» »

Sprememba zakona o RTV SLO

Sprememba zakona o RTV SLO

Pšenični ::

http://www.zurnal24.si/slovenija/razume...

Hja, lahko bi res začeli razpravljat o odgovornosti. Mislim in strinjam se da mora Majda Širca podati odstop.

"Še kako prav je imel. Čez leto dni bodo samo še mazohisti na ulici priznali, da so volili to vlado."

Ja, se strinjam.

BlueRunner ::

Tarzan je izjavil:

Se strinjam tule z Okapijem. Glede na to, da je udeležba hudimano nizka je to odličen "wake up call" za vlado, če jo je sploh še možno zbuditi.

Če je za kaj to klic, je to predvsem klic vsem politikom, naj se spravijo k pameti. Ljudi to irelevantno prepucavanje, ki v veliki sliki stvari več ne vpliva na nič in nikogar, verjetno več ne briga.

Lahko pa to interpretiraš tudi tako, da je to klic k pameti za opozicijo, ki še malo pa bo zahtevala referendume za odlok o gradbenem dovoljenju za greznico pri hiši kakšnega Murka. Brez pobiranja glasovalnic med abstinenti pač ne moreš vedeti zakaj je kdo abstiniral. Jaz bi tako čez palec rekel, da se je 85% volilcev odločilo, da se tega političnega nategovanja, ki je namenjeno samo nategovanju, več ne gredo. Krivi so vsi. Začnemo lahko s tistimi 90 komadi, ki so (občasno prisotni) v DZ.

Tarzan je izjavil:

Tale padli referendum je pa nekaj najlepšega, kar se politiki lahko zgodi. Mineva 5 let in na novo se bo postavljalo vse politično nastavljene sedeže, ki si jih je pripravil Grims.

Politiki je lepo samo zato, ker bodo znova vsi zmagovalci. No... v bistvu se bodo vsi politiki trkali po prseh kako so v bistvu oni zmagali. Račun pa seveda plačamo davkoplačevalci. Na tej točki vedno rad pripeljem ven znesek za katerega je bila pripravljena ta vlada sprožiti stavko zdravnikov: 12 miljonov EUR. Ta referendum je najverjetneje stal tam nekje okoli 4 miljone EUR.

Tarzan je izjavil:

Potem nas pa samo še depeše lahko rešijo te golazni, ki nam vseskozi vlada.

Pretekle, te in vseh prihodnjih vlad se bomo lahko rešili edino sami na volitvah. Dokler bomo pač imeli svobodne volitve. Depeše so stranska epizoda.

Zgodovina sprememb…

Wox ::

Zdaj je že Pahor kriv, da ni bilo UTP kabla v neki štacuni. Jutri bo Pahor kriv za tvoje težave s prostato. Tale raja je že mau preveč razvajena.
Commodore 64

luli ::

Wox je izjavil:

Zdaj je že Pahor kriv, da ni bilo UTP kabla v neki štacuni. Jutri bo Pahor kriv za tvoje težave s prostato. Tale raja je že mau preveč razvajena.


Tale raja te vas zna spraviti k pameti ali pa ob pamet.

Tarzan ::

BlueRunner, se v bistvu v vsem kar strinjava. Vlado sem izpostavil samo zato, ker pač trenutno je vlada. Je pa to nezaupnica politiki na splošno.

Depeše sem omenil, ker upam, da bodo depeše - globalno, sprožile depeše - lokalno. Me zanimajo predvsem dokumenti, ki jih je iz SKB odnesel Janša, po čiščenju, ko je prevzel oblast.

V vsakem primeru, sem mnenja, da je desnica levici dala lepo novoletno darilce. Če je to trojanski konj, bomo pa še videli. :)


Glede bumbarja, ki je javkal čez Pahorja in Križaniča v trgovini s hardwerom pa lahko rečem samo to, da je bumbar. In da upam, zavoljo strank, da čimprej sprazni police in se spravi drugega posla, izgleda mu ta ne ustreza preveč.
Mimogrede, imam 300 metrov točno tega kabla, kupiš? Izgleda, da sem ga še pravočasno nabavil.

luli ::

Glede bumbarja, ki je javkal čez Pahorja in Križaniča v trgovini s hardwerom pa lahko rečem samo to, da je bumbar.


Brez problema te zapeljem do njega.

Me zanimajo predvsem dokumenti, ki jih je iz SKB odnesel Janša, po čiščenju, ko je prevzel oblast.

Ta Janez je pravi heroj.

Prodaja orožje, ropa sefe,...
Če bi si le namesto Urške umislil še kakšnega psa... Skratka heroj.

WarpedGone ::

Glede bumbarja, ki je javkal čez Pahorja in Križaniča v trgovini s hardwerom pa lahko rečem samo to, da je bumbar.

Če bi slišal, kaj si o Križaniču mislijo njegovi najožji strokovni sodelavci, bi spremenil mnenje kdo je bumbar. Iz prve roke ...

Nekaterim pač levi drek zelo tekne in sploh ne smrdi.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mati ::

Evo, jaz sem opravil svojo državljansko dolžnost in oddal glas.
Glasoval sem proti, kljub temu da mi dol visi za zakon, pač pa izključno zato, da miniram to vlado.

Dovolj jih imam. In očitno nisem edini, kot se je danes pokazalo...

djordjevic ::

Križanič je kreten, ampak ne more biti kriv za to, če nekomu posel ne laufa, no. Malo objektivnosti pa vseeno, prosim.
No grave is deep enough to keep us in chains.

WarpedGone ::

Še kako je (lahko) kriv tudi za to. Od tebe bi pričakoval, da to razumeš.
Zbogom in hvala za vse ribe

luli ::

Križanič je kreten, ampak ne more biti kriv za to, če nekomu posel ne laufa, no. Malo objektivnosti pa vseeno, prosim.


- Višji prispevki
- Višja minimalna plača
- Zaščita nekaterih sektorjev napram drugi
...

Sicer pa nisi sam nekaj pisal o tem?

djordjevic ::

OK, seveda s svojimi blazno uspešnimi ukrepi _ne pomaga_, ampak ne more pa biti izključni krivec, da nekomu biznis ne laufa. Verjamem pa, da je dober strelovod.
No grave is deep enough to keep us in chains.

WarpedGone ::

"izključni" si si zdele na hitro zmislu, da se izviješ.
Tut če je dodal samo 10% k vsem drugim problemom, je to dovolj da se ga nabije na kol. Ker je teh 10% totalno političih in nepotrebnih.
Zbogom in hvala za vse ribe

Snohman ::

Tarzan je izjavil:

BlueRunner, se v bistvu v vsem kar strinjava. Vlado sem izpostavil samo zato, ker pač trenutno je vlada. Je pa to nezaupnica politiki na splošno.

Depeše sem omenil, ker upam, da bodo depeše - globalno, sprožile depeše - lokalno. Me zanimajo predvsem dokumenti, ki jih je iz SKB odnesel Janša, po čiščenju, ko je prevzel oblast.


Ja seveda, naenkrat to postane nezaupnica celotni politiki. A ti bereš kaj napišeš?

Hm SKB, pod novim vodstvom imamo tako super policijo menda, in tudi sodstvo se bojda prebuja. bi pričakoval, da bodo tega janeza pa vendarle zašili, če je sredi mesta celo noč lomastil po sefih...
Glede depeš se sicer strinjam.

Seveda, sedaj ko je volilna udeležba nizka in so ljudje oddali glasove proti, pripisujete referendumu neveljavnost.
Ko je na referendumu o arbitraži glasovalo samo 3x več ljudi, pomembnost odločitve pa neprimerno višja, je bila pa to zmaga za koalicijo.

djordjevic ::

WarpedGone je izjavil:

"izključni" si si zdele na hitro zmislu, da se izviješ.
Tut če je dodal samo 10% k vsem drugim problemom, je to dovolj da se ga nabije na kol. Ker je teh 10% totalno političih in nepotrebnih.

Ma, nisem. Še vedno sem mnenja, da ne moreš imeti praznih polic samo zato, ker je finančni minister debil. Pika. Pa se mi zdi v bistvu prav nemarno, da ga tule zagovarjam, ker bi letel kot zrela hruška, če bi bilo po moje, ampak tista minimalna plača (ki je poleg trošarin - te pa so njegovo maslo - edina vidnejša obremenitev gospodarstva) ni zrasla na njegovem zelniku. Hell, on je najbrž še srečen, ker dobi država zaradi tega super duper ukrepa mesečno več prispevkov kot prej.
No grave is deep enough to keep us in chains.

luli ::

Ma, nisem. Še vedno sem mnenja, da ne moreš imeti praznih polic samo zato, ker je finančni minister debil. Pika


Ta ista vlada se izgovarja, da pa je edini krivec kriza.

Mr.B ::

Ker niste glasovali ZA, gremo rekordom naproti : http://24ur.com/novice/gospodarstvo/opo...
KAko dobra gospodarska rast.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kixs ::

Tarzan je izjavil:


Depeše sem omenil, ker upam, da bodo depeše - globalno, sprožile depeše - lokalno. Me zanimajo predvsem dokumenti, ki jih je iz SKB odnesel Janša, po čiščenju, ko je prevzel oblast.


SKB je ze od leta 2001 v lasti Francozov!

 .

.



http://www.skb.si/o-skb/lastniska-struk...

globoko grlo ::

a čmo met referendum o tem, da pobudnik referenduma sam plača vse stroške referenduma, če je udeležba pod 25%
al pa kkšn podobn %

Tarzan ::

kixs, je od francozov, ja, pa kaj ima to veze?

Globoko grlo, ta referendum o RTV so nam zakuhali pri SDS. Se pa strinjam, kaka taka varovalka, ki bi po žepu udarila pobudnika referenduma bi bila lahko precej koristna. Po drugi strani pa tudi precej neustavna. Referendum bi načeloma lahko in moral imeti pravico zahtevati vsak državljan, ki zbere določeno število podpisov. To število je prenizko. Aja, po žepu bi se pa lahko udarilo stranke, ki brez podpisov, kar v parlamentu napraskajo par podpisov, potrebnih za razpis nepotrebnega referenduma.

V osnovi je zadeva izjemno koristna in pravice do referenduma ne bi smeli okrniti, bi pa definitivno morali uvesti prag udeležbe, pri kateri je referendum sploh veljaven, kaj šele zavezujoč.

Matako ::

Glej, Tarzan-boy: si šel na referendum? Jaz na primer nisem in zdaj ne komentiram izzida - ker me tudi ne briga, sicer bi bil šel volit.

Zdaj če si ti šel, potem si šel na tekmo. Če si glasoval "za", si slučajno POPUŠIL. In? Koliko ljudi je bilo na tekmi ni važno - nas, ki nismo šli boli džoka zato nam ne razlagaj, ok?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

djordjevic ::

Tarzan ima čisto prav. Razen referenduma o arbitraži praktično ni bilo enega na temo, ki bi lahko usodno vplivala na državo in državljane, poleg tega pa je bilo mnogo posvetovalnih, ki sploh niso zavezujoči. V vsakem primeru pa bi vzel 'politično orodje' iz rok poslancev ali pa bi vsaj določil, da lahko referendum predlaga le ustavna večina v DZ.
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

Jaz sem upal, da bo na referendum prišlo samo 5 ljudi (in da bodo vsi proti zakonu, o katerem ne vemo praktično nič, ker nam ga nihče sploh ni predstavil).

Da je obstoječ zakon slab mene ne skrbi, pa tudi RTV naročnina me ne. Skrbijo me ZDOH, ZDDOIFI in ZPIZ, ki se jih precej mudi spremeniti, pa jih nihče niti povoha ne.

No, vseeno je veljavne glasovnice oddala skoraj šestina volilnih upravičencev, čeprav sem prepričan, da niti en odstotek teh, ki so veljavne glasovnice oddali, ni vedelo ničesar o tem, čemu sploh glasujejo (ali pa so zmotno mislili, da glasujejo o višini RTV prispevka).

Poldi112 ::

Matako je izjavil:

Glej, Tarzan-boy: si šel na referendum? Jaz na primer nisem in zdaj ne komentiram izzida - ker me tudi ne briga, sicer bi bil šel volit.

Zdaj če si ti šel, potem si šel na tekmo. Če si glasoval "za", si slučajno POPUŠIL. In? Koliko ljudi je bilo na tekmi ni važno - nas, ki nismo šli boli džoka zato nam ne razlagaj, ok?


Mogoče je tebi vseeno, ampak nekaterim ni vseeno, da se razmetava z našim denarjem, ker hoče ena poslanska skupina poceni politične točke.

Zakon o referendumu je definitivno slab. Precej bi ga izboljšali, če bi ukinili glasove poslancev. Takrat bi morali dobili podpise in s tem bi lahko sfiltrirali take referendume, ki ne samo da so čisto nesmiselni, ampak je večini tudi vseeno za njih.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kopernik ::

Jaz se z zaračunavanjem stroškov niti slučajno ne strinjam. To je v bistvu isto kot bi rekel, da ukinemo možnost referenduma (razen volitev), saj bo malokdo tvegal par milijonov EUR kazni. Ok, tudi to je povsem dobra pozicija, ampak dajmo se potem pogovarjati o temu: si za možnost referenduma ali proti?

Matako ::

Poldi112 je izjavil:

Matako je izjavil:

Glej, Tarzan-boy: si šel na referendum? Jaz na primer nisem in zdaj ne komentiram izzida - ker me tudi ne briga, sicer bi bil šel volit.

Zdaj če si ti šel, potem si šel na tekmo. Če si glasoval "za", si slučajno POPUŠIL. In? Koliko ljudi je bilo na tekmi ni važno - nas, ki nismo šli boli džoka zato nam ne razlagaj, ok?


Mogoče je tebi vseeno, ampak nekaterim ni vseeno, da se razmetava z našim denarjem, ker hoče ena poslanska skupina poceni politične točke.


Poldi.. saj on se ne sekira zaradi denarja. Muči ga, da je popušil. In?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

djordjevic ::

Sveta preproščina. Sem za možnost referenduma, vsekakor, vendar naj se razpisovanje spremeni tako, da ne bo zgolj igračka v rokah politike, temveč dejansko to, kar bi moral biti - orodje participacije ljudstva in izražanja volje o neki temi. Naj se magari poviša cenzus s 40.000 podpisov na 100.000. Če se 100.000 ljudi nekaj tako pogreje, da hočejo referendum, gre očitno za pomembno stvar. Ker teh 40.000 se hitro doseže - vsaka malo večja interesna skupina naredi štalo in je to to. Glede tistih 30 poslanskih glasov pa ni vredno izgubljati besed. Res ne.
No grave is deep enough to keep us in chains.

zee ::

Mogoče je tebi vseeno, ampak nekaterim ni vseeno, da se razmetava z našim denarjem, ker hoče ena poslanska skupina poceni politične točke.

Zakon o referendumu je definitivno slab. Precej bi ga izboljšali, če bi ukinili glasove poslancev. Takrat bi morali dobili podpise in s tem bi lahko sfiltrirali take referendume, ki ne samo da so čisto nesmiselni, ampak je večini tudi vseeno za njih.


Tocno tako.

Nekdo zgoraj je predlagal ukinitev 30 poslanskih glasov in uvedbo ustavne vecine. Se strinjam.

Hkrati bi bilo potrebno povisati cenzus na vsaj 100 000 volivcev.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kopernik ::

@djordjevic:
Če se ti zdi reprezentativna demokracija igračkanje, potem dajmo kakšno reči o direktni demokraciji :)

luli ::

Jaz sem upal, da bo na referendum prišlo samo 5 ljudi (in da bodo vsi proti zakonu, o katerem ne vemo praktično nič, ker nam ga nihče sploh ni predstavil).


Če si sam tako neumen in misliš, da bo pa ena Majda že vedela kar je prav za tebe potem je najbolje, da zaprosiš za odvzem volilne pravice.

kopernik ::

zee je izjavil:

Nekdo zgoraj je predlagal ukinitev 30 poslanskih glasov in uvedbo ustavne vecine. Se strinjam.

Hkrati bi bilo potrebno povisati cenzus na vsaj 100 000 volivcev.


Isto kot pri zaračunavanju stroškov. Zahtevati ustavno večino je v bistvu isto kot reči, da ne dovoliš referenduma. Razen pri zelo redkih dogodkih (recimo vstop v eu, nato), ustavne večine v parlamentu ne boš dobil.

nurmaln ::

kopernik je izjavil:

Zahtevati ustavno večino je v bistvu isto kot reči, da ne dovoliš referenduma. Razen pri zelo redkih dogodkih (recimo vstop v eu, nato), ustavne večine v parlamentu ne boš dobil.

A je to nujno slabo?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

kopernik ::

Ne, ni slabo. Kar se mene tiče je dovolj en referendum vsake 4 leta -> volitve.

djordjevic ::

Egzektli. Zelo malo je namreč dogodkov, ki bi zahtevali preverjanje na referendumu. Ker tole preseravanje, kar se po domače povedano, gredo politiki, ko za vsako figo, ko ni po njihovo, iščejo glasove za referendum, ni normalno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kopernik ::

Ampak (če se že grem devil's advocate), za sprejem zakona pa ne bi zahteval ustavne večine? Malo je nelogično, da za manj pomembno stvar (referendum) zahtevaš ustavno večino, za sprejem zakonodaje (ki se tiče vsakogar v Sloveniji) pa je dovolj navadna?

djordjevic ::

Ne, zato ker tudi vsa zakonodaja ni tako absolutnega pomena kot posamezne rešitve, za katere smo že hodili na referendum, če pa že je kateri zakon 'sporen', faše veto državnega sveta, nakar mora prav tako dobiti dvotretjinsko večino, da je sprejet (da ne omenjam sprejema zakon, ki so vezani na ustavne spremembe).
No grave is deep enough to keep us in chains.

kopernik ::

Ne, po vetu državnega sveta rabi zgolj absolutno večino. Dvotretjinsko pa se zahteva za spremembo ustave (pa tudi, zakaj se ti zdi, da je državni svet bolj zaupanja vreden kot parlament?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Tarzan ::

Citat Matako-girl
Poldi.. saj on se ne sekira zaradi denarja. Muči ga, da je popušil. In?


Sem šel volit, sem, kot si rekel - popušil, ampak daleč od tega, da bi me to motilo. To bo motilo tiste, ki gledajo TV Slovenija, ki bo še naprej stagnirala.

Sem pa že od začetka, ko so se začeli pojavljati trapasti referendumi mnenja, ki sem ga zgoraj napisal. Daleč od tega, da bi tale RTV referendum bil povod. Samo spet nas je vse spomnil, da bi rabili pri razpisovanju referendumov par konkretnih popravkov.

Če si pa ti, Matako, tak sissy, da na referendum ne greš, nimaš kaj soliti pameti tistim, ki smo šli. Tako tistim proti, kot tistim, ki smo glasovali za. Kot sem že prej rekel, za levico, ki je trenutno bolj ali manj v kur.u bi lahko edino še s postavljenimi političnimi kadri uspelo pridobiti nekaj propagande, ko bo potrebno spet na volišča.

PS: Nobenega, ki je bil proti nisem prepričeval v nasprotno. Jih poznam pa kar nekaj.

Double_J ::

Sej koalicija ni hotela, da se referendum razpiše spomladi z ostalimi vred. Tako da so oni odgovorni, da se je zapravljal denar.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

djordjevic ::

kopernik je izjavil:

Ne, po vetu državnega sveta rabi zgolj absolutno večino. Dvotretjinsko pa se zahteva za spremembo ustave (pa tudi, zakaj se ti zdi, da je državni svet bolj zaupanja vreden kot parlament?).

Moja slaba. But you get the point.
No grave is deep enough to keep us in chains.

luli ::

Ste poslušali Širco po TV-ju? 2 leti je s skupino plačancev pripravljala ta zakon. Kdo bo plačal vse te stroške?

Poldi112 ::

Mi. Tako kot tvoje desne, ki so se v tem času praskali po jajcih. Ali pa morda predlagaš, da razpustimo parlament in ukinemo vlado?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Double_J ::

Rtv bo stagnirala Tarzan, a zato ker ne bo gospodarska družba, ki bi lahko sklepala posle z ultro, ki bi ji nameščala razne avtomate...

Pa še gospodarska družba z obvezno članarino... kar pa nebi dosti pomagalo še vedno bi jo mogla NLB filati z denarjem, ki bi neprestano odtekal.
Dve šivanki...

Mipe ::

Dve leti so pripravljali zakon, potem pa naj o njem presoja laično ljudstvo, ki nima pojma, za kaj se gre? Zakaj že imamo vlado?

ToniT ::

Referendum je zahteval ćelavi kaplar!

T0RN4D0 ::

Mi. Je že vse plačano, nič se sekirat za to. :)

En od razlogov, zakaj je šel volit vsak deseti, pa še tistih večina samo zato da obkrožijo proti... Saj nihče ni vedel kaj pravzaprav izbiramo. Mladi, stari, nobenemu ni bilo (niti približno) jasno, kaj izbiramo. Izbira pa nakoncu lih en tolk vpliva na posameznika, kot da gremo volit kakšne barve fasado bo mel parlament. (Na izbiro pa barva umirajočega krvavobelega metulja vs barva žalujočih travniških živali)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Double_J ::

V prejšni temi sem nalepil dolg seznam kaj je Janševa vlada postorila za izboljšanje življenja skozi konkretne ukrepe. Za Pahorjevo vlado tega enostavno ni...

Tako da levičarjem svetujem tako kot so naredili pri tem referendumu. Če že ne morete voliti desnice, ker ste za partizane, prosim da se ne udeležujete volitev, ker s tem konkretno koristite tako meni kot tudi sebi, kar je empirično preverljivo.
Dve šivanki...

Thomas ::

Ideja, da je treba zelo omejiti referendume, ali zahtevati referendumski kvorum in penale za predlagatelje - se imenuje "zoževanje demokratičnih standardov" v političnem jeziku.

Tega pa res nočete. Ali pač?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pšenični ::

"Sej koalicija ni hotela, da se referendum razpiše spomladi z ostalimi vred. Tako da so oni odgovorni, da se je zapravljal denar."

Konec leta so namreč nameravali uskladiti naročnino RTV z rastjo življenskih stroškov. Pa se jim je mudilo. Sicer če spišejo tak zakon, da naročnine ne bo, potem glasujem Za.

Dejstvo je da je bil referendum. Dejstvo je da smo sodelovali vsi. Tisti, ki niso prišli so bili vzdržani. Neopredeljeni. Zgleda da levičaji niso potegnili nauka iz cele zadeve in pozabljajo, da je večina njihovih volilcev ostala doma. Tud Zokijevi.

"V prejšni temi sem nalepil dolg seznam kaj je Janševa vlada postorila za izboljšanje življenja skozi konkretne ukrepe. Za Pahorjevo vlado tega enostavno ni..."

Ena takih stvari je bila življenska cena vinjete (55 evrov) in ukinitev tistih nalepk o tehničnem pregledu. S temi nalepkami so nas dobesedno kradli.


"Tega pa res nočete. Ali pač?"

Normalno da hočemo da se zadeva enkrat zrihta, seveda potem, ko pride do poloma levičarjev, bodo ravno oni tisti, ki bodo "vpili k demokraciji". In hoteli "referendum nazaj" - da bojo lahko delali štalo.... Ne verjameš, počakaj do volitev...

Sicer je sedaj za pričakovat, da se bo lajnalo o zlorabi referenduma, saj vlado čakata še dva referenduma.

In le največji naivkoti sedaj še mislijo, da bo vlada ta referendumski boj dobila. Zato tud tole levo nabijanje zdej. Čist brez potrebe.

Kaj sledi. Poskus blokade referenduma o malem delu in pokoljninski reformi. V imenu višjih ciljev. Ker "hočejo nam vse dobro".

"Tako da levičarjem svetujem tako kot so naredili pri tem referendumu. Če že ne morete voliti desnice, ker ste za partizane, prosim da se ne udeležujete volitev, ker s tem konkretno koristite tako meni kot tudi sebi, kar je empirično preverljivo."

To je to. Doma nej bojo. Sicer se noben od teh ni vprašal, mislim teh, ki zdej vpijejo da že o vsaki kravji kupčiji odločamo na referendumu,
Zakaj se pomoč Grčiji npr, ni dala na preverjanje. Na referendum.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

In kako točno znižamo demokratični standard, če poslancem ukinemo možnost prepucavanja z referendumi? A ni retardirano, da praktično vse referendume razpišejo prav oni? Ker osebno sem imel vedno občutek, da je ideja referenduma ta, da se ljudstvu da en vzvod, s katerim lahko konkretnemu vladnemu predlogu reče NE.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Izigravanje pravice do referenduma ter drugih pravic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18020103 (18179) Ziga Dolhar
»

Vzroki za propad referendumov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
32042552 (35469) Karaya 52
»

Kako lahko ljudje vplivamo na ukrepe od vlade in ...

Oddelek: Problemi človeštva
282382 (1746) TESKAn
»

Referendum o RTV (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35953660 (48178) Brane2

Več podobnih tem