovil...

potem ko se pa nabildas me pa na šejk povabi ;) hehe


LP

BlueBerry ::

Ja hvala DM, če lahko samo še preveriš ZS.

BlueBerry ::

Zdaj, ko sem nabavo vso to opremo sem začel s sestavljanjem vaj pomagam si s tem:
http://daciofit.nastja.net/vaje.php
http://exercise.about.com/cs/weightlift...
http://www.aktivni.si/fitnes/vaje/video...
mojtrener

Če ima kdo še kaj pametnega naj pove ali pa za jedilnik.

HVALA

BlueBerry ::

Moja oprema:





Kasneje pa razmišljam tudi o vrvi:


Jest sm si zdej to tkole zastavu:
- Kolkrat na teden je optimalno trenirat?
- Kok kcal vnosa hrane naj bi bilo potrebno mamo eno tehtnico, ki mi kaže 2200 kcal, če treniram pa verjetno kaj več?
- Kako najbolje razdelit vaje na mišične skupine (hrbet - trebuh...)
- Zanima me tudi kako opazovati trening (mam uro, ki meri kcal pa srčni utrip ali rabim še kaj in ali se to sploh splača pač kako se to potem meri)?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zajtrk: Sadni Muesli
Kosilo: riž, špinača, zelenjava, piščanec, puran, testenine
Pred treningom: pest študentske hrane
Po treningu: 250g skute + banana
Prigrizek: Slim & Fit salama + kos stoletnega kruha ALI piščanec ALI puran na žaru ALI jajca
Večerja: Ribe rio mare 90g (to so dvoje 2×45g) olje odlijem ?

Ali bi se morda izplačalo namesto 250g skute 500g ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13.6 (hrbet - noge)
8× 10 Bent row
8× 10 Počep postrani
8× 10 Dvig trupa v pokončen položaj
8× 10 Dvig notranje noge, leže
8× 10 Deadlift
8× 10 Dvig zunanje noge, leže
------------------------------
kcal:
hr:
time:

14.6 (roke - trebuh)
8× 10 Dvig z eno roko v počepu
8× 3 Trebušnjaki
8× 10 Scot z eno roko
8× 10 Dvig na bench
8× 25 Dvigi s stolom
8× 25 Noge levo desno
------------------------------
kcal:
hr:
time:

Tole je pa primer za dva dneva sestavljen trening. Številke predstavljajo:
(serije) (ponovitve) (vaja)
Ne gledat številk zanima me samo vaje, če so pravilno razporejene in kako bi potem naredil naprej za naslednje dni pač tista vprašanja, ki sem jih že zgoraj napisal.

Koliko različnih vaj se ponavadi, da na trening za ponovitve vem pač tolikšna utež, da gre 8-12 ponovitev.

Ne bom se branil kakršnegakoli nasveta najbolj pa me zanimajo pač tista 4 vprašanja zgoraj!

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

er... tazgale treninga pa rajš ne delat.

Lej, delaš 8x10 deadlift naprimer. Jaz sem delal deadlift z največ 4 serijami, 8-12 ponovitev, prva serija 11, druga 11, tretja 10 četrta 9, pri zadnji mi je včasih že kaj plesalo pred očmi, če razmeš kaj ti hočem povedat. Če bi hotel delat striktno po 10 ponovitev, bi moral delat z nižjo težo, kar pomeni, da sem pri prvi seriji naredil 10 ponovitev, čeprav bi jih lahko 20 skratka - nič ne delaš. Mišico moraš maksimalno obremenit in uničit. Gor dam vsakič toliko železa, da pri prvi seriji ne naredim več kot 12, pri zadnji ne manj kot 7, seveda pa greš pri vsaki seriji do odpovedi. Pri nekaterih mišicah in dnevih gre to dokaj linearno, recimo 11-11-10, ali pa tudi ne - 12-9-7. Tko kot imaš ti zamišljen trening, je pa zgrešen v sami osnovi.

Jaz recimo da imam nekaj pojma, pa še vedno ne sestavljam svojega treninga!!
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BlueBerry ::

Nene sej sm napisu, da številke so kar ene to morm pač prvo probat kolk sm sposoben pa prilagodit ane samo zanima me kolko različnih vaj se kaj dela?
Glede na to, da sta 2 mišični skupini ena večja ena manjša in potem pač me to zanima koliko vaj nevem 3 krat roke 3 krat hrbet in al so najprej skoz roke pa pol hrbet al se tko menja kot sm napisu.

Številke so pa samo za okras!!! Če ne pa skopiraj kak tvoj trening.

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Za začetek so najboljše neizolativne vaje in dobro je začet s 'starting strength' programom. Recimo imaš ta program (ali kak drug starting strength - išči) 4 tedne in potem zamenjaš za tistega, ki te bo vodil k cilju, predvidevam, da je to masa.

Rippetoe's Starting Strength:
*do the SAME weight for all 3 sets

Workout A:
Squat-3x5
Bench Press-3x5
Deadlift-1x5
*2x8 Dips

Workout B:
Squat-3x5
Standing Military Press-3x5
Power Cleans(or Bent Over Barbell Rows)-3x5
*2x8 Chinups(palms facing you)

Week 1:
Day 1: Workout A
Day 2: Rest
Day 3: Workout B
Day 4: Rest
Day 5: Workout A
Day 6: Rest
Day 7: Rest

Drugi teden začneš z B.

Jedilnik je daleč od v redu sadni müsli je šit, ne vem kje si to pobral - ovseni kosmiči + jajca za palačinke, ali ovseni kosmiči + skuta ne pozabi na maščobe, ribje olje, olivno olje... ribe 90g je premalo, če imaš na dan 6 obrokov naj bi bilo ~150g rib, najboljši je losos v naravnem soku, ker ima med drugim zelo malo toksinov, sploh v primerjavi s tunami. Vsak obrok mora bit uravnotežen in jedilnik prilagojen tvojim potrebam, ciljem, brez proteinskih šejkov bo bolj težko. Išči po forumih spodaj in beri.

Viri:
http://maxximum-portal.com/forum/index....
http://forum.bodybuilding.com
http://www.exrx.net/Lists/Directory.htm...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BlueBerry ::

Po študiju tvojega posta sem sestavil nekaj povedi.

Pozabil sem omeniti, ker sem mislil, da je samoumevno, da bi rad treniral celo telo vaje, ki jih predlagaš ti pa se mi zdi, da ne pokrivajo vseh mišic (hrbet) morda še kaj lahko, da se motim, če se me popravi?
Če pa tole predlagaš za začetek, da se najprej natrenira bolj zgornji del in potem drugo pa tudi prosim, če poveš kajti trening mi je všeč :D sploh način!
Ali morda misliš, da menjam te starting strenght treninge, da vzamem potem drugega za druge dele kje pa si dobil to?

Popravljen jedilnik:

Glede rib me zanima kje prodajajo to losos, če imaš morda kako sliko? Pa glede zajtrka bi vprašal kaj si mislil z jajci za palačnike?

Se pravi zajtrk skuta + ovseni ali jajca + ovseni samo kaka jajca?


HVALA
LP

nejko8 ::

ma privošči si za zajtrk 100-150g ovsenh kosmičev, ki jih daš v stekleno posodo, čez vodo/mleko in v mikrovalovko za 3 minute. Dobiš nekaj podobnega kaši, dodaš še 2 merici tvojega najljubšega beljakovinskega praška in je popoln obrok, priporočam rahle ovsene kosmiče (npr. modre pakunga v hoferju, piše "extrazart")
ovseni kosmiči imajo namreč lastnost da se izjemo napijejo vode.

glede palačink pa je najbrž mislil: zdrobljeni oziroma zmiksani ovseni kosmiči (dobiš prah kot moka) in jajca. S te zmesi pridejo odlične palačinke (obvezno brez vode, sam dodam še par kapljic natrena)

BlueBerry ::

Aha hvala se pravi palačinke iz kosmičov tole se sliši fino. Je pa prav tako dobro(zdravo za športnika) kot sami kosmiči? Morda celo bolj, če ne rabiš mleka?
Morda veš kje se jih kupi?

Avenger ::

Jaz ovsene kosmiče zmeljem - tist mlinček kot je za orehe in podobno - dolijem ravno toliko vode da zmes ni več suha, dodam 4 jajca in zmešam s paličnim mešalnikom. Dobro je zraven dat še zdrobljeno laneno seme. Iz moje količine prideta dve palačinki, zraven pa vzamem še žlico ribjega olja, pa ne tistega šita iz lekarne.

Za hrbet maš deadlift, chin-up pa bent over row. Poglej si na exrx.net, resno, tam so vse vaje, opisi, itd itd. Običajno priporočajo t.i. trening za celo telo, zgornji opisani je:
Workout A:
Squat-3x5 - noge, quad
Bench Press-3x5 - prsa
Deadlift-1x5 - hrbet (erector spinae)
*2x8 Dips - triceps

Workout B:
Squat-3x5
Standing Military Press-3x5 -rame
Power Cleans(or Bent Over Barbell Rows)-3x5 -hrbet, tudi biceps
*2x8 Chinups(palms facing you) - hrbet, tudi biceps

Vse maš pokrito, izolativnih vaj pa ni. Če piše 3x5 za noge moraš gledat, da boš imel tako težo, da boš peto ponovitev komaj še naredil, moraš pa pazit na pravilno izvedbo, običajno je tako da če je mišica preobremenjena kliče na pomoč vse možne sinergiste, kar ni dobro iz večih razlogov, poleg tega pa je slaba forma in trpijo sklepi. Tako da bi glede na moje skromne izkušnje predlagal, da prvi teden (saj se ti ne mudi?) porabiš za spoznavanje vaj, začneš z majhno težo, tako da začutiš mišico, če delaš squat začuti kvadricepse, ustavi se na sredini in pusti da te malo žge, potem pa počasi dvigaj in spuščaj, hrbet isto. Čisto dejansko je tako, da v možganih z vajo pride do tega, da se vzpostavijo in ojačajo živčne povezave do mišic, tako da je raba bolj učinkovita - to je tudi razlog, da začetniki najprej relativno zelo hitro napredujejo.

Pa pavze med serijami naj bo nekaj minut (ko boš delal s polno težo). Nekje sem zasledil 5, ampak se mi zdi preveč, poguglaj malo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

PINki ::

150g ovsenih je overkill za večino ljudi! Še posebno če jih ni vajen in prej sploh ni jedel zajtrka.

Avenger ::

In še posebno če ma manj kot 120 kil. Odvisno od potreb ampak 100g je za veliko večino zgornja meja, spodnja. Sicer bi pa rad videl nekoga pojest 150g kosmičev z 200g skute.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BlueBerry ::

Hehe se strinjam sam nimam 120kil ocenjujem pa, da bi za tak obrok zjutraj potreboval kako uro, da bi spravil skozi, ker že v ustih poteka prebava teh izdelkov zelo počasi (vsaj pri meni).

Hvala vsem za nasvete in pomoč.

Hvala tudi tebi avenger za predlog načina treninga.

LP

BlueBerry ::

[b]TRENING 1[/b] (Rippetoe's Starting Strength):
Najprej bom seveda poiskal pravilne teže, da bom vsako vajo lahko izvedel na začetku največ 12× in v zadnji seriji vsaj 8×.

[u]Workout A:[/u]
Squat: 3x5
Bench Press: 3x5
Deadlift: 1x5
Dips: 2×8

[u]Workout B[/u]:
Squat: 3x5
Standing Military Press: 3x5
Power Cleans (or Bent Over Barbell Rows): 3x5
Chinups: 2x8 (pomoč s stolom)

[u]Week 1:[/u]
Day 1: Workout A
Day 2: Rest
Day 3: Workout B
Day 4: Rest
Day 5: Workout A
Day 6: Rest
Day 7: Rest
Naslednji teden se začne z Workout B.


[b]Trening 2[/b] (Up / Down - Heavy / Light)
[u]Monday: Heavy Upper Body[/u]

Barbell Bench Press 6 x 3 (6 sets of 3 reps)
T-bar Row 6 x 3
Standing Barbell Shoulder Press 5 x 5
Pull-ups 5 x 5
Skull Crushers 3 x 5
Barbell Curls 3 x 5


[u]Tuesday: Light Lower Body and Abs[/u]

Unilateral Leg Press 3 x 15-20
Lying Leg Curls 3 x 15-20
Dumbbell Walking Lunges 2 x 30
Seated Calf Raises 3 x 20
Crunches 3 x Failure


Wednesday: Off


[u]Thursday: Light Upper Body[/u]

Inclined Barbell Press 3 x 15
DB Rows 3 x 15
DB Lateral Raise 3 x 15
Pull-downs to the front 3 x 15
Preacher Curls 2 x 15
OH DB extensions 2 x 15



[u]Friday: Heavy Lower Body and Abs[/u]

Barbell Squats 6 x 4
Rack Deadlifts 1 x 8, 1 x 6, 1 x 4, 1 x 2
Dumbbell Stiff-legged Deadlifts 3 x 6
Standing Calf Raises 5 x 5
Hanging Leg Raises 3 x 8

Saturday: Off

Sunday: Off


[b]Jedilnik:[/b]
Zajtrk: Ovseni kosmiči 100g + lešniki / Palačinka / Sadje / Skuta 250g / Oreščki
Kosilo: Riž, špinača, zelenjava, piščanec, puran, testenine
Pred treningom: polnozrnati kruh, piščančja / puranja salama, / testenine / kosmiči / polnozrnati
Po treningu: Puran, sadje,
Prigrizek: Govedina, zelenjava+ olivno olje
Med treningom: ?
Večerja: Tunina v lastnem olju / Losos + paradižnik
------------------------------------------------------

Zanima me glede dodatkov nekaj sem že prebral v grobem in nekako me zanima kaj vse bi potreboval za kvaliteten trening. Kaj menite glede tegale: http://www.the-nutrition.eu/si/paket-za...
Za dodatke je še čas v osnovi me zanima, če sem sedaj dojel koncept in pravilno sestavil (skopiral) oba treninga in jedilnik. Če sta oba vredu me zanima kako bi začel 2 meseca s prvim potem 2 meseca drugi in rezultati bojo ali vsak mesec zamenjam nevem kako?
Vaje bom potem tudi malo menjal, da ne bodo vse enake aja pa s čim bi nadomestil vajo za noge (Lying Leg Curls).

Treninga in jedilnik sem sestavil z vašo pomočjo brez katere bi šlo veliko težje, če sploh zato sem vam zelo hvaležen in se zahvaljujem vsem, če pa je še kaj narobe v treningu oz. predvsem jedilniku pa z besedo na dan.

Hvala
Lp!

CleanPower ::

zdle te dni sem probal en malo bolj ripping način in sicer da ne jem nič pred in po treningu, pa tudi sicer bolj malo. nisem mogel verjeti. po treningu sem bil tako sfukan, glava me je bolela ene 3 ure po treningu se mi ni nič dalo...sem pojedu 3x po en jajc v 15 minutnih razmakih, po prvem je bilo že veliko bolje, po drugem in tretjem pa še malo bolje, proti večeru sem se mal regeneriral, potem pa sem šel itak spat. danes popoldne pa se mi tudi spi...zgleda da je pri treningu uteži res nujno jesti močno hrano, da si telo opomore, in da za kurjenje maščob potrebno zraven delat kardio. ne predstavljam si vrhunskih šprinterjev ki so narezani do kosti brez kardia. pomoje imajo tudi šprinterji kar nekaj kondicije. npr na 400m ga pomoje ni šprinterja ki bi imel nad 49...vsaj taki ki so narezani do kosti npr. powell, gay, tudi osovnikar, itd.

samo kardio pa povečuje število počasnih mišičnih vlaken, tako da šprinterji verjetno delajo intervale(v fitness krogih bolj znano kot HIIt trening) tam do 300m. npr. 6x300 je že kar oreng trening.

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

erm po kakšni logiki pa nič ne ješ pred in po treningu? Kolikor jaz vem je to recept, če se hočeš mišic znebit...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

CleanPower ::

da bi hkrati kuril maščobe in jih pretvarjal v mišice. tako naj bi delali atleti.

seveda to ni res. pri atletih so zraven še kakšne substance...pa nebi zdej o tem.

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

nič substanc ni zraven, ker se maščobe pod nobenim pogojem ne morejo pretvorit v mišice.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

CleanPower ::

nono zakaj se potem uporablja efedrin in podobne stvari?

nejko8 ::

Efedrin ima lastnost da poveča telesno temperaturo in poviša utrip srca, posledično se kuri maščobe, vendar pa nikakor ne pretvarja maščobe v mišice. Ta je res lovska. Žal.

c3p0 ::

Maščobe se nikoli ne pretvarjajo v mišice, ne vzeti tega dobesedno. Lahko pa hkrati izgubljaš maščobe in pridobivaš mišice, sploh začetniki in tisti "na igli".

Izgubljat maščobe brez kardia se vsekakor da, zakaj pa ne? En primer so ravno šprinterji.

BlueBerry ::

--------------------------------------------------------------
Zajtrk: Ovseni kosmiči 100g + lešniki / Palačinka / Sadje / Skuta 250g / Oreščki
Kosilo: Riž, špinača, zelenjava, piščanec, puran, testenine
Pred treningom: polnozrnati kruh, piščančja / puranja salama, / testenine / kosmiči + Detonator
Po treningu: Puran, sadje, + APF + Glucofast + Creatine
Prigrizek: Govedina, zelenjava+ olivno olje
Med treningom: BCAA in Glucofast
Večerja: Tunina v lastnem olju / Losos + paradižnik / Jajca
------------------------------------------------------------
Ali je tak jedilnik sedaj vredu ali, če jemljem dodatke ne rabim zraven še hrane ?
Še vedno me zanima vprašanje zgoraj in sicer kateri trening priporočate za začetnika izbiram med:
- Rippetoe's Starting Strength
- Up / Down - Heavy / Light

Ali bi bilo dobro delati prvi trening 2 tedna drugi 2 tedna se pravi vsakega po malo ali enega pa tega skoz ? Ali pa, da ib jih zamenjal po več mesecih nevem? S katerim naj začnem?

Kako bi lahko nadomestil vajo: Lying Leg Curls z orodji, ki jih imam.
Kolikokrat na teden je optimalno trenirat nekje slišim 6×, 3×, 4× ? Kaj zdaj za začetnika je ?

Garibaldi ::

50g ovsenih kosmičev je za rekretivca skupaj z wheyem kar spodobna malica. Ni treba pretiravat. Testirajte se cca 10 dni potem pa dodajte sestavine po potrebi in ciljih.

Kolikokrat na teden je optimalno trenirat nekje slišim 6×, 3×, 4× ? Kaj zdaj za začetnika je ?
Dostikrat je bilo uspešno 4x po sistemu zgornji del, pavza, spodnji del telesa, pavza repeat. Po 3 mesecih pa korenito spremneiti razen če stvar začuda še daje sadove.

Zgodovina sprememb…

BlueBerry ::

Hvala! Ja za zajtrk potem tudi praviš, da bi dodal beljakovine?

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitness (was: Poceni(zastonj) fitnes za študente?) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25428782 (17570) Zheegec
»

Fitnes naprava

Oddelek: Loža
232273 (1723) CleanPower
»

Poceni fitness oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812470 (8458) Heisenberg
»

Kako pridobiti maso? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23925969 (15146) CleanPower
»

Zdravje - bildanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27730177 (20287) Avenger

Več podobnih tem